Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Proci85 válasza C. s. (#9150) üzenetére


Proci85
senior tag

Én anno ilyenekről telepítettem az Ubuntu 10.04-et :)
Még most is megy, igaz sima data penként.

(#9152) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

az alábbi két pendrive közül (Kingston és Sandisk) melyiket javasoljátok megvenni?
TV-ben használnám filmnézéshez.
kösz.

(#9153) jim bcs válasza tpeter77 (#9152) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezt a kört már lefutottuk, nem változott, maradjon a Sandisk.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9154) C. s. válasza Proci85 (#9151) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor a hiba az én készülékemben keletkezett. Szívás, pedig mentőcsomagnak olyan jó lett volna. Már megoldottam másképp, csak kár érte. Ez van. Köszi, hogy elmondtad. :)

(#9155) tpeter77 válasza jim bcs (#9153) üzenetére


tpeter77
addikt

:R

(#9156) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Sandisk Extreme 64G pendrive-val kapcsolatban kérdezek.

Olvastam neten, hogy a Sandisk Extreme korábban "nem eltávolítható" meghajtóként (non-removable drive) jelent meg az oprendszerben. Emiatt nem is volt bootolható. De mintha újabban ezt javították volna? Erről tudtok valamit?

Miről lehet megismerni a csomagoláson, hogy eltávolítható vagy nem?
A Windows To Go Ready feliratosak a nem eltávolítható típusok?

:R

(#9157) Poiro7 válasza batagy (#9156) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Talán a régiekkel lehetett ilyen gond az újakkal nincs. Régi a 190/170 Mb/s, az újak 245/190 Mb/s sebességüek.

(#9158) Ciccuka válasza TaaT (#9149) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olcsóbb Sandisk-ekre például nem lehet Ubuntu Linux-ot telepíteni (legalábbis nekem nem sikerült).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9159) jim bcs válasza Ciccuka (#9158) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

De windowst igen ;]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9160) Pyrandus válasza C. s. (#9150) üzenetére


Pyrandus
tag

Ez érdekes.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#9161) dances


dances
tag

Üdv!

Kupakos Pen drive -ot keresek, amiről, miután bootolhatóvá tettem, Win7 -et és programokat szeretnék telepíteni.
A cél az ODD kiváltása lenne.
A kiszemeltem:
[link]
Megfelelő, vagy tudtok jobbat ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#9162) jim bcs válasza dances (#9161) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Adata UE700 / S102 PRO
Transcend JF790

Egyebekben összefoglaló -> normál-közepes méret, kupakos menüpont alattiak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9163) dances válasza jim bcs (#9162) üzenetére


dances
tag

A JF790 és az UE700 nem kupakosak.
Az S102 PRO miben jobb az általam linkeltnél?

Only the Good die young.

(#9164) jim bcs válasza dances (#9163) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Semmi gond a kitolhatóval, az S102 erősebb házban van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9165) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Lesz lehetőségem az angliai Amazonról rendelni magamnak egy pendrive-ot. Elsősorban rendszertelepítésre szeretném használni, így a sebessége számítana (4-8 GB bőven elég lenne tárhely szempontjából). Maximum 3.500 - 4.000 forintot szánnék rá.
Esetleg tudnátok ajánlani egy olyan modellt, amit megtudok rendelni a UK Amazonról? Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#9166) pilu85


pilu85
őstag

Adata ue 700 az jo?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9167) jim bcs válasza PrometheusX (#9165) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9165) PrometheusX
Összefoglaló -> Best Buy?

(#9166) pilu85
Igen :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9168) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok,

szeretnék pendrivra linuxot telepíteni:

Milyen lenne alkalmas a telepetésre?
16 gigás elég vagy vegyek 32-eset?

Mennyire bírják a maiak az írást? +élettartam?

(#9169) PrometheusX válasza jim bcs (#9167) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Köszönöm, átnézem az összefoglalót. :) Gondoltam azért megkérdezem hátha van valami speciális ötlet rá, de akkor szemezgetek az összefoglaló javaslataiból. :)

(#9170) Ciccuka válasza kovi831 (#9168) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend-re tudsz Sandisk-re nem. Fél év alatt felére csökken az írási sebessége várhatóan. Ubuntu esetén (ext2 + swap fájlrendszer). Vannak ilyen drága SSD alapúak azok jobban bírják elvileg.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9171) King Unique válasza kovi831 (#9168) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Én egy Transcend JF780 | USB 3.0 | 8 GB pendrive-ra telepítettem Linuxot. Mind tárkapacitás, mind adatátviteli sebesség (100/20 MB/s) tekintetében ez kb. a minimum követelmény. Ennél alább nem érdemes adni.
Amúgy erről viszonylag jól elfutnak az újabb rendszerek is, mint pl. az Ubuntu 16.04 / Linux Mint 17.3 stb. De azért a tárkapacitás kicsit szűkös és egy 16 GB-os, vagy nagyobb pendrive ajánlottabb inkább. Továbbá egy gyorsabb sem hátrány, mert nyilván érezni lehet a boot időn, illetve a rendszerben végzett műveleteknél.

A flash alapú eszközök eleve nem bírják úgy a folyamatos és sok írást, mint a merevlemezek. Ha naplózó fájlrendszer (pl. NTFS, Ext3/4) van a pendrive-on, akkor az is "eszi" pluszba. Bár én hónapokig futtattam a fenti modellről Linuxot Ext4 fájlrendszerrel és nem lett semmi baja.
Viszont, ha annyira kímélni akarod a pendrive-ot, akkor pl. Ext2 fájlrendszert (nem naplóz, de lassabb) választasz telepítésnél. Vagy, ha nagyon muszáj, akkor akár Ext4-ben is ki lehet kapcsolni a naplózást.

[ Szerkesztve ]

(#9172) pilu85


pilu85
őstag

Ezek az adata ue700 ak heti pár alkalom használattal mennyi idő alatt mennek tönkre?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9173) Poiro7 válasza pilu85 (#9172) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Sosem ;) Élettartam garanciás[link]

[ Szerkesztve ]

(#9174) junior11 válasza pilu85 (#9172) üzenetére


junior11
veterán

Bármikor tönkremehetnek, de eltarthatnak akár hosszú évekig is. Pl. a haveromnak 3 darab is felmondta a szolgálatot garancia alatt..

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9175) Ciccuka válasza pilu85 (#9172) üzenetére


Ciccuka
veterán

Inkább Transcend vagy Lexar.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9176) moma


moma
őstag

Sziasztok! Már majdnem megrendeltem egy Sandisk ultra fit 128 gb-ost, arra a célra, hogy nagyon sokat benne lenne a céges a laptopban és a nagyon privát dolgaim ezen lennének és ha vissza kell adnom, akkor meg nem marad ezeknek nyoma a gépen. De olvasom ezt a melegedést... Mit gondoltok, úgy hogy szinte folyamatosan benne van és napi szinten írva is van rá nem árt ez a folyamatos meleg a pendrive-nak és még inkább a laptopnak?

És folyamatos használatra ti mit vennétek. Jó 64 gigás is.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#9177) TaaT válasza moma (#9176) üzenetére


TaaT
veterán

"nem árt ez a folyamatos meleg a pendrive-nak"

Valamennyire biztos hogy árt. Csak éppen még senki sem jött vissza azzal hogy meghalt az ultra fit. Ja, és ez nem csak erre a penre jellemző (mármint a melegedés), ebben a méretben mindegyik melegedni fog, főleg USB3-as csatiban.

"és még inkább a laptopnak?"

Annak nem.

Give them hell Ukraine!

(#9178) moma válasza TaaT (#9177) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm ez biztató! :R

we all deserve a bit of luck.

(#9179) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Sandisk Cruzer Fit-nek mekkora a sebessége? Erre nem nagyon találtam sebesség tesztet, csak egyet de az lehet USB 2.0-án készült.
OS telepítőnek kellene egy 16GB-os, olvasásban gyors példány. :R
Eszerint az Ultra Fit a nyerő, de Cruzer Fit-ről nincs infó.

[ Szerkesztve ]

(#9180) maestro87 válasza maestro87 (#9179) üzenetére


maestro87
őstag

Most vettem észre, hogy a Cruzer Fit USB 2.0-ás, tehát kilőve.

(#9181) Vertigo18 válasza maestro87 (#9180) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezért ajánlanak mindenhol Ultra Fit-et...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9182) maestro87 válasza Vertigo18 (#9181) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, de már kilőttem azt is rendszertelepítőnek, mert túl apró, nem tudom felcímkézni. Viszont kulcstartónak veszek egyet nagyobb méretbe. Plusz kellene még egy 64-128GB-os is router-be ftp szerverhez. Ebből mondjuk nem ártana majd gyorsabb, mert később ha lesz miniPC, akkor átkerülne annak az USB 3.0-ás portjába. Illetve még mindig nem vettem olyan pent amin windows-t tudnék futtatni. Pár hsz-szel feljebb ajánlották a Transcend 780-at, de ennek már elég húzós ára van. Viszont erre a SanDisk Extreme még megfizethető lenne. Vagy Ciccuka fentebb miért nem ajánlotta Sandisk-et rendszer futtatásra? Pedig ha jól látom ez még gyorsabb is a Transcend-nél...:F

(#9183) BullZeye válasza maestro87 (#9182) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért kéne felcímkézni? Gyakorlatilag minden linux és windows telepítőt rá tudsz tenni 1 pendrivera. Talán még az SCCM imageket is, bár még nem próbáltam, hétvégén ha lesz időm azt is rápakolok.
64GB-ra pedig szinte minden ráfér, de ha van pénzed inkább 128asat vedd, hogy esetleg tudj adatot menteni gépekről.

(#9184) tvamos válasza tvamos (#9033) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ujra lemertem a pendrivom sebesseget. Ez igy jo szerintetek?
SanDisk Ultra Fit 64GB USB3.0 (SDCZ43)

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 5.1.2 x64 (C) 2007-2016 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 121.530 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 47.842 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 5.450 MB/s [ 1330.6 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 2.319 MB/s [ 566.2 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 120.384 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 46.771 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 4.396 MB/s [ 1073.2 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 2.160 MB/s [ 527.3 IOPS]

Test : 1024 MiB [P: 71.9% (41.5/57.8 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2016/06/15 17:25:08
OS : Windows 7 Enterprise SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9185) Ciccuka válasza tvamos (#9184) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen ennyit illik hoznia.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9186) maestro87 válasza BullZeye (#9183) üzenetére


maestro87
őstag

Egy 16GB-os Sandisk Ultra-t rendeltem Windows telepítőnek. Windows-on kívül másra nem nagyon van szükségem, esetleg valami alap Live Linux-ot feltolok még rá amivel tudok majd adatmentést csinálni ha szükséges. Ezek egy 128GB-os mindenes pendrive-on csak feleslegesen foglalnának 10+ GB-ot, mivel évente kb. csak egyszer venném elő a Windows telepítőt. Már úgy vagyok vele, hogy a programok telepítőit sem nagyon őrizgetem mert úgyis havonta jön ki mindenből újabb verzió, így inkább letöltöm őket ismét win újrahúzáskor... Csináltam is hozzájuk egy linkesített listát, hogy ne kelljen majd keresgélni őket. :D

Live windows-nak meg majd rendelek egy 128-ast (pl. Sandisk Extreme), bár sajnálok érte annyit kiadni...
Viszont erre már rápakolnék mindent, programokat, könyveket, projekt munkákat stb. Sajnos a 64GB-os erre kevés, mivel jelenleg is 55GB-ot foglalnak nálam csak a szoftverek és még pár nagyobb szoftver nincs is telepítve...

Továbbá kellene valami olcsóbb 128-as is a router-embe, filmeknek, zenéknek stb. Erre egyelőre a Sandisk Ultra Dual OTG-t szemeltem ki. Bár az Ultra Fit ide jobb lenne, mert kisebb és pl. egy médialejátszóból sem nagyon lógna ki, csak aggódok a melegedése miatt amiket olvastam róla...

(#9187) Handball94 válasza maestro87 (#9186) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ez itt nagyon off, de pár alapprogram telepítésére egész jó megoldás a [Ninite] is.

[ Szerkesztve ]

(#9188) maestro87 válasza Handball94 (#9187) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, ezt nem ismertem. :R

(#9189) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

A sincerety-től rendelt Transcend pendriveokat lehet itthon gariztatni? Ha igen, akkor hol, és mi kell hozzá?

Egyébként legjobb ár-érték arányban mi az ajánlott most eBayről?

Köszi! :R

(#9190) TaaT válasza pietrrr (#9189) üzenetére


TaaT
veterán

Nem lehet.

Give them hell Ukraine!

(#9191) maestro87 válasza pietrrr (#9189) üzenetére


maestro87
őstag

CHS Hungary Kft-nél lehet. Ha nemet mondanak rá, akkor írj a Transcend-nek.

(#9192) TaaT válasza maestro87 (#9191) üzenetére


TaaT
veterán

Kíváncsi lennék arra a hazai cégre amelyik a szürke import cuccokhoz hozzászagolna. :)

Give them hell Ukraine!

(#9193) maestro87 válasza TaaT (#9192) üzenetére


maestro87
őstag

Keress rá az ebay-es kütyük fórumban, ma is volt róluk szó, többnyire az, hogy most nincs kedvük gariztatni amit állítólag nem tehetnek meg mert hivatalos forgalmazójuk. De egyébként más már gariztatta náluk az ebay-es pent.
SanDisk-et meg a Hama Kft-nél kell. De ezeket csak olvastam, még nem csináltam ilyet.

(#9194) BullZeye válasza maestro87 (#9193) üzenetére


BullZeye
veterán

Már hogy ne tehetnék meg? Számlát mindenhol kérnek, ha gariztatni szeretnél. Max az ügyintéző jófejségén múlik, hogy eltekint e ettől. Samsungot se tudod csak úgy gariztatni, mindenhol számlát kérnek hozzá.

(#9195) maestro87 válasza BullZeye (#9194) üzenetére


maestro87
őstag

Transcend-nek nem kell számla és mivel a Transcend küldi a csere példányt (vagy adja a cég és majd később lerendezik egymás közt) így a CHS-t sem érdekli. Szerintem. Ha direktbe a gyártónak küldenéd vissza akkor sem kellene és szerintem így van ez jól. Én várom már azt a napot, hogy egy cég se igényelje azt a fránya számlát. :U Mert végül is ha idő előtt elromlik valami akkor a gyártó tehet róla nem a cég akitől vetted, így nem mindegy hogy hol vette az ember? :F És szerintem számlás garanciáztatásnál is ők állják a cechet, csak ha nincs számlád akkor a cég inkább lustaságból elzavar téged mint hogy veled foglalkozzon.
Nagyobb termékeknél mondjuk a garancialevélen feltüntetik, hogy számla kell a garancia érvényesítéséhez, de flash memóriákhoz nekem még ilyet nem adtak. Lehet inkább a gyártó jófejségén múlik ez és nem a cégén. :U Na meg nem mindegy hová viszed vissza, hivatalos forgalmazóhoz kell. Lehet rossz helyen próbálkoztál...
De kíváncsiságból lehet fogok írni pár gyártónak, hogy elromlott ez és ez, nincs számlám, hogyan tudom garanciáztatni... kíváncsi leszek mit válaszolnak.:)

Visszatérve, ha elhajtanak az ebay-es pendrive-val így ajánlott intézni az ügyet.

[ Szerkesztve ]

(#9196) TaaT


TaaT
veterán

Egy állami intézménynél dolgozok, most jött pár darab pendrive. Egy pár ilyen 3800ft/db-ért. [link] És egy ilyen 7000ft/db-ért [link]

Give them hell Ukraine!

(#9197) pilu85 válasza TaaT (#9196) üzenetére


pilu85
őstag

ezzér megköveznek :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9198) Orgi


Orgi
őstag

Sinceritytradingtól ebayen vett Sandisk Ultrát simán gariztattam, rma-t indítottam a Sandisk oldalon, kérte a serialt, aztán küldtek Ups futárt és új pendriveot. Egy fillérembe nem került a dolog...

(#9199) TaaT válasza pilu85 (#9197) üzenetére


TaaT
veterán

Nagyon csekély a valószínűsége hogy megtudják. :)

Orgi: Az mondjuk komoly. Ilyen szolgáltatás mellett sz@rom le a hazai gart. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#9200) jim bcs válasza TaaT (#9196) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9196) TaaT
Az a tuti :DDD

(#9198) Orgi
:C Így kell ezt csinálni, lehetne példát venni a többi gyártónak is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.