Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) jim bcs válasza kutkut (#9899) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Bubis zacsiban és bedobja a postás a postaládába, ha senki nincs otthon.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9902) kutkut


kutkut
addikt

Köszi. :R

Meizu MX3 32GB

(#9903) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Sajna ez a Kingston 64Gb-os pendrive-om tönkrement :( Kingston DataTraveler Ultimate G3 64GB USB 3.0
Így mivel nem lett csere újra (nincs forgalomban) visszautalják az árát.
Összefoglalóból rendeltem egy ilyet:
ebay

Na már most tudom, hogy jön a karácsony, meg kismillióan rendelnek, de van rá esély, hogy idén befut?

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#9904) 7s26c válasza Roland8622 (#9903) üzenetére


7s26c
senior tag

Hongkong? Az órás csopiban a szingapúri rendelésekre már hónapot tippelnek...pont a karácsony miatt sajnos sztem kicsi az esély

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#9905) Roland8622 válasza 7s26c (#9904) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Sejtettem :( Ez van. Amúgy fura, hogy aliexpress-ről 11.11-én rendeltem 2 csomagot 1 megjött, lassan az azóta megint onnan rendelt csomag is, viszont a másik 11.11-es tétel beragadt :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#9906) 7s26c válasza Roland8622 (#9905) üzenetére


7s26c
senior tag

Lehet egyik atcsuszott és nem terhelték áfával, a másik meg nem? Ilyet már láttam

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#9907) Roland8622 válasza 7s26c (#9906) üzenetére


Roland8622
aktív tag

$ 24.13 -os fülhallgató

Pont összeghatáron van

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#9908) 7s26c válasza Roland8622 (#9907) üzenetére


7s26c
senior tag

Akkor passzolom :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#9909) Breki


Breki
veterán

Sziasztok.

Ez a Sandisk ma akciós az Ali-n van róla tapasztalat?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9910) jim bcs válasza Breki (#9909) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hazánkban még nincs, nem sokan vettek még ilyet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9911) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy kisméretű, fém házas, OTG (on-the-go), Micro USB pendrive-ot.
E között a két model között hezitálok:
Samsung Flash Drive DUO
Transcend JF 880
Néztem a sebesség teszt topic-ot is, nem találok ezekről infókat, méréseket, de pl. sok Transcend mutat jó eredményeket, igaz pont a kinézett típust nem tesztelte senki. (A Samsung-ot sem.)

Valakinek tapasztalat?

(#9912) Sordoran válasza ace05 (#9891) üzenetére


Sordoran
addikt

Hétfőn meg is rendeltem egy ilyet 64 GB-osban, ma meg is jött. (slussz poén, hogy Szlovákiából jött MPL-el, míg 3 másik hazai rendelésünk még mindig úton van...) Eddig elégedett vagyok vele, bár tényleg csak futólag próbáltam ki. Gyorsan leformáztam NTFS-re, majd ráraktam USB 2.0-s porton egy 13 GB-os FullHD filmet, 7 perc alatt ráment, TV pedig gond nélkül lejátssza, tekerés is gyors benne, szóval eddig teszi azt amiért vettem. :K
Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#9913) jim bcs válasza SteadyMan (#9911) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezektől a miniktől nagy sebességet azért ne várj. -> Transcend JF 880

JF 710 van most nálam, ajándékba lesz, elég gyors ez még mini létére is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9914) SteadyMan válasza jim bcs (#9913) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nekem jó lenne ez a Transcend JF 710 is, de kicsi, OTG-s, mini USB-st akar a lelkem a telójára, de olyat meg alig vesz itt valaki. (Próbálom lebeszélni, hogy mi a francnak, de nőből van... ész érvekkel nehéz, a női logikát meg amúgy sem fogtam fel sosem.)

Még abban segíthetnél, hogy valahonnan lehet azt tudni, hogy MLC-s, vagy TLC-s egy pendrive, mert ahogy nézegetem, nem nagyon írják rá az adatlapjukra. Vagy újabban már inkább csak TLC-st gyártanak? Egyáltalán kell ezzel foglalkozni élettartam szempontjából?

Köszi.

(#9915) zooole


zooole
senior tag

Sziasztok!

Egy USB C, USB-A hibridre lenne szükségem, ki is néztem egyet.

Az ő személyében

Nem találtam róla túl sok tapasztalatot, így nem tudom mennyire jó. Valamint az ár már túl jónak tűnik. Media-ban a 64Gb-os változat 15000Ft-ba kerül. Lehetséges, hogy kamu? Nem vásároltam még semmit tőlük (alza.hu).

(#9916) cuebler válasza zooole (#9915) üzenetére


cuebler
senior tag

15k-ért vettem samsung duo128-t asszem az aqua-tól vagy a speedshop-ból. nem tudom, hogy a sandisk jobb-e vagy gyorsabb, de szerintem inkább a media van szokás szerint túlárazva pendrive (és még sok más) téren...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9917) cuebler


cuebler
senior tag

közben kifutottam a szerkesztési időből: :B
duo:

jf790 (kontrollképpen ugyanazon a gépen, ugyanazon a porton):

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9918) King Unique válasza cuebler (#9917) üzenetére


King Unique
titán

Van külön Pendrive irás-olvasás sebesség topik is. Tehát a teszteket értelemszerűen ide kellene betenni.

Továbbá esetedben látszik az is, hogy nem a pendrive, hanem a helyi SSD meghajtó (C) sebességét mérted le...Itt van egy másik teszt, amelynél az E: meghajtó, illetve a kapott értékek alapján már inkább hihető, hogy az egy pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#9919) cuebler válasza King Unique (#9918) üzenetére


cuebler
senior tag

vazz, hogy mekkora láma v'ok :B hétvége van, na... nem is figyeltem a meghajtó-jelet. pedig milyen gyors pendrive lenne :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9920) csocs


csocs
tag

Sziasztok,

milyen pendrive-ot ajánlatnátok ami a lehető leggyorsabb írási sebességgel bír?
Ár: kb. 10.000.-, 32-64GB.

Ja 3.0-s kellene, mert a házon kifelé csak 3.0 van.
Alaplapon van 3.1. De ahhoz hátra kell nyúlni. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9921) King Unique válasza csocs (#9920) üzenetére


King Unique
titán

Az összefoglalóban benne vannak a gyorsabb típusok, illetve említették nemrég itt a topikban is őket. Valamint egy másik topikban is szóba került korábban a téma.

Aztán, hogy a 10 ezres limitbe melyik, illetve melyikből mekkora tárkapacitású modell fér bele, azt már nem nézegettem. Arra rákereshetsz magad is. :)

Egyébként a jelenlegi pendrive-okhoz bőven elég az USB 3.0 port is. Ugyanis a legtöbb típus még azt sem tudja teljesen kihajtani, illetve max. csak a fentebb említettek közül képes rá némelyik. Az USB 3.1 (Gen 2) meg eleve más dimenzió, amelynek a sebessége pl. egy ilyen külső SSD-vel használható ki.

[ Szerkesztve ]

(#9922) csocs válasza csocs (#9920) üzenetére


csocs
tag

Köszi szépen!

(#9923) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv mindenkinek. Baj történt. Transcend 4GB pendirve. Fontos és sürgős szöveg-file-om (.rtf kiterjesztés) romlott-at jelez a Total commander. Ráadásul ugyanez a C: meghajtón is a helyzet. Innen oda másolgattam 5 percenként.
Létezik esélyes javítóprogram? Köszönöm, ha. SOS! :Y

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#9924) Pyrandus válasza Pyrandus (#9923) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm, közben kiderült, hogy más a hiba. "Reading only' állapotban van az .rtf file, ezért hiába "másolgattam", természetesen nem másolódott. Új rémesen kezdő kérdésem, ha nem off: hogy' lehetne ezt a read only file-t másolhatóvá tenni.
Köszönöm, lásd jelszavamat.
Mindenkinek szép ünnepet.

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#9925) Pyrandus válasza Pyrandus (#9924) üzenetére


Pyrandus
tag

Ide jutottam, ez biztos segít majd, de nehezen értem...

http://stackoverflow.com/questions/26545837/how-to-copy-a-read-only-file

[ Szerkesztve ]

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#9926) G@ben


G@ben
addikt

Szeretnék venni egy 128-as pendriveot, ami olyan stílusú legyen, mint ez, tehát fém és lapos, kiálló műanyag ne legyen rajta és akasztó sem kell rá, mivel a pénztárcámban hordanám, ott meg a műanyag valószínű gyorsan megadná magát. USB3-as kéne, de nem feltétlen sebességbajnokot keresek, de ne is 20MB/s-ot tudjon, azaz amit egy átlag USB3-as pendrive tud, az már elég. Nem hivatalos boltban venném, hanem akár itt az aprón, a max keret 12k. Létezik ilyen pendrive?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9927) ace05


ace05
senior tag

Ma megérkezett a megbízható ebay eladótól vett Adata elite UE700 128gb usb 3-as pendriveom. Első blikre jónak tűnik. A 128mb írási sebesség meg volt, nagy fájloknál. A képek mappámat (2gb) , úgy 2 perc alatt másolta fel, változó írási sebességgel (5mb-30mb). 12.06-án rendeltem 16k-ért. A vállalt szállítási idő Dec 20, 2016 - Jan 13, 2017 volt.

[ Szerkesztve ]

(#9928) jim bcs válasza Pyrandus (#9923) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9923) (#9924) (#9925) Pyrandus
Majd írd meg mire jutottál.

(#9926) G@ben
Transcend JF 710 vagy Corsair Flash Voyager Vega pl. jó lehet? Az összefoglalóban találsz többet is a mini méret menüpont alatt.

(#9927) ace05
Köszönjük a visszajelzést :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9929) Pyrandus válasza jim bcs (#9928) üzenetére


Pyrandus
tag

Köszönöm figyelmed, egyelőre nem tudtam dolgozni rajta, félő, holnap ismét próbálkoznom kell.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#9930) G@ben válasza jim bcs (#9928) üzenetére


G@ben
addikt

Ránézésre szupernek tűnnek, de elérhetőek lehetnek ennyiért? A Sandisk Ultra Flair-t nézegettem elsőként, mert elérhető az aprón is ennyiért, de ott van rajta az a nagy műanyag, ami nekem kizáró ok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9931) jim bcs válasza G@ben (#9930) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az a gond, hogy miniben nem nagyon van 128-as, ha nem elég a 64GB akkor én normál kupakost, vagy kitolhatót néznék. Sandisk-ben van 128-as mini, de lassú lesz és melegedni fog mint a huzat.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9932) G@ben válasza jim bcs (#9931) üzenetére


G@ben
addikt

Nem rövid kell, hanem full fém és lapos. A kupak kizáró ok, a kitolható is. Ha olyan, mint ezek a minik, csak kétszer olyan hosszú, az nem gond. Ahogy írtam, a sebesség egy átlagos USB3-asé elég, illetve a mostani 8-as is melegszik, de nem ment tönkre az évek folyamán.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9933) Pyrandus válasza Pyrandus (#9929) üzenetére


Pyrandus
tag

Üdv a tegnapiaknak és a holnapiaknak. Mivel nem igazán a helyes topikban írtam be a problémámat, kérdem most:
Van a Prohardver fórumokon szoftverrel, filemásolássak, file-javítást tárgyaló vitafórum?
Köszönöm.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#9934) G@ben válasza G@ben (#9932) üzenetére


G@ben
addikt

Nézegettem a Corsair Flash Voyager Vega és Transcend Jetflash 710 pendriveokat, de azokból a 64-es kerül annyiba, mint néhány másikból a 128-as. Ez normális vagy rossz helyeken nézem? Akár a 64-es is elég lehet, ha nagyon belegondolok, de nem 12-15k körül. Tudtok esetleg megbízható helyet, ahol nem ilyen drága?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9935) jim bcs válasza Pyrandus (#9933) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9933) Pyrandus
Esetleg itt nézz körül.

(#9934) G@ben
Rossz helyen nézted, összefoglaló -> Best Buy: Olcsó és megbízható eladó by ebay: sinceritytrading / courtesytrading

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9936) 7s26c


7s26c
senior tag

Van olyan márka amire egyből rávágnátok, hogy jaj csak azt ne? Annyi negatív tapasztalat fűződik hozzá?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#9937) G@ben válasza jim bcs (#9935) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy rosszul keresem, de nem látok egyiknél sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9938) G@ben válasza G@ben (#9937) üzenetére


G@ben
addikt

Illetve amin gondolkozom, hogy nem lehet megoldás egy micro-sd kártya egy usb-s tartóban? Nem ismerem ezeket a tartókat, illetve a kártyák megbízhatóságát és sebességét a pendriveokhoz képest.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9939) 7s26c válasza G@ben (#9938) üzenetére


7s26c
senior tag

Én nézek sorozatokat micro sd-ről is eddig egy halt meg. Penből is. Mindkettőből ugyanannyi van.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#9940) jim bcs válasza G@ben (#9938) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Lehet, de jóval lassabb lesz mint a pen..

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9941) G@ben válasza jim bcs (#9940) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor marad a pen. Lemértem, 8mm vastagságig el tudok menni, de vagy fém vagy gumírozott kell, hogy kibírja a nyomorgatást. Nézegetem az ajánlottakat, hátha van köztük olyan.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9942) Alex91 válasza G@ben (#9941) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9943) G@ben válasza Alex91 (#9942) üzenetére


G@ben
addikt

A Kingston állítólag nem ajánlott. De ha mégis megbízható és nem tetű lassú, nekem megfelel.
Illetve még néztem az Adata UE700 64GB-ot, ami ugyan becsúszós, de meg tudok vele békélni, illetve a vastagsága is megfelelő, a sebessége meg nagyon jó. Bár nincs szükségem iszonyú gyors pendrivera, mert ha ugyanazon az áron van két hasonló kialakítású, aminél az egyik kétszer olyan gyors, viszont a másik kétszer akkora, akkor a nagyobbat választom, feltéve, ha az is tud egy élhető sebességet (40-50MB/s írás).
Egyébként ez az Adata fém vagy műanyag? Egyik oldalon alunak írják, de itt volt hozzászólás, ami szerint műanyag.
A feltételek összeszedve: ne legyen vastag (max 8mm), erős ház, mert vagy pénztárcában vagy zárható kulcstartó külön rekeszében tartanám, 64 vagy 128GB, megbízható, ne tetű lassú, nettó max 12k.
Ennek elvileg megfelel az UE700, bár a ház kérdéses.
Elnézést a sok problémázásért, hosszú távra vennék egy jót, a mostani 8-as is minimum 5 éves.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9944) Alex91 válasza G@ben (#9941) üzenetére


Alex91
félisten

-

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9945) Alex91 válasza G@ben (#9943) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ez gyors is, kicsi is, es kintrol 10k korul beszerezheto...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9946) G@ben válasza Alex91 (#9945) üzenetére


G@ben
addikt

Nem rövid kell, hanem vékony és ne legyen rajta kiálló rész, főleg ne műanyag.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9947) G@ben válasza G@ben (#9946) üzenetére


G@ben
addikt

Végignéztem a topik elején a kínálatot és a Silicon Power Jewel J10 és J50 megfelelhet. Méret, anyag, kinézet, ár rendben van, igazából a sebesség kérdés.
Csupán 1-1 tesztet találtam, a J10 itt 84.67MB/s olvasást és 31.99MB/s írást mutat, ami elég is lehet.
A J50 eszerint tud 108,8MB/s olvasást és 13,92MB/s írást.
Ezek valós értékek lehetnek? Ha igen, akkor egyértelműen a J10 a befutó.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9948) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Jött ma a 790K (amúgy 790-nel lett rendelve, de ahogy olvastam már ilyet küldenek jó ideje)
Sebességével annyira nem vagyok megelégedve. Szépek a tesztek amik itt kivannak téve, de nekem usb 3-as porton is max 27MB/s-ig ment fel. Mind a kis és a nagyobb fájlok másolásánál.
2 usb3-as portom van az alaplapomon, egyiken külső vinyó volt ami szintén usb 3-as, ezt lehúztam róla, de akkor se másol gyorsabban :(
Vicc hogy a bedöglött Kingston DataTraveler Ultimate G3 64GB os pendrive-om usb2-es porton ment 20MB/s-el. Szóval ez így kissé pofára esés :(
Ezt rendeltem: ebay ajánlott árus

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#9949) jim bcs válasza G@ben (#9947) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9947) G@ben
Igen lehet valós. A fentebb ajánlott kingston viszont veszettül melegszik és szeret elhalálozni is, külföldi fórumokon se dicsérik.

(#9948) roller0123
Minden driver fent van?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9950) King Unique válasza Roland8622 (#9948) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor azért szokás megadni, hogy pl. milyen gép, milyen OS stb. Utóbbit illetően, ha pl. Win7, akkor annál nyilván szükséges, hogy fel legyen telepítve a megfelelő USB 3.0 driver is. Valamint, ha már említve volt az USB 3.0-s külső HDD, akkor elfért volna egy infó annak a sebességéről. Ugyanis, ha azon a porton az hozza / nem hozza az elvárt értékeket, akkor nyilván az alapján is lehet következtetni bizonyos dolgokra.

Valamint az már számtalanszor említve volt, hogy lehetnek különbségek a szintetikus sebességtesztek és a gyakorlati fájlmásolás értékei között. Utóbbit befolyásolhatja többek között pl. a forrásmeghajtó sebessége is. Amúgy a szintetikus tesztek alapján 27 MB/s-nél valóban többet kellene tudnia USB 3.0 porton.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.