Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) pilu85 válasza Surda- (#9400) üzenetére


pilu85
őstag

igen. :) :))

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9402) headhunter válasza Surda- (#9398) üzenetére


headhunter
addikt

Összefoglaló kinyítása, utána lehet "csemegézni". (átlag, 10 nap alatt megjön.)

[link]

(#9403) Mp3Pintyo válasza headhunter (#9402) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

10 nap alatt? Mákos! Nekem az eddigi rekord 11 nap volt :D
De amúgy az utóbbi időben folyamatosan csökken, múlt évben még 2 hét fölött volt az idő.
Még őt is javaslom: sinceritytrading

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#9404) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Hétvégén futottam bele ebbe az eladóba.
Elég sok refurbished terméke van aminek a nagyrészét Magyarországra is postázza. Érdemes közte csemegézni.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#9405) headhunter válasza Mp3Pintyo (#9403) üzenetére


headhunter
addikt

Kettő eladó ugyanaz... (courtesytrading, sinceritytrading)

[ Szerkesztve ]

(#9406) Mp3Pintyo válasza headhunter (#9405) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Gyanús volt, de az áraik különbözőek :) Bár sokszor ugyanaz az eladó is felteszi többféle áron :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#9407) jim bcs válasza Mp3Pintyo (#9403) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ÖSSZEFOGLALÓ -> Best Buy olcsó és megbízható eladó by ebay: sincerity/courtesy

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9408) pilu85


pilu85
őstag

samsung fit 32gb cdm en 1 gigával 150-90 el dúrja. nagyon jó mini cucc olcsón.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9409) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

Pendrive-ot szeretnék venni, filmeket másolnék rá, amit egy Xbox-ba dugva játszanék le. A filmek kb. 20-25Gb méretűek, ezért szeretném, ha minél gyorsabban fel tudná másolni. Két pendrive-ot néztem ki a Sandisk Extreme 64GB-ot és a Lexar P20 64GB-ot. Sebességre melyik a jobb? Az utóbbit kb. 9800Ft-ért tudnám megvenni amazon.com-ról.

(#9410) pilu85 válasza norbi2010 (#9409) üzenetére


pilu85
őstag

igen jó pendrive-okat szeretnél venni. nyilván mind2 nagyon jó.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9411) jim bcs válasza norbi2010 (#9409) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindkettő nagyon gyors, a P20 a gyorsabb.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9412) norbi2010


norbi2010
őstag

Köszi mindkettőtöknek, akkor a P20 lesz. :R

(#9413) flash-


flash-
veterán

3000ft(ebay-os ár) alatt milyen kitolhatós usb 3.0-ás pendrive-ot tudnátok ajánlani?
fontos a minél jobb írási sebesség!
hirtelen ezt találtam:
Adata 32gb uv128

http://usb.userbenchmark.com/ - szerint elég jó..

esetleg tudtok jobbat?(én csak erre a tesztoldalra támaszkodtam)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9414) jim bcs válasza flash- (#9413) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ÖSSZEFOGLALÓ -> Best Buy olcsó és megbízható eladó by ebay: sincerity/courtesy

Mindenes
Adata UE700 / S102 PRO
Transcend JF790

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9415) tpeter77 válasza tpeter77 (#9383) üzenetére


tpeter77
addikt

Augusztus 9-n megrendeltem a SanDisk 16GB EXTREME USB 3.0 pendrive-ot és tegnap érkezett meg.
Én is az ajánlott eladótól vettem és tényleg ideért 10 nap alatt (ha az ünnepet levonjuk)...
Ma jól letesztelem :) ti mivel szoktátok, és milyen beállításokkal?

[ Szerkesztve ]

(#9416) Vertigo18 válasza tpeter77 (#9415) üzenetére


Vertigo18
addikt

H2testw mindenképpen ajánlott program erre.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9417) KMT válasza headhunter (#9402) üzenetére


KMT
addikt

Mi a helyzet a garanciális ügyintézéssel az ebay-ről vett dolgok esetében? Látom, hogy transcend esetében már sikerült elintézni néhányaknak itthon. Én egy adata pendrive-val szemezgetek. Ebben van már tapasztalat? Kicseréli valamelyik hazai cég?

(#9418) tpeter77 válasza Vertigo18 (#9416) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,

Leteszteltem a pendriveot, minden jó, nincs hiba. Aztán mértem sebességet is.
Összehasonlítottam a Sandisk Extreme 16GB pendriveot a tavaly vásárolt 32GB-os Ultrával.
FAT32 fájlrendszer, alapértelmezett formázás...
hogyan célszerű formázni a pendrive-ot FAT32-n? 4, 8, 16k? Van amelyik sebesség növekedést hoz?

VIA USB3.0 port VL805 chipset, illetve a normál inteles USB2.0 port sebességek összehasonlítása volt számomra a cél, na meg hátha vkit érdekel itt a téma. :)

Azért vettem az Extremet, hogy erről telepítsek Win7-et, és számomra a 4k sebessége volt fontos, hogy az minél jobb legyen, a szekvenciális olvasásra/írásra nem fektettem túl nagy hangsúlyt.
Arra azért nem számítottam, hogy a 4k-s írási sebességekben ekkora lesz a különbség.

Íme az eredmény.

(#9420) KMT válasza KMT (#9417) üzenetére


KMT
addikt

Semmi tapasztalat ebben? Ki a hazai adata forgalmazó?

(#9421) pilu85 válasza KMT (#9420) üzenetére


pilu85
őstag

sztem felesleges túlságosan spórolni azonos tárhelyeken. trascend jf790 mér nem jó?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9422) KMT válasza pilu85 (#9421) üzenetére


KMT
addikt

Azért nem mindegy, hogy 6500, vagy 10000.

Miért a 790-est ajánljátok mindig? Jobb valamiben, mint a 810-es pl? Kicsit ódzkodom a betolósaktól, de nem zárkózom el.

Mit jelent a limitált gyártói garancia? És mit jelent a két év az összefoglalóban a Transcend-eknél? Néhány bolt többet ad rá, pl. az Aqua 10-et. :F

(#9423) pilu85 válasza KMT (#9422) üzenetére


pilu85
őstag

ugy értettem 5 vahy 6

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9424) pilu85 válasza KMT (#9422) üzenetére


pilu85
őstag

sandisk extreme 30év gyártói...nesze :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9425) SleepyTurtle


SleepyTurtle
csendes újonc

Sziasztok

64 gigás pendriveot szeretnék venni, erre a kettőre szűkült a választásom:

https://www.pcx.hu/kingston-64gb-hyperx-savage-hxs3-64gb-fekete-piros-pendrive-681838
https://www.pcx.hu/kingston-64gb-dtr30g2-64gb-pendrive-092420

mi a véleményetek ezekről? Ha valaki tud megbízhatóbb alternatívát, azt is köszönöm!

Üdv

(#9426) junior11 válasza SleepyTurtle (#9425) üzenetére


junior11
veterán

A HyperX Savage jóval gyorsabb, bár ehhez vmi gyors HDD vagy inkább SSD kell pl. másolás esetén, az R30G2 kb. olyan 140-155mb/s olvasási és 45-50mb/s írással bír (nekem a 32GB ennyit tud).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9427) Ciccuka válasza SleepyTurtle (#9425) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kingston csak egyvalamiben gyors: jó gyorsan tönkremennek.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9428) TromF válasza junior11 (#9426) üzenetére


TromF
tag

ha mar sebesseg; jelenleg mi a ajanlott vetel, ha az irasi es az olvasasi sebesseg is szamit?
Tavaly nezegettem, most ujra elgondolkoztam azon, hogy a linux szerverem OS partriciojat atraknam egy pendrive-ra. Meretben 8-16GB eleg lenne, a megbizhatosagon kivul mas nem igazan szamitana.

Tavaly a Mach Xtreme MX ES SLC USB 3.0 sticket nezegettem, ez a tesztek alapjan tenyleg tudja a 160/160 irasi/olvasasi sebesseget.

Mielott kerdeznetek, azert nem SSD-t keresek mert storage server HDD-kkel, es igy fel tudnek szabaditani egy SATA portot.

Koszi.

(#9429) junior11 válasza TromF (#9428) üzenetére


junior11
veterán

Az említett HyperX Savage-n kívül (bár ez esetben a legkisebb méret a 64GB) még pl. ezek: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9430) TromF válasza junior11 (#9429) üzenetére


TromF
tag

Koszonom!

A pendrive kapacitasa hatassal van annak sebessegere, pl egy 8GB ugyanolyan gyors mint ugyanazon gyarto 64 gigasa?

(#9431) junior11 válasza TromF (#9430) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól tudom, hatással lehet, általában a nagyobbak vmivel gyorsabbak szoktak lenni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9432) TromF válasza junior11 (#9431) üzenetére


TromF
tag

Igen, kozben vegigneztem a linkeket. A kisebb kapacitasuak lassabbak, gondolom azert mert azok SLC-k, a nagyobbak meg tobb chippesek. Ha igy van akkor az MLC-s sebessegek ugy ertendoek ha epp' pont tobb chipre irunk vagy olvasunk roluk, gondolom ez eleg ritka eset.
Ha esetleg valakinek lenne errol valos hasznalati sebessegadata, vagy osszehasonlitasi alapja a 16-64GB viszonylatban, megkoszonnem.

A fent linkeltek 16GB-os valtozatai 20-50MB/s kozotti irasi sebesseget specifikalnak, amit en linkeltem az viszont 160MB/s-t.

(#9433) TromF válasza TromF (#9432) üzenetére


TromF
tag

Pontositanek, kepzavarban voltam, most olvastam utana.
Az SL chip ket feszultsegszintes, az ML meg tobb. Azert gyorsabb az SLC mert konnyebb igy gyorsabb meghatarozni a logikai szintet.
Amire meg en gondoltam, az hogy egy 16G memoriachipre irni lassabb mint 2*16G-re, de csak ha pont a ket chipre tudunk egyszerre irni.

(#9434) jim bcs válasza KMT (#9422) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9422) KMT
Mert best buy. A limitált jelen esetben x régióban 30 év vagy élettartam, másik x régióban 10 év. A 2 év az átlagot jelöli, a boltok többsége ennyit ad rá.

(#9428) TromF
Összefoglaló -> Best Buy -> Gyors

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9435) Klara_ válasza TromF (#9433) üzenetére


Klara_
őstag

MLC tudtommal csak a JetFlash 780-ban van. Ajanlom figyelmedbe.

(#9436) KMT válasza jim bcs (#9434) üzenetére


KMT
addikt

És ez a best buy valami misztikus tulajdonság? Nem értem. Arra gondolsz, hogy olcsóbb egy ezressel 64 GB-os méretben? És ha nekem a kupakosság megér ennyit? :)
Valami konkrétabb indokra gondoltam, hogy jobb-e a 790-es a 810-esnél.

(#9437) jim bcs válasza KMT (#9436) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Picit lassabb a 810-es, ha tetszik veheted.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9438) pilu85 válasza Klara_ (#9435) üzenetére


pilu85
őstag

és ha csak abban van az tuti jó?? ha oylan jó mért nem használja a többi gyártó? szimpla kérdés.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9439) Klara_ válasza pilu85 (#9438) üzenetére


Klara_
őstag

Mert sokkal dragabb az eloallitasa es igen, tuti jo. Valamint valoszinuleg tartosabb is.

(#9440) pilu85 válasza Klara_ (#9439) üzenetére


pilu85
őstag

szerintem akkor több gyárto is előállna a premium szegmensében ilyen típusokkal.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9441) tpeter77 válasza jim bcs (#9437) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok,

Érdeklődnék, hogy pendrive hibával állok-e szemben vagy sem.
deszka modellről van szó :)
alaplap+proci rajta van az alaplapi dobozon, rádugva egy táp. Az alaplapra csak hdd, memória, pendrive, billentyűzet van dugva és normál analóg vga kábelen lóg a monitor.
Ennyi, semmi más egyéb.
Tesztelésre használom, hogy a különféle víruskeresők mennyire fogják vissza a gépet.
Újrahúztam sokadjára a win7-t, de most nem dvd lemezről, hanem az új pendrive-ról telepíteném fel a Win7-est és nem megy.
Sandisk Extreme usb3.0 az új pendrive.

Telepíteném a Win7-et egy noti vinyóra pendrive-ról, és a legelején a meghajtó kiválasztásánál az alábbi hibaüzenetet kapom:

" A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál. "

Mi lehet a gond? MBR a lemez, és minden partíció le van róla törölve, simán csak kiválasztom neki a lemezt, hogy erre tedd fel, és ezt a hibát dobja. Nem tudom hogy mi a gond :(

usb2.0 portban - amiből 2 van - az egyikben az új pendrive, a másikban a billentyűzet van.
SATA3 0. portban van a HDD.

Most vagy a pendrive-ról nem műxik rendesen a windows, vagy passz.... megpróbálom majd a régi pendrive-al, arról mintha már telepítettem volna a wint, és jó volt. A régi pendrive egy Sandisk Ultra usb3.0
Most vagy valamit időközben elállítottam a bios-ban vagy az új pendrive nem win7 kompatibilis, fogalmam nincs, de nem nagyon szoktam piszkálni a biost.
Majd kipróbálom dvd-ről tudok-e telepíteni, ha igen akkor pendrive gond lesz.
Hétfőn kipróbálom az összes lehetőséget (régi pen, új pen, dvd - gyári bios beállításokkal), mert a gép a melóhelyen van.
SATA Mode Selection: AHCI vagy IDE legyen?
illetve
Integrated SATA Controller
Enables or disables the integrated SATA controllers. (Default: Enabled)
és végül
Storage Boot Option Control: Legacy only
ez igy jó? mert korábban DVD-ről simán települt, de most pendrive-ról próbálom és nem megy.

Majd a jövőhéten jelentkezek, ötleteket addig szívesen fogadok!
köszi.

(#9442) jim bcs válasza tpeter77 (#9441) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. Rufus
2. a többi user error és esetleg buherált kalóz win.7

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9443) tpeter77 válasza jim bcs (#9442) üzenetére


tpeter77
addikt

hehh... nem jött be a tipped, de az enyém igen.

A régi pendrive-ról 10 perc alatt feltelepült a win7 röccenés mentesen (Sandisk Ultra 32GB)
ezek szerint az alaplapom nem támogatja ezt a pendrive-ot.
mindkettő pendrive-ot a rufussal formáztam és ugyanazt az ISO fájlt használtam, gyári MS-ről letöltött win7_prof_x64_hun.iso fájlról van szó...
akkor most ezt megszivtam, direkt win7 telepítéshez vettem ezt a 16 gigás Sandisk Extreme-t.
Később kipróbálom, hogy a win8.1 telepítő vajon megy-e vele.

(#9444) jim bcs válasza tpeter77 (#9443) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"ezek szerint az alaplapom nem támogatja ezt a pendrive-ot."
Na ilyen nincs, ez nem állja meg a helyét. Nem alaplap függő!!!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9445) pilu85 válasza jim bcs (#9444) üzenetére


pilu85
őstag

sztem se

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9446) tpeter77 válasza jim bcs (#9444) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
három különböző hardverű gépben sem megy a telepítés róla. ugyanaz a win7.iso fájl ami az ultrával gond nélkül működik, a meghajtó partícionálásakor az alábbi hibaüzenettel leáll:
"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál."
Eleinte azt hittem a windows dvd/usb toolsban keresendő a hiba, de a rufus progival felírva az isot is ugyanez a végeredmény.

Ez most milyen gond lesz?

(#9447) tpeter77 válasza jim bcs (#9444) üzenetére


tpeter77
addikt

update:
windows 8.1 gond nélkül telepíthető az Extreme-ről. Még az usb3.0 portok is azonnal működtek pendrive-ról, onnan telepítettem a win-t.
Lehet át kérne térnem a 7-ről, de nem csak én használom a gépet... ez viszont már OFF téma.

(#9448) jim bcs válasza tpeter77 (#9446) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Még LGA775-re is telepítettem róla win.7-et + még egy jó pár fajta drive-ról és mindről gond nélkül felment, szóval még mindig nem értem neked, hogy nem sikerült. Nem a pendrive-al van a gond!

Eredeti a win.7?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9449) TromF válasza jim bcs (#9434) üzenetére


TromF
tag

ezek a gyorsak meg mindig fele/negyede irasi sebesseget specifikalnak minat az altalam linkelt.

@rokafiu77: biztos hogy a win7 telepitod tamogatja a sata kontrollered/biosban nincs valami specko mod bekapcsolva ra? Egyebkent sztem jobban jarnal ha virtualis gepben tesztelnel ilyeneket, kenyelmesebb, gyorsabb, reprezentativabb.

(#9450) jim bcs válasza TromF (#9449) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Best Buy -> Gyors, tehát nem a leggyorsabb, hanem Best Buy, remélem így már érted.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.