Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) King Unique válasza BB9360 (#9550) üzenetére


King Unique
titán

Azon annyira nem lepődöm meg, hogy a beépített grafikus tool nem boldogult vele, jellemző... De szerencsére ott a diskpart és egy rakás külső program. :)

Illetve az is ilyesmit produkál, ha pl. egy Linux ISO-t DD módban írunk ki Rufus / Win32 Disk Imager programokkal —► [link]. A cikkben is a diskpart megoldást alkalmazzák, de amúgy használhatók azok a programok is, amik fentebb voltak említve.

Az meg a másik, hogy a Windows a 32 GB-nál nagyobb partíciókat nem engedi FAT32 fájlrendszerre formázni. Gondolom nálad is (részben) emiatt lett NTFS. Viszont a fentebb említett külső partícionáló programok simán megformázzák FAT32-re pl. a 64 GB-os pendrive-ot is. Illetve a másik opció még az exFAT fájlrendszer, ami pont ideális az ilyen flash meghajtókra.

[ Szerkesztve ]

(#9552) BB9360 válasza King Unique (#9551) üzenetére


BB9360
aktív tag

Most formázásnál kérdezte az exFAT-ot, de nem igazán ismerem ezeket, azt tudtam, hogy az NTFS jó lesz, ha nagyobb fájlokat akarok ráírni...

(#9553) Graphics válasza BB9360 (#9550) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden rendben van a pendrive-val, 64GB-osoknál ez jellemző, ha google-be beírod pontos okot is kiad,sajnos nem emlékszek rá mi is az, én is jártam már így , igaz microSD-vel.

Megfelelő programmal kellett formázni, és oké volt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9554) spanyoll válasza jim bcs (#9540) üzenetére


spanyoll
addikt

Találtam itthon egy kingston pent, ami pont olyan amit leírtál.

Még működik, úgyhogy első körben befogom ezt erre. Ha nem rohad szét egy hónap alatt akkor veszek egy nagyobbat :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9555) King Unique válasza BB9360 (#9552) üzenetére


King Unique
titán

Ha 4 GB-nál nagyobb fájlokat akarsz rámásolni, akkor nyilván a FAT32 kiesik. Viszont az exFAT még opció lehet, ami eleve egy modern fájlrendszer. Ha jól tudom nincsenek is benne reális korlátok, mivel a max. fájlméret = 16 EB (exabájt), a partíciók max. mérete = 64 ZB (zettabájt) lehet. Ha nem akarod olyan külső eszközön (pl. TV, xy lejátszó) használni, ami nem tudja kezelni, akkor jó választás lehet. Az alábbi cikkekben jól összefoglalják az egyes fájlrendszerekkel kapcsolatban a lényeget —► [link], [link].

Továbbá itt még a naplózó vs. nem naplózó fájlrendszer kérdése az, ami fontos lehet —► [link]. Persze nem feltétlen lesz gond akkor sem, ha NTFS-re formázva használod. Viszont e tekintetben hosszabb távon azért mégiscsak előnyösebb egy flash eszközre a nem naplózó fájlrendszer, mint pl. az exFAT.

[ Szerkesztve ]

(#9556) Graphics válasza spanyoll (#9554) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nagyon sokáig használtam ilyet, nagyon jó pendrive volt, egy USB túlfesz nyírta ki :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9557) jim bcs válasza spanyoll (#9554) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ámen :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9558) pilu85


pilu85
őstag

jf790 128gb alig melegszik...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9559) cuebler válasza pilu85 (#9558) üzenetére


cuebler
senior tag

alig? nálam semennyire. a munkagépem szervizben és addig egy 64gb-os jf790-re dolgozom az egyik régebbi notebookomon. napi 9 órát van bedugva, 50-100 közötti állomány van róla folyamatosan megnyitva (adatbázisok) és nem is melegedett fel. pedig a hét elején pont amiatt aggódtam, hogy lassabban fogok haladni a melóval. hála az öcsémnek ezúton is, hogy anno szólt, mikor akciósan vették őket a cégnél (6k/db) :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9560) pilu85 válasza cuebler (#9559) üzenetére


pilu85
őstag

nekem 7 ezrembe fájt, kb 50 giga 5-6 gigás fájlt másoltam rá egyszerre, miután ráment, kihúztam, megfogtam az dugó részét, épp langyi volt, a műanyag jóhogy nem meleg, amien sar hővezető. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9561) pilu85 válasza pilu85 (#9560) üzenetére


pilu85
őstag

128gbos

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9562) pimpx


pimpx
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy gyorsabb 64 gb-os pendriveot. Az Adata UE700 és Sandisk Extreme között vacillálok, esetleg Transcend 780.

Találtam olyat, hogy Sandisk Extreme 64gb usb3.0, és Sandisk Cruzer Extreme 64gb usb3.0. A Sandisk honlapján csak sima Extreme van. Mi a különbség? A Cruzer Extreme valami butítottabb, lassabb verzió lenne, vagy más termék?

Itt van mind a kettő, de kb. 4000 forint árkülönbség van köztük:
http://bevachip.hu/termek-kereses?k=sandisk+extreme+64

(#9563) headhunter válasza pimpx (#9562) üzenetére


headhunter
addikt

Átlag 10 nap alatt megjön... [link]

(#9564) Graphics válasza pimpx (#9562) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sincerity - Ebay , 7-10nap alatt itt van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9565) tpeter77 válasza pilu85 (#9560) üzenetére


tpeter77
addikt

próbálnád ki a Sandisk ultra Fit pendriveot, ennyi adattól majdnem tojássütésre alkalmas a dugó fémrésze.

(#9566) pilu85 válasza tpeter77 (#9565) üzenetére


pilu85
őstag

van olyanom is. elég megbízhatatlanság érzetét kelti a forrósága, habár gondom nem volt vele.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9567) tpeter77


tpeter77
addikt

OFF
sd kártyát vennék fényképezőgéphez. Jó topikba tettem fel a kérdésem, vagy akad ennél pörgősebb is?

(#9568) Graphics válasza tpeter77 (#9567) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sincerity-n nézz szét, vannak gyors típusok. [link]

De itt a memkari topic

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9569) pimpx válasza headhunter (#9563) üzenetére


pimpx
újonc

Köszi!

(#9570) pimpx válasza Graphics (#9564) üzenetére


pimpx
újonc

Köszi! Mondjuk nincs paypalom. Jobban preferálom itthon venni gari miatt.

(#9571) jim bcs válasza pimpx (#9570) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Jobban preferálom itthon venni gari miatt."
Nem vagy vele előrébb, nem hazánkba szól a gari, ha valami van az itthoni bolt is kiküldi, aztán lehet ugyanúgy várakozni a csodára. Nyugodtan veheted kintről.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9572) HornedReaper válasza pilu85 (#9566) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Lehet a Sandisk Extreme is melegszik, csak a műanyagon nem jut át a meleg? :)
Ultra fit nekem is van, autóban USB 2-n is fel tud melegedni szépen, de nem süt tojást :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9573) junior11 válasza HornedReaper (#9572) üzenetére


junior11
veterán

Én eddig úgy vettem észre, hogy a gyorsabb usb 3.0 pendrive-ok többsége rendesen tud melegedni, még a műanyag burkolatúak is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9574) b1sti válasza junior11 (#9573) üzenetére


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Jó pár hozzászólást és a best buy összefoglalót elolvastam, de nem sikerült továbbra sem döntenem és választanom sem :(
Az eddig felhalmozott telefonok által készített képeket, videókat és fontosabb adatokat szeretnék tárolni a leendő pendrive-on! 64GB-ra lenne szükségem jelenleg, de a későbbiekre gondolva talán jobb választás lenne a 128GB. Vagy a későbbiekben vegyek majd még egy 64-eset? Talán havi 1x-2x lenne használva, amikor az újabb "adagot" felrakom rá. Így inkább az adattárolás biztossága és biztonsága a legfontosabb szempont.
Anno 2009-ben még az USA-ban vettem egy 16GB-os Corsair Flash Voyager-t, ami azóta is tökéletesen teszi a dolgát. Továbbra is jó vételnek számít vagy az én célomnak inkább egy másik fajta pendrive lenne jó?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :R

[ Szerkesztve ]

(#9575) Ciccuka válasza b1sti (#9574) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pendrive-on nem érdemes tárolni huzamosabb ideig.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9576) b1sti válasza Ciccuka (#9575) üzenetére


b1sti
senior tag

Akkor erre a célra marad a HDD, ha jól sejtem :F :U

(#9577) Graphics válasza b1sti (#9574) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Transcend JetFlash 790-es nálam bevált :)

64GB

128GB

De havi 1-2 adatmentésre inkább egy 500GB-os külső merevlemezt vennék. Mivel a Pendrive nem huzamosabb ideig történő adattárolásra van kitalálva.

Én még ezt használom: ADATA UV131 : [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9578) b1sti válasza Graphics (#9577) üzenetére


b1sti
senior tag

Köszönöm szépen :R

szerk.: bár kicsit tartok a "csúszkás" pendrive-októl. :U

[ Szerkesztve ]

(#9579) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy egy ilyen árú Kingstont érdemes-e venni? Zenét meg filmeket tárolnék rajta, nem akarom állandóan a pendriveról nézni, hallgatni őket. Köszönöm!

(#9580) pilu85 válasza meszi16 (#9579) üzenetére


pilu85
őstag

nekem iylenem is van. :) 64 gigás, innen aprorok vettem oylan 5500 körül. a célnak megvelel, de nekem a jf790 jobban bejön, meg gyorsabb is.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9581) jim bcs válasza b1sti (#9578) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9578) babu87
Nem kell tartani, bírják a strapát.

(#9579) meszi16
Adata UE700 / S102 PRO
Transcend JF790

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9582) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

64GB-os USB 3-as pendrive-ot akarok venni. Elég sokat lenne használva, mivel külső médialejátszóba dugnám és filmeznék/sorozatoznék. Filmekből főleg remux-ok sorozatokból meg minimum 720p.
Szóval jó lenne ha mondhatni gyorsan lehetne rá másolni és nem menne tönkre pár hónap után.
Ezen feltételek mellett mit tudnátok ajánlani?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9583) jim bcs válasza gyuromoj (#9582) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Leginkább HDD-t javasolnék, de a célra ezek ->

Adata UE700 / S102 PRO
Transcend JF790

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9584) gyuromoj válasza jim bcs (#9583) üzenetére


gyuromoj
veterán

HDD van 2 is, de már nem nézek annyi mindent és elég lenne egy pendrive és a két hdd-t meg eladnám.
Köszi a segítséget.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9585) pilu85 válasza gyuromoj (#9584) üzenetére


pilu85
őstag

Adata UE700
Transcend JF790

Ezek nagyon jók, a jf790 olcsóbb de 40 el az is ír és az már azért nem rosz a kategóriájában.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9586) a8l


a8l
aktív tag

Valamilyen boot készítő program szét particionálta két felé a 64-es sandisk flair-emet.
Mivel tudnám rendbe rakni?
A lemezkezelő csak látja a két particiót de nem tud vele mit kezdeni.

(#9587) King Unique válasza a8l (#9586) üzenetére


King Unique
titán

Ezen hozzászólás 2-3. bekezdésében vannak ötletek. ;)

Legközelebb viszont az ilyen kérdéseket inkább a Pendrive probléma topikban lenne célszerűbb megtárgyalni.

[ Szerkesztve ]

(#9588) a8l válasza King Unique (#9587) üzenetére


a8l
aktív tag

Nagyon köszönöm, sikerült is. Nem is tudtam hogy van probléma topik is.

(#9589) jim bcs válasza a8l (#9586) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A win. lemezkezelője is megoldja.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9590) King Unique válasza jim bcs (#9589) üzenetére


King Unique
titán

Azzal kezdte, hogy az nem boldogul vele, ami nem meglepő... De egy diskpart, illetve külső programok már inkább.

[ Szerkesztve ]

(#9591) jim bcs válasza King Unique (#9590) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azon átsiklottam :R Nálam eddig simán megoldotta mindet, B. verzió az általad írt megoldás aztán kalap.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9592) a8l válasza jim bcs (#9591) üzenetére


a8l
aktív tag

W10 lemezkezelő sajnos nem csinált semmit vele, látta a partíciót de szürke volt minden menüpont. Az utólagos fórumtárs által linkelt progi meg egyből megcsinálta.

(#9593) jim bcs válasza a8l (#9592) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Érdekes, de legalább a B. verzió megoldotta.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9594) a8l válasza jim bcs (#9593) üzenetére


a8l
aktív tag

Lehet az a baj hogy nekem nem pro w10-em van hanem home.

(#9595) King Unique válasza a8l (#9594) üzenetére


King Unique
titán

Nem hinném... :DDD
Illetve itt még az kavar be, hogy a Windows pendrive-oknál csak 1 db (elsődleges) partíciót tud rendesen kezelni. Nemrég a lemezkezelő szintén nem boldogult egy hasonló esetnél, valamint a korábban említettnél ugyancsak megáll a tudománya. De Partícionálás topikban is találni szép példákat.

[ Szerkesztve ]

(#9596) jim bcs válasza a8l (#9594) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ki van zárva :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9597) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!
SanDisk Ultra® Dual USB Drive (32GB) 3.0-nál normális, hogy "forró" a csati része használat közben/után?
20GB másolás után nem igazán tudom megfogni.

[ Szerkesztve ]

(#9598) Ciccuka válasza -FLY-> (#9597) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen melegszik. Az Ultra Fit pedig még ennél is jobban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9599) tpeter77 válasza -FLY-> (#9597) üzenetére


tpeter77
addikt

Egyszer megfogtam az Ultra Fit 64GB pendrive-om miután telemásoltam. Szerintem a tojást majdnem meg lehetne főzni a fém csatlakozó részén....

(#9600) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok!

64GB-os pendrive-ot keresek. Lehetőség szerint kupakos kialakításút és azok közül is megbízhatót és gyorsat.

Miket tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.