Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) HornedReaper válasza tpeter77 (#9599) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A Sandisk Extreme USB3-as pendrive-ja a fém csatlakozónál sem ennyire forró fejű? Itt dícsérte valaki korábban..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#9602) bulgesz777 válasza bulgesz777 (#9600) üzenetére


bulgesz777
tag

Végül megvettem ezt: Mushkin Ventura Plus USB-Stick 3.0 64GB

Remélem jó választás volt.

[ Szerkesztve ]

(#9603) tpeter77 válasza HornedReaper (#9601) üzenetére


tpeter77
addikt

Ha a normál, nagy méretű Extreme pendrive-ról beszélünk, akkor az szinte alig melegszik fel (olyanom is van)...

(#9604) Vertigo18 válasza bulgesz777 (#9602) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mi is reméljük...

Igazság szerint ebben a topikban már megvan az a két-három eladó (ami ráadásul ugyanaz), illetve az Ő 5-6 terméke, amit ajánlani szoktunk. Azon felül vannak nyitások, de majdnem mindig visszatérünk az eredetiekre, mert azok beváltak, megbízhatóak, teszteltek.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9605) bulgesz777 válasza Vertigo18 (#9604) üzenetére


bulgesz777
tag

Ha jól sejtem, akkor akkor a két ebay-es eladóra gondolsz és a Transcend termékekre? (például 790-es).?

(#9606) Vertigo18 válasza bulgesz777 (#9605) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tudod te! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#9607) jim bcs válasza bulgesz777 (#9605) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az összefoglalóban linkesítve ott van mindkettő a Best Buy alatt.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9608) bulgesz777 válasza Vertigo18 (#9606) üzenetére


bulgesz777
tag

azért nem azt választottam, mert a sebessége nekem kevés (jelenleg egy Silicon Power 32GB Blaze B20 van), de sajna a céges laptop már nem ismeri fel, és oda kellene valami gyors és nagy pendrive. ezért választottam a Mushkint. Ha megjött csinálok tesztet (a siliconról is)

(#9609) King Unique válasza bulgesz777 (#9608) üzenetére


King Unique
titán

Az a gyártói oldal szerint 200/90 MB/s-et tud, ami nyilván nem rossz. A teszt majd mehet a másik topikba. Köszönjük!

Amúgy egy másik téma kapcsán nézegettem nemrég a gyors pendrive-okat, de még mindig az Mushkin Ventura Ultra a csúcstartó. :) Annál gyorsabb pendrive gondolom nincs is és valódi USB 3.1 Gen 2-es típus híján egy darabig nem is lesz... :D

[ Szerkesztve ]

(#9610) pilu85 válasza King Unique (#9609) üzenetére


pilu85
őstag

azta de puritán kinézete van a mushkinnak.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9611) tpeter77 válasza King Unique (#9609) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
USB2.0 sebességben is ez a nyerő?!
Sandisk Extreme usb3 is nagyon gyors volt, főleg a 4k sebességre gondolok, az 11MB/s volt mérve.

(#9612) King Unique válasza tpeter77 (#9611) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Nem tudom, USB 2.0-ás értékeket én már nem nagyon szoktam méregetni, de a külföldi tesztoldalak sem. A fórumtársat esetleg megkéred, hogy mérje le neked.

Gondolom a Win7 telepítése miatt kérdezed, mert ugye annál problémás az USB 3.0 port. Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, mert inkább a Win8.1/10-et preferálom. Lehet gyors a SanDisk, de az előbbi mérésnél is sejthető, hogy Win10 alatt csak BOT módban csatlakozik, azért is lassabb. Ha már extra gyorsat akarok venni, akkor nekem mindenképpen UASP módban csatlakozó pendrive kell, hogy minél inkább "ki tudjam maxolni" USB 3.0-án. Win8.1/10 alatt egyébként ez is natívan támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#9613) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Úgy látom,hogy USB 3.0 érdemes már venni. A gépem oké,hogy támogatja,de a TV fogja támogatni? A leírásába fogok én ilyet találni? 2.0 csatlakozó van csak rajta.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9614) DrBubo77 válasza Pokesz007 (#9613) üzenetére


DrBubo77
addikt

Attól menni fog, csak a 2.0-s sebességgel. A lejátszáshoz az is elég.
De a gépen gyorsabban tudsz rámásolni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9615) Pokesz007 válasza DrBubo77 (#9614) üzenetére


Pokesz007
senior tag

:R Köszi

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9616) pilu85 válasza Pokesz007 (#9613) üzenetére


pilu85
őstag

40 megabyte / sec elég az usb2-es tévédnek hidd el. :) :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9617) Pokesz007 válasza pilu85 (#9616) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Azt gondoltam :)
Gépen màsolgatàs gondolom,h gyorsabb lenne.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9618) pilu85 válasza Pokesz007 (#9617) üzenetére


pilu85
őstag

usb2 max átvitele 480 mbit/sec. 1 bite 8 bit tehát a 480/8=60 max. ha jól mondom. :).

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9619) Pokesz007 válasza pilu85 (#9618) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Pontosabban igen :)
Az is lényeg lenne,hogy hamarabb màsolja nekem a penre,mert néha van mikor sűrget az idő:D

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#9620) maestro87


maestro87
őstag

Garanciális csere szempontjából Sandisk-en kívül melyik márkát érdemes még venni?
Azt tudom, hogy a Sandisk ingyen cseréli az ebay-es pendrive-ot is, és a szállítási költséget is ők állják.
Van még ehhez hasonló gyártó?
Leginkább a Samsung és a Transcend hozzáállása érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

(#9621) King Unique válasza pilu85 (#9618) üzenetére


King Unique
titán

A 60-at szorozd meg még 0,8-cal a 8b/10b kódolás miatt. ;) Valamint az a gyakorlatban még úgy sem lesz annyi (48 MB/s), hanem általában kevesebb —► max. 35-4x MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#9622) pilu85 válasza King Unique (#9621) üzenetére


pilu85
őstag

igen. 40 rémlett. csak a számolás lett 60 ;)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9623) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Visszaolvastam és erre gondoltam.
TV-be tenném, BD50 ISO film lejátszásra lenne.
Ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#9624) jim bcs válasza #63761920 (#9623) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9625) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Vennék egy 16GB-os pendrive-ot, amire operációs rendszer telepítője menne rá. Melyiket ajánljátok? (ne kicsúsztatható legyen, ebay-ről venném.)

.

(#9626) jim bcs válasza Troy. (#9625) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Adata S102 PRO

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9627) BullZeye válasza jim bcs (#9626) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem javaslom, ha sok gépbe kell dugni a pendriveot, akkor ez egy nagyon kényes darab.

Nekem 3 ment tönkre fél év alatt, mire lecseréltem egy másik márkára, ami azóta is megy 1,5 éve.

(#9628) jim bcs válasza BullZeye (#9627) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Felénk 4 van nagyüzembe win. telepítésre használva 2-2,5 éve, köszönik jól vannak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9629) tpeter77 válasza BullZeye (#9627) üzenetére


tpeter77
addikt

szabad tudni, mit vettél 1.5 éve? :)

(#9630) jim bcs válasza tpeter77 (#9629) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#9626)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9631) Troy. válasza jim bcs (#9626) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

(#9627) BullZeye: Hello! Mit használsz helyette?

[ Szerkesztve ]

.

(#9632) BullZeye válasza Troy. (#9631) üzenetére


BullZeye
veterán

Kingston DTR30g2 64gb

S102pro tök jó meg minden (ezért is vettem annó), csak tényleg sérülékeny.
Volt olyan gép, ahol USB3.0 port picit kattant volt, és miután abba használtam kisütötte rajta, egymás után 2 s102pro-t. DTR30g2 meg simán túlélte ezt a műveletet. (nem tudtam, hogy hibás az USB, nem szólt semmit, USB2.0 pendriveok tökéletesen mennek rajta, az USB3-t megölte)

2 meg simán úgy halálozott el, hogy az USB csatlakozója megtörött. (baromi hosszú az s102pro, könnyen beleakadnak, és mivel nem mindig vagyok az USB mellett miközben épp települ valami, ebbe beleakadnak, és megtörik, kb 2mm már elég volt neki, hogy ne menjen). DTR30g2-nél ilyen bajom még nem volt, tömzsibb, és masszívabb, nincs alapjáraton lötyögése, mert bele van öntve a szilikonba.

s102pro-t mindig gariba cserélték nagykerben, nem volt velük baj, csak bosszantó, ezért a 4. után váltottam kingstonra (sok negatív HSZ ellenére ez a típus masszív és jó lett), ez volt 1.5-2 éve, azóta sincs semmi baja, pedig naponta használom multiboot és telepítő pendrivenak.

[ Szerkesztve ]

(#9633) tpeter77 válasza BullZeye (#9632) üzenetére


tpeter77
addikt

és nem melegszik ez a Kingston?

(#9634) junior11 válasza tpeter77 (#9633) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is ilyen van, semmi gond vele, de ez is melegszik szintén.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9635) BullZeye válasza tpeter77 (#9633) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem jobban mint az s102pro melegedett.

(#9636) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

MacBook Air-be keresek gyors pendrive-ot.
OS futtatásához kellene.

Vettem egy fél éve egy Samsung FIT-et 128GB-os , de iszonyatos szar.
Olvasni olvas 130MB/s körül, de kis fájloknál elvérzik.
Illetve nagyobb állományoknál is érdekesen viselkedik.

Mit ajánlotok ? 128GB legyen.

KÖSZÖNÖM !

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#9637) headhunter válasza eladogeppc (#9636) üzenetére


headhunter
addikt

Keret? (Ft)

[link]

[link]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

[link]

[link]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

[link]

[link]

(#9638) eladogeppc válasza headhunter (#9637) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát én 15 körül gondoltam, de ahogy nézem ez nem fog menni.
Ha lehet itthoni beszerzéssel.

UE700 / 32GB-om van itthon. Nem nagy szám. A Samsung FIT az meg ótvar. :)

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#9639) headhunter válasza eladogeppc (#9638) üzenetére


headhunter
addikt

64GB nem lenne elég? :U

Itthoni beszerzés +5-10.000Ft (64GByte felett)

Ebay-s megbízható eladótól, 10nap alatt megjön...

pl.: SanDisk USB 64GB Extreme 245MB/SEC USB3.0 (8,672.25 HUF)...

SanDisk USB 128GB Extreme Pro 260MB/SEC USB3.0 (18,769.87 HUF)...

Ilyen árban, szerintem jobbat "nem találsz"...

[ Szerkesztve ]

(#9640) Norbi1974 válasza headhunter (#9639) üzenetére


Norbi1974
tag

Sziasztok!

Pont egy ilyen Pendrive-t vettem (SanDisk USB 64GB Extreme) szintén egy nagyon megbízható eladótól az ebay-ről.

Meg is jött, de ahogy bedugtam a gépembe, a HD Sentinel ezzel fogadott:
"Meghibásodás várható - Attribútum: 232 Spare Blocks Remaining
Azonnali merevlemez csere szükséges.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

A cég informatikusa azt mondta inkább teszteljem le szektoronként, mert a HD Sentinel (4.60PRO + Windows 7) nem ismeri fel normálisan a Driver-ét. Ezért is írja azt, hogy "Kondíció: 0% - meghibásodás várható".

Szerintetek mit csináljak? Jó ez így, vagy kérjem vissza a lóvét mert az informatikus nem jól tudja és ez a pendrive hibás.

Előre is köszönöm a segítséget!

Xiaomi MI 8

(#9641) King Unique válasza Norbi1974 (#9640) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az mondjuk alap, hogy a HDS legújabb (4.71) verziójával kellene megnézni az állapotát. Ami egyébként normál esetben nem jeleníti meg az állapot- és egyéb információkat pendrive-oknál. Viszont ezekben az extra gyors típusokban már SSD technológia (is) van, lehet ennek okán kezeli őket.

Apropó SSD...azoknál USB 2.0/3.0 esetén nem működik a TRIM —► teszt. Tehát ezt a HDS is közli, bár függ az eszközben lévő USB-chiptől is, hogy egyik-másik program mit írogat ki.

Viszont, ha nem működik a TRIM, akkor a fenti program pl. a teljesítményre 80%-ot ír, de a kondíció attól még lehet 100%. Szóval nálad a 0% érdekes...Viszont egy program értékelése nem feltétlen mérvadó, főleg ebben az esetben nem (pendrive). Éppen ezért érdemes más szoftverekkel is letesztelni —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#9642) eladogeppc válasza headhunter (#9639) üzenetére


eladogeppc
veterán

Windows 10 menne rá egy Macbook Airhez. Kell a 128GB sajnos.
Köszönöm a segedelmet !!! :R :R

Ezt most 16000-ért meg tudom szerezni:
Kingston 128GB USB3.1 HyperX Savage Fekete-Piros (HXS3/128GB) Flash Drive

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#9643) headhunter válasza eladogeppc (#9642) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

Annyiert le kell ra csapni!

Garancia ido?

[ Szerkesztve ]

(#9644) pilu85 válasza headhunter (#9643) üzenetére


pilu85
őstag

oh a savage a szívem csücske lenne, de tényleg ennyivel nem ér többet. a jf790ee 8ér vettem, igaz 100/40 et tud ami lényegesen kevesebb, de azért ennyire nem rohanok sose hogy a 250 kelljen.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9645) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Kiderült, hogy kevés lesz az USB, így MicroSD lesz a vége.
Na abból baromi drága a 128GB-os ami megy is rendesen. :(

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#9646) pilu85 válasza eladogeppc (#9645) üzenetére


pilu85
őstag

én innen apróról. 11-2 ér vettem egy samsung evo-t. olyan 40el biztos ír.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9647) Ciccuka válasza eladogeppc (#9642) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kingston jó ha tudod, hogy kerülendő. Elég csak a keresőt használni és egyből kiderül hogy miért is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9648) headhunter válasza Ciccuka (#9647) üzenetére


headhunter
addikt

Igaz, akkor mégsem annyira "vonzó" 16.000Ft-ért..

[link]

#9645

eladogeppc

Végén már jobban jársz egy SSD-vel... :U

(#9649) King Unique válasza eladogeppc (#9645) üzenetére


King Unique
titán

Csak úgy érdekelne, hogy mégis milyen felhasználásról van szó, amihez egy ilyen pendrive - ami egyébként az egyik leggyorsabb a piacon - , illetve az USB 3.0 kevés... :F Vagy netán csak USB 2.0 port van a gépen?

Egy másik topikban összeszedtem nemrég néhány gyors típust és azért az említett modell sem semmi —► teszt. A hivatalos WTG pendrive-ok, mint pl. ez is "csak" 250 MB/s körül tudnak, ami egyébként bőven elég az OS normális futtatásához.

Ha valakinek mégsem elég az előbbiek sebessége, hát akkor vegyen külső SSD-t. Ja, hogy az meg drágább és nem feltétlen jön ki egy nagyobb tárkapacitású modell 15k-ból. Hát valamit valamiért...

[ Szerkesztve ]

(#9650) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Bocsi, hogy nem teljesen ide tartozik ,de micro sd kártyára tudnátok megbízható külföldi eladós linket mutatni

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.