Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • !Overdose!

    őstag

    válasz tboy93 #85543 üzenetére

    Igen, közel 1M Ft egy olyan Civic, amit leírtál. Hogy ér-e ennyit? Szerintem nem, de attól még ennyiért mennek.

    Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

  • Fr0z3n

    őstag

    válasz tboy93 #85543 üzenetére

    Javítva egy ilyen idős autó biztos hogy volt. Sárvédőket és az ajtók alját nézd meg több szögből is. Soha nem tudják pontos színre javítani. Alku pozíciónak már jó, mert ki tudja mennyire kókányolt. ;)
    Illetve a felfüggesztést rángasd meg, nem drága ha lötyög valami (jó magyar utak), de inkább más csináltassa meg mint mint te utólag. Illetve váltóolaj csere mikor volt. Sokan elfelejtik, hogy vannak nem bontható váltók (Fordok pl), de japánokba jellemzően cserélni kell 30 ezer után. Aztán csodálkoznak hogy elkezd akadni, meg recsegve vesz hátramenetet. Amire sokan mondják, hogy kuplung, de nem....
    Inkább 750-800 körül fogsz jót találni.

    Nekem celicám van, dupla kerek lámpás. Én imádom. Japán fronton nagyon otthon vagyok. :D

    szerk: megnézném ezek hogy mennek át műszakin. Lámpa, fólia mindenhol, air ride... no comment. Jól néznek ki, de azért na, van egy határ.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz tboy93 #85543 üzenetére

    Nem vagyok képben a Hondával így nem tudom milyen áron futnak. De az évjárat mért megkötés? A külső miatt?

    És csak ez a Honda lehet? :) Szerintem érdemes lenne tágítani a jelöltek körét. Nézz ki egy másik típust is. Úgy talán könnyebb lesz.
    Amúgy próbáld ki, hogy rákeresel a hahu-n a kritériumaidnak megfelelő autóra. De úgy, hogy árat nem állítasz be! Egy min. 10 forintot és egy max 1,5M-ot beállíthatsz na. Aztán nézd meg, hogy mennyi a legdrágább autó azok közül. Vedd annak a 70%-át árban és annál olcsóbban nem is nézz autókat.
    De lehet még ezért is leugatnak majd itt a fórumon.
    Általában a felsőbb árszegmensből érdemes nézelődni, mert ott van esély arra, hogy jó autót találsz.

    Most mondok egy példát mire is gondoltam. Kívánt autó, kívánt felszereltségben: 300 ezertől 1M forintig kapható a hahun. Mondjuk. Ezesetben 700k alatt ne is nézz, de inkább 800. Alatta biztos, hogy hulladékot adnak.
    Logikus. Ha én elakarnám adni az autómat, első dolgom lenne megnézni milyen árban futnak azok a típusú és felszereltségű autók, mint az enyém. És ha tudom, hogy az enyém tényleg jó állapotban van az ottani átlaghoz képest és tudom, hogy gondoztam, vigyáztam rá akkor biztos, hogy nem fogom jelentősen olcsóbban adni, mint a legdrágább fentlévő.

    Azért meséltem az én példámat, mert én is 5-600k körül kezdtem. De muszáj volt följebb mennem, mert annyiért nem volt normális autó.
    De egyébként jó hozzáállás, hogy kitartasz az elveid mellett. Legrosszabb esetben nem veszel autót vagy vársz amíg lesz kicsit több zsé.
    A kérdés már csak az, amit !Overdose! kollega is mondott, hogy megér-e ennyi pénzt egy ilyen autó? Megérné egy 1.4-es gyufásdobozért 7-800k-t + szervizt kiadni? Akkor már inkább bepróbálkoznék egy első focus-szal. Az legalább csöppet modernebb forma.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés