Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#3451) C0d3r válasza Dexter-2000 (#3448) üzenetére


C0d3r
addikt

Intel LGA-1155 elég gyér lett, felszereltségben a legrosszabb, ha esetleg találni rajta USB3 csatlakozót, akkor nagy valószínűséggel gagyi Etron lesz.

(#3452) solano


solano
csendes tag

Sziasztok!Teljesen alap internetezéshez hazsnálatos gépet szeretnék összerakni.
Mit javasoltok? Videókártyából jó az integrált alaplai.
Ami fontos lenne, hogy nem az a rgéifahta nagy ház kellene hanem minél kisebb.
Pl ez nem tudom mennyire felene meg. Simán belemegy minden oylan alaplap processzor ssd ami a nagyobb házalba?
Hütése is megfelelő lehet?
Igazából 64 GB-os ssdvel szeretném szerelni a gépet, mivel a hdd-k nagyon drágák.
Köszönöm a segítséget!
Ja keretet nem írtam, olyan 70-80ból szeretném megúszni a dolgot:)

(#3453) radírfej válasza solano (#3452) üzenetére


radírfej
senior tag

mini itx megoldás AMD vonalon:

ASROCK E350M1 - E350 procival 28k
2GB ddr 3k
KINGSTON 64GB SATA3 2,5" SSDNow V200 SV200S37A/64G 23,5k
ha ragaszkodsz az általad linkelt házhoz, akkor abban optika nem fér el.

ezzel így netezni tudsz, fimet nézni tudsz.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3454) radírfej válasza Tibor_560sec (#3450) üzenetére


radírfej
senior tag

a vga simán kiszolgálja azt a felbontást, csak játszani ne nagyon akarj így. (talán low beállításokkal...)

komolyra fordítva, ha a vga-t megtartod, akkor szinte mindegy mit teszel alá, 30-35 pénzt felesleges elkölteni:
egy olcsó sok garis lap, mondjuk MSI H61M-P21 (B3) 13.5k
és a szokásos Celeron G530 11k

kész.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3455) horush válasza drAmano (#3440) üzenetére


horush
addikt

LAP: MSI Z68A-GD65 (G3) ~46eFt
CPU: Intel I7-2600K (apróról) ~60eFt
CLR: Thermalright Silver Arrow ~18eFt
RAM: 8GB A-DATA DDR3 1333MHz KIT ~12eFT
HDD: HITACHI 1000GB 7K1000.C 32MB SATA2 HDS721010CLA332 ~26eFt
ODD: NEC AD-7260S ~5eFt
VGA: ZOTAC PCIe GTX560 2GB DDR5 x2 ~105eFt
TÁP: Be Quiet Straight Power E8-CM 680W ~32eFt
HÁZ: Cooler Master HAF 912 Plus ~24eFt
CLR: BitFenix Spectre 200mm ~3eFt
CLR: Thermalright TY-140 PWM Silent Fan - 140mm ~2eFt
Összesen: ~333eFt.

Erős I7 proci (vegyél ilyet apróról, annyiba kerül szinte, mint újonnan az i5), rá jó erős hűtés, 8gb ram, 1tb hdd, a 7950-nl erősebb SLI rendszer, minőségi, jó hatásfokú, halk táp, jól felszerelt, jól szellőző ház, bele két plusz venti.

(#3456) Tibor_560sec válasza radírfej (#3454) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Köszönöm válaszod !

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#3457) balpis válasza Willie (#3445) üzenetére


balpis
őstag

Szia!
Persze, a 212+ az teljesen jó lesz erre a procira is.

A második tápot azért is ajánlottam, mert a első nincs most ott. De a CX430 V2 van most is, talán rosszul kerestél.
Ez is megbízható, de tudnod kell, hogy gyengébb a többinél, később sokkal erősebb VGA-t már nem tehetsz rá. De ezt a konfigot kényelmesen elviszi majd.

A 335-ös ház is teljesen megfelelő lehet a "kisebb" gépnek, ha nem kell másra.

SSD-ket nem igazán követem most, de van egy friss cikk. Itt ezeket ajánlják. Persze, ami XP-hez jó, az W7-hez is.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#3458) Willie válasza balpis (#3457) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszönöm ismételten a válaszodat. :)

Igen, valóban rosszul kereshettem, és azért nem találtam meg. Ez a táp amúgy nagyon tetszik, főleg úgy, hogy ezt az asztalit úgy tervezem, hogy egy jó ideig ne kelljen hozzányúlnom! :) Úgy hogy valószínű, hogy ez fog maradni. :)

SSD-k terén pontosan ebből az írásból indultam ki, akkor gondolom, hogy nyugodt szívvel vehetem az ajánlottnak titulált SSD-k valamelyikét. :)

Azt hiszem, hogy most már minden kérdésemre megkaptam a választ. Köszönöm a segítségedet, nagyon sokat segítettél most is, pár hónappal ezelőtt is! :)

(#3459) zzztripzzz


zzztripzzz
csendes tag

Sziasztok!

- DD3 1333Mhz 2X2 GB Kingston

- 550W Mercury/Mtech Táp

- Intel Core i3 530 2.93 GHz

- ASRock H55-Le alaplap

- HD5670 VTX 3D 1GB VGA

Ez a jelenlegi gépem, ezt szeretném felhúzni Battlefield 3-hoz, jelenleg is élvezhető a játék de szeretném ha közelebb lenne az ultra high-hoz. Örülnék ha minél kisebb lenne az összeg amit a cserékre kell fordítanom, de a minőségért fizetni kell ezért megköszönném ha több variációt is írnátok. Illetve még abban kérnék segítséget, hogy a lecserélt alkatrészeket, mivel nem használnám tovább, hol tudnám "gyorsan" értékesíteni, az összes cuccra van még kb. min. 1 év gari.!

Előre is köszi!

(#3460) eddhunter válasza C0d3r (#2055) üzenetére


eddhunter
tag

Na most jött csak össze a kp-m.
Ez a gép megfelelőnek tűnik a célra, azonban lenne még kérdésem;
ezeket megrendelem, más nem kell?pl. +ventilátor, cpu hűtő, hőpaszta, csavarok..
másik: a pcx-et néztem ki. Jó bolt ez? Kiszállítással kéne a cucc(Pestre). Innen mennyi idő alatt szokták szállítani?
Köszi
B

(#3461) solano válasza radírfej (#3453) üzenetére


solano
csendes tag

Nem ragaszkodok ehhez a házhoz, csak valami kompakt kellene, de akkor olyan amiben elfér az ssd is.
Igazából intel érdekelne, ez milyen választás? Alaplap, processzor. Ez igy korrekt áron lenne, de gondolkodok celeron procin is, az már van 10ért is. :Y

(#3462) #98593280 válasza zzztripzzz (#3459) üzenetére


#98593280
törölt tag

A táp hulladék. Kuka. A RAM-ot hasznosíthatod, többit el kellene adni és ezt venni:

LAP: ASROCK s1155 H61M ~ 12k
CPU: Intel s1155 Core i5-2310 2,90GHz/6MB BOX ~ 48k
VGA: GTX560 Ti 1GB DDR5 ~ 52k
TÁP: FSP HEXA 500W Active PFC 80+ 12cm ~ 13k

Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 125k

A régi cuccaidat HWaprón hirdesd meg.

[ Szerkesztve ]

(#3463) radírfej válasza solano (#3461) üzenetére


radírfej
senior tag

az általad linkelt házban elfér az ssd, optikai meghajtónak nincs helye.

az alaplap megfelelő, de az már micro atx, ahhoz való házat kell nézni,

mondjuk itt az izlés dönt. de pl egy FOXCONN DH0839 250W -nem járnál rosszul, a design eléggé lájtos, kicsit kocka, táp is rendben.

ebbe bele tud menni optika is, ssd is.

tehát ház 14k
lap asrock h61m-mvs 13k
processzorból elég az alap celeron G530 11k
memória 4GB ddr3 6k
optika 4k
ssd 23k

összesen 71k.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3464) radírfej válasza zzztripzzz (#3459) üzenetére


radírfej
senior tag

már leírták előttem, hogy a tápod nem jó, érdemes lecserélni (az ajánlott FSP hexa 500w jó választás)

annyival egészíteném ki, hogy a jelenlegi rendszeredben a tápon kívül a szűk keresztmetszet a VGA, így erre kellene koncentrálni. a proci elég erős, hogy a legtöbb felbontásban partnere legyen egy gtx 560ti-nek.

így az a javaslatom, hogy a vga és táp ki, új táp és új vga be és a battlefield 3 (meg egy csomó más játék) menni fog ultra beállításokkal.

ZOTAC ZT-50306-10M GTX560Ti 1GB DDR5 PCIE 58k
FSP HEXA 500W 14K

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3465) solano válasza radírfej (#3463) üzenetére


solano
csendes tag

Optikai meghajtó van külső, tárhelyből meg elég az ssd, habár ha olcsósodik megint a hdd akkor veszek bele azt is, igy enm rossz ha van benne hely.
Hütése milyen ennek a cuccnak?

[ Szerkesztve ]

(#3466) radírfej válasza solano (#3465) üzenetére


radírfej
senior tag

evidens, hogy ilyen kcsi házban jobban megmarad a hő. nincsenek nagy méretű ventik a megfelelő áramláshoz, így magasabb lesz a proci és a lap hőmérséklete, mint egy játékos batárban. de valamit valamiért. annyira nem vészes a dolog, hogy tartani kelljen tőle.

SSD GB/Ft szempontból messze rosszabb választás, mint akármelyik hagyományos vinyó, viszont cserébe sokkal gyorsabb, és hangtalan.

neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb, nagyobb tárkapacitás, vagy villámgyors működés és hangtalanság.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3467) solano válasza radírfej (#3466) üzenetére


solano
csendes tag

Elég a 64 GB SSD, majd veszek egy külsőt.
Hömérséklet azért fontos lenne, mivel egy gépem már úgy ment szét, hogy megfőtt :O
Meg non stop menne ha midnen igaz, lehet lenne olyan hónap amikor ki se lenne kapcsolva..

(#3468) solano válasza solano (#3467) üzenetére


solano
csendes tag

Tehát
ház 14k
lap asrock h61m-mvs 13k
processzorból celeron vagy pentium 11/16k (megéri a plussz 5 kilót a pentium, ahogy látom nagy különbség nincs közte vagy a cache 3mb a pentiumban)
memória 8GB ddr3 12k
optika nem kell (van külső)
hdd majd ha olcsóbb lesz vagy külső ha elsz megint aldis akció:)
ssd 23k
Ez igy egy korrekt gyors netezés gép lenne?
Mondjuk melegedésről tényleg jó lenne tudni valamit, de ssd gondolom nem melegszik, alaplap szintén (gondolom) nem, videókártya ugye nincs, marad a proci mint elsődleges hőforrás. Nem tudom-e tekintetben melyik a jobb, celeron vagy pentium?

(#3469) radírfej válasza solano (#3467) üzenetére


radírfej
senior tag

a lapra 2 év gari van, de kis plusszal 13.5k-ért már van MSI 3év garival. a proci nem fog megfőni, azzal nem lesz gond.

így ha lenne is baj, akkor is garanciában cserélik, de a kis házban bizony melegebb van, designnek ez az ára.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3470) Dexter-2000 válasza C0d3r (#3451) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi remélem LGA-2011 nél már minden rendben lesz:)

Szépnapot!

(#3471) solano válasza radírfej (#3469) üzenetére


solano
csendes tag

Mondjuk ha annyira melegszik mint egy laptop akkor semmi gond, ott sincs túl sok hely a hütésnek, zárt minden és celeron procival alapjáraton 40 fokos a proci.

(#3472) radírfej válasza solano (#3468) üzenetére


radírfej
senior tag

egyértelműen a celeron a jobb melegedés szempontjából. nem éri meg teljesítményben sem azt a plusz 50%-árkülönbözetet a pentium.
ide felesleges pénzkidobás lenne pentium szerintem.

ha nagyon pénzt akarsz költeni, akkor esetleg egy i3 2100T, ez sem éri meg az árát, viszont 35W-s max TDP-je van, még a celeronnál is kevesebbet fogyaszt (a g530 65W-s elméletben, gaykorlatban idle a töredéke, load sem több 40-nél.)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#3473) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek asztali PC összedobása ügyében!

1. Mire fogod használni a gépet?
Játszani (Lol, Cod új, Wot, Crysis 2, +általában az új játékok), Filmezésre szintúgy Hd is, tervező programokat NEM futtatok a gépen, 3D munkát NEM végezek, esetleg videoszerkesztés akár konvertálás előfordul heti 2-3 alkalmas rendszerességgel.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

Ezek maradnának az új configban is:
Monitor: Samsung 2333 SW (Full HD 1920 x 1080)
Ház: Cooler Master elite 335
Bill: Gigabyte K-8100
Dvd író-olvasó: Sony Optiarc AD-5280 SATA
Egér: A4-Tech XL-750BK lézer
HDD: samsung 1,5 tb (2 particióval, de szeretném ha SSD-n lenne a rendszer)

Ezek vannak még, de meg kellene tőle szabadulnom:
CPU: jelenleg: Amd Phenom II x2 545 3000 mhz
Ram: jelenleg: 2x2 Gb Geil ddr2 800mhz
Video kártya: jelenleg: Geforce 9800 Gt 512MB ram
Táp: jelenleg: Hipro 400 Watt-os táp
Alaplap: valami régebbi Gigabyte sajnos nem tudom meghatározni (sorry)

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

CPU:
Ram:
Video kártya:
Táp: jelenleg:
Alaplap:
SSD:

Megjegyzés: Eddig AMD fan voltam, de kicsit elmerülve a témában úgy látom, hogy az i5 sandybridge-es procik ott eszik meg az amd-ket ahol csak lehet, továbbá Nvidia fan vagyok, de természetesen nyitott vagyok lehetőségekre de egy kártyát kinéztem (GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE 65.000.)

4. Mennyi a kereted rá?

150-170K van rá, pár ezer Ft difi beleférhet. A megjelölt cserélendő alkatrészek árát nem szeretném belekalkulálni a dologba, majd valahogy megpróbálom eladni őket.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
Samsung 2333 SW (Full HD 1920 x 1080)

Nagyon köszönöm a segítségeteket!
(ha valamit nem világítottam meg eléggé, kérlek jelezzétek és próbálom korrigálni!)
Üdv: Mentior

[ Szerkesztve ]

(#3474) solano válasza radírfej (#3472) üzenetére


solano
csendes tag

Aha, meg ez a celeron még jó pár évig jó lehet általános felhasználásra.
10ért nem semmi mit lehet kapni manapság :C

(#3475) vond válasza Mentior (#3473) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez igen! Lám-lám, így is lehet kérdezni, ajánlatot kérni... :K Gratula a kifejezetten értelmes első hozzászóláshoz! ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3476) vond válasza Mentior (#3473) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nahhh... mire összeírtam, már lejárt az időm... Bocsesz... :)

LAP: ASROCK H61M/U3S3 ~18k
CPU: INTEL Core i5-2310 2.80GHz 1155 BOX ~45k
RAM: KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT ~13k
(mindössze párszáz forinttal drágább, mint a sima, "hűtés" nélküli 1333-as)
SSD:SAMSUNG 64GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC064D/EU ~31k
TÁP: CORSAIR Builder Series CX430W v2 ~13k
(hosszú kábelekkel, sok csatlakozóval egy esetleges későbbi alsótápos házhoz)
Összesen: ~120k

Videókártyából pedig valóban egy GTX560Ti lenne a legjobb, 58-60 körül már kaphatóak is... Ha ez így már sok, akkor SSD-ből megfelelne egy 27 ezres, 60 gigás Corsair Force3 is, vagy akár egy 24 ezres, 64 gigás Kingston V+100 is, de ha tehed, inkább a 830-as Samu-t vedd...

Az eladósorba került alkatrészeidből ennyi plusz pénz BŐVEN be fog folyni... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3477) vond válasza vond (#3476) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tápból ilyen árkategóriában még játszhat az FSP Hexa 500 is (ha alsótápos házra váltasz, akkor kell majd egy 4-PIN CPU tápkábel hosszabbító), vagy ha nem számít a szürke külső, akkor egy Chieftec CTG500 is (ehhez nem kell majd hosszabbító)...

Azt még majd ki kell kitalálnod, hogy hova rejted a sok kábelt a CM335-ben... :)
Úgyhogy szerintem - ha máskor nem is, akkor pár régi cucc eladása után - válts egy korrekt, alsótápos, kábelmenedzsmentes, (USB3-as) házra...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3478) Mentior


Mentior
csendes tag

Köszi a véleményt! Lehet rosszul emlékszem a ház típusára de az tuti, hogy alsó tápos a kicsike!

(#3479) vond válasza Mentior (#3478) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, akkor valóban rosszul emlékszel, mert a 335 az felsőtápos... :) Esetleg 370, vagy 430? Mondjuk normális kábelmenedzsment ezekben sincs...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3480) Mentior válasza vond (#3479) üzenetére


Mentior
csendes tag

Valóban tévedtem, a google azt mondta, hogy CM 370 a ház típusa.

Továbbá be kell vallanom, hogy ódzkodom az általad ajánlott alaplaptól, pár már elszállt alólam. Megtennéd, hogy ajánlasz más típusút. (Gigabyte, Msi, bármi). Pont ilyen helyzet miatt, nem akartam belekalkulálni az eladandó alkatrészek árát, így tudom fedezni a plusz költségeket.

Nagyon köszönöm!

(#3481) balpis válasza Mentior (#3480) üzenetére


balpis
őstag

Mostanában az Asrock össze sem hasonlítható a régivel.
Pont fordítva, mint ahogy pl. a Giga sem az a tuti jó minőséget jelenti már, mint régen.
Ár/érték arnyban az egy jó lap most. De ha más kell, akkor lehet pl,
ASUS P8H61-M LE/USB3, hasonló árban, majdnem olyan jó felszereltséggel.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#3482) Mentior válasza balpis (#3481) üzenetére


Mentior
csendes tag

Nagyon köszönöm a Hsz-t kicsit utánaolvasok az ajánlott hardvereknek és mielőtt rendelnék ismételten megkérdezlek benneteket!

Köszi srácok a segítőkészséget!

(#3483) vond válasza Mentior (#3480) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ne ódzkodj az ASRock-tól! Már rég nem az a minőség, mint annak idején. A legjobb ár/érték arányú alaplapokat gyártják majd' minden kategóriában... Az eladásokat tekintve is erősen jönnek fel, az első ASUS mögött most már a második helyre hajtanak...

Az ajánlatban szereplő U3S3 is egy abszolút bestbuy deszka, gyakorlatilag több, mint egy éve slágertermék itt a topic-ban is (nem érdemtelenül)... USB3, SATA3, háromféle videókimenet, jó minőségű kondik, és ehhez képest alacsony ár... Ebben a kategóriában felszereltséget tekintve nem nagyon van ellenfele...

A Gigabyte gyakorlatilag az egész LGA1155-ös szériáját bebukta, árukhoz képest rendkívül gyenge felszereltségű lapokat adtak ki, ráadásul jóformán az összesre bizonytalan működésű, Etron USB3 vezérlőt tettek...

MSI, ASUS, FOXCONN, ECS már korrektebb lapokat ad ki Intel SB-re...

Ami talán még vállalható ebben az árkategóriában, az az ASUS P8H61M-LE/USB3 (18k), vagy az MSI H61MU-E35 (21k)... Ezeken legalább van működő USB3 (bár SATA3 már nem), viszont ventivezérlésben elmaradnak az ASRock H61M/U3S3-tól... Előnyük a 3 év garancia az ASRock 2 évével szemben...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3484) zzztripzzz válasza radírfej (#3464) üzenetére


zzztripzzz
csendes tag

Hello!

Köszönöm a választ. Azt szeretném még kérdezni, hogy más kártya esetleg, a jelenlévő újabb sorozatából valamelyik, ezek milyenek lennének a proci mellé? Vagy megbízhatóbb a GTX 560 és abból a Zotac legyen? Egyelőre jó lenne megúszni ezzel a 70-80 ezres cserével a felújítást, de egy éven belül tervezem, hogy proci, lap is lecserélésre kerül, ahhoz akkor gondolom nyugodtan tudok majd nézni erősebb dolgokat!?

(#3485) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Segitseget szeretnek kerni 150e ft ert mifele gepet tennetek ossze?
csak gep, monitor nem kell, de kell haz is hdd is
amennyire megoldhato jatek is lenne a gepen.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3486) horush válasza Bandus99 (#3485) üzenetére


horush
addikt

Hali, pl. ilyet:

LAP: Asrock H61M/U3S3 ~18eFt
CPU: INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX ~46eFt
RAM: SAMSUNG 4096MB DDR3 1333Mhz ~5,5eFt
HDD: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX ~19eFt
ODD: NEC AD-7260S ~5eFt
VGA: Sapphire HD6870 1GB ~37,5eFt
TÁP: FSP FSP400-60APN ~10,5eFt
HÁZ: Sharkoon VAYA ~8eFt
CLR: Arctic F12 PRO PWM ~1,5eFt
Összesen: ~151eFt.

Jól felszerelt lap, erős i5 proci, 4gb ram, 250gb gyors hdd, fullhd játékra is megfelelő vga, minőségi fsp táp, korrekt ház, bele egy erős 12cm-es venti.

(#3487) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Gépet szeretnék venni és kikérném a segítségeteket.

Munka gép lenne:
videótömörítés (arra gondoltam hogy ezt a videokártya végezné ezért csak nvidia)
videóvágás
Solid Edge
Photoshop,flash
Némi játék: Battlefield3, The Elder Scrolls V: Skyrim

Két gépet néztem ki:
Árakat kb írom:

AMD FX 8120 (3100Mhz ,16MB,32nm,125W, AM3+) BOX NEW 50k
Nvidia 560GTX Ti DirectCU 1024MB DDR5 55k
ASROCK 970 EXTREME3 / EXTREME4( melyik jobb?) 23-25k
össz: 130k
vagy még esetleg itt az jutott eszembe hogy 70k körül van használtan a ph-n 570gtx

vagy:

Intel Core i7-2600K 70k
GIGABYTE PCI-Ex16x nVIDIA GTX 460 1GB DDR5 40k
ASROCK S1155 Z68 Extreme4 Intel Z68 35k
össz: 145k

Memória és hűtő az van :
Corsair Vengeance 2X4 GB KIT Low Voltage White 1.35V
Mugen 3
monitor: full hd

Két gép közül melyiket lenne érdemes választanom, jobb proci vagy jobb vga?Ha a battefiled nem megy nem a világvége(úgy is dolgozni kell) de azért jó lenne :) Az ár is fontos tényező. Kb 2 évre tervezem a gépet utána csere.( Húzva lenne de csak: 24/7 )
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#3488) horush válasza Gabe123 (#3487) üzenetére


horush
addikt

Szia. Én az intelt venném, itt egy teszt a különbségekről.

Viszont kicsit máshogy.

LAP: Asrock Z68 Extreme3 Gen3 (apró) -30k
CPU: i7 2600k@4.7 Ghz 1.32V (apró) -62k
VGA: Zotac 560 GTX Ti Oc 1gb ddr5 (apró) -47k
Összesen: ~139k.

Ez így jobb azért. (Az általad írt alaplapon hibásan működő usb3 chip van, ezen jó; jól húzható 2600k proci, erős vga).

Tápod, házad, merevlemezed van? Ha igen milyen?

[ Szerkesztve ]

(#3489) vond válasza Gabe123 (#3487) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Videótömörítéssel kapcsolatban gondolkodj el az Intel Quick Sync-en... Szépen és brutál gyorsan kódol a Sandy Bridge procikban lévő HD Graphics 2000/3000...

Többek közt ITT is látható, hogy a i7-2600K-ban, az i5-2500K-ban, az i5-2405-ben és az i3-2105-ben lévő Intel HD Graphics 3000 akár többszörös sebességre is képes egy 2500K-val szemben, és nem utolsó sorban az egyik legszebb eredményt is produkálja...

Egyetlen hátránya, hogy egyelőre nem sok program támogatja (azt a párat megemlítik a cikkben), de ha ezek bármelyike Neked megfelel, akkor sokat gyorsíthatsz a szimpla transzkódolási folyamataidon...

Jjjja, és nem utolsó szempont, hogy a Quick Sync használata mellett akár processzorigényesebb folyamatokat is futtathatsz, mivel az IGP elég jól tehermentesíti a CPU-t...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#3490) Gabe123 válasza horush (#3488) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hi.

Táp: Blue Storm II 500
SSD: Mushkin MKNSSDCL60GB-DX
Ház: Sharkoon T9 Economy ( sajna ezen nincs usb3 csati elől)

Amúgy ez a Zotac márka milyen? Jó minőségű, mert leragadtam az Asusnál?

vond: Thx utánaolvasok.

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#3491) horush válasza Gabe123 (#3490) üzenetére


horush
addikt

Nincs baj a zotackal sem.

A házat viszont pakold tele ventivel, egy ilyen konfignak azért kell már. (Pl. Arctic F12 PWM, ezekből vehetsz bele vagy 3-at, ha nincs még.

(#3492) Bandus99 válasza horush (#3486) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom szepen

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3493) Gabe123 válasza horush (#3491) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Rendben megfogadom a tanácsod. Köszi szépen ! :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#3494) GTXRSI


GTXRSI
csendes tag

Helló mindenkinek!

Szerintetek megéri ennyiért ez a gép? Ha nem, akkor mit ajánlanátok helyette 210.000 Ft-ért maximum?

BIOSTAR A780L3G 14.000
AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz AM3 BOX Black Edition 50.000
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 5.000
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ 29.000
KINGSTON 64GB SATA2 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G 31.000
ASUS ENGTX560 DCII TOP/2DI/1GD5 PCIE vagy SAPPHIRE 11179-02-40G HD6870 1GB GDDR5 FLEX PCIE 57.000 vagy 59.000
CHICONY Hipro 500W BOX 10.000
BITFENIX Merc Alpha 10.000

Összesen 210.000 Ft.

(#3495) horush válasza GTXRSI (#3494) üzenetére


horush
addikt

Nem.
Azon kívül, hogy nagyon drága, nem is ajánlott. Olvasd el az első hsz-t, válaszolj az ott lévő kérdésekre, válaszai írd be ide, majd arra tudunk válaszolni.

(#3497) horush válasza Dinter (#3496) üzenetére


horush
addikt

Szia, ez a ház nagyon gagyi, s a szellőzése sem megfelelő. Helyette legalább Sharkoon Vaya, s bele egy 12cm-es venti pluszban, de inkább egy Bitfenix Merc Alpha, vagy Shinobi.

A táp helyett ezt vedd inkább: Chieftec CTG-500-80PB, a hosszabb kábelek miatt.

VGA-ból a sima sapphire (vagy MSI) 6850 is jó, ezek csak 40k-ba kerülnek.

DVD író helyett inkább nec ad-7260s, ez megbízhatóbb.

A procira vegyél valami hűtőt, hogy tudd majd tuningolni. Pl: Xigmatek Gaia.

HDD-ból ezt vedd inkább, az a wd rohadt drága 38k-ért.

Alaplap helyett én inkább Asus P8P67-M -et vennék, a jobb felszereltség miatt.

(#3498) Coolmat válasza Dinter (#3496) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia! Feltételezem a linkjeid alapján hogy mindent PCX-től akarsz rendelni, ezért onnan adok majd linkeket.

Alaplap és proci: Kicsit túlzásnak érzem egy HD6850 mellé az i5 2500k-t, 2310 v. 2320 v. 2400 is bőven elég lehet mellé pedig egy szolidabb alaplap pl. Asrock U3S3 (persze ha kihasználnád játékon kívűl komolyabb feladatokra is vagy tuningmániás vagy akkor nem szóltam :) )
Videókártya: Full HD-ra is elég a legtöbb esetben, kicsivel többért van HD6870 vagy GTX560
HDD: ennyiért nagyon drága a WD Black 1TB-os winchester, inkább ezt a Hitachit vagy Samsungot válaszd.
DVD író: Sony AD-7280S ajánlott író (lehet ez az LG is jó, csak maradnék a bevált dolgoknál :) ).
Memória: Inkább 1333MHz-eset és 1X4GB-ot válassz pl. Kingmax
Táp: AB-s végű nem ajánlott Chieftec táp, helyette inkább ezt a Corsairt ajánlanám.
Ház: elég nonamenek tűnik ez a ház, kicsit többet szánj rá egy normális házra pl. Sharkoon Vaya vagy Bitfenix Merc Alpha.

Edit: francba, megint megelőztek a válaszadással :)

[ Szerkesztve ]

(#3499) Dinter


Dinter
addikt

Köszönöm a válaszokat!

HDD-t kicseréltem, házat úgyszintét, tápot is. Videókártyában viszont nem tudok dönteni. Processzor marad, jó lesz majd az még.

Tesztet itt találtam.

E 3 az esélyes:

Sapphire 6850 2GB DDR5 11180-15-20G

Sapphire HD6850 1GB GDDR5 TOXIC

Sapphire 6870 2GB DDR5 11179-18-20G

A 6870-nel 4e-vel túl lépi a 200e-s határt. Melyik videó kártya a legjobb teljesítményben, és melyik ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

(#3500) horush válasza Dinter (#3499) üzenetére


horush
addikt

Miért akarsz te ilyen drágát venni? Ez miért nem jó? 6870-ből is van jóval olcsóbb..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.