Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#126022) Kisherceg85


Kisherceg85
tag

Sziasztok,

Nagyon nem értek a számítógépek technikai részéhez, ezért kérdezlek titeket. Kinéztem egy laptopot, aminek a konfigurációja alapján kérdezném, hogy az a tudás egy asztali gépben milyen elemekből épülne fel? Gondolok itt processzor, vga stb típusaira. Keresgéltem, de mindig elveszek a sok különféle lehetőség között.

Elsősorban valami kisebb házra gondoltam, mert pont a hely szűke miatt választanám a laptopot, de még meggyőzhető vagyok.

A laptop konfigurációja:
Processzor típus: Intel® Core™ i7 Processzor Quad Core • Számozás: 7700HQ • Memória méret: 8GB (+8 GB-ot kértem bele) • Merevlemez méret: 1TB + Kértem egy Samsung 960 EVO NVME - 250GB - M.2 SSD-t, a gyári ami benne van, az 500MB/s körül van az olvasás/írás, ennek meg 3000 az olvasás 1500 az írás.) • Videokártya típusa: GeForce GTX 1050 Ti • Kijelző méret: 15.6 • Felbontás: 1920 x 1080 • Tipus: Full HD LED / matt • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 3 év

Ja, a fő felhasználási terület: alap dolgok (net, irodai alkalmazások, film stb) és hobby fotósként képkidolgozás.
Addig tiszta, hogy ennek kb mi a szükséges hardver háttere, a kérdés az, hogy a sok sok lehetőségből mi kell hozzá és melyik márkákból?

Szeretném jó pár évig élvezni a gépet.

Az ár: A laptop amit kinéztem az 450.000 Ft... na az asztali megúszható ennyiből egy normális monitorral együtt?

Köszönöm ha segítetek! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.