Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#10801) vond válasza marcusa (#10800) üzenetére


vond
MODERÁTOR

20 ezer körül már van használt i3-2100...
Ehhez kell minimum egy H61-es lap, ezek is szoktak lenni 10 ezer körül...

Egyébként nem sok különbség van az i5-650 és az i3-2100 között... Hol ez, hol az a jobb, de játékokban azért az i3 a nyerő, olyan 10-20%-kal minimum... És nem utolsó sorban fejleszthetőbb az LGA1155-ös platform, és eladni is könnyebb lesz a jövőben...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10802) Crias válasza btomi1980 (#10794) üzenetére


Crias
senior tag

Ma már te vagy a 2. ember aki cl10-es ramokat akar venni pedig csak 1 órája ültem gép elé.
Válasz másik ramot ezek helyett a feleslegesen drága ramok helyett... baszus 2*40k csak ramra? Ha már ennyit kiadsz legalább cl9-es legyen már...

Crias

(#10803) marcusa válasza vond (#10801) üzenetére


marcusa
addikt

Értem, köszönöm, akkor ezt még átgondolom, bár már eldöntöttnek látszott az i5... :U
A VGA és táp kérdésemben még tudnál esetleg segíteni?
Köszi!

Szerk.: Akárhogy nézegetem, nem látok most 1155 foglalatú lapot 10ezer körül, i3-2100 is csak 23-tól van, azért így jóval drágább lenne, és sajna azt nem szeretném :(

Egyébként ez az i5-650 is olyan, hogy két mag és 4 szál?

[ Szerkesztve ]

:-)

(#10804) bluemirage válasza marcusa (#10803) üzenetére


bluemirage
őstag

Az I5-650 1156-os foglalata technológia zsákutca. Meghalt... vége... Megbánnád...

Meliora sunt bono inimica

(#10805) vond válasza marcusa (#10803) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az 5770 erősebb, mint az 5750 és a GTS450... 20 ezerért jó lesz az... Esetleg ha találsz újabb szériás 6770-est, az még jobb lenne...

Az a 420-as TT táp teljesítményileg bőven elég lesz... Feltehetőleg a megbízhatóságával és a minőségével sincs gond (bár a pontos típusát nem tudjuk)... Az egész konfig nagyon max. 150-200 wattot fog enni terhelés alatt...

Szerk.:
ITT van egy Giga H61 lap 10 ezerért... De egyébként újonnan is csak 11,5 egy ASROCK H61M-GS... Én lehet, hogy nem szaroznék használttal azért a 1,5 ezresért...

i3-2100 most valóban nincs 20 ezerért... De egyébként az 5770-nek simán elég lenne egy Pentium G840 is (sőt, még talán egy G620 is)... Ezeket még újonnan is megvehetnéd, előbbi 18-19, utóbbi 15-16 körül kapható...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10806) marcusa válasza bluemirage (#10804) üzenetére


marcusa
addikt

Az a baj, hogy most már kezdtek meggyőzni... Ez a lap jó lenne? http://ipon.hu/webshop/product/asrock_h61m_hvs/181184

Na most már kezdek összezavarodni :DD

A cél az volt az elején, hogy a jelenlegi, vagyis most már csak volt konfigomnál egy jobbat szeretnék összerakni. Ami volt az 5400+ 9600gt 2gb ddr2
Ez helyett néznék valamit a lehető legolcsóbban természetesen.
itt találtam aprón ezt az i5-650-et és ehhez 20 körül valamelyik említett vga-t és 4gb ddr3 RAM-ot. De akkor a beszélt vga-k nem nyújtanának játékban jobb teljesítményt ezzel az i5-650-el, mint azzal a g820-al?

[ Szerkesztve ]

:-)

(#10807) vond válasza marcusa (#10806) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Inkább azt vedd, amit írtam: ASROCK H61M-GS
(Gigabit LAN, 2db PCI-E sín, DVI kimenet (bár a HVS-en meg HDMI van))

(#10806) marcusa: A G840 nagyjából ugyanazt hozná játékokban, mint az i5-650... Konvertálásban, meg pár hasonló témakörben egy kicsit elmarad tőle, de nagyságrendekkel kevesebbet fogyaszt... No és az sem mindegy, hogy ezt újonnan megveheted 18 ezer körül...

ITT van egy kis összehasonlítás...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10808) [CS]Blade2 válasza marcusa (#10803) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az i5-650 mindig is drága volt a tudásához képest, így sosem volt igazán jó vétel. Ha hozzávesszük, hogy az LGA1156-os foglalat halott, akkor bőven 20K alatt lenne jó használtan, és bőven 30K alatt újonnan a kis i5, hiszen ennyiért vannak a Sandy-s i3-asok.
Teljesítményben és árban így egál, csak az 1156-os nem igazán fejleszthető, az 1155-ös pedig még virágzik, egy megfelelő lappal később bármelyik LGA1155-ös Sandy-s vagy Ivy-s procit be lehet pattintani.

(#10809) marcusa válasza marcusa (#10806) üzenetére


marcusa
addikt

Akkor az az Asrock lap amit írtál, és hozzá ez a proci: http://hardverapro.hu/apro/uj_intel_g840_oem_prosszor_1ev_papiros_garanciaval/hsz_1-50.html
is előrelépés lenne a korábbi konfigomhoz képest? Csak mert ez így még olcsóbb lenne, és akkor ahogy mondjátok később tudnék jobb procit beletenni...

:-)

(#10810) vond válasza marcusa (#10809) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó lesz az a proci, de kell venned hozzá egy hűtőt is, mert az nem jár hozzá (OEM)... Ha BOX lenne, akkor hűtővel együtt lenne...

De ez nem nagy tétel, gyárit lehet kapni már 1000 Ft körül... Pl. ITT... De lehet, hogy még van olcsóbb is... Az LGA1155-ös foglalatot keresd...

Abba meg nyugodj bele, hogy sokkal jobb lesz ez így, mint a régi géped...
A G840 nagyon csúnyán odaver az 5400+-nak... :K

(#10811) Gabi7799: Jó vétel volt mind... Nagyon szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10811) Gabi7799 válasza vond (#10784) üzenetére


Gabi7799
tag

Ezeket használtan vettem:

-Asrock P67 PRO 14k nem volt terveben tutning, csak azért lett ez a lap mert ezt találtam garival az aprón
-i3-2130 + gyári pasztás (egyszer sem használt) hűtő 25k
-Gigabyte GTX 560 OC 1GB DDR5 35k

Köszönöm a táp tippeket :R

(#10812) btomi1980 válasza vond (#10799) üzenetére


btomi1980
csendes tag

Nagyszerű!Érdemes volt kérdezősködni! Az alaplap jobb számomra, mint a H77 vagy a Z77!

Alaplap: Asrock B75 PRO3-M
Processzor: i5-3450 vagy i5-3550 vagy i7-3770 (itt kifejthetnéd nekem bővebben, hogy miért az i5-öt ajánlod és miért nem az i7?)
Cooler: CNPS9900 MAX
Videókártya: MSI GTX560TI 1Gb FrII
Hangkártya: SoundBlaster X-FI
Ram: Segítség! Ivy procihoz 1600Ram az ajánlott és 32GB-ot szeretnék. Mit javasolsz (nem az ár a fontos, légyszi több opciót)?
Adattároló: Egy 500Gb kellene, de olyan ami ehhez az alaplaphoz a leggyorsabb.
Táp&Ház: Segítség! De valami jóféle! :)

köszönöm

(#10813) vond válasza btomi1980 (#10812) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Lapból inkább B75 Pro3-at vegyél... Ez nagyobb, ATX méretű, több bővítőkártyát tehetsz bele, viszont ugyanannyiba kerül... Nem tudom, hogy a diszkrét hangkártyád PCI vagy PCI-E csatolós, de ha pl. az utóbbi, akkor a Pro3-M-be nem tudod csatlakoztatni...

Processzorból vehetsz 3770-et, persze, csak egyelőre rohadt drága és az sem biztos, hogy szükséged van rá... Miért kellene ennyire erős processzor? Valamit dolgoznál vele? Csak mert játékra az i5 is több mint tökéletes... i7-ből esetleg még nézhetsz Sandy-t is, nevezetesen i7-2600-at... Újonnan is olcsóbb, mint a 3770, használtan meg néha - tudásához képest - nevetséges összegekért dobálják...

Igen, IB-nél már mehetnek a RAM-ok 1600-on, de sok különbséget nem fogsz érezni... Arra kell figyelned, hogy 1,5 volton tudja az 1600MHz-et, és hogy beférjen a procihűtő alá/mellé... Egy Corsair Vengeance Low Profile Kit-tel nem jársz rosszul... De ahhoz, hogy 32GB-ot tegyél a lapba, ahhoz 8 gigás modulokat kell venned, amik egyelőre elég ritkák és drágák... Egyáltalán mire nem elég 16GB (4x4GB)?

Merevlemezből az egytányéros SEAGATE 500GB ST500DM002 pl. egész jó, gyors, és olcsó is (~18k)...

Tápból a legolcsóbb megoldás a GTX560Ti-hez egy Chieftec CTG500, vagy Corsair CX430 V2... Kicsit drágábban már vannak moduláris tápok is (lecsatolható kábelekkel), pl. Sharkoon WPM 400/500, ADATA HM550...

Házból pedig attól függően, hogy mennyit szánsz rá, jó lehet egy Xigmatek Asgard Pro (egy kicsit nehéz hozzájutni, de árához képest nagyon jó ház), vagy kicsit drágábban pl. egy Corsair Carbide 300R...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10814) horush válasza btomi1980 (#10812) üzenetére


horush
addikt

Minek kell neked ilyen drága hűtő egy olyan procihoz (és alaplaphoz), amik nem támogatják a tuningot?

RAM: minek kell 32gb?

Mire használnád egyáltalán a gépet?

SSD?

[ Szerkesztve ]

(#10815) tikshow válasza horush (#10814) üzenetére


tikshow
addikt

lehet ramdisket akar, de próbáltam, inkább egy ssd

(#10816) vond válasza tikshow (#10815) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó a RAMDisk, sokkal gyorsabb az SSD-nél... De minek kellene több giga belőle? Egész oprendszereket akar belőle futtatni? Nem hiszem... Le kell csípni fél-egy gigát a böngésző-cahce-nek, és kész... Max. még a windows fiók gyorsítótárát, users mappákat, bélyegkép-gyorsítótárat, stb. lehet belenyomni, de akkor sem kell szerintem több tíz giga...

Egyébként tartok tőle - ne legyen igazam - hogy btomi1980 csak álmodozik ezekről a dolgokról... Ha nem így van, akkor elnézést, viszont ha igen, akkor nagyon gyorsan be kellene fejezni, mert ebben az esetben csak az időnket pazaroljuk...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10817) whabaky válasza tikshow (#10815) üzenetére


whabaky
tag

Elméletben csak gyorsabbnak kéne lennie, mivel ott kezdődik, hogy nem kábellel csatlakozik az alaplapra, hanem közvetlenül.
Amennyiben tévedtem bocsi :B

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#10818) tikshow válasza whabaky (#10817) üzenetére


tikshow
addikt

gyakorlatban próbáltam photoshoppal, meg 3D studio max-el, igaz nem gigás fájlokkal hanem józan ésszel felfogható pár tíz megásokkal, és azért 1-2 másodperces betöltési időért nem fogok neki elkülöníteni helyet :)

hdd mellé viszont jó dolog lehet, de 8 giga ram árából kapsz egy 16 gigás ssd-t amit intel smart response-al tudsz cacheként használni szóval kb ugyanott vagy programok betöltésekor, addig amíg ilyen drága a ram szvsz nem éri meg :)

(#10819) whabaky válasza tikshow (#10818) üzenetére


whabaky
tag

Csak a sebességre értettem, tapasztalatom nincsen benne, mint írtam :)
Persze, teljesen egyet értek veled, hogy felesleges ilyenre költeni ilyen szinten, mert (ha valóban erre akarja felhasználni, akkor inkább) azon a memória áron megveheti a 60Gigás SSD + 500Gigás HDD kombót is :D

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#10820) btomi1980 válasza whabaky (#10817) üzenetére


btomi1980
csendes tag

Nem álmodozom! Szeretnék gépet venni! Van elképzelésem is, pénzem is. De tanácsot "szakértőktől" szeretek kérni, nem pedig a bolti eladóktól, akinek vagy az a szándéka, hogy átkúrja a fejedet vagy fingja sincs!
Elolvasom a tanácsaitokat, aztán szétnézek a neten, majd átalakítom a konfigot és kérdezek újra! Ha Ti elégedettek vagytok, akkor én is! :)
Folytatom majd, de most mennem kell!

Köszönöm a segítséget!

SSD nem érdekel, az tuti!

(#10821) btomi1980 válasza horush (#10814) üzenetére


btomi1980
csendes tag

Hűtő - ilyenem van most is (igaz tuning procin), nagyon szeretem, mert nagyon halk és esztétikus (átlátszó a ház jelenleg)!

(#10822) vond válasza btomi1980 (#10820) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"tanácsot "szakértőktől" szeretek kérni" - Ezt nagyon jól teszed! :K

"SSD nem érdekel, az tuti!" - Ezt viszont nagyon nem! :N

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10823) Ribi válasza vond (#10822) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, az SSD az olyan, hogy amíg nemtudod milyen addig nem érdekel, de leszokni már nehéz róla. Tiszta drog. Be kellene tiltani :D
Céges gépnél szokott az lenni, hogy már megint mi a ****t tölt, pedig csak 2mp-et kerreg valamin.

(#10824) vond válasza Ribi (#10823) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, nem lehet elégszer ecsetelni a különbséget... :)

Melóhelyen én is erősen lobbizok, hogy egyre több (akár régebbi) gépbe kerüljön SSD a vinyók helyett... A sebesség miatt gyorsabban megy a munka, és mivel nem kell a gépre - annyit - várni, kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak is a kollégák... :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10825) balpis válasza vond (#10824) üzenetére


balpis
őstag

Szóval "SSD a boldogság titka"
Ezt megjegyzem. :)

dupla OT: Kár, hogy az N270 atomos netbookban nagyon minimálisan lehet észrevenni csak a változást, többet vártam. Annyira a proci ott a szűk keresztmetszet. Nem is tudom, milyen oprendszert lenne érdemes rátenni, de az XP, Win7, újabb ubuntuk is csak kínlódnak rajta. :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#10826) whabaky válasza btomi1980 (#10820) üzenetére


whabaky
tag

Ne haragudj, ha megsértettelek, nem állt szándékomban. HSZ-emben tikshow által írt, véleményezett RAMdisk-re írtam
Tehát semmi offense szándéka nem volt hozzászolásomnak a témához, ez inkább csak kisebb boncolgatás volt, illetve eszmecsere, hogy mire is használnád ki azt a 32giga memóriát. Mivel biztosan vannak nálam jobban hozzáértők itt PH-n, ezért nem is véleményeztem az általad leírt paramétereket azon kívül, ha RAMdisk-re használnád a 32giga ram-ot, akkor szerintem jobban megéri az SSD+HDD kombó.

"Nem álmodozom! Szeretnék gépet venni!":
Szóval még egyszer bocsánat :K ha esetleg támadásnak vetted, én inkább örülök neki, ha valaki megteheti, hogy egy fullos gépet össze tudjon rakni magának, mert én kissé erőforrás hiányában kezdek szenvedni :DDD

1 szó mint 100... Remélem így már érted és nincs harag :R

ps: inkább OFF-ba rakom, hogy ne zavarjak be :))

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#10827) horush válasza btomi1980 (#10820) üzenetére


horush
addikt

Ha nem értesz hozzá, akkor amúgy miért nem lehet elolvasni azt a rohadt első hozzászólást, s az ottani kérdésekre válaszolva feltenni egy kérdést? Vagy legalább arra válaszolnál, amit direkt neked írtam, ha azt elvárod, hogy mi segítsünk azért..

Be kellene vezetni, hogy ezentúl senki ne kapjon semmilyen segítséget, hogyha nem tudunk meg alapvető infókat az ajánlatkérésből...

Félreértés ne essék, ez nem kifejezetten miattad íródott, de nagyon unom már, hogy kb. az emberek fele úgy teszi fel a kérdését, hogy szinte semmit nem tudunk meg a körülményekről.

Az első hsz alapján feltett kérdés meg csak álom, jó ha 100-ból 1 kérés érkezik úgy. :W

[ Szerkesztve ]

(#10828) vond válasza whabaky (#10826) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért ennyire szerintem messze nem bántódott meg...
Sőt, szerintem semennyire sem... ;)

Azért "gépileg" Te sem panaszkodhatsz ám... Nagyon sokan vannak, akik még valami őskövület P4-gyel nyomják... Én is ilyen voltam egészen múlt őszig, amikor is vettem egy alap Szendi konfigot, IPS monitorral, SSD-vel, 8GB RAM-mal, stb... Gyors, halk, keveset fogyaszt, abszolút elégedett vagyok vele... :)

(#10825) balpis: Egyértelmű alkotóeleme a boldogságnak... :D Legalábbis ami a számítógép használatát illeti... Az élet más területén egyelőre nem kimutatott a jótákony hatása... Mondjuk biztos jó lenne pár dologra... ;]

(#10827) fezlergabor: Van benne valami... És igen, nagyon kevesen teszik fel maradéktalanul, az első hozzászólásra válaszolva a kérdéseiket/kéréseiket...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10829) marcusa válasza vond (#10810) üzenetére


marcusa
addikt

El is mentem, és meg is vettem a linkelt G840-et :K
Köszönöm a tanácsokat! Most már csak alaplap memória és videókártya kell. :D

:-)

(#10830) vond válasza horush (#10827) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most látom... Elment végre a GTX560-asod? :)
"Itteni" emberke volt?

(#10829) marcusa:
Húúú, ez gyors volt... :) Nagyon jól tetted, annyiért jó vétel volt... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10831) horush válasza vond (#10830) üzenetére


horush
addikt

Gondolom, még 2 óra körül adtam fel a postára, szal már biztos egy zöld furgonban zötykölődik :DDD

tikshow:
"amíg ilyen drága a ram szvsz nem éri meg"

Drága? Ennél már csak drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10833) vond válasza #46372352 (#10832) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És ha mondjuk elolvasnák mielőtt felteszik a kérdéseiket?

Nem a semmiért az a topic címe, hogy:
Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t!"

Nehéz? Nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10834) horush válasza #46372352 (#10832) üzenetére


horush
addikt

Hát ez a baj. Mi akadályoz meg bárkit is abban, hogy elolvassa? Vajon véletlen van még a topik címébe is beleírva, hogy "Olvasd el az első hsz-t !"

(#10836) Ribi válasza #46372352 (#10835) üzenetére


Ribi
nagyúr

Végülis amikor nem nyílik ki az ajtó bótban, mert az a kijárat és nem a bejárat és jól szétfejeled az ajtót, az is jó módszer. Pedig ott is jó nagy betűkkel ki van írva. Itt is azt kellene. Mindenkit jól arconverni aki nem olvassa el. ;]

(#10837) horush válasza #46372352 (#10835) üzenetére


horush
addikt

Mégis minek kellene még indokolnia? :U

Mondjuk ezen könnyen segíthetünk, pl. ezentúl csak az kap választ, aki az ott lévő kérdések alapján kérdez. Így egy idő után biztos rájönnének.

(#10839) vond válasza #46372352 (#10838) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most Te tulajdonképpen mit is akarsz elérni?

Amúgy pedig nincs igazad... Rengetegszer megy a visszakérdezés, felszólítás... Nem tudom, hogy mit olvasol, de ezek szerint nem figyelsz...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10841) tikshow válasza horush (#10831) üzenetére


tikshow
addikt

Úgy értettem, hogy szerintem 2 éven belül fele ennyiért is kaphatunk majd 8 gigás modulokat mondjuk. :)

(#10842) nihill válasza tikshow (#10841) üzenetére


nihill
őstag

jah vagy 3* ennyiért, látsd pl. vinyók

(#10843) marcusa válasza vond (#10830) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, és jó hogy gyors voltam, mert az utolsó darabot hoztam el, és épp pesten volt a srác :D
Alaplap kérdés... Ezek közül melyiket, ezek vannak kb. egy árban:
http://ipon.hu/webshop/product/asrock_h61m_gs/176236
http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_h61m_ds2/189545
http://ipon.hu/webshop/product/msi_h61m_p22_(b3)/188885
Vagy ebben az árkategóriában mindegy? Idővel majd szeretném a procit i3/i5-re cserélni :)
Köszi!

:-)

(#10844) TGWH válasza horush (#10837) üzenetére


TGWH
őstag

Hehe, én első hsz nélkül értelmes kérdést tettem fel :P
Nem nehéz, csak gondolkodni kell, inkább nagyon szomorú, hogy a legtöbb kérdezőnek ez nem megy... ez sajnos minősíti az egész országot...
Lehet valaki hozzá nem értő, meg elfelejthet dolgokat, ami másnak triviális. Finoman szólni kell neki, hogy ugyan olvassa el az első hsz-t, aszerint kérdezzen. Ha nem úgy tesz, le van sz@rva...

A Dell helyett kaptam egy fél ajánlatot ma, Asus monitor, irodában használták, s elvileg pár évente kiszórja a cég a teljes gépparkot... na most még az is lehet, hogy egy viszonylag jó cuccot kapok 40 helyett 5-10 ezerért... max jövőre... de gondolom nem a 150 ezres kategóriában vesznek monitort, főleg nem pár évre... A hozzá nem értés miatt valószínűleg mutogatok képeket, és úgy talán megtudom a pontos típusát... hosszú menet lesz...

marcusa, akkor lehet akár 25-ért is Z75/77, aztán abba már ivy is megy... vagy nem lenne olcsóbb, ha kapásból azt vennél? Nem kéne +1 procit venned, csak várnod kéne pár évet...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#10845) tikshow válasza TGWH (#10844) üzenetére


tikshow
addikt

majd a monitoros topicba szerintem ott többen értenek hozzá, de szerintem 5-10k-t bármilyen működőképes monitor megér :)

(#10846) marcusa válasza TGWH (#10844) üzenetére


marcusa
addikt

Ezek amiket linkeltem 11-12 ezer Ft-ba kerülnek, a 25 az már több mint amit szeretnék :D 11-12 körül kellene, és ha csak ezek vannak, akkor a három közül melyik?
Köszi :)

:-)

(#10847) horush válasza marcusa (#10846) üzenetére


horush
addikt

h61m-gs.

(#10848) #85154688


#85154688
törölt tag

Szevasz fezlergabor! Látom eladtad a videókártyádat.Milyen típust veszel helyette?

(#10849) vond válasza marcusa (#10846) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+1 az ASROCK H61M-GS-re...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#10850) marcusa válasza horush (#10847) üzenetére


marcusa
addikt

+vond, köszi :R

:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.