Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Mikros net eleres (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nilrem


nilrem
tag

Ha van mar hasonlo tema akkor ezt toroljetek, csak elotte mondjatok meg hol van.
Nem talatam.

Van valakinek tapasztalata?
Jonak tunik, nem kell kulon tel szla-t vagy UPC elofizetest fizetni.
Fel es letoltes azonos sebessegel. pl 512/512 9900-ert

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#2) hezso válasza nilrem (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=40861&arc=f[/L] Pl ilyenre gondolsz? Én önnek ezt NEM ajánlanám. :)

(#3) nilrem válasza hezso (#2) üzenetére


nilrem
tag

WWW.wnets.hu ilyesmire

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#4) hezso válasza nilrem (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

Hát olvasd el az előző topicot, aztán dönts.

(#5) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ha van választásod akkor cask legvégsőbb esetben válaszd a Wireless-es Internet-et, mert szinte mindegyik gyakran szakad, lassú és nem is megbízható.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6) ithomas válasza PEPE85 (#5) üzenetére


ithomas
őstag

Csak megerősiteni tudom az elöttem szólót.Ha van lehetőséged BÁRMILYEN kábelnet vagy adsl szolgáltatásra,akkor azt válaszd.

Real eyes realize real lies!

(#7) nilrem


nilrem
tag

Abban a topicban konkretan a Wireless halozatot szidtak nem. A mikros az teljesen mas frekvencian megy.
Nekem egy tenyleges user tapasztalata ken aki latott mar adsl-t meg ilyet is, hogy melyiknek mi az elonye hatranya.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#8) PEPE85


PEPE85
senior tag

Hello! Én olyan helyen lakok, ahol van ADSL, mikro net és kábelnet is és mindegyiket volt alkalmam tesztelni. A kábelnet addig míg nincsenek sokan a rendszerben jobb mint az ADSL aztán miután jönnek az Userek egyre gyengül. A mikro net-nél a szép nagy irányított antennák ellenére gyakran szakad a kapcsolat és a sebesség is néha ingadozik.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#9) tray válasza PEPE85 (#8) üzenetére


tray
aktív tag

És pontosan hol laksz?

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#10) Jester.c válasza tray (#9) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Nálunk Datanet szórja a mikrós netet 1Mbiten, probléma nélkül. Soha nem volt még szakadás. Más tészta, hogy a szerződésünkben asszem 99,8% rendelkezésre állás van.

jesterc.hu

(#11) PEPE85


PEPE85
senior tag

Jester, neked hány kbyte/s megy a NET és mennyit fizetsz érte? Én Ceglédi vagyok.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#12) Jester.c válasza PEPE85 (#11) üzenetére


Jester.c
aktív tag

127kbyte körül van, és asszem havi 300e körül van :)
Céges, és győri

jesterc.hu

(#13) PEPE85


PEPE85
senior tag

És abba meg mi a jó???? :) 200kbyte/s-es vállalati elérést már több helyen is kínálnak 50e körül. Pl. Enternet ADSL, Axelero ADSL.

1Mbit/s-es vonalért kicsit sok a 300e.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#14) Jester.c válasza PEPE85 (#13) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Ez bérelt

jesterc.hu

(#15) Jester.c válasza Jester.c (#14) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Mondandóm lényege az lett volna, hogy a mikro-s netelérésnél nem mindegy hogy a szolgáltató mit ígér, ha azt mondja, hogy nem lesz szakadás, és le is írja, akkor tuti nem lesz. Ha nem mondja nagy lesz az esély rá, hogy gázos lesz.

jesterc.hu

(#16) shabbarulez válasza Jester.c (#15) üzenetére


shabbarulez
őstag

Szakadás előfordulása és a minőség jobban köthető az árhoz, azért a 300 rongyból stabilabb kapcsolatot lehet kiépíteni és fenntartani mint egy havi 10 rogós díjból ez nem kérdés. A bérelt vonali kapcsolatoknál point to point építik ki a kapcsolódást ami sokkal hibatűrőbb pláne egy nagyteljesítményű irányított anternnával, míg a mezei ISP-k lakossági kapcsolatnál körsugárzókkal operálnak költséghatékonységi okok miatt és ott minél több a felcsatlakozó felhasználó annál bizonytalanabbá válik a rendszer és a rendelkezésre álló sávszélesség is osztódik.

Ráadásul GTS 3.5Ghz-es nem szabad frekvenciás eszközöket használ a bérelt vonali kapcsolatok kiépítésénél ez pedig egy fizetős frekvencia itt nem üzemel microsütő és nem is zavarhatja meg akárki a saját eszközével ez megint csökkenti a meghibásodás esélyét.

Szóval a kettő nem egy kategória és ez tükrözödik az árban is.

(#17) Jester.c válasza shabbarulez (#16) üzenetére


Jester.c
aktív tag

nah, így is lehet mondani :)

Csak én ezt nem láttam a dolgok mögött, csak tapasztaltam, de kösz a infótot :)

jesterc.hu

(#18) shabbarulez válasza nilrem (#7) üzenetére


shabbarulez
őstag

Wireless, micros, rádiós net a közhasználatban ezek mind ugyanazt a 2.4Ghz-es frekint működőd 802.11b és most már g szabványú kapcsolódási formát jelentik. De ide tartozik a másik szabad frekvenciás 5Ghz-es 802.11a de az ilyen eszközök nem annyira elterjedtek mert valamivel drágábbak így inkább csak a részhálózatok összekapcsolására használják, előfizetőhöz nem igen raknak ilyen eszközt a wireless szolgáltatók.

(#19) ithomas válasza shabbarulez (#18) üzenetére


ithomas
őstag

Hi Shabbarulez!
Már régóta meg akartam kérdezni hogy hol tettél szert ilyen nagy és minőségi tudásra a hálozatokkal kapcsolatban?Engem is nagyon érdekel a téma,de max a forumokon tudok okulni,pedig szivesen tanulnám komolyabban is... :P

Real eyes realize real lies!

(#20) shabbarulez válasza ithomas (#19) üzenetére


shabbarulez
őstag

Se nem nagy se nem minőségi, pedig biztos jó lenne de nem ez a szakmám.:( Sokat kell fórumokat olvasni, HwSw, Index, PH, Pohly, LX, SG és idővel rádragad sok minden a koszon kívül. :) Meg az ilyen fórumokon mindig lehet találni pár embert akinek az adott téma épp a szakmája, ha sikerül velük egy direkt contact és még beszédesebb kedvében is van akkor mailben vagy icq-n idővel ki lehet szedni dolgokat és sokat lehet tanulni. Meg a weben is lehet érdekes infókat olvasni. Szóval totális önképző kör a fórumokból mint ahogy te is csinálod, a nettel és hálózatokkal kapcsolatok topicokat többnyire átnézem és az ismertebb ISP-k topicjait is próbálom figyelemmel kísérni.

(#21) ithomas válasza shabbarulez (#20) üzenetére


ithomas
őstag

Köszi!Ezeket én is majdnem mindig olvasom :DD Főleg a ph-t meg hwsw-t..

Real eyes realize real lies!

(#22) nilrem válasza shabbarulez (#18) üzenetére


nilrem
tag

Na akkor most jon egy hulye elvi kerdes?
ha a wirless halokartyam 2.4 Ghz-en megy es a kozelemben ott egy 2.4ghz-e s mikros anterna akkor eselyem sincs csatlakozni elofizetes nelkul (szolgaltatot jol ismerem, csak a technikai akadalyok erdekelnenek)ennek ellenere?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#23) shabbarulez válasza nilrem (#22) üzenetére


shabbarulez
őstag

Attól függ mennyire hagyja meg szabad prédának a hálózatát az adott szolgáltató. Ha meghírdeti a saját hálózatát és broadcastolja az SSID-t akkor ha van jel feléd akkor látnod kell a hálózatukat. Ha intelligensen védi a hálózatát a szolgáltató, nem broadcastolja az SSID-t, kódolt az adatfolyam és van MAC address szűrés akkor elég nehézkes lesz kintről bejutni a cég segítsége nélkül.

(#24) nilrem válasza shabbarulez (#23) üzenetére


nilrem
tag

Kiraly, tehat elviekben muxik.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#25) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Hi.Én is szeretem ezeket a hálózatos dogokot és sokat foglalkozom a téméval de nem Off :)
Szal nekem mikrós netem van 128kilobit/sec kb 20kval töltök le, de ez nem is baj havi 7000Ftért!Hanem za hogy ez az egész egy faszság,takony,szemét okádék.
mIRC lagg szerverről lekadok,dissconect,reconncet teszi ki a netezéseim nagy részét.Emberek ilyen netet ne csináltasson senki.(Hajdúszoboszló)Amint 10.000 lesz bruttóba ADSL 512es 384 nem tom mennyi tuti hogy váltok.

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#26) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Hi.Én is szeretem ezeket a hálózatos dogokot és sokat foglalkozom a téméval de nem Off :)
Szal nekem mikrós netem van 128kilobit/sec kb 20kval töltök le, de ez nem is baj havi 7000Ftért!Hanem za hogy ez az egész egy faszság,takony,szemét okádék.
mIRC lagg szerverről lekadok,dissconect,reconncet teszi ki a netezéseim nagy részét.Emberek ilyen netet ne csináltasson senki.(Hajdúszoboszló)Amint 10.000 lesz bruttóba ADSL 512es 384 nem tom mennyi tuti hogy váltok.

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Mikros net eleres (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.