Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) A`rpi válasza ttt1 (#3100) üzenetére


A`rpi
addikt

Ha mindent kipróbáltál, én néznék egy tiszta telepítést.

(#3102) Thom!


Thom!
veterán

Hogy lehet újra telepíteni surface 3 laptop???
Bootolhato usb pendrive nem játszik??

(#3103) A`rpi válasza Thom! (#3102) üzenetére


A`rpi
addikt

Megfelelő gyári képfájlt letöltöd, vagy segítségül hívod a Media Creations Tools-t.

Elkészíted a pendrájvot, ISO fájlt én Rufus segítségével létrehozom a bútoltatható pendrájvot.

Megfelelő kombinációval belépsz és megváltoztatod a boot sorrendet.

Vagy ha a Windóz elindult, újraindítás opció alatt nyomva tartod shift billentyűt.

Előtte persze (akár) a fentebb taglalt módon létrehozod a telepítő pendrájvot.

(#3104) Thom! válasza A`rpi (#3103) üzenetére


Thom!
veterán

Eljutottam odáig h megy a pendrive a boot legújabb win10et tenném fel se a kijelző, se az egér, notebook bill nem reagáll semmit?

(#3105) MasterMark válasza Thom! (#3104) üzenetére


MasterMark
titán

Telepítéshez usb-s egeret próbálj.

Switch Tax

(#3106) Thom! válasza MasterMark (#3105) üzenetére


Thom!
veterán

az miért van telepítés után konfigurálnám a win10 es csak az usb egér megy a notebook gyári billentyűzet es egere meg se mukkan?

(#3107) MasterMark válasza Thom! (#3106) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs felrakva a driver hozzá azért van.

Switch Tax

(#3108) Thom! válasza MasterMark (#3107) üzenetére


Thom!
veterán

de innen hogyan tudok tovább menni?
az egérrel ment egy ideig de karaktert nem tudok bevinni...
billentyűzet pár nap mire lesz

(#3109) MasterMark válasza Thom! (#3108) üzenetére


MasterMark
titán

Start - Windows Könnyű kezelés - Képernyőbillenytűzet.

A microsoft oldalán pedig keresd meg a drivereket hozzá.

Switch Tax

(#3110) Thom! válasza MasterMark (#3109) üzenetére


Thom!
veterán

windows még nincs betöltve odáig...
még nem állt föl a rendszer
van pár lépés előtte ott amig felhasználó. nevet nemnadok meg nem enged tovább

(#3111) MasterMark válasza Thom! (#3110) üzenetére


MasterMark
titán

Ott is ugyanúgy elérhető a könnyű kezelés, és ott lesz a képernyőbill.

Switch Tax

(#3112) A`rpi válasza Thom! (#3104) üzenetére


A`rpi
addikt

Ebben az esetben a gyári képfájlt lenne idomos letöltened.

Ha a telepítést nem tudod befelyezni, alternatív módon, (de amúgy telepítés előtt ment minden.)

[ Szerkesztve ]

(#3113) Thom! válasza MasterMark (#3111) üzenetére


Thom!
veterán

Most már minden ok

(#3114) maci25


maci25
aktív tag

Win 7 lehet rakni surface pro 3 ra?

(#3115) MasterMark válasza maci25 (#3114) üzenetére


MasterMark
titán

Miért akarnál ilyesmit?

Switch Tax

(#3116) maci25 válasza MasterMark (#3115) üzenetére


maci25
aktív tag

Van egy program ami csak azon megy és kb más funkciója nem volna a pro 3 nak.

(#3117) ricsip válasza A`rpi (#3112) üzenetére


ricsip
addikt

befeJez

-

(#3118) A`rpi válasza ricsip (#3117) üzenetére


A`rpi
addikt

Fentebb is törtem a Magyart, bocsi. :DDD

(#3119) Mirage


Mirage
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a Surface Go modellekkel kapcsolatban?
Leginkább az érdekelne hogy mennyire bizonyult számotokra megbízhatónak a készülék, olvasni hideget és meleget is egyaránt ezekről ami kicsit elbizonytalanít.
Ha netán volt problémátok vele mennyire macerás gariztatni?

Továbbá az érdekelne még, hogy teljesítmény szempontjából mik a tapasztalataitok vele.
Én a Go2 Intel Pentium Gold 4425Y, 8Gb Ram és 128Gb tárhellyel rendelkező modelljét néztem ki magamnak, az M3 procis verzió biztos jobb lenne, de annak már nagyon sokallom az árát.
Egyetemi jegyzetelés, levelezés, excel lenne a fő felhasználási terület egyelőre.

(#3120) A`rpi válasza Mirage (#3119) üzenetére


A`rpi
addikt

"mennyire macerás gariztatni?"
Garanciális ügyintézés gyors és rugalmas. DHL-el kell küldeni az MS-nek, (magát a postaköltséget oda-vissza az MS állja,) postafordultával, (ha jogosult vagy a garanciára), egy gyári felújított gépet kapsz vissza. Maga a csere 1, - 1,5 hét.

Teljesítményben amire neked kell szerintem bőven jó, 128GB tárhely azért kell, konkrétan ezzel a tablettel nem volt még szerencsém, de biztosan jó műszer. :)

Type cover, és a további hivatalos kiegészítőknek borsos áruk van.

[ Szerkesztve ]

(#3121) Mirage válasza A`rpi (#3120) üzenetére


Mirage
tag

Köszi hogy megosztottad a tapasztalataid!

Igen, sajnos nem olcsók ezek a készülékek önmagukban sem, a type cover, toll és egér trióval megtoldva meg pláne nem, ezért is akartam először mindenképp kérdezősködni mielőtt elhatározom magam a vásárlás mellett.
Bár ha azt vesszük, egy ios vagy android tablettel sem úsznám meg sokkal olcsóbban, viszont azok esetében nem tudom mennyire funkciókban gazdagok az ms office programok, amikre azért. szükségem van így mindenképp windowsban kell gondolkoznom azt hiszem.

Annyi kérdésem van még esetleg, hogy a gép hátulján a kitámasztóval mennyire kell óvatosan bánni, illetve mennyire áll biztos talpakon?
Teszem azt ha ülök az asztalnál valakivel, és az illető tevékenykedik valamit úgyszint az asztalon az mennyire rezegtetné meg a készüléket?

(#3122) smc válasza Mirage (#3121) üzenetére


smc
addikt

Kickstand a legstabilabb, nem lesz vele gondod.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3123) Mirage válasza smc (#3122) üzenetére


Mirage
tag

Szuper, ezt jó hallani!
Egyébként az egyel kisebb verzióról mi a vélekedés? Az a 4gb ram mennyire élhető?
Vagy esetleg egy régebbi modell használtan, mondjuk egy Pro 4 vagy 5 mennyire lehet jó ötlet? A garancián túl van lehetőség a javításra?

Bocsi a kérdés áradatért :DDD

(#3124) A`rpi válasza Mirage (#3123) üzenetére


A`rpi
addikt

4GB ram bőven jó, 64GB SSD azért spórolós, de ha tényleg csak tanuláshoz kell, elfogsz rajta férni.

A garancián túl van lehetőség a javításra?

Van, de jó drága ez a szolgáltatás: [link]

Német árakkal pl egy Surface Go 265.37 öjró.

(#3125) Mirage válasza A`rpi (#3124) üzenetére


Mirage
tag

Igen a 64 giga tényleg nem sok, de úgy tudom bővíthető az összes modell tárhelye, így ez talán kevésbé lehet probléma mint a ram, ami viszont nem az.

Tényleg nagyon drága, ez elég sajnálatos mondjuk de jó tudni hogy legalább van rá mód ha minden kötél szakad.

Köszönöm a segítségetek! :R

(#3126) A`rpi válasza Mirage (#3125) üzenetére


A`rpi
addikt

Házilag az SSD cseréje nem megoldható.

A beépített MicroSDXC kártyaolvasónak köszönhetően viszont "bővíthető" a tárterület.

(#3127) Mirage válasza A`rpi (#3126) üzenetére


Mirage
tag

Lehet kicsit félreérthetően fogalmaztam, természetesen a bővíthetőség alatt a Microsd-t értettem, nem pedig az SSD cseréjét! :DDD
(Na nem mintha az utóbbi rossz lenne ha lenne rá mód, de ez már más kérdés...)

(#3128) bon válasza Mirage (#3127) üzenetére


bon
őstag

64gb-os nem SSD-s, azt ne felejtsd.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3129) Mirage válasza bon (#3128) üzenetére


Mirage
tag

Igaz, az egész konkrétan eMMC.
Azt olvastam amúgy, hogy elméletileg annyira nem nagy az érzékelhető különbség a két tárhely típus nyújtotta teljesítmény közt az általam fentebb lefektetett használati körülmények tekintetében.

(#3130) bon válasza Mirage (#3129) üzenetére


bon
őstag

Nekem még surface 3-ban nem vagyok elhalva a sebességétől

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3131) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Kijött az új ipad mini, viszont személyesen kipróbálva annyira nem jött be, így elkezdtem tabletfronton megint surface-en gondolkodni. Mi az általános vélemény az első genes Surface Go ról? 8/128 as változatra gondolok.

Tartalomfogyasztásra használnám, sőt lehet kiváltanám vele a macbook airemet is. Torrent és projektor vezérlés a fő feladat, valamint néha irodai munka, és nagyon lightos fotó szerkesztés útközben. Megoldható vagy kevés ehhez a benne lévő Pentium gold proci?

Ahogy néztem passmark alapján gyengébb mint a mostani airem, ami a fent említett feladatokra bőven jó.

Másik kérdésem hogy az alcantara borítás mit tudhat hosszútávon? Elszíneződik, vagy elszakad? Nem nagyon bízom benne. A mostani öreg airem úgy néz ki mintha új lenne, de ha a go gyorsan amortizálódik akkor tuti kihagyom. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3132) boost


boost
addikt

az új 13" Surface Pro 8 nagyon baba! :D

[ Szerkesztve ]

(#3133) hszilard666 válasza hszilard666 (#3131) üzenetére


hszilard666
veterán

Senkinek sincs Go-ja a topikban? :O

Esetleg tudtok tuti tippet adni hogy hol tudnék kipróbálni egyet? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3134) MasterMark válasza hszilard666 (#3133) üzenetére


MasterMark
titán

Alza bemutatótermében múltkor megfogdostam, ott a Book-on kívül mindent láttam kiállítva. Persze még csak az előző generációs volt, de gondolom előbb utóbb lesz az új is.

Engem mondjuk pont a Book érdekelt volna. :D De ezek az új Surfacek nagyon kézre állnak. A kirakott GO-n meg is lepődtem hogy milyen vékony és könnyű.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3135) hszilard666 válasza MasterMark (#3134) üzenetére


hszilard666
veterán

Király, nekem pont az kell! :C Surface Go 1 a kiszemelt eszköz, feltéve ha elég a teljesítmény. Milyen laptopot vegyek totyikban lebeszéltek róla, de aludtam rá egyet és lehet hogy beleugrok. Csak nem fogom elbukni az egész vételárat ha nem jön be. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3136) MasterMark válasza hszilard666 (#3135) üzenetére


MasterMark
titán

Miért beszéltek le róla?

Switch Tax

(#3137) hszilard666 válasza MasterMark (#3136) üzenetére


hszilard666
veterán

A gyenge proci miatt. Egy 8/128 as masinát néztem ki, szóval az eMMC csigalassú tárolóval nem kell bajlódnom mert az csak a 64 es modellben van, de azt az infót kaptam hogy a Pentium Gold 4415Y egy használhatatlan CPU. Nem csinálnék vele semmi komoly dolgot, böngészgetnék meg filmet néznék, néhanapján nagyritkán egy kis lightroomot futtatnék a gépen. De ennyi. Szerintetek is kevés erre a felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3138) MasterMark válasza hszilard666 (#3137) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ő gyorsan ránéztem random compare oldalon, és ez még az én első Surface Pro i5 procimnál is gyengébbnek mondja. :D

Valószínűleg tényleg nem valami combos, de nem hiszem hogy használhatatlan lenne.

Amúgy miért ilyet akarsz venni? Egy Pro nem lenne jobb?

Switch Tax

(#3139) hszilard666 válasza MasterMark (#3138) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát igen, azt nem vitatom hogy nem túl combos, de azt nem hiszem hogy használhatatlan lenne. Konkrétan a mostani kukázott macbook airem is erősebb :DDD

Igazából az vonz benne hogy icipici, desktop OS van rajta, tölthető USB-C ről, és viccesen olcsó, valamint ahogy fentebb említettem kiváltaná az ipad mini-t és a 11” es macbook airemet is! :K

Szuper cucc a surface pro. De hatalmas. Volt pro-m pár hónapig, szerettem, de valahogy nem hiányzik. Pedig az is egy filléres projekt volt.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3140) hszilard666 válasza hszilard666 (#3139) üzenetére


hszilard666
veterán

Surface Go 2-t találtam, elvileg ez gyorsabb mint az első széria, és meglepően lomha volt win10 alatt. :(

Nem csináltam semmi komoly dolgot, megnéztem egy redditet, meg egy youtube-ot, és eléggé dadog a masina. Lehet hogy tényleg egy surface pro-t kéne néznem ha váltani akarok.

Köszönöm a segítséget! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3141) MasterMark válasza hszilard666 (#3140) üzenetére


MasterMark
titán

A pro-t is megnézted? Nem olyan nagy azért már ez az új. Legalábbis szerintem. Nekem még az első pro van az egy féltégla ezekhez képest :D

Switch Tax

(#3142) hszilard666 válasza MasterMark (#3141) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe, igen a régebbi pro elég chonker, de nekem tetszik :D

Nem néztem rá, mert túl drága, ennyit nem akarok költeni. Mostanában a hordozható gépeknél nagyon fontos számomra hogy ne legyen túl drága. Egyrészt nem csinálok semmit amihez bika hardver kell, másrészt mindig bennem van a félsz hogy összetöröm, beáztatom, és ha ez megtörténik akkor csak aprópénzt bukok! :K Ezért használok most egy 11" es macbook air-t, 256SSD vel, mert nem hogy mindenre elég de egy marék apró a vételára.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3143) MasterMark válasza hszilard666 (#3142) üzenetére


MasterMark
titán

Még jó hogy megnézted őket, mert el is lopták utána az összes surface-t is... :DDD

Switch Tax

(#3144) hszilard666 válasza MasterMark (#3143) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Hogy berúgta az ajtót a csávó! Mi lehet abban a sünpörköltben amit esznek! :DDD

Államvezetőkről kell példát venni, milliárd alatt nem érdemes lopni. Nem is értem miért kezdték el ezt a melót.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3145) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!

Surface dokkolóhoz (első széria) valamilyen tápegységet tudnátok ajánlani ami teljesen jól működik hozzá?
Előre is köszönöm!

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#3146) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,
tud valaki Surface pro LTE (5?)-hez valami megoldást, amivel stabilan és biztonságosan lehet 12V-ról tölteni?
Lényegében autós töltő kellene. Olyan helyen kellene hidegben egész napot kibírnia, ahol nincs hálózat, de 12V megoldást tudok kivinni.

(#3147) A`rpi válasza RobbeV0201 (#3145) üzenetére


A`rpi
addikt

Én magamnak kókányoltam.

HP gépek central pines vékony csatlakozója bele illik.

A feszültség nem stimmel, így egy 12 voltos tápegység megfelelően bekötve még dukál hozzá.

(Én a középső central pint nem kötöttem be.) Csak a testet, és a meleg pontot.

(#3148) A`rpi válasza konyi79 (#3146) üzenetére


A`rpi
addikt

Tennék egy próbát a gyári töltővel, és egy inverterrel.

Alternatíva lehet még szivar gyújtós surface töltő is, a minősével kapcsolatban nincsen tapasztalatom.

(#3149) RobbeV0201 válasza A`rpi (#3147) üzenetére


RobbeV0201
tag

Találtam egy HP 7,4mm x 5mm center pines tápot, ami 18,5V 6,5A ez károsítaná a dokkolót vagy a surfacet?

[tápegység] [csatlakozó]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#3150) A`rpi válasza RobbeV0201 (#3149) üzenetére


A`rpi
addikt

Ez nem jó hozzá. És Gyárilag 12voltot fogad, így nem lenne jó a 18voltos feszültség. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.