Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) benczeb válasza Berzso (#3050) üzenetére


benczeb
aktív tag

Jó, h feltetted a kérdést, én is szemezek egy ilyennel. Azt még valaki meg tudná írni, hogy a pen milyen egy iPad-hez v Tab S7-hez képest? Milyen a kézírásnál a késleltetés?

(#3052) boost válasza benczeb (#3051) üzenetére


boost
addikt

én nem is tudtam ilyen változatról. Nekem Surface Pro 7 i7 van, de folyamatosan megy a ventillátor

(#3053) tgabee2


tgabee2
újonc

Sziasztok,
Bocs az esetleg láma kérdésért, de több napi guglizás után sem találtam rendes (webshop, vagy legalább válaszoló) magyar céget, aki forgalmazna Surface Book 3-at.
Alzán vannak, de nem konfigolható, és ennyi pénzért azért szeretnék magyar billentyűzetet és választható színt.

Ti hol vesztek új Surface-t?

Köszi előre is!

(#3054) ricsip válasza tgabee2 (#3053) üzenetére


ricsip
addikt

Sehol! :DD

-

(#3055) bon válasza tgabee2 (#3053) üzenetére


bon
őstag

alza.hu? ebay.com

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3056) MrPetya19 válasza benczeb (#3051) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én Pro 3-at használok, a kérdezetekkel nincs összehasonlítási alapom.
De pici van, de nem zavaró, de azért program függő is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3057) MrPetya19 válasza tgabee2 (#3053) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én német webshopból vettem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3058) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Surface Pro 3 asom megmakkant félig 2 nap alvás után. Töltőn volt folyamatosan, alvó állapotban. Most akartam ismét használni, erre nem reagált semmire. Még a bekapcsgombra sem hosszan. Szomorúan nyugtáztam hogy megdöglött, de a biosba valahogy mégis belépett és onnan hajlandó volt bebootolni a windowsba. Mi okozhatta a hibát? SD kártya 0-24 benne van, lehet az kavarta meg?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3059) MrPetya19 válasza hszilard666 (#3058) üzenetére


MrPetya19
addikt

Néha az enyém is csinált ilyet. Sose tudtam rájönni, hogy mi okozta.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3060) hszilard666 válasza MrPetya19 (#3059) üzenetére


hszilard666
veterán

Megnyugtat hogy nem vagyok egyedül :D

Ami fura még nekem hogy a dátum és az óra is lefagyott 2 nappal ezelőttnél. Avagy azt mondja nekem a konfig hogy ebben a pillanatban 01.11. 23:32 van :F Lehet hogy hardveres az issue?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3061) MrPetya19 válasza hszilard666 (#3060) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ezt már nem tudom sajna :(

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3062) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok!
Egy felettébb idegesítő glitch-csel küzdök és sem Önerőből, fórumokról, sem az indiai akcentusú youtube howtok segítségével nem tudtam úrrá lenni rajta.

Setup:
Surface Pro (5) 2017
+Signature Type cover

Alapállapot: Ha alvóból ébred fel a surface nem ébred fel a bill vele, csak ha kiveszem és visszarakom a gépet.
Ez így használhatatlan kategória volt, annyit sikerült finomítani, hogy a regisztriben a szelektív USB altatást letiltottam és így jobb.
Viszont még mindig nem az igazi mert ha hozzáérek a billhez, vagy touchpadhez mielőtt felébresztem továbbra sem érzékeli, amíg ki nem veszem vissza nem rakom.
Áramot most már egyébként kap, háttérvilágítás megy, csak nem reagál.
Van bárkinek tapasztalata/megoldása erre?

Tea az élet!

(#3063) MrPetya19 válasza ttamashu (#3062) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ez hülyén hangozhat, de SP3-al nekem nem mindegy melyik billentyűvel próbálom felébreszteni. Van amit nyomogatok, világít, de semmi, de ha pl a space-t nyomom akkor egyből felébred.
Érintkezők tiszták?

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3064) ttt1 válasza hszilard666 (#3060) üzenetére


ttt1
őstag

Én ezt egy idő után meguntam és gariba kicseréltem. Most működik szépen.

(#3065) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Merő véletlenségből nincs itt valaki akinek lenne egy törött/hibás pro vagy pro 2-je amitől megválna?
Az enyémet szeretném kicsit helyrerakni.
Sajnos a power button totál halott, az ssd is, meg egy kábel.
Előre is köszi!

(#3066) A`rpi válasza parkasz (#3065) üzenetére


A`rpi
addikt

Az SSD hogy halt meg?

(#3067) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni milyen töltővel lehet autóban autótöltővel vagy milyen powerbankkal lehet tölteni egy Surface Go 2-t. Sokat lenne hordozva kültéren használva ezért megkellene oldanom a töltési napközben is...

Illetve a Officera lenne szükségem, rajta van a Microsoft365 de nekem van saját licencem Office 2019-hez azt szeretném használni. Be is van regisztrálva a Microsoft accountomban.
Amikor elindítom az Excelt kiírja hogy Microsoft 365, ha átállítom a licencet a office 2019re majd újraindítom az excelt, mégis a 365 indul el....
Mi lehet a gond ?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#3068) A`rpi válasza Firehand (#3067) üzenetére


A`rpi
addikt

"Szeretném megkérdezni milyen töltővel lehet autóban autótöltővel vagy milyen powerbankkal lehet tölteni egy Surface Go 2-t. Sokat lenne hordozva kültéren használva ezért megkellene oldanom a töltési napközben is..."


12 V [DC] > 230 V~ AC (50Hz) invertert néznék.

Így tudod használni a gyári töltődet, és az esetleges zavarokat is kiszűri majd a gyári profi tápegység, amit a Surface-höz csömagoltak gyárilag. :K



"Illetve a Officera lenne szükségem, rajta van a Microsoft365 de nekem van saját licencem Office 2019-hez azt szeretném használni. Be is van regisztrálva a Microsoft accountomban.
Amikor elindítom az Excelt kiírja hogy Microsoft 365, ha átállítom a licencet a office 2019re majd újraindítom az excelt, mégis a 365 indul el....
Mi lehet a gond ?"

Második kérdésed nem tudom, esetleg kérdezz rá itt: [link] vagy: [link]

(#3069) MrPetya19 válasza Firehand (#3067) üzenetére


MrPetya19
addikt

Töltésre keress egy USB-C PD autós töltőt, ami legalább 24W-os, és azzal akkor lehet USB-C tölteni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3070) Firehand válasza MrPetya19 (#3069) üzenetére


Firehand
tag

[link] Esetleg egy gyári Samsung töltő j lehet e?
Csak mert A telefonom Samsung Note 8 és erről tölthetem a telefont is

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#3071) MrPetya19 válasza Firehand (#3070) üzenetére


MrPetya19
addikt

A samsung oldala említi, hogy támogatja a PD-t, szóval elvileg igen. Egy próbát mindenképp megér.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3072) Firehand


Firehand
tag

Köszönöm MrPetya19 és A'rpi a segítséget.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#3073) ttamashu válasza Firehand (#3070) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Próbáltam, működik ez is meg a samu 45W-os PD-s fali adaptere is :) !

Tea az élet!

(#3074) GTVili


GTVili
tag

Sziasztok! Csatlakoznék én is a tulajdonosok/használók táborába.... :)

(#3075) A`rpi válasza GTVili (#3074) üzenetére


A`rpi
addikt

Üdv.!

Milyen gépre tettél szert? :)

(#3076) GTVili válasza A`rpi (#3075) üzenetére


GTVili
tag

Üdv. Book 2 ..... :)

(#3077) kecstama


kecstama
tag

Hali!

Edit: Book 2 15" I7+nvidia

Nemrégiben kihalt a kamerasziget. Se az első/hátsó se az IR nem működik. Annyira nem érdekelt hogy szenvedjek vele, nagy eséllyel szoftveres mert másnál is olvastam hasonlót.

Nade, letöltöttem egy " Driver Booster" cuccot, ami szépen le is frissítette a cuccokat, jópár driverrel el voltam maradva ami javított is a hőfokokon.

A programban van egy device fixer funkció, ami észre is vette hogy halottak a kamerák, 10-es hibakóddal. (Device can't start) Nyomtam egy fixet, erre 3-4-5-öt kattan a tablet jobb felső sarka.

Valami ötlet hogy mi lehet ez? Esetleg van valami mágneses alkatrész ott fent?

+A Jobb hangszoróm rezonál XY frekvencián, erről sehol sem találtam infót, gondolom hardveres lesz.

Azt megjegyzem, hogy hónapok óta nem volt hordva, semmi fizikai behatás nem érte.

[ Szerkesztve ]

(#3078) A`rpi válasza kecstama (#3077) üzenetére


A`rpi
addikt

"Driver Booster"

Hát. Én ezekben nem igazán hiszek, egy tiszta telepítést küldenék rá, aztán megnézném mi a helyzet.

Ha meg garanciális, küldd vissza...

(#3079) GTVili


GTVili
tag

Ha esetleg játékra vetemednék.... az X-box 360 vezetéknélküli kontrollere jó a Book-hoz...?
Esetleg más alternatíva....?

(#3080) MasterMark válasza GTVili (#3079) üzenetére


MasterMark
titán

A 360 vezetéknélküli kontrollerjéhez kell az USB-s vevő (wireless receiver).

Az újabb Xbox One kontrollerekben már van Bluetooth, azzal jóval egyszerűbb a történet.

Switch Tax

(#3081) GTVili válasza MasterMark (#3080) üzenetére


GTVili
tag

Aha! Ezt jó tudni. Köszönöm! :)

(#3082) kecstama válasza A`rpi (#3078) üzenetére


kecstama
tag

Drivereket szépen lefrissítette, jobb lett a hőkontroll stb.

A garancia folyamatban, de lehet kicsúsztam belőle.

(#3083) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Adott egy Pro 7 Surface W10 Home rendszerrel. A gépház/rendszerben másik OS-re váltás, onnan store-ban nem talál upgrade-ot. Tudja valaki, hogy hogyan lehet megoldani a PRO verziót? Okos megoldások kizárt, full legálisan kell.
A Microsoft nem tud magyarázatot adni, hogy miért nem lehet upgrade-elni.

Köszi!
Dodo

(#3084) A`rpi válasza dodopek (#3083) üzenetére


A`rpi
addikt

Legális forrásból vennék win 10 kulcsot, és azt beírnám, ha nem frissülne PRÓ-ra, tiszta telepítésnél win 10-PRO kulcsot írnék be.

...Ami amúgy érdekes, idáig nekem minden Surface gépen WIN 10 PRÓ ment, biztos hogy gyárilag így kaptad?

[ Szerkesztve ]

(#3085) dodopek válasza A`rpi (#3084) üzenetére


dodopek
addikt

Biztos. A b2c forgalmazás Home verziós, a b2b pedig pro. Viszont azóta 4 másik gépen is néztem, és nem Surface specifikus a probléma.

(#3086) MrPetya19 válasza A`rpi (#3084) üzenetére


MrPetya19
addikt

Asszem a Pro 6-nál szűnt meg a pro win a magán felhasználóknak.
De én is a kulcs beírással próbálkoznék a beállításokban. Nekem eddig mindig működött.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3087) #hpq válasza MrPetya19 (#3086) üzenetére


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, valószínűleg valami windows beállítás probléma lehet. Használok egy Surface Laptop go-t és az a jelenség, hogy eléggé "laggol, akadozik" a touchpad, ráadásul csak időközönként. Egeret csatlakoztatva nem tapasztalható ilyen jelenség. Valaki tapasztalt hasonlót esetleg van ötletetek milyen beállítást lehet megnézni?
(Azért gondolom, hogy windows beállítás mert előtte egy Dell notit használtam és ugyan ez volt a gondom, lehet amikor be jelentkeztem a fiókommal áthúzta a beállításokat is.) Előre is nagyon köszi!

// -

(#3088) A`rpi válasza #hpq (#3087) üzenetére


A`rpi
addikt

Hozz létre egy helyi rendszergazda fiókot, és lehetőleg MS fiókba ne lépj be.

Ha ez nem oldja meg, win10, tisztatelepítés.

(#3089) #hpq válasza A`rpi (#3088) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen, valószínűleg marad a tiszta telepítés mert sajnos maradt a probléma.
Nem értem mi lehet, pedig még nincs rajta semmi program és ez a "gyárilag" frissen ráhúzott win. Nem hiszem, hogy hibás lenne.

// -

(#3090) MrPetya19 válasza #hpq (#3089) üzenetére


MrPetya19
addikt

Energia sémától függetlenül produkálja?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3091) #hpq válasza MrPetya19 (#3090) üzenetére


#hpq
aktív tag

Igen sajnos, még akkor is ha rá van csatlakoztatva a töltő.
Külön csatlakoztatott bluetooth-os egérnél nem csinálja.

// -

(#3092) MrPetya19 válasza #hpq (#3091) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az aksi ikonra jobbra van húzva a csúszka?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3093) #hpq válasza MrPetya19 (#3092) üzenetére


#hpq
aktív tag

Igen, teljesen jobbra húztam a csúszkát.
Most teljesen le resetelem a gépet és meglátjuk mi lesz belőle.

// -

(#3094) nmiki


nmiki
újonc

Sziasztok!
Adott a SP3-am ami újratelepítés után azt a hibát produkálja, hogy random nyomást érzékel a képernyőn található hardveres win gomb. Ez változó mikor jelentkezik, bekapcsolás után általában egymás után többször, használat közben is néha-néha. Funkcióját kikapcsoltam így a start menüt nem dobja fel, csak hallom a rezgést.
Találkozott valaki ezzel, esetleg orvosolható valahogy? :(((

(#3095) ttt1


ttt1
őstag

Valaki tud megoldást arra, hogy a touch screent és a tollat ismét érzékelje a Surface? win update után "megszűnt" létezni. 20H2 után jött elő a dolog.

(#3096) MrPetya19 válasza ttt1 (#3095) üzenetére


MrPetya19
addikt

Extra újraindítás volt utána? (a frissítés újraindítása után)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3097) ttt1 válasza MrPetya19 (#3096) üzenetére


ttt1
őstag

Sajna volt, sőt csináltam olyat is, hogy a touch részeket uninstallttam ,és úgy restart, mivel ezt is írták, de sajna az sem oldotta meg. Most még a legújabb firmware-t leszedem és megpróbálom azt rátenni hátha az javít valamit.

(#3098) MrPetya19 válasza ttt1 (#3097) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ezeken túl már csak a surface diagnostic toolkit a tippem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#3099) bon válasza ttt1 (#3097) üzenetére


bon
őstag

A toll nincs lemerülve?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3100) ttt1 válasza bon (#3099) üzenetére


ttt1
őstag

Sajna a touch screen sem működik kézzel sem ..Toolkitben is minden működik (összes teszt lefut) kivéve a rajzolós részeket .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.