Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) hdsentinel válasza pimmi (#4948) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha eddig nem futott a program, akkor ezt nem lehet megmondani.
Működés alatt (vagy legalább ha időszakosan el lett indítva) ellenőrzi a HDD-ket és naplózza az értékek változását, így pillanatok alatt látható lett volna, hogy mikor történtek az ilyen változások.

Ilyen mértékű hibák általában hosszabb idő alatt keletkeznek, ritka, hogy egy-egy alkalommal ennyi hiba keletkezzen.
A formázásnak minden bizonnyal semmi köze nem volt hozzá.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4952) pimmi válasza hdsentinel (#4951) üzenetére


pimmi
senior tag

Köszönöm ezeket az érthető és tényleg segítő hozzászólásaidat. :R

(#4953) sonar


sonar
addikt

Szia Hdsentinel,

Azt szeretném megkérdezni, hogy a program képes-e egy teljes lemezfelület ellenőrzésre Linux alatt?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4954) hdsentinel válasza sonar (#4953) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Jelenleg még nem, Linux alatt csak a gyors elemzés (állapot, hőmérséklet, stb.) lehetséges, teljes felület-elemzés csak Windows alatt működik.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4955) sonar válasza hdsentinel (#4954) üzenetére


sonar
addikt

OK,
Kösz, és várható ilyen jellegű jövőbeni fejlesztés esetleg?

üdv:s

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4956) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok az a kérdésem lenne, hogy ez itt baj?

[A merevlemez cseréjén már erősen gondolkodom]

[Ja és ezen van az Os :D ]

(#4957) liksoft válasza sonar (#4955) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gondolom. Ennek idő, és szponzorációs problémái vannak tudtommal. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4958) liksoft válasza huntermati (#4956) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mivel a drive nem mai, szerintem egy öregedéses folyamattal célszerű számolnod. Ami fontos, ne csak ezen legyen meg. Míg más hiba nem jelentkezik, szerintem használható, de az életemet már nem bíznám rá. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4959) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bal oldalt Lemez 1, Lemez 2. Alatta kis hely, majd a partíciók. Betettem egy új HDD-t, Lemez 3-ként nem jelent meg, viszont a partíciókat mutatja. Hogy lehet előcsalogatni hogy lássam, van-e hibás szektora? Haver hozta hogy nem igazán akaródzik működni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4960) Winner_hun válasza Winner_hun (#4959) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4961) hdsentinel válasza Winner_hun (#4960) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor szokott ilyesmi előfordulni, ha a kérdéses HDD-hez egyáltalán nem fér hozzá a program, pl. teljes HDD-t titkosító program aktivitása miatt (ami blokkol minden más elérést).

Extrém esetben van olyan, hogy Windows újraindítás szükséges (lehet, hogy írta is, hogy új eszközt észlelt, illesztőprogramot telepített és újraindítás lehet szükséges a működéshez).

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek, így meg tudom nézni, jelen helyzetben mi lehet az oka.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4962) jagdtigger


jagdtigger
tag

Jó hogy ráakadtam erre a totyokra, na akkor a regisztrálatlan pro-t meddig is lehet használni?

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4963) hdsentinel válasza jagdtigger (#4962) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ameddig a nem regisztrált Total Commander-t :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4964) jagdtigger


jagdtigger
tag

Az az arcocska nem kéne a végére, kb a fél világ így használja szerintem(köztük én is így használtam amíg rá nem találtam erre a progira: http://doublecmd.sourceforge.net/ ).

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4965) Winner_hun válasza hdsentinel (#4961) üzenetére


Winner_hun
félisten

Újraindítás megoldotta a problémát:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4966) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hello hdsentinel!

A prgramot továbbra is nagy megelégedettséggel használom, bár igazából a

- minden OK?
- minden OK

szintnél tovább szerencsére nem jutottunk.

Amit észrevettem, az az, hogy számomra nagyon gyanúsan alacsony értéket ír ki a merevlemezre, és ez az érték ugrál is. Tegnap este 382 nap volt ma már csak 381 nap pár óra, és most megint 382 nap 5 óra, de már régen 38x napot mutat (hetek, talán hónapok óta)

Ennél a típusnál tudsz valamilyen hibáról az élettartam kijelzésben? Több mint 4 éve vettem, ez biztos, de lehet már talán 6 is.

A másik kérdésem a hőmérséklettel kapcsolatos. Erre a típusra érdemes valamilyen eltolást beállítani?

Harmadik: az normális, ha egy 40 fokon kikapcsolt winchester visszakapcsolva 47 fokot mutat?

(#4967) DeFranco válasza DeFranco (#4966) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"számomra nagyon gyanúsan alacsony értéket ír ki a merevlemez működési idejére" :B

(#4968) C0d3r


C0d3r
addikt

Sziasztok!

A "Write Error Rate" melyik értéktől számít aggasztónak? Egyetlen HDD-men be-becsusszan néha (kép), és nem tudom mikortól kezdjek el aggódni!?
Másik a "G-Sense Error Rate", ebből észlelt eddig hármat (kép). "Hirtelen gyorsulás miatt (pl. esés) miatt fellépő problémára utalhat." - Pedig alapjában véve nem szokásom focizni a géppel. :)

HDD teszi a dolgát, működés közben hibát nem tapasztaltam, csak nem tudom miért keletkeztek ezek?

(#4969) jagdtigger


jagdtigger
tag

A tiéd csak megkavarodik néha, de hogy nálam miért ilyen rossz a helyzet nem tudom, 3-4 éves kb ez a winyóm:

Ez meg a rendszerwinyóm de a kijelölt részt nem egészen értem hogy mire utal:

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4970) hdsentinel válasza DeFranco (#4966) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tudnál 1-2 riportot küldeni (Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek) néhány órás különbséggel? Szívesen megvizsgálnám, hogyan változnak a "nyers" értékek.

Egy-két Samsung-nál olyan már tapasztalható volt, hogy az értékek teljesen "beragadtak", azaz nem változott semmi, de ilyen ugrálást még nem tapasztaltam.

Azért a "minden OK" kijelzésnél alaposabban is meg lehet "nyúzni" gyanús merevlemezeket, mint ahogy pl. egy vírusirtóban is indítható teljes elemzés. Például gyanú esetén az alábbi lépések javasoltak a teljes elemzéshez:

[link]

Az első három teszt nem destruktív, ezek bármikor indíthatóak teljes vizsgálat céljából (időszakosan érdemes).

1: Lemez -> Rövid önteszt
2: Lemez -> Részletes önteszt
3: Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4971) hdsentinel válasza DeFranco (#4967) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hőmérséklet ügyben: igen, általában 7-8 Celsius fokkal mutatja magát hűvösebbnek, mint a valós érték. Ez a legtöbb ilyen korú Samsung-ra érvényes.

Érdemes a bekapcsoláskori első hőmérséklet-értéket ellenőrizni és összehasonlítani a szoba hőmérsékletével. Persze ennél kifinomultabb módszer is alklamazható, ld. Súgó -> Mellékletek -> Hőmérséklet kalibráció.

Nem, nem normális, ha 47 fokot jelez bekapcsolás után. Érdemes lenne az előzőleg írt tesztet (pl. Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt) megnézni és figyelni, hogy a teszt alatt szépen emelkedik-e a hőmérséklet, amíg beáll, mint pl. itt:

http://www.hdsentinel.hu/img/stats.jpg

Ha nem, akkor lehetséges, hogy a hőmérő szenzorral gondok vannak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4972) hdsentinel válasza C0d3r (#4968) üzenetére


hdsentinel
őstag

A Write Error Rate-nél ettől nem kell aggódni.
Ha kell, a program szólni fog a szöveges értékelésben és a kondíció is ennek megfelelően módosul :B
Ezen nem érdemes aggódni.

A "G-Sense" akkor is változhat, ha valamilyen oknál kifolyólag a sávraállás nem teljesen tökéletes. Ezt (általában) valóban a fizikai behatás okozza, de néha más oka is lehet (hőmérséklet, tápellátás). Egyelőre nem vészes, de kétség esetén érdemes alapos teszteket indítani (ld. előző hozzászólások).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4973) hdsentinel válasza jagdtigger (#4969) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mivel ez nem azonos típus (de még csak nem is azonos gyártó) a két "Write error rate" értéket nem érdemes összevetni, mivel a gyártók más-más módon használják őket.
Szintén nem érdemes aggódni miatta, gond esetén a kondció és a szöveges értékelés azonnal jelez.

A rendszer-HDD-nél úgy értelmezd, hogy a megadott küszöbszint átlépésre került: a hőmérséklet átlépte azt a szintet, amit a merevlemez elméletileg elbír. Ilyenkor annak működésében már problémák merülhetnek fel (akár viszonylag gyorsan, hirtelen is).
Az érték direkt módon nem befolyásolja a működést, nem utal közvetlenül meghibásodásra, de a program a vörös színnel és a "Hőmérséklet" oldalon található információkkal figyelmeztet, hogy azért ez gondot okozhat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4974) jagdtigger válasza hdsentinel (#4973) üzenetére


jagdtigger
tag

Az élettartam lejárt szöveget nem egéészen értem hogy mire írja :S .

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4975) hdsentinel válasza jagdtigger (#4974) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azért írja, mert a hőmérséklet átlépte azt az értéket, ami után már a hibátlan működés nem garantált.

Ugyanez látható pl. a működési időnél, ha a lemez túl sokat futott (általában 5 év x 365 nap x 24 órát).

Ha kritikus működési paraméter lépi át a gyártó által szabott küszöbszintet, akkor rövid időn belül meghibásodás várható, míg ha ilyen statisztikai jellegű paraméternél történik meg (mint a hőmérséklet vagy a működési idő), akkor "élettartam lejárt" látható a megfelelő SMART értéknél.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4976) jagdtigger válasza hdsentinel (#4975) üzenetére


jagdtigger
tag

Ja vagy úgy, köszi :) . Egy olyan kérdésem lenne hogy lehetséges az hogy a hőszenzora megkergült? Mert párszor már rátenyereltem és hogy nem 58 fokos volt az fix(plusz a gép elejében van ahol igencsak nagy a huzat úgyhogy furcsállom egy kissé a dolgot).

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4977) hdsentinel válasza jagdtigger (#4976) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezeknél elég pontos szokott lenni a szenzor, de természetesen lehetséges ...
(1-2 korábbi WD szériákban volt olyan, hogy 20 fokkal melegebbnek mutatta magát a valósnál).

Korábbi hozzászólás ide is érvényes:

Érdemes a bekapcsoláskori első hőmérséklet-értéket ellenőrizni és összehasonlítani a szoba hőmérsékletével. Persze ennél kifinomultabb módszer is alklamazható, ld. Súgó -> Mellékletek -> Hőmérséklet kalibráció.

(valamint a teszttel kapcsolatos is, azaz érdemes a teszt alatti hőmérséklet-változást figyelni, ideális esetben ez szépen emelkedik amíg beáll).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4978) jagdtigger válasza hdsentinel (#4977) üzenetére


jagdtigger
tag

Én is ismerem s hőmérsékelt kalibrációt de mivel nem regelt változat ezért szépen elfelejti... Meg kicsit beleástam a dolgokba és kiderült hogy a legdurvább hő amit kapott 82 fok, na most már biztos hogy a szenzor tette le a kanalat.

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4979) DeFranco válasza hdsentinel (#4970) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Küldtem két teszt riportot, meg nem mondom, hogy mennyi volt az első (délutáni) működés idő (elfelejtettem).

A teszteket alkalomadtán lefuttatom, köszönöm.

A hőmérsékletnél 7 fokos tévedés biztosan nincs, itt a szobában jelenleg netezés mellett 42 fokos, 33 fokos szobahőmérséklet mellett.

Bekapcsoláskor pár fokos eltérés lehet, ez alatt 1-2 fokot értek, kb. reálisnak tartom, ezt figyeltem régebben.

Extrém magas hőmérsékletet csak akkor mutat, ha kikapcsolom, majd egyből vagy egész rövid időn belül vissza (46-47 fok).

---

Közben lenne egy másik kérdésem is: adott egy tegnap előtt vásárol Samsung M2 320 GB-os winchester (küldtem riportot). Annyi a problémám vele, hogy egy idő után alvó módba teszi magát, ami normális, de ez után kell neki majdnem egy egész perc, hogy újra elérhető legyen. TC látja, tallózható, de file megnyitásához meg kell várni ezt az időt. A készenléti led sem világít addig.

Mennyire elfogadható, általános ez az egy perces ébredés? Szükség esetén a Speciális Lemez Funkciók Elérése / Fejlett energiagazdálkodással lehet-e módosítani az alvás vagy az ébredési értéken?

(#4980) jagdtigger válasza DeFranco (#4979) üzenetére


jagdtigger
tag

Hát az egy perc az sok, ezalatt 4-szer is feltudna pörögni az üzemi fordulatra.

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#4981) DeFranco válasza jagdtigger (#4980) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudom, de nem találtam semmilyen energiagazdálkodási adatot. Egyszerűen ilyen hibát, vagy az alvó módról információt nem lát a google. Utolsó példány volt a boltban, de tökéletesen zárt gyári csomagolásban. Mekkora esélye van, hogy egyből hibás első indításkor? Nem sok.

(#4982) hdsentinel válasza DeFranco (#4979) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm a riportokat, megnéztem!

Első riport: 15.07-kor érkezett. Működési idő: 382 nap, 17 óra
Második riport: 21.04-kor érkezett. Működési idő: 382 nap, 23 óra

Én nem látok semmilyen gondot, 6 óra elmúlt és pont ennyivel növekedett a működési idő.

Az extrém magas hőmérséklet úgy is megjelenik indításkor, hogy előtte (lekapcsoláskor) nem is volt tapasztalható olyan magas hőfok?
Ez normál gép-indításkor látható vagy készenléti mód/hibernálás után?

A külső HDD leállásása (sajnos) normális jelenség, valamelyik "okos" szerint ez egy hasznos funkció. Azon túl, hogy a használhatóságot csökkenti (hosszú várakozás miatt), a rendszer stabilitását is veszélyezteti.
A megoldás a Beállítások -> Lemez figyelés oldalon a "Lemezek leállásának akadályozása" opció használata, ide írj 1-et (a kérdéses HDD sorszámát) vagy *-ot.
Így a program időközönként egy üres parancsot küld a HDD felé, ami nem engedi leállni, ennek következménye, hogy nem kell majd várni.
Egyébként a HDD-vel úgy tűnik, különösebb probléma nincs, de új merevlemez használata előtt érdemes alaposan megnyúzni [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4983) DeFranco válasza hdsentinel (#4982) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi a visszajelzést, ezek szerint kevesebbet használom a gépet, mint a feleségem gondolja, csinálok neki statisztikát erről, hiszen ez 6 év adata :)

---

Az extrém hőmérséklet leállításból visszakapcsolásnál jelentkezik, hibernálás után nem (azt amúgy is ritkán használom). Egy idő után visszaáll normál üzemi értékre (kánikula: 42 fok, közepes meleg: 40, hideg környezet: 36-38. Nagyjából stabilan ennyi, komolyabb terhelésre 2-3 fokot emelkedik maximum, a bűvös 47-est soha nem érte el használat közben).

Beragadt meleg levegőre nem gyanakszom, egy előlapi 8 cm-es ventillátor hűti folyamatosan, egy 5,25-ös helyen van, alatta-felette levő fiók üres.

---

Lemez leállás: közben haladtam a megoldás kereséssel:

előlapi csatlakozón simán, vagy hátlapi csatlakozón hosszabbítóval a lemez leállása után 1 percet kell várni mire feléled, utána használható. Kiegészítés: energiatakarékos módban a HDD üzemi ledje kialszik

hátlapi csatlakozás, hosszabító nélkül, csak a gyári rövid USB kábellel: pár másodper alatt elérhető az alvó módba került HDD, és az üzemi led nem alszik ki alvó módban sem, akkor sem ha a külső HDD már nem is pörög

A második módszerrel 4 nap alatt egyetlen esetben történt TC lefagyás, nem válaszolt sem az, sem a Sentinel. Az egy perces várakozás sem segített, komplett TC és HDS crash, de a rendszer stabil maradt. Kábel kihúzás lett a dologból, mert az eltávolítás sem működött, a kábel kihúzés után közvetlenül kiírta, hogy a "HDD nem eltávolítható, mert használatban van".

A lemez figyelés jó ötlet, köszönöm! Találtam a felső ikonsoron egy fejlett energiagazdálkodás opciót, ami a külső HDD esetében választható opció. Ez mit takar? Segíthet a problémát megoldani? Létezik erről a funkcióról leírás, help? Kerestem, nem találtam, és nem tudom, mit jelentenek a kiírt értékek, amelyek változnak a csúszka mozgatásával.

(#4984) hdsentinel válasza DeFranco (#4983) üzenetére


hdsentinel
őstag

Külső USB-s HDD-t NEM csatlakoztatunk előlapi csatlakozóra, főleg nem hosszabbítóra. :N

Csak hátsóra és oda is csak dupla Y USB kábellel.
Ellenkező esetben a merevlemez nem kap elegendő áramot, nem pörög fel rendesen.
Egyrészt vagy sikerül felpörögnie vagy nem (a felhasználó a fagyást tapasztalja, mivel a HDD nem válaszol semmilyen programnak, ami kezelné), ha igen, akkor is csak sokára (ahogy láthattad), de ettől természetesen hosszabb távon károsodhat maga a HDD is.
EZÉRT ad a gyártó ilyen (szimpla) USB kábelt hozzá.

A fejlett energiagazdálkodás magának a HDD-nek a belső működését befolyásolja. Ahogy a csúszkát állítod, a program folyamatosan írja, hogy az adott érték milyen működést jelent, pl. teljesen jobbra húzva "maximális teljesítmény és fogyasztás". Ilyen esetben a HDD (elvileg!) nem áll le sosem, azaz nem lenne ilyen gond.

Azért elvileg, mert ezt a leállást az USB-s keretben található chip intézi, ami ettől függetlenül működik. Azért egy próbát megér az állítása, hátha ....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4985) DeFranco válasza hdsentinel (#4984) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Javasolsz Y kábelt beszerezni hozzá? Elképzelhető, hogy a gyári rövid kábelhez képest javul az energiaellátás (volt egy crash hátsó csatlakozáson is).

Ha javasolt, akkor gép-Y kábel-gyári kábel-HDD felállás elfogadható, vagy mindenképp 2 USB 1 mini USB végű Y kábel kell, a gyári helyett?

(#4986) liksoft válasza DeFranco (#4985) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az Y kábel minősége sem mindegy. Sajnos jót (minőségit) nehéz venni, a szamócából Dunát lehet rekeszteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4987) DeFranco válasza liksoft (#4986) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hova mehetek ez ügyben tanácsért?

(#4988) hdsentinel válasza DeFranco (#4987) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha mást nem is, de legalább szemre a lehető legvastagabb és legrövidebb kábelt keresd, aminek 2 vége megy a gépbe (ezeket kell előbb csatlakoztatni) és a másik végén mini-USB van, ami pedig a HDD-be.

A gyári kanócok sajnos felejtősek. Ez egyébként más gyártó hasonló termékeire is igaz!!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4989) DeFranco válasza hdsentinel (#4988) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mindent értek, most is újat tanultam. Köszönöm! :R

(#4990) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A lemez felületén található 18 hibás szektor... blablabla.
Felület tesztet lefuttattam, egy szektorra se jelzett pirosat. Miért nem? Illetve ezek a jelek a felület tesztnél pontosan számítanak? Mert van hogy valahanyadik négyzet sötétebb zöld, azátn újra futtatásnál már világos. Szóval össze-vissza jelzi a színeket:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4991) zsolesz010 válasza Winner_hun (#4990) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Azért nem, mert a 18 hibás szektort már elzárta előled a vinyó, helyette a tartalék terület van használatban, az meg hibátlan.
A sötétebb színnel azt a területet jelöli a progi, ahol valamilyen oknál fogva abban a pillanatban több időbe telt az írás/olvasás (attól függően, épp milyen tesztet indítottál).

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#4992) Winner_hun válasza zsolesz010 (#4991) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sima olvasás tesztet. Azt hittem az gyengébb szektor, bár azt nem értettem hogy egyszer gyengébb egyszer meg jó, de így a logikusabb ahogy írtad:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4993) hdsentinel válasza Winner_hun (#4990) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azért nem jelez pirosat, mert ezek a szektorok már nincsenek használatban.
Helyettük a tartalék területet használja a HDD minden írás/olvasás műveletre.
Ezek már nem okoznak gondot, probléma akkor lenne csak, ha folyamatosan keletkeznének újabb ilyen hibás területek.
Ez benne van a súgóban, csak a szöveges blabla... melletti kérdőjelre kellene kattintani :B

Nem jelzi össze-vissza a színeket. Attól sötétebb, hogy az adott blokkot lassabban tudja elérni (olvasni vagy írni, attól függően, hogy milyen tesztet használsz).
Ha ez rendszer-HDD, akkor a program nem tudja kizárólagosan használni a merevlemezt, így a futó programok össze-vissza kolbászolnak a teszt alatt és emiatt bizonyos pontokon az elérés lassabb lesz. Ahogy láthattad, ismételt futtatásnál már nincs ilyen, pontosan ez a lényeg, ugyanis így kiszűrhető, hogy valami program (vagy az op.rendszer) okoz-e lassulást az adott helyen, vagy az a pozíció tényleg lassabb-e mint kellene.
Ez is benne van a súgóban természetesen.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4994) Winner_hun válasza hdsentinel (#4993) üzenetére


Winner_hun
félisten

No, a súgó kimaradt, ennél a tesztnél még nem néztem:B
Sajnos romlik, 2 hete még 88% volt a kondíció, mostmár csak 73.
Remélem kibírja a winyó az új gépig, akkor lesz majd SSD is, addig ezzel már nem akarok vacakolni. Ami kell azt lementettem.
Hogy a 2 hét előtt milyen állapotban volt azt nem tudom, nem mutatja a program. Ha jól rémlik nagyon sokáig 9x%-on állt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4995) hdsentinel válasza Winner_hun (#4994) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha telepítve volt két hete, akkor mutatnia kell. A kondíció csúszkát vissza tudod görgetni, így a korábbi dátumok is ellenőrizhetőek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4996) Winner_hun válasza hdsentinel (#4995) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ohh, nem láttam hogy van csúszka, alig lehet észrevenni. 91%-on volt 3 hete, előtte másik oprendszeren voltam, ott magasabb értékre emlékszek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4997) Oliverda


Oliverda
félisten

Üdv!

A bekeretezett szekció pontosan mit jelent? Amennyiben jól veszem ki, akkor az aktív mód aktuálisan nem a lehető leggyorsabb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4998) hdsentinel válasza Oliverda (#4997) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ennek a két mezőnek SATA HDD esetén nincs jelentősége.

Valóban azt mutatná meg, hogy a merevlemez milyen sebességgel dolgozik, de csak PATA esetén teszi a dolgát, SATA esetén a vezérlők nem szolgáltatnak érvényes, használható értékeket.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4999) Oliverda válasza hdsentinel (#4998) üzenetére


Oliverda
félisten

Érdekes, mivel pl. nálam egyezik a két mező értéke, de egy fórumos kollégánál nem, és lassabb értékeket is kap a különböző tesztekben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5000) hdsentinel válasza Oliverda (#4999) üzenetére


hdsentinel
őstag

Általában szokott egyezni, de ez nem törvényszerű.

Az AMD AHCI vezérlővel voltak azonban (ettől függetlenül) gondok (sebesség és kompatibilitás terén is), esetleg érdemes lenne az alaplapi illesztőprogram-csomagot frissítenie és/vagy más vezérlőre csatlakoztatni az ssd-t.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.