Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) hdsentinel válasza Mexildos (#5200) üzenetére


hdsentinel
őstag

Természetesen tudja, vezérlőtől és annak illesztőprogramjától függően :K

A program honlapján a Támogatás pont alatt ellenőrizhető a kompatibilitás az egyes vezérlőkkel és ugyanitt a Driver Zóna pont alatt tölthető le javasolt illesztőprogram az egyes vezérlő(k)höz, hogy megjelenjen az állapot.

Mint mindig: Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet, ekkor pontosan látom, milyen vezérlőről van szó és azonnal tudok javasolni olyan illesztőprogramot (ha van ilyen, általában igen), amivel nincs gond.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5202) beszter1991


beszter1991
tag

Sziasztok nem tudja valaki hogy mi lehet a baja a vinyónak? miért 96%-os?

kép

(#5203) beszter1991


beszter1991
tag

Illetve a másik notebookon pedig : kép

(#5204) liksoft válasza beszter1991 (#5203) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én nem akarok beleszólni. De nem írta ki véletlenül a program? :B Ennél többet kitől vársz? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#5205) beszter1991 válasza liksoft (#5204) üzenetére


beszter1991
tag

Nem tudom hogy mit jelent pontosan.

(#5206) hdsentinel válasza beszter1991 (#5205) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy látható, az állapot még mindig "kiváló" és "Nincs szükség beavatkozásra", ezek kiemelten jelennek meg és a lényeget elmondják.

Így bár a merevlemez nem teljesen tökéletes, nagy gond nincs és egyelőre nincs ok aggodalomra, de azért érdemes figyelni, hogy van-e változás, romlik-e a helyzet.

Érdemes a program által biztosított módokon alapos ellenőrzést végezni, hogy kiderüljön, van-e esetleges további, még lappangó probléma, ami az adatokat veszélyezteti (hasonlóan, mint ahogy a vírusirtóban is teljes vizsgálat indítható ha "gyanús" a helyzet).

Bővebben: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5207) beszter1991 válasza hdsentinel (#5206) üzenetére


beszter1991
tag

Értem köszi szépen! :R

(#5209) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Am az hogyan lehetséges, hogy minden 100%-kos a HDD-vel de azt írja rá a program hogy kevesebb mint 863 nap van hátra az életéből? Hmm ez fura...

(#5210) liksoft válasza Mexildos (#5209) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] :B A help része.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#5211) scope2007 válasza datatomm (#5208) üzenetére


scope2007
addikt

egy ilyennel tudok szolgálni! hátha ilyen tesztre gondoltál...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#5212) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem egy érdekes kérdésre kellene a válasz.
Körülbelül 2 hete váltottam 64bit-es Windows 7-re, természetesen ide is fel került a kedvenc merevlemez felügyelőm, a HD Sentinel. ;)
Valaki meg tudná nézni, hogy mennyi memóriát használ nála a progi?
Nálam (kb 2208kb-t).
Azért kérdezem, mert amikor betöltődik a Windows, egy ideig folyamatosan 90-100% a vinyó használat és a HD Sentinel ilyen ~10 000kb-nyi memóriát használ és elkezd egy idő után csökkenni, amíg el nem éri az előbb említett értéket.
XP-n ezt nem tapasztaltam, így megkérdem, hogy valami ellenőrzés be van állítva a progiban?
3.60-as verzió van fent.
Előre is köszönöm a segítséget.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5213) scope2007 válasza TommyX_ (#5212) üzenetére


scope2007
addikt

üdv!
van már újabb verzió is.. 3.70-es, szerintem frissíts egyet.

21,18mbot eszik a 3.70-es

Míg nem volt ssd-m addig késleltetve használtam a hds indítását. Próbáld ki, hátha nem teker akkor a hdd úgy.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#5214) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez jónak számít,vagy nem jó?
[link]
UltraDMA CRC hiba számra gondoltam.
(Bocs: Defraggler képe.)

[ Szerkesztve ]

(#5215) TommyX_ válasza scope2007 (#5213) üzenetére


TommyX_
őstag

Kösz a helpet, úgy nézem most jó. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5216) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

ma vettem észre, hogy a Disk Performance fül alatt a "Real time performance monitoring is not supported on this disk." felirat fogad az SSD-nél és a HDD-nél is.

Pár napja még millió adat volt itt. :F

(#5217) C0d3r válasza zetecR (#5216) üzenetére


C0d3r
addikt

(#5218) zetecR válasza C0d3r (#5217) üzenetére


zetecR
addikt

Tánksén. :R

(#5219) Top cat


Top cat
őstag

Sziasztok!

Sajnos az én Samsung vinyómnak is ugyanaz a problémája mint kssthomas sorstársamé.

184 End-to-End Error Count

Mivel ez elektronikai gond, egy ugyanilyen vinyó elektronikájával kicserélve megoldódna a probléma?

(#5220) liksoft válasza Top cat (#5219) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elektronikát nem csereberélgetünk. Üzemszerű használatra egyáltalán nem ajánlott, mert a gyári adatok osztva vannak a felületen és az elektronikában. Hiába azonos esetleg még a firmware is, lehetnek különbségek.

Garanciális csere.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#5221) Top cat válasza liksoft (#5220) üzenetére


Top cat
őstag

Kösz a választ.

Sajnos a garancia 2 hónapja lejárt, tudta mikortól lehet megdögleni. :(((

Sejtettem, hogy így lesz. Úgy tudtam, hogy a lemezfelületén lévő gyárilag hibás részek helyei az elektronikában vannak letárolva. Ezért kérdeztem rá hátha rosszul tudom.

Csak azt nem értem miért adják/veszik olyan sokan a vinyó elektronikákat.

(#5222) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Megjelent a Hard Disk Sentinel 4.00-ás verziója!

Hosszú ideje várt hordozható (portable) üzemmód, még több lehetőség, pontosabb hardver-kezelés - bővebben: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5223) Narxis válasza hdsentinel (#5222) üzenetére


Narxis
nagyúr

Yihááá! :C Gratu, már vártuk nagyon! :)

Thanos was right.

(#5224) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! ezzel mit lehet kezdeni : [link]
újratesztelésnél mindig randomra dob egy hibaszámot!
Minden hardver jó a gépben! Tehát nem lehet kábel,ram ,vagy egyéb hiba!

(#5225) hdsentinel válasza salieri. (#5224) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az újratesztelés / probléma javítása (pl. kábelcsere) nem nullázza automatikusan a merevlemez belső hibaszámlálóját, az továbbra is mutatni fogja a teljes élettartam alatt összegyűlt hibákat.

Ha a kábelek jók, akkor a programban viszont lehet "nullázni" és ezután nem jelenik meg többet az üzenet, csak ha ismét előjön ez a hiba.

Konkrétan: a S.M.A.R.T. oldalon keresd meg az "Ultra ATA CRC Error count" attribútumot és az "Eltolás" oszlopban található + és - közötti 0-ra kattints.
Itt kell megadni a program által jelzett hiba-mennyiséget megadni negatív előjellel. ( -1408 ).
Rövidesen a hibák eltűnnek a szöveges értékelésből.

"újratesztelésnél mindig randomra dob egy hibaszámot!"
ezt nem igazán értem....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5226) salieri. válasza hdsentinel (#5225) üzenetére


salieri.
őstag

Nem tudok mit nullazni.
egyszer kiirja hogy 1456 hiba
majd nyomok az ujrateszteles gombra 23871 hiba
ismet ujrateszteles gomb 11649 hiba
es igy tovabb...

(#5227) hdsentinel válasza salieri. (#5226) üzenetére


hdsentinel
őstag

Lehetséges, hogy a merevlemez-vezérlő illesztőprogramja bekavar és annak frissítése lehet szükséges. Ritka, de előfordul, főleg bizonyos vezérlők esetén.

Tudnál a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval riportot?
(akár többet is, amikor eltérő értékeket látsz)?

Ebből látnám mi a helyzet és kiderülne, mit lehet tenni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5228) salieri. válasza hdsentinel (#5227) üzenetére


salieri.
őstag

tudok kuldeni teszt riportot ,de kinek?

(#5229) hdsentinel válasza salieri. (#5228) üzenetére


hdsentinel
őstag

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek.

Itt a program egyből nekem küldi az állapotot, amiből kiderül, hogy milyen merevlemez-vezérlő van használatban és érdemes-e az illesztőprogramot frissíteni.
Ez tartalmazza a program által felismert "nyers" adatokat, amik szintén segítenek a helyzet elemzésében.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5230) salieri. válasza hdsentinel (#5229) üzenetére


salieri.
őstag

sikerult 3 tesztet kuldtem!

(#5231) hdsentinel válasza salieri. (#5230) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm, megjött!

Elég érdekes a helyzet, valóban meglepően furcsa 1-2 adat.
Általában ilyenkor (mármint ha az illesztőprogram a gond) akkor szinte a teljes állapot ilyen furcsa (ezt a program szűri), de most csak néhány érték ilyen érdekes.

Mindenesetre ahogy látom, Intel-es illesztőprogram van használatban, még 2006-os dátumú. Érdemes lenne a program honlapján a Támogatás -> Driver Zóna oldalról a 10.5-ös Intel RAID-es illesztőprogramot letölteni és telepíteni.
Nem biztos, de lehetséges, hogy a frissítés és újraindítás után stabilizálódik a helyzet (esetleg egy ismételt riport is hasznos lehet).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5232) salieri. válasza hdsentinel (#5231) üzenetére


salieri.
őstag

most windows illesztorpogramra gondolsz? vagy firmware frissites?

(#5233) hdsentinel válasza salieri. (#5232) üzenetére


hdsentinel
őstag

A merevlemez-vezérlő (amire csatlakozik a HDD) Windows-os illesztőprogramjának frissítésére.

Elég sűrűn van ilyenre szükség a teljes és pontos állapot kiolvasásához, ezért készült a Támogatás -> Driver Zóna oldal, hogy a tesztelt illesztőprogramok onnan elérhetőek legyenek.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5234) salieri. válasza hdsentinel (#5233) üzenetére


salieri.
őstag

megprobalom pillanat egy linket nem tudnal kuldeni?

[ Szerkesztve ]

(#5235) Killer01


Killer01
őstag

Szia Sentinel,
tetszik a 4.00 progi :K kérdésem lenne az online warranty ellenőrzéssel kapcsolatban: Amelyik hdd/ssd-nél szürke az opció, ott nincs lehetőség az online ellenőrzésre, ezért nem lehetséges? Illetve a samsunghddvalue.com az istennek nem akar bejönni, de gugliban sem találok ilyen oldalt. Ez biztos jó cím?

(#5236) hdsentinel válasza Killer01 (#5235) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahol szürke, ott nincs egyelőre tudomás olyan oldalról, ahol ez egyből működne.
Ha ilyet tud valaki biztosítani a megfelelő típushoz / gyártóhoz, az info@hdsentinel.com címre várom :R

Samsung ügyben: _nagyon_ sokszor egyáltalán nem érhető el (én is tapasztaltam már tesztelés alatt is a hivatalos verzió kadása előtt és mások is jelezték).
Ez volt az utolsó ismert cím, de ha van jobb (ami működik), természetesen cserélve lesz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5237) hdsentinel válasza salieri. (#5234) üzenetére


hdsentinel
őstag

[link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5238) salieri. válasza hdsentinel (#5237) üzenetére


salieri.
őstag

thx, feltelepitem, reboot,es ujra teszt?

Ez a szamitogep nem felel meg a szoftver telepitesehez eloirt minimalis kovetelmenyeknek ezt a hibauzit kapom

[ Szerkesztve ]

(#5239) hdsentinel válasza salieri. (#5238) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor ez a csomag nem aktuális az itt használt Intel vezérlőhöz (pedig úgy tűnt, elvileg ICH8 vezérlő van a gépben és ez a csomag azzal is kompatibilis).

A laptop gyártójának weboldalán lenne érdemes körülnézni, hogy van-e frissebb illesztőprogram a merevlemez-vezérlőhöz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5240) Killer01 válasza hdsentinel (#5236) üzenetére


Killer01
őstag

Köszi a gyors választ :R

(#5241) salieri. válasza hdsentinel (#5239) üzenetére


salieri.
őstag

melyikre gondolsz innen?: [link] ,ez a legfrissebb, de szerintem ez független drivertől ,mivel kipróbáltam egy T60 ban és egy X60 tabletban is a vinyót és ugyanez a probléme áll fent.

(#5242) salieri.


salieri.
őstag

gyártó honlapján lévő sem telepíthető az
Intel Matrix Storage Manager Driver :U
mit tudsz mondani a vinyóra? kukás lesz ugy néz ki?

(#5243) liksoft válasza salieri. (#5241) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis géptől függetlenül a drive maga produkálja ezt a hibás SMART visszaadást.

Ebben az esetben ennek a paraméternek a kiiktatását tudom javasolni a SMART fülön a Sentinel programban. Ugyanis a drive SMART kezelése lehet hibás, annak javítása meg nem lehetséges (illetve ha van hozzá firmware meg lehet próbálni, de én nem tenném!).

A firmware csere csak akkor ajánlott, ha funkcionálisan hibás a drive, nem a diagnosztikai részében. Ugyanis hiba vagy nem egyezőség esetén a drive működésképtelen lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#5244) salieri. válasza liksoft (#5243) üzenetére


salieri.
őstag

magyarul a vinyo nem hibas igaz? csak rosszul olvassa ki a smart ertekeket,anno volt ilyen problemam ssd vel ,nem tudtam egy mezei hdd vel is lehet ilyen gond

(#5245) salieri.


salieri.
őstag

letiltottam, de ugyanúgy 100 napot ír ki hátralévő élettartamnak

(#5246) liksoft válasza salieri. (#5245) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt azért, mert legalább 5 éve üzemel. A számítás módját megtalálod a honlapon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#5247) salieri.


salieri.
őstag

Koszonom mindenkinek a kielegito valszokat! :R

(#5248) Bandee2


Bandee2
tag

Az hogy lehet, hogy az egyik merevlemezemnél a kondíció 79%-os, viszont írás-olvasás tesztnél mindegyik szektor jó? Csak zöld színü négyzetek vannak, se sárga, se piros nincs. Önteszt alatt se írt ki hibát.
Közben pedig a főoldalon azt írja, hogy:
"A lemez felületén található 17 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak."

Ez a 17 bad sector mennyire rontja a használhatóságot és az eladhatóságot? Már ha tényleg hibásak...

[ Szerkesztve ]

(#5249) liksoft válasza Bandee2 (#5248) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W "A tartalék területre lett áthelyezve." Nekem ez annyit mond, hogy ami hibásnak ítéltetett, azt CSERÉLTE. Vagyis Te a cseréltet teszteled, ami hibátlan. De volt 17db csere!

(Szövegértelmezés.) :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#5250) Bandee2 válasza liksoft (#5249) üzenetére


Bandee2
tag

Hát de azt honnan tudjam, hogy a hibás lecserélt területet nem teszteli, egy ilyen programtól erre számítottam.. meg gondolom a csere is csak annyit jelent, hogy átugorja azt a részt és nem foglalkozik vele, a végét pedig annyival "kibővíti", de attól még pirossal jelezhetné az "átugrott" részt..

De elsősorban az érdekelne, hogy mennyit veszített így az értékéből, illetve hogy az újrainicializálás esetleg helyreállítja-e a hibás szektorokat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.