Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) hdsentinel válasza rup1u5 (#4650) üzenetére


hdsentinel
őstag

info (kukac) hdsentinel (pont) com
Ide jöhet minden mennyiségben, köszi ! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4652) rup1u5 válasza hdsentinel (#4651) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Küldtem!
Én köszönöm! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4653) grex4


grex4
aktív tag

hello. lenne egy olyan kérdésem hogy vettem egy vinyót, és 100osan indult el (postán), megjött betettem a laptopba és elinditottam és leugrott 94%ra a kondicio. namármost ma megint elinditottam és kiirja h 2szer történt felpörgési hiba, maradt 94%on továbbra is. megtudnád mondani hogy ez probléma-e? magán a vinyón nincsen lefogató csavar (régi vinyón volt) amivel a laptopba betudnám csavarni, igy csak leng a levegőbe belül. gáz ez? rezonálhat vagy tönkre fog-e menni ha nőni fog a hibák száma. raw read error-ból is van egy csomó. rossz vinyót vettem küldjem vissza a feladónak vagy nálam a probléma? sima 2.5colos seagate momentus 5400.5, eddig is ilyesmi volt benne meg ssd is volt már, erre meg aztirja a hds hogy gyenge tápegység.. szerinted hol a bibi? mi tegyek?
köszönöm előre is, Borbély István

riportot küldöm azonnal.

üdv

(#4654) grex4 válasza grex4 (#4653) üzenetére


grex4
aktív tag

fejlemény hogy a raw read error folyton nőtt igy kivettem, ssd-ről megy a rendszer. én nemtudom milyen egy laptop vinyó se szalag nincs rajta se lefogató csavar.

u.i:ssd-ről is küldök riportot hátha érdekel.

üdv

(#4655) liksoft válasza grex4 (#4654) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Seagate drive-nál az tudtommal normális.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4656) grex4 válasza liksoft (#4655) üzenetére


grex4
aktív tag

de sokat futott vinyó, használtan lett véve. 121millio hibáról indult másnap eljutott 240millióig egy félóra alatt. nemhinném h normális mert felkiáltójel is volt mellette. riport alapján mi derült ki? igy vettem sok dologban kamuzott az eladó nemcsodálkoznék ha ebben is, de visszaküldhetem neki ha rossz. és a tápegység hiba? köszönöm előre is.
[link]
[link]
[link]
[link]

üdv

(#4657) hdsentinel válasza grex4 (#4656) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Sok esetben előfordult már (sokszor ment rá válasz), pl.: [link]

A kép alapján nincs mellette felkiáltójel. A felkiáltójel a "spin retry count" mellett van, azaz felpörgés nem mindig sikerült a merevlemeznek. Ez látszik a szöveges értékelésben és a kondíció %-ban is.

Ez nem minden esetben merevlemez-probléma (ezt írja is). Tápegység/tápellátás gond akkor lehet, ha pl. a táp túl van terhelve (ez asztali gépnél gyenge táp esetén jelentős) vagy ha a laptop akkuja majdnem üres és úgy próbálja az ember bekapcsolni, mivel ilyenkor a merevlemez nem tud teljesen felpörögni.

A napló üres. Ha a Sentinel futása (vagy első indítása után) lett volna ilyen gond, akkor az új hibák itt naplózásra kerültek volna. Következésképp
1) a Sentinel-t később telepítetted és a hibák a telepítés előtt jöttek létre a Te gépedben
2) már szállítás előtt (azaz mielőtt megkaptad) ilyen volt.

A felfüggesztés hiánya komoly probléma, természetesen okozhat gondot bőven (pl. rezonancia, használat közben kis mozdításra kontakthiba és/vagy fej+lemezsérülés).
Ezt érdemes lenne megoldani, de a mostani felpörgési problémákhoz nincs igazán köze.
Jelenleg még nincs túl nagy gond, de érdemes figyelni és ha az érték változik (főleg több leállítás-újraindítás után, mivel ilyenkor kell a HDD-nek újra felpörögnie) akkor érdemes csak aggódni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4658) hdsentinel válasza grex4 (#4654) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a riportokat, mindig jól jönnek, így pontos képet látok az eszközökről!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4659) haspokk


haspokk
tag

Kedves Sentinel!

A véleményedet várom.

Raid 0-ban volt a gépemben két darab 750gb-os Seagate Baracuda ES.2. tároló vinyónak.

Októberben volt egy fagyás, majd kék halál a gépen.
Nem tudtam mire vélni a dolgot, ellenőriztem mindent és akkor látom, hogy az egyik lemez kondíciója leesett 100%-ról 97-re.

Spin Retry Count sárga felkiáltójeles lett és az általános résznél kiírta, hogy felpörgési hiba ami lehet gyenge táp vagy akár motorhiba is. Chieftec 500w-as van a gépben, messze sem leterhelve.Tehát táp kilőve.

Tegnap már ott tartottunk, hogy ez az érték 76-on állt. Szépen 3-as értékenként csökkent, durván hetente.

Így vettem egy új 750-est , a raidet szétbontottam, problémás vinyót kicseréltem, raid 0 ismét összeállítva, adatok vissza. Örül.

A kérdésem:
Mit lehet kezdeni a vinyóval, ami még bőven jó, de mégis a folyamatosan romló kondíció miatt megbízhatatlan lett?

Eladni nem adok el megbízhatatlan vinyót.

Lehet esetleg javítani?

Köszönöm válaszod.

[ Szerkesztve ]

Feladnám a csokievést, de én semmit sem adok fel!!!

(#4660) liksoft válasza haspokk (#4659) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha tápellátás (érintkezés), akkor új csatlakozón nagy valószínűséggel nem fog jelentkezni. Vagyis használd nyugodtan egyéb tárolásra. Ha motor gond, az nem javítható, és várható a valamikori halála. Ebben az esetben nyúzandó, hogy a garanciaidőn belül legyen a halála. Persze nem létfontosságú adatok tárolásával.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4661) grex4 válasza hdsentinel (#4657) üzenetére


grex4
aktív tag

hello. köszi a választ.

sose megy akksiról a gép, táp-nak semmi baja. másik vinyóval hibátlan volt. minden notivinyó ugyanannyit fogyaszt, 4usb-ből csak 2 foglalt szal nem terhelés alatt romlott. félek hogy egyszer tönkremegy majd, most is kivan véve a vinyó. eladó széttárta a kezét, visszase veszi már, meggondolta magát, de lényegtelen mert kb 5dologban bizonyithatóan hazudott nemlepődök meg ha igy adta volna fel. szerelőkeretemet megprobálom visszaszerezni mert anno mikor eladtam a notiból a vinyót azthittem minden vinyón van olyan igy a vinyón hagytam, nélküle meg nem teszem be a merevlemezt.

köszönök szépen mindent! bb

üdv

(#4662) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.

A napokban vettem észre, hogy az 500-as vinyómra azt írja a senti, hogy "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák". :F Minden 100%-os, és különösebb lassulást sem vettem észre.
Tudtok erre vmit mondani?
Előre is köszi! :R

A nyúlon túl?

(#4663) PhoenixK válasza szumoo (#4662) üzenetére


PhoenixK
őstag

Egy ideig érdemes figyelni az értéket. Ha nem változik, akkor nincs gond. Ha változás áll be, akkor igazítsd meg a kábeleket (adat és tápkábel), esetleg ha van rá mód cseréld is ki legalább az adatkábelt!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4664) szumoo válasza PhoenixK (#4663) üzenetére


szumoo
senior tag

Azt el is felejtettem írni, hogy az összes itthon lévő adatkábellel kipróbáltam, de a helyzet nem változott. A tápkábelt viszont még nem próbáltam. :B
Köszi! :R

A nyúlon túl?

(#4665) PhoenixK válasza szumoo (#4664) üzenetére


PhoenixK
őstag

Azt nézd meg, hogy az érték romlik-e? Ha nem, akkor csak egy átmeneti esemény volt. Ha tovább romlik, akkor érdemes mélyebben utánanézni.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4666) liksoft válasza szumoo (#4664) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az az érték NEM fog csökkenni, ugyanis az egy számláló! A lényeg, hogy a továbbiakban ne emelkedjen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4667) szumoo válasza liksoft (#4666) üzenetére


szumoo
senior tag

Értem! :R
Hogy a smart értékek meglegyenek: [link].

A nyúlon túl?

(#4668) hdsentinel válasza szumoo (#4667) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi! :R

Erre egyébként kényelmesebb és egyszerűbb módszer a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció használata :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4669) szumoo válasza hdsentinel (#4668) üzenetére


szumoo
senior tag

Ment is! :R

A nyúlon túl?

(#4670) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Az hogyan lehetséges, hogy több mint 38000 órát ment a merevlemeze a gépnek és mindössze 26 nap 16 órát jelez.
Ha jól számolom akkor a 38000 óra az 1580 napnál is többet jelent, tehát kb. 4,5 évet ment egyfolytában.
Ezt a merevlemezt kb. 2 éve használtam utoljára és most ismét bevetettem és mielőtt leállítottam kb. 2 éve akkor még rendesen jelzett a Sentinel, hogy 1583 napja megy a merevlemez. Most meg nem egészen 27 napja üzemel a Sentinel szerint. :F

Miért nem jelzi a korrekt eredményt?

Egyébként egy 60Gb-s Maxtorról írok. Pont ma délután fogtam be kb. 2 év után ismét és még mindig remek állapotban van mert a Teljesítmény: 97% a Kondíció: 100%.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#4671) hdsentinel válasza sznorbi2 (#4670) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez szürkével jelenik meg, mint "becsült érték"?
Ha igen, akkor a program még ellenőrzi a merevlemezt és pontosítja a kijelzést kb. 15-20 perc után. Ez teljesen normális.
Másrészt ha a jelzett működési idő melletti "újratesztelés"-re kattintasz, a program újraellenőrzi a számlálók változását és esetleg pontosítja a jelzett értéket.

Némely típusnál történtek váltások, hogy milyen egységben számolja a HDD a működési időt (pl. a Maxtor, Samsung tipikusan ilyen). Sőt, egy adott modellnél is lehet, hogy az egyik firmware órás egységben számol, míg a másik perces egységben.
A beérkezett riportok alapján ezek folyamatos szűrésre, felülvizsgálatra kerülnek, hogy lehetőségek szerint pontos érték kerüljön megjelenítésre.

Tudnál riportot küldeni a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval (amikor a jelzett érték fekete, azaz nem becsült érték)?
Így ellenőrizni tudom, hogy pontosan mely típus, milyen firmware és mit "lát" a program és módosítani az eredményt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4672) sznorbi2 válasza hdsentinel (#4671) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Fekete színnel jelzi és azért gondolok órás mérésre mert már februárban lesz 9 éves a merevlemez és valóban olyan 5 év körül lehet a futási ideje. De ugye írtam, hogy amikor még folyamatosan használtam akkor rendben jelezte a kb. 4,5 évet de olyan 2 évig most meg sem lett moccantva erre most meg még csak 26 napos, most is annyit jelez pedig tegnap még ment legalább 2 órát az előző írásom óta. :F

Riportot küldtem az itteni felh. nevemmel.
Köszi a válaszodat.

To protect and serve!

(#4673) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Meg van a bibi!
A Smart-ban órában van jelezve és a program pedig percben jelzi, magyarul 1 órás működést 1 percnek jelez a HD Sentinel. :Y :F :Y

Úgy látszik, hogy egy régebbi verziós HD Sentinel jól számolta, vagyis órában számolta az értéket a Smart-ból, de ez a legújabb meg percben számolja az 1 órás használatot. :F

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#4674) hdsentinel válasza sznorbi2 (#4673) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan erről van szó.

A Sentinel ha ismeretlen egységet észlel, akkor méri egy kis ideig, hogyan változik a működési idő számlálója. Ez általában 15-20 perc alatt lezajlik, ezután a régi Sentinel Nálad már pontosan jelezte a működési időt.

Közben, hogy ez a méregetés ne legyen szükséges, a beérkezett ripotok alapján folyamatosan fejlődik a program, hogy már az első pillanattól pontos működési időt jelezzen.
Érkezett néhány riport a kérdéses típusú HDD-ről de csak olyanról, ami egy másik firmware-rel (DAK019K0) működik. Ez pedig perces egységet használ, így a program új verziója már ez alapján mutatta a Te HDD-det is, mivel általában nincs ilyen tekintetben eltérés firmware verziók között, de bizonyos típusoknál ez előfordul.

Most, hogy megjött a riport a DAH017K0 firmware-ről is Tőled, ami órás egységet használ, máris javításra kerül a program.

Összegezve: ha előbb küldted volna a riportot, akkor biztosan nem kerül téves működési idő megjelenítésre :)
Ezért fontos a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció bármilyen "érdekes" esetben.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4675) sznorbi2 válasza hdsentinel (#4674) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Értem most már a lényeget.
Viszont előbb nem valószínű, hogy tudtam volna küldeni mert ugye nem használtam ezt a lemezegységet és a régi verziós Sentinellel jól működött.

A lényeg a lényegben, hogy bekerült a helyes adatszámítás a programba. :C :D

To protect and serve!

(#4676) geprombolo


geprombolo
senior tag

Hali! Az itteni felhasználónevemmel küldtem egy riportot. A lényeg, hogy az adattárolásra szánt Seagate 160-as winyóm erőszakolt kikapcsolások után (rendszerkifagyás miatt gombtól kinyomva) a lemez felpörgési hibát írt ki. Három leállítás, három hiba. Most 91%-on áll a lemez. Korábban itt olvastam, hogy a Seagate winyók hajlamosak felpörgési hibát produkálni. Ez azt jelenti, hogy még néhány erőltetett kikapcsolás, és vihetem gariztatni, vagy ez csak a firmware rossz vicce és nem kell aggódnom?
A vicc, hogy a rendszerwinyóm is Seagate, 160-as, eddig teljesen hibátlan, nem érzékeny az erőszakra. Gondolom őróla is mentek az adatok a riportban. Várom a választ, remélem megnyugtató lesz. :F :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4677) Csorbi


Csorbi
addikt

Nem tudom találkozott-e már valaki ilyennel, de eltűnt a Sentinelből, illetve a beállításokból is az egyik merevlemezem, ami egyébként egy RAID5 tömb tagja - 3 db Samsung HD502HJ lemezből áll a tömb, a RAID BIOS is látja, az Intel RST is, és az AIDA64 is.
Próbáltam újratenni a Sentinelt, uninstall után a megmaradt fájlokat kitöröltem a mappából, de az újratelepítés után sem lett jó. A többi merevlemezem rendben látszik.

Lehet ennek bármi köze ahhoz, hogy a rendszer alatt kicseréltem az eddigi alaplapot+procit P67-re és Sandy Bridge-re (hálistennek nem kell újratelepíteni semmit)?

(#4678) F e Z o


F e Z o
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen kondíciónál lehet garanciás cserét kérni a gyártótól? Adott lenne egy samsung 753lj vinyó. 362 napot ment idáig, hátralévő időnek 186 napot ír ki a sentinel. 1 bad szektor és 225 gyenge szektor van a lemezen, teljesítmény 100%-on van, viszont a kondíció 36%.

H2O über alles!

(#4679) geprombolo válasza F e Z o (#4678) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tudtommal ki kell várnod a 0%-ot. Nyomass rajta némi tesztet a Sentinellel, hátha még kibukik néhány hiba, azzal is előbbre hozod a gariztatást. Ja, és ments el minden fontosat! Azért nézz szét a Samu oldalán, hogy mennyi garit adnak a lemezednek gyárilag, nehogy kifuss az időből!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4680) F e Z o válasza geprombolo (#4679) üzenetére


F e Z o
veterán

Lefuttatam egy 3 órás hd sentintel öntesztet, utána módosult a gyenge szektorok száma 170-ről 225-re. Ez év december 18-ig van rá gari, + 2 hónap, mivel beregeltem samsungra.hu-ra. Akkor egyenlőre nem kell rohanni a boltba, hogy gariztassam.

H2O über alles!

(#4681) hdsentinel válasza sznorbi2 (#4675) üzenetére


hdsentinel
őstag

A régi Sentinellel is jöhetett volna riport, amikor minden rendben volt :) Az is segíthetett volna elkerülni ezt a szituációt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4682) hdsentinel válasza geprombolo (#4676) üzenetére


hdsentinel
őstag

A Seagate-eknél csapágy-problémák miatt általában a felpörgési nehézségek valóban sűrűbben fordulnak elő. Jelen esetben azonban ha a hibák jól behatárolt eseményhez (szabálytalan rendszerleállítás) köthetőek, akkor a helyzet kevésbé kritikus, a HDD csak naplózza a problémát, amit a Sentinel kiolvas és megjelenít.

Lehetséges, hogy a tápegységnek ez az ága jobban terhelt és/vagy tápkábel-elosztó/átalakító miatt a merevlemez érzékenyebb a feszültség-ingadozásra, ezért nem érintett a másik Seagate HDD.

A legjobb lenne persze ha nem lenne kényszerített leállítás, ennek az okát kellene feltárni és esetleg javítani (pl. tápellátás-probléma, memória hiba, túlhúzás, adatkábel problémák, melyekre a Sentinel is felhívja a figyelmet a Maxtor HDD esetén).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4683) hdsentinel válasza Csorbi (#4677) üzenetére


hdsentinel
őstag

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek.

Ebből kiderül, mi a helyzet. Ha máshol megjelenik, akkor itt is meg kell, ez nem kérdés :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4684) geprombolo válasza hdsentinel (#4682) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. A Maxtor esetében már nagyon rég volt az adatátviteli hiba, egy hibás kábel miatt történt, amit azonnal lecseréltem, nem tudok róla, hogy azóta probléma lett volna vele. A problémás Seagate körülményeiről meg annyit, hogy olyan banális hiba akadt a win7-ben, hogy egy idő után megtagadja nekem a böngészők működését, kék halállal jutalmazva engem. Már az Operát régebben letöröltem, most majd a róka következik (ennek összeomlásai következtében lettek a hibák).
Túlhúzás esete nem forog fenn, a memóriáim is hibátlanok, a Seagate winyó SATA-s, a Maxtor meg Pata lemez. A tápom eddig nem okozott problémát, gondolom játék közben kijönne a hiba, ha elégtelen lenne. A tápelosztásokat azért megnézem, jó ötlet!
Minden esetre valamilyen szinten megnyugtattál, köszi ismételten. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4685) Csorbi válasza hdsentinel (#4683) üzenetére


Csorbi
addikt

Elküldtem :)

(#4686) brd


brd
nagyúr

A program ablakkezelését ki írta? Nagyon kíváncsi lennék rá, mi a ráció abban, ha van egy 1-es sorszámú, elsődleges, a kiterjesztett asztal bal felső sarkánál kezdődő (vagyis 0,0 a monitor bal felső sarka) monitorom, és a program első ablaknyitása még itt történik, de ha bezárom az ablakzáró gombbal (a jobb felső sarokban) a programot (fut tovább a tray-ben), akkor a tray ikonon duplakattra konzekvensen a másik (ugyanolyan felbontású, 2-es sorszámú, az előzőtől jobbra helyet foglaló (nem elsődleges, és nem a kiterjesztett asztal bal szélén kezdődő) monitoron nyílik meg? Ezt több, egymással semmilyen kapcsolatban nem álló, más verziójú HDSentinelt futtató gépen is tapasztaltam már (pontosabban eddig soha nem láttam más működést a programtól; ahol 2 monitor van, mindig így működik). Ill. hogyan lehet rávenni, hogy ne így tegyen?

The only real valuable thing is intuition.

(#4687) hdsentinel válasza brd (#4686) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez nem így van. Ahol tesztelésre került, sehol sem működött így a program.
(elvileg nem is lehet így, mert megjegyzi, hogy mely pozíciókon és méretben volt nyitva és oda teszi magát ismételt megnyitás vagy akár újraindítás után is).

Ha ez Nálad mégsem így megy, akkor kérlek írd meg melyik verziót használod, milyen oprendszer és VGA kártya van a gépben ill. utóbbihoz milyen driver került telepítésre, ezek befolyásolhatják a működést.
Továbbá írd meg kérlek, hogy teljes képernyős vagy ablakos módban fut-e a program.

Esetleg érdemes lenne megpróbálni bezárni teljesen (Fájl -> Bezárás), letörölni a program mappájából a HDSentinel.ini fájlt, hogy az alapbeállítások kerüljenek ismét alkalmazásra (előtte javasolt a fájlt elmenteni) és megnézni, hogy így mi történt és ha így jó, akkor kérlek küldd át az INI fájlt az info (kukac) hdsentinel (pont) com címre.

A fentiek segítenének a probléma pontos reprodukálásában és ha ez sikerül, akkor természetesen javításra kerül.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4688) brd válasza hdsentinel (#4687) üzenetére


brd
nagyúr

Megfejtettem:

Az ini-ben a [HDS] szekció alatt van két sor (WinX, WinY), ebben, ha az alsó (WinY=) nem 0 (ill. lehet, hogy a másik érték is számít, mert az is változik, de ezt már rád bízom ;) ), akkor csinál ilyet. Gondolom, valamelyik jóval régebbi verzió (még 2.xx) még másképpen működött, akkor került bele (2 gépen néztem meg most ezt, ugyanúgy reagálnak), én legalábbis soha nem nyúltam kézzel az ini-be, ahogy emlékszem.

Pl. az egyik gépen ezek a hibás értékek:

WinX=1260
WinY=189

Amennyiben ezt a két sort kitörlöm, elindítom a programot, megnyitom az ablakot, odateszem, ahol szeretném, ha működne (1-es monitor, 1280*1024-es felbontás, teljes méretű ablak), bezárom a programot, belenézek az ini-be, akkor ezt menti el a sorokba (más nem változik az ini-ben):

WinX=700
WinY=0

Ezt követően jól működik az ablakkezelés.

A legújabb verziót használom (ill. használják a másik gépen), de folyamatosan frissítgetve van régóta. Az OS változó, de XP, és Win7 jellemzően, VGA teljesen más (driver is), bár ahogy emlékszem, mindenhol ATI van, teljes képernyős módban van mindenhol használva, ahogy tudom (de kisebb méretre téve is ugyanúgy viselkedik).

The only real valuable thing is intuition.

(#4689) hdsentinel válasza brd (#4688) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdekesen hangzik, köszi a türelmet és a vizsgálatot, ez mindenképpen ellenőrzésre kerül :)
Igen, az lehetséges, hogy egy nagyon régi verzió okozta ezt, bocs a kellemetlenség miatt ! :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4690) brd válasza hdsentinel (#4689) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi gond, máskor is szívesen ;) csak 10 perc nyugodt szabadidő, és kedv kellett a vizsgálathoz. Ritkán vannak nálam ezek együtt. :(
Nem okozott olyan hatalmas problémát igazából, csak én otthon ritkán (ritkábban, mint ahogyan a HDSentinelt megnyitom) kapcsolom be a 2. monitort, és akkor is inkább filmnézésre, viszont újabban egyre gyakrabban nyúlok a programhoz, így már bosszantóvá vált, hogy mindig így nyílik meg, ezért kérdeztem meg/jártam utána.

The only real valuable thing is intuition.

(#4692) brd válasza hdsentinel (#4689) üzenetére


brd
nagyúr

Új infó: települt ma egy új ATI driver, amitől megcserélődtek a monitorok (nem a sorszámuk, csak a beállítópanelen az elrendezésük (köszönjük, ATI! :W ). Ez megkavarta a HDSentinelt és ugyanazt kezdte játszani. A WinY= értéke újra nem 0 lett, és innentől hiába csinálok akármit, a 2. ablaknyitástól a 2. monitoron nyílik meg, kizárólag az érték kézi 0-ra írása hozza helyre a működést. Tehát mégsem régi verzió írta bele valamikor.

The only real valuable thing is intuition.

(#4693) liksoft válasza brd (#4692) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szabványok, kompatibilitás, stb.... :DD :DD :DD :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4694) geprombolo válasza hdsentinel (#4682) üzenetére


geprombolo
senior tag

Lehet, hogy idővel mégis garanciális csere lesz, a winyó rendszertelepítés közben egy plusz felpörgési hibát produkált, a kondi 88-ra esett.
Van egy kérdésem: megrendeltem a progi professzionális verzióját, banki átutalást jelöltem meg, a levélben azt írja, hogy válthatok bankkártyás intézésre. Most akkor melyiket használjam, hogy e-bankos átutalással megoldhassam a dolgot? :F
Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4695) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám, semmilyen program sem jelzi ki a HDD-m hőmérsékletét. Próbáltam HDD Sentinel, HDD Thermometer, Everest Ultimate, HWMonitor de semmi, valahol kérdőjel valahol abszolút semmi. Mitől lehet ez? Előre is köszi a segítséget.

(#4696) hdsentinel válasza csokad (#4695) üzenetére


hdsentinel
őstag

Miért nem látható a merevlemez hőmérséklete, állapota?

... Érdemes a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, mivel az ilyen riportok segítenek a hardver környezet elemzésében és a további fejlesztésben (pl. ha lehetséges az állapot megjelenítése) illetve további tanácsok is adhatóak az aktuális helyzet ismeretében.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4697) csokad válasza hdsentinel (#4696) üzenetére


csokad
senior tag

Visszaírtak és azt írták, hogy tegyem fel az alaplap illesztőprogramját, ez mindvégig fennt volt.

(#4698) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Küldtem riportot mert mégis van valami bibi a futási idő számlálóval. :F
Leírtam a riportban.
Köszi. ;)

To protect and serve!

(#4699) lakisoft


lakisoft
veterán

Helló a linuxos verzió ennyit tud?

Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.03 (c) 2008-2009 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : SAMSUNG HD080HJ
HDD Serial No: S08EJ1CP135982
HDD Revision : ZH100-41
HDD Size : 82580 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 36 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1171 days, 2 hours
Est. lifetime: more than 653 days

Report file saved as: report_v2.txt

Tesztelni lehet vele?
üdv,

- Árad -

(#4700) hdsentinel válasza lakisoft (#4699) üzenetére


hdsentinel
őstag

A DOS-os és Linux-os változat gyors állapotfelmérésre használható, riport készíthető és menthető vele a HDD-k állapotáról. Továbbá az akusztikai szint ellenőrizhető és állítható:

-aam
és
-setaam

opciókkal. Ezekről és lehetséges további felhasználhatóságról (pl. megfelelően formázott kimenet) a Linux verzió oldalán: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.