Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Hi !

Ebbe a fórumba várom a [link] vinyóellenőrző programmal kapcsolatos kérdéseket, kéréseket, ötleteket, problémákat, építő jellegű javaslatokat :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2) hdsentinel


hdsentinel
őstag

NOD32 antivirus probléma:

A telepítőkészlet (Inno setup) amit használok a program telepítéséhez, összeakadhat a NOD32-vel. Emiatt a NOD32 a telepítés közben a C:\Program Files\Hard Disk Sentinel\is-XXXXX.tmp fájlra ráveti magát.

Kipróbálom a legújabb NOD32-vel illetve frissítem a telepítőkészletet a legújabb verziójú Inno Setup-ra. Remélhetőleg a probléma a későbbi verziókban már nem fog jelentkezni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3) aXXon válasza hdsentinel (#2) üzenetére


aXXon
senior tag

ez sajat fejlesztes?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#4) hdsentinel válasza aXXon (#3) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, néhány hete kezdtem hozzá.
Még van mit fejleszteni rajta, emiatt várok bármilyen visszajelzést vele kapcsolatban :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5) hummerdikk válasza hdsentinel (#4) üzenetére


hummerdikk
őstag

Uhhh! Hat ez nagyon tetszik! (forraskod? ;] )
Grat hozza!
Csak azt nem ertem miert angol ha magyar ember fejleszti? (tudok angolul szal nekem nem gond csak kivancsi vagyok) :D

(#6) hdsentinel válasza hummerdikk (#5) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi :)

Még nagyon nincs kész, amíg nem tiszta minden addig biztosan nem lesz forráskód, de majd talán egyszer... Azért 1-2 licenszet szeretnék eladni előtte :B

Még időm nem volt magyar honlapot készíteni hozzá. Megcsináltam az angolt, hogy el tudjam küldeni on-line adatbázisokba, pl. ide

[link]

és ide

[link]

Remélhetőleg hamarosan lesz időm a magyar lapra is. Addig is bocs mindenkitől, de talán nem olyan bonyolult a program használata, elvégre telepítés után már tud magyarul :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#7) KrAt


KrAt
veterán

Frankó progi, grat hozzá! :R

(#8) emitter válasza hdsentinel (#4) üzenetére


emitter
őstag

Hát ez irtó szupi!!! Tényleg grat hozzá!
Jó profi lehetsz progban, ha ilyet írsz 1-2 hónap alatt :R
Amúgy C++ban csináltad?


A teljesítmény és kondíció dolog micsoda? Mi alapján adsz eredményt ezekre?
(a ''kíváló'' csak rövid ''i'' :) )

A merevlemez típusát (nevét?) nem lehet a mittoménmilyen gyári szám helyett a Márkájával (+esetleg kapacitásával) helyettesíteni? Vagy ilyen információt nem lehet lekérdezni a vinyóról?

Ha meg tudod oldani, akkor a Státusz ablakot rakhatnád (opcionálisan) Always_on_top-ra.

Ha a toolbaron lévő ikonra kattintok, nem történik semmi: erre is be lehetne állítani a főablak megjelenítését.

További sok sikert a fejlesztéshez!

(#9) hdsentinel válasza emitter (#8) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hi!

Köszi :)

Delphi-ben készül a program, nem C++-ban.


A vinyók állapotát jelző S.M.A.R.T. értékek egy része a teljesítményt, egy másik része pedig az egészségi állapotot határozza meg. A program ezeket átnézi és a valaha mért legrosszabb eredmény kerül kijelzésre a megfelelő csíkokon.
Igazából ez a két eredmény önmagában nem alkalmas 2 különböző vinyó állapotának összehasonlításához mivel a gyártók saját maguk szabják meg, hogy az egyes vinyóikon milyen értékek szerepeljenek.

Pl. a jelenlegi változat a Maxtor vinyókat (még egy leharcolt példányt is) általában jóval egészségesebbnek mutat, mint pl. egy Seagate vinyót (akár újat).

Alkalmas viszont arra, hogy a korábbi mérésekket összehasonlítsuk, azaz ha a teljesítmény/egészségi állapot csökken, akkor ott történt valami. Mivel mindig a legrosszabb értéket mutatja, növekedni nem fog.


Bocs, javítom, a köv. verzióban már rövid i-vel lesz a kondició :)


Csak simán a merevlemez nevét/gyártóját nem lehet lekérdezni, emiatt kerül kijelzésre a modell ID, mely általában a gyártó és a típus kombinációjából áll.


A kis státusz ablaknál elvileg be van állítva az always_on_top, eddig akárhol teszteltem, ezzel nem volt gond, mindig legfelül látszott.

Rögtön indítás után ha más ablakra váltasz, eltűnik? Vagy esetleg egy darabig elöl marad, a többi ablak felett, csak egy idő után tűnik el?
Használsz esetleg valami spéci programot ami befolyásolhatja az ablak kijelzését?
Pl. multi desktop vagy hasonló?

Köszi!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#10) shtml válasza hdsentinel (#9) üzenetére


shtml
őstag

A kondíció hosszú í. A kiváló írandó rövid i-vel.

Szerk.: Mármint az első í hosszú a kondícióban. :)

Alkalmas viszont arra, hogy a korábbi mérésekket összehasonlítsuk[...]

A programod pontosan ezt csinálja, ugye? (a NOD32 miatt nem tudtam eddig telepíteni.)

[Szerkesztve]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) hdsentinel válasza shtml (#10) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, bocs, nagyon reggel volt még :)
Szóval a ''kiváló'' lett javítva, nem a kondíció.

Igen, a program többek között erre alkalmas: a merevlemezek folyamatos ellenőrzését végzi és az esetleges várható meghibásodást hivatott előrejelezni. Felügyeli a hőmérsékletet, teljesítményt, szükség esetén riasztást küld. Nagyjából ezek, ha röviden, tömören szeretném összefoglalni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#12) HavocS


HavocS
senior tag

ÁÁÁ ez baromi jó :C :C
Csomó ideje keresek olyan progit, ami ki tudja írni az összes írás/olvasást erre tessék, pont egy magyar fejlesztés az :R
Azt meg tudnád csinálni, hogy ezeket az adatokat is ki lehessen íratni a státusz ablakba? Kifejezetten az összes írt/olvasott és a jelenlegi átviteli sebesség kellene.
Gratula a programhoz, nagyon jó!

(#13) emitter válasza hdsentinel (#9) üzenetére


emitter
őstag

Nem, tudtommal nem használok semmiféle desktop-programot :)
mégis rögtön indítás után akármilyen másik ablak aktív a státusz-ablak fölött, eltűnik az utóbbi (rögvest, nem késleltetéssel). Minden alapbeállításon van, de ha az alfázást átállítom, akkor is eltűnik.
Xp-m van sp2-vel.
Ha 1x rákattintok a toolbaron levő ikonjára, akkor megjelenik a státusz-ablak.

A vinyók márkáját illetően nincs vmi adatbázis, ahonnan meg lehetne állapítani a márkát a típusszámból?
Mert nekem pl. ez írja ki vinyónak:
HTS548040M9AT00
miközben a lapimban asszem Toshiba vinyó van, de ez nem 100% :)
Végülis nem nagyon zavar, csak ''szebb'' lenne egy értelmezhetőbb nevet látni.
Ez főleg több vinyónál válik fontossá, mert ha mindegyikre ilyen értelmetlen számokat ír csak ki, nehéz megállapítani, melyik melyik.

üdv

(#14) HavocS


HavocS
senior tag

Hm, most nekem is eltűnt... egy ideig maradt always on top, aztán meggondolta magát...

(#15) nkpolip


nkpolip
tag

Csak gratulálni tudok. Nagyon szép munka. Helyesírási hibák javítása után minden teljesen ok lesz.

(#16) hdsentinel válasza emitter (#13) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elég sok újítás készült el a hamarosan megjelenő 1.05-ös verzióban. Még tesztelem illetve várok egy kis fordítást de remélem hamarosan (1-2 nap) elérhető lesz. Abban csiszoltam az eltűnés témán és több új funkció is belekerült, remélhetőleg már jobban fog működni.

Egyelőre nincs ilyen vinyó adatbázisom, de már gondolkodom egy ilyesmin :)

A legtöbb vinyó modell ID-je a gyártó neve és a típus kombinációja. Pl. nálam SAMSUNG SP2001H. Ilyen esetben viszonylag egyszerűen lehet a gyártóra könvetkeztetni, az általad beírt modell ID már nem ennyire egyértelmű.

Persze ha a google segít, rögtön kiderül, hogy ez Hitachi vinyó :)

[link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#17) hdsentinel válasza HavocS (#12) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi :)

A következő 1.05-ös verzióba már valószínű nem fér bele, de fontolóra veszem, mint opciót, végülis úgy folyamatosan látható lenne.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#18) hdsentinel válasza nkpolip (#15) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi :)

Találtál más helyesírási hibát is?
Eddig csak a ''kiváló''-ra derült fény.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#19) KrAt


KrAt
veterán

Nekem kicsit (nagyon :D) régi vinyóim vannak, és az egyikben nincs hőérzékelő.. Nem lehetne megoldani, hogy akkor ne 00 fokot írjon ki, hanem ne írja ki a fokot, hanem csak a vinyó típusát, és állapotát? Itt a kép: [link]
Üdv: Atesz

(#20) HavocS válasza hdsentinel (#17) üzenetére


HavocS
senior tag

Igen, opcióként gondoltam én is, akinek nincs rá szüksége, az valószínűleg nem akarja nézni :)
Ja, nagyon tetszett hogy a max átviteli sebességet DVD íráshoz viszonyítottad, ez hasznos lehet :)

(#21) hdsentinel válasza KrAt (#19) üzenetére


hdsentinel
őstag

Okés, ilyen esetben nem fog kitenni 00-át, csak egy kis vinyó ikont.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#22) hdsentinel válasza HavocS (#20) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, végülis a max. elméleti sebességnek máshol nem sok haszna van, de azt lehet, hogy jó tudni, hogy milyen sebességet bírna égetéskor.

Persze azért ez csak becsült érték egy viszonylag optimális mérés alapján és nem biztos, hogy adott esetben a vinyó huzamosabb ideig folyamatosan bírna is ennyivel dolgozni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#23) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Igazából a program először csak saját célra készült. Kifejezetten a kis státusz ablak miatt, mert szeretem folyamatosan látni, hogy mi a helyzet a vinyókkal.

Azt gondoltam, ez a kis ablak mindenkit csak zavarni fog és alapból ki is kapcsolja de úgy látszik ezt többen is hasznosnak tartják :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#24) KrAt válasza hdsentinel (#21) üzenetére


KrAt
veterán

Király! És köszi! :R

(#25) Robaj


Robaj
addikt

Samsung PS1213N van 1edül.
A kondíció rossz, 1% :))
Tejesítmény kiváló.

Van HDDlife aszerint meg 65/70, most akkor kinek higgyek?:)

Ja és jó lenne 1 ficsőr: A vinyókat kiírja egy textboxban hőfokkal 1ütt. Oen lenne jó, mint a winamp-ban, hogy ha közel van a ''moncsi'' széléhez, akkor ''odaragasztja''

(#26) Gh0sT válasza hdsentinel (#22) üzenetére


Gh0sT
addikt

A Maxtor winyómat Samsungnak ismeri fel: [link]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27) hdsentinel válasza Robaj (#25) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igazából ezek az értékek nem feltétlenül tükrözik a valós kondíciót. Mind a HDS-ben, mind a HDDLife-ban a detektált értékekből kerül kiírásra a kondíció ''valamilyen'' számítás alapján. Az igzán egzakt mért eredmények a SMART oldalon láthatóak, azok valóban tükrözik a vinyó állapotát.

Dolgozom azon, hogy a HDS-be egy más számítási módszer kerüljön, ehhez majd szükségem lenne arra, hogy néhányan küldjenek státuszt az új, hamarosan megjelenű 1.05-ös verzióval.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#28) hdsentinel válasza Gh0sT (#26) üzenetére


hdsentinel
őstag

érdekes :F

Tőled is kérni fogok egy status report-ot a köv. verzióval :)
Abból talán sikerül kihámozni, mi okozza a problémát.
Ha jól sejtem, az első (Maxtor) vinyó S-ATA?
Ez a rendszervinyó?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#29) vicces válasza hdsentinel (#1) üzenetére


vicces
addikt

hi!
nalam az sata-s vinyomat nem akarja kilistázni..
mod: bocsánat, a vias vezerlőn lóg

[Szerkesztve]

:)

(#30) Gh0sT válasza hdsentinel (#28) üzenetére


Gh0sT
addikt

Igen, SATA, de nem az a rendszerwinyó.

A másik SATA Samsungon van a windows.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#31) emitter válasza hdsentinel (#18) üzenetére


emitter
őstag

A Beállításoknál az ablak címe: ''Merevlemez Örszem''
Ez hosszú Ő-vel lenne jó.

(#32) hdsentinel válasza vicces (#29) üzenetére


hdsentinel
őstag

A SATA-k detektálásával sajna még elég sok problémám van :((

Ha alaplapra van dugva, akkor általában okés (úgy sem mindig), ha külső vezérlőn, akkor még problémásabb az ügy.
Esetleg pozitív visszajelzés? Vagy egyedül csak nálam okés a SATA?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#33) hdsentinel válasza emitter (#31) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valóban, ezt észre se vettem, köszi :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#34) fasyrt válasza KrAt (#19) üzenetére


fasyrt
őstag

Asszem lebuktál a Winamppal, jelentelek fel a pics@ba! :DDD


A program tényleg nagyon :R!

Sz.: hejesírás... :(

[Szerkesztve]

(#35) hummerdikk válasza hdsentinel (#6) üzenetére


hummerdikk
őstag

Ertem!
Varjuk a fejlemenyeket!

(#36) headhunter


headhunter
addikt

A magam és mások nevében köszönöm ezt a hasznos és kiváló programot!
Mikulás napi vagy karácsonyi ajándéknak is elmenne! :R

[kép] [kép]

(#37) hdsentinel válasza headhunter (#36) üzenetére


hdsentinel
őstag

:))

Köszi szépen, remélem, hamarosan még több funkcióval és még pontosabb működéssel sikerül előrukkolni :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#38) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Megjelent az 1.05-ös verzió !!!

Kérem, töltsétek le és próbáljátok ki.

Az újdonságok listája:

1. automatikus e-mail küldhető a hardver konfigurációról (merevlemezek, vezérlők, alaplap, jelenlegi állapot)

2. kiválasztható, hogy Celsius vagy Fahrenheit egységben mutassa a hőmérsékletet

3. kiválasztható a kis státusz ablak betűtípusa

4. mutatja, hogy a vinyó SATA-e (merevlemez információk, modellszám után kell megjelennie, hogy S-ATA)

5. mutatja, hogy a vinyó támogatja az NCQ-t (Read/write DMA Queue, a merevlemez információk legalján) és a queue méretét

6. több kisebb nagyobb javítás, elvileg jobban megy SATA vinyókkal és nem ''tűnik el''.

Remélem sikerült minden helyesírási hibát is javítani :)

Kérlek, tájékoztassatok az új dolgokról, hogy mennyire működnek? Főleg a 4-5-6 érdekes mivel ezeket itthon nem tudom tesztelni.

Nagyon hasznos lenne, ha tudnátok report-ot küldeni a programmal, főleg azok, akiknél SATA vinyó van a gépben (akár jól detektálja a Hard Disk Sentinel, akár nem...)
Ez sokat segíthet a további fejlesztésben.


Természetesen a többi feature sem lett elfelejtve :)
A NOD32 probléma sajnos még áll, még nem volt módom ezt részletesen kivizsgálni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#39) Robaj


Robaj
addikt

23 fokos szoba. Az ok, hogy alulmér (16 fok) (azaz 7 fok az eltérés)
Viszont ez kicsit érdekes:
16 °C-> 17 °C -> 18 °C -> 16°C -> 17 °C

Itt a kép a hőm grafikonról. Nemtom hogy csökkenhet a hőfok, miután bekapcsoltam a gépet :))
[link]

(#40) hdsentinel válasza Robaj (#39) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdekes :Y

Tudnál küldeni report-ot az új verzióval (1.05) ?
Lehet, hogy a vinyód nem pont úgy adja vissza a hőmérséklet infókat, mint a többi ''szabvány''.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#41) Robaj válasza hdsentinel (#40) üzenetére


Robaj
addikt

1.05? Nekem 1.04-et tölti le :)
És hol találok report gombot?

[Szerkesztve]

(#42) hdsentinel válasza Robaj (#41) üzenetére


hdsentinel
őstag

Most tettem fel az 1.05-öt néhány perce :)
Frissítsd a lapot, valószínű még a régit veszi elő a géped a cache-ből.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#43) HavocS


HavocS
senior tag

Hm... az always on top-on javítottál? Csak mert én nem veszek észre változást, ugyanúgy rámászik bármilyen ablak.

(#44) hdsentinel válasza Robaj (#41) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jobb gomb a kis státusz ablakon vagy a tálca ikonon, majd ''Beállítások''.

Itt válaszd a ''Státusz Küldés'' fület és ott egy ''E-mail'' gomb.

Ekkor megnyitja a levelező programod egy kész e-maillel amit csak küldeni kell.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#45) hdsentinel válasza HavocS (#43) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, alakítottam, de ezek szerint még mindig nem tökéletes.
Pedig kipróbáltam az új módosításokat több gépen is és nem volt gond vele, folyamatosan ''elöl'' van a program.

Mondjuk itt a régi (1.04) is így működött, általában több napon keresztül is.

Ennek utána fogok nézni jobban. Milyen videókártyád van? Driver frissítés?
Másik videó módban is ez a helyzet?
Esetleg megpróbálnád úgy, hogy nem fut más program?

Köszi !

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#46) HavocS válasza hdsentinel (#45) üzenetére


HavocS
senior tag

Abit Radeon9600 256MB, Catalyst 4.11
Programokat kilőttem, csak a netkapcsolat volt, az asztalon simán látszódik, de amint megnyitom a tcmd-t vagy a firefoxot azonnal eltűnik.

(#47) Robaj válasza hdsentinel (#45) üzenetére


Robaj
addikt

Ment Freemail :DDD

(#48) Benmartin


Benmartin
senior tag

Gratulálok a programhoz és további sok sikert a fejlesztéshez! Nekem nagyon bejött!

(#49) biga


biga
senior tag

Küldtem én is reportot egyet, hadd haladjon a fejlesztés :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#50) KrAt válasza fasyrt (#34) üzenetére


KrAt
veterán

:DDD Jelentem minden teljesen legális :P

Küldtem egy státusz mailt!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.