Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

[link]
[link]

Aki ért hozzá legyen kedves elárulni, hogy aggódhatok e vagy sem.
Az utóbbi időben belassult a hdd.
Ha másik vinyóról másolok rá 1-2 filmet akkor leesik a sebesség kb 6-8 Mb/s -ra :(
és 15-20 perc a 2 film.....az általában megszokott 2-3 perc helyett.

Most mentem az adatokat róla és megpróbálkozom egy formattal.
Csak 1 Tb esetében az sem 2 perc :(

Más 5let esetleg ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4202) RootRulez válasza Borisz76 (#4201) üzenetére


RootRulez
félisten

Láttam már ennél rosszabb állapotú lemezt is működni, szóval egyelőre csak a FONTOS dolgokat mentegesd le róla... Egyébként lehet csak 1-2 hirtelen kiakapcsolás/újraindulás fektette meg, és a format után javulni fog...

═════════════════════════════════════════

(#4203) Borisz76 válasza RootRulez (#4202) üzenetére


Borisz76
veterán

Bízom benne de az igazság az ,hogy lassan 1 hónapja csinálja ezt és eddig 90% volt a kondició ma viszont leesett 81%-ra és nem akarok tovább várni a dologgal.

Van nekem egy Hiren's Boot CD-m valahol kiírva ....arról lenne érdemes esetleg indítani a sima formázást vagy csináljak egy low-level format-ot ?

Ja igen ha számítana : jelenleg Win7 64bit-es renszerem van.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4204) RootRulez válasza Borisz76 (#4203) üzenetére


RootRulez
félisten

Én még a partíciókat is törölném, ha nem jön be, akkor a vinyót pulcsiba csavarni és úgy leejteni párszor... (persze csak ha még garis) ;]

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4205) Borisz76 válasza RootRulez (#4204) üzenetére


Borisz76
veterán

Még garis bizony :C

Ezért szoktam HDD-t mindíg a legközelebb eső boltban megvenni.
Ilyen esetben 5 perc az üzlet és ráadásul ismerős a boltos is :)
Egészen gördülékeny a garanciás ügyintézés.....

Mod : Leesett 72%-ra a kondíció !!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4206) Borisz76


Borisz76
veterán

Leesett 64 %-ra :(

Egyre sz@rabb !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4207) RootRulez válasza Borisz76 (#4206) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor nyomjad a backup-ot ezerrel!

═════════════════════════════════════════

(#4208) Borisz76 válasza RootRulez (#4207) üzenetére


Borisz76
veterán

Több mint 1 órája mentegetek....másik 3 HDD-re :)

és a felénél járok....500 GB hátravan még :(

Talán éjszakára el is tudom indítani azt a Low-Level Format-ot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4209) fer


fer
őstag

Na oldódni látszik a 250-es wd winyóm gondja (igaz nem gyorsan most volt 4. hete, hogy beadtam gariba), pontosabban már nem wd, hanem samu HD502Hj alig egy ezrest fizettem rá, remélem nem fogtam mellé, az első benyomás, nagyon csendes, most tesztelem egy részletes lemezfelület tesztel!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4210) fer


fer
őstag

Az miért van, hogy többszöri teszt lefuttatáskor, mindig máshová kerülnek a sötétzöld szektorok?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4211) hdsentinel válasza fer (#4210) üzenetére


hdsentinel
őstag

A sötétebb zöld blokkok tesztelése kicsit lassabban zajlott, mint a többié. Ezt nem feltétlen merevlemez hiba okozza (ha csak 1-1 blokk sötétzöld és főként ha nem jól behatárolható a helyzetük, mint Nálad), hanem az, hogy a háttérben az op. rendszer és/vagy más programok is dolgoznak.

Ezt a Sentinel a lehetőségekhez mérten kiszűri és megpróbálja a merevlemezt kizárólagosan használni, de ez nem mindig lehetséges (pl. rendszerlemez esetén). Ilyenkor javasolt a többszöri tesztelés, mivel olyankor ezek a sötétebb területek nem jelentkeznek, csak ott, ahol valóban lassabban kezelhető a merevlemez, mint kellene.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4212) Borisz76


Borisz76
veterán

Na megszületett a megoldás.....

Tehát az 1 Tb-os Samu HDD-m -ről lementettem minden adatot.
Formatáltam ami kb ...foggalmam sincs mert elmentem dolgozni.
De az biztos ,hogy a folyamatábra első kockája 15 perc után jelent meg !
Tehát kb 3-4 óra lehetett a teljes format.
Sebaj, hazaértem és rendszerbetöltés után pár mp-el már megint 94%-os kondíciót mutat.
Gépet leállítottam , winyót kivettem. Garanciapapírt megkerestem, üzletvezetőt felhívtam :
Kicserélteti a nagykerrel de biztosan nem 1-2 nap lesz.
Mondtam neki ha már úgy is újat hoz akkor legyen egy 2Tb-os :) ráfizetek.....üsse kavics :D

Eddig ennyi, holnap beviszem az üzletbe a HDD-t és a garpapírt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4213) RootRulez válasza Borisz76 (#4212) üzenetére


RootRulez
félisten

Gratula akkor! Jól jössz ki belőle, az a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4214) liksoft válasza Borisz76 (#4212) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. De ha a nagyker nem találja hibásnak, csont nélkül visszaadhatják. Egy bizonytalanul működő drive esetén a hiba oka 95%-ban a hibás tápellátásra vezethető vissza.

Nem, nem érdekel, hogy XY márkás gyártóé, és hatvanezerszer nagyobb a teljesítménye! Bármelyik gyártó beszállítója hozhat kuka alkatrészt, így a kész termék hibás lehet! Erre van a garancia, ha tudjuk érvényesíteni. Egy tápnál nehéz a bizonyítás.

Következtetés: Ha a tápellátásod volt a hibás, akkor a 2TB esetén sem leszel jobb helyzetben!

Szerk: A tápellátás ezerszer ki lett tárgyalva itt is, és másik HDD-s témában is!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4215) Borisz76 válasza liksoft (#4214) üzenetére


Borisz76
veterán

És a többi vinyó akkor miért nem romlott el.....
A hibás HDD-t 2010.01.28-án vettem.
És van a gépben még másik 4 HDD is .....van amelyik lassan 2 éves.

Nem gondolom ,hogy a táp lenne a ludas.

Évek óta Samu vinyókat használok. Megfordult már 1-2 a gépben....mert mindíg cserélgetem őket egyre nagyobbra. Eddig ez az első hibásnak vélt adattárolóm.

Mod : A HDDSentinelt is lassan 2 éve használom és eddig minden HDD-t rendben talált.
Ez az eldő alkalom ,hogy hibára hívja fel a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4216) canniball


canniball
nagyúr

Kérdések:
1. Itt a Kingston SSD meglehetősen általános; minden Kingston SSD-vel tesztelve avagy csak eggyel amiről ennyi infót kaptál/kaptatok?
2. A Licencszerződésben olvasható Home licencről lehet tudni valami bővebbet? Hiába gugliztam nem találtam egy "bizonyos forgalmazó"t sem.
3. A Linux verzióból készül GUI kivitel?

Javaslat:
1. A telepítő csak azt ajánlja fel hogy a Start menüben hová pakoljon, olyan lehetőség nincs hogy abszolúte nem kérek, nem lenne rossz egy ilyen.
2. Szvsz felesleges 17 nyelv telepítése (miután amúgy is kiválasztja a user a nyelvet fel lehetne tenni egy "akarsz-e más nyelveket is?" kérdést).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4217) hdsentinel válasza canniball (#4216) üzenetére


hdsentinel
őstag

1) Konkrétan ezekről a Kingston SSD-kről érkeztek riportok (típusonként sem csak egy persze:

KINGSTON SSDNow 40GB
Kingston SSDNow V Series 64GB
KINGSTON SNVP325S264GB
KINGSTON SNV425S2128GB

Általánosságban ahol csak ilyen gyűjtőnév van, ott több riport is érkezett különböző modellekről, melyek mindegyik szolgáltatott magáról állapot-információkat.

2) Egyelőre ez külön nem érhető el, jelenleg a "home" licensz alatt a nem regisztrált, ingyenesen és korlátlan ideig használható változat értendő.

3) Tervben van már jó ideje, ha sikerül fejlesztési kapacitást bővíteni, akkor ebbe az irányba is mozdulni fog a fejlesztés természetesen.

Köszönöm a javaslatokat! A telepítő nem saját gyártmány (Inno Setup). Megnézem és ha van lehetőség ilyen módon befolyásolni a telepítés menetét, akkor ezek megvalósításra kerülnek egy későbbi verzióban.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4218) trenck


trenck
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MyBook Essential 1TB-os (kb. fél éves) külső merevlemezem. Kb. egy hete úgy kezdett el ketyegni, mint egy mechanikus óra.
Ez akkor tapasztalható, amikor nincs rajta olvasás/írás.
HD Sentinellel megvizsgálva a következőt írja ki:
"A lemez önteszt során talált 25 hibás szektort.
A lemez felületén található 32 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

A ketyegés és az üzenet között lehet valamilyen összefüggés? A HD Sentinel oldalán azt írják, hogy gyártástechnológiából is származhatnak rossz szektorok.

[ Szerkesztve ]

(#4219) PhoenixK válasza trenck (#4218) üzenetére


PhoenixK
őstag

"Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."
Egy darabig figyeld, lesznek-e újabb hibás szektorok (igen, valószínűleg a kattogással összefüggésben). Ha romlik az állapota, akkor hamarosan csere-érett lesz!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4220) trenck válasza PhoenixK (#4219) üzenetére


trenck
csendes tag

hol van WD szervíz? Csak neten lehet intézni?

(#4221) PhoenixK válasza trenck (#4220) üzenetére


PhoenixK
őstag

A legegyszerűbb megoldás, ha ott intézed a garanciát, ahol vetted! Ha ez nem lehetséges valamilyen okból,akkor érdemes a Mo.-i disztribútort megkeresni esetleg neten felvenni velük a kapcsolatot.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4222) liksoft válasza trenck (#4220) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos, azért menteném, nem várnék én arra, hogy hátha nem lesz rosszabb!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4223) PhoenixK válasza liksoft (#4222) üzenetére


PhoenixK
őstag

bazz, csak a lényeget nem írtam oda... :Y

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4224) trenck válasza liksoft (#4222) üzenetére


trenck
csendes tag

Megcsináltam a mentést, viszont nem lenne baj, ha még beleférnék a garanciába. Mivel lehet siettetni a kondícióromlást, amit a szervíz garanciában elfogad?
Attól tartok, hogy kitart az utolsó pillanatig, majd a garancia lejárata után 1 héttel eldobja magát.

(#4226) liksoft válasza geprombolo (#4225) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

Gratulálok! Ez rongálásnak minősül. Sőt, kimeríti a nem rendeltetés szerű használatra való felbujtást, amire nem vonatkozik a garancia. Vagyis nem megengedett sem erkölcsileg, sem jogilag, sem az alapelvek szerint itt a PH!-n! Csak így tovább!

Honnan tudod, hogy a tulajdonos nem könyvek között használja már most is esetleg? Így lehet, hogy nem a gyártó, hanem a felhasználó a felelős? Vagy pocsék 230V-os hálózatról? Vagy hurcolászta párszor nem párnázott körülmények közepette? Mivel ezek nem zárhatóak ki (ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy bármelyik is megtörtént), milyen jogon tolod át egyértelműen a gyártóra a felelősséget / veszteséget?

Természetesen korrekt használat melletti meghibásodást a gyártó köteles garanciában "orvosolni". De csak ekkor!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4227) trenck válasza liksoft (#4226) üzenetére


trenck
csendes tag

Nem használom könyvek között, nem hurcolásztam sehová, bár futárszolgálattal hozták ki. És mivel szünetmentesről megy, így nincs áramprobléma sem.
Viszont számtalanszor jártam úgy, hogy egy-egy nemisnagyonolcsó kütyü a garancia lejárta után pár napra adta meg magát. Lehet, hogy te nem, bár nemigen hiszem.

(#4228) geprombolo válasza liksoft (#4226) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na jó, elismerem, így felsorolva durva volt :B , de mindegyik ötletet ezen topicban olvastam, szétszórva. Mellékesen az utolsó teljesen rendeltetésszerű, senki nem tiltja, hogy formázzam, oda-vissza másoljak rajta adatokat.
Bocsi, hogy beleugattam. Kicsit eldobtam a sulykot. Ja, és eszem ágában sincs felbujtani senkit, a hsz-t ki fogom moderáltatni.
Intézkedtem.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4229) dangerzone


dangerzone
addikt

Lehet akkor is hibás a merevlemez, ha a sentinel 100%-osnak látja?

Csak mert mostanában randomra kékhalálozik el a gépem. És mikor a sentinel részletes ellenőrzést futtatom, egy idő után mindig kékhalálozik. Viszont a sentinel jónak látja.

(#4230) hdsentinel válasza dangerzone (#4229) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szinte biztosan nem HDD hibáról van szó.
Adatkábel, tápellátás, memóriahiba, overclock, hibás merevlemez-vezérlő driver, sérült op.rendszer, elégtelen hűtés - ezek mind lényegesen előbb okoznak kékhalált mint a merevlemez, különösen egy 100%-os merevlemez.

A kékhalál képernyőn leolvasható mi a hiba, azt kellene értelmezni és abból kiderülne, hogy merre érdemes keresni a hibát kiváltó okot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4231) dangerzone válasza hdsentinel (#4230) üzenetére


dangerzone
addikt

Ezek a leggyakoribb bsod kiírások:
"page fault in nonpaged area
cache manager
a képernyőillesztő hibát észlelt , majd helyreállt"

(#4232) dangerzone válasza dangerzone (#4231) üzenetére


dangerzone
addikt

Itt van pár bsod:

(#4233) geprombolo


geprombolo
senior tag

Ha kicserélem egy winyó elektronikáját, akkor a SMART adatok is átköltöznek az elektronikával együtt?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#4234) liksoft válasza geprombolo (#4233) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak abban az esetben van rá esélyed, ha az elektronikát gyári számra párosították a mechanikával. Ott sem minden szériánál. Alaphelyzetben a SMART helye a lemezen van.

Szerk: gyári szám esetén viszont nem lesz működőképes.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4235) hdsentinel válasza dangerzone (#4232) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ezek nem kifejezetten HDD hibára utalnak, sőt. A MEMORY_MANAGEMENT (2. kép) és amiket korábban is írtál, főként memóriahibát valószínűsítenek.

Keress rá a STOP 0x..... értékekre, ki fog hozni jópár oldalt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4236) PhoenixK


PhoenixK
őstag

A következő problémám lenne, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a hdsentinel okozza:
Adott Win7 Home premium. A tálcán ki vannak téve a meghajtókat jelölő ikonok az óra mellé, "Ikonok és értesítések" beállítva. Újraindítás után rendszeresen csak két ikon marad látható, a harmadik rejtett lesz...
Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4237) canniball válasza hdsentinel (#4217) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Akkor nem küldök én is. :)
2. Értem.
3. Drukkolok. :)

PhoenixK!
W7 nekem is ezt csinálta a TB-del, végül a Mindig jelenjen meg az összes ikon és értesítés a tálcán opció bekapcsolása oldotta meg a problémát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4238) PhoenixK válasza canniball (#4237) üzenetére


PhoenixK
őstag

Azt inkább kihagyom, inkább napi egyszer rendek rakok... :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#4239) dangerzone válasza hdsentinel (#4235) üzenetére


dangerzone
addikt

Közben kiderült a dolog háttere. Tényleg nem vinyó volt a ludas.
Raminkompatibilitás... :W

(#4240) Hequila


Hequila
őstag

Kérdésem kicsit nem ide kapcsolódik, de nem találtam jobb helyet.
Adott egy SP80-as, 80GB-os Samsung HDD.
A felületén található több olvashatatlan szektor, viszont a S.M.A.R.T.-ban nem hogy reallokalált, de függőben lévő szektor sincsen bejegyezve.
Kapott már zero fill-t, szektoráthelyezésnek nyoma sincs, bad sector 2 nap után visszajött. Többször olvastattam végig az egész felületet, de mintha észre sem venné, hogy nincs minden rendben...
Valahogy rá lehet-e venni őméltóságát, hogy vegye már észre, hogy nincs minden rendben?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4241) liksoft válasza Hequila (#4240) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem nem, úgy tűnik a SMART része hibás annak a drive-nak. Van ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

(#4242) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Egy 3.5" Samsung sata-s 400gb-os hdd-t nyúzok 3 éve. Usb-n van gépre kötve, JMicron vezérlőbel rendelkező adapteren keresztül (vid:152d,pid:2338, úgy látom ez a JMicron 20337 SATA+IDE adapter). Semmi baj nem volt vele.
Most egy 1.5TB hd154ui-t újitottam be, felismeri megy, de neha lefagy az egész gép tőle. Nem tudjátok mi lehet a baj? Ha nem fagy le akkor is észrevettem, hogy ha másolok es közben zenét játszok róla akkor a zene nem folyamatos, meg-megakad pár másodpercenként. Olyan mintha sisteregne a zene. Sentinel szerint 100% a kihasználtság. Elképzelésem nincs mi lehet a gond. Igaz ez egy 5400rpm-es winyó, az elöző 7200-as volt, jóval lassabb is, irás 20-22MB/s (gondolom ez a fordulatszám miatt van, de nem vagyok benne biztos)
Hdd sentinel megy mióta 1-2 hete használom, semmi különlegest nem jelez, hogy gond lenne. Ja, Vista-m van. Összes SMART teszt lefut, oké.

Mindkét hdd Samu. Mindkettő 3Gb/s-es.Mindkettő ntfs. Minden más igy ugyanaz.

Vélemény???Ötlet??

Köszi

(#4243) hdsentinel válasza szabi__memo (#4242) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Minden bizonnyal ez az USB bridge nem kezeli tökéletesen a HDD-t és időzítési problémái vannak vele. A 20-22 MByte/sec nekem kicsit lassúnak tűnik, ideális esetben ennek 30 körül kellene lennie (de ez más tényezőtől is függhet).

Esetleg nézd meg másik USB aljzat használatával és mindenképpen közvetlen alaplapi (hátsó) kivezetésre csatlakoztatva, kerülve USB hosszabbítók/elosztók használatát.

Ha a kihasználtság állandóan magas, akkor érdemes körülnézni, hogy valami (pl. a Vista indexelő/gyorskereső szolgáltatása) nem nyúzza-e állandóan a merevlemezt, ami szintén okozhat lassulást, akadást.

Még egy tipp (HDD-től függetlenül): ha van elég RAM a gépben (Vista, 1.5 TB HDD esetén feltételezem, hogy van), akkor a WinAmp-ban érdemes beállítani, hogy olvassa be előre az egyes számokat és lejátszás közben ne olvasgasson folyamatosan.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4244) szabi__memo válasza hdsentinel (#4243) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szia!
Remélem tényleg az usb és a hdd közöt van vmi, mert nem örülnék ha a winyo lenne rossz.
Ugyanabba az usb aljzatban a 400GBos rendesen megy, ahogy irod is kb 30valamenyi MB/s-el. 4GB RAMom van, indexelőt, gyorskeresőt kikapcsoltam pár napja. Azért ez segitet egy kicsit, de nem az a gond, 400asnál ki sem volt..
Winamp pufferelése nem számit, kipróbáltam már és ugye nem is a winamp itt a lényeg ;) Minden akad, egyszere 2 lemezműveletes feladat párhuzamosan már terheli mint az állat.
Hosszabitókat nem használok.
JMicron-ra rákerestem, hátha panaszkodnak rá, de nem nagyon találtam semmit, spec-e sem mond sokat. Irtam nekik :P, persze nem válaszolnak :(

(#4245) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ay kimaradt, hogz a sentinel nem ismeri fel pl, hogz hany fej van. Ervenytelennek mutaja az ATA kontrol bajtot es az elenorzo oszeget, mig a 400asnal ez mind jo.

(#4246) Szabolcs2


Szabolcs2
csendes tag

Sziasztok, Hello Kedves Sentinel Úr!

Először is köszönöm ezt a szuper progit, nekem már 3-4 alkalommal életmentő volt(amint tehetem, megvásárolom).

Amiért most írok mégis egy olyan lehetetlen és aggasztó X-Akták jelenség amire egyszerűen nincs magyarázat és a szoftver sem "jött" rá(természetesen nem hibáztatom a Sentinelt, mert vinyó SMARTJA makulátlan). Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a kis szemét megvezeti az összes tesztet, amik szerint minden rendben van, minden 100%-os.

A pontos típusáról csak annyit tudok, hogy SEAGATE 1500GB 7200rpm 32MB SATA2, mert jelenleg garanciában van és nem néztem meg a hivatalos nevét, mert álmaimban sem gondoltam volna, hogy írni fogok ide tanácsot kérni, mert úgy tűnt, hogy tiszta sor az egész.

Nem rendszernek volt használva, hanem apró hangfájlok(hangminták) tárolására, olvasására. Egyszer csak elkezdett kattogni(inkább csattogni) egy egyszerű filemásolásnál a Commenderben. Nem örültem neki, mert alig 60napot futott, de rendben, gondoltam volt már ilyen, biztos talált egy gyenge, vagy egy hibás szektrot, majd megoldom, legrosszabb esetben is kell neki egy "full erase", aztán minden ok. Mikor abbahagyta végre a csattogást, gép újraindít 100%minden, semmi változás. Na ilyenkor már régebbi tapasztalataim szerint az eddigi vinyóim általában 1-2 hibás, vagy gyenge szektorral szoktak nyitni(2Samsungnál és egy WD-nél fordult elő, de a gyári progik mindíg "megjavították" egy full eraseval), de ennél semmi. Persze a csattogás nem maradt abba és egyre sűrűbbé vált. Van backupom mindenről, de az rarban, stb van, így megkezdtem a gyors adatmentést. Ez olyan 3 napot vett igénybe, mert olyan lassú volt és végigcsattogott.:) Még mindíg semmi hiba, minden happy a smart szerint. Ekkor jött a Seatools összes létező tesztje, erase, felületteszt. Természetesen semmi hiba, hogy ezt is végigcsattogta. Ezután jöttek Sentinel elérhető tesztjei, de mindegyiket átveri, beleértve a Seatoolst is. Ez alatt azt értem, hogy azon tesztek ahol a másodpercek is láthatóak, azoknál miközben leáll a vinyó csattogni, ott a teszt is leáll az idővel és amint abbahagyta a csattogást, folytatódik a teszt mérése is és végigfut 100%-os eredményt adva.
A biztonság kedvéért kipróbáltam más sata és tápkábellel, sőt ki is vettem, hogy tuti az a vinyó csattog-e és e-satával is megnéztem, de ugyanaz a szitu. Ezután másik gépben is kipróbáltam, hátha az én munkagépem a mumusa, de minden ugyanaz.

Eddig még nem is lenne olyan érdekes a dolog, mert visszaküldtem garifutárral és szinte egyértelműnek vettem, hogy valami mechanikai probléma. Ehelyett azt történt (akkor még azt hittem, hogy "örömömre"), hogy néhány nap után visszajött a vinyó azzal, hogy felment rá egy Windows és a Seatools is 100%-ot mutatott. Mondom ilyen nincs, ezt nem hiszem el, de végülis megeshetett, mert ha nem ültek ott a gép előtt, akkor nem is hallhatták a csattogást. Ettől függetlenül szomorúan elkezdtzem visszamásolni az adatokat. Meglepődve tapasztaltam, hogy semmi gebasz 150-200 gigáig. Ekkor újra rákezdte, de még csak ritkábban. Persze mikor már majd minden visszament rá(ismét 2-3nap alatt,mert nagyon apró fileok), akkor ismét rékezdett, de nagyon. Nagyon dühös lettem, mert az ilyen "leállásoknál" már teljesen használhatatlan maga a gép is, mert mind a Commander, mind a sajátgép malmozik addig amíg ez a vinyó csattog. Mit tudok, tenni, lebeszéltem a forgalamzóval, hogy ismét igénybeveszem a garanciafutárt és visszajuttattom. Ezt megelőzvé azért elkezdtem letörölni róla az adatokat, hogy biztos ami biztos, dolgozzon csak. Elég keveset sikerült letörölni néhány óra alatt, mert végigcsattogta. Direkt nem formáztam újra, hogy nyugodtan másolgassák a már rajta lévő apró fileokat. Ekkor abban a hiszemben voltam, hogy úgyis azonnal mutatja majd a hibát.

Erre most, hogy ismét garanciában van, megint felment rá a Win, újra végigment a Seatools, és telemásolták, de semmi csattogás. Ez egyszerűen hihetetlen. Ők is tanácstalanok. Szerintük tökéletes a termék, szerintem meg használhatatlan. Ha visszaküldik én azonkívül, hogy kivágom az ablakon, semmit sem tehetek, mert semmire
sem jó. Most még arra próbálom Őket rávenni, hogy kínozzák még, mert ilyen egyszerűen nincs, hogy ez a hulladék már hetek óta szívat. Már nagyon bánom, hogy nem gyilkoltam meg teljesen, mert a visszaküldés előtt, már folyamatosan csattogott.

Mi a jófene ez???

Az esethez még az is hozzátartozik, hogy az első felküldésnél még egy nagyon pici darab is letört a tápcsatlakozónál a műanyagból. Semmit sem befolyásol a teljesítményén, csak a történet teljességéhez tartozik. Egyébként a cég is nagyon korrektül járt el az ezt megeleőző esetekben.

A Seagate nálam egy életre leírta magát az tuti biztos.

Mit tegyek Sentinel Úr?

üdv
Szabolcs

(#4247) bolcsodal válasza Szabolcs2 (#4246) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nálam a 320-as Seagate (7200.10), csak Win7 alatt csattog. Xp-alatt nem csinálja...szal szerintem nem biztos, hogy vinyó rossz. Már lassan 2 éve vettem és még bírja csattogással... :DDD

They drew first blood....

(#4248) Szabolcs2 válasza bolcsodal (#4247) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Sajnos egész biztos, hogy a vinyó a hulladék. Én is Win7 alatt használom, de a másik gépen Xp-vel is ugyanaz volt a helyzet. Az Iponnál is Win7-el tesztelik.

És nemcsak az a probléma, hogy "csattog", hanem az, hogy ez végett teljességgel használhatatlan is.

[ Szerkesztve ]

(#4249) scope2007 válasza Szabolcs2 (#4248) üzenetére


scope2007
addikt

hali

én is jártam hasonlóan.. mármint "szerviz-otthon" szituban.. 120gbos hdd volt seagate

betettem a gépbe.. win feltelepült gond nélkül.. de mikor már kezdett betelni.. 100gb felett a hdd belassult, csettegett, majd egy idő elteltével eltűnt róla a partíciós tábla.... visszavittem boltba.. ott hihetetlen módon tökéletes volt [persze én nem láttam, csak mondták].. ok megint hazavittem... ismétlődött a szitu csak 1hétre rá... mondanom se kell ismét visszavittem.. megint nyúzták pár napig "állítólag" és tökéletes volt, persze másodjára már rafináltabb voltam voltam és lecsekkoltam hogy tényleg megnézték nyúzták-e a hddt.. win telepítés, ottani adatok mozgatása, de mint kiderült az én régi fájlaim voltak rajta.. direkt küldtem rá egy gyors formatot és mikor hazahoztam ntfsbackel visszaállítottam és minden adat az enyém volt az ő xp telepítésükön kívűl.. tehát wint feltették és látták hogy hibátlan és kész, biztos gondolták láma a gyerek... pedig a hiba amint említettem 100gb felett állt be. Sikerült más úton legariztatni a hddt szerencsére.

persze ez egy elég gagyi számtech bolt volt....
iponban viszont tuti rendesen utánanéz ezeknek.. korrekt boltnak tartom, tehát passz

[igazából semmi hasznossal nem tudok sajna szolgálni, csak gondoltam leírom az én régi s*ckosmat egy hddvel]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#4250) Szabolcs2 válasza scope2007 (#4249) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Szeva!

Hát igen, részemről nem is gondoltam olyanra, hogy "direkt" ne vennék észre, mert semmi érdekük nem lenne. Engem inkább az aggaszt, hogy Ők mit gondolhatnak már rólam, de azért bízom rutinjukban, hogy már láttak ezt-azt. Remélem, hogy ma még egésznap küldik neki, mert ebben a helyzetben látni sem akarom már azt a hulladékot.
Mindenesetre elgondolkodtató, hogy Ti is Seagatekról írtok, melyek ilyen gusztustalanul leplezik, felfüggesztik hibájukat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.