Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) BobChemistry


BobChemistry
őstag

nálam teljes terhelésen a gép 150 W-ot fogyasztott, idle állapotban CnQ-val 95 W-ot, míg nélküle 105 W-ot
a 19-es CRT monitor (nokia 930C) 80 W-ot (fekete háttérrel), míg fehér háttér esetén 110 W-ot

gép: 3200+ A64, AN8, 2*512 MB ram, 7900 GS, 3 hdd, 2 odd, zalman 7700 és 900cu + 2 db 12-es venti
táp: 400 W FSP BSII
minden alapon
a monitor esetén eléggé meglepődtem, hogy ennyit számít a háttér
ha nem ment a gép, csak áram alatt volt, akkor 4 W volt a fogyasztás

ma megnézem húzva :D

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#602) elfelejtette válasza BobChemistry (#601) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Köszi a hasznos infókat! :R


Proper:
A PNF tökéletes választás átmeneti tápnak is. :DDD

Egyébként ne csodálkozz azon, hogy a 3.6GHz-re húzott E6400 csöppet többet kajál, mint az E4300, főleg ha még plusz feszt is adsz neki.
A SuperPI pedig nagyon érzékenyen reagál a legcsekélyebb hibákra is. Lehet, hogy érzékenyebben, mint az Orthos.

Zolee0307:
Egy túlterhelt táp nem indul el, egy túlterhelt tápnak látszó tárgy pedig meg is halhat, és esetlegesen magával viheti a gép egyes részeit vagy az egészet.
A táp maximális terhelését általában komoly 3D-s alkalmazások (játékok) használata közben szokták mérni, mert a két 'nagyfogyasztó', tehát a CPU és a VGA ekkor megy csúcsra járatva. A gépindulási terhelés annyival magasabb, amennyit az ilyenkor üresjáratban üzemelő perifériák (HDD-k, ODD-k) felvesznek a gép indulásakor, amikor a win ellenőrzi a rendszerösszetevőket.
A táp hőfokával kapcsolatban nem tudok mit mondani. Ha a táp ventije langyos levegőt fúj ki, az jó. Már csak az a kérdés, hogy a táp miatt meleg-e a ház oldala.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#603) proper válasza elfelejtette (#602) üzenetére


proper
őstag

köszi :R , közben beszerelésre került az fsp és azota megy 3800-at is a proci és a pi sem fagy azota, és egy másik gond is megoldodott, tuningnál nem volt hajlandó müködni a sata dvd iró mostmár az is megy gond nélkül

ha szeretitek az ilyen konektorbol mért dolgokat elődurom a multkori méréseimet

mod: meg is van

kikapcsolva 10W-15W
idle 1800mhz 110W-130W
idle 2700mhz 130W-150W
orthos 1800mhz 160W-190W
orthos 2700mhz 160W-190W
3dmark05 1800mhz 600/800 170W-220W
3dmark05 2700mhz 660/920 180W-250W

monitor
kikapcsolva 16W-18W
készenliti állapotban 18W
bekapcsolva 90W-100W

[Szerkesztve]

(#604) elfelejtette válasza proper (#603) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szivesen! Örülök, hogy bevált az FSP.
Ja, és köszi az adatokat.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#605) zolee0307 válasza elfelejtette (#602) üzenetére


zolee0307
őstag

Akkor kb. a 300 W amit írtál fogyasztásra (ez gondolom a terhelt állapot), akkor a bekapcsolásnál gondolom + 10, vagy 20 W lehet a többlet?

A melegedésre még annyit, hogy langyos levegőt fújt 2-3 óra stalker után is (max felbontás). A háznak a teteje meleg nekem, ahol van a táp. Egyébként a házban is olyan 38-40 fok a levegő bios szerint, a proci kb ha 50 fokra megy fel. Viszont a proci hűtőm (big typhoon) közel van a táphoz és szerintem a táp ezt a meleg levegőt használja hűtésre. Lehet, hogy még be kellene rakni egy ventit a ház oldalára a procival szemben, csak nem akarom telezsúfolni. Bár szerintem még egy ventilátort elbírna a táp. Mondjuk most 3 12 cm-es van benne.

A kék halál játék közben meg a memória hibája volt, memtest alatt kijött egy csomó hiba. Bár itt jön be az a kérdés, hogy nem-e táp vágta haza a memóriákat. Tuningolva nem voltak.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#606) elfelejtette válasza zolee0307 (#605) üzenetére


elfelejtette
veterán

A tápod néhány plusz ventit még simán elbír, mivel azok minimális pluszterhelést adnak a tápnak. Mondjuk úgy, hogy max. 50W lehet az induláskori extra terhelés, amivel a tápnak meg kell bírkóznia. Ilyenkor a legnagyobb problémát nagy számú (4 vagy több) vinyó felpörgetése okozhat, bár erre megoldást jelent komolyabb alaplapoknál, hogy a biosban beállítható a vinyók késleltetett indítása.
A ház oldalára befújó ventit kellene tenni, a ház hátuljára a táp alá pedig a házból kifelé fújó venti kell, hogy ne a tápnak kelljen a proci által termelt höt kijuttatni a házból, illetve elkerülhető ezáltal, hogy a meleg levegő megrekedjen a ház felső részében.
Ettől függetlenül a ház rossz szellőzése még nem okozhatja a ramok halálát, főleg ha alapórajelen futnak. Olyat sem hallottam még, hogy minőségi táp kinyírta volna a ramokat.
Azért ha van rá lehetőséged, kimérhetnéd műszerrel, tehát multiméterrel a táp egyes feszültségi ágait, hogy a táp hibáját kizárjuk.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#607) zolee0307 válasza elfelejtette (#606) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz szépen a választ!

A memóriák kapcsán még várom a pcx-től, hogy mi van velük remélem a héten megoldódik a memória problémám.

Hátul van nekem venti, akkor még berakok a procival szembe is egyett, bár alatta, van egy téglalap alakú rész, ami a vidókártyával szemben van oda beszereltem egy 12 cm-est, de akkor a procihoz is rakok inkább egyett.

Ilyen multimétert, hol lehet szerezni? Ja és azt hogy kell használni? Nem nagyon értek a villamossághoz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#608) zolee0307 válasza elfelejtette (#606) üzenetére


zolee0307
őstag

A mostani konfigommal kb. mennyire van leterhelve a tápom?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#609) elfelejtette válasza zolee0307 (#608) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kb. 75%-ra.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#610) Carpio


Carpio
tag

Meg tudnátok saccolni, hogy a következő noti mennyit fogyaszt:

HP NX6125
CPU: AMD Turion64 mobile 1800 Mhz ML32 64bit
HDD: 80 gb 5400rpm 8MB cache
RAM: 1024 mb
DVD: 8x DVD RW +/-, DL,
KIJELZŐ: 15'' 1024 x 768 XGA TFT
VGA: Ati Radeon X300 128mb

Köszi

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#611) zolee0307 válasza elfelejtette (#609) üzenetére


zolee0307
őstag

Az jó, vagy rossz, vagy ez még tűrhető? Akkor egy kis tuningot még elbír a tapámom, nem?

Egyébként olvastam itt a fórumon, hogyha nincs rendesen leterhelve táp, akkor nem indul el. Ez igaz? És ha igen akkor miért?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#612) Spacekid


Spacekid
csendes tag

Halihoo! Nekem van 1 nagyon hasznos kis progim.''Watt számláló'' Wattra pontosan kiszámolja mennyit fogaszt a géped! egyszerű...megadod mi van a gépedbe, ő meg kiad egy értéket :) ha érdekel e-mail címemen felvehettek msnre, és elküldöm!

(#613) radírfej válasza Spacekid (#612) üzenetére


radírfej
senior tag

és mi annak a programnak a neve? esetleg link...

sajnos az ilyen programok nagytöbbsége használhatatlan, írreálisan magas értékeket számol, hátha az amit Te ismersz használható...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#614) Speed® válasza Spacekid (#612) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az ilyen programok adatbázisa általában hibás..arról nem beszélve, hogy nem számolnak hatásfokkal miegymással. Nem szeressük őket. Ha a gépedre 100Wnál többet ír ki, nyugodtan Shift+Delete ;)

(#615) elfelejtette válasza Spacekid (#612) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ezt olvasd el: [link]
Csak úgy kíváncsiságból azért üsd már be ezeket a konfigokat, hogy össze tudjuk hasonlítani a hivatalos mérőműszerrel mért értékeket azokkal, amiket a te progid számol ki (a hsz közepén vannak a konfigok)!
Melyik tápegységet vegyem? #1-es hsz: [link]
DE TÉNYLEG ÍRD BE, HOGY MINDENKI LÁTHASSA A KÜLÖMBSÉGET!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#616) tibz03


tibz03
őstag

Meg tudnátok mondani, kb. mennyit eszik a gépem?

Alaplap: Asus P4KC
CPU: Core 2 Quad Q6600
RAM: 2 x 1 GB Corsair 800 MHz CL4
VGA: MSI Radeon X1950 Pro 512 MB
HDD: WD 250 GB 16 MB cache SATA2
DVD-RW: NEC AD-7173S
+ 2 hűtőventillátor a házban

Azért vagyok kíváncsi, mert most vettem a gépet, és egy 400 W-os Chieftec tápot vettem hozzá, és előfordul olyan, hogy újraindul a gépem magától (előtte kék halál). Ennek az okát egy másik topicban próbálom kideríteni, ha esetleg akartok, segíthettek. :B [link]

De továbbra is érdekelne a gépem fogyasztása. :) Előre is köszönöm! :R

(#617) elfelejtette válasza tibz03 (#616) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
280W körül, 90%-ban a 12V-os ágról. Tehát a 400-as Chifinek bírnia kellene.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#618) tibz03 válasza elfelejtette (#617) üzenetére


tibz03
őstag

Oké, köszönöm a segítséget. ;)

(#619) zolee0307


zolee0307
őstag

611-es hsz-re vki?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#620) Spacekid


Spacekid
csendes tag

Hmmm...azt hiszem igazatok lessz uraim!amit itt a kolléga begépelt config, fele nincs a progiban...az én configomra 260-t számolt...

(#621) Ribi válasza Spacekid (#620) üzenetére


Ribi
nagyúr

nekem is volt egy gyenge pillanatom amikor kiszamoltam hogy mennyit ehet a gepem terhelve. (még az előző) Megremulve lattam hogy 340W. Mondom uj tap kell jaj jaj. Aztan vettem egy W merot, es hat konnektorbol nem sikerult tobbet kicsikarni mint 250W. Ebbol meg levonjuk a hatasfokot es akkor kb 200W.
Szal 200 vs 340. Ennyit er a W szamolo program. [kép]


[Szerkesztve]

(#622) elfelejtette válasza zolee0307 (#619) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Nem vészes. Egy minőségi tápnak tudnia kell tartósan is leadni a ráírt terhelhetőséget.

Az ha egy táp nem indul el a túl alacsony terhelés miatt, az azért van, mert a fesz ágaknak nem csak túlterhelési korlátjuk van, hanem minimális terhelési is, ami alatt biztonsági okokból lekapcsol a táp. Képzeld el, ha egy olcsó konfig int. videóval bőven 100W alatt fogyaszt, ráadásul 90%-ban a 12V-os ágról, akkor a 3.3V-os és az 5V-os ág terhelése a béka segge alatt lesz, esetlegesen a minimálisan előírt terhelés alatt.

A multiméteres kérdésedre a válasz az, hogy ilyen kütyüt olcsón vehetsz multikban akár 1k alatt. Beállítod 20V-os méréshatárra, a fekete érintkezőt a molex csati fekete vezetékébe dugod, a piros érintkezőt pedig a molex csati sárga ágához érintve mérheted a 12V-os ág feszültségét. A piros vezetéken pedig az 5V-os ágat mérheted ki.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#623) zolee0307 válasza elfelejtette (#622) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz szépen a választ!

Akkor a gépemnek megfelelő lesz az energiaellátása, remélem egy jó darabig.

Viszont néztem a PH-n táp tesztek (Chieftech azt hiszem) és ott volt sirtec belsős és eléggé dícsérték a tesztben, másik topickban meg eléggé leminősítették a sirtec belsőt. Gondolom ahhoz, hogy megtudjam milyen belső van benne ahhoz szétkellene szedni a tápot.

[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#624) elfelejtette válasza zolee0307 (#623) üzenetére


elfelejtette
veterán

Még ha szét is szednéd a tápod, megmondani csak akkor tudnád, hogy milyen belső van benne, ha tápszakértő lennél, aki nap mint nap ilyenekkel foglalkozik.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#625) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni hogy kb. mennyit fogyaszt az alábbi konfig, és elég lesz e hozzá egy FSP 400-PNF táp:

Gigabyte GA-P35-DS3P
Core 2 E6750
2 x 1Gb DDR II 800
GF 8800 GTS 320 Mb
2 DB SATA HDD
1 DB PATA DVD író
2 db 12 cm venti

Az is érdekelne hogy a proci és a vga részéről a tuning is beleférne e?
Csak alapfeszen ameddig bírják, procít úgy 3.2 GHz-re vga-t pedig kb. 20-30 %-al.

Előre is köszönöm! :)

(#626) elfelejtette válasza Motyi (#625) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Az általad leírt konfig alapfeszen tuningolva kb. 200-220W környékén fogyaszt, vmoddolva sem érné el a 250W-ot, mindezt 90%-ban a 12V-os ágról. Tehát a 400PNF bőven elég, mivel az 29A, tehát 348W terhelést bír el a 2db 12V-os ágán.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#627) Motyi válasza elfelejtette (#626) üzenetére


Motyi
senior tag

Köszi szépen a választ! :)

(#628) Carpio


Carpio
tag


Ő vajon mennyit fogyasz?

ABIT IL9 PRO
Intel Core 2 E2140 proci
Hyper TX2
2 giga Corsair ram
200 gigás Samsung Sata2 HDD
Samsung Sata DVD-író
Galaxy 7300GT DDR3 videókari zalmanos
350W FSP táp

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#629) elfelejtette válasza Carpio (#628) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A géped 115-120W körül fogyaszt padlógázon, táp felől.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#630) didyman válasza elfelejtette (#602) üzenetére


didyman
őstag

Induláskor a terhelés kb. másfél-kétszerese annak, ami normális körülmények között előfordul. A bekapcsolás pillanatában pedig rövidzárnak tekintheő a terhelés.
Önteszt, POST során már sokkal kevesebb ez az érték. Merevlemez aktív keresés közben, optikai egység forgás és keresés (írás) közben veszi fel a legtöbbet, ez nem a POST során jellemző.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#631) didyman válasza elfelejtette (#626) üzenetére


didyman
őstag

A 400PNF két ága nem adható össze, ugyanis ez még a régi FSP, aminek egy szál 16/18A-es ága van (22A lehet csúcsértéknek) és ez van ketté ágaztatva. Ilyen összeadás általában sem hajtható végre a legtöbb tápnál.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#632) elfelejtette válasza didyman (#630) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Köszi a javítást és a hasznos infókat.

#631-re:
Én az FSP honlapján olvastam a 400PNF ágankénti terhelhetőségét, és ott az írják, hogy 12V1 18A, 12V2 18A, max. terhelhetőség a 12V1+12V2 ágakon 348W. Amúgyis ha összeadom, akkor 36A-t írtam volna, nem 29A-t. Egyébként stol letesztelte műtehénnel a 350PNF-et: [link]
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#633) zolee0307


zolee0307
őstag

Elfelejtette!

A korábbi hozzászolásokban láttam ezeket az ágankénti terhelhetőségeket, meg ilyesmiket.

Most az én tápomon van két 12 V-os ág (14 és 15 A), most az összeadódik, vagy mindkét ágat külön külön használják az alkatrészek?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#634) didyman válasza elfelejtette (#632) üzenetére


didyman
őstag

Akkor lehet, hogy a 400PNF-ből is van több féle revízió, mindenesetre egyszem 35A-es diódára 29A-t megengedni, hááát :) . Az eredetileg 1.3-as verziójú PNF panelen ugyanis egyszem diódának van hely a 12V-os ágon, ez pedig a kapható és akkoriban szerelt modelleknél 35A tartós terhelésre képes, amit az FSP-nél és a többi nagynál nagyon okosan nem szoktak kihasználni olykor még a feléig sem-ilyenkor szoktak inkább párhuzamosítani, csakhogy a PNF paneljén hova...
Az, hogy Stol letesztelte, az nem hivatalos gyári tótumfaktum napi 8 órás üzemre éveken át. Stol azt mutatta meg, hogy képes leadni ennyit, ha szükség van rá, de ez nem normál üzemi körülmény. A túlterhelésvédelem mindenképpen beleszól, az áramkorlátok 110-160% között szóródva működnek és ott a 100% bizony a gyári táblán feltüntetett adat..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#635) didyman válasza zolee0307 (#633) üzenetére


didyman
őstag

Az ágankénti korlát bevezetésének oka az Intel idióta állásfoglalása miatt van. Az ATX szabványba bekerült ajánlás nem enged meg áganként 240W-nál magasabb teljesítményt, elsősorban tűzvédelem okán. Ami azért is marhaság, mert elsősorban az áramerősséggel van baj és nem a teljesítménnyel. Ezt kezdetben nagyon egyszerűen oldották meg: Rácímkézték a tápra, hogy 12V1 és 12V2. Semmiféle elkülönítés nem volt, egy szem 12V-os ág, bírt 16A-t és slussz, a többi meg csak szöveg. Aztán a következő lépés az izmnosabb 12V és a kettészedett kimenet, sasját áramfigyeléssel. Itt már mindenféle megoldás szerint alakultak a közös értékek, rendszerint összefüggés nélkül. Zömmel ma is ez van, de a táp maximális terhelhetősége felülről, a 12V kb. 70-80%-os összes részesedése alulról fogja meg a dolgot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#636) zolee0307 válasza didyman (#635) üzenetére


zolee0307
őstag

Most amit írtál a vége kicsit nekem zavaros. Nem vagyok vmi nagy zseni ilyen téren. Engem az érdekel, hogy a tápomon (TT TR2 W0093 500 W) van a két 12V ág (remélem), és akkor ezek összesen leadják-e a 29 A, ha kell a konfignak, vagy nem. Meg ha két ág van akkor azt a két ágat, hogy használja ki a konfigom

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#637) bela13


bela13
csendes tag

Sziasztok!

Venni akarok egy gépet és azt akarom megtudni h elég lesz-e neki a ''régi'' 400 W-os DTK tápom? (tudom nem valami márkás)

A gép pedig a következő lenne:
intel Core 2 Duo 6750
1 giga ram (ezt később bőviteném 2gb-ra)
8600 gt(s) (ezt is bővíteni szeretném majd bő 1 év múlva :U )
Gigabyte GA-G33M-S2 (vagy valami hasonlót)

és amit a ''régi'' gépből átrakok:
2 vinyo
2 kis venti (8 cm)
1 DVD rw

(#638) elfelejtette válasza bela13 (#637) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Nem az a baj a jelenlegi tápoddal, hogy esetleg nem bírná a leendő gépedet, mivel a bővítés előtt 150W körül lesz a fogyasztása, és valszeg a bővítés után sem fogja elérni a 250W-ot, még akkor sem, ha 8800GTX-et veszel. A baj inkább az, hogy nem tudjuk, hogy a tápban a valószínűleg nem kimondottan csúcsminőségű kondik milyen állapotban vannak.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#639) zolee0307


zolee0307
őstag

Elfelejtette!

Érdeklődnék, hogy a tápomon 2 12 V-os ág (14, és 15A) van. Ezt a két ágat, hogy használja ki a PC?
Ennek a 2 ágnak a teljesítménye összeadódik, és így használják a cucosok, vagy mindkét ágat külön külön vmilyen alkatrész használja?

És még annyi, hogyha tuningolnám a gépem a tápom még elbírná a terhelést, mert olvastam hogy a procinak emelik a feszt akkor elég durván megnő a fogyasztás is.
Egyébként csak procit húznám, bár nem emelném a feszt, illetve memó, meg vga tuning lenne.
Kb a fogyasztás, hogy alakulna ilyen esetben?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#640) elfelejtette válasza zolee0307 (#639) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A didyman fórumtárs által kapott kiegészítő információkat is felhasználva ezt tudom írni:
A tápok 12V-os ágai lehet, hogy egymástól függetlenek, vagy pedig egy ág van megosztva, emiatt a 'két ág' külön-külön le tudja adni a megadott terhelhetőséget, de együttes terhelhetőségük kevesebb, tehát ha az egyik ágat leterheled a névleges maximumra, akkor a másik ág értelemszerűen kevésbé lesz terhelhető.
Általában az egyik 12V-os ág kizárólag az alaplap, és ezen keresztül a processzor tápellátását hivatott kiszolgálni, valamint az AGP/PCI-E sínen keresztül a videókártyáét. A másik ág látja el tápfeszültséggel a perifériákat, valamint a videókaria a kiegészítő tápcsatin keresztűl.
Mivel a karid elég nagy fogyasztónak minősül, ezért a plusz tápcsatin keresztűl is kell neki a plusz szufla, viszont ha még a négymagos procit is elkezded húzni mellette (főleg még ha feszt is emelsz), akkor már lehet, hogy nem lesz elég a táp, mivel mind a procid, mind a karid 90%-ban a 12V-os ágat terheli. Természetesem mivel a tápod tartalmazza a megfelelő védelmeket, ezért nyugodtan megpróbálkozhatsz a tuninggal, ha esetleg mégsem bírná a tápod, a konfigod biztonságban van.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#641) Szten Márs válasza elfelejtette (#640) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Általában az egyik 12V-os ág kizárólag az alaplap, és ezen keresztül a processzor tápellátását hivatott kiszolgálni, valamint az AGP/PCI-E sínen keresztül a videókártyáét.

AZ AGP-jét tutira nem, tekintve, hogy azt nem 12V táplálja ;)
Egyébként tudtommal az egyik 12V többnyire csak a CPU-t szokta táplálni...

(#642) zolee0307 válasza elfelejtette (#640) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz szépen a válaszokat!

Egyébként ezt honnan lehet megtudni, hogy az én tápomon (tt Tr2 W0093) a két 12 V-os ág független egymástól, vagy csak 1 van és az van megosztva?

Mindegy, végül is az a lényeg, hogy menjen a konfigom rendesen ezzel a táppal, gondolom ha négy óra stalkerezés (full grafikán) során nem kapcsolt le akkor bírja.

Szerinted a konfigom, ha 300 W-ot fogyaszt, akkor az hány ampert vesz fel? Bár lehet, hogy ez hülye kérdés.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#643) zolee0307


zolee0307
őstag

Még annyi, hogy azt hogy lehetne megtudni, hogy az alaplapom a procinál, memóriánál, pci-e-nél melyik ágat használja?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#644) stol válasza zolee0307 (#642) üzenetére


stol
addikt

A géped, még 250W-ot SE fogyaszt, nemhogy 300W-ot.
Inkább 200W környékén maximum loadon.

(#645) zolee0307 válasza stol (#644) üzenetére


zolee0307
őstag

200 W? Nem kevés az egy kicsit? Jó, mondjuk lehet, hogy te jobban értesz hozzá, mint én, mondjuk sztem inkább biztos, csak egy Q6600 és egy 8800GTX szerintem elég áramzabálók. Mondjuk a load-ot te, hogy érted? A proci mind a 4 magja full terhelés alatt, plusz a VGA is maxon járatva?

Mondjuk annak örülök, hogyha 200 W körül zabál.

[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#646) elfelejtette válasza stol (#644) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
200W körül? Elég hihetetlenül hangzik annak a tükrében, hogy a 'Milyen tápegységet vegyek?' c. topic #1-es hsz-ében egy 2.66GHz-re húzott E6300 + 8800GTX konfigra 217W-ot írnak táp felől felvett teljesítményre. Neki pedig Q6600 van, ami ugye 2db E6600-as procinak felel meg.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#647) m3tr0


m3tr0
senior tag

sziasztok.

a kérdésem a következő.szeretnék a konfigomhoz egy új
videókártyát ami egy asus v.saphire x1950 pro lenne,
de felhívták a figyelmemet arra lehet ,hogy kevés lesz neki ez a táp.
valóban kevés lenne neki egy Chieftech 350 W táp

ha kell a pontos konfigom(vinyók stb.) leírom azt is.

előre is köszi

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#648) elfelejtette válasza m3tr0 (#647) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Nem hiszem, hogy kevés lenne a 350-es Chifi, mivel az új karival is 150W alatt fog kajálni a géped.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#649) mi73x


mi73x
csendes tag

Sziasztok!

Létezik valami teszprogi a PC alkatrészeinek fogyasztás mérésére? Vagy van valami adatbázis ahonnét ezeket az adatokat megnézitek?

Az én gondom a következő:
A 3D alkalmazásoknál, azaz a játékoknál, szinte mindig leáll a gép. A régi tápommal, ami sajnos beszart (Gembird 500W), nem volt ilyen gond, de az újjal csak bajom van vele, pedig nem mondhatnám gyengébbnek (Spire 500W). Tudom hogy a VGA fogyaszt sokat, de ennyire ki lenne élezve a dolog???
Szerintetek mennyit fogysztanak az alkatrészeim?

Asus A7N8x-Delux
Sempron 2800+
2*512 DDR400
Radeon 9600XT
HDD, DVD-RW, Tuner kártya

Segítsetek tisztán látni!
Köszi

(#650) Szten Márs válasza mi73x (#649) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Emmm, ez a konfig most komoly, hogy egy 500W-os táp tartalékaiban kételkedsz vele kapcsolatban? :D
Vagy csak ugratsz minket? :F
Tesztprogram nincs, mérőműszer van.
Hát mit mondjak, talán 130W körül fullra terhelve fogyaszt... talán, de sztem jócskán felülbecsültem...

[link] - ezt érdemes elolvasni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.