Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) medvezsolt válasza medvezsolt (#4999) üzenetére


medvezsolt
senior tag

egy kis kiegészítés:
Beraktam a gépbe a VGA-t és ez a szitu fogad:

szia
Akkor mi lehet a helyzet, hogyha a következő van:
Minden venti pörög(VGA,ház,proci) nem is kapcsol le a gép, tehát folytatja a pörgést minden. Az alaplapon (Asrock P67 extreme 4) van egy vissza jelző led, ami egy számot ír ki, gondolom ez valami státusz jelentés lehet. Az normál esetben elszokott aludni.
Jelenleg a kezdő képernyőnél megáll a rendszer ( Látom az Asrock alaplap dizájnos indító képét). Tehát a VGA kártyából átment a jel. A VGa-n ég a zöld led, ami ha jól tudom azt jelöli, hogy megfelelő táp ellátást kap.
Ezek után nem tudom mi lehet a gondja, mindjárt rákeresek az alaplapi led visszajelzéseire.
Lehet hogy a táp nem bírja?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#5002) Cobra. válasza medvezsolt (#5001) üzenetére


Cobra.
őstag

A táp biztos elég, valami más gond lesz. Előtte más VGA-val ment a gép?

zeusz55. videókártya fogyasztást a Techpowerupon találsz a tesztekben, processzornál lehet a gyárilag megadott TDP-vel számolni (tuning nélkül AMD-nél és újabb Intelnél mindig elmarad attól), emellé még számolhatsz 20-40W-ot a ventillátorok és merevlemezek számától függően. Plusz még hozzá jön a táp hatásfoka, ha a konnektor felöli áramigényre vagy kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#5003) medvezsolt válasza Cobra. (#5002) üzenetére


medvezsolt
senior tag

ment a gép egy 8800GTS -el... ja

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#5004) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Ez a táp elég ehhez a konfighoz?

ASRock FM2A75 Pro4 lap
AMD A8 6600k APU proci
Sapphire Radeon HD 7850 GDR5 2GB OC vidikari
2x2 GB Kingston HyperX Genesis 1600mhz ram
500GB WD Scorpion Black vinyó

Válaszokat előre is köszönöm!

(#5005) Cobra. válasza Trumpek (#5004) üzenetére


Cobra.
őstag

Elég, de olcsóbban tudsz sokkal jobb tápot venni. Chieftec CTG-450, FSP 400-60APN, Corsair CX430, de az XFX450PRO vagy a Chieftec Raider 550 se sokkal drágább.
Egyébként meg sok értelme nincs FM2 processzort venni, ha lesz külön VGA.

medvezsolt kellene a hibakód. Egyébként valami érintkezési problémára tippelek, vagy hibás a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#5006) zeusz55 válasza Cobra. (#5005) üzenetére


zeusz55
senior tag

Köszönöm igazábol akkor kifejteném, most raktam össze egy konfigot, csak hozott táppal, ami FSP 350 és nem tudom ha veszek bele VGAt majd birni fogja e?!

Kofig:

1 dvd
1 samsung 250 hdd sata
1 60 gb ssd sata
Gigabyte GA B75m hd3 lap
intel g 2030 proci
4gb kingst ram

oszt ennyi :) ezek mellé vajon milyen fogyasztású vga férne be a 350be?

:R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#5007) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Lassan frissítésre szorul az család gépe, ami már egy 11 éves P4-es gép... 1-2 éve bedöglött a tápja, így ki lett cserélve egy EZCool 450 w-os tápra. Ezt a gépet fogom kicserélni egy AMD Athlon II X2 245-re, hozzá egy Asrock N68-S3 UCC alaplap, amin van integrált videokártya. Esetleg ha nem elég hozzá, hozzárakok egy megkímélt 7600SL (vagy melyik a passzív hűtős kivitel). Kérdés, hogy elbírná-e a fentebb írt táp, biztonságos-e? Nem akarok már nagyon rákölteni, a két gépből akarok egy használható gépet csinálni (a régi P4 még mindig működik, csak 3 táp ment gajra eddig 11 év alatt...). Esetleg ha közveszélyes a fenti táp, milyen legolcsóbb, de biztonságos tápot tudtok ajánlani? Csak netezős, max netesjátékos (Flash), és filmnézős-videós gép lenne, bár inkább munkagép.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#5008) Cobra. válasza Unteroff (#5007) üzenetére


Cobra.
őstag

Elég alacsony a géped fogyasztása, oda elmegy egy gagyi táp is, de ha biztosra akarsz menni, akkor a jelenleg legolcsóbb a gigabyte 420W, ami FSP belsős (és még az elnevezésen is spóroltak:) ).

(#5009) Unteroff válasza Cobra. (#5008) üzenetére


Unteroff
aktív tag

És akkor a mostani táp az maradhat? (van nekem is másik gépem, de ez a családé... a baj csak annyi, hogy mindkettő az én szobámban van :(( , kiakarom rakni másik szobába, de előbb "felújítom" :D ).

Meg annyit, azt a tápot hova sorolnád?

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#5010) Cobra. válasza Unteroff (#5009) üzenetére


Cobra.
őstag

LC-Power, M-tech, meg ami van most még 5k alatt újonnan.Ha nem öregebb 2 évnél a táp, akkor szerintem maradhat, ha anyagilag számít. Ha nem gond a csere, akkor én kidobnám.

(#5011) zolee0307


zolee0307
őstag

Mennyire számit egy tápnál a 3,3 és 5 v
terhelhetősége? Áganként 20 A és100 w
kombinált elég?

Itt a prohardveren fogyasztás tesztnél az van írva, hogy azt az értéket írják, amelyik a leggyakrabban jelenik meg a fogyasztásmérőn. A kiugrások mennyik lehetnek? Még mindig dillemában vagyok, hogy elég-e 450 w táp (12 v-on 37 a, 444 w) egy r9 280x-hez? A ph-s teszt alapján elég, de mi van a fogyasztás kiugrásokkal, meg hogy itt a fórumon szinte csak 550-650 w közötti tápokat ajánlanak?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5012) Cobra. válasza zolee0307 (#5011) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuninggal azért el lehet érni a 280X-nél a 300w fogyasztést, mellette van egy processzor, ami fogyaszt minimum 100w-ot, meg mellé az egyebek, szóval egy 450W-os tápot túl lehet terhelni ezzel a kártyával. De tuning nélkül elég a táp. 3.3V-ot őszíntén szólva nem tudom mi fogyaszt még (alaplap talán azt is használja), 5V az USB (régebben a merevlemezek is, de ma már azok is főleg a 12V-ot használják).

(#5013) zolee0307 válasza Cobra. (#5012) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Tuning nem lenne, de maga a vga már gyárilag tuningolt, a proci max 84 w, amit nem lehet tuningolni, de a biztonság kedvéért inkább egy 550 w tápot veszek alá.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5014) Cobra. válasza zolee0307 (#5013) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha kis fogyasztású a processzorod és nem kap extra tuningot a VGA, akkor max 360W lesz a fogyasztásod, azt meg egy jobb 450-es táp simán bírja.

(#5015) zolee0307 válasza Cobra. (#5014) üzenetére


zolee0307
őstag

A végleges konfig:
i7-470 (84 W tdp)
Gigabyte r9 280x OC
2x4 gb ram
1 hdd, 1 ssd, 1 odd,
Gigabyte GA-H87-HD3 alaplap
4 rendszer venti, plusz cpu hűtő

Tudom, hogy el kell bírnia, mindenhol olvasom, hogy el bírja, a legtöbb tesztben ez a VGA 340 W körül mozgott, de egyes tesztekben 400 W körüli értékek is előjöttek, ill. egy srác írta, hogy neki is 440-480 w körül van a fogyi, igaz az fx-8320. Nem tudom, hogy jó e a tápnak, ha akár 80-90 % terheléssel megy.

Nem olcsó gépről van szó, szóval nem szeretnék kockáztatni. A táp super flower hx 450 (37 A 444 W), vagy az 550 w-os (az 45,5 A és 546 W) vezió, 3 k-val drágább.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5016) Cobra. válasza zolee0307 (#5015) üzenetére


Cobra.
őstag

Utánanéztem a tápnak, Seasonic belsős, szóval jó vétel 20k -ért. Ha csak kicsivel drágább, akkor veheted az 550-est, de a 450-el is elmegy a gép.

[ Szerkesztve ]

(#5017) Rypejakten válasza zolee0307 (#5015) üzenetére


Rypejakten
addikt

max. stresszteszt alatt lesz meg a 300W fogyasztás, amúgy meg 250-280W-ot fog kérni a rendszer játékok alatt.

(#5018) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Feltünt egy adat a GeForce GTX660-nál:

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-660/specifications

Na most ez mit jelent? (megvehetném vagy nem ajánlott?)
430W-os tápom van, CPU max 84W, 2db hdd, nincs tuning.

[ Szerkesztve ]

(#5019) Rypejakten válasza Doky586 (#5018) üzenetére


Rypejakten
addikt

azt csak az Mtech féle gány tápok miatt ajánlják. egy minőségi 300W-os táp elvinne egy i5 + GTX660 konfigot.

(#5020) Predator2


Predator2
addikt

Sziasztok.

Kíváncsi vagyok mennyit fogyaszt a gépem ami:

Corsair carbide 500r ház (csak az előlapi két venti van bekötve)
Lap: Asrock Z77 Extreme 4
CPU: I5 3570K
Samsung 830 ssd 128Gb
HITACHI HDS723015BLA642 Deskstar 7K3000 3.5" 1500 GB Lemezek száma: 3 Fejek száma: 5 Forgási sebesség 7200 RPM
VGA: Asus 7870-DC2TG-2GD5-V2
Cpu Cooler: Corsair A70
Ram: CORSAIR 8GB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9
Táp: CORSAIR Enthusiast Series Modular TX550M
ODD: Optiarc DVD RW AD-7243S

Először kíváncsi vagyok, hogy mennyit fogyaszt a gépem. Aztán meg úgy, hogy minden egyben.

Monitor: Dell U2312hm
Nyomtató: HP LJ P1102W CE657A
Egér: Logitech Mx310
Bill: Logitech Deluxe 250
Gamepad: Microsoft Xbox360 pad (vezetékes)

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5021) Rypejakten válasza Predator2 (#5020) üzenetére


Rypejakten
addikt

proci, VGA alapon?

(#5022) Predator2 válasza Rypejakten (#5021) üzenetére


Predator2
addikt

Igen minden tuning mentes jelenleg.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5023) Doky586 válasza Rypejakten (#5019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Thermaltake

(#5024) zolee0307 válasza Cobra. (#5016) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Azt hittem saját fejlesztése a super flowernek.

Rypejakten: Köszi! Ezt a VGA-t néztem egy tesztben ott játékok alatt is volt 390 W fogyasztás. Ahány tesztet megnéztem, annyi féle eredmény jött ki.

Már megrendeltem az 550 W-os tápot, tudom, hogy elég a 450-es, de nem akartam " kockáztatni", féltem, hogy határon fog mozogni, főleg ennyi féle eredmény miatt. Nem sokkal került többe egyébként az 550-es.

Meg a későbbiekben esetleg vga tuning, egy erősebb vga, plusz egyéb dolgok is beleférnek.

Köszönöm a segítséget azért!

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5025) Rypejakten válasza Predator2 (#5022) üzenetére


Rypejakten
addikt

terhelés alatt maga a gépház 180-200W-ot, a több cuccal együtt max. 250W-ot.

(#5026) zolee0307 válasza zolee0307 (#5024) üzenetére


zolee0307
őstag

Cobra., Rypejakten:

Írtam e-mailt a rendelés módosítására, hogy a 450 w-os tápot kérném az 550 helyet (nem vagyok egyszerű mi?)

A válaszaitok nem hagyott nyugodni, meg ez a két teszt is befolyásolt (a teszt metódus normális):
[link]
[link]

Meg számolgattam a hatásfokot, kihasználtságot és arra jutotam, hogy legyen a 450. remélem nem szívom meg. Meg spórolok vagy 2,5 k-t is.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5027) Predator2 válasza Rypejakten (#5025) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5028) zolee0307 válasza zolee0307 (#5024) üzenetére


zolee0307
őstag

Amiket linkeltem teszteknél, illetve ami a ph-n van az r9 280x-ről teszt, azok ugye a konnektorból felvett teljesítmények, amiből a táp hatásfoka alapján jön ki a valós teljesítmény?

Mert akkor a valós fogyasztás kevesebb a tesztekben írt wattoknál, nem?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5029) Cobra. válasza zolee0307 (#5028) üzenetére


Cobra.
őstag

Amit mértek, az a konnektorból felvett árammennyiség. Ha csak a belső fogyasztást akarjuk tudni, akkor természetesen le kell vonni a táp veszteségét.

(#5030) Doky586 válasza Cobra. (#5029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Táp veszteség-hez:

a vásárolt tápom papírdobozán rajta volt a következő rajz:

Ha neki is megvan a doboz/leítás nem nehéz kiszámolni.

[ Szerkesztve ]

(#5031) zolee0307 válasza Cobra. (#5029) üzenetére


zolee0307
őstag

Ez is meg zavart engem, mert akkor így a tényleges fogyasztás kevesebb. A ph teszjéből kiindulva, akkor olyan 260 W körül van a tényleges fogyasztás 85 % hatékonyság mellett, ha a konnektorból 306 W-ot (hozzáadtam 10 W-ot a haswell proci miatt) vesz fel gép.

Mert így tényleg elég a 450 w-os táp.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5032) Cobra.


Cobra.
őstag

Rövid teszt egy Phenom B75-ről:
gyári alapbeállítások 63/107W konnektor felől 80+ Bronze táppal, Radeon 7770 VGA-val
1.275V: 63/99W
4 maggal 210-es fsb-vel, 1,3V-on: 65/132W

(#5033) zolee0307


zolee0307
őstag

Ha a procinak van turbo órajele, ami be is van kapcsolva, az mennyire befolyásolja a fogyasztást? A megadott max tdp-n belül marad a fogyasztás?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5034) Cobra. válasza zolee0307 (#5033) üzenetére


Cobra.
őstag

Igen, elvileg addig engedi menni, magasabb órajelen, amíg benne marad a TDP-ben.

FX6300 teszt gyári alapon: 61/134W

Szóval a Phenomhoz képest előrelépés fogyasztásban (6 mag 3500Mhz-en vs 4 3100-on), de Inteltől sajnos messze van.

[ Szerkesztve ]

(#5035) zolee0307 válasza Cobra. (#5034) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Ha megjön a táp beszámolok, hogy hogy negy, többet nem agyalok ezen a fogyasztáson.

Egyébként a táp élettartamát mennyire befolyásolja az, hogy mekkora terhelésen van használva?

Az a fogyasztás jó, főleg, hogy az fx 125 w tdp-s.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5036) Cobra. válasza zolee0307 (#5035) üzenetére


Cobra.
őstag

A 6300 csak 95W-os. és lehet majd lejjebb vinni a feszültséget ezen is, csak előbb legyen minden feltelepítve meg beállítva.

Tápnál szerintem 3/4 terhelésig nincs olyan nagy különbség élettartamban, de ha sokat megy 90-100% körül, akkor ott már egyértelműen hamarabb fog tönkremenni.

(#5037) zolee0307 válasza Cobra. (#5036) üzenetére


zolee0307
őstag

Azt hittem az is 125 w-os.

A többire köszi, az én esetemben én max terhelés esetén oly 65-87% kihasználtságot számoltam, bár ez az egyes tesztektől is függ. Ez reális, vagy inkább kevesebb lesz?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5038) Rypejakten válasza zolee0307 (#5037) üzenetére


Rypejakten
addikt

én olyan ~260W-ra saccolnám a load fogyasztást, úgyhogy a 65% reális lehet.

(#5039) zolee0307 válasza Rypejakten (#5038) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, az így akkor nagyon jó.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#5040) ZoltanRobi


ZoltanRobi
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok (Intel Core i7-4770 / Asus Z87-A), és kicsit elakadtam táp ügyben, ezért kérném a segítségetek, véleményetek!

Eddig ez volt a kiszemelt táp: XFX Pro Series 450W PSU

Viszont azt olvastam, hogy ez a táp nem kompatibilis a Haswell energiatakarékossági funkciójával, így ezt nem tudnám kihasználni.

Tovább keresgéltem, és az FSP Hexa 500W viszont rajta van a kompatibilitási listán, így elgondolkoztam, hogy talán jobb lenne ezt venni!?

Azt szeretném kérdezni, hogy egyáltalán mennyit számít ez az energiatakarékosság, tényleg hoz valamit a konyhára, vagy csak parasztvakítás? :)

Nálam mondjuk szinte állandóan megy a gép, úgyhogy ennek függvényében érdekelne.

Az XFX jobban szerepelt az összes teszten amit olvastam és szimpatikusabb egy fokkal, de az FSP-ről is jókat olvastam és ez kompatibilis a Haswell-el.

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb választani?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#5041) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz elég egy 350w-os táp vagy jobban járok ha 450-est veszek?

Asus m5a78l-m
Phenom II x4 965
2x2Gb DDR 3 1600Mhz
ASUS Radeon HD7790-DC2OC-1GD5
1db 1,5TB 5400RPM Sata
1db SSD
1db DVD-RW
1db arctic cooling alpine 64 pro

Köszönöm előre is!

(#5042) Rypejakten válasza ZoltanRobi (#5040) üzenetére


Rypejakten
addikt

az XFX is kompatibilis Haswellel, csak le kell tiltanod biosban/uefiben a C6/C7 state-et. ez a fogyasztásban amúgy sem nyilvánul meg, csak marketing, hogy vegyél új tápot.
a Hexa kb. minden paraméterében gyengébb az XFX-nél, nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#5043) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az én gépem mennyit fogyaszthat full load? Monitorral együtt kérdem. És alapórajelen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5044) Rypejakten válasza Viktor89 (#5041) üzenetére


Rypejakten
addikt

attól függ, hogy milyen 350-esről van szó. mondjuk egy FSP350-60APN elbírná a konfigot, de egy Mercury 350W esélyes, hogy nem.

(#5045) Rypejakten válasza ->Raizen<- (#5043) üzenetére


Rypejakten
addikt

cirka 400W-ot, de ez maga a gép, monitor nélkül.

(#5046) ->Raizen<- válasza Rypejakten (#5045) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Monitorral együtt megáll a fogyasztás 404w-nál. A tesztemben látszani fog.

(#5047) ZoltanRobi válasza Rypejakten (#5042) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Köszönöm a választ!

Ezek szerint nem lehet sok fogyasztást megspórolni vele?

Akkor az XFX-et választom! :)

(#5048) Doky586 válasza ZoltanRobi (#5047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a táp nem kompatibilis a Haswell energiatakarékossági funkciójával"

Ezt eddig még senki sem bizonyította vagy cáfolta !

Az hogy a dobozán/honlapján nincs ott a >Haswell kompatibilis< piár duma az még nem jelent semmit.
A műszaki szektort a szabványok irányítják. Tudni kéne a Haswell-hez milyen atx-szabvány kell, és ez a táp milyen szabványnak tesz eleget..

(#5049) Viktor89 válasza Rypejakten (#5044) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Mindenféleképpen valami minőségit szeretnék.

Ezeket néztem:[link][link][link] [link]

Ezek gondolom tudják is a rájuk írt értékeket.Ezek akkor jók lennének? Nem maradna túl kevés tartalék a tápban? Azt hallottam,hogy jobb inkább egy nagyobb tápot venni,hogy ne kelljen 90%-on dolgoznia. Van ebben igazság? Feleslegesen nem szeretnék túl nagy tápot,de lehet,h inkább a 450-es kategóriában kellene nézelődnöm,nem? Vagy mennyit fogyaszthat a gépem? 300watt alatt nem?

(#5050) zolee0307 válasza Viktor89 (#5049) üzenetére


zolee0307
őstag

Szerintem bőven 300 W alatt van a fogyasztás.

Szerintem S12II 430, vagy eseleg XFX450, superflower golden green hx 450, cheiftec ctg 450.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.