Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) rudeee válasza Szten Márs (#400) üzenetére


rudeee
őstag

Úgy, hogy nekem Barton procim van és közeli a max. fogyasztási értékünk.

(#402) Szten Márs válasza rudeee (#401) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A #397-es hsz-edre válaszoltam nem a #396-osra, sztem itt keveredett vhol félreértés.

(#403) rudeee válasza Szten Márs (#402) üzenetére


rudeee
őstag

Valóban, rendesen félrenéztem a dolgot. :U

(#404) Ribi


Ribi
nagyúr

Azt magyarazza meg valaki hogy a fogy meromre rakotom a gepet, majd bekapcs. Boot alatt meri a fogyasztast aztan egyszercsak vissza 0 (nem huzom ki a konektorbol) es annyi. Barmit csinalok a gepen fogyasztas csak 0-n all. Minden mast normalisan mer sokaig, szal nemhinnem hogy hibas lenne a cucc. Sütő 2.2kW-jat birja oran keresztul szal nem is melegszik tul. :F

(#405) mzx


mzx
senior tag


Hali,

számos forrasbol csak azt hallottam eddig, hogy a szamitogep elektromos áramfogyasztasa (bekapcsolt monitorral, gépel , egysegnyi idore szamitva ) nem haladja meg egy televizioét.

Erositsen meg egy szakérto ebben,. megkérem, de onmagat amator / profi szamitgoep felhasznalonak mondott egyének valaszat is varom, akiknek nincs villanyszerelo / gépészmérnok stb. mit tudom én milyen , ide vágo szakmája, viszont írjon OLYANVALAKI IS , megkérem, aki rendelkezik a z idevago szakmák valamelyikével
UGYANIS
meg kellene gyoznom a velem egy haztartasban élőket, ezert muszaly a hivatalos forras, kompetens személy válasza számomra .

Nem értek az elektromos méroszamokhoz kulonosebben, de Wattban ,meg amiben szukséges, lehetoleg ebben is adja meg ,kérem a TV havi ,valamint egy atlagos P3 / P4 -es (ma hasznalatos) szamitogepek havi áram fogyasztasat (EGYETLEN GÉPROL VAN SZO adott haztartasban ) és ha tudja, mindezt kb .FT - ban kifejezve , havi szinten ,de ha tudja , egy orányi idotartamra szamolva is .

( TV és szamitogep(bekapcsolt monitorral egyutt) aramfogyasztasa is érdekel tehat, KULON- KULON , HOGY OSSZE LEHESSEN HASONLITANI A KÉT ESZKOZ fogyasztasat ) !

Nagyon szépen koszonom elore is .

(#406) Bengio válasza n_stolz (#391) üzenetére


Bengio
tag

Az én LG Flatron 775FT-m kerek 103W-ot zabál maximálisan. legalábbis a cimke és az Everest szerint. :DDD
:R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#407) ABnormal


ABnormal
őstag

gépem (cpu 2400MHz-en - 1.45v, vga 500/560-on,samsung 795mb monitorral) fogyasztásmérővel mérve 280W ...

(#408) mzx


mzx
senior tag


Ha valaki tud, kérem ,irjon választ elozo kerdesem azon részeire legalabb -ha kompetens- , hogy

1.) szamitogep kontra TV (áramfogyasztas) ÁTLAGBAN.

2.) Ft -ban kifejezve mennyi (napi / havi szinten) ÁTLAGBAN.

koszi elore is .


(#409) mzx


mzx
senior tag

(ld.: előző ;) )

(#410) Szten Márs válasza mzx (#405) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Visszaolvasáshoz mit szólsz? :)
Elég konfig elég műszeres méréssel történt fogyasztás-meghatározását láthatod, hogy ez mennyibe kerül, azt nem tudom, az áramszolgáltatód honlapján, vagy valahol biztos meg tudod nézni hogy egy kWh-t mennyiért vesztegetnek.
Tv hátulján meg láthatod a te TV-d fogyasztását. (Az én TV-m kb 60W-ot fogyaszt, a számítógépem 80W körül idle és 160W körül padlógázon, a konfigom az adatlapomon.)

De fontos megjegyezni, hogy mind a számítógépek, mind a TV-k fogyasztása elég különböző típusonként...

Jut is eszembe, ha minden igaz, kérhetsz kölcsönbe az áramszolgáltatótól fogyasztásmérőt, ingyen. Az többet jelent, mint bármilyen vélemény, amit a neten egy nick ír, szerintem ;)

[Szerkesztve]

(#411) Yooha


Yooha
aktív tag

A processzorom fogyasztása (AMD 64 3200+ AM2) 62 W. Ez a max fogyasztása? Ill. lehet valahol megbecsülni a teljes konfig fogyasztását, azon kívűl hogy itt? Érdekelne az egyes elemekre külön-külön.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#412) stol válasza Yooha (#411) üzenetére


stol
addikt

A maximális hőtermelése 62W. ;)

(#413) Szten Márs válasza Yooha (#411) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nehéz ügy, az egyes elemek fogyasztásának megtippelése, a gyártók nem adnak értelmes adatot, a netes wattkalkulák hihetetlenül nagy baromságokat írnak, itt lehet becsülni, persze, de valójában fogyasztásmérő a megoldás, de normálisan kivitelezhető módon azzal is csak a teljes konfig konnektorból felvett fogyasztását mérheted meg.

(#414) szandisas


szandisas
senior tag

egy fogyasztásos kérdésem lenne: egy ilyesmi USB-s lámpa mennyit eszik?[link] :R

aláírás

(#415) egy_senki


egy_senki
csendes tag

adva van egy gép, ami tételesen:
-C2D E6600 (olyan 3,2-re felrántva)
-ASUS P5LD2 (pcbr 2-es) alaplap
-2x 320GB Seagate Barracuda SATA
-120 GB Maxtor(rackben, de többnyire a gépben)
-2 Gb ram DDR2 667Mhz(4x512 Mb)
-DVD/RW combo
-Cooler Master HyperTX(procihűtő, ~9cm-es ventivel)
-1db 8cm-es házhűtő venti
-Nvidia 7600GT(minden alapon)
-Life View TV tuner(pci-os)
-időnként egy usb eszköz(külső rackben hdd)
(tervbe van véve, egy 8800-as szériás Nvidia vga, GTS, vagy GTX)

ebbe pakolnék bele, egy chieftech 500W-os tápot(GPS500AP 500W Chieftec 12cm vent), azt szeretném megtudni, valaki hozzáértőtől, hogy ez jó/logikus lépés-e részemről?

köszönöm.

(#416) Szten Márs válasza egy_senki (#415) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó, logikus, szép, stb.
De lehetne 400W-os Chieftec is, vagy vmilyen FSP, vagy Seasonic S12, vagy Zalman hasonló teljesítmény körül.

(#417) Ribi


Ribi
nagyúr

Gépem, adatoknal, minden alapon, minden energiatakarekkal idle 113W. Ha leterhelem, procit vga-t akkor 186W.
Inkabb beirom, hatha kesobb valtozik
Asus P5B-E, E6300 + AC GT-1000, Zeppelin 2x1G667Mhz, Inno 7600GT + vf700-AlCu, Logitech mx518, leadtek tv2000 expert, chieftec 400W táp, faház+3x12cm venti



[Szerkesztve]

(#418) tlac válasza Ribi (#417) üzenetére


tlac
nagyúr

gondolom konnektorból felvett
hmm, akkor kb az enyém is ennyit zabálhat
de bízok benne, hogy a greenpower hatékonyabb, mint a chieftec ;)

(#419) emre válasza Ribi (#417) üzenetére


emre
veterán

Nem rossz.
Ezzel én is kiegyeznék.

Terheletlen álapotban a C&Q tól függően 168-175W
100% - on 210W
17'' lcd monitorral.

mod:
A konfigot inkább én is beirom:
Asrock DualSata2, x2 3800+@4600+ (10x240), Ram Pqi 2x512/400/2-3-3-6, MSI 9800pro (medion9800xxl), Zalman vf700alcu, winyók:samu 2xSATA1 160+ 1xIDE 160, Enermax 375axve, Leadtek pvr2000 tuner

Ja és APC szünetmentes szoftverrel mérve

[Szerkesztve]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#420) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Több helyről hallottam szerintem hülyeségeket. Jó lenne ha megerősítenétek.
Új tápot szeretnék venni szar Q-tek helyett és egy 350W-os FSP-re gondoltam. Sokan azt mondták ez nem lenne elég... :F
Az aláírásomban lévő konfighoz kellene, plusz ami nincs leírva:
-17''-s CRT monitor
-3 vinyó (40-80GB)
-pár pci-os kártya(firewire, tv...)
-egy optikai meghajtó

Kössz a segítséget! :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#421) éN79 válasza BloodRay (#420) üzenetére


éN79
addikt

Simán elégnek kell lenni a 350-es FSP-nek.
(ha gondolod, nézd meg a Logout blogomat, foglalkoztam a kérdéssel egy kicsit, ott természetesen teljes konfig áramfelvétele van feltüntetve)

(#422) Szten Márs válasza BloodRay (#420) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A géped szemtelenül keveset eszik, olyan 170W felé fullra terhelve sem fog menni táp felől, akkor sem, ha fejreállsz. A monitort nem kell ideszámolni nem innen eszik. Arra kiváncsi lennék, hogy aki azt mondta, hogy kevés lesz a 350W-os FSP, az mennyit saccol a gépe fogyasztásának, és hogy miből is gondolja azt... :U

(#423) BloodRay


BloodRay
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ!
Aki saccolt az részben számtechcéges eladó, részben szimpla felhasználó. :W
Szerintem részben az alapján mondták, h nagyobbat vegyek, hogy ugye a nagyobb biztos jobb(legalábbis nekik, mert többet fizetek :U ).
Gondoltam, nehogy makacsságom miatt legyen kevés az új táp(jobb félni mint megijedni :DDD ).
Kössz a nagyjábóli értéket is Szten! Ez érdekelt már egy ideje.
Erősen féltem ugyanis, hogy nem lesz elég a táp. Mostani táppal kissé érdekesen viselkedik a gép(randomize időnként megáll pár 5-10 secre mintha megfagyna). Attól tartottam kevés lehet a mostani 400W, de akkor lehet csak szimplán szar az a táp ahogy van nem? :F :)

(Jah egyébként proci még 754-es, úgy tudom ennek valamivel több a fogyasztása mint AM2-esnek :F )

[Szerkesztve]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#424) Szten Márs válasza BloodRay (#423) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 400W-osnak címkézett Q-tech kb 180W leadására képes. EZ így összességében elég is lenne, ott az ágankénti terhelhetőség necces inkább...
s754-es Sempron fogyasztása sem világbajnok, szal no para ;)
Nekem egy 3200-as winchester magos s939-es Athlon 64-em van, ált 2350 MHz-n megy, mert az szép kerek szám :D
Meg egy 7600 GT... meg még lsd: konfignál. 350W-os FSP hajtja ezt is, de félig sincs leterhelve...

(#425) BloodRay válasza Szten Márs (#424) üzenetére


BloodRay
veterán

Nah igen én is ilyesmit nézek ki ebből a Q-tech-ből. :W
Megnyugtattál, elégséges befektetés lesz akkor nekem is az a kis FSP. ;)
Még egyszer thx!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#426) Csaba_20_ válasza szandisas (#414) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Reggelire megeszik 20mA-t 5V-on, a többit kéretik kiszámolni.

(#427) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Nem tud valaki egy oldalt ahol le lehet mérni mennyit esznek a tápból összesen az alkatrészek?Ami a topic elején van belinkelve az nem jó mert nagyon le van maradva.THX.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#428) Szten Márs válasza Interceptor (#427) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

EZek a wattkalkula oldalak maximálisan kerülendők, durván félrebecsülik a fogyasztásokat. A legegyszerűbb az, ha nézel - akár itt a prohardveren, akár máshol - teszteket, amiknél van műszerrel mért fogyasztásadat a konfigokról. CPU teszt, VGA teszt, stb... ott mindig megadják a teljes konfigurációt, és a teljes konfig konnektorból felvett fogyasztását közlik idle és 100%-os terhelésen. Ahhoz, hogy megkapd, a táptól mennyit kér a konfig meg kell szorozni egy 0,8 körüli számmal az értéket.

(#429) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem teljesen ide illek a következő kérdés, de a szünetmentes topic teljesen döglött, esetleg hátha valaki tudna segíteni.
akkor a kérdés megismételve:

Segítséget szeretnék kérni, hogy a következő konfighoz:

''Intel Core 2 Duo E6300, Gigabyte GA-965P-DS4, 2x1GB Geil G-Skill DDR2-800, Asus EN7600GS 256MB Silent, Pioneer 111D, Samsung SataII 250GB, Chieftec BG-02B-B-SL 400W, Acer 1916W, WD My Book 320 GB Premium''

milyen szünetmentes egységet ajánlotok (mekkora VA-re van szükség?).

A táp miatt a korábban leírtak szerint az APC kiesik és vmi olcsóbbra gondoltam. Mire kellene: védjen az ingadozásoktól, villámtól és áramszünet esetén legyen időm kikapcsolni a gépet vagy kapcsoljon ki magától. Szerintetek erre elegendő egy Powercom Imperial 625Va USB (Ipon: 13.800 Ft), vagy ez olyan sz@r minőségű, hogy a fenti feladatokat sem képes megbízhatóan ellátni. Ha az előbbi igaz, akkor mit ajánlotok helyette?
Előre is köszi!

Kulbi

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#430) Csaba_20_ válasza Kulbi (#429) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A problémád nem az APC és a Chieftec gyártók összeférhetetlensége okozza, tehát nem valamelyik gyártó esik ki, hanem javarészt a nem szinuszos kimenetet biztosító UPS-ek. Az általad kiválasztott is csak kvázi szinuszos, tehát a probléma azzal is fennállhat. A hírtelen változó feszültségjelalakot az aktív PFC áramköre egy nagy meredekségű áramváltozással próbálja meg elérni, aminek a csúcsértéke az UPS-ek túláram/túlteher védelmét be szokta indítani.

(#431) Kulbi válasza Csaba_20_ (#430) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszi! Szóval olyan UPS-t kell keresnem ami tökéletes szinuszos jelet csinál (valszeg ilyen nincs), vagy ne vegyek UPS ill. cseréljek tápot. Ezek a lehetőségeim?

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#432) Szten Márs válasza Kulbi (#431) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Léteznek valódi szinuszos kimenetű UPS-ek, amúgy igen, ezek a lehetőségek.

(#433) Interceptor válasza Szten Márs (#428) üzenetére


Interceptor
addikt

thx,de had legyek bunkó hogy idevágom P5B,E4300,2x1gb memó,2 vinyó(egyik ata-s),X1900GT,meg néha megy az író. Elég ehez a 400W-os chieftech főleg ha tuningolni is akarom a rendszert?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#434) tlac válasza Interceptor (#433) üzenetére


tlac
nagyúr

bőven

(#435) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

lenne 1 kérdésem:
elég-e 1 450W os chieftech táp a kövi gépnek:
DVD-ÍRÓ SAMSUNG S182M LightScribe (18X) IDE
Gigabyte 965P-DS3 DDR2 PCX SATA2
Intel Core 2 Duo 1866/1066 s775 4MB E6320 DOBOZOS
Western Digital 400 GB. 7200 rpm SATA2-300 16MB
RAM DDR2 1024MB 800MHz KINGMAX
RAM DDR2 1024MB 800MHz KINGMAX
Asus Ati Radeon X1950PRO 256 MB
+1 maxtor 120 GB-os Ide vinyó

köszi

Resistance is Futile!!

(#436) Peet210 válasza Borgi (#435) üzenetére


Peet210
őstag

Akár egy 400-as is.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#437) Borgi válasza Peet210 (#436) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

köszi a választ énis erre gondoltam de a dvd írót van hogy nem ismeri fel a gép és olyan hibával már találkoztam hogy a kevés táp miatt 1-2 periféria nem indult el a gépben(nem ebben).

Ez amúgy egy tegnap összerakott zsír új konfig.

üdv

Resistance is Futile!!

(#438) Interceptor válasza tlac (#434) üzenetére


Interceptor
addikt

hát reménykedem.Volt aki 450-est ajánlott.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#439) didyman válasza Interceptor (#438) üzenetére


didyman
őstag

Felesleges ekkora géphez.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#440) Csaba_20_ válasza Borgi (#437) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A DVD író nem elindulásának szerintem máshol keresned az okát. Ez a konfig nem fogyaszt többet 200-250W-nál akkor se, ha mindent csúcsra járatsz.

(#441) RAM válasza Ribi (#417) üzenetére


RAM
őstag

ez az energiatakarek idle mit jelent?

h tudom minimálisra csökkenteni a fogyasztást,
ha pl. este nem kapcsolom ki, mert reggel úgyis bebootolnék..

Csak tisztán

(#442) RAM válasza RAM (#441) üzenetére


RAM
őstag

XP hibernálást kiakpcsoltam

Csak tisztán

(#443) didyman válasza RAM (#441) üzenetére


didyman
őstag

Idle-A gép be van kapcsolva, és látsz egy windows asztalt. Alapjárat.
A fogyasztást ekkor drasztikusan a CPU kezelésével lehet, erre egy jó program a CPUIdle. A VGA energiatakarékos üzemét pár illesztőprogram csuklóból tudja is, dinamikusan látja el órajellel a cccot. Vinyót nem nagyon értelmes leállítgatni egy windows mellett, elég gyakran ránéz. A többi eszköz mg nem nagyfogyasztó.
Este kapcsold ki, induláskor nem eszik annyival többet, amennyit éjjel nem megy...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#444) didyman válasza RAM (#442) üzenetére


didyman
őstag

Pedig az jó dolog, ha minden eszköz normálisan felébred utána. Leggyorsabb indulás, és teljesen kikapcsolható géppel. Ja, kikapcsolni úgy érdemes, hogy a hálózati delejt is megszakítod, készenléti üzem is felesleges.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#445) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Esetleg valaki megtudná mondani, hogy mennyit ehet ez a konfig:
- Core2Duo e6300 (alapfesz)
- 2GB RAM (800MHz OCZ)
- 8800GTS
- 250GB Hitachi HDD
- DVD író
- PCI wifi
- SBLive!
- 1db CPU venti, 5V-on.
- 400W NorthQ táp, 14cm-s ventivel

A gép 24/7-ben megy, 95%-ban letöltés. Ilyenkor, ha jól tudom, a VGA lekapcsol, és így a monitor is kikapcsol.
Tehát, ebben a pihenős állapotára szeretnék egy fogyasztási értéket, konektórból.
A maximum nem érint.
Ha esetleg csökkenteném a proci feszt 0.2V-tal, akkor úgy még mennyit tudnék spórólni?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#446) Palika71 válasza Palika71 (#445) üzenetére


Palika71
őstag

200W-ot! :Y

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#447) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Valami hozzáértQ emberkét szeretnékk kérdzni, mennyit fogyaszt a gépem!:) nemérte ehez a témához!

Alaplap: Asus P5B-Vm
Processzor: Core2Duo 2,13Ghz
Videókártya: En7600Gs Silent 512 DDR2
Memória Kingstone kit 2x512 DDR2 800mhz
Táp: Superflowers Aurora 600W
Winyók: 200gb westerdigital 200gb samtung sata2-es mindkettQ
Meghajtó: gigabyte dvd író!
Van benne még 2ház venti és egy cpu venti, illetve 4neon amibQl 2megy állandóan, és egy aerogatewatch!:) a ventilátorok pörgése minimumra van szabályozva mindig!

ha egy nap megy 24órát a gépem az kb hány watt? és hány forint?:) elQre is várom a köszi a választ! (remélem nemeszik sokat a 600w-os tápom:$)

[Szerkesztve]

Üdv: Csabee.

(#448) Peet210 válasza Csabee. (#447) üzenetére


Peet210
őstag

150W kb. szerintem amit fogyaszt a géped.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#449) Csabee.


Csabee.
nagyúr

köszönöm a gyors reakciót!:) akkor 1 nap 150 watt, hm..:) az durván hány ft? :B ]

[Szerkesztve]

Üdv: Csabee.

(#450) CooLM@$TeR


CooLM@$TeR
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi konfigban:

Foxconn 3GTS-841 Midi ATX ház 300W táp
Foxconn 945G7MA-8KS2H alaplap
Intel Pentium D 915 (2.8GHz, Dual-Core, 2x2MB L2)
Transcend JetRAM 512MB DDR2-667 64Mx8 CL5 (2x)
Sapphire RX1950 GT 256M GDDR3 PCI-E ViVO/Dual DVI
WD Caviar SE 160GB SATA/300, 7200rpm, 8MB,
NEC OEM FEKETE AD7170S-0B S-ATA DVD-RAM 12x DVD 18x
19'' LG TFT


elég-e a 300W-os táp. Ismerősöm szeretné megtudakolni a tisztelt közönségtől, hogy izzasztó terhelés alatt vajon nem lesznek-e problémái. Húzást egyelőre nem tervez. Vajon megérné belerakni egy erősebb tápot? Inkább lenne elővigyázatos, minthogy megtörténjen a baj. A gyors válaszokat előre köszönöm az ő nevében is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.