Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39651) zsokagi


zsokagi
tag

Sziasztok
Thermaltake TR2 W0193RED 450W erről mi a véleményetek ,elég lenne egy AMD Phenom II
X4 940 msi 275 twin hez??

(#39652) vzsryl válasza Joshi (#39648) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az FSP a top5 tápgyártó között van, és az 500W-os Everest az egyik legjobban sikerült konstrukciójuk.
A 12V-os ágról eszik a proci és a VGA, tehát a két fölényesen legtöbbet fogyasztó alkatrész.
A Te Asrock lapod egy bitang kis jószág, jól bírja a tuningot, jól felszerelt stb.... Nem fikáznám a helyedben, még a végén megbosszulja. :)

(#39651) zsokagi: Szia!

Nem rossz táp, de ennyi pénzért van sokkal jobb alternatíva, pl az előbb említett FSP everest 500W.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39653) zsokagi válasza vzsryl (#39652) üzenetére


zsokagi
tag

mondjuk ez: FSP BlueStorm Pro 500W

(#39654) vzsryl válasza zsokagi (#39653) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az is remek választás lenne, de fontos, hogy PRO legyen, vagy ha belefér, akkor Bronze még jobb.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39655) zsokagi válasza zsokagi (#39653) üzenetére


zsokagi
tag

köszi de nem lesz kevés az 500w??

(#39656) kfron válasza Kvazár (#39649) üzenetére


kfron
aktív tag

Azért választottam ezt, mert bitang halk.
Másrészt nem akarok évente, kétévente tápokkal foglalkozni...
(Így jártam az FSP-vel, nagy márka, 26 ezerbe fájt, ( 650-GLN ), és másfél év alatt kettő ment gallyra...) :F
Az FSP előtt volt még csilivili Hiper 460W-os tápom is, anno egy kis fonott kosárnyi papírpénzbe került, egy év után az is kuka. Volt még Codegenem, de az már az én hülyeségem volt.
Ezek után 5-6 évig nem szeretnék tápot cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

(#39657) Joshi válasza vzsryl (#39652) üzenetére


Joshi
titán

Na jó meggyőztél, akkor legyen az FSP Everest 500W. :K
THX! :R

ui.: az Asrock lap jó is lenne ha hozzáértő emberek készítenék a biost hozzá. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39658) Kvazár válasza kfron (#39656) üzenetére


Kvazár
őstag

Remek.
Igen én is azt nézem, hogy nincs nála halkabb minőségibb táp. Főleg olyan nincs ami még olcsóbb lenne, de lehet csak én nem vok elég alapos.
Ezért irogatok ide már vagy 4 napja.
Én, nálad talán szerencsésebb voltam, mert 7 évet bírt a DTK-m, amiről viszont azt olvastam eléggé futottak még, és a köv tápnak is az a mérce, tehát egy 5-7 évet min várok tőle, és nem akarok azzal foglakozni, hogy azt a plusz vidkarit, meg hdd-t belerakhatom-e.

1 szó mint 100, igen aki halk jó tápot akar venni, az ezt vegye, igaz drága, de olcsóbban csak rosszabbak vannak.

Eladó cuccaim: -

(#39659) Dyno válasza Landon (#39646) üzenetére


Dyno
veterán

Géped így se fog kajálni 350W-nál többet, szerintem hagyd bennt az everestet.

(#39645) vzsryl: Szerontem ez a Sharkoon is FSP beles.Főleg a táblázatát elnézve.

(#39641) 14adam : Az egy baromi öreg táp volt, ami nála járt újra elkozáson.

(#39639) kfron: Helyes!Minnél több Enermaxot!

(#39647) t.kristof: Seasonic ami nagyon jó, de nem a SS beles korika....a venti mizéria eddig oké volt, kinek jelentkezett kinek nem, Stol írta a rövidzáras szitut, hát nem győzte emg a népet, 3napja egy PH kollégának kigyulladt a gépe, mivel a zárlatos vinyó miatt nem kapcsolt le a vx450, ezek után csak annyit vegyétek, én emg eladom.

(#39653) zsokagi : 280W körül kajáló konfighoz? :U

[ Szerkesztve ]

(#39660) Lacc88 válasza lsc (#39601) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nekem eddig se volt ! :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#39661) Landon válasza Dyno (#39659) üzenetére


Landon
őstag

Azt mondod? Hát jó. Én is gondolkodtam a dolgon mert mondtad már nekem, hogy jó lesz oda az az Everest csak nagyon makacs vagyok. :) De akkor most ezt meg is fogadom végleg! Maximum ha az új lappal is produkál ilyen POST előtti 11msp-eket akkor gondolkozok el azon hogy vmi van a táppal.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#39662) Dyno válasza Landon (#39661) üzenetére


Dyno
veterán

Rálrsz akkor gondolkodni rajta, max akor veszel tápot, ha meg nem lesz probléma megmaad közel 30K-d. :)

(#39663) vzsryl válasza Dyno (#39659) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Szerontem ez a Sharkoon is FSP beles.Főleg a táblázatát elnézve."
A táblázat alapján FSP-nek tűnik, de annál jóval drágábbak lesznek. 60€+áfa+kisker haszon, és máris 21-22k az 500W-os példányért. Az 500W-os FSP Bluestorm PRO/BRONZE és Everest mind 20k alatt van (15-19k).

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39664) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi a tanácsokat, végül is superb460 lesz, már megrendeltem :K

═════════════════════════════════════════

(#39665) Landon válasza Dyno (#39662) üzenetére


Landon
őstag

Pontosan. :) Az a jelenség akkor itt még nem érvényes tuning mellett se (140+W-os CPU), hogy ok-ok hogy a táp bírja de mivel már maximalizálva van ezért jobban melegednek emiatt az egyes komponensek pl CPU?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#39666) Dyno válasza Landon (#39665) üzenetére


Dyno
veterán

Több fögyasztás, feljebb kapcsol a ventije, de ez egy 750W-os tápnál is jelentkezne mivel ekkora fogyasztásnál, 50-60W-otmár elkell hűteniük.Ne parázz eléknek kell lennie! :)
Meleg meg nem lesz, mivel nem Corsair feljebb fog kapcsolni a venti benne.

(#39663) vzsryl: Már javítottam magamat.

[ Szerkesztve ]

(#39667) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Röviden és tömören:

CM Real Power RS-520 vs. Corsair HX520 ?

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39668) RootRulez válasza unclefucka (#39667) üzenetére


RootRulez
félisten

Corsair HX520-ra egy szavazat :K (de lehet csak elfogultság :U)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#39669) unclefucka válasza RootRulez (#39668) üzenetére


unclefucka
senior tag

:R Köszi a választ, várok még szavazatokat.
Oly rövid a kérdés, és oly nehéz a választás...

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39670) RootRulez válasza unclefucka (#39669) üzenetére


RootRulez
félisten

HX520 egyik leghalkabb táp és Seasonic a belseje, szal jó :K Én a hangerő miatt választottam, és eddig bevált.

═════════════════════════════════════════

(#39671) unclefucka válasza RootRulez (#39670) üzenetére


unclefucka
senior tag

A halk üzemmód fontos!
A PH teszt alapján a CM egy kicsit hangos.
Ez egy igen nyomós érv a "kalóz" táp mellett. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39672) unclefucka


unclefucka
senior tag

A Corsair egyetlen "hiányossága", hogy a floppy táp-csatlakozók csak átalakítón keresztül jelennek meg és ráadásul egyből párosával...brrrr. Lehet, hogy ez az egyetlen momentum ami miatt a CM-et választom.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39673) RootRulez válasza unclefucka (#39672) üzenetére


RootRulez
félisten

Nos, nekem már nincs is floppym. Téged se kéne már zavarnia. :B

═════════════════════════════════════════

(#39674) 14adam válasza RootRulez (#39673) üzenetére


14adam
addikt

De vannak olyan hangkártyát amikhez kell floppy csati(nem régi,hanem újabb fajta hangkarik:Sound Blaster Elite Pro),azért oda elég jól jön,vagy előlapi ventivezérlő panelt is láttam már ami kívánta a floppy csatiból az áramot

[ Szerkesztve ]

(#39675) nyunyu


nyunyu
félisten

Hangkartyahoz Berg csati???

Nem eleg a fejhallgato erositohoz, amit a PCI/PCI-E portbol ki bir venni 5V-n?

Egyebkent nalam a HX520 dobogos a gepemben levo zajforrasok kozott.
Szoros harmadik a minimumra leszabalyzott vizpumpa, meg a masodik vinyom mogott. :DDD

Mondjuk ha raraknam a gep oldalat, akkor talan nem hallanam a 2 eve kopo csapagyas tapventi finoman surrogo hangjat.

#39674: Ja, hogy a Creative kreativkodik mar megint.
Parszor mar megfogadtam, hogy toluk semmit.

Eloszor tanuljanak meg drivert programozni, ne nekem kelljen hekkelni, hogy 1. felmenjen a kartyamra (Au4 2.18.0010 :( ), 2. raadasul Win7 alatt, 3. recseges helyett valahogy szoljon is. (2.18.0011 vegleges+osszes beta bugfix :W )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39676) RootRulez válasza 14adam (#39674) üzenetére


RootRulez
félisten

Nyomós érv lehet

═════════════════════════════════════════

(#39677) omikron23 válasza unclefucka (#39669) üzenetére


omikron23
senior tag

Hi!

Én is Corsair párti vagyok, bár volt már chieftec-em is. A corsair nagyon halk, nálam a proci és a vga hangosabb a tápnál.... :D
Még egy szavazat a CORSAIR-re.... :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#39678) Dyno válasza unclefucka (#39667) üzenetére


Dyno
veterán

Enermax MODU82+ 525W.27k a hardverkerbe.

(#39679) bartucc válasza unclefucka (#39671) üzenetére


bartucc
addikt

Ha annyira fontos a halkság, Enermax a legjobb.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39680) Qru válasza unclefucka (#39667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Enermax a leghalkabb, azt vedd inkább. Ha csak az említett kettő közül lehet választani akkor a Corsair-t vedd.

#nincsbennetarcsi

(#39681) Kozma Janos


Kozma Janos
csendes tag

üdv mindenkinek

maximum 15 k ig milyen tápot ajánlanátok Q8200 proci hoz tuning nélkül, 1 DB 500 as hdd, 1 dvd író + HD 4850 1 giga ram... később videókártya bővítés esetleg.

(#39682) Dyno válasza Kozma Janos (#39681) üzenetére


Dyno
veterán

Corsair cx400.

(#39683) pityeszka válasza Dyno (#39678) üzenetére


pityeszka
őstag

Ami szerintem nagyon jó ár érte. :K Figyelembe véve, hogy van ahol 35e ft!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#39684) Qru válasza Kozma Janos (#39681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hallgass Dyno-ra, Corsair CX400-nál keresve se találsz jobbat ebben a kategóriában. :K

#nincsbennetarcsi

(#39685) Kozma Janos válasza Qru (#39684) üzenetére


Kozma Janos
csendes tag

igazándiból a bajom az jelenleg, hogy ketyeg egy 450 es chieftec a gépemben, és nem mindig indul el, mert bevillan a videókártya hátsó piros ledje, hogy kevés a power...de mondjuk 30 ból 1 x van ez.

(#39686) Dyno válasza Kozma Janos (#39685) üzenetére


Dyno
veterán

MErt a tápod valszeg öregecske, valszeg a kondik lassan töltenek....A másik emg kb 200W-t kajál a géped....bővenelég alá a cx400.

(#39687) hans...


hans...
csendes tag

Sziasztok megvettem a tápot(Fsp 400pns),de még mindig fagy a gépem,most ahogy elíndítottam a (the saboteur) játékot belépett rendesen ahogy 3 lépést tettem már meg is fagyott!
Mi lehet a baj akkor?

(#39688) Dyno válasza hans... (#39687) üzenetére


Dyno
veterán

Ramokat cserélgesd meg, drivereket.Nem a táptól fagysz az biztos.

(#39689) bartucc válasza hans... (#39687) üzenetére


bartucc
addikt

Több oka lehet, legvalószínűbb a ram.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39690) Kvazár válasza Dyno (#39688) üzenetére


Kvazár
őstag

Neked mindenki gépe csak 200-250W-ot eszik.
Akkor tudnám minek csinálnak 1200W-os tápokat. :)

(Megrendeltem az Enermaxot :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#39691) MZsoltee válasza Kvazár (#39690) üzenetére


MZsoltee
veterán

1. Szép nagy szám és a sok okos emert meg lehet vele butítani és drágáér eladni
2. könnyebb magas hatákonyságú tápot építeni 1200W-ra mint 350W-ra
1200/0,85=1412W ergo 200W veszteség
350W/0,85=411 61W veszteség...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#39692) HANDO88 válasza hans... (#39687) üzenetére


HANDO88
senior tag

sziasztok. hans a saboteur játékot ne vedd alapul mert egy csomó embernek fagy.nekem is többek között.ott a játékkal van gond.ati kártyád van? :Y

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#39693) d@minator válasza MZsoltee (#39691) üzenetére


d@minator
addikt

Ezt így értelmetlen kiszámolni. Azonos felvett teljesítményen egyforma a veszteségük. (na jó nem egyforma, mert a hatásfok nem egyforma minden teljesítményen)

(#39694) Dyno válasza Kvazár (#39690) üzenetére


Dyno
veterán

Nézz már szét teszteknél miegymás....mi egyen azona gépen többet?na de mindegy te majd biztos jobban tudod... :U

(#39695) MZsoltee válasza d@minator (#39693) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez az, pontosan nem tudom, hogy mit modn ki a szabvány, de biztos vagyok benn, hogy egy 600W+ os táp ami 85 Gold minősítésű, az nem hozza ezt mondjuk 200-250W körül, amenynit ugye a legtöbb gép fogyaszt.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#39696) vzsryl válasza Qru (#39684) üzenetére


vzsryl
nagyúr

FSP Everest 400W-ot azért ne felejtsd el. Szvsz. jobb tápegység, és árban nagyjából megegyeznek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39697) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Az itt lévő 2 kérdésre tud valaki válaszolni?
Illetve okozhatja a táp azt hogy egyszerűen kikapcsol a gép nagy tuningnál terhelés alatt?

(#39698) kfron


kfron
aktív tag

Na, beleraktam a gépbe cuccot... (Enermax eco 620W)
Tényleg nem dicsekedni akarok, nem is hozom fel többet a témát, de ezt
mindenkinek "hallania" kéne... Az FSP sem zajongott, de ez egyszerűen kussol.
Most, netezés alatt nem is érezni, hogy tolná ki a levegőt hátul.
Mintha nem is működne. "Atomzsír"

[ Szerkesztve ]

(#39699) Dyno válasza danati (#39697) üzenetére


Dyno
veterán

Igen elfogy a táp, ekkora órajelen meg műszerrel mérd ki ne tdp értékekkel dobálozzunk.

Írhatnál összeget mit szánsz rá, de így első Corsair VX450.

(#39698) kfron: Shteer kollégával még kell eggyeztetni, de úgy nézzki lecserélem egy az egyben a vx450-em egy pro82+ 385W-osra.Na de kopp-kopp, remélem benne van, így elsőre tetszett neki az ajánlatom.

(#39700) MZsoltee: 15a-es ága van amiről cpu kajál, a kazán meg elkajál annyit főleg 4,0GHz-en képzelem milyen feszekkel....szóval 15@180W valszeg kevés neki.

[ Szerkesztve ]

(#39700) MZsoltee válasza danati (#39697) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sztem ott a vége a procinak, de megpróbálhatod másik táppal is, de elégnek kell lenni oda a 450W-osnak, bár lehet, hogy megfáradt már...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.