Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39151) lujo10


lujo10
aktív tag

Hali!
Szerintetek melyik a jobb választás, figyelembe véve a hűtés hangját is.
Giga 550P szállítással eggyütt 11.500.-
vagy
FSP Saga II 500w szállítással 15.200.-
A profilomban található konfigot hajtaná egy HD4890-nel, (tudom, hogy a mostani is vinné, de igencsak megjönne a hangja).
Ja, és mindkét táp zsír új.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#39152) 14adam válasza Jugar (#39150) üzenetére


14adam
addikt

Elég jó áron van.Ved meg táppal együt,és akkor ha bővítesz még valamit akkor tökéletes lesz hozzá a Superb 460,Fsp belsővel szerelik ami nagyon jó

lujo10: Nemérdemes az 550-es gigát venni,mert csak 12v-vel tud többet mint a Superb 460.460-as jóval olcsóbb.Ved meg a Saga-t

[ Szerkesztve ]

(#39153) t.kristof


t.kristof
senior tag

az lehet a táp miatt, hogy ujraindul a gép? tehát játszok a gépen, és egyszercsak fogja magát és ujraindul. ha netezek,zenét hallgatok v bármi mást csinálok akkor nem indul ujra, csak amikor játszok:S konfigomat megtaláljátok ha rám kattintotok. egyébként a tápom 400W-os Gaba(házhoz volt).

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#39154) vzsryl válasza lujo10 (#39151) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Nem sokkal drágábban van mindkettőnél halkabb, nagyobb hatásfokú és jobb minőségű táp: FSP BlueStorm Pro 500W

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39155) 14adam válasza t.kristof (#39153) üzenetére


14adam
addikt

Biztos,hogy táp baj.Vegyél egy Fsp 350pnf vagy egy Hipro-t ami 350 körüli

Jugar:Lehet átalakítót venni,molexből csinál sata kábelt,és akkor akár mind a 6 satás eszközöd egyszerre mehet.

[ Szerkesztve ]

(#39156) Jugar


Jugar
tag

Bocs a laikus kérdésért, de nem értek hozzá. Az pontosan mit takar hogy a superb 460W-os tápegységen x4 sata van, az alaplapon 6 sata. Az hogy 2 nem fog működni az alaplapon?

(#39157) lujo10


lujo10
aktív tag

14adam: köszi, majd még átgondolom.
vzsryl: nekem is ez lenne a legszimpibb, de mire eljut hozzám az cc.18.500.-, sajna ennyim most nincs a történetre, de azért neked is kösz.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#39158) t.kristof válasza 14adam (#39155) üzenetére


t.kristof
senior tag

fsp atx-400pnf-et tervezek mert uj vga lesz kb 1-2honapon belül, az a ~2-3e forint megmár semmi. :))

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#39159) attiati


attiati
veterán

volt már rá példa, hogy tápot gyárilag hibásan kaptatok?

holnap rendelnék webshopból, de nem szeretnék feleslegesen a visszaküldés szolgáltatásért fizetni

(#39160) zsokagi


zsokagi
tag

Na még egy kérdés,FSP Everest 800, ez milyen belezéső táp?

(#39161) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Nem kifejezetten tápegységet szeretnék venni hanem a jelenlegi 19V - 90W-os adapteremet szeretném lecserélni egy 12V - 120W-osra.
Egy PicoPSU-120WI 12-25V DC-DC ATX tápegységhez kellene mert fejlesztem a gépet és sztem kevés lessz neki a jelenlegi adapter sajnos(főleg mivel 19V-os).

Keresgéltem és ezt találtam: Trust PW-2120
Csak sajnos nemtudom mennyire megbízható ez az adapter + van benne egy kicsi venti is ami nem igazán jó mivel egy totál néma gépet fog hajtani. :(

Jó lenne ha valaki tudna véleményt mondani erről az adapterről vagy egy másikat ajánlani hasonló paraméterekkel venti nélkül(találtam 150W-osat is venti nélkül csak kicsit drága volt).

(#39162) vzsryl válasza zsokagi (#39160) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Természetesen FSP, de sajnos 500-as elektronikára épül, és emiatt nem ajánlott.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39163) Vidori válasza Szipi (#39161) üzenetére


Vidori
aktív tag

Itt találsz többfajta gyártmányú és teljesítményű adaptert.
Hálózati adapterek kategória alatt.
90W, 120W és 150W
áramellátás

[ Szerkesztve ]

(#39164) Szipi válasza Vidori (#39163) üzenetére


Szipi
aktív tag

Köszi a linket! :R

Sajnos eggyik sem 12V-os és a mostanit is azért akarom lecserélni mert 19V-os és csak 90W-os(így nem tudja a Pico PSU leadni a spec-ben leírt teljesítményeket).

(#39165) Vidori válasza Szipi (#39164) üzenetére


Vidori
aktív tag

És ha lecsérélnéd az NB-90-es egy nagyobbra, akkor sem volna jó?
Itt vannak nagyobb 120W és 150W-os testvérei.
A Trust kb 18eFt.
Teszvesz és Vatera?

[ Szerkesztve ]

(#39166) Dyno válasza honda23 (#39144) üzenetére


Dyno
veterán

Na és miért kétled?2 nagy venti eszik kábé nagyon max 10W-t....

Továbbá az egész géped 250W-nál nem fog töbet enni, az a fos giga meg csak 360W-t tud a 12V ágán, a CX400 ugyan ennyit tud 360W-t sőt képes az többre is.

De ha kétled biztos jobban tudod, végy amit akarsz, csak fáj hogya névleges teljesítménnyel dobálózól.

Továbbá ha csak éppen hogy elvinné akkor sem ajánlanám, "űzöm már egy ideje az ipart" itt a topikba....

(#39160) zsokagi: Első hsz? :O FSP-be mi lenne ha még másoknak is ők szállítanak? :O De jól olvasd át mert nem ajénlott kategória, le is van írva miért.

(#39159) attiati: Volt, ezért érdemes olyan webshopot válaszani ahol van garanciafutár, iponba is van ilyen én többről nem tudok, mindig megyek a cuccokért.

(#39143) camalot:[link]

[ Szerkesztve ]

(#39167) kpal


kpal
veterán

Az FSP 350 és 400-as PNF-eken mennyi és milyen fajta csati van ?

(#39168) Dyno válasza kpal (#39167) üzenetére


Dyno
veterán

24pin lapra
4pin lapraa cpunak
4 molex
2sata

(#39169) kpal válasza Dyno (#39168) üzenetére


kpal
veterán

Lehet a 4molex kevés lesz valamilyen átalakitóvel ketélehet osztani 1 db molexet és az ilyen megoldás nem terheli a tápot ?

(#39170) Dyno válasza kpal (#39169) üzenetére


Dyno
veterán

Nem terheli. Lehet kapni minden számtech boltba Y elosztót.[link]

(#39171) Oliverda válasza Dyno (#38277) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért baj az hogy nincs túláram korlát?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39172) Dyno válasza Oliverda (#39171) üzenetére


Dyno
veterán

Kicsit sokallom hogy ezeken a kábeleken akár 40-50A átfollyon, aztán lehet azért állok így hozzá mert nekem nicns rá szükségem, de én nem tartom rendszerű dolgonak, hogy ekkora mennyiségű áram haladhasson át egy kábelen akár, meg ott van a szög a zsákban, hogy mivan ha zárlat keletkezik.

Egyágas Corsairek meg vagyonvédelmi szempontból nagyon ellenjavaltak, ugyanis egy periféria csatinak a végére akasztott műterheléssel 15-16A-es terhelést előidézve a kábelek majd burkolat olvadásáig képesek melegedni.
Ha a periféria kábel végén egy rövidzárat csináltam, abszolute nem állt meg a táp, hanem ment tovább és ~30A-es áram folyt a kábelben. Azért ennyi, mert annak a vezetéknek ~0,4ohm az ellenállása.

Láttam már sok VRM hibás VGA-t, ahol a VRM rövidzárként visekedett. Most, ha ez egy ilyen tápnál áll elő pl. amikor nem vagy gépközelben, lazán porigég a gép, sőt akár a lakás is.
Nem véletlen, tehát hogy 15-16A-ben maximalizálták az ágankénti maximumokat.

Nekem ezt Stol írta egyszer azóta valahogy kicsit tartok az egy ágon 30A+-t tudó tápoktól.

De ez az amibe még sohase mentem ele igazán, csak egyszerűen soknak tartom ahogy fent is írtam, de ne így legyen...de sajnos ebben nem vagyok elég jártas. :(

[ Szerkesztve ]

(#39173) Oliverda válasza Dyno (#39172) üzenetére


Oliverda
félisten

Valahogy kétlem hogy nem gondoltak erre. 26 féle minősítést megkap egy ilyen táp és rövidzárlat esetében nem áll le magától? Kissé hihetetlenül hangzik ez így 2009-ben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39174) Dyno válasza Oliverda (#39173) üzenetére


Dyno
veterán

Én is nehezen hiszem el, hogy ne állna le, SS nem erről híres, csak Stol mondatai másra engednek következtetni... :(

Lényeg lényege én használom atovább a Corsair tápom, remélem nem okoz kellemetlen meglepetést. :)

[ Szerkesztve ]

(#39175) Szipi válasza Vidori (#39165) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nekem jó lenne csak a Pico PSU-nak nem.
Azért szeretnék mindenáron 12V-os adaptert venni mert akkor csak "simán átengedi" magán az alkatrészekhez a 12V-ot és nem kell belenyúlnia mint a 19V-ba. Így kevesebb hőt termel(az adapter is) és a specifikációjában leírt teljesítmlény értékeket is képes hozni:
12V: 6A
5V: 6A
3,3V: 8A

Ezek az értékek pont jók lennének, de a doksijában a táblázat alatt oda van írva ha aktív hűtés nélkül és/vagy "magas" bemeneti feszültséggel akarja valaki használni(a 19V ebben az esetben már annak számít) akkor az ágakat ~20-40% -al kevesebbel szabad csak terhelni. :(
Biztos vagyok benne hogy a melegedés miatt írták oda és hosszú távon nem lenne jó megszegni ezt az előírást.

A Trust 12-13e Ft pár boltban, ott venném mert az még belefér de többet nemigazán adnék 1 adapterért. Csak a minőségétől félek mert nem egy relatív olcsó gép lessz rákötve és ha behal lehet visz mindent. És a Trust nem a minőségi cuccairól híres ahogy halottam pár embertől.

Remélem így már érthető miért ragaszkodok a 12V-os adapterhez ennyire. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39176) nyunyu válasza Szipi (#39161) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy PicoPSU-120WI 12-25V DC-DC ATX tápegységhez kellene mert fejlesztem a gépet és sztem kevés lessz neki a jelenlegi adapter sajnos

FSP CEC szeriat NE vegyel, mert iszonyuan zugnak terheletlen allapotban.

Delta 12V-s adapterevel nincs ilyen gond.

Melohelyen szetnezek, hogy mennyi az ipariPCnkhez valo Delta 12.5A@12V, max neked megfelelo tapcsatit kell ra raknod, mivel az ipari cuccon Power-Mini-DIN van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39177) Oliverda válasza Dyno (#39174) üzenetére


Oliverda
félisten

Stol mondatai sem a szentírásból származnak bármennyire is ért a tápokhoz. Amúgy szerintem annak vajmi kevés a valószínűsége hogy 40-50A folyon át egyetlen kábelpáron.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39178) vzsryl válasza Oliverda (#39177) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De azt ugye észreveszed, hogy stol műterhelésen vizsgált egy bizonyos tápot, és szakmai kijelentéseket írt? Te viszont csak annyit, hogy "Valahogy kétlem", "Kissé hihetetlenül hangzik", "szerintem annak vajmi kevés a valószínűsége".
Félre ne érts, egyáltalán nem kötekedni akarok - mivel a szakmai tudásod jóval nagyobb az enyémnél -, csak most ez így feltűnt, és gondoltam szólok. :R

"Kissé hihetetlenül hangzik ez így 2009-ben."
A minőség csak csökken a tápok terén, tehát szvsz. egyáltalán nem hangzik hihetetlenül. Mondjuk az OEM SS-ekben elvileg nem spórolnak, de a legtöbb gyártó azt teszi, pl FSP. :(

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39179) Dyno válasza Oliverda (#39177) üzenetére


Dyno
veterán

Valóban nem szentírás, viszont írta, hogy rövidre zárta, és ment tovább a táp.Na de mindegy én nem vitázom mert tisztellek itt a fórumon, bármi AMD-s dolog van hozzád a legérdemesebb fordulni, de nekem véleményem eggyezik a Vzsryl-vel, sajnos spórólnak.

[ Szerkesztve ]

(#39180) Oliverda válasza vzsryl (#39178) üzenetére


Oliverda
félisten

A hangsúly az egy bizonyos tápon van. Tehát ebből én nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Másrészt ha egy táp bizonyos oknál fogva egy ágon is túllépheti a specifikációkban szereplő értékeket akkor nem hiszem hogy sokat számít az hogy a 12V hány felé van bontva.

Nem vagyok tisztában a ma erre vonatkozó EU direktívákra de még így is ki merem jelenteni hogy nonszensz ha egy tápnál ma megengedett az hogy ne legyen benne rövidzár védelem. Persze anomáliak előfordulhatnak de ez megint csak nem általános dolog.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39181) vzsryl válasza Oliverda (#39180) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"ki merem jelenteni hogy nonszensz ha egy tápnál ma megengedett az hogy ne legyen benne rövidzár védelem. Persze anomáliak előfordulhatnak de ez megint csak nem általános dolog."
Reméljük, hogy igazad van. :R Jó lenne ha stol, vagy valaki letudná tesztelni az egyik X-es SS-t.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39182) lsc válasza Oliverda (#39180) üzenetére


lsc
nagyúr

Ne erőlködj, egy táp hibája alapján már nem ajánlott a corsair, ráadásul annak a tápnak sem ismerjük az előéletét . Stol megírta, úgy van, ennyi .
Hozzáteszem biztosan ért hozzá, de azért egy beszart mondjuk mazda alapján nem mondanám hogy az összes mazda rossz . Itt viszont ez van, hiszen ez egy szakmai topic .

Az élet kegyetlen .

(#39183) Oliverda válasza vzsryl (#39181) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt hiszem hogy ezt nem túl nehéz kipróbálni. Majd ha lesz rá alkalmam megnézem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39184) Dyno válasza lsc (#39182) üzenetére


Dyno
veterán

Valóban elképzelhető, hogy van benne rövidzár védelem, azért odabaszna ha nem lenne az SS-ben mondjuk havernál zárlatos lett egy ram és olcsó táppal megkapcsolt a gép és elkezdett "szaglani" kiprobáltuk nálam meg se makant nem akart bekapcsolni, egy pilanatra emgmozdultak a ventik aztán meg is álltak.

[ Szerkesztve ]

(#39185) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Seasonic tapokrol mennyire van szemelyes tapasztalatotok? Kineztem egy ilyet, de szinte semmit nem tudok rola. DFI DK 790GX-M2RS lap, 940-es Phenom II BE ala kellen. VGA meg nemtudom mi lesz, de valszeg 4850. Tuning lesz amennyire csak birja. Mindenkepp innen kell valasztanom. Szerintetek mi lenne a legjobb? 80Font alatt jo lenne megallni. Corsair, Enermax vagy Seasonic tap kellene ha ezt nem ajanljatok. Lenyeg: halk legyen.

Az utso asztali tapom VX450 volt amit nagyon megszerettem, de most kiprobalnek valami mast.

Köszi!

(#39186) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
q6600, 4g geil ultra, 2-3-4 vinyó, odd, 5770, 3-4 +venti.
kérdés, hogy elég-e a 450es chieftec gps-450aa-101a tápja ehhez.
8800gts (g92)-t simán vitte, nem nyöszörgött.
köszi.

Dirr

(#39187) 14adam válasza rigo88 (#39186) üzenetére


14adam
addikt

Vinni fogja,de ha még nincs meg a táp akkor írd le mennyit szeretnél rákölteni,mert van ennél jobb választás is

Kem:Seasonic nagyon jó táp,de pár sorral feljebb ahol off-ba van pont róla beszéltek.Halk és megbízható magas hatásfokkal.De az Enermax még halkabb és magasabb hatásfokkal rendelkezik,és az egyik legjobb táp gyártó

[ Szerkesztve ]

(#39188) Dyno válasza kem (#39185) üzenetére


Dyno
veterán

Tökéletes amit kinéztél.

(#39189) Qru válasza kem (#39185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SS tápok nagyon jók, csak ajánlani tudom abszolúte. Élvonalbeli, évek óta használok SS beles tápot.

#nincsbennetarcsi

(#39190) mad1


mad1
veterán

Mi a legjobb ár arány tapegyseg 2db gtx275hoz es q9550 es tepesehez?

Ne szemetelj ! = Steam

(#39191) Dyno válasza mad1 (#39190) üzenetére


Dyno
veterán

Corsair tx650.

(#39192) mad1 válasza Dyno (#39191) üzenetére


mad1
veterán

Thx
Hx es a vx kozott csak a belso a kulombseg?

Ne szemetelj ! = Steam

(#39193) 14adam válasza mad1 (#39192) üzenetére


14adam
addikt

Ha tx és hx akart lenni akkor csak annyi a különbség,hogy a hx moduláris a Tx nem.Ugyan az a belső ugyan annyit tud leadni,ugyan az a hatásfok,és ugyan az a venti

[ Szerkesztve ]

(#39194) rigo88 válasza 14adam (#39187) üzenetére


rigo88
aktív tag

minden megvan, csak beszart a 8800gts, így vga vásárlás előtt vagyok, és ha nem bírná a táp, inkább vennék egyel "gyengébbet"
ja, és nyilván nem akaromka kérdése, de jó lenne 30 környékén a vid. amire szerintem még várnom kell.

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#39195) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Melyik táp a jobb?
Chieftech gps 450 aa vagy pedig Coolink MPT-5012P?
Eladom a gépem és nem tudom melyiket lenne érdemes megtartani.

(#39196) Dyno válasza Joe fiú (#39195) üzenetére


Dyno
veterán

Csifi minőségibb.

(#39197) Cartman002 válasza Cartman002 (#39061) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Sajnos most szóltak, hogy nem lehet kapni, sőt ahogy nézem több bolt árlistájáról is eltűnt a 400W-os FSP Everest táp :(
Úgyhogy a kérdésem továbbra is él, 420W-os Chieftec helyett milyen tápot vegyek, ami együttműködik az APC szünetmentesemmel, és lehetőleg moduláris?

(#39198) Dyno válasza Cartman002 (#39197) üzenetére


Dyno
veterán

Corsair HX450, igaz ő már drágább.

(#39199) Joe fiú válasza Dyno (#39196) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Rendben köszi.Chifi táp nem allergiás a szünetmentes tápra? mert én azt használok

(#39200) Dyno válasza Joe fiú (#39199) üzenetére


Dyno
veterán

Első hsz-be bene van, de ezekben én nem vagyok jártas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.