Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39951) ko9


ko9
addikt

Hali!

Egy E2180 proci, egy Gigabyte GA-P35-DS3 alaplap, és egy nVidia 9800GT, 2GB DDR800as Kingston, és egy 250es vinyó, nameg egy dvdíró mellé mien tápot ajánlanátok? Nem akarok túllöni a célon, itt most az ár lenne a lényeg...

vzsryl mester azt mondta, hogy kb 200W lesz az össz fogyasztása a rendszernek, akkor egy 300as Delta táp elég lenne mellé? Itt most az ár a lényeg, de azér azt se szeretném, ha szétbombázná a rendszert a táp :))

Köszi a segítséget!

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#39952) ko9


ko9
addikt

Bocs, dupla... :W

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#39953) nyunyu válasza ko9 (#39951) üzenetére


nyunyu
félisten

vzsryl mester azt mondta, hogy kb 200W lesz az össz fogyasztása a rendszernek,

Sokat nem tevedett.

Elozo gepsarkanyom adatai:
GA-P35-DS3, C2D E4400@3000 (1.25V), 2x2+2x1 Kingmax DDR2-800, MSI 7900GTO, Samsung F1, Hitachi P7K500, Audigy 4, Cinergy400 tuner, Laing D5@max, Corsair HX520
fogyasztasmero szerint:
Win7 desktop: 133.3W
OCCT tapnyuzo teszt alatt: 248.2W

Ebbol vonj le 30W-ot, mert annyit zabal a vizpumpam, ha (feleslegesen) maximumra van tekerve. (minimumon 25W-tal kevesebbet mutatott a mero.)
Ha a masodik vinyot, masodik par ramot, tunert, hangkartyat leszamolod, az is kb. 20W minusz. (masodik vinyo+tuner+hangkartya az konkretan 13-14W a mostani gepemben, amirol itt reszletesen irogattam, elso es harmadik ertekeket nezd.)

Maris 200W a maximum, amit kivesz a konnektorbol. (tapom veszteseget leszamolva ~165-170W)

E2180 az ugyanaz, mint az E4400, csak fele cache le van tiltva, 9800GT az +/-10W-on belul van a 7900GTO-hoz kepest.

Szoval ehhez boven sok egy minosegi 300W-os tap.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39954) ko9 válasza nyunyu (#39953) üzenetére


ko9
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Megy is a rendelés :DD

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#39955) stol válasza 14adam (#39859) üzenetére


stol
addikt

PÜ-be kérdésre csábítással óvatosabban ha lehet...
Dolgozó ember(ek) vagyok/unk, akik most karácsony környékén örülök/nek, ha a segge/ük szelel. :DDD

(#39956) nyunyu


nyunyu
félisten

1000+ wattos kerdesre visszaterve: HighPower 1350W?

Ok sem aproztak el, 100A a 12V agak ossz terhelhetosege...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39957) priti válasza lsc (#39941) üzenetére


priti
addikt

Az egész gépre írtam. Az új cuccok többet esznek. A 4870X2-őt nem az 5850-hez kell hasonlítani, hanem az 5970-hez, aminek csak azért vették lejjebb az órajelét az 5870-hez képest, hogy szabványon belül fogyasszon, valami irdatlan mit megzabál.

(#39945) KMT

Dugd be a hosszabbítót a fogyasztásmérőbe, aztán nézd meg. Ez a szerintem, meg szerinte, meg a haverom haverjának a sógora szerint... annyira nem drága egy fogyasztásmérő.

(#39947) Dyno válasza

Kötekedésedből nem kérek, tudsz magyarul, elolvasod, értelmezed. A srác olcsó tápot akart egy olcsó gépbe. Nyilván nem azért, mert költeni szeret a gépre, kodegány tápja volt. Most mit vagy fennakadva, hogy szóbajön a mérfuri, filléres a különbség a 600W-os meg a 450W-os között náluk, ilyen 1-2k, ezért mondtam neki a 600-ast, vegyen egy 600W-ost 5 rongyért azt jónapot, azt a kisfogyasztású gépet gond nélkül elviszi 10 évig az a bél, attól mert fos benne a védelem még tápegység az is. Tökmindegy milyen a védelem ha nincs rá szükség, ki ne találd már hogy attól a géptől izzadni fog az a táp és elpukkan neki... Most a szarnak vetettek vele egy 350W-os seholsemmit? Szar a Mercury, de azért ennyire nem szar.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#39958) Matthisa


Matthisa
tag

Gyerekek! Van egy adott gép AMDathlonx2 4800+ nvidiagt130 gpu,1pata dvd olvasó+sata dvd író +sata samsung 200gb hdd!+házhűtő venti+artic cooling freezer 64pro pwm cpu hűtő!4gb ddr2 ram!

ÉS EZEKET EGY HKC 430w-os táp hajtja!

A KÉRDÉS az az lenne h elbírna még még egy 40gbos pata winyót?
:C :R Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#39959) 14adam válasza stol (#39955) üzenetére


14adam
addikt

Azért szerintem néhá egy kis plusz pénz jól jönne :)

Matthisa:Elbírni elbírná,csak leégetné.... :) Néz egy normális tápot az első hsz-ből,400 körüli bőven elég

[ Szerkesztve ]

(#39960) priti válasza Dyno (#39949) üzenetére


priti
addikt

Mi az hogy divatba jött hogy egyágasak? Szerinted eddig hány ágasak voltak? Tudod te mennyi pénz egy többágas táp? A védelemmel szedik ágakra, neked mindent a szádba kell rágni? Jajj hagyjálmár, idegeld a rokonod... nekem ehhez nincs türelmem

Hardverlesen

(#39961) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Erről szeretnék véleményt kérni, lehet-e ez olcsón jó minőség, és erősebb-e egy 350-es FSP PNF-től? ( konfigom az adatlapon ).

Alister from Hell

(#39962) Dyno válasza priti (#39957) üzenetére


Dyno
veterán

Ember, komolyan neked van erről valami fogalmad?

350W-os PNF még mindig többet add le mint a 600w-os mercury, a másik emg legalább csak ennyire lennél jártas a dologban és nem csak üres duma lenne amit ide leirkálsz...azt is tudnád hogy pölö 550W-os hkc-ba is 350W-os trafó van, na de biztos neked van igazad.... :U

Ja meg azt is írtad ha nem terheli, akkor nincs hagnja, ja csak az még ideális terhelésnél is amx 60%-os hatásfokal dolzoik szóval, még mindig több felesleges hőt kell amjd elhűtenie mint a PNf 75%-os hatásfokával, na de mindegy ezt is csak mi tudjuk biztos rosszul........

Sőt holnap lecserélem az Enermaxomat ami 200W-t körüli terhelésnél 90% körüli hatásfokkal bír amjd biztos a 600W-os mercury halkabb lesz, meg nem fog jobban melegedni.... :W

(#39960) priti : Szerinted mi a dákót írtam itt le????[link]

Meg nézzél már körbe, legalább cska a piacon tesztekbe mi hány ágas és minek miért van több felé osztva az ága, atx szabványról is olvasni pár szót,bejössz azt osztod ami nincs és én kussoljak el??? :U vicc bazmeg ez aph...

(#39961) Lord Vader: tartós belső van benne, de nem ajánlom mert kedves priti fórumtárs szerint semmit nem ér inkább vegyél 600wos mercury, tiszta oroszrulett..................

ui: ettől függetlenül nem találsz olcsóbban jobbat....

[ Szerkesztve ]

(#39963) 14adam válasza Alastair' (#39961) üzenetére


14adam
addikt

Erre a mákára pont az a jellemző,hogy olcsón jó minőség :K Erősebb

(#39964) Alastair' válasza Dyno (#39962) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Még arra válaszolj légyszi, hogy van-e értelme lecserélni a 350-es FSP PNF-et erre, mert most az van a konfigomba, vagy az FSP is bírni fogja hosszabb távon, mert eddig még nem volt gondja.

Alister from Hell

(#39965) Dyno válasza Alastair' (#39964) üzenetére


Dyno
veterán

Bírni fogja hosszabb távon.Bár ez a tervektől függ...?

(#39966) Matthisa válasza 14adam (#39959) üzenetére


Matthisa
tag

figyu eddig nem volt semmi baja! ezt még így elbírja a +vinyó nélkül ! nem non kínlódik! van tápokhoz vmi tesztelő progi? ajánlhatnál vmi óóóóóócssó jó minőségű tápot! lehet a jövőben lex kari csere is! erősebbre

(#39967) Alastair' válasza Dyno (#39965) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Természetesen a mostani konfigra gondolok, mert eddig egy C2D volt benne és nemrég került bele a Q6600, ami azért többet fogyaszt. Ha ezt a konfigot kiszolgálja az FSP akkor nem költök másik tápra.
A Raidmax O2 házban van 2db 12 centis és 1 db 25 centis venti, ami plusz fogyasztó a feltüntetett hardvereken kívül.
Erről az FSP-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#39968) 14adam válasza Matthisa (#39966) üzenetére


14adam
addikt

Az imént említett Hipro-t ajánlon vagy 400-as Fsp táp esetleg egy Gigabyte Superb 460(ebbe is egy 400-as Fsp belső van)

(#39969) Dyno válasza Alastair' (#39967) üzenetére


Dyno
veterán

Ha nem tuningolod a Q6600-t fesz. emeléssel, akkor nem lesz gondja vele.

(#39970) Alastair' válasza Dyno (#39969) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Alapfeszen megy ( 1.3250 a felső vidje ) 333x9-en.

Alister from Hell

(#39971) priti válasza Dyno (#39962) üzenetére


priti
addikt

Tököm, hogy mindig van egy ilyen droid :W Matek megy? Ha az a bél 60%-os, akkor 600*0,6= 360W , de a 350W os márkás az többet ad le, mer az mááárkááás, vazz hagyd már abba a vakítást, de komolyan.

Ja meg azt is írtad ha nem terheli, akkor nincs hagnja

Hol írtam? Miről beszélsz má' megin'? Szálljál már le rólam, okoskodjál másnak én nem vagyok erre vevő, vedd már észre. Én keresem a tápom a betonkeverőmnek.

Hardverlesen

(#39972) 14adam válasza priti (#39971) üzenetére


14adam
addikt

Ember inkább te olvasnál utána.Legalább a hatásfokot megtanulhattad volna...A hatásfok nem azt jelenti,hogy mennyit tud leadni a táp :W Olvasd el az első hsz-t aztán gyere vissza.
Vedd meg az 1350w-s High Power tápot inkább...

Stol:Én csak azt írtam,hogy vigye el hozzád megnézettetni,mert már nem mai gyerek a Liberty

Matthisa: Elég lesz.Nincs olyan progi

[ Szerkesztve ]

(#39973) stol válasza 14adam (#39959) üzenetére


stol
addikt

Az "elbírja a gépem?" című kérdésekből? :U

(#39974) Matthisa válasza 14adam (#39968) üzenetére


Matthisa
tag

ez elég lesz még ha rakok bele vmi naobb 3d karit?!kb nvidia 9600 gt vagy 9800at sztnék, nekem elég!

(#39975) Matthisa válasza Matthisa (#39974) üzenetére


Matthisa
tag

ja és létezik vmi test-er progi?

(#39976) Dyno válasza priti (#39971) üzenetére


Dyno
veterán

Ha az a bél 60%-os, akkor 600*0,6= 360W , de a 350W os márkás az többet ad le, mer az mááárkááás, vazz hagyd már abba a vakítást, de komolyan.

Hatásfok![link]

Vakítás, rendben.Én kérek elnézést. :) pííísz

[ Szerkesztve ]

(#39977) vzsryl válasza ko9 (#39930) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Nem fog porszívózni a PNF, mivel bőven fogja bírni a konfigot, csak egyszerűen hangos a táp, mert kb. 70%-os a hatásfoka.

(#39951): Elég a Delta is, de az kicsit hangosabb lesz, és ha már régi, akkor meg kellene nézetni a kondiját is. Tehát inkább egy zsír új PNF-et javaslok 5-6k környékén. A vásárlás előtt érdeklődd meg telefonon, hogy biztos PNF-et árulnak-e, és nem CRG-t. Ez azért fontos, mert a PNF erősebb, túl van méretezve.

(#39940) priti: Húzott négymagos + HD4870x2 + a többi sallang játékok alatt max 400W-ot kajál. A 450-480W-os fogyasztás csak CPU+VGA stresszteszttel érhető el.

(#39978) stol: "van 6pinás csatija" :DDD

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39978) stol válasza Alastair' (#39961) üzenetére


stol
addikt

Teljesen korrekt táp. Villámoson kívül még nem jött vissza döglött :DDD
12V-on sokkal nem erősebb az FSP-től, ellenben van 6pinás csatija, meg hosszabbak a kábelei.

(#39979) Alg válasza priti (#39971) üzenetére


Alg
veterán

Pfff... no comment

Dyno: Don't feed the troll...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39980) stol válasza Dyno (#39962) üzenetére


stol
addikt

Régebben én is ki tudtam borulni így, mint te, de talán már érzed az okát... ;)

[ Szerkesztve ]

(#39981) stol válasza priti (#39957) üzenetére


stol
addikt

Igen, szar a merkury... De inkább fosnak mondanám.
Nem csak védelme nincs, hanem egyszerűen 200-250W körül megáll terhelésen attól függetlenül, hogy milyen címkét nyaltak a seggére.
Az a 350W-os FSP "seholsemmi" 2-3x annyit tud stabilan, mint az általad preferált hulladék.

(#39982) stol válasza Alastair' (#39964) üzenetére


stol
addikt

Cserélni nincs értelme. Nem fogsz se hangerő csökkenést, se semmit tapasztalni.

(#39983) Alastair' válasza stol (#39982) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi, igazából erre voltam kíváncsi.

Alister from Hell

(#39984) stol válasza priti (#39971) üzenetére


stol
addikt

Matek megy? Én is visszakérdezem....
A 60%-os hatásfok nem a 600W*0,6-ot jelenti te balga :)
Mit is jelent tehát egy tápegység hatásfoka, HA azon a folyamatosan kivehető teljesítmény van feltűntetve? Nem VA érték, hanem W érték... Kezit' csókolom!
Nem max input póver, hanem max ótput póver...

vazz hagyd már abba a vakítást, de komolyan. Hülye okoskodik, vagy okos hülyéskedik? Hogy is van?

Én sok-sok éve még az első elektroműszerész szakmám alapjain úgy tanultam, hogy ha egy tápot ami 60% hatásfokú és 350W kimenővel terhelem, akkor az a bemenetén 350*1,6=560W-ot fog felvenni. Ebből 350W hasznos teljesítmény, továbbá 210W veszteségi teljesítmény. Ez lehet hő, EMI stb.

És tudod, a fizikai alapdolgok nem csak 10év nem változtak már....

Legyél szíves vissza venni, vagy min. nem hülyeséget írni és még védeni is.

(#39985) priti válasza Dyno (#39976) üzenetére


priti
addikt

Sokkal egyszerűbb így számolni a tényleges teljesítményt a névlegesből. Attól mert a 350-es bele 75%-os soha nem fog többet leadni. Ennyi erővel akkor bontsuk le és kezdjünk hődisszipációt számolni, mert úgy mégtudományosabb a hülyeség :W

Hardverlesen

(#39986) stol válasza 14adam (#39972) üzenetére


stol
addikt

Addig ok. :D
De nem bevizsgálási tanáccsal keresett meg, hanem, hogy "elbírja-e" :DDD
Végül is lényegtelen.....

(#39987) Zolás válasza stol (#39984) üzenetére


Zolás
addikt

Ezek az uj LcPower from Made in Codegány már a fizikát is átverik :DDD
Egy 300wos ilyenből ugy lead 1200wot mint a szél. Igaz kis feszemeléssel pl: 5v helyett 120 meg ilyesmik de igy a gépedet is tuningolod :D Szóval kész nyereség ez a tápfajta. Mingyá eladom a Kórszarom és veszek egy ilyet a 17sárkány pösti pinyacon :DDD :DDD :DDD

De hogy ezt te miért nem érted? Fel nem foghatom ;] :P ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39988) stol válasza priti (#39985) üzenetére


stol
addikt

Attól mert a 350-es bele 75%-os soha nem fog többet leadni.

Ahm. És ezt mivel igazolod? Műterheléses vizsgálat? Mert én igazolni tudom, hogy az FSP 350PNF pölö nemhogy 350W-al, de 400W-al is órákra terhelhető a kimenetén..

Sokkal egyszerűbb így számolni a tényleges teljesítményt a névlegesből.
Mit is? Akkor mégegyszer... VA vagy W van a tápokon feltűntetve? Max Input, vagy Max Output?

Ki a hülye?

Ajánlom olvasmánynak a cikkemet...[link] Igen, reklám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39989) cabron


cabron
csendes tag

Hali! Következő a konfigom:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32Mb SATA2 HD103SJ
SAPPHIRE HD4890 1GB GDDR5 PCIE
CORSAIR TwinX 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT

Ehhez milyen tápegységet ajánlotok? Nekem a Superflower 550W típust javasolták ami 17k, nem lehetséges, hogy olcsóbban megússzam?

(#39990) Dyno válasza priti (#39985) üzenetére


Dyno
veterán

Rendben egyezzünk emg abban, hogy igazad van én meg szégyellem magamat....

(#39989) cabron: Corsair VX450, sokkal minőségibb.Superflower mostanába kétes belsőkkel kapható, de ha nem tunigolsz komoly feszültség emelésekkel CX400 is bőven emgteszi!

[ Szerkesztve ]

(#39991) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy konfigom:
ASUS P5K
Core2 6300@3300MHz (alapfesz)
4x1GB DDR2@950MHz (alapfesz)
2db SATAII HDD
1db DVD-RW
ASUS 8800GT
FSP 350W táp

Érdemes lecserélnem a tápot nagyobbra?
+miben kéne megmutatkoznia, ha pl kicsi lenne ez a táp a konfighoz?

Előre is köszönöm! :R

Kellemes Ünnepeket!

üdv.

(#39992) Dyno válasza ocsi19 (#39991) üzenetére


Dyno
veterán

RElytélyes fagyások, újraindulás komlyabb terhelésre vagy leállások.

De bírnia kell neki.

Neked is kellemes ünnepeket.

(#39993) KMT válasza priti (#39957) üzenetére


KMT
addikt

Van fogyasztás mérőm. De ez hogy jön ahhoz, hogy ki tudja jobban, hogy mi mennyit fogyaszt (és hogy működik)?

Nagy képzavarban vagy, ez már látszik.

Nem gyanús, hogy itt mindenki hülye, csak te nem?

(#39994) kfron válasza Dyno (#39992) üzenetére


kfron
aktív tag

Te, ez az "új" srác ritka szórakoztató!
Én még fizetnék is neki, csak ne hagyja abba az írást... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39995) Zolás válasza kfron (#39994) üzenetére


Zolás
addikt

Valóban jobb mint a viccrovat csak elég keveset ír :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39996) sss válasza Dyno (#39912) üzenetére


sss
senior tag

Köszönöm a választ, reméltem, h elég lesz a régi tápom, de akkor inkább veszek egy újat.

(#39997) Szten Márs válasza priti (#39971) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ha az a bél 60%-os, akkor 600*0,6= 360W"

Jesszusom, rég nem jártam itt, de most már értem magam, hogy miért. Ezt a hatásfokos számolást gondold végig még párszor, mert már hangzott el sok hülyeség ebben a topicban, de azért ez nagyon toplista gyanús. Legalább olvasd el mit írnak mások. Matek megy? Nos, azt nem tudom, hogy neked megy-e, de ez fizikából bukás :(

(#39998) Zolás válasza Szten Márs (#39997) üzenetére


Zolás
addikt

Ezaz hergeljétek még hogy többet röhöghessek :DDD :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#39999) Szten Márs válasza Zolás (#39998) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem célom a hergelés. Sokkal inkább örülnék annak, ha utánanézne a hatásfok jelentésének és letisztázódna benne egy fogalom. Lehet hiú ábránd, de ki tudja, lehet mégsem.

(#40000) 14adam


14adam
addikt

40 000 :C :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.