Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24351) szumo válasza Ace Ventura (#24349) üzenetére


szumo
senior tag

21+21=42

pont belefér 27-ért az a táp :DDD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#24352) kem válasza mpierre (#24276) üzenetére


kem
addikt

Mire fogod használni a PhysiX kártyát? Nekem még semmire se sikerült...

Köszi!

(#24353) 14adam válasza Bikerider (#24347) üzenetére


14adam
addikt

1 x 20+4-pin ATX
1 x 4-pin CPU
1 x 6-pin PCI-E*
2 x SATA
4 x Peripheral (molex)
1 x Floppy

Fsp bél jó,de az epsilonokról nemmondható el

(#24354) sarkany007


sarkany007
csendes tag

Hello egy ati 4870x2+intel e8600+2gb ddr3+asus rampage lap+3db hard+1bluray-es olvaso milyen tápot ajánl (tervezem 4ghz környékén hajtani a cpu-t) keresek e 8600 hütöt

(#24355) 14adam válasza sarkany007 (#24354) üzenetére


14adam
addikt

Corsair tx-650-et ajánlom ha extreme tuningos vagy,mert 1 erős 12-es ága van,tuninghoz az a legjobb.52A és 624w.

(#24356) sarkany007 válasza 14adam (#24355) üzenetére


sarkany007
csendes tag

köszi egy alaplap amugy mennyit fogyaszt pl ez az asus rampage

[ Szerkesztve ]

(#24357) Bikerider válasza 14adam (#24353) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

koszonom a Helpet :R

(#24358) (Bundás)


(Bundás)
addikt

[tapasztalat_on]
Egy FSP 400PNF-et cseréltem le egy Corsair CX400-as tápegységre, mivel terheletlen állapotbeli zavaró hangja miatt alvása nem vagyok képes mellette. Próbálkoztam ventilátor cserével az FSP-ben, de egyik se hozta a megfelelő hangot alacsony feszültségen, @40 CFM-es ventilátor pedig igen csak kevés a tápnak terhelt állapotban.
Az új táppal sokkal halkabb a gép, de sajnos ez a táp se néma. :D Terheletlen állapotban való visszafojtása miatt a ventilátornak van gyors kis ütemes motorhangja, így még mindig a leghangosabb zajforrás a gépemben (HyperTX2, Asus X1950Pro, Scythe Slipstream 800 és 1200 RPM (5V). Nem hangos egyáltalán, de hallható.
Minden estre szép fekete, harisnyázott kábelek, és ismét kocka szag uralkodik a gépben egy pár napig, meglátjuk ma hogy tudunk együtt aludni. :K
[tapasztalat_off]

(#24359) Dyno válasza 3.Aragorn (#24338) üzenetére


Dyno
veterán

Olvassad már könyörgök a topikot, félre vezeted,annyiszor lelettek írva már a különbségek,szinte nap mint nap.....mind kettő passzív PFC-s, PNR-ben kisebbek a bordák, és 2A-el erősebb a PNF, és áganként jobban terhelhető, de PNF már nincsen csak a CRG, ami majdnem ugyan az mint a PNR.[link]

(#24360) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Új konfig előtt állok már megvan pár dolog egyre szűkösebb a keret de aggódok hogy új táp kellene. Véleményeteket kérném hogy egy ilyen konfighoz elég e a mostani Delux 300W táp ez volt a házhoz.
Konfig
AMD X2 5000+ BE
Gigabyte GA-MA770
2x1Gb RAM
ATI 3850 VGA
először egy 160GB samsung pata később 500gb Sata
Szóval kérdés hogy ehhez kell e másik táp?
Eddig meg voltam elégedve ezzel nem is hangos pedig megvan pár éve.
Ja és ha a táp nem bírja akkor lekapcsol és kész vagy leég és elcseszi az egész gépet?
Ha muszály új táp akkor milyet FSP-n kívül?

(#24361) Dyno válasza Mikee868 (#24360) üzenetére


Dyno
veterán

Hanyagold azt a delux tápot, ha 8K alatt kell táp akkor nincs ésszerübb az FSP-éknél, ha fölötte akkor a Giga Superb 460W 9-10K, ha még van pénzed akkor 12-13K Corsair CX400.Ezeket érdemes megvenni, csendesek erősek, megbízhatóak.

(#24362) Mikee868 válasza Dyno (#24361) üzenetére


Mikee868
tag

Ok.
Akkor semmiképpen ne hagyjam az új konfigban a delux tápot? Akkor marad az fsp mert elég kevés pénzem van. Chieftec-ről mi a vélemény? Ja és hány wattosat érdemes 350W, 400W?

(#24363) 3.Aragorn válasza Dyno (#24359) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Olvasom a topicot, és a legjobb jószándékkal válaszolok azokra a kérdésekre, amire megítélésem szerint tudok. Ezek szerint rosszul ítéltem meg. Direkt más hozzászólásából idéztem, mert le volt írva! :W
Amúgy meg ha ilyen hozzá nem értő vagyok, akkor gondolom mindenkinek jobb, ha kussolok... :((( Erre gondoltál...

Nem minden vándorút céltalan...

(#24364) 3.Aragorn válasza (Bundás) (#24358) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Kíváncsi lennék, hogy a CX 400-assal kapcsolatban milyen tapasztalataid születnek, mert ez az egyik táp, amit erősen nézegetek...

Nem minden vándorút céltalan...

(#24365) Dyno válasza 3.Aragorn (#24363) üzenetére


Dyno
veterán

Nem erre gondoltam!!!Jó ha van aki segíteni akar másokon, manapság ez ritka, én is segíteni akartam neked, csak hülyén fogalmaztam(félreérthetően).Szóval maradj csak itt!Én voltam félreérthető, de legalább mostmár tudod mi a stájz az FSP olcsóságaival.

Mikee868: Chieftec nem rossz, de jobban megéri az FSP, ha lenne pénzed Csifire mindenféle képpen egy Gigabyte Superb 460W-osat vegyél, nagyon jó kis táp, csatlakozók is vannak rajta rendesen,ha viszont drága neked, akkor egy FSP400PNR-re nevezz be itt van is 6K-ért.a Giga 9K.


Bundás: Engem is érdekelne, mert lehet az öreg Seasonicom egy olyanra váltom le.Engem igazából az érdeelne, hogy meglátásod szerintem igényesen van harisnyázva?

[ Szerkesztve ]

(#24366) 3.Aragorn válasza Dyno (#24365) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rendben van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#24367) modflow


modflow
veterán

Hali!
Van egy Zalman ZM600HP tápom. Most 2 éves és azt vettem észre, hogy ciripel, alapjáraton, néha néha meg még erősebben némelyik játéknál.

Mondom visszaviszem, mert még garis.
Addig beleraktam helyette egy 0,5 éves 450W-os Chieftec tápot, erre ez is ciripel, ráadásul ez még hangosabban.

Szóval a kérdésem:
Most komolyan, ha odarakom a fülemet közvetlenül a táp hátuljához, ahol a lyukacsos rész van és fújja ki a meleget, akkor szabad hallani cincogást, ciripelést (mintha egy méhecske ragadt volna bele) stb, vagy nem, full csendesnek kell lennie?

(#24368) (Bundás) válasza 3.Aragorn (#24364) üzenetére


(Bundás)
addikt

Csak a hangja miatt váltottam FSP-ről. :U Plusz az 5 év garancia, harisnyázott kábelek is mellette szólnak, nem tervezem extrémebb konfiguráció vásárlását sem, szóval ennyiért jó vétel.
Ha nem számítana a hang 350-400 Watt körüli FSP PNR is bőven elegendő lenne, a maradékot el lehet inni, vagy más kockaságra költeni. :D

(#24369) Dyno válasza modflow (#24367) üzenetére


Dyno
veterán

Hello nekem is ciripel a tápom főleg játék alatt, ez am,úgy a VGA-k hibája ha itt rákeresel, akkor kapsz kielégítő információt, engem is Stol Mester nyugtatott meg, hogy ez teljesen normális, max akkor gáz ha zavar Téged a hang.Amúgy a Valami baja van a tápomnak topikban elöbb választ kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#24370) venember83 válasza sarkany007 (#24356) üzenetére


venember83
nagyúr

Lényegtelen, mivel fogyasztása (jó esetben) eltörpül egy proci és egy normálisabb videokártya fogyasztása mellett.

(#24371) modflow válasza Dyno (#24369) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, akkor megkérdezem ott. Mert itt nem tudom konkrétan milyen szóra keressek rá a válaszért.

(#24372) 3.Aragorn válasza (Bundás) (#24368) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hol sikerült 5 év garival hozzájutnod?

Nem minden vándorút céltalan...

(#24373) (Bundás) válasza 3.Aragorn (#24372) üzenetére


(Bundás)
addikt

boba6-tól, Szeged, futár van/volt, nagyon korrekt, küldj rá egy privit nyugodtan. :U

(#24374) Polacsko


Polacsko
tag

hali mindenkinek!
most fogok összerakni egy modding gépet és nem tudom mekkora teljesítményű táp lenne neki elég?!
amit meg kellene hajtania:
2 vinyó
2 dvd író
5 ventilátor
1 ventiszabályzó
1 floppy
4 neon
egy E5200es intel proci
asus p5b premium lap
egy 9600gt szintű videókari
plus 1-2 ledes kiegészítő
hány wattos táp kellene ehhez?
ha vki tud akk ajánlhat konkrét típust is! :)
a lényeg h full fekete design legyen,12cm-es halk ventivel és sok csatlakozóval!
előre is köszönöm! :R

(#24375) (Bundás) válasza Polacsko (#24374) üzenetére


(Bundás)
addikt

A fekete szín miatt Corsair CX400 13 ezer HUF.

(#24376) lamasz


lamasz
tag

Üdvözlet!
Ehhez tudnátok mondani egy megbízható, olcsó tápot?

D340-es Intel(2,93 ghz, Fsb 533) Proci
Mercury/kobian psm4 alaplap
1024 mb, 200 mhz memória pc3200 sd ram
radeon x 1950 gt agp 256mb VGA
plussz dvd-író+vinyó
fsp 350 pnf, pnr között mi a különbség! Kb nekem az bőven elég bele!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24377) zsolt1129 válasza lamasz (#24376) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igen. :K Bőven elég lesz. Az a különbség,hogy talán a PNR egy kicsit melegedősebb,és gyengébb is egy kicsit 12V-os ágon.

(#24378) The Host


The Host
csendes tag

Hali!
Rendeltem egy ilyen tápot: FSP 450 SAGA
Az lenne a kérdésem hogy elég e egy 9800GX2-nek, mert tervezem hogy veszek egyet?
Előre is köszi :R

(#24379) (Bundás) válasza lamasz (#24376) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pár hozzászólással ezelőtt le volt írva pont a különbség.

Amúgy elég lesz a 350-es is, igen. ;)

(#24365) Dyno: bocsika, csak most látom. Igazat megvallva olyan sok harisnyázást nem láttam, de nekem tetszik. Nem tudom milyen lehet a gány, ez pont olyan mint a PH! tesztben. Olyankis cuki vékony kábelek, a harisnya végei leszorítva gumizével, baba. :K

(#24380) zsolt1129 válasza The Host (#24378) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nagyon necces a dolog. Az adatlapodon nem láttam milyen procid van,de ha tuning is lesz (9800GX2-höz nem árt),vagy netán 4 mag,akkor szvsz kevés lesz neki. Kockáztatni meg nem érdemes. :(

(#24381) hétalvó válasza (Bundás) (#24375) üzenetére


hétalvó
addikt

Mindenkinek akinek hangos a Corsair. Enermax!!!!
450-enen indul a ventije.

A Corsair szélzajos.

Mondjuk nekem ne mondja senki hogy hangos ameddig a vinyója nincs egy quite drive-ban és gépe nincs zajszigetelve, mert nekem csak onnantól jött elő. Addig a a vinyó volt a leghangosabb.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#24382) The Host válasza zsolt1129 (#24380) üzenetére


The Host
csendes tag

Köszi! Majd akkor majd ha veszek egy karit elcserélem haveréra (600W-os Zalman) neki úgyse fog már kelleni. (Az már ritka amit az nem visz el)

(#24383) Polacsko válasza (Bundás) (#24375) üzenetére


Polacsko
tag

ezt néztem ki énis,de volt aki azt mondta h ez kevés lesz ennyi cucchoz! :F
volt régen egy coolermaster real power 450em,akkor voltam hülye mikor eladtam! :O

(#24384) lamasz válasza zsolt1129 (#24377) üzenetére


lamasz
tag

Sejtettem én, hogy nem én vagyok az egyetlen aki megkérdezte:D, bocs hogy nem olvastam vissza csak kicsit fáradt vagyok már ehhez.

FSP 350W ATX-350PNR Passive PFC
Akkor ez megbízható, kb 3-4 évig bírja majd a gyűrődést? 4800 ft ért nem tudok én se jobbat!

Kösz a segítséget

(#24385) (Bundás) válasza hétalvó (#24381) üzenetére


(Bundás)
addikt

Egyáltalán nem hangos a Corsair, csak nem néma. Szerintem az Enermax se hangtalan, és ha az is számomra ez a 13 ezer volt a lélektani határ egy tápra. A következő passzív lesz. :D

Polacsko: pedig nagyon baba, láthatod a tesztet is :K

lamasz: az FSP jó minőség, ezt a gépet biztos bírja 3-4 évig is. Hogy a jövőben mit kéne doromboltatnia az más kérdés, ha ott jársz majd benézel eme topikba megint. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24386) Loituma69 válasza Dyno (#24361) üzenetére


Loituma69
őstag

Gigabyte superb 460w tápot vettem a chieftec 450 helyett mert a chieftec hangos volt éjjel az én mércémnek fülemnek, a ház amiben van a táp az egy alsó tápos ház tehát a gigabyte táppal jól beszoptam mert kb 15 cm rövidebbek a kábelei , iszonyatosan feszül a 2 alaplapi kábel azért, hogy elérjen a táptól az alaplap megfelelő helyére. A másik gond, nem hogy halkabb ez a táp mint a chieftec hanem hangosabb, tehát számomra teljesen felesleges volta a csere! Egy apróság 3 hetes a táp, de néha berezonál a tápventi borzalmas hangja van, ilyenkor meg kell kocogtatnom a tápot akkor nem rezeg tovább.
Hiába van a tápban fordulatszabályzás a 4870 kártya megizzasztja a superb rendesen ezért alapból magasatartja a venti fordulatot és ezért hangos. Senkinek nem ajánlom ezt a tápot akinek komoply videokártyája van, ha csak nem süket az illető!
Elborzazt az a tény, hogy kb 20.000-25.000ft kell adnom egy olyan tápért ami bírja a terhelést és annyira halk, hogy éjjel is lehet mellette aludni! A tököm ki van ezekkel az árakkal.

(#24387) 14adam válasza lamasz (#24384) üzenetére


14adam
addikt

Persze ;)

(#24388) lamasz válasza (Bundás) (#24385) üzenetére


lamasz
tag

Ha már felvetődött a jövő meg a superb 460, akkor elmesélem, hogy mostani gépembe én is superb 460 raktam(hogy mér az legyen az én bajom:D), ennek a helyébe jön az fsp 350. A gépet pedig odaadom egy az egyben szüleimnek!--->rgo nem akarok foglalkozni a szerelgetésével 3-4 évig:D
Viszont most pakolgatom össze az új gépemet, és oda megy a giga táp. Ezért érdekes a kollega írása. Azt már korábban megkérdeztem a totyikba, hogy viszi e az új gépet, de azért itt van megint és egy kis kiegészítő kérdés:
Nekem is pörög majd a venti mint a veszedelem??
Club3d radeon 3870 x2 , e8500, giga ep35 ds3 lap, 2*2giga geil black dragon 800 mhz cl4 kit. Vinyó dvd szokásos...

(#24389) (Bundás) válasza Loituma69 (#24386) üzenetére


(Bundás)
addikt

Egy 50-100e Ft-os videokártya mellett nem tudom miért kell elborzadni egy 20ezres táptól árától. :D

lamasz: nézd vinni valóban viszi, de ha használja szívja majd a VGA, nyár lesz stb. biztos pörög, mivel hűtenie kell magát. No meg ha a ház szellőzés egyenlő a táp ventilátorával nyilvánvaló hogy a pofájába kapott meleg levegőtől magas fordulaton tartja a ventit. Ha játszol miért ne pörögjön, úgyse hallod, saját érdekében teszi.
Hogy terheletlen állapotban milyen hangja van és kinek milyen éles a füle az egyéni kérdés, megnézed a gépbe, ha nem tetszik lecseréled.

[ Szerkesztve ]

(#24390) jani00


jani00
tag

Üdv srácok nekem megint olyan kérdés lenne hogy ez a config így menne e..

Western Digital Caviar SE16 640GB___2 tányér WD és több mint a mostani 40GB
OCZ 2x1024MB DDR2 Reaper HPC OCZ2RPR10662GK_amíg nincsen olcsó ddr3 1600
Sapphire Radeon HD4850 1024MB PCIe___4870 hez képest jobbnak tünik
GIGABYTE GA-EP45C-DS3___Fogalmam sincs jó e.. ,de giga:)
Intel Core 2 Duo E7300 Boxed___vagy Core™ 2 Quad Q8200 +10ezer
Advance 8702B___jó hűtés miatt
Corsair Power CX400W

lehet hogy majd Core™ 2 Quad Q8200 processzor is lesz benne és ha lemegy az 1600Mhz-es ddr3 akkor az is és mivel nem akarok Új tápot venni még most variálom amig meg nem veszem

mivel gondolom a ház ígyis bazi zajos lessz a vga is aztmondják hangos ezért letettem a halk gépröl szóval ha tudtok az XC 400W nál jobbat akkor max 12-13ezer értékben és lehetőleg megbízható legyen hang meg másodlagos=/

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

(#24391) venember83 válasza lamasz (#24388) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, hogy értetlennek tűnök, de a Superb miért megy a szülők gépébe, és miért teszed a sajátodba, a hangosabb és gyengébb 350-es PNF vagy PNR FSP-t?

(#24392) lamasz válasza venember83 (#24391) üzenetére


lamasz
tag

Fordítva lesz a dolog félreértetted:D

(#24393) lamasz válasza (Bundás) (#24389) üzenetére


lamasz
tag

Igazad van!
Nem zavar, zavart eddig se egy kis ventillátor zaj, csak az extrém megterhelés extrém zajokat is produkál ugye. De valóban-->saját érdekemben inkább legyen hangos és pörögjön. Szerintem megoldás lehet egy plusz kis ventillátor a házba még. 1-2 ezer forintot megérhet, nyugodtabban alszok én is:D

(#24394) Dyno válasza Loituma69 (#24386) üzenetére


Dyno
veterán

Nekem Barátnőm gépébe megy, ahol felül van a táp egy Asus házikó, már megne haragudj, de csendesebb mint az 550-es GPS volt, a másik meg alsó tápos házba eszembe se jutna betenni egy ilyen tápot.Szóval nem kell szemrehányást tenni, Barátnőmnél elég csendben végzi a dolgát....én és ő is megvagyunk vele elégedve.Bár nem tudom a 4870 ventije nem nyomja el a tápot? :DDD

(#24379) (Bundás) : Köszönöm az infót valszeg ő lesz a következő tápom, bár még elválik, április körül meglátom mi lesz a best számomra.

(#24395) (Bundás) válasza lamasz (#24393) üzenetére


(Bundás)
addikt

Plusz ventilátor nem hogy megoldás, hanem kötelező lenne. :U De abból is minimum kettő kell, hogy normális házszellőzést lehessen kihozni. Az újabb házak már 12 centiméteres helyekkel fegyverzettek, érdemes egy gyengébb befújót adni a ház elejébe a merevlemezeknek, a táp alá, ház hátsó részébe még egy erősebbet kiszívónak.

Dyno: hátha addig jönnek újabb tápok is, majd látod. Nincs mit. ;)

(#24396) Loituma69 válasza (Bundás) (#24389) üzenetére


Loituma69
őstag

Pofon egyszerű, ha 25.000ft ért vettem volna tápot akkr most nem lenne 4870 videokártyám,
melleseleg én még 52500ft vettem nem 100.000ft ért és a régi kártyát 25.000 számolták az új árába tehát nekem 27500ft fájt pont egy jo táp ára, de én a videokártya vételre szavaztam nem a 25.000ft tápra ennyi! Tápra is meg lesz a pénz, de nem tartom reálisnak az árat!

(#24397) Loituma69 válasza Dyno (#24394) üzenetére


Loituma69
őstag

Te valamit félreolvastál!
550gps? ilyet én nem is írtam én 450 chieftec táppal hasonlítottam össze, de mind1
A 4870 kb 25% halkabb mint a superB éjjel letőltéskor! SuperB 460w nem volt ráírva, hogy alsó tápos házba nem jó! Itt se írta senki, itt mindenki csak dicsérte én marha meg megvettem!

[ Szerkesztve ]

(#24398) (Bundás) válasza Loituma69 (#24396) üzenetére


(Bundás)
addikt

Értem, de 8000-9000 Ft-os tápegységtől nem várható el, hogy halk legyen terhelés alatt, nem az a kategória. Ugyanaz mintha bosszankodnék, hogy egy 25e Forintos videokártyával is szaggat egy játék, és most vennem kell 50 ezerért jobbat. Nagyobb igény, több pénz, a táp árak viszonylag reálisabbak, mint a videokártyáké, és jobban is tartják az árukat.

(#24397): dicsérték, mert árához képest jó táp, de nem írta senki hogy 4870 alatt semmi hangja nem lesz...

[ Szerkesztve ]

(#24399) Dyno válasza Loituma69 (#24397) üzenetére


Dyno
veterán

LEhet nem volt ráírva, de ne haragudj sejthetted volna, mindegy.....nekem volt 550-es GPS-em és annál halkabb a giga mindegy.....sajnállak ennyi többet nem tudok mondani.

(#24400) venember83 válasza Loituma69 (#24397) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó az, csak elektromosságban jártas kell legyél kicsit, vagy rendelkezned kell egy ilyen ismerőssel. Szépen meghosszabbítani a kábeleket, és akkor jó lesz alsó tápos házba, hisz tudtommal a kábelhosszúsággal, vagy inkább -rövidséggel van a gond. Más részről pedig általában a táp a házakban felül van, nem tudhatjuk, hogy te pont alsó tápos házban kívánod betenni a kapcsolóüzemű tápegységet, és hosszú kábelekkel rendelkező egységre van szükséged. Ha tudtuk volna, tuti, hogy az egyik Corsairt ajánlottuk volna, én legalábbis mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.