Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Telefont keresek.
    Dual simes P8 Lite-t használtam, az akksi idejét leszámítva tökéletesen megfelelt a céljaimnak.
    Váltottam P9 Litera, ez már akksi időben is hozza az elvártat.
    De szükségem lenne egy olyan telefonra, ami két simen kívül tud még egy SD-t is kezelni.
    Olvastam, h bele lehet mókolni az SD-vel együtt a másodlagos simet, de nem próbálkoztam meg vele eddig, bár nem tűnik nehéznek a tutorialok alapján a művelet, de lehet inkább vennék egy 2SIM + SD-s telefont minél nagyobb akksival, akár valami erős gumi borítással. Nem baj ha vaskosabb, a Huaweieket is szilikongumi tokkal használtam, nem is lett soha semmi bajuk, pedig estek eleget. :/

    - Árkategória. ~40-50ezer Ft (ha van ennyiért)
    40-ért vettem két éve a P8Lite-ot is, használtan, függetlenül, több mint másfél év garival. 30-ért adtam el. A P9Lite is csak 45 volt használtan függetlenül majd' két év garival, szóval maradnék ennél az ársávnál.

    - Használt vagy új? mindegy, lehet használt is, hiszen azok olcsóbbak.

    - Hol vennéd meg?Függetlent keresek, és az apróról inkább, mivel ott olcsóbb.
    Bármilyen gyártó megfelel, a távolkeletiek is, csak nem ismerem melyik márka olyan, amit inkább kerüljek, mert sok a garis probléma vele, és nehéz gariztatni. :/

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel hosszabb távra, de "ha nem jön be" max lecserélem.
    A hosszú távú célom a CAT S60, azt szívesen megvenném, a hőkameráját is ki tudnám használni, de ennyi pénzt én nem akarok telefonra költeni. :(
    Pénz amúgy lenne rá, de abszolút távol áll tőlem, h telefonért ilyen összegeket letegyek. :(

    - Mire használnád? NEM JÁTSZOK VELE, csak a szokásos dolgok (net, chat, navi, fotó, video)
    viszont minél jobb kamerája lenne, az nem ártana, de hát ezekbe (P8 Lite/P9Lite) csak ilyeneket tesznek ennyiért.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez Android legyen, ne iOS, ill. Win. Eddig nem kellett rootolnom, nem használtam olyan appot, amihez kellett volna.

    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5", esetleg 5.2-5.5
    Felbontás: FullHD, de tökéletesen megfelel a HD Ready is.

    Ujjlenyomat olvasó, nfc, meg koppintásos bekapcsolás nekem nem kellenek, amihez ragaszkodnék, az a P8Lite/P9Lite szögletes formája, csak picikét vannak a sarkai ívelve, szinte szögletes a telefon, semmi ív se oldalt, se a hátlapon.
    Persze a strapatelefonok nyolcszögletesítése az oké, inkább olyan legyen, mint ovális.

    Hardverben meg 8 mag, 2, esetleg 3giga ram, ill. 13MPX-es kamera (vagy jobb, értelem szerűen). Nyilván nem a MP-ek száma a lényeg, hanem legalább olyan szintű képet csináljon, mint amit a P8Lite/P9Lite tud. Eddigiek 16GB belső memóriások voltak, 32-nek jobban örülnék, de nem probléma a 16 sem.

    Nekem az is elég, ha írtok márkát, esetleg típusokat; keresgélek én szívesen, csak olyan unalmas minden hirdetést megnyitni, megkeresni, h adott telefon mit tud, sajnos a címsorban kevés info van feltüntetve.

    Annak idején pl. a hozzá csatlakoztatható plusz akksi miatt, meg a formája/hardveres tulajdonságai miatt nagyon tetszett a Lenovo Vibe X2, volt belőle Dual SIM is, de nem kezelt SD-t. :O

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Van még olyan telefon, aminek a hátoldalán van az ujjlenyomat olvasó?
    Redmi Note 8 Pro-t használok, 128giga rommal, de lassan megtelik, úgyhogy ideje új telefont vennem 256gb-al, de ahogy elnéztem, a 8-as Redmi után már mindegyiknél átkerült az oldalára.
    Illetve nem követem azota az újabb telefonokat különösebben.
    Vagy már senki se használ ujjlenyomatot, csak valamilyen más biztonsági elemet?

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz aprokaroka87 #181897 üzenetére

    És ezek az oldalt levő szenzorok hogy működnek?

    Van egy Galaxy Tab S-em (SM-T800), aminek az előlapon van a gombja, ami ujjlenyomat olvasó is egyben, de nem kör alakú, így végig kell az ujjam húzni rajta, és lehet, h én vagyok gyakorlatlan, de nagyon ritka, h elsőre kinyisson, vagy azt írja, h gyorsabban, vagy lassabban, vagy nem középen húztam el az ujjam, szóval kb mindig csak másodikra, harmadikra sikerül feloldania.

    Telefonon is kb ez lenne a helyzet az oldalsó szenzorral?

    Redmi 5 Plus, Note 7, Note 8 volt ezelőtt, mindegyiknek a hátulján volt, jól működött mindegyiknél, azóta inkább nem cseréltem telefont, hátha megint lesz valamelyik Redmiből hátsó ujjlenyomatos.

    Vagy lehet csak ki kellene próbálnom valakinél ezek az oldalsó érzékelők hogy működnek. :F

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz aprokaroka87 #181897 üzenetére

    Köszönöm a linket, beadott pár telót, pl Redmi 12C, ez azért már 4 generációval újabb.

    Végülis kb ez volt a bajom eddig is, h nem tudtam hogyan keressek úgy készüléket, h szűrjem a hátsó szenzort, köszi a linket, nem ismertem ezt az oldalt. :R

    Legalább így kilistázva rá tudok keresni az adott készülékekre, tesztet, ismertetőt nézni róluk.

    Köszi a segítséget, jó ez a topic. :R

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz szs85 #181900 üzenetére

    Igen, közben észrevettem. :D

    Csak találok valamit ami nem túl régi évjáratú, 256rommal, hátsó ujjlenyomatos érzékelővel. :/

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz varmi2 #181902 üzenetére

    Kipróbálom, aztán meglátom.
    Sok választásom úgy sincs. :(

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Nem a megszokástól félek, az szerintem menni fog.
    Hanem, h nem jól működik, nem old fel elsőre, bár eddig azt hittem végig kell húzni az ujjam rajta, de ezek szerint nem - ez mondjuk jó hír.

    Akkor ez nem úgy működik, h a teljes ujjlenyomatot kell érzékelnie, hanem elég csak egy szeletkét a teljesből, és ha egyezést talál, máris felold?
    Na, többet kéne olvasnom az eszközök mélylélektanáról. :U

    Viszont nem szilikon tokban használom a telefonjaim, hanem az ún. armor fantázianevű gumitokban. Biztos vagyok benne, h ez ami miatt nem törött még össze sosem, pedig már nagyon sokszor ejtettem le, a tok sarkain már teljesen szét van törve a műanyag merevítés. Így volt ez a korábbi telefonjaimnál is, mire lecseréltem őket, szxrrá tört a gumitok is. De ez egy vastag tok, gondolom emiatt a nyílásohoz kevésbé fér oda az ujjam majd az érzékelőhöz. Ez is aggaszt kissé.

    Egyébként most, h nézegettem, van ebből a Redmi Note 8 Pro-ból 256-os verzió is, ráadásul abban 6 helyett 8 giga ram van, lehet akár olyat is választanom, hátha felbukkan Hardveraprón belőle egy.
    Csak gondolom már eléggé elavult hardveresen, ez a 8-as széria, előbb-utóbb kénytelen leszek újabb telefont venni. :/

    Azon gondolkodtam csak, h hogy tudnék kipróbálni egy oldalt érzékelőst feloldani, mert kb az ismeretségi körömben mindenki mintát használ (még mindig), akinek meg Apple van, arc felismerőt (azt hiszem); az meg tuti nem működik, h besétálok egy random telefonos üzletbe, és nekiállunk beállítani, meg próbálgatni, hogy aztán a végén úgyse ott vegyem meg, hanem valamelyik EUStockos raktárról rendeljem meg. Ez így életszerűtlen. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz DS39 #181921 üzenetére

    Ezen gondolkodtam én is.
    Éjjel pl megesik, h felébredek, megnyomom a bekapcsoló gombot, látom, h mennyi az idő, azt alszok tovább.
    Ráadásul amilyen ujjal épp abba az irányba tudok nyúlni, azzal nyomom meg.

    Ezentúl ezt nem tudom majd megtenni? :F
    Hogy működnek ezek, ha nem olyan ujjal érek hozzá, ami regisztrálva van, nem csinál semmit?
    Nem ugrik fel a kijelzőn az óra legalább, vagy akár a bejelentkezési képernyővel együtt? Végülis ez utóbbi is megfelelhet.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Üdv!

    Nem akarok új telefont venni, csak érdeklődnék.
    Xiaomi 11T Pro-m van.
    Ebben van az a grafén izé akkumulátor, amit a hozzá adott 120Wattos töltővel gyorsan fel lehet tölteni.
    Azért vettem ilyet, mert ha napközben teljes fényerőn sokat használom, lemerül, és akár kétszer is fel kell töltenem egy nap, az nem tart mittudomén egy-másfél óráig, hanem 10 perc alatt tele tudom tölteni.
    Mármint leteszem a telefont 10 percre, feltöltődik, utána már kábel nélkül tudom használni megint órákig, nem kell kábellel használnom másfél órát, míg tölt. Így nem törik meg a kábel sem az évek során, ami azoknál megeshet, akik sokszor a töltőre dugva kénytelenek használni a telefont.

    Jelent már meg újabb Xiaomi, (vagy más gyártónak) ilyen akksival újabb telefonja?
    A Xiaomi hogyhogy nem ilyen akksival adja/adta ki a későbbi szériákat? :F
    Nincs erről valami szakirodalom?
    Nem vált be ez az akksi?
    Nekem nagyon bevált.

    Vonaton pl Kelenföldön rádugom tölteni, Déli pályaudvarig feltölt (~10 perc), vagy ugyanígy Újpesten rádugom tölteni, Nyugatiba érve már fel is van töltve (szintén kb 10 perc). Grátiszként úgy felmelegszik a telefon, h télen pl a hidegben simán jó kézmelegítőnek. :D

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák