Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) jim bcs válasza csakdzsó (#51497) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

avast! Free, kevésbé fogja a gépet mint az Avira.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51502) Jack Oneill válasza TFSi (#51498) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En is lattam youtubon pl az Avatar 3 traileret. :D Kovetkeztetes: Nem kell elhinni mindent.

(#51503) daimonion válasza Semplar (#51500) üzenetére


daimonion
senior tag

Lassan a windows tűzfal is eltűnik, mintha feladták volna az ezirányú védekezést.
Ezt nem értem.Itt mire gondolsz ? Kifejtenéd ? :F
Hiszen szerves része már évek óta a Windowsnak a tűzfal ráadásul most már szerves része a Windows Defendernek

(#51504) Szellem. válasza TFSi (#51498) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezekkel a videókkal óvatosan kell bánni!
Malware Blocker kihozta azt az eredményt. PC Security Chanel, meg Secure Steve is mást hozott ki.
Meg kell nézni őket, de óvatosan kell kezelni.
Azt gondolom, hogy jelenleg a legjobb választás a ransomware kártevők ellen az EAM. És itt most csak azokról írok, mikkel találkoztam. Jó a Bitdefender IS/TS 2018 is, mert szuper lett a mappavédelme.

(#51505) Cs1csó válasza Szellem. (#51504) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb választás ransomware-ek ellen a rendszeres offline mentés. Utána jöhetnek a különböző mappavédelmek és az EAM.

(#51506) Szellem. válasza Cs1csó (#51505) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Antivirusról volt szó, nem egyéb fontos technikákról!

(#51507) Semplar válasza daimonion (#51503) üzenetére


Semplar
őstag

Irónia(Lassan = jó, hogy nem).
Konkrétan arra értem, hogy sorra tűnnek el az egyedi tűzfalak és hálózatbiztonsági megoldások.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51508) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Mobilon, android, használ valaki valamilyen reklám blokkolót? Próbáltam az adguardot, de nagyon meríti az akksit

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51509) tahepa válasza snakebait (#51508) üzenetére


tahepa
senior tag

(#51510) YASKATIR válasza snakebait (#51508) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Root es AdAway. Host szinten blokkol, igy nem meriti az aksit, sot...

(#51511) Cs1csó válasza Szellem. (#51506) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt mi tudjuk, de akik idetévednek erre a topikra és itt olvassák ezeket a beszélgetéseket a ransomware-ekről azt hihetik, hogy ezt vagy azt felteszik és már minden okés.

(#51512) Szellem. válasza Cs1csó (#51511) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez így van, de van egy összefoglaló, ahol ezek le vannak írva bőven, és nem hiszem, hogy minden alkalommal ki kell írni mindent az egyes hsz-ekbe! Főleg, úgy, hogy konkrét kollégának válaszoltam és egy konkrét kérdésre!
TFSI kolléga elég régi darab itt, maximum nem írogat. Ő meg pláne tudja az alapvető dolgokat.

Az ellen, hogy egy tapasztalatlan user idetéved és arra nem veszi a fáradtságot, hogy elolvassa az Összefoglalót, arra nincs orvosság.

[ Szerkesztve ]

(#51513) Szellem. válasza Semplar (#51507) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt gondolom, hogy nem véletlen tűnnek el egyes megoldások a különböző AV termékekből.
Írtam egy pár napja egy levelet kérdésekkel az Emsisoft-nál a David Biggar nevű Úrnak.
Az első kérdésem kimondottan arra vonatkozott, hogy miért nincs e-mail védelmük.
A válasz:

"1. Why would we explicitly support a single email program, when we can protect the entire computer? It does not matter if an infection is in an attachment. What matters is that it never can infect the computer. THAT is what we stop. It is also a monsterous development project to try to directly support each and every program out there in such a way that infectors get caught the moment they approach the computer, and honestly very unnecessary. Attachments are stored in text. Email cannot transfer binary files - did you know that? They are encoded into text, where they are quite harmless. It's not until they're decoded to be run or saved that they become potentially active, and that is where we stop them."

A 2f-től is hasonló választ kaptam amikor az F-Secure SAFE esetében érdeklődtem, hogy miért tűnt el az e-mail védelem a termékből, holott fél éve még benne volt. Itt a válasz hasonló volt. Nem egyszerű megoldani az e-mail védelmet kliensben, illetve trükközni kell, ami nem éppen tökéletes megoldás, illetve nem teljesen tiszta. Így adatvédelmi aggályokra hivatkozva kivették ezt a megoldást.

Vagy megkérdeztem a https védelemre vonatkozva, hogy szűri e a termék, illetve jelent-e biztonsági kockázatot:

"A lakossági termékek a böngészőben vagy fájlrendszer szinten védik a felhasználót a webes fenyegetések ellen. Egyes termékek "faux cert / MITM" megoldással élnek (pl Kaspersky), azonban az F-Secure szintén adatvédelmi aggályokra hivatkozva nem használ MITM megoldást."

Szóval,egyrészt érthető bizonyos funkciók eltűnése illetve nem megléte ezek után.
Már korábban beszélgettünk itt arról, hogy sok funkció megléte egy adott termékben, közel sem ad nagyobb védelmet, illetve minél bonyolultabb egy termék annál nagyobb a bugok/ hibák száma.

(#51514) snakebait válasza tahepa (#51509) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszi a linket, vagyis a program ajánlást, fel is tettem, meglátom mennyit fogyaszt majd, hogy meríti az akkut. Root-olni nem akartam a mobilt ezért maradtam ennél és nem az AdAwayt tettem fel.

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#51515) Semplar válasza Szellem. (#51513) üzenetére


Semplar
őstag

Igen, ez tiszta. Inkább arra gondoltam, amit hacker konferenciákon hallani, hogy egy ügyes hackernek nem akadály átjutni ezeken az első, második generációs tűzfalakon. Még csak terveket hallani negyedik generációs tűzfalról, ami talán majd véd a célzott támadások ellen.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51516) SityiSXT válasza Semplar (#51515) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azért a Windows tűzfala ma már nem ugyanaz, mint ami még az XP SP2-vel került bevezetésre. Mi egy tűzfal feladata? A csomagszűrés. Ezt maradéktalanul ellátja. A többi maximum a körítésben változik.

Szerk.: Linked van ezekhez az anyagokhoz, amit emlegetsz? Kíváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#51517) daimonion válasza Semplar (#51515) üzenetére


daimonion
senior tag

Bocs hogy beleszólok, de a célzott támadások elleni védelemre / sztem/ már elég jó megoldást ad maga az operációs rendszer is.Windowsra gondolok itt Természetesen nem mindegyikre, de pl a Win10 legutóbbi kiadásában nem véletlenül került bele a biztonsági rések kiaknázása elleni védelem. Épp nemrég kérdezte valaki itt hogy ha felrak egy másik AV-t akkor ez kikapcsolódik-e ? Csináltam pár képet arról, hogy nem.

Szóval ha az oprendszer frissítve van akkor már egy alapszintű védelmed van.Ezt már csak ki kell egészítened pár aprósággal, és mezei userként kész is a biztonság.
Én meg vagyok arról győződve, hogy a célzott támadások NEm a mezei userek ellen irányulnak. Erre jó példa volt egy vírustámadás amit az Iráni atomlétesítmények ellen intéztek.Az már más kérdés, hogy egy iráni hacker visszafordította és elterjedt. Ez volt a Stuxnet.De általában minden nagyobb vírusfertőzés úgy indul el, hogy egy állam által fizetett hackercsoport pl Lazarus és tsai mind kapnak a kormánytól megbízatást és teszik a dolgukat. Én még sehol nem láttam arra egy statisztikát sem, hogy csak úgy Magyrországon végig söpört volna egy hűha orbitális célzott az országra irányuló vírusfertőzés. Mi8ért ? Mert Mi NEM vagyunk még célpont/ hál istennek/ Meg egyébként sincsen olyan IT vagy bármilyen infrastruktúránk amit érdemes lenen megtámadni

Aki Magyarországon megfertőződik az bizony a tudatlanság és figyelmetlenség miatt van.
Ezért kellene a megfelelő helyeken elindítani már egy képzést a TUDATOS INTERNET HASZNÁLAT oktatására, már a kisiskolás kortól kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#51518) Szellem. válasza daimonion (#51517) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyébként például az Emsisoft sem véletlenül alkalmazza azt a megoldást most már, hogy az EAM van egy funkció, amivel kikapcsolhatod a Defeder Biztonsági Központba való integrálódást! Így, ha ezt kikapcsolod, fut a Defender és elérhető a Mappavédelem is! Talán nem véletlenül!

(#51519) lócitrom válasza daimonion (#51517) üzenetére


lócitrom
őstag

király. én kerestem erre választ. nem tudtam, hogy konfigurálható is. biztató fejlesztés. meg merem kockáztatni, hogy ez az elmúlt évek legkomolyabb előrelépése a Microsoft háza táján.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#51520) daimonion válasza Szellem. (#51518) üzenetére


daimonion
senior tag

:R
Na erről nem si tudtam. Sztem ez egy üdvözítő megoldás. Jó lenne ha az AV gyártók abba az irányba mennének le hogy az operációs rendszer gyártójával együttműködve és nem ellene működve dolgoznának. Hiszen az MS-nek is vannak jó megoldásai, Gondolok itt a Mappavédelem funkcióra/ amit lehetne még bőven csiszolni, de kezdetnek jó/ vagy az Emet integrálására Ha a gyártók együttműködnének az MS-el akkor össze tudnának ütni egy olyan magas szintű védelmet a mezei usereknek, amely már ténylegesen megvédené Őket a fenyegetettségektől. Én el tudnák képzelni még egy a Windows Biztonsági központból managelhető Adguard szintű reklámvédelmet is.

(#51521) Szellem. válasza daimonion (#51520) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pedig ott van. :D
Figyeld:

Szóval, együtt tud működni a Defenderrel az EAM. Ez nagy dolog!

Az Adgurados dolgoddal is egyetértek, kivéve a https szűrést az Adguardban. Nálam is okozott gondot, amíg ki nem kapcsoltam.
Jelenleg az uBlock Origin megy és szépen teszi a dolgát.

(#51522) daimonion válasza Szellem. (#51521) üzenetére


daimonion
senior tag

a https szürés nálam sincs engedélyezve

(#51523) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kissé off kérdés,:

hogy tudom megakadályozni, hogy weblapok bányászásra használják a gépemet?
Egyre jobban elerjednek az olyan kis "extrák" a különböző site-okon, amik bányászásra használják a gépedet, amig rajta vagy.
Ezt hogy tudom megakadályozni?- nyilván nem arra a megoldásra vagyok kíváncs, hogy nem megyek többet az adott oldalra.

Előre is kösz,
Nándi

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#51524) daimonion válasza NandorHUN (#51523) üzenetére


daimonion
senior tag

két oldallal visszább minden le van írva.De az egyszerűség kedvéért Adguard, vagy Ublock origin használata
Adguardból van asztali változat is ami jóval többet tud mint a mezei blokkolók

(#51525) blattida válasza NandorHUN (#51523) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Reklám vagy szkript blokkolót kell használni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#51526) NandorHUN válasza daimonion (#51524) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mindkettő fel van rakva, köszönöm. :)

Alapból fent volt, de mostanában olvastam ezekről soakt azt hittem kell valami más is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#51527) Szellem. válasza NandorHUN (#51526) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Vagy AdGuard vagy Ublock Origin legyen használva. Ezekből sem jó ha kettő van fent egyszerre.
Mind a kettő kiváló termék. Adguard többet tud. De a minerek ellen mind a kettő véd, ha ez a cél!

(#51528) NandorHUN válasza Szellem. (#51527) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mi az oka,hogy nem érdemes őket egyszerre használni?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#51529) Szellem. válasza NandorHUN (#51528) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ahogy nem érdemes egyszerre egynél több valós időben futó antivírust használni, így ezeknél sem érdemes egyszerre egynél több, mert összeakadáshoz vagy egyéb problémákhoz vezethet!

(#51530) Semplar válasza SityiSXT (#51516) üzenetére


Semplar
őstag

Az nehéz lesz, épp tegnap töröltem a böngészések nyomait. :) Régebbi cikk volt, nem mostanában olvastam róla, ha megtalálom linkelem. Most így hirtelen egy:
[link]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51531) blattida válasza NandorHUN (#51528) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet mindkettőt használni, mivel az ublock csak egy böngésző plugin és reklámok ellen hatékonyabb, viszont káros oldalak szűrésére meg az adguard jobb, összeakadni nem fognak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#51532) SityiSXT válasza Semplar (#51530) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azért ne 5 éves cikk alapján ítélkezz... Frissebb nincs? ;)

[ Szerkesztve ]

(#51533) NandorHUN válasza blattida (#51531) üzenetére


NandorHUN
addikt

&(#51527) Plag

Ok kösz mindkettőtöknek. :R

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#51534) jim bcs válasza blattida (#51531) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most ez majdnem ugyanaz akkor mintha felraknék 2 vírusirtót 3 tűzfallal mert mind másban jó. Valamikor valahol ezek össze fognak gabalyodni nem? Nem elég 1 blokkoló 1 antivírus mellé? Ha valaki ennyire parázik akkor túl sokat jár tiltott területen, avagy fogalma sincs merre és mit böngészik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51535) Szellem. válasza NandorHUN (#51533) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szívesen! :R

Sajnos én csak mostanában tanulom a reklámblokkolók használatát így alap szinten értek hozzájuk.
A részemről én nem javasolom a kettő együttes használatát.
Az uBlock Origin az böngésző plugin, az AdGuardból meg van asztali verzió ami sokkal többet tud. De, ha valamilyen oldallal gondod akadna, akkor nehezebb egyszerre kettőt menedzselni és megkeresni melyik okozza a gondot.
Szóval, szerintem használj egyet, azt amelyik neked jobban szimpatikus.

(#51536) Cs1csó válasza Szellem. (#51535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ADGUARD asztali verziója fizetős vagy ingyenes? Mert az Ublock Origin igaz, hogy "csak" web extension de ingyenes.

(#51537) Szellem. válasza Cs1csó (#51536) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az Adguard fizetős.

(#51538) daimonion válasza Cs1csó (#51536) üzenetére


daimonion
senior tag

Az fizetős, viszont régebben lehetett olyat csinálni, hogy a honlap oldalát átváltottad oroszra és akkro a lifetime licensz került kb 1800 ft ba a rubel árfolyama miatt. Nem tudom azóta korrigálták-e az árakat de ez egy legális kiskapu volt a szerény pénztárcájú vevőknek :K
Igaz lehet etikailag elitélni de ez van

(#51539) NandorHUN válasza daimonion (#51538) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mert? Vagyunk olyan szegények, mint az oroszok :D

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#51540) daimonion válasza NandorHUN (#51539) üzenetére


daimonion
senior tag

Ma már lezárták ezt a kiskaput .
16.000 a lifetime licensz :N Én még 1800 ért vettem :K

(#51541) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ha már reklámblokkolók:
Az AdBlock miért nem jó mint plugin? Azzal mi a baj? A legtöbben vagy az Adguard asztali verziót vagy az uBlock Origint javasolják.

(#51542) Cs1csó válasza Szellem. (#51541) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teszteltem párat: röviden, az Ublock Origin volt a nyerő egyszerűen hatékonyabban szűr és az oldalbetöltések is ezzel a leggyorsabbak.

(#51543) dqdb válasza Szellem. (#51541) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51544) Szellem. válasza dqdb (#51543) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi. Elolvastam. Akkor jobban fogja a weboldalak betöltését és nem a legjobb ezek szerint.

A PH lapcsaládot beraktam kivételeknek. érdemes még valamit beállítani amúgy a UO-hoz?

(#51542) csicso82: Köszi. Kipróbáltam az Adguradot, de kikapcsolt https mellett is az 5ms pingem helyett 35-45 ms lett a ping. Nálam ez nem nyerő. Az uBlock eddig szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#51545) TFSi válasza Szellem. (#51504) üzenetére


TFSi
őstag

Köszönöm a válaszod. Még a 10-es generációnál voltak ilyen jellegű gondok, de úgy látom, a 11-es esetében pozitív változások történtek. Egyébként csak AV van fent, de szépen teszi a dolgát, és észrevétlen. Marad. :)

csicso82: köszönöm a te hozzászólásodat is, hosszú évek óta látogatom a topicot, de inkább csak read-only módban. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#51546) Szellem. válasza TFSi (#51545) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A 11-es Eset termékek jól sikerültek. Ha kiakartál volna próbálni mást, akkor mondanám az Emsisoft Antimalwaret. Nagyon jó termék. Több mint 1,5 éve használom. Egyszer volt vele apró gondom, de gyorsan megoldották. Kiváló segítőkész support, évek alatt egyre olcsóbb a licencdíj, stb.

(#51547) Semplar válasza SityiSXT (#51532) üzenetére


Semplar
őstag

Nem ítélkeztem csak sajnálom, hogy minden jó tűzfalprogram(Kerio, Online Armor, Outpost) eltűnt szép lassan. Remélem legalább Comodo megmarad a konfigolni vágyóknak. :)

Én is visszacsempésztem CFW5.12 -t EAM mellé:

Valahogy jobban alszok így. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51548) Semplar válasza Szellem. (#51541) üzenetére


Semplar
őstag

Az AdBlock -tól régebben sokan elfordultak, mikor kiderült, hogy néhány reklámcéget jó pénzért fehérlistára tettek, aztán azóta próbálják visszanyerni a felhasználókat több-kevesebb sikerrel.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#51549) Szellem. válasza Semplar (#51548) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi.

Közben megtaláltam azt a cikket én is amiben ezt írják. Emellett nem a legjobb választás, mert dqdb linkelt egy tesztet róla.
Elvagyok szépen az uBlock Originnel. Eddig amióta használom tetszik. Fel lehet rakni Edge, Chrome, FF-re. Ez jó.

(#51550) Semplar válasza Szellem. (#51549) üzenetére


Semplar
őstag

Igen és UO sokkal jobban bánik az erőforrásokkal is, mint a vetélytársak. :R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.