Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

The Last of Us Part I v1.0.5.0 Patch (~49GB) [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#502) btf válasza Archttila (#501) üzenetére


btf
aktív tag

Tegnap ránéztem elég combos volt a patch.

R5 5600/3060ti/32GB/531.79 driver -el high grafikán, natív 1440p-ben, kb 50 fps-re esik már csak le, néha elfogy a 3060ti. (60fps-re lockolva játszom, jelenleg Bill's town-nál tartok)

Szerintem kb ebben az állíapotában kellett volna kiadni, már az előző patch is sokat dobott rajta.

A shader comp. 25 perc volt. (azon még faraghatnának, mert pl. az Atomic heart vagy a Forza Horizon 4-5 kb 5-6 perc alatt végez nálam)

Archttila--> Héfőn szereztem be a játékot, az akkori patchel volt kb. 15 perc, ezzel az újjal kicsit több. (gondolom konfigja válogatja, kinek mennyi)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#503) Archttila válasza btf (#502) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

25 perc? Nalam Linux alatt (elozo patch, /Proton Experimental) 5-6 perc.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#504) Archttila válasza Archttila (#503) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kivancsisagbol lemertem: alapjatek + Left Behind parhuzamosan 9 perc (v1.05)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#505) ACE- válasza Archttila (#504) üzenetére


ACE-
addikt

Márpedig Te akkor nagyon menő vagy... :U

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#506) diablo1984 válasza Archttila (#501) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem gyenge patch, amit eddig kiadtak javítások már jóval masszívabbak tárhelyet tekintve mint az alap játék.

(#507) Archttila válasza ACE- (#505) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

te meg egy ász :)
Csak azert irtam mert soknak tunt... foleg, hogy nekem csak egy SATA-s motyo van a gepben. (amugy sem egy eromu)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#508) AxBattler


AxBattler
félisten

The Last of Us Patch 1.0.5 Performance - HUGE IMPROVEMENTS TO VRAM AND RAM!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#509) FoLey-v válasza AxBattler (#508) üzenetére


FoLey-v
addikt

50GB update nagyon fincsi :DDD

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#510) Felleg319


Felleg319
újonc

50 gb. Jaj de jó. A 6600xt-nél nem ér semmit. Gondoltam addig, amig ki nem kapcsoltam az amd driverben a samot. :DD

(#511) tusi_


tusi_
addikt

Nem birtam tovabb varni es visszatettem a gamet, hogy vegig nyomom megint es kimaxolom.

3x lefagyott a shaderezesnel es egyszer jatek kozben.
Vszeg memoria fogyott el, pedig 32 gb-m van. Virtualis memo nalam ki van kapcsolva, amiota 32 Gb-m van, (kb 4 eve) de ez volt az elso, ami siman bepuszilta . :(

eat, sleep, play, replay

(#512) M_AND_Ms válasza tusi_ (#511) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez ilyen. De ettől függetlenül végigjátszható

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#513) diablo1984 válasza tusi_ (#511) üzenetére


diablo1984
veterán

Áh, dehogy eszi meg, memóriából 18-20giga elég neki maximum, attól többet még nem evett.

(#514) mert_csokis válasza diablo1984 (#513) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Így van, ott valami más gond lehet. Nálam 1080p mellett 15 giga körül akad ki a mérő.
Mondjuk számomra már ez is hihetetlen és nem normális jelenség.
Ez az első játék, ami ezt produkálja.
8 giga feletti memória használatot nem igazán tapasztaltam eddig. Legyen szó bármilyen játékról...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#515) tusi_ válasza diablo1984 (#513) üzenetére


tusi_
addikt

Hwinfoban a min, max currentnel 32xxx-et mutatott befoglalasban :)

eat, sleep, play, replay

(#516) PuMbA válasza tusi_ (#511) üzenetére


PuMbA
titán

"Virtualis memo nalam ki van kapcsolva, amiota 32 Gb-m van, (kb 4 eve) de ez volt az elso, ami siman bepuszilta ."

Akkor eddig szerencsés voltál :) Egyes játékoknak kötelező a virtuális memória, így ha kikapcsolod, akkor fagynak, még akkor is, ha nincs tele a fizikai memória. Ezt első kézből tapasztaltam, amikor 50% volt a memória használatom, mégis fagyott egy játék. Lapozófájl Windows által kezeltre tettem és a fagyás megszűnt. Konklúzió: a lapozófájlt tilos kikapcsolni még 64-128GB memória esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#517) tusi_ válasza PuMbA (#516) üzenetére


tusi_
addikt

Igazad van, de eddig meg semminek nem volt baja igy es itt kb 50 jatekrol beszelunk.
Jon egy jatek, ahol fagy, amirol eleve tudjuk, hogy - a portja - egy szemet.
Szvsz ez BUG.
Vegulis 1 perc beallitani, meg reboottal egyutt is, majd kirpobalom, ha visszakapom a kartyamat :(

eat, sleep, play, replay

(#518) Hopkins95 válasza PuMbA (#516) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azért ne haragudjon a világ, de milyen szarul megírt játéknak kell lennie annak, ami kikapcsolt lapozófájlnál kifagy. :W

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#519) shotika válasza Hopkins95 (#518) üzenetére


shotika
őstag

Ki az, aki még 2023-ban kikapcsolja a lapozófájlt? És egyáltalán minek? ;]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#520) tusi_ válasza shotika (#519) üzenetére


tusi_
addikt

Ki az, aki 2023ban meg bekapcsolva hagyja, 32 Gb ram mellett.?
Ez egy csokeveny, ami a 4 gb-s idokbol maradt fenn.

eat, sleep, play, replay

(#521) sixpak válasza tusi_ (#520) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nálam be van, 48GB ram mellett is.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#522) PuMbA válasza tusi_ (#520) üzenetére


PuMbA
titán

A Windows jobban tudja, hogy kell-e lapozófájl vagy nem, mert akik programozták, azoknak jóval nagyobb tudása van a memória kezelésről, mint nekünk. Ha beállítja, akkor azért állítja be, mert jobb, ha van :)

[ Szerkesztve ]

(#523) tusi_ válasza PuMbA (#522) üzenetére


tusi_
addikt

A lapofofajl azokbol az idokbol maradt rank, amikor meg keves volt a fizikai memoria es kellett valami tartalek. (mondjuk meg ma is vannak 8GB-s laptopok, ott elkellhet.
A mai "top" eszkozoknel, nem kellene mar ilyen. Mar 16 GB nal sem hasznalom laptopon es soha nem volt bajom azzal sem. Ott persze nincs jatek, de van 16 nyitott browser ful.

Azt, hogy a windows programozoi mit tudnak, azt inkabb hagyjuk. Ha olyan profik lennenek, mint hiszed, akkor nem rohadnanak le a gepek egy -egy win update utan.

Mindemelett ha megfigyeled, ALIG van hasznalva a lapozofajl, ha be van kapcsolva sok RAM mellett, feleleges. Kitoltam rengeteg jatekot, ennel sokkal bonyolultabbakat, ami (semi) open world, CP2077, RDR2 mind monumentalis es 0 problemam volt vele.
Ebben a jatekban vhogy sikerult telekurni a 32Gb ramot es hozza akar(t) ferni.
Pech, majd kijavitjak.
Par pancser programozo miatt nem fogom atallitani a jol bevalt rendszerem.

Amugy ez itt nem egy "lapozofajl" forum, beszeljunk a jatekrol :)

eat, sleep, play, replay

(#524) ACE- válasza tusi_ (#520) üzenetére


ACE-
addikt

Ezt mondod Te, gondolom sok operációs rendszer fejlesztésében részt vettél... a lapozófájl nem kizárólag memória bővítésre van fenntartva... több helyen is írják, nálad okosabbak, hogy nagy memória mennyiség esetén sem érdemes kikapcsolni. Engem is idegesít hogy 16Giga RAM mellett miért csinál még 15 Gigányi lapozófájl-t, de úgy vagyok vele hogy az 1 Terás SSD-re elfér...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#525) tusi_ válasza ACE- (#524) üzenetére


tusi_
addikt

Nem vettem reszt egyben sem, da tobb eve igy hasznalom es SOHA - remelem erted a szo jelenteset - nem volt problemam a kikapcsolasabol, csak egyetlen egy jateknal, ami emelett tobb sebbol is verzik.
Amugy meg hogy en ki, vagy bekapcsolom, pont nem a te dolgod.
Jeleztem egy problemat, hogy ha valaki ugyanugy kikapcsolva hasznalja es fagy neki, akkor ez LEHET a problema.
Nem ertem miert kell szetoffolni egy topikot ezzel.
Vagy azt hiszed, hogy ha te mondod, hogy be kell kapcsolni, akkor majd visszakapcsolom?
Te vagy Bill Gates? Az sem erdekelne, mert - mint mar irtam - sosem volt bajom emiatt, csak ezzel ez egy jatekkal.

Es ez sem igaz, mert nem lett targyalva, hogy milyen programokat hasznalnak 8 GB mellett. Mindenki ugy hasznalja, ahogy akarja!
OFF

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#526) pilipi válasza tusi_ (#525) üzenetére


pilipi
aktív tag

Nagyon unalmas már.
Ha alapból bekapcsolva van akkor mi a fenének kellene kikapcsolni?
Kinek, mikor és mit ártott, ha bekapcsolva maradt?
Régen azért voltunk rákényszerülve a mókolásra, mert sz.r elavult gépeink voltak a win 98-hoz és az xp-hez.
Már eljutott odáig a technika, hogy ilyesmivel ne kelljen foglalkozni.
Hogy működik a tv szofveresen, vagy a konzol , a win10, ki a fenét érdekel.
Egy biztos ha bevan kapcsolva abból nem lehet gond, ha ki akkor előfordulhat ennyi infó bőven elegendő.
Ez olyan boomer dolog, hogy mindent "rommáállítgatok", ahelyett, hogy csak használnám vagy élvezném.
Feltételezem, ha játszol nem a játékot indítod el, hanem egyből az Options menüt és látatlanban szanaszét konfigolod. :R

(#527) PuMbA válasza tusi_ (#525) üzenetére


PuMbA
titán

"Azt, hogy a windows programozoi mit tudnak, azt inkabb hagyjuk. Ha olyan profik lennenek, mint hiszed, akkor nem rohadnanak le a gepek egy -egy win update utan."

Szerinted ugyanazok programozzák a Windows Update-et, mint a memória kezelést? :F Programozóként mondom, hogy biztosan nem. A hozzászólásodban sajnos semmiféle hozzáértést jelző dolgot nem látok. Az, hogy neked nem volt bajod, nem jelenti azt, hogy általánosan jó megoldás. Mivel kiderült, hogy nem vagy szakértője a témának, ezért pedig nem ajánlott, hogy terjeszd ezt az információt. Az általad beszúrt kép szintén egy hozzá nem értő írása. Semmi helye sincs itt. Már az első mondatból látszik, hogy halvány lila gőze sincs erről, aki írta. A lapozófájlt nem azért hozza létre a Windows, mert nincs RAM. Mindig létre hozza, akármennyi RAM van a gépben. Maradjunk a szakmailag megalapozott tényeknél :)

[ Szerkesztve ]

(#528) tusi_ válasza pilipi (#526) üzenetére


tusi_
addikt

Ki leszunk dobva innen, de okay.
Az hogy vmi van egy oprendszerben azt nem feltetlenul kell is hasznalni. WINS is benne van meg, de szvsz senki nem hasznalja mar.
Sokszor csak annyira a kernel resze vmi, hogy nem irjak ujra, csak egyszeruen nem hasznaljak sehol, de ott van. Halozati vilagbol rengeteg peldat tudnek erre mondani, sot, developer emlitette egy support sessionban, hogy azert van meg benne egy bizonyos dolog az os-ben, mert annyi minden epult ra az evek alatt, hogy ha megbolygatnak, olyan dolgok is buggolnanak, amik ehhez kapcsolodnak meg.
Ezzel nem azt mondom, hogy a swap mar nem kell, de bizonyos feltelelk meglete mellett kikapcsolhato. Az hogy egy BUG-os jatekban emiatt fagy, az code hiba!
A 8GB-s VGA-ak is elmennek a TLOU-ban magas grafikai beallitasok mellett, csak mondjuk stutterelni fog... Ha ott lenne BUG, akkor fagyna is..

Nem rommaallitgatok, de win telepites utan kikapcsolok egy csomo dolgot, ami nem kell. Ha neked kell a Skype, Cortana ... akkor hasznald egeszseggel es hagyd futni a hatterben.
En sosem hasznalom, ergo megy a levesbe.
Mivel sosem kellett meg a swap fajl - volt video szerkesztes, kep editalas nagyon kis mennyisegben - es a jatekok nem igenylik, ezert kikapcsolom.

A jatekot elinditom, beallitom az izlesem szerint aztan max csak a gomb beallitasokon, erzekenysegen allitok jatekkozben.
De ennek mi koze van a swap fajlhoz?

eat, sleep, play, replay

(#529) tusi_ válasza PuMbA (#527) üzenetére


tusi_
addikt

Nem vagyok programozo, de olyan programozokkal dolgozom egyutt, akinek te a nyomaba nem ersz es nem is fogsz.

Te milyen alapon irsz le tenyeket, amik csak a te velemenyed?
Hol mondtam en olyat, hogy a kikapcsolas a jo modszer? Te write only modban forumozol?
Neked ez a szokasod, hogy mindenhova odabofogsz vmi "okosat", hogy noveld a hozzaszolasaid szamat es hogy okosnak tunj? Nem sikerult!
Te voltal az elso, aki megint jott okoskodni es most szet van offolva egy topik, mert neked be kellet hanyni vmit.
Sehol nem mondtam, hogy ez a jo modszer, nem allitottam hogy marpedig ki kell kapcsolni, kozoltem egy tenyt, hogy ez tortenik, ha ki van kapcsolva.
Engedd el a temat!

eat, sleep, play, replay

(#530) pilipi válasza tusi_ (#528) üzenetére


pilipi
aktív tag

Soha sehol nem ajánlották a kikapcsolását maradjunk annyiban.
A fixálását esetleg, de a kikapcsolását nem.
Google keresés a "Is it recommended to turn off virtual memory?" keresésre
"While some users do shut off automatic management, or virtual memory features as a whole, our official recommendation is to leave it in place. If you are comfortable reducing the size based on your usage that can be done safely, but disabling this entirely is not necessarily safe."
Ki a fenét érdekel 32 gb ram, 12 mag és egy 12 gb-os videókártya mellett, hogy fut a háttérben egy skype vagy bármi más.
Telefonon például mennyi olyan dolog van amit soha nem használok (iránytű, szülői felügyelet, jegyzetek stb) és elfér, és nem zavar.
Mint ahogy a tv-n sem érdekel az előretelepített Apple tv, galéria, Dierct one, ha eltávolítanám őket bármi is jobb lenne?
Azt mondod nem kell a swap, de azt mond meg milyen problémát okoz ha van?
Azt már tudjuk mit okoz ha nincs ;]

(#531) tusi_ válasza pilipi (#530) üzenetére


tusi_
addikt

Egy alkalmazasban - TLOU - okoz, eddigi kb 50 ben meg nem :)
Ha visszakapom a VGA-m, eskuszom visszakapcsolom a D-re, egy fix 4gb-t
Tovabb lephetunk?

Jott upadte az 1.0.5 ota?
kb 2 hete nem neztem..

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#532) kwzatz válasza pilipi (#526) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ez olyan boomer dolog, hogy mindent "rommáállítgatok", ahelyett, hogy csak használnám vagy élvezném."
Ez az "instant gratification" keresés meg olyan igénytelen, zoomer dolog. :D

"Feltételezem, ha játszol nem a játékot indítod el, hanem egyből az Options menüt és látatlanban szanaszét konfigolod."
Elindítani instant a játékot anélkül, hogy rászánnál 5 percet, hogy a saját igényeidre konfigurálnád? Neked minden úgy jó, ahogy más meghatározza neked? NGMI. :D

Swap fájlom azért van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#533) pilipi válasza kwzatz (#532) üzenetére


pilipi
aktív tag

A billentyűzetet a kedvemre állítom az oké.
Freesync ( ha nem kapcsolja be) esetleg FOV, ha nagyon kicsi a látótér, de ez is ritka.
A felbontás adott, a grafikai beállításokat a mai modern játékok pedig remekül be tudják skálázni az az észrevételem ( így 37 év játékkal eltöltött idő után).
Elég magasra szokott beállni, így lefelé vagy rontani nincs értelme.
A többi pedig tényleg csak elindítás után dől el, hogy mennyire zavaró a motionblur, bloom effekt vagy ha nem jól találják el a fej vagy fegyver mozgása futás közben.

(#534) tusi_ válasza pilipi (#533) üzenetére


tusi_
addikt

Na akkor te tobbet tuningolsz az opciokban mint en.
En mindent magasra allitok grafon, meg ha Ultra is az alapbeallitas a game szerint,
hang fejhallgatora esetleg nyelvet atallitani es mehet a jatek. Eger erzekenyseg, bill kiosztas az jatekkozben kiderul hogy milyen es akkor a finomhangolas.

eat, sleep, play, replay

(#535) PuMbA válasza tusi_ (#529) üzenetére


PuMbA
titán

"Hol mondtam en olyat, hogy a kikapcsolas a jo modszer?"

Ezzel a mondatoddal mondtad, amiből süt a lekezeltség, mindenki iránt, aki nem kapcsolta ki: "Ki az, aki 2023ban meg bekapcsolva hagyja, 32 Gb ram mellett.?"

"de olyan programozokkal dolgozom egyutt, akinek te a nyomaba nem ersz es nem is fogsz."

Oké, legyen így :) Ha már a szakmai dolgok elfogytak, akkor jön a személyeskedés. Innen tudni, hogy elvesztetted a vitát, de beismerés helyett előbújt az óvodás viselkedés belőled. Viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#536) SpazzMaticus válasza tusi_ (#529) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Hűha ember, van baj nálad....

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#537) kwzatz válasza pilipi (#533) üzenetére


kwzatz
őstag

Na, hát akkor csak állítgatsz azért te is. A fenti komment egészen mást sugallt. :)
"Elég magasra szokott beállni, így lefelé vagy rontani nincs értelme."
Ez szerintem kicsit trükkösebb időnként, de embere válogatja.

(#538) tusi_ válasza PuMbA (#535) üzenetére


tusi_
addikt

"Szerinted ugyanazok programozzák a Windows Update-et, mint a memória kezelést? :F Programozóként mondom, hogy biztosan nem. A hozzászólásodban sajnos semmiféle hozzáértést jelző dolgot nem látok. Az, hogy neked nem volt bajod, nem jelenti azt, hogy általánosan jó megoldás. Mivel kiderült, hogy nem vagy szakértője a témának, ezért pedig nem ajánlott, hogy terjeszd ezt az információt."

Ezt minek nevezed?

"Ezzel a mondatoddal mondtad, amiből süt a lekezeltség, mindenki iránt, aki nem kapcsolta ki: "Ki az, aki 2023ban meg bekapcsolva hagyja, 32 Gb ram mellett.?""

Ez egy hasonlo valasz az elottem szolonak, ugyanabban a stilusban.

eat, sleep, play, replay

(#539) tusi_ válasza SpazzMaticus (#536) üzenetére


tusi_
addikt

Espedig?

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#540) Mizol29


Mizol29
senior tag

Röhögök rajtatok, hogy mikről tudtok vitázni :D

(#541) macy


macy
addikt

Így kipofozták a játékot vagy a proci váltás tett ilyen jót neki? 4k FSR-rel ultrán simán megy 60fps-sel.

(#542) nanamii_o válasza macy (#541) üzenetére


nanamii_o
tag

Azzal a géppel ami neked van nem csoda.

(#543) Alpi.


Alpi.
addikt

Horizon Zero Dawn (vagy mi :D ) is kifagy lapozó file nélkül.
Ebben nem kell feltétlen logikát keresni. :)) :D :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#544) heihachi válasza macy (#541) üzenetére


heihachi
addikt

a pc-d vagy haromszor olyan eros mint egy ps5, uh nem csoda, hogy jol fut rajta

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#545) macy válasza heihachi (#544) üzenetére


macy
addikt

Na jó, de csak csináltak valamit a játékkal, a 3800xt-vel vagy 20 fps-em volt :U

(#546) nanamii_o


nanamii_o
tag

Patch 1.1 is now live for The Last of Us Part I on PC, including performance improvements, fixes for various crashes, and more. [link]

(#547) AxBattler


AxBattler
félisten

Digital Foundry: TLOU PC Patch 1.1 analyzed!
Akkor maradt a CPU bottleneck....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#548) mert_csokis válasza AxBattler (#547) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Nem jó a link.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#549) AxBattler válasza mert_csokis (#548) üzenetére


AxBattler
félisten

Valóban, köszi! :R Tehát akkor még 1x...

Digital Foundry 32:10-től: TLOU PC Patch 1.1 analyzed!
Akkor maradt a CPU bottleneck....

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#550) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD 23.7.1 Drivers - MAJOR FPS BOOST in The Last of Us for all AMD GPUs!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.