Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Eddigi patchek érdemi változást nem hoztak kicsit hanyagoltam a játékot.
Tegnap 1.0.4.0-val mondom megint előveszem. 2560x1080-ban ultrán natívon továbbra se tartja a 60fps-t bezuhan 40körülire is. Azonban elmondható , hogy még így is sokkal fluidabb lett a játék nem esnek szét a texturák , nincsenek óriási beszaggatások.Pont az élvezhetőség határán van. Fsr2-őt bekapcsolva kisimul az egész és atom stabil lesz ( persze ilyenkor 1780x720 ból skáláz fel ) fps viszont hihetetlen magasságokba szalad külső tereken 80-90fps belül pedig akár 100fps felé is belenyal vga folyamat 99%-on még a menübe is :D Vram használatot nem nagyon értem patch után natív 2560x1080
12300mb kilépés után már csak 10600mb ugyanúgy natívon , fsr2-vel 9500mb körül itt valami nem kerek.
Ryzen 5600x , Radeon 6700xt , 32gb 3600 mhz ddr4

(#452) Alpi. válasza NyalokAA (#451) üzenetére


Alpi.
addikt

Jahh, 6 magos Zen3 sajna nem elég minden helyzetben a 60 fps-hez (sem). Azért jellemzően tudja, de valóban vannak pontok, ahol 50 köré leesik. (1-2 mélypontnál 50 alá is picit, de az tényleg ritka)
Viszont egy tipp, ami nekem nagyon bevált ! Limitert célszerű beálítani, mivel anélkül az esetek nagyon nagy részében cpu limiten fut. Elfogy a cpu. 80-90%(+) terhelés mellett. Amikor ennyire nagy a terhelés, erősen sérül a frame time konzisztencia. Az ok, hogy lesz itt-ott 70-80, akár 90 fps-ünk, de a hullmázó frame time miatt ez nem ad olyan érzetet (közel sem), mint egy "könnyedén", simán renderelt 80 fps. A játék egyébként nagyon szép, egyenletes frame időket tud, ezt nem lehet elvitatni tőle ! Kifejezetten jó ebben ! Miután belőttem 60 fps-re a vsync-et (nálam annyin megy a minitor / TV, szóval ez a fajta limiter volt a célszerű, de bármilyen limiter ugyan így fog működni.) nagyságrendekkel jobb lett az élmény. Ok, ahol beesett 60 alá, ott pont nem változott semmit, viszont az összes többi helyzetben gyönyörű, sima 60-at kaptam. Ami sokkal, sokkal jobb volt, mint egy össze-vissza ugráló 80.

[Itt jól lehet látni, mennyire megborítja a dolgot ha nagyon magas cpu terhelés.] SMT off-al ment a teszt, így hamarabb és talán fokozottabban is jelentkezik a dolog. SMt-vel jóval később fordult át kellemtlen helyzetbe. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#453) Alpi. válasza Alpi. (#452) üzenetére


Alpi.
addikt

Elfogyó cpus 77 FPS (0.2% : 39 FPS)

Limiter miatt némileg alacsonyabb cpu terhelésű 60 fps (0.2% : 55 FPS)

A frame time grafikonon látszik a lényeg, no meg a 0,2%-okból. A 77 FPS jól néz (átlagba), csak a simaságot nem az átlag, hanem a "gödrök" mélyésge és gyakorisága befolyásolja. Ok, a fenti sem borzasztó, de számomra a másik egyértelműen jobb, simább érzetet adott.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#454) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah ma én is végig nyomtam. Egyszer fagyott ki ez idő alatt. Azt észrevettem ha nem állítom a gyári szoftveren a processzort és a vga-t extrémre, akkor sokkal többször írja ki, hogy kérem várjon. Egyébként nagyon jó játék élveztem. :)

(#455) M_AND_Ms válasza sixpak (#448) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha csak a patch miatt csinálja újra shadereket, akkor gyors és nem is az összeset generálja újra (látszik hogy nem 0-ról kezdi)
Kártyadriver frissítéskor viszont mindent újracsinál és még mindig hosszan Gyengébb hardveren, akár 2 óra (egy-két lefagyással). Pedig ezen a hardveren is fut 40-50 fps-sel, magas beállítással, Fsr2, minőségi skálázással, full hd-ban.
Továbbra is optimalizálatlan a játék. Reszelgetik, de még nincs kész. Amolyan, béta1 állapot.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#456) Archttila


Archttila
veterán

Ez a 4GB VRAM most komoly, vagy masnal is ilyen? :U (RX 6650XT)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#457) PuMbA válasza Archttila (#456) üzenetére


PuMbA
titán

Legfrissebb driver? A 2 napja megjelent Adrenalin 23.4.3-ban volt Last of Us javítás.

Szerk: Ahogy látom Linuxot használsz. A játék csak Windowst támogat hivatalosan, szóval ezért lehet, hogy csak 4GB-ot lát vagy Linux driver gond.

[ Szerkesztve ]

(#458) KraX válasza M_AND_Ms (#455) üzenetére


KraX
őstag

Ezert erdemes mindig varni foleg a portokkal. Majd fel ev mulva egy learazasnal megveszem, addigra ki lesz kalapalva a jatek.

For the God Emperor!

(#459) PuMbA válasza KraX (#458) üzenetére


PuMbA
titán

:K Én már 2 éve így nyomom. Megjelenés után minimum fél évig hozzá se nyúlok a játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#460) Archttila válasza PuMbA (#457) üzenetére


Archttila
veterán

En meg ugy latom hogy szerencsémre a jatek beszelt hulyesegeeket :D
mondjuk kajalja a vasat rendesen...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#461) PuMbA válasza Archttila (#460) üzenetére


PuMbA
titán

Na, akkor csak a kijelzés volt rossz. Jól jártál! :)

[ Szerkesztve ]

(#462) AxBattler


AxBattler
félisten

The Last of Us Part 1 Gets Big Title Update v1.0.4.0
According to the release notes, the latest update optimizes CPU and GPU use throughout the game, as well as improves both texture and graphical fidelity and resolution on Low and Medium settings....
The update also adds a Texture Streaming Rate setting, and updates the VRAM bar to more accurately display the OS+Apps usage.
...
- Optimized CPU and GPU use throughout the gameImproved texture fidelity and resolution on in-game Low and Medium settings
- Improved graphical fidelity on the in-game Low graphics preset, particularly water surfaces no longer appear black
- Added an option for players to lock and unlock performance stats simultaneously in the HUD menu (Options > HUD)
- Added descriptions in the Graphics menus to better explain when certain settings may affect another (Options > Display)
- Added a Texture Streaming Rate setting (Graphics > Texture Settings)
- Updated the VRAM bar to more accurately display the OS+Apps usage

The Last of Us Part 1 - Ver 1.0.4.0 - Ryzen 5 3600 - Benchmark - 1440p
The Last of Us Part 1 | Launch Version (1.0.1.0) vs Latest Patch (1.0.4.0) | Performance Comparison
Ha jól látom, akkor a textúrák VRAM igénye mérséklődött: Medium-on 6.6GB, High-on 7.4GB, a rendszer igénye pedig 0.8-1GB körül mozog. Alakul a dolog.

Valaki próbálta már az új peccset?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#463) M_AND_Ms válasza PuMbA (#457) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tegnapelőtt raktam fel a 23.4.2-őt, mondván a patch miatt úgyis shader generálás lesz. Erre most megint kéne egy frissítés és újra generálás... :((
Hát nem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#464) KraX válasza PuMbA (#459) üzenetére


KraX
őstag

En is hosszu evek ota igy tolom, nincs miert sietni, a jatekok megvarnak.

For the God Emperor!

(#465) Archttila válasza AxBattler (#462) üzenetére


Archttila
veterán

En par oraja jatszom es eddig minden ok.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#466) AxBattler válasza Alpi. (#453) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nézem, ez tényleg nem rossz!

#458 KraX
Tökre igaz, de most aprón árultak promó kódot, arra lecsaptam... egyébként ráért volna 1 év múlva.

#465 Archttila
Jó hír, mástól is ezt olvasom!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#467) sixpak válasza AxBattler (#466) üzenetére


sixpak
nagyúr

A hír igaz, jobban fut.
Viszont szerintem a grafika csúnyább lett az új patch után, persze lehet csak haluzom.
Mondjuk még így is döbbenetes a grafika, mindenképp a legjobbak közt van.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#468) Archttila válasza sixpak (#467) üzenetére


Archttila
veterán

Szerintem nem lett csunyabb (mondom ezt viszonyitasai alap nelkul :D )

AxBattler

- Asus ROG RX 6650XT
- 2560x1440, Ultra, FSR (quality) 55-75

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#469) AxBattler válasza Archttila (#468) üzenetére


AxBattler
félisten

Nájsz! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#470) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Jött új amd driver 23.4.3 :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#471) AxBattler


AxBattler
félisten

The Last of Us Part 1 (New Update) | GTX 1660 SUPER | RX 6600 | RTX 3070 Ti | RTX 3080 | v1.0.4.0
Érdekes ez a videó is. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#472) shotika válasza AxBattler (#471) üzenetére


shotika
őstag

Borzalmasak ezek az eredmények. Azért egy 3080-assal 75 fps 2k-ban, maxon... Pff.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#473) pandras83


pandras83
senior tag

hi all

Javítottak már a ram használaton, vagy még mindig megakad a game 16gb mellett?

Cyberfuck Patchrunner

(#474) Darth_Revan válasza shotika (#472) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És az is DLSS-el, ha az nem lenne még annyi se lenne :DDD

(#475) Ferdzsoo válasza shotika (#472) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Amúgy miért szerinted mennyinek kéne lennie?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#476) shotika válasza Ferdzsoo (#475) üzenetére


shotika
őstag

3080-assal egy konzolporttol? Illene 120-140-nek lennie. Szép játék nagyon, de azért nem annyira, hogy ilyen pocsék eredmények legyenek.
Fél milliós kártyáról beszélünk.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#477) INGJOKE válasza shotika (#476) üzenetére


INGJOKE
veterán

1440-en az 6700xt-m is hozza a 75-90 fps-t... :DDD

(#478) ACE- válasza shotika (#476) üzenetére


ACE-
addikt

Fél milliós kártyáról beszélünk.

Volt akkor, amikor vetted... most már 300-350ezer...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#479) rumkola válasza ACE- (#478) üzenetére


rumkola
veterán

200K alatt lehet eladni.

(#480) ACE- válasza rumkola (#479) üzenetére


ACE-
addikt

De miért akarná eladni? Nekem 3070Ti van, tavaly ilyenkor vettem kb. 300ezerért... eszem ágában sincs eladni, jól elvagyok vele 4K-ban, persze nincs minden full-ra húzva de az ultra részletesség amúgy is csak parasztvakítás...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#481) shotika válasza ACE- (#478) üzenetére


shotika
őstag

Jó, akkor 350 ezres kártyáról beszélünk. De átforgathatjuk abba is, hogy van egy 3 éves kártya, ami jelenleg pl a gpu benchmarkon a 14. leggyorsabb kártya.
És egy olyan játékról beszélünk, ami nem openworld, még npc-ből is csak viszonylag ritkán van nagyobb tömeg a pályán.
A haverom gépében 3080-as van, és epic beállításon, 2kb-an a Jedi Survivor nem bírja tartani a 60 fps-t se. Annyival azért nem lett szebb, mint az első rész, hogy indokolja az ennél erősebb kártyát - én úgy gondolom, itt az Unreal Engine 4 és a szoros határidő lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#482) Ferdzsoo válasza shotika (#476) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én semmivel nem lennék boldogabb a 3080-asommal ha 140fps-em lenne a mostani 75 helyett...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#483) shotika válasza Ferdzsoo (#482) üzenetére


shotika
őstag

Mert neked elég a 75 fps. Más meg szeretné, hogy a méregdrága hardverhez (meg ha már ennyi pénzt elkérnek egy videojátékért) megfelelő minőségben csinálnák meg a játékot.

Egy 3080-as nem arra van, hogy stutteringeljen a játék, és konzolport minőséget kapj. Arra vannak olcsóbb kártyák is.
De lehet én tudom rosszul...

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#484) Alpi. válasza shotika (#483) üzenetére


Alpi.
addikt

"Egy 3080-as nem arra van, hogy stutteringeljen a játék"

Ez szerinted stutteringel ?
Mutass ennél egyenletesebb frame time-okkal futó játékot ! :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#485) shotika válasza Alpi. (#484) üzenetére


shotika
őstag

De most ezt csináljuk, hogy kiragadunk egy mondatot, és abba kötünk bele? Általánosságban írtam.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#486) KraX válasza AxBattler (#466) üzenetére


KraX
őstag

Teljesen korrekt.

For the God Emperor!

(#487) diablo1984


diablo1984
veterán

felraktam az 1.0.2-es majd 1.03as patchet, egy örökkévalóság volt a telepítése, az i5ös procimat i7esre cseréltem, természetesen a sharderrel kínlódott, most ugyanazokkal a beállításokkal amivel az 1.0.1.5-ös patch-el használtam, az 50re limitált fps na az 50 is masszívan, viszont csúnyábbnak érzem a grafikát, valahogy mindha olyan retrós kinézete lenne(eddig nem érzékeltem ezt).

Eddig az i5ös procc 90-95%-on kínlódott, most az i7 80%-ot sem éri el.

Gondolom tolnék még a grafikán akkor gyilkolná a gépet megint.

(#488) sixpak válasza diablo1984 (#487) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sokkal rondább lett, mindegy hova állítod a grafikát. :(

Szerk,: de így is gyönyörű azért, nem panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#489) diablo1984 válasza sixpak (#488) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor jó, már azt hittem, hogy valami elállítódott, de akkor a patch csinálta. Pedig szebb volt az első javítással :K

(#490) RAMy


RAMy
tag

Sziasztok!

A napokban cseréltem VGA-t, eddig egy RX 580 8GB-osom volt, most GTX 1070 8GB van, amit vadiújan vettem egyik barátomtól (és mivel évekig állt a dobozában, természetesen kapott egy alapos karbantartást azért).
Szóval eddig is szenvedtem a játékkal, 1.0.3.0 van fent jelenleg, 580-nál legfrissebb driver, random kifagyott 5-30 perces időközönként, videokártya illesztő összekakkantotta magát üzenettel. 1070-en legfrissebb (531.79) driverrel még a sharederelés sem fut le, WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hibaüzenettel elszáll a gép, kékhalált kapok... Próbáltam lejjebb venni a grafikát, de nem segít. Kb. 7 gigánál van a csúszka memória kihasználtságnál. Pontos konfigom a profilomban van.
Mi lehet a gond?

(#491) Fitzgerald válasza RAMy (#490) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szia,

A WHEA error hardveres problémát jelent, tipikusan ram, vagy proci. Első körben alapra mind a kettő ha húzva vannak, illetve a ramot állítsd a biosban elérhető legalacsonyabb xmp profilra.
Aztán játék indít, és ha megszűnik a probléma, akkor először a ramot stabilizáld, keresd meg a legmagasabb, hiba nélkül működő frekit/időzítéseket. Ha a ram stabil, akkor procival ugyanez.
Lehet unintuitívnak tűnik a dolog, mert feltételezem csak a vga-t cserrélted ki, és máshoz nem nyúltál.
De az ilyen típusú hibák jellemzően proci/ram problémát, instabil oc-t jeleznek...
Mivel egy erősebb kártyát tettél be, a procinak keményebben kell dolgoznia, hogy meghajtsa. Én instabil oc-re tippelek...

[ Szerkesztve ]

(#492) diablo1984 válasza RAMy (#490) üzenetére


diablo1984
veterán

Gondolom a patchekből az alap játéktól kezdve mindet sorban felraktad, nem?
Mert egyik a másikra épül, de nem tartalmazta ugyanazt a részt. Próbáld leszedni a korábbi patcheket is és egyenként sorban rakd fel, úgy hátha nem akad meg a játék.
Ha így csináltad, akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond.

(#493) RAMy válasza Fitzgerald (#491) üzenetére


RAMy
tag

Igen, húzva van a proci, eddig stabil volt az RX 580 mellett, de megpróbálom, amiket írtál, köszi. Illetve be van kapcsolva az alaplapon a C.A.M. (ReBAR?) is, de az nem segített egyelőre, hogy kikapcsoltam.

@#492 Sorban raktam fel a patcheket, igen.

[ Szerkesztve ]

(#494) AxBattler válasza diablo1984 (#492) üzenetére


AxBattler
félisten

... vagy inkább távolítsa el a játékot valami cleanerel, és csináljon tiszta telepítést.
+ driver eltávolítás menjen DDU-val, tiszta telepítéssel szintén.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#495) RAMy válasza AxBattler (#494) üzenetére


RAMy
tag

DDU-val legyalultam mindent, mielőtt beraktam az új kártyát.

(#496) diablo1984 válasza RAMy (#493) üzenetére


diablo1984
veterán

Akkor lehet a húzás lehet a gond.
Én vga-t is cseréltem már(1050ti->1660super) és procit is(i5 6500->i7 6700), de nem volt gond vele, sorban patcheltem és bár csúnyább mint eddig bármikor(patch-ek működnek :) ) , de megy!

(#497) RAMy


RAMy
tag

Procin kellett egy kis feszt emelnem még, így már stabil a rendszer. :))Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#498) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Végére értem én is.
A játékmechanika jó volt, élvezetes volt vele játszani (az ismert problémákat, bosszúságokat most hagyjuk). Talán a fegyverek és eszközök választása volt logikátlan. Valahogy nekem a számok kiosztása volt zavaros. Pl a dobálni való tárgyak (molotov, csőbomba, tégla, stb) egymás mellé kellett volna, hogy kerüljenek

A sztori is jó volt, de az az ígért "húha" érzés elmaradt. Közelébe se ért a Life Is Strange-hez. Abban a játékban menet közben is sokszor megvolt a döbbenet, az érzelmi hullámvasút.
Ellie karaktere viszont nagyon jól, élet szerűen volt megalkotva. A fütyörészés, a hajigazítás, vakarózás, stb és az egyéb kamaszos gesztusok, na és pikírt stílus, nagyon ott volt

Várom a Part II-t (remélem, addigra portolni is megtanulnak)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#499) Archttila válasza M_AND_Ms (#498) üzenetére


Archttila
veterán

En most vagyok a vegen (korhaz) es egyet kell ertsek abban, hogy a dobalni valo targyak valoban logikatlanul lettek elhelyezve.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#500) diablo1984 válasza diablo1984 (#487) üzenetére


diablo1984
veterán

Leültem pár órára tolni kicsit a játékot, újra kezdve, azt választva, hogy fullos csomaggal(minden fejlesztett és megtalált fegyverrel), hát már így gyorstalpallóbb a játék, nem kell mindig kúszni, igaz hamarabb is szúrnak ki, de gyors visszatöltés és új próba.
Az 1.0.3.0 patch teszi a dolgát, korábban mondtam, hogy nem szép, de az abban merül ki, hogy az élek, vonalak sokszor farkasfogasal lesznek, néha van egy kis útánhúzása az alakoknak, néha repked 1-1polygon, de közelről összeszedi magát.
Patchelés előtt a régi 1.0.1.5össel toltam végig egy i5ös procival, most 1.0.3.0 után és i7es procival ugyanazzal a géppel magas részletességre lehet állítani mindent ami nem a videóramot terheli(abból 6 giga van) és így is a játék saját kijelzése szerint a procit 80-83% között terheli, a vga 50% körüli, a vga ram használat olyan 4,5 giga körül van, holott a menüben 6,4gb-ot ír... fsb 50re van limitálva, néha esik be 50 alá, a legkisebb talán 40-42 volt, az esetek 95%-ban 50en áll mint a cövek. Nagyobb grafikai hiba nem ugrott elém, nem vastag Joel szemöldöke, nem is Mikulás, ha vízből kijöt akkor csillog, egyébként nem. Teljesen használható, biztos lehet még finomítani rajta, de bőven játszható, max a grafikán a felület kidolgozottsága retro, pl: az első jeleneteknél az autó óracsoportja egy elmosódott maszat, ami nem is mozog, pár ugyanilyen részlet amit lespóroltak, de a táj az szép,a környezet, a fények teljesen jól össze vannak hozva, de egy far cry 6 szerintem szebb(igaz klasszisokkal újabb is és az nem eszi ennyire sem a gépet FHD-n ultrán(minden maxon).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.