Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) shotika válasza Ferdzsoo (#345) üzenetére


shotika
őstag

Én is most először játszottam vele, és végig is vittem a legnehezebb fokozaton. Megérte, mert hatalmas élmény volt, viszont azért némi csalást belecsempésztek a készítők, hogy még jobban megnehezítsék a játékot:

Nem tudsz felpakolni lőszerből, mert a játék gondosan ügyel arra, hogy ha már van némi töltényed, egyszerűen egyik hullából se tudsz több ammot kipucolni...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#352) diablo1984 válasza shotika (#351) üzenetére


diablo1984
veterán

ja, minimális lőszer lehet nálad, da mikor belefutsz egy nagyobb hentbe, akkor szerencse kérdése, hogy tudj fegyvert váltani amíg le nem darálnak. Nem is értem, van hátizsák, de töltényből még 20at sem bír elvinni fegyverenként....nem mindha bőven adna a pálya, de azt a keveset sem tudja felszedni a karakter....

(#353) Ferdzsoo válasza shotika (#351) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen ezt én is észrevettem, viszont ha nagyon low ammon vagy akkor meg mindig dobnak az ellenek.
Szóval nem éri meg mindig kuporgatni, meg téglázni, lopakodni, ha jönnek sokan akkor darálni kell mert fognak ammot dobni amint majdnem kifogytál...
Akkor kezdtem el énis mindent használni amikor láttam hogy 13 shotitöltény már a max és senki nem dob semmit mert televagyok...
Minek kuporgatni, akkor inkább menjen a hent...
Persze úgy sem könnyű azért...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#354) shotika válasza Ferdzsoo (#353) üzenetére


shotika
őstag

"ha nagyon low ammon vagy akkor meg mindig dobnak az ellenek."

Igen dobnak, viszont ha mondjuk egy keményebb szörny van, és kifogysz, akkor elég rohangálni körbe-körbe és a földön lesznek a semmiből lőszerek :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#355) Ferdzsoo válasza shotika (#354) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tényleg?! Nah ez mondjuk érdekes, :DDD.
Akkor csak futni kell megtanulni rendesen aztán mehet mindenkibe a sörét. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#356) Fitzgerald válasza shotika (#354) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én ezt nem is vettem észre, mondjuk legnehezebben sem fogytam még teljesen ki igazából.
Fordítva és a végéről, nincs spoiler tag:
.kotástratlef llek tekettözőtref a rokima ,akópozs izagi za djam zsel thgif sedivaD a gelűnízsólav eD
.kotzoklálat lekkéyrneH ttőleim ,népezök kétáj a lóbájygan laváksup a lőrtnef zedef eillE rokima ,tlov za gidde thgif bbeynémekgel A

Patch meg nálam nagyjából csak a töltési időt rövidítette le, teljesítményen nem változtatott, crash-em pedig eddig sem nagyon volt, az inkább az nvidiások problémája.

(#357) diablo1984 válasza Fitzgerald (#356) üzenetére


diablo1984
veterán

Spojler: volt még 1-2 rész, pl a plázában mikor ellövöd a lőszered a fertőzöttekre, majd jönnek az emberek is lőni, vagy lent a csatornában 2 pöffeteg és jó pár kattogó meg fertőzött egyszerre. David annyira nem kemény, csak ha elkap, akkor vége, mert a dzsunfelvágót belevágja Ellibe, utána visszatöltéskor lehet keresni, hogy merre van...

(#358) Fitzgerald válasza diablo1984 (#357) üzenetére


Fitzgerald
veterán

.kotár kennöj nabkomálluh sé ,ebtelüpé sik a abba kotlurozseb leveillE rokima ,arra menah ,kolodnog arthgif sedivaD óslotu za meN.
.ppéksám zsel mes notazokof bbezehengel metnirezs ed ,tlov ygí si bbálagel nodraH .si tekő rokka ,si tekeibböt a dettetídőscado leggevü/laválgét yge ah lusádaár ,inzétni ttetehel le lessévöl 1-1 anátu gem ,lavábmob 2 tigad 2 a nabánrotacs A <- innen

(#359) DeathAdder válasza Fitzgerald (#356) üzenetére


DeathAdder
veterán

nekem is ott volt egy élményem, leszedtem csendben mindenkit íjjal a segítsége nélkül, bejártam minden zugot, az utolsóban maradt egy db enemy, na mondom az most kap egy snipert a szemei közé, ezután lespawnolt 5-6 új embert oda amit egyszer már megtisztítottam és kilootoltam :D

amúgy rém könnyű a game szerintem, revolverrel 1 tárból 5-6 embert/runnert simán leszedsz, clickert meg téglával egyonvered, inkább a spawnolás az idegesítő nem a nehézség, amikor egyszer a semmiből elkezdenek előjönni, persze lehet PS távirányítóval nehéz célozni, de egérrel tök egyszerű fejbelőni őket főleg hogy rém buták is, pedig nem vagyok egy gamer :D igazából az upgradeknek sem látom sok értelmét, aztán lehet később nehezebb lesz, nem tudom. Télnél tartok, biztos lesz valami boss ami nehezebb lesz, régen láttam a gamet nem emlékszem már

(#360) sixpak


sixpak
nagyúr

Az in game photo mode egy trágya.
2-300kb-os képeket ment, nagyon rossz minőségben.
A GFE egy fokkal jobb, de az sem tökéletes.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#361) KraX válasza Gubu0101 (#350) üzenetére


KraX
őstag

En ugyanigy vagyok mar regota, igy mulik el a vilag dicsosege. 10-15-20 evvel ezelott tobb ido volt jatszani, ma mar se idom se idegem nincs annyi, a tortenet erdekel elso sorban es nem az ugyessegi reszek, attevodtek a hangsulyok. Akinek bejon ez a zsaner (lou), annak batran ajanlom a plaguetale 1-2-t is. Oriasi az a ket jatek is, hasonloan fantasztikus tortenettel es latvanyvilaggal.

For the God Emperor!

(#362) Gubu0101 válasza KraX (#361) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kb en is igy vagyok vele.Mar azota belekezdtem a 2. reszbe ritka,hogy vegigjatszok egy jatekot 2x is :D
Plague is is jo,mar azon is tul vagyok :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#363) tal-garius válasza KraX (#361) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Hellblade: Senua’s Sacrifice-t próbáld ki ha még nem tetted :)

A Last of us-ban azóta csak egyszer tapasztaltam fagyást közel 6 óra játék alatt eddig össz 3-at.

(#364) Fitzgerald válasza DeathAdder (#359) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az upgrade rendszert ott szúrták el legnehezebb fokozaton, hogy upgrade alapanyagból túl sokat kapsz, még azon a nehézségen is.
A crafting részhez sikerült belőni a dolgot (most attól eltekintve, hogy minden második felvett crafting alapanyag eltűnik az inventoryból), de a fegyver upgrade rendszerhez nem.

(#365) INGJOKE válasza Fitzgerald (#364) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem az van a crafting cuccokkal, hogy van egy kör körülötte és ha felveszel egyet akkor a karika elkezd betelni és ha betelt akkor ad egy db-t belőle? Én normálom nyomom ha jól emlékszem és mintha így lenne, de lehet csak benéztem. :)

(#366) Fitzgerald válasza INGJOKE (#365) üzenetére


Fitzgerald
veterán

És tényleg. Akkor ezt én néztem be alaposan. :)
Hardon szerintem amúgy ha egyet vettem fel, akkor 1 került az inventoryba, de ezek után már abban sem vagyok biztos... :DDD

(#367) ACE- válasza INGJOKE (#365) üzenetére


ACE-
addikt

Így van, amikor felveszed akkor írja is hogy csak fél a cucc, vagy 1 egész.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#368) shotika válasza Fitzgerald (#364) üzenetére


shotika
őstag

Én az upgradet benéztem és csak az utolsó helyszín előtti upgrade pontnál jöttem rá, hogy a tárgyupgrade-nél a csavarkulcsok száma nem azt jelöli, hogy mennyibe kerül, hanem mekkora szint kell adott cuccot feljebb húzni. Egész addig vártam, hogy hátha esik valami olyan fegyver, amire be tudok áldozni 3-4 ilyet.
Mindezt valósághű nehézségi fokozaton. Vagy egy percig ültem utána némán...

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#369) rumkola válasza shotika (#368) üzenetére


rumkola
veterán

:DDD :DDD

(#370) Fitzgerald válasza shotika (#368) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az is elég félreérthető egyébként az elején. Legelőször én is ezt hittem, de aztán amikor megtaláltam a lvl3 toolt, és upgrade után nem tűnt el a 3-ból egy sem, akkor kezdtem kapizsgálni a dolgot. :D

(#371) KraX válasza tal-garius (#363) üzenetére


KraX
őstag

Koszi a tippet!

For the God Emperor!

(#372) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tegnap én is végeztem vele. Nagyon gyorsan vége lett. Amilyen hosszúnak érződött először, olyan gyorsan eljött a vége. Összességében véve nagyon jó volt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#373) sixpak válasza Ferdzsoo (#372) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez mit jelent játékidőbe?
Nekem 14 órát ír a Steam, nemrég találkoztam a színesbőrű taggal, meg a kölkével.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#374) Ferdzsoo válasza sixpak (#373) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Legnehezebbtől egyel könyebben csináltam végig, volt ahol rengetegszer meghaltam.
A legnehezebb nekem is az volt amit a kolléga írt itt (amikor Ellie "fedez" a puskával) - ott rengeteg időt eltöltöttem.
Steam 31 órát ír, de ebből volt vagy 2 óra shader build szóval valahol 27-28 óra a valós...
Pontosan kb onnan kezd el begyorsulni a játék szerintem. Addig jóval lassabbnak éreztem...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#375) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Akkor nem kapkodjátok el. Nekem 20 óra volt az első hardon, és tényleg mindent megcsináltam, mindent elolvastam, összes átvezetőt megnéztem.
És majdnem pontosan ugyanilyen ütemben haladok most a legnehezebb fokozaton is, pedig azt hittem, hogy ad majd pár órát a játékidőhöz...de nem úgy tűnik.
Steam 41 órát mutat, de a nettó játékidőm 36 körül van összesen (20 az alapjáték+2.5 a Left Behind dlc +14 eddig a második végigjátszás).

Amúgy meg elkezdtem nézni a Part 2 végigjátszást, nincs türelmem megvárni a pécés verziót, leszarom. Már úgyis rég elspoilereztem magamnak mindent a sztoriból a hülye wikikkel.
Szerintem jövőre jön amúgy pécére, illetve sanszos hogy megint a PS5 verzió után érkezik néhány hónappal, a PS5 verzió meg valószínűleg idén várható.

(#376) Gubu0101 válasza Fitzgerald (#375) üzenetére


Gubu0101
veterán

Part 2 van ps5-re epp azt jatszom ismet :D Vagy valami feljavitott verziora gondolsz?
Most gugliztam kicsit,talan 2024 ben jon a part 2 pc-re.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#377) Fitzgerald válasza Gubu0101 (#376) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Arra aha. PS5-ön a PS4 verzió fut, csak kapott 60 fps módot. A nextgen (most már inkább kurrensgen) verzióra gondolok, ahogy Cyberpunkból is jött nextgen verzió kifejezetten PS5/Series X-re.

(#378) sixpak válasza Ferdzsoo (#374) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#379) Gubu0101 válasza Fitzgerald (#377) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mondjuk tobbet nem is tud a tvm.Heten varom az uj tvt,de az is csak 60hz.Sajnaltam 120hz-es tv-re kozel 600ezret :U Az mar birta volna a 120fps-t.Ps5 miatt meg nem dobok ki annyit,egyenlore ugy sincs sok jatek ami tamogatna.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#380) sittes79


sittes79
addikt

Van már rá steamen akció :DDD vagy majd a pöccsök után?

(#381) Alpi. válasza Kr/\toS (#272) üzenetére


Alpi.
addikt

Igazad van ! Összekevertem valamivel. :R
A DG Ue4 engine-t használ. Talán emiatt volt könnyebben portolható, de ettől függetlenül hihetetlenül jól siekrült a port és az optimalizáció pc-re is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#382) Kergeboci


Kergeboci
tag

Hát, nem ilyen "befejezésre" számítottam. Jöhet a Part 2.

Játék elején tett összehasonlítgatásom a Telltale Games - The Walking Deadjével (szintén első részével), így befejezvén a Part 1-et: nagyjából most is megállja a helyét.Számomra legalábbis. Mint játék, és mint karakterek (elsősorban Ellie), egyértelműen ez működik jobban. Mint történet, és mint dráma? Nehezebb kérdés. Egy biztos, ez sokkal nyersebb, zsigeribb.

A walking dead talán fordulatosabb és drámaibb, igaz, ott jócskán bele is van tolva az arcodba, miközben ez sokkal jobban hagyja a játékost, hogy felfedezze és maga ítélje és élje meg a látottakat. Már legalábbis mikor nem tutajokat kell tologatnom a vízen, meg létrákat cipelnem A-ból B-be.

Talán most akkorát nekem nem ütött, mint amekkora hype-ja volt még anno a PS3 érában (lehet, ezt kellett volna előbb végigjátszanom), de remek játékkal, remek élménnyel lettem gazdagabb, úgyhogy panasz nincs.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#383) sixpak válasza sixpak (#378) üzenetére


sixpak
nagyúr

Steam töltött valami kisebb frissítést, 36mb.. .remélem elindul azért. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#384) nanamii_o


nanamii_o
tag

Ps5-ön is update! 5.565 GB

[ Szerkesztve ]

(#385) nanamii_o válasza nanamii_o (#384) üzenetére


nanamii_o
tag

Pc Update!
"This update includes a highly requested improvement for the camera jitter experienced by players who use mouse and keyboard." [link]

[ Szerkesztve ]

(#386) rumkola válasza nanamii_o (#385) üzenetére


rumkola
veterán

LOL végre sikerült? Kiváncsi vagyok...

(#387) JessieJim1 válasza nanamii_o (#384) üzenetére


JessieJim1
újonc

Még nem játszottam, de megnéztem a sorozatot, és tetszett!

(#388) sixpak


sixpak
nagyúr

Új patch 1.0.3....nálam stabil 2 (kettő) fps-el fut a játék.
A patch előtt játszottam vagy másfél órát, ment szépen....mindezt 70 euróért. :D

Ja, a Steamen zárolták a patch alatti hozzászólásokat.... ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#389) nanamii_o válasza sixpak (#388) üzenetére


nanamii_o
tag

Én abbahagytam. Vsync on/off vagy fix 60 és tökmindegy mit csinálok rettenetesen szarul fut. A poén az,ha bent vagyok egy szobában ahol van 2 asztal meg 2 szekrény nemhogy több még kevesebb fps-em van b+. Van 40fps-em és a gépem az életéért könyörög. Azt is megpróbáltam poénból,hogy levettem mindent LOW-ra és ugyanannyi fps-em van mint ultran. :N Folytatom ps5-ön. K*pják be..

(#390) BoneDragon válasza sixpak (#388) üzenetére


BoneDragon
veterán

Bezzeg a tetves Sony levette cyberpunkot ps storebol anno, de ez a fos sokkal bugosabb. Ezt is le kéne szedni mindenhonnan.

(#391) sixpak válasza nanamii_o (#389) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez az anomália nálam is jelen van, egy üres szobában is képes beesni az fps 20-30 körülire, kint ahol meg csillió falevél, tükröződések, hóesés van, ott meg 70fps....de tök hektikus az egész, rakás azar lett ez tényleg.
Csak ugye én először játszok vele, nincs konzolom, és nagyon tetszik a játék, ezért eszembe sem jut félretenni.

BoneDragon: nekem a CP-al szerencsém volt, gyakorlatilag hibátlanul futott az elejétől fogva, 365 órám van benne, de ez a TLoU port tényleg egy szégyen.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#392) nanamii_o válasza sixpak (#391) üzenetére


nanamii_o
tag

Hát igen neked nagyobb szívás. Én már végigtoltam rengetegszer,de nagyon vártam,hogy mennyire király lesz majd egér+billentyűzet kombóval meg vagy 100fps-el szal én is csalódott vagyok hidd el. Az uncharted meg a days gone meg mennyire jól futnak. Én nem is értem,hogy mit csináltak ezek amúgy..

(#393) diablo1984 válasza sixpak (#391) üzenetére


diablo1984
veterán

Én az első patch-el viszonylag bugmentesen végigtoltam, igaz ette a procit és a vramot, de grafikai hibák nem nagyon voltak, 1-2x kilépett és vagy 2x beakadt valami amiért nem tudtam az adott pályáról továbbmenni(mentés újratöltése), de élvezhető minőségben végigjátszható volt. Azóta az újabb patch-ek csak rontanak a dolgon.

(#394) Ferdzsoo válasza diablo1984 (#393) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Legyen akkor itt egy ellenpélda, igaz viszonylag combosabb gépem van, de nálam minden patch folyamatosan javított már nincs se fagyás, se fps drop.
Másodjára játszom most végig és legalább annyira élvezem. Buggal se előtte se most nem talalkoztam...
Teljesítmény is picit javult.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#395) Darth_Revan válasza sixpak (#388) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Drivert frissítettél?

(#396) sixpak válasza Darth_Revan (#395) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen...úgyhogy megint volt egy óra shader építés.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#397) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#394) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hazudtam, mert volt hogy recsegett a hang ami már tegnap a latency állítással megoldódott.
Az viszont tény hogy brutál zabálja a procit, a 12600k-mat konstans 60-80%-on pörgeti. Szerintem sokaknál ettől van minden gebasz, fps drop és társai...
Ez amúgy tényleg nemhiszem hogy normális...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#398) Sonja


Sonja
veterán

Én tegnap játszottam ki, és összesen 1x fagyott ki, a távcsöves jelenetnél. Buggal is csak 1x találkoztam, de pont előtte volt az ellenőrző pont. Szóval csak újrakezdés az ellenőrőponttól, és kész. :D Semmi más problémám nem volt a játékkal, végig 60-100 fps között volt (FullHD). :K Maga a játék viszont nem igen tetszett. Egynek elment, de semmi több, számomra! :U

Szerk.: Billentyűzet+egér kombóval játszottam.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#399) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nálam olyan 8 crash volt összesen 50 óra alatt (2 végigjátszás + dlc), szóval nem vészes. Mindegyiknél a vga drivert dobta el, és csak ez a játék csinálja, úgyhogy nem vga probléma.

(#400) nanamii_o válasza Fitzgerald (#399) üzenetére


nanamii_o
tag

A játékot még el sem indítja már azt írja,hogy szedjem le a legfrissebb drivert amikor az van fent. :))Én meg így nézek közbe,hogy: Mivaan?
We dont have to do this you know that,right? :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.