Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz Dorian #3959 üzenetére

    Itt a felület mérete számít amin át lesz küldve a víz, illetve a víz sebessége. Értelemszerűen, ha van 1 méter csöved, akkor lesz egy Z méretű felületed ahol a hőcsere végbe tud menni. Ha 10 métered van, akkor ennyivel nagyobb felületen adódik át a hő, ráadásul a belépő oldalon még a hidegvizet kell fűteni, de ahogy halad előre, egyre meleebb lesz, miközben a napsütés egyenletesen melegíti a csövet mindenhol, tehát kvázi exponenciálisan nő a hatásfok, mert a kilépő oldal felé közeledve már eleve melegebb vizet kell tovább melegíteni.

    Az a lényeg, hogy minél hosszabb a cső, tehát minél nagyobb felületed van, annál hatékonyabb lesz a rendszer. Persze ha a forgatód teljesítménye nagy, akkor a víz áramlási sebessége is nagy, tehát hamarabb végigszalad a rendszeren és nem lesz annyi ideje felmelegedni. Első körben meg kéne nézned a solar fóliát, mert elég hatékony. Eleve jól melegít, és gátolja a lehűlést is. Ha nem elég neked, akkor venni kell mondjuk 10 méter csövet és megnézni, hogy a forgatóddal párosítva mit csinál élesben. Ha kevés, akkor toldasz még hozzá amennyi kell, amíg jó nem lesz.

  • Flowtation

    őstag

    válasz Dorian #3959 üzenetére

    Igen, én is azt javaslom, hogy inkább a csövet tekerd fel. Nekem is egy volt kollégám így csinálta, de még yt-on is láttam, hogy egy darab osb-re tekertek KPE csövet és az volt a melegítő. Nekem nem vált be a panel, amit vettem, de szerintem az eleve kicsi, ilyen medencékhez és szivattyúkhoz.
    De ahogy írtam is, a bubis takarófólia volt eddig a legjobb megoldás. Sajnos egy év alatt megeszi a nap, de akkor is simán megérte, főleg ha tudsz szerezni valahonnan ilyen méretben.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés