Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-26 16:04:58

LOGOUT.hu

A topik arról szól, hogy megosszuk egymással a magyar nyelvű android programokat, amiket magyarítottunk vagy magyarul jelentek meg, legyen az saját vagy mások fordítási munkája, illetve technikai segítséget nyújtsunk a kezdőknek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Foose válasza RootRulez (#1100) üzenetére


Foose
addikt

Köszi,meghesszelem....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1102) stefi68


stefi68
addikt

Frissült a MoboPlayer v1.2.166 magyarítása: [link]

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1103) Foose válasza RootRulez (#1100) üzenetére


Foose
addikt

Meghesszeltem. Váóú :) Rosszabbra számítottam... Power amp uninstall :D Köszönöm szépen!!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1104) RootRulez válasza Foose (#1103) üzenetére


RootRulez
félisten

Ennyi... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#1105) stefi68


stefi68
addikt

Frissült a DroidWall v1.5.4 magyarítása: [link]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1106) Probert75 válasza stefi68 (#1105) üzenetére


Probert75
addikt

És változott benne valami? Mert, ha nem komoly a változás, akkor nem frissítem.

(#1107) TRob1 válasza Probert75 (#1106) üzenetére


TRob1
veterán

Szvsz mindig oka van, ha bármiből is kiadnak vmi újat (és nem csak azért teszik, mert unatkoznak) ;)

¤ R'n'R ¤

(#1108) Probert75 válasza TRob1 (#1107) üzenetére


Probert75
addikt

Gondoltam, de nekem eddig is jól tette a dolgát.

(#1109) TRob1 válasza Probert75 (#1108) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor te pl. a windows-od se szoktad frissíteni (már ha azt használsz pc-n), mikor olyat írnak hogy "A frissítés telepítésével a windows rendszerrel kapcsolatos problémák oldhatók meg", mondván, hogy eddig se volt problémád vele? Vagy "Egy biztonsági rést kihasználva nem hitelesített támadók távolról behatolhatnak a rendszerbe, és átvehetik annak irányítását." - hisz eddig se tették meg (vagy nem tudsz róla), akkor ezután minek tennék? :)) Bocs az offért és a poénért, hisz elvégre mindenki azt frissít amit csak akar. :B

¤ R'n'R ¤

(#1110) porse


porse
senior tag

Azért van pár alkalmazás ami épp használhatatlan frissítés után /most csak a winamp és a go laucher jut eszembe, de szerencsére egyiket se használom/ és akinek nincs mentése az előző jól bevált programról.. az így járt.

... szerintem.

(#1111) Probert75 válasza TRob1 (#1109) üzenetére


Probert75
addikt

Jó, legyen igazad! Nem vitatkozom, csak annyit szerettem volna tudni, hogy mi változott. De ha nem hát nem! Egyetértek az előttem szólóval. A GO is ilyen valóban. A 2.53-as az utcsó, ami még nem hibás.

[ Szerkesztve ]

(#1112) fatal` válasza porse (#1110) üzenetére


fatal`
titán

Nekem pl. semmi gond a Go Launcher legutolsó verziójával.

(#1113) TRob1 válasza porse (#1110) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nem használod, honnan is tudod ezeket a "valós" dolgokat?
Én pl a GoLaunchert folyamat használom napi szinten, hisz csak ez a launcherem van (akkor hogy is, ha használhatatlan?)

(#1111) Probert75:

Tessék (DroidWall) Nem használom, de megkerestem neked :

What's in this version:
1.1.5.4:
2.☆ Fixed OK button not showing in the Custom Script dialog on some devices. Pressing "back" also asks to apply on that screen now.
3.☆ Added support for a custom shutdown script, which can be used to define cleanup rules when the firewall is disabled.
4.☆ Avoid reloading the apps list all the time.
5.☆ Various bug fixes and enhancements.

Egyébként meg hiába értesz egyet az előtted szólóval, ha hülyeséget állít. ;)

Jah, és várnám a hibák felsorolását (ha már én nem futok bele a napi használat során, legalább kiváncsiságból tudjam reprodukálni)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1114) porse válasza fatal` (#1112) üzenetére


porse
senior tag

Jó én nem tudom, régóta ne használom, biztos javítva lettek a gondok, de csak a panaszokat olvastam és az alapján írtam amit.

TRob1

Nem az írtam, hogy perpillanat az, hanem hogy némely frissítés után az lesz pár program, amit bizonyára javítanak.... A frissítésen a volt a hangsúly, nem az áldott programodon.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#1115) Probert75 válasza TRob1 (#1113) üzenetére


Probert75
addikt

Erről már 1x beszélgettünk ketten! Te nem használod fektetve a telót! Ha főképernyőnél elforgatod, akkor a háttérképet eltorzítja jobb oldalt és az alulra kerülő ikonok feliratai belemosódnak az asztalra kitett ikonok neveivel.

(#1116) stefi68 válasza Probert75 (#1111) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor ide is leírom..., bár hozzáteszem a program marketes oldalán le vannak írva a változások:

Recent changes:
1.5.4:
☆ Fixed OK button not showing in the Custom Script dialog on some devices. Pressing "back" also asks to apply on that screen now.
☆ Added support for a custom shutdown script, which can be used to define cleanup rules when the firewall is disabled.
☆ Avoid reloading the apps list all the time.
☆ Various bug fixes and enhancements.

1.5.3:
☆ Added support for custom scripts. See CustomScripts wiki on the website for more details.
☆ Added Czech Translation (Česky)
:D

Röviden és magyarul: semmi lényeges az egyéni szkriptkezelésen, a cseh nyelv támogatásán és egyéb meg nem nevezett hibajavításokon kívül.... :DD

Szerk.: Hoppsz már megelőztek...

TRob1: Ezt a changelog-ot honnan vetted?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1117) TRob1 válasza Probert75 (#1115) üzenetére


TRob1
veterán

3 napig nem ment a fektetett mód normálisan. ;)

(#1114) porse: hát épp ez az, elég sokan csak hallomásból szidnak dolgokat (és nem csak az android világában, hanem általánosságban, amivel már eléggé tele van a t...m)
És miért lenne az én áldott programom? Azért, mert kiválóan teszi a dolgát? Szerinted nem cserélném le ha folyton hibákba ütköznék, vagy tényleg használhatatlan lenne, ahogy olvasod és állítod látatlanba? :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1118) Probert75 válasza stefi68 (#1116) üzenetére


Probert75
addikt

Azért kérdeztem, mert sajnos nem beszélek angolul és hátha akadt volna olyan ember, aki elmondta volna a változást!
Köszönöm a frissítést, letöltöttem, majd feltolom a telóra.

TRob1 3 napig? Akkor azután, hogy feltettem, megint frissülhetett! Elnézést a figyelmetlenségemért. Bocs, hogy nem nézek minden percben a frissítések után.
Témát részemről lezártnak tekintem, megkaptam a fordítótól a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1119) stefi68


stefi68
addikt

TRob1: az előzőt már nem tudtam (harmadszorra) szerkeszteni... csak azután néztem, a szöveg jó csak a verziószám nem :N

Probert75: nem kell ám nagyon mellre szívni, egyébként ha még nem tudnád TRob1 fanatikus frissítő, képes bármely alkalmazás megjelenése után (na jó azért nem bármely) 5 perccel jelezni, hogy frissült ám... :D

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1120) fatal` válasza Probert75 (#1115) üzenetére


fatal`
titán

Nem torzít az semmit a háttérrel, legalábbis nekem. Az ikonfeliratokat nem tudom, nekem azok ki vannak kapcsolva.

(#1121) TRob1 válasza Probert75 (#1118) üzenetére


TRob1
veterán

Én a 2.62-t használom (vagyis az utolsó Marketes nem beta-t).
De félreértés ne essék, én nem a használatáról akarlak meggyőzni téged se, és senki mást se (hisz ha van ami bevált, akkor minek cserélnétek). :DDD

És a frissítések fontosságáról/hasznosságáról se akarok szentbeszédet tartani, csak most épp kikívánkozott a "minek hisz eddig is működött dologra". - Sokan vannak így egyébként (persze én meg általában a másik véglet vagyok, hisz mind pc-n, mind telefonon mindig frissítek mindent a legújabbra (max ha vmi gebasz van, megy vissza az előző verzsön, amit meg kell mondjak, nagyon ritka) :B

¤ R'n'R ¤

(#1122) porse válasza TRob1 (#1117) üzenetére


porse
senior tag

Probert75 is leírta mi nem működött neki és elhittem neki. Leírtam azt is biztos javítják a dolgot hisz észlelik ha valami nem jó, amit te is leírtál 3 nap volt.
És itt senki nem szidott semmit, csak közöltem, hogy frissítés után vannak programok amik nem teszik megfelelően a dolgukat, neked minden program amit frissítettél 100%os volt, az előzőhöz képest?
Mellesleg az áldott programodat:D annó azért cseréltem le, mert nem volt hajlandó betölteni a programokat, csak azt a kis zöld-fehér dobozkát a helyükre.

... szerintem.

(#1123) TRob1 válasza stefi68 (#1119) üzenetére


TRob1
veterán

Jó az ha megnézed a Marketet, csak kicopyztam, és egybemosta. mert ott úgy van, hogy 1-es a verzió, és a 2-estől vannak a javítások, aztán a 6os megint egy verzió (az előző), 7-8 megint a javítások. :D

szerk-re: haha, nem is szóltam a GoContactsEx 2.05-ért, ami már 2 hete kinn van. :))

1118) Probert75.
A 3 napot értsd úgy, hogy lehet hogy csak 2 volt :D.
Nagyjából 7-8 naponta jön egy új Marketes verzió, de azokat mindig megelőzi 1-2-3 (ritkán 4) beta verzió 1-3 naponta. És mikor kijött az a bizonyos dolog a 2.60-ban, rá 1-2 napra már jól működött a 2.61beta1 vagy beta2-ben, ami még pár napra rá már a marketből volt tölthető sima 2.61-ként. :K

(#1120) hunfatal:
Lásd itt, feljebb. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1124) Probert75 válasza TRob1 (#1121) üzenetére


Probert75
addikt

Én is a GO-t használom már a kezdetektől fogva. Egyetértek a frissítésekkel kapcsolatba veled,a PC-t frissen tartom én is. De a PC-t nem hasonlítanám a telóhoz. A telefonon, ha romot cserélek és valamit xarul csinálok, akkor tégla lesz belőle, de a windows-t meg annyiszor teszem újra, ahányszor nem szégyellem és nem lesz belőle szemét.

[ Szerkesztve ]

(#1125) TRob1 válasza Probert75 (#1124) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, itt nem a Romra gondolok, hanem az appokra.
Mint például ilyeneken mindig röhögök (közben meg fogom a fejem), hogy: "nem értesít az új gmail!" - "Tedd fel a régebbit, vagy van egy innen letölthető mókolt verzió!" - :W Mikor a gmailben pont vmi biztonsági frissítést csináltak, és valszeg annak is oka van, hogy a külsős appok se tudják elérni... ráadásul egy mókolt verziót ilyesmiből feltenni? és ki garantálja hogy a mókolás csak hasznos szinten történt, és nem levelek/vagy adatok lenyúlása végett?

(#1122) porse: Én nem találkoztam semmi olyan hibával amit írtál, pedig mióta stefi a legelső fordított verzióját kiadta, már "azelőtt óta" használom (és honnan tudom ilyen jól, hogy mióta? Én kérdeztem meg hogy nincs e kedve lefordítani, mert jó. :D) És hidd el, lecserélném, ha állandóan xar lenne (de én pont úgy vagyok vele, hogy inkább egyre jobb lesz, és látszik rajta a törődés is. Mert ami appot nem frissítenek (vagy csak ritkán), az nem azért van mert tökéletes (mert olyan nincs, és soha nem is lesz). Jó példa a pc-s Total Commander: mondhatni alapprogram (nagyon sokaknak), és mégis folyamat frissítgetik azt is (vagy a legjobb pc-s medialejátszó, a Media Player Classic HC (hetente több verzió kijön, amiről sokan nem is tudnak, mégis sztem a legjobb) :K

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1126) Probert75 válasza TRob1 (#1125) üzenetére


Probert75
addikt

Na jó, ne folytassuk, megyek hunyni! Mert még rosszul fogok aludni, ha felhergelem magam. :)) Akkor mindent el kell dobni, ki kell kapcsolni, nem kell az utcára sem menni, mert mindent lenyúlnak, lehallgatnak. És az nekünk, nekem kisembernek nagyon xar, mert aztán mindent tudnak velünk csinálni. Meg ilyen alapon minden válaszomba bele fogsz kötni.

[ Szerkesztve ]

(#1127) TRob1 válasza Probert75 (#1126) üzenetére


TRob1
veterán

Hát ha az belekötés, hogy azt mondom nem Romra gondoltam hanem appokra, akkor jó éjt (a Rom frissítést én se javaslom minden felhasználónak). ;)

¤ R'n'R ¤

(#1128) porse válasza TRob1 (#1125) üzenetére


porse
senior tag

Még mindig senki sem állított semmit egyik programról sem, főleg nem az áldott.... :D
Általánosságban mondtam, de az végképp nem, hogy állandóan "xar" lenne.
Nekem ezt május környékén csinálta, azóta launcherpro ami annyira űber, hogy már nem frissítik egy jódeje :DDD (vagy nem.. de erre is biztos van válaszod :D)

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#1129) TRob1 válasza porse (#1128) üzenetére


TRob1
veterán

Bizony, mindig mindenre van válaszom (ráadásul valós ;] ), erre is lenne... de sztem hagyjuk, már így is túl sok itt az off. :K :R

¤ R'n'R ¤

(#1130) Probert75 válasza TRob1 (#1129) üzenetére


Probert75
addikt

Még annyi, hogy te hoztad a PC frissítését példának nem mi! Ebből adódóan beszéltem a rom frissítéséről. Mert a pc-n is az alapot, tehát a windows-t frissítem. A telón a romot kell kicserélni, ha frissíteni akarom a telót, mert ez nem symbian, ami csak ráfrissít az alapra.
Na szóval tényleg befejeztem! Remélem nincs harag! Ezek után, ha mégis te tudsz valamiben segíteni csak, akkor tőled is szívesen fogadok tanácsot. :D
Üdv!

(#1131) fatal` válasza Probert75 (#1130) üzenetére


fatal`
titán

PC-n az alap a BIOS lenne, illetve a hardverek a BIOSa/Firmware, amit ritkán piszkálsz.

Az hogy romban fut a telefon OS-e az egy dolog. Ha hivatalosan frissítesz androidot, igen ritkán szokott tégla lenni a telefon.

Ilyen szempontból a telefon másképp működik, mint egy pc.

(#1132) TRob1 válasza Probert75 (#1130) üzenetére


TRob1
veterán

Azt - mint rögtön írtam is a hsz-ben -, poénnak szántam. :K Egyébként én nem haragszom itt senkire, csak a valótlanok állítása szokott kicsit ingerelni (főleg, ha az általánosítva van, és nem konkrét példával hozva) Illetve azt se szeretem ha vki a frissítésekre legyint, mert legtöbbször oka van (persze ellene nem tudok tenni és nem is igen akarok) Nah, béke, és sztem tényleg jó éjt (legalábbis ennek a témának). :R

Jah, és egyébként viszonylag gyakran frissítem a Romot (CM) Recoveryből (ha már minden mást igen, akkor pont a Rom maradna ki nálam? :DDD ), és itt téglásodás kizárt.Pcn a biosfrissítés a "kockázatos", itt meg a Firmware frissítés, nem a Rom. ;)

szerk: HunFatál nagyúr megelőzött. :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1133) Probert75 válasza fatal` (#1131) üzenetére


Probert75
addikt

Ezért nem jó az összehasonlítás! Amit persze ő hozott fel példának. De nem akarok ennyire belemenni a dolgokba, nem értek a PC-hez sem. Kivétel a win telepítése.

TRob1 Már egyébként a biost is frissítettem, mert eldobálta a gépem a hálózatot. :) Ja és a ruterem Firmware-jét is ki kellett cserélnem, mert az sem volt valami hűde faxa. Sokszor fagyott le. :)

[ Szerkesztve ]

(#1134) fatal` válasza Probert75 (#1133) üzenetére


fatal`
titán

Én nem látom, hogy hol hozta volna fel példának a romfrissítést. Az appokról volt szó, az meg ugyanaz mintha pc-n frissíted a windowst (win update), a total commandert, a böngészőt, winampot etcetc.

(#1135) RootRulez


RootRulez
félisten

Hazajöttem, email jön, hogy millió hozzászólás érkezett, na mondom dejó, mozgás van... Erre "csak" veszekedtek... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#1136) Probert75 válasza fatal` (#1134) üzenetére


Probert75
addikt

Szerintem, én mint laikus így gondolom, PC-n a win az alap, azaz a "rom" és rá telepített programok az appok, pl. total commnder. Telón meg van egy alap android rom és ezeken futnak az appok. De biztos nem így van.

RootRulez Nem veszekszünk, csak bizonyos dolgokat máshogy látunk és ez okoz némi nézeteltérést. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1137) fatal` válasza Probert75 (#1136) üzenetére


fatal`
titán

PC-n a BIOS az alap, tetszik vagy nem. :) És PC-n nem romból fut az OS, mint a telón.

És továbbra sem ejtett egy rohadt szót sem a romokról, csak az appokról. A romokat te keverted ide.

(#1138) RootRulez


RootRulez
félisten

Állapodjunk meg abban, hogy a frissítések (elviekben) biztonságosabbá stabilabbá teszik alkalmazásainkat, de sajnos néha túllőnek a célon a sok "túlspirázott" funkcióval. :) Meg ezt is embere (készüléke) válogatja, hogy boldogul az újdonságokkal

Olyan ez mint a jó filmek/játékok szarul sikerült 2. része, de azért van olyan, ami tudja hozni az első rész feelingjét...

TRob1 Bejött. :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#1139) TRob1 válasza RootRulez (#1135) üzenetére


TRob1
veterán

Háhá, jól átvágtunk mi? Igazándiból összebeszéltünk a te megtréfálásodra. :))

(#1138) RootRulez: Majdnem. Annyi különbséggel, hogy itt mindig az app jobbá/biztonságosabbá/hibamentesebbé tétele a cél, míg a filmeknél főleg a pénzről van szó. :D (És itt szerencsére mindig ott a lehetőség, hogy töröljük a frissítést ha vmi xar van a palacsintában, simán az alkalmazáskezelőben, frissítés eltávolítása címszó alatt, míg a filmekhez idő kell hogy törlődjön az emlékezetünkből :D)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1140) Probert75 válasza fatal` (#1137) üzenetére


Probert75
addikt

Had tanuljak már egy kicsit! Akkor a download mód, recovery és a kernel mi a telón? :-D

[ Szerkesztve ]

(#1141) fatal` válasza Probert75 (#1140) üzenetére


fatal`
titán

Mond már meg nekem, hogy ez hogy a francba jön ide, amikor egy szimpla launcherről volt szó. :W

A kernel meg minden csak nem app. Appnak a recoveryt lehet nevezni max. Tudod app, amit a user produktívan használ. Na most a kernelt te nem igazán használod, a rendszer igen, de te közvetlenül nem, maximum fordítod, azt sem a telón.

[ Szerkesztve ]

(#1142) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Legújabb fordításom a Battery Solo Widget 2.0. Telep töltöttséget/hőmérsékletet jelez ki widgetként és ha megérinted, megjelenít egy kis infó ablakot. :K

Letöltés

Képek:

A widget Az infó ablak

Próbáljátok ki! :)

Üdv: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#1143) drotifuti válasza RootRulez (#1142) üzenetére


drotifuti
aktív tag

Nem rossz de nekem az ikon nem tetszik..valami honeycomb-os jobban bejönne..

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1144) RootRulez válasza drotifuti (#1143) üzenetére


RootRulez
félisten

Az milyen? :U

═════════════════════════════════════════

(#1145) drotifuti válasza RootRulez (#1144) üzenetére


drotifuti
aktív tag

ilyesmi

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1146) RootRulez


RootRulez
félisten

Közbe frissült a friss magyarítás jelző progi is 1-2 apró hiba lett benne javítva. :)

═════════════════════════════════════════

(#1147) RootRulez


RootRulez
félisten

És egy újabb magyarítás, a Go!Chat for Facebook.

Letölthetitek innen vagy ezzel a QR kóddal:

Üdv!

═════════════════════════════════════════

(#1148) drotifuti válasza RootRulez (#1147) üzenetére


drotifuti
aktív tag

Köszi!

a frissítős progidat androidra nem lehet meg csinálni? vidgetnek pl....

A rooteploret lehet kérni?

[ Szerkesztve ]

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1149) RootRulez válasza drotifuti (#1148) üzenetére


RootRulez
félisten

Az fizetős, de pl. az ES File Explorer is tud rootban bóklászni. :K

═════════════════════════════════════════

(#1150) drotifuti válasza RootRulez (#1149) üzenetére


drotifuti
aktív tag

tud de "írni" nem....pm?

Légy mindig különb, a másik embernél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.