Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bitfarkas válasza Plumpy (#171) üzenetére


bitfarkas
őstag

gőzpöfögészeti tovalöködönc
álomzavarászati műugronc

(#202) bitfarkas válasza meba (#34) üzenetére


bitfarkas
őstag

Most látom, hogy Meba is bemelegítőt ír, Te is hajdúsági vagy?

(#203) bitfarkas válasza leontm (#82) üzenetére


bitfarkas
őstag

A roseb - helyesen írva rosseb A rossz seb-ből azaz a hímlőből származik. Tulképp káromkodásként használták: a rosseb egye meg, vagy a rosseb essen belé!

(#204) guess.who válasza bitfarkas (#200) üzenetére


guess.who
senior tag

A rocska az tudomásom szerint egy speciális edény: ebbe fejték a tehenet, vagy tejet tartottak benne -lényeg hogy nem csak sima vödör...

(#205) PodMAN


PodMAN
senior tag

Kászli

(#206) Protoss válasza KovacsUr (#155) üzenetére


Protoss
senior tag

''Nem malaclopó?''
Én is annak ismertem, de amikor halltam azt mondát úgy is lehet mondani ahogy én :DD Hát hittem nekik és ők is nekem.

Nyaktekerészeti mellfekvenc
Körbe gugolászati megkönnyebülés

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#207) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hali!
Mi a szerszámokat a KUTRICÁBAN (kutrica) tartjuk... :)
A pityóka az meg nem krumpli, hanem pityóka. Az is gumós termás, a föld alatt nő, de sokkal magasabb a föld feletti része, és kemény a szára. Mintha egy bazi nagy paraj lenne... Kicsit kisebbek a gumók, és édesebbek. A lovak imádják. És mivel vannak lovaink, van pityókánk is. Jó sok... Innen tudom. Nyersen is jó, meg salátának is... Na nem azért vannak lovaink, mert azzal járunk, kizárólag sportolási célból... A húgom díjugrat... Ez most off volt, de valahol láttam, hogy pityóka= krumpli, ami nem igaz!!!!
Aztán. Tarhálás. Nem harácsolás, hanem kérincsélés, lejmolás... Hmm. Lehet, hogy a lejmolást sem ismerik sokan... :)) Naszóval kunyerálás, kérincsélés tökmindegy...

Plumpy - A kultúrbölény

(#208) Cefa


Cefa
senior tag

priccs-lóca

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#209) Cefa válasza Cefa (#208) üzenetére


Cefa
senior tag

máró-kenyér

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#210) Rommel


Rommel
csendes tag

Egy erdélyi ismerősöm tud meglepetést okozni: ''Elmentem hozzátok''. Ezt ő ugy mondja, hogy : ''Elmentem nálatok''. Gondolhatod mekkorát röhögtem elsőre szegényen...


Aztán meg mindenféle süteményt tésztának hivnak. Na csak ennyit akartam.

Terrorism is for pussies.

(#211) Rommel


Rommel
csendes tag

Ja, és nemtom ez ismert-e: a nagypapámnal a házában van egy kis raktár: olyan mint egy kis szoba, de niem ajtaja van, hanem hianyzik az egyik fal igy olyan mint egy nagy mélyedés a házban. ha jól emlékszem ugy hivta hogy: ''szín'' .

Terrorism is for pussies.

(#212) guess.who válasza Rommel (#211) üzenetére


guess.who
senior tag

Jaja, szín nálunk is van, bár nem ugyanilyenre mondják... :) L. még: ''kocsiszín''. :)

(#213) khalox válasza guess.who (#212) üzenetére


khalox
őstag

Nekem a vekeng a kedvencem. Arra mondják, aki éppen nem csinál semmit, azaz lopja a napot (E/3).

(#214) localhost


localhost
Közösségépítő

Még mielőtt a gyerekünk megszületett volna a nejem azt mondta: majd meglátod olyan aranyos lesz, ahogy a gyerek majd a kiságyban kepesztet!
Erre én : ha majd kepesztet, hívunk orvost!
Akkor ugyan még nem tudtam, hogy a kepesztet= jár keze-lába, hadonászik. Én ugyanis ezt a szót addig sosem hallottam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#215) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Azt a szót, hogy kuckol mindenki ismeri? Ha nem akkor egyenlő a csiklandozzal....
Ha valaki csikis, akkor másként kuckos....

Plumpy - A kultúrbölény

(#216) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Jaigenigen! A köldök helyett nagyanyámék mondták mindig, hogy putty. Ami a hasadon van az a puttyod.... :))

Plumpy - A kultúrbölény

(#217) válasza Cefa (#73) üzenetére



senior tag

''Ird le melyik mit jelent, mert én például nem ismerem meindegyiket.''

OK

lajbi = hosszu kabat
pilács = lampa
bosztohó = agressziv
reznek = undorito, ronda
colsock = az a hajtogatható mérő léc .. ( nemtom a szakszerű megyar nevét)
vindő = zsírosbödön
dzsukesz = kutya
pampuska = fánk
lapcsánka, tócsi, tócsni, berét = erről már volt szó, borsos, fokhagymás krumplilepény
kalamászik = ezt szokta az ember csinálni másnaposan az ágyban délután 5kor..:D
fordolódik, fiszkalódik és jajgat ... agonizál




(#218)



senior tag

A forgácsfánk nálunk csöröge.
Ja és a szerszámokat a sufnyiban tartjuk :D

(#219) válasza Rommel (#210) üzenetére



senior tag

Na ijeneket hallottam már én is. :D

Debrecen környékén pl. Elmék nénémék. = elmegyek a nénémékhez
Vagy nyugat dunántúl : Átugrom anyádnott = anyádhoz..

(#220) vontod


vontod
tag

Macsánka?
Masina?

Sáómi 9 Lite

(#223) Cefa


Cefa
senior tag

Na eszembejuttott még

Beszlopál-Megesz,felfal

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#224) Don Vittorio válasza (#217) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''colsock = az a hajtogatható mérő léc .. ( nemtom a szakszerű megyar nevét)''

Ez német eredetű kifejezés. Zolstock, azaz colonként (inchenként, hüvelykenként) osztott bot. Ez jött át a magyarba colstok, colostok formában. Meg most már cm-enként van osztva...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#225) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

Nekem nagyon tetszett a kalamol kifejezés, ami azt jelenti tkp., hogy valamivel a kezedben össze-vissza hadonászol.

Phantom, mátészalkai vagy a környékről való vagy? Nálunk a pecut kuszliknak hívják amúgy .

A stanecli papírzacskót jelent, a rossebet nálunk a rákkal azonosítják.
Róland, a szénsavas narancs régi neve mifelénk jaffa volt, te ismered?

A kummantani kifejezést felénk szexuális aktusra használják, míg a paraj neve egyesek szerint spenót, mások a mangold szóra esküsznek (bár én úgy tudom, hogy mángold=mangold és spenót között van különbség...)
A parajt nálunk a paraszt kifejezéssel egyenértékűnek tekintik, sőt, veszprémiektől tanultam a következő szinonímákat: bregó, rüszü, surmó, suskó, tapló.
Den: a tócsiba (lapcsanka, vagy bárhogy is nevezzük) hagyma is kell, kérdezd csak meg BobMastertől !

Neduddki: tudomásom szerint a panyókára vetve kifejezés azt jelenti,hogy férfiak a felsőkabátjukat a felső gombolórésszel a nyakukban hordták (mint a vadnyugati fickók a kalapot), de nagyanyám arra szokta mondani, mikor jó időben a pulóvert, kabátot, stb. az akasztójánál fogva a vállunkra csaptuk.

Amúgy eszembe jutott még egy, a paraplé, ami esernyőt jelent. Ami még tetszett anno, a szomszédunk, Joli néni azt mondta gyere át helyett, hogy ''ergye átul''!
(Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, még annyit jegyeznék meg, hogy magam dunántúli vagyok.)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#226) Ye_Nő válasza Cefa (#223) üzenetére


Ye_Nő
tag

Az ivásra is használják felénk.

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#229) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Több munkatársamról kiderült, hogy nem ismerik a ''PALOZSNA'' szót. De mert ezt én mégis túl könnyűnek találom (:-), feladok nektek egy nehezebbet: ''VASZIRNYÓ''. Szerintetek mit jelenthet?

(#230) Den válasza Ye_Nő (#226) üzenetére


Den
veterán

sőtt, én még csak arra hallottam

www.simson4t.hu

(#231) Den válasza DcsabaS (#229) üzenetére


Den
veterán

én még a palozsnát sem ismerem :)

www.simson4t.hu

(#232) KovacsUr válasza Den (#230) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én is. Az evésre inkább a 'zabál' használatos (és ezt mindenki ismeri...)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#233) KovacsUr válasza Den (#231) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ez szerintem vicc. Azt hittem, anagramma, de valszeg mégsem :) A 'palozsna' esetleg oroszul vagy szerbül jelenthet valamit

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#234) Cefa válasza Den (#230) üzenetére


Cefa
senior tag

Végül is minden cselekedet amikor benyom valamit(ételt-italt) a szájába.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#235) Cathfaern válasza Kalandor (#227) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én a ''brunyál'' szinonímájaként a ''hányás''-t ismerem, esetleg ''elbrunyál''=elesik

(#236) KovacsUr válasza Cathfaern (#235) üzenetére


KovacsUr
addikt

Furcsa... milyen tájról származol? (véletlen nem eltanyál/eltanyázik?)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#237) BYpsilon


BYpsilon
csendes tag

brunyál = bronzol = vizel = pisil
ferfiak hasznaljak

(#238) bitfarkas válasza guess.who (#204) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az a sajtár

(#239) bitfarkas válasza Plumpy (#207) üzenetére


bitfarkas
őstag

A pityókánál biztosan a csicsókára gondolsz, mert az a böcsületes neve.

(#241) Tiggr


Tiggr
tag

Nem tudom volt-e már, de sterc-et sokat nem ismerik. Soproni ''nemzeti'' eledel. A sercli meg a kenyér vége, de hívjuk gyűrkének is. A csetresz felénk semmit sem érő göncöket jelent, pl. ha a szobábanm rendetlenség van, sokszor mondják azt, hogy minden tele van csetresszel...

Egyszer Tisza-túrán egy lánytól hallottam, hogy ne gyönköljem... :) No, hát ez nam az, aminek elsőre látszik, hanem olyan csikizés-féle! :)

Aztán van még a süsnyés, meg a csumpiszájú, ... Most más nem jut eszembe!

(#242) bcs válasza Ye_Nő (#225) üzenetére


bcs
aktív tag

a rüszüt a veszprémiek a ronda lányokra használják

(#243) KovacsUr válasza DcsabaS (#229) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hihetetlen, de úgy tűnik,
palozsna: megspórolt pénz, dugipénz
A vaszirnyóról még mindig nem tudom, micsoda :D

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#244) UHHH


UHHH
senior tag

Kicsit elorebbhozom a temat,mert elfelejtettetek kicsit.

En idegenbe szakadt JaszParaszt vagyok, es itt Pecsett nem ertik, mi az a:
mucimag ... Hat ilyet?! :))
Ti tudjatok, mi az?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#245) UHHH


UHHH
senior tag

Ime egy /2/ ujabb szep szo: Fajin/fajintos. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#246) jojojo válasza UHHH (#245) üzenetére


jojojo
senior tag

szvsz jó vagy klassz :)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#247) Cefa válasza UHHH (#244) üzenetére


Cefa
senior tag

és mi az a mucimag?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#248) tildy válasza haris (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát azért a vajling, és nem vájling az kicsit más mint a lavór.A vajling egy fembol keszult fules , nagy tal, kicsit hasonlit a lavorhoz, de masabb az alakja.
Na akkor parat en is mondok:
bobályka
csurka
stelázsi
csípás
prézli(hallottam már olyat , aki nem ismerte mi ez..)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#249) tildy válasza Cefa (#247) üzenetére


tildy
nagyúr

Mucimag=napraforgómag

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#250) tildy válasza UHHH (#245) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg akkor fajin jászparasztlány vagyok:)))
Tényleg a fajitn se értik mindenhol:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.