Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3780) crok válasza the radish (#3778) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez mar csak igy marad. Ahogy eljut oda az aktivan hasznalt Android foverziok szama, hogy a Play Store-bol is kizarjanak minent Android 8 alatt (ahol a gyari ROM Android 8 ott kotelezo volt a hardware keystore) onnantol nem lesz ertelme olyan keszuleket spoof-olni ami a 'hataron' van (maximal elso droid foverzio de meg hw keystore nelkul, esetleg torott tee implementacio) es igy a kor bezarul. Ez szerintem minimum evek mulva lesz igy de azert a cel szerintem egyertelmu: a SafetyNet ugy 5 evvel ezelottig egy vicc volt.. aztan elkezdtek rendesse tenni, lassan de biztosan.. ezt a kozosseg is lekovette es bizony tul ugyesen :D ekkor jott az otlet hogy kivezetik es csinalnak uj ellenorzest (ugyanugy a droidguard-al), ez lett a Play Integrity amiben mar van alapbol hw based attestation is.. nyilvan azert hogy hasznaljak is. Max marad az adb-s / Shizuku-s mokazgatas, esetleg spec overlayfs.. de amint pl. a tartalomszolgaltatok (DRM miatt), penzugyi alkalmazasok elkezdik felemelni a minSDK-t Android 8 es fole.. onnantol nincs mirol beszelni.. egyenes lesz az ut. Custom ROM-ra max. custom key-el tudsz bootloader-t zarni AVB hasznalattal. Innentol kb. a joindulaton fog mulni hogy engedi-e egy-egy ilyen alkalmazas a futast (esetleg korlatozasokkal?) de ketlem, mert tucatszam van pl. 3rd party root felderito szolgaltatas is amit millioan hasznalnak (magyar alkalmazasok is, volt is rengeteg fals pozitiv az elejen) es sajat root felderites is van csillio (ha mas nem akkor az open source, GitHub-os megoldasok) szoval igeny az van vastagon ra. Talan a Xiaomi is bezarja a bootloadernyitast.. The end is near. Engem az csesz fel a legjobban ebben hogy rendes, 1:1 backup-ot keptelenseg csinalni root nelkul (azzal se igazabol mert nyilvan a hw keystore-t nem tudod kiolvasni se).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.