- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kempingezés és sátrazás
- N€T0X|N: Talaria tuning: meg kéne tudni állni!
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- caprine: Snowrunner játék manuális tuning lehetőségei
Új hozzászólás Aktív témák
-
Andie
őstag
válasz
jozsi252
#728
üzenetére
Hü hallod, feladod ám a leckét

Na nézzük:
- én próbáltam a TV-n youtube-os dolby teszteket nézni, de nem jött át. attól tartok, a youtube-on elveszik a DD és a DTS, simán sztereóba sample-olják a videókat, legalábbis én minimálisan érzékeltem a térhatást. mikor hátulról kellett volna szólnia az ábra szerint a hangnak, akkor is szólt elölről, meg mindenhonnan. Lehet rossz videókat néztem. Netről letöltött, DTS-es MKV file kéne, de ilyet még nem találtam.
- van különbség a DTS és az effektezett AC3 között, nemis kicsi. A DTS olyan, mintha körülötted történnének az események. A hang (beszéd, környezet, zajok, stb) mind mind körülötted történik, szinte benne élsz a filmben. Ahhoz hasonló, mint mikor beülsz egy új filmre a moziban. Az effektezett 3D-re kényszerített AC3 hang az félmegoldás. Nálam legalábbis a párbeszédek és a zajok nagy %-as elölről jön, főleg középről. A hátsó hangszórók alig szerepelnek, halkak is, és csak néha játszanak, amikor valóban surround hangzás kell. Ettől még megvan a 3D érzés, tehát pl a Csillagok Háborúját megnézve (fogatverseny angol DTS vs magyar AC3) ugyanúgy jöttek a hangok hátulról, keresztbe, oldalról el hátra, hátulról előre, ahogy illik - de az összhangzás olyan volt, mintha nemis ugyanaz a hangrendszer lenne.
- SPDIF az az optikai digitális kimenet. Itt nálam 2 lehetőség van: Dolby Digital és PCM. A Dolby Digital az már egy kódolt, 5.1-re szétosztott jel, ezzel már nem csinál a z906-od semmit, hanem feldobja, hogy 3D/4.1/2.1-ként kéred-e? A PCM pedig változatlan, eredeti bitstream, azaz úgy ahogy leolvassa a lemezről, ráönti az erősítőre a digitális jelfolyamot. Ekkor világit a Decode led-ed, és csomagolja szét a z906 az eredeti hangmérnöki elképzelésnek megfelelően a hangokat a hangszóróidba. Javaslom a TV-n az SPDIF-et ezen a PCM-en hagyni. (valszleg ez volt a gondod korábban)szerk: látom megelőztél, rájöttél magadtól

Új hozzászólás Aktív témák
- Fizess az Instagram sztorik anonim megnézéséért!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Crimson Desert
- BMW topik
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B650E R9 7900X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5080 16GB NZXT H9 Flow White Corsair 850W
- BESZÁMÍTÁS! MSI X570 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Kolink Unity Lateral ARG 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R5 9600X 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070XT 16GB Lian Li LANCOOL II Mesh C RGB 750W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Zalman S3 Chieftec 700W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B360M i5 8400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB RAMPAGE Shiva Adata 600W
- LG 28MQ780 27,6 16:18 DualUp monitor Ergo talppal és USB Type-C csatlakozással
- AKCIÓ! 2TB Kingston Fury Renegade NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! ASRock A520M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Plus 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4458
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


