Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lorincmate válasza lorincmate (#50) üzenetére


lorincmate
tag

javítanám magam az utóbbi időben volt szerencsém egy új hanghártyához és minden recsegés,alapzaj megszűnt.

F4 modul

(#52) Szucsike2


Szucsike2
csendes tag

Sziasztok!

Ez a hangrendszer körülbelül hány négyzetméteres szobáig ajánlható számítógéphez elsősorban filmnézéshez? Illetve a nagytesó (Z-906) mennyivel jobb ebben ill. ár/érték arányban?

Előre is köszi a válaszokat!

(#53) lorincmate válasza Szucsike2 (#52) üzenetére


lorincmate
tag

Üdv
Nekem egy 9m^2 szobám van. Ez rendesen kitölti, hanggal. És hát számítógéphez ideális. Z-906-ról nem tudok érdemit nyilatkozni. Nyilván ha valakinek kell az 5.1, akkor azt vegye.

F4 modul

(#54) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok.Látom annyira nem pörög ez a topik de felteszem kérdésem próba szerencse. Mennyire strapabíró ez a hangfalszett: a z623? Azt olvastam max hangerőn hamar behal..

(#55) B.Á.L.!.N.T válasza mike710 (#54) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szia!

Nekem lassan egy éve meg van és semmi problémám vele. (kop-kop)
Pedig mindennap hallgatok zenét. House,minimal stb... Ha sokat nyomatod a mélynyomó melegszik,de ez természetes gondolom.

(#56) mike710


mike710
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Azóta már én is boldog tulaj vagyok,ha esetleg tönkremenne még mindig ott a Logitech szerviz meg a 2 év garancia szóval:) Majd azért egy szilveszteri teszt még vár rá:P

[ Szerkesztve ]

(#57) mike710


mike710
aktív tag

Jelentem egy Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio hangkártyáról lett végig bulizva a szilveszter, déltől indítva hajnali 1-ig kisebb nagyobb megszakításokkal nagyrészt full hangerőn olyan basszussal hogy beleremegett a ház(ezt nevezném strapa tesztnek) és max hangerőn is iszonyat szépen szólt.. Szóval nem értem miért van itt prohardveren annyira lehúzva ez a hangfalszett,de szerintem iszonyat jó választás volt ennyi pénzért..(lehet háborogni)

Szóval akik most keresgélnek 40-ig hangfalszettet erőteljes basszussal,szép hangzással filmezésre vagy csapatni egy jó zenét úgy hogy mellbevág a basszus azoknak üzenném hogy ne írják le a Logitech z 623-at.

(#58) SsPL711 válasza mike710 (#57) üzenetére


SsPL711
őstag

Most nézegetem én is ezt a szettet.
Korábban egy z-2300-at szerettem volna, de ugye az már nem kapható, csak használtan.
Jelenleg egy Z-3e van, ez is teszi a dolgát, de kíváncsi vagyok a magasabb kategóriára.
A mély orientáltság nálam csak előny.
Te hol vetted és mennyiért, ha szabad érdeklődni?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#60) SsPL711


SsPL711
őstag

Tegnap meg vettem. :)
Eddig elégedett vagyok vele, határozottan szebben szól mint az elődje, ami egy Z3e volt.
Egész nap teszteltem, most is szól egész nap. :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#61) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#60) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát ja, én is imádom ezt a cuccot. Nem érdekel,hogy ki miért húzza le stb... Minimal alatt dühöng, mint állat. :)

(#62) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#61) üzenetére


SsPL711
őstag

Egyébként nem tudom miért húzzák le, szerintem szépen szól, én eléggé igényes vagyok arra amit hallgatok és ahogy az megszólal. De eddig azt vettem csak észre, hogy amiken eddig zenét hallgattam, annál jobb.

Tegnap máshogyan helyeztem el sz.gép asztal alatt a SUB-ot, most sokkal tisztábbak, határozottabbak a mélyek.
Egyre jobban, szebben szól, ahogy kezd bejáratódni, egyelőre még fél hangerőre sem tekertem fel.
Azt olvastam, hogy a bejáratás előtt nem ajánlatos nagyon hajtani.
A szatelitek nagyon közel vannak a fülemhez, kb. fél méter (vagy kevesebb), hangosabban csak úgy tudom hallgatni, hogy nem ülök a gép elé :)
Ha viszont ott kell ülnöm a gép előtt, akkor nem magam felé fordítom a szateliteket, és lejjebb veszem a hangerőt a lejátszó szoftveren (AIMP-ot használok)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#63) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#62) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én a sarokba tettem a szubot. Sztem jobb,mint ha az asztalon lenne. A szatok az asztalon vannak kb. 60 cm-re tőlem. Ja meg vettem alá egy Xonar D1-et szépen beállítottam azt had szóljon. Én is az aimpot használom.

(#64) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#63) üzenetére


SsPL711
őstag

Két apróbb és remélem, hogy apróbb probléma marad a jövőben is, amit észrevettem.

1., A baloldali szatelit hangfal csatlakoztatása a sub-nál, nem valami masszív, mozog, félek egy erősebb oldalirányú mozdulat és le is törik az RCA csatlakozó. Szerencsére naponta nem kell dugdosni, ezt.

Te nem tapasztaltad ezeket a problémákat?

2,. A másik pedig a bekapcsológomb akadása. Mikor ki akarom kapcsolni akkor akadozva jön kifelé a gomb.
A 16 ezres 2.1-es hangfal szett jobban össze volt rakva.
Ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#65) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#64) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát ja,azért a csatikra nem árt figyelni. Eddig nem figyeltem egy kicsit tényleg laza,de elenyésző.

Ha már így nagyon bele akarok kötni, akkor az a legnagyobb probléma,hogy egy kicsit serceg a hangerő poti,de csak akkor hallatszik amikor halkra van véve a téma. Ez jelenleg nem érdekel és nem is idegesít nem tudom,hogy a jövőben változni fog-e.

Szerinted azzal lehet javítani a hangzást,ha kibélelem a hangszórókat vattával?

(#66) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#65) üzenetére


SsPL711
őstag

Ez a sercegés azt jelenti, hogy alul méretezett a hangerő állítóra került ellenállás réteg.

Régen volt jellemző az erősítők hangerő potméterére ez a sercegéses probléma, a nagy áramok átengedése felmelegítette és kicsit megégette a hangerő potméterre szublimált ellenállás réteget, meglepődnék ha ez az eset lenne itt is, de nem kizárt.

A kibélelés elvileg a dobozon belüli reflexiók elnyelésére szolgál, kvázi a doboz űrmértékét hivatott megnövelni.
A hangszóró SPL paraméterei ismerete nélkül nehéz megmondani, hogy mekkora hangdobozban lenne jobb a karakterisztikája a hangszórónak.
Én úgy vagyok vele, hogy ehhez a hangdobozhoz méretezték a mérnökök, nekik biztos jobb és több mérőeszköz állt rendelkezésükre a hangolásnál, mint nekem otthon.

De mindenképpen a szubjektív élmény határozza meg, hogy ha kibéleled akkor neked milyen változást eredményez. Csak azt tudom tanácsolni a hangszóró paramétereinek és a hangdoboz paramétereinek ismerete nélkül, hogy ki kell próbálni.

Ahogy tanult kollégám mondaná: "Ártani nem használ" :DDD

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#67) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#66) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Oks,köszi a válaszokat.
Még annyi, hogy majdnem 1 éve van meg,de csak most kezdte kb. 2 hónapja a sercegést.. Mind 1 csak szójjon :D

(#68) SsPL711 válasza SsPL711 (#66) üzenetére


SsPL711
őstag

Na akkor egy kis javítás magamnak. :)

1., Tehát a potméter ellenállásrétegének a teljesítménye tűnik alul-méretezettnek, sejtésem szerint.
2., Nem a hangszórót hangolják a dobozhoz, hanem a hangdobozt alakítják ki a hangszóró paramétereinek a lehető legideálisabb, módon. Illetve attól függően, hogy a hangátvitelt tekintve mi a cél.

(Igazából, a mély hangkeltő hangszórók dobozát szokták hangolni az átviteli karakterisztika és a hangszóró paraméterei szerint.)

Bál@: A sercegés abból is adódhat, hogy idővel kopik a rétegellenállás a hangerőállítón, ha a mi esetünkben csúszó érintkezőről van szó. Amit viszont nehezen tudok elképzelni, de nincs kizárva, hogy csúszóérintkezős megoldással állunk szemben.
Nem is tudom milyen más megoldás lehet, hirtelen nem is ismerek más megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#69) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#67) üzenetére


SsPL711
őstag

Lejárt a szerkesztési időm :(

Kontakt spray-vel szokták befújni a mechanikus hangerőszabályzókat.(Egy ideig orvosolja a sercegést)
Bár nem tudom, hogyan lehet hozzáférni a kontakt spray-vel kezelendő felülethez a mi esetünkben.

Mivel ezek mechanikus elven működnek, a használatuk során elkerülhetetlen a kopás, valamint áramot vezetnek át, ez is "öregedést" okoz, és ezek következménye a sercegés.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#70) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#69) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ja, gondoltam,hogy kontakt sprével tudom enyhíteni vagy meg szüntetni. Amúgy van egy régi 2.0-ás fadobozos kis genius hangszóróm. Az is már évek óta serceg azt azon kívül semmi baja. Ugyan úgy szól,mint újkorában. Tehát, akkor csak a subot lenne érdemes vattázni. Én azért gondoltam a szatokra is ,mert műanyag dobozak azt hátha...

(#71) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#70) üzenetére


SsPL711
őstag

A szateliteket, elvileg a doboz belső falára felragasztott filclapokkal érdemes tuningolni, a vattázás nem hiszem, hogy jótékony hatású.
Külön erre a célra szolgáló, különféle vastagságú, "tömörségű"(sűrűségű), hangelnyelő anyagok beszerzése ajánlott.
Ezek nem nagyon képviselnek nagy összegeket, figyelembe véve a kis szatelitek méretét.

A SUB esetében is javasolt a hangelnyelő "szövet" használata, és a szub belső falára való felragasztás.
Azt javaslom még, hogy nem kell minden falra ragasztani hangelnyelő anyagot.
A szub esetében a hangszóró mögött lévő falra érdemes ragasztani ilyen anyagot, valamint a hangdobozt fedő lap belsejére és a hangdoboz alsó lapjára, természetesen ezt is belülről :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#72) SsPL711


SsPL711
őstag

Megint lejárt a szerk. időm. :)

Emlékeim szerint a bass reflex dobozokat nem is szokták bélelni, csak minimális mértékben (filccel a falakon).
A zárt szub ládákat szokták ilyen módon hangolni a hangszóróhoz, mármint a hangelnyelő "szivacs"-al való bélelésre gondolok.
Ajánlom figyelmedbe EZT a linket.
Az illetőt egy régi fórumról ismerem, ahol ezzel a témával foglalkoztunk.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#73) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#72) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Zsír, köszi mindent! Valoszínüleg kipróbálok egy-két dolgot.

(#74) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#73) üzenetére


SsPL711
őstag

Ja, és van még egy elírásom.
Nem SPL paraméterei vannak egy hangszórónak, hanem T/S, ezek között van SPL paraméter is.
Jaj de régen foglalkoztam ilyesmivel :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#75) Meelt


Meelt
csendes tag

Üdv! Én holnap vennék egy z623-ast. Mi a véleményetek róla? Jól szól( magas, mély középmély)
Nem értem azokat akik le húzzák, sokat olvastam róla és videókat néztem és sokan dicsérték :K

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#76) Meelt


Meelt
csendes tag

Ma megvettem, hát gyerekek, csak ugyanazt tudom mondani mint az előttem olvasható büszke tulajdonosok... Nagyon izmos a system. :DD A mély az brutál, 35%, 100% basszuson remeg a szekrényem ami másfél méterre van a hangfaltól... :Y Mindenkinek csak ajánlani tudom, de tényleg!! :C

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#77) SsPL711 válasza Meelt (#76) üzenetére


SsPL711
őstag

100% basszus? Nekem az nem egészséges.
Én maximum, 50%-on de inkább alatta szoktam a basszust állítani.
Irányított a szatelitek magas, közép tartománya.
De más gond nincs vele.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#78) Meelt


Meelt
csendes tag

100%-ra csak ritkán veszem, 50% basszuson néztem előbb a Breaking Bad-et, 35% hangerőn, hirtelen felrobbant egy bomba, hát azt hittem beszarok :D Nagyon jó a cucc

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#79) SsPL711 válasza Meelt (#78) üzenetére


SsPL711
őstag

Jól szól az biztos, szeretem én is.
Csak ritkán tudom hallgatni. :((

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#80) Meelt


Meelt
csendes tag

Hogyhogy?

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#81) B.Á.L.!.N.T válasza Meelt (#80) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Gondolom a körülötte élőknek nem egyezik a zenei stílusa az övével :D

(#82) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#81) üzenetére


SsPL711
őstag

Valami olyasmi :D

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#83) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#82) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hehe, nálunk meg nincs mese mindenki azt hallgatja, amit én :D Mondjuk az a vicc,hogy az egész családot rászoktattam a house,electro ...stb-re, fater mindig is a retro zenéket tolta... most meg ennek mi a címe? annak mi a címe? Mondom lol :)

(#84) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#83) üzenetére


SsPL711
őstag

Hát én a gyerek visítással nem tudok versenyezni, ha nem hallja a mesét a zenémtől.
Mondjuk a gyerek visítást is eltudom vele nyomni, de akkor már sírás a vége :D
De ma kimenőt kapnak, hogy tudjak én is lazulni :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#85) Meelt


Meelt
csendes tag

Hogy érted azt hogy irányított a szatelitek közép,magas tartománya? Annyira még nem értek hozzá :)
Van aki már próbálta 100% baszzus 100 % hangerőn? Volt aki azt mondta elszáll de volt aki elvileg egy egész szilvesztert végig nyomott vele 75% volume 100% basszuson :F

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#86) SsPL711 válasza Meelt (#85) üzenetére


SsPL711
őstag

Azt értem az irányítottságon, hogy ha leülök a PC asztalhoz és a füleim felé irányítom a szatelliteket, akkor elég a magas és közép tartomány mennyisége.
De, ha kicsit is mozgatod a szatellitet, vagy a fejed a szatellitekhez képest akkor máris változik a hangzás, ugyan ez volt a Z3-assal is. Ha nem a gép előtt ülök és csak úgy megy a zene, akkor jóval kevesebb közép és magas hang tartomány mennyisége.
Magyarán ideális pozícióban megfelelő a közép és magas tartomány mennyisége.

A házimozi hangfalaimnál is ez a helyzet, mikor sztereóban hallgatom, de ennyire nem irányérzékeny a magas és közép tartomány. Ott inkább a hangzáskép irányérzékeny, a megfelelő lehallgató pozícióban érvényesül a megfelelő tér, 2.1 és 5.1 esetében is.

Fullon hallgatni nem tudom mi értelme van, ez nem hangosító eszköz, nem bulik rendezésére való.
Ez egy "sima", PC periféria, főként filmnézésre kihegyezve, ezért is van THX minősítése.
Hang teljesítményben szerintem a házimozi rendszerem is lenyomja.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#87) SsPL711 válasza Meelt (#85) üzenetére


SsPL711
őstag

Próbáld meg, hogy ha úgy vannak elhelyezve a szatellitek pl., hogy szembe ülsz a monitorral és a szatellitek a monitor két szélén vannak az asztalon, akkor fordítsd el a szatelliteket úgy, hogy ne a füled középpontja felé nézzenek.
Tehát NE magad felé fordíts őket hanem inkább magadtól el, aztán forgasd vissza egyszerre a két szatellitet a füled felé vissza, mozgatás közben hallgass valami zenét, megfogod érteni miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#88) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#87) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ja, amúgy ezt az irányítottságot én is észrevettem. Szerencsére a hangkari beállításainál van olyan lehetőség, hogy ki lehet "szélesíteni" a hangzást. Így valamelyest tudtam kompenzálniezt a dolgot.

(#89) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#88) üzenetére


SsPL711
őstag

Úgy már nem ugyan azt hallod, mint amit a zene készítésénél a hangmérnökök beállítottak.
Ezért, nálam ilyen utólagos manipuláció nem játszik.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#90) vjungesz


vjungesz
tag

Sziasztok.

Látom annyira nem mozog a topik, de hátha, próba szerencse. Én is vacillálok ennek a hangfalszettnek a megvásárlásán, de szembe jött egy másik is a Logitech z553. Ha valakinek van tapasztalata az említett z553-mal akkor megköszönném ha mondana pár szót róla illetve, hogy milyen a z623-hoz képest.
Előre is köszönöm a választ

(#91) B.Á.L.!.N.T válasza vjungesz (#90) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem elbújhat a z623 mellett :) Röviden,tömören, ennyi.

(#92) mcs válasza B.Á.L.!.N.T (#91) üzenetére


mcs
veterán

Nem csak a Z623 mellett bújhat el, hanem gyártósorra se kellett volna kiadni. Hallottam már én is az 553at, és borzalmas. Ronda is, és se dinamikája, se semmi, mintha egy fake Logitech termék lenne. A Z523 is jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(#93) B.Á.L.!.N.T válasza mcs (#92) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Akkor jó :) hát ja, nekem sem valami szimpatikus már csak a kinézet alapján se.

Ja, én is néztem egyet,hogy mennyibe fájna. Nem kicsit túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#94) mcs válasza B.Á.L.!.N.T (#93) üzenetére


mcs
veterán

Még teljesítményben sem éppen ott van, ahol a 623. Sőt, még túl is van árazva a 40 watthoz képest. :D

(#95) vjungesz válasza mcs (#94) üzenetére


vjungesz
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, valahogy sejtettem én is, de gondoltam egy kérdést megér :). Esetleg más alternatíva, ötlet ezzel az árral bezárólag?

(#96) B.Á.L.!.N.T válasza vjungesz (#95) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem nincs.
Kérdés mennyire érdekel a térhangzás? Ebben a kategóriában nem hinném,hogy valami jobban szólna.(Tudom,tudom sok nagyokos mindent megmagyaráz...)
Anno én gondolkodtam geniusokban is. Ott van ettől olcsóbban 5.1 is és szerintem nagyon szépen néznek ki.
Végül is erre esett a válsztásom, néhai filmezés és sok zene. Szétszedős méllyel :)

(#97) mcs válasza B.Á.L.!.N.T (#96) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem jobb, hogy kerülted a Geniust. A mélynyomóik rendszerint már fél hangerőn is erőlködnek, és határozottan betorzítanak. Szétszedős mélyek szempontjából a Z623 verhetetlen a 2.1-ek között. Hála annak, hogy a 30-40 Hzet is kiadja magából, szinte az összes létező zenéből mindent ki lehet hallani a mély tartományban. ;)

(#98) vjungesz válasza B.Á.L.!.N.T (#96) üzenetére


vjungesz
tag

Mindenképpen 2.1-ben gondolkodtam, most az 5.1 annyira nem lényeg. Igen, igen nekem is a Genius jutott még eszembe, meg a Edifier, mivel nagyon sokan dicsérik, de akkor marad ez, csak nem fogok csalódni. Mégegyszer köszönöm a válaszokat mind a kettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

(#99) mcs válasza vjungesz (#98) üzenetére


mcs
veterán

Az Edifier hangzása természetesebb. Akinek dobhártyaszaggató mélyre van szüksége, annak az kevés lesz.

(#100) SsPL711 válasza mcs (#99) üzenetére


SsPL711
őstag

Lehet állítani a mély intenzitását, nem csak dobhártya szaggatósan tud szólni. :K

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.