Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evola


evola
senior tag

Sziasztok!

Van már valakinek ilyen hangfalszettje?
[link]
Nem tudok dönteni, a Logitech Z2300 és az újdonság között. Melyik lehet a jobb..

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#2) PuMbA válasza evola (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem mindegy, hogy melyiket választod. Mindkettőnek van sok dübörgő és brummogó mélye, de középmély, közép és magas hangokról nem nagyon beszélhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#3) evola válasza PuMbA (#2) üzenetére


evola
senior tag

Pont a lényeg hiányzik mindkettőből..

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#4) PuMbA válasza evola (#3) üzenetére


PuMbA
titán

22k-ért vehetsz Edifier R1600T Plus-t [innen]. Fele annyiba kerül, de ötször szebben szól, mint ezek.

(#5) evola válasza PuMbA (#4) üzenetére


evola
senior tag

Hmm, erről a márkáról még nem hallottam eddig.
Igazából mp3-ra meg némi játékra kellene.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#6) evola


evola
senior tag

[link]

Találtam egy kis infót a hangfalról amit írtál.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#7) PuMbA válasza evola (#6) üzenetére


PuMbA
titán

Az biztos, hogy 35k alatt nincs jobb nála.

(#8) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Egyébként hallotátok, hogy szól akármelyik is

[ Szerkesztve ]

(#9) cs_taz


cs_taz
csendes tag

Nekem z2300 van és nagyon meg vagyok vele elégedve. A mélye brutális valóban, a közép és a magas lehetne több de azért annyira nem veszélyes a dolog. Ajánlani tudom.
A 623 mellett az szól, hogy újban valszeg azt lehet leginkább beszerezni és a z2300-ból nehezebb feladat nem széthajtottat találni használtban.

(#10) cs_taz


cs_taz
csendes tag

A dátumot nem is néztem igy gondolom már nem nagyon aktuális a dolog. :)

(#11) cs_taz


cs_taz
csendes tag

:))

(#12) cs_taz


cs_taz
csendes tag

.

(#13) Serpiko


Serpiko
addikt

Logitech z 623 szeretnék venni Pc-hez főleg játékra fogom használni. Valakinek van ilyen? Mik a tapasztalatai róla? Tényleg túl sok a mély benne? Mert az nem túl jó játék közben, ha a mély dominál.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#14) llaacc válasza cs_taz (#12) üzenetére


llaacc
csendes tag

Hi kb fél éve nyüstölök egyet, z4 em volt előtte. Először z4 után szörnyű hangja volt de pár hét után kezdett finomodni mostanára már teljesen jó. Én hallottam már sok pc hangrendszert de sztem ez 2.1 között igen csak megállja a helyét a mély néha túl sok de van rajta állíthatósági lehetőség visszább lehet venni, nem bántam meg hogy ez mellett döntöttem bátran ajánlom bárkinek :)

(#15) Serpiko válasza llaacc (#14) üzenetére


Serpiko
addikt

Pc játékkal is próbáltad? Mert nekem csak játékra lenne véve a cucc. Vagy valaki próbálta pc játékkal. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#16) llaacc válasza Serpiko (#15) üzenetére


llaacc
csendes tag

Játékra is teljesen képben van ha elég a sztereó, széles hangtartománya és erőteljes hangja miatt horror játékok nagyon tudnak büntetni :D . Mint korábban említettem nagyon jó a hangja sztem bármihez jo film/játék/zene akinek az asztalán csak ennyinek van hely, az biztos hogy nem bánja meg ha ezt veszi meg

(#17) Serpiko válasza llaacc (#16) üzenetére


Serpiko
addikt

Akkor szerintem veszek egy ilyen cuccost, ha játékra is jó. Nem túl sok a mély benne egyébként?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#18) Serpiko


Serpiko
addikt

Valaki esetleg leírná a véleményét még a cuccról aki használ ilyet. infót gyűjtök a vásárlás előtt.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#19) Skalci


Skalci
tag

Adott egy z623as rendszer, és két, darabonként 40W-os hangfal egy megboldogult LG hifiből... Nem mintha bármi bajom lenne vele, de az érdekelne hogyan tudnám rá lecserélni a logi jelenlegi szatelitjeit. Egyáltalán ésszerű lenne? Igazából tök hülye vagyok hozzá, aktív hangfalakon kívül mással nem igazán volt még dolgom. :) Ha jól sejtem szét kéne szednem, és külön erősítőre kötnöm a subládát + az új hangfalakat.

(#20) adolfka00


adolfka00
tag

Sziasztok ! Olyan kérdésem lenne,hogy most vettem újonnan egyet és ha bizonyos hangerőre tekerem el kezd csipogni miért van ?:S

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#21) teufel21 válasza adolfka00 (#20) üzenetére


teufel21
csendes tag

mi csipog??? a magas?

(#22) teufel21 válasza teufel21 (#21) üzenetére


teufel21
csendes tag

am ez a logitech z-623 elvileg a z-2300 utódja... na hát nekem volt már egy pár logim föleg z-2300ból három és sokkan irják hogy a z-623 jobb mert új meg stb... de csak rá kell nézni a kettöre ! z-2300 sokkal nehezebb maszivabb dobozz erösitö rész is brutálabb már maga az hogy 8" sub van a z-2300ba z-623 7" !

amin csak változtattak a z-623on a magas rész szebben szól de az de viszon az 2x35 wattot kapot z-2300 2x40 watt !
a tápegység része kapcsolóüzemmódú szal enyivel jobb kevesebb fogyasztás szal akinek van z-2300a és le cserélné z-623ra nem jár jobban vele föleg ha szereti a mély hangokat :D

(#23) adolfka00 válasza teufel21 (#21) üzenetére


adolfka00
tag

Akkor kezd el csipogni maga a hangszóró ha 54% fölé viszem a hangerőt.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#24) adolfka00 válasza teufel21 (#22) üzenetére


adolfka00
tag

El mondom neked hogy sokkal jobban jár nekem is volz mind a 2 és a z-623 sokkal szebben adja vissza a hangokat is a mély ugyan olyan mert itt meg a mély 130 watt-os szóval meg éri azt a + pénzt.

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#25) teufel21


teufel21
csendes tag

a mély része nincs olyan mint a z-2300 hallotam mind 2öt szebben szól de nincs olyan erö benne :) nem tom láttad e már mind 2 szét szedve hát el árúl mindent hogy melyik is a jobb !

(#26) adolfka00 válasza teufel21 (#25) üzenetére


adolfka00
tag

Lehet hogy erősebb de nem számottevően és inkább szóljon szebben mint,hogy legyen kicsit több mély :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#27) adolfka00 válasza teufel21 (#25) üzenetére


adolfka00
tag

Lényegtelen mi van benne hanem, hogy gyakorlatba, hogy szól az a nem mind1. Mert gondolom nem nézegetni szoktad.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#28) adolfka00 válasza adolfka00 (#23) üzenetére


adolfka00
tag

Már nem csipog szerintem ez csak valami biztonsági dolog volt túlhajtás ellen az elején mert még ugye új.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#29) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok !

Csipogás:

Vegyél normális hangkártyát, mert az alaplapi egy nagy rakás szar ! Én is így jártam, de miután vettem hozzávaló kártyát kristálytiszta lett a hang, nem kicsivel és megszűnt a pattogó, cipogó hang a szatiknál...

Melyik a jobb:

Egyértelműen a Z-623 a jobb, mivel a Z-2300 csak szenved, konkrétan félhangerőtől ( a magasak recsegnek, torzít a mély és alig szelel a bass-reflex nyílás ), ellenben az új szett sokkal jobb, mind magasakban mind mélyben, hiába csak 7"-os a sub kónusza, sokkal durvább a Logi új cucca, Nekem ez a tapasztalatom, mivel nem keveset teszteltem a két 2.1-et...

Na és nem utolsó sorban az sem mind1 hogy van-e gari ami pl: 3 év vagy épp semmi, gondolom ezt mindenki érti... :C

:K

[ Szerkesztve ]

(#30) adolfka00 válasza PrinceHerceg (#29) üzenetére


adolfka00
tag

Már nem csipog :) Jól gondoltam biztonsági cucc lehetett,hogy ne hajtsd túl az elején persze szar de azért egy ASUS Crosshair IV Formula-án nem igazán nevezhető annak :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#31) csaabz


csaabz
őstag

A Z2300 sokkal jobb, mint a Z623. Csak az előbbit sajnos már rég nem lehet kapni... :(

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#32) adolfka00 válasza csaabz (#31) üzenetére


adolfka00
tag

Dehogy jobb :) Közel sincs olyan tiszta hangja mint a Z623-nak.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#33) AMG666 válasza evola (#1) üzenetére


AMG666
csendes tag

A THX minősítést nem véletlenül kapta meg a Logitech Z623.
A visszafogott külső nagyon jó hardvert takar.
Aki jó hangfalszettet szetetne,annak csak ajánlani tudom!
Egy elégedett felhasználó. :)

Csaba

(#34) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!

Szeretném megkérdezni hogy hangzásilag a Logitech Z623 vagy a HARMAN KARDON Soundsticks III a jobb?

Árban kb. egy kategória. Designban a JBL nagyon modern, de hangzásilag melyik a nyerő?

Üdv: Csabee.

(#35) PuMbA válasza Csabee. (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Ez mindkettőnél jobb.

[ Szerkesztve ]

(#36) adolfka00 válasza PuMbA (#35) üzenetére


adolfka00
tag

Ezért ez picit túlzás :)Pontosabban ég és föld a 2 :) Mondjuk más kategória is az
Edifier mint ezek :)

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#37) understan válasza adolfka00 (#32) üzenetére


understan
csendes tag

Tiszteletem! Én is tervezek egy z623-as termék vásárlást. Mondhatni , h elég sokat olvastam már utána megoszlanak a vélemények, Engem csupán csak az érdekelne ,hogy a szatelit hangdobozon mennyire lehet szabályozni a mélysugárzó jelenlétét a zenében? Vagy is teljes mértékben eltudom venni tőle a kimeneti jelet ,hogy a csak kizárólag a kis szatok szóljanak?!? :) Válaszod válaszotokat előre is köszönöm. :D

(#38) understan


understan
csendes tag

Buék!! :)

(#39) Maxtreme válasza understan (#38) üzenetére


Maxtreme
addikt

neked is :)

Igen, teljesen le lehet venni. Biztos forrásból tudom, mivel most próbáltam. :DDD

(#40) understan válasza Maxtreme (#39) üzenetére


understan
csendes tag

Hmm ... :C :) Ennek igazán örülök. (( Konkrétan ez volt a kérdésem :D ))
Kiváncsiskodhatok egy kicsit, hogy miylen te mire használod? Nekem nem igazán a nagy hangereje végett lenne rászükségem, hanem azért mert nem akarom ,hogy egy kisebb hangerőnél már haldokoljanak a a szatok és a sub tehát választok egy picit erősebbet hogy könnyedén kiszólja nekem azt a hangot amire nekem szükségem van játék film , zene jah es nekem Ps3 ra menne! Eléggé érdekel :)

(#41) Maxtreme válasza understan (#40) üzenetére


Maxtreme
addikt

Zenére, játékra, (Filmet nem gépen nézek) asztali gépen, egy Asus Xonar D1 társaságában.
A cucc elég mélyorientált, kis hangerőn is veszettül jó dinamikája van. A közép tartomány kb rendben van, a magas kicsit gyengébb. (de ezt megoldottam 1 foobar pluginnal)
Hangerővel nagy baj nincs 1-2x megküldtem úgy isten igazából, torzításnak nyoma sem volt.
Viszont azért azt sejtheted hogy a mély láda nélkül a satoknak kb olyan hangja van mint a vízbefolytott Sokolrádiónak :)

He elsősorban elektronikus, pop zenére kell, ill játékra, bátran ajánlom. Ha viszont a klasszikus zenét, rockot részesíted előnybe, messze kerüld :)

[ Szerkesztve ]

(#42) understan válasza Maxtreme (#41) üzenetére


understan
csendes tag

Természetese, nekem pl minimal zenékre kellene.
Értem ,hogy sub nélkűl hogy muzsikálna. Csupán csak azért kérdem ,hogy mennyire tudom testre szabni a méllyel a zenét, de ha mélyorientált a picurka akkor sincsen baj:). ( softveresen orvoslom)
Többek között azért is választottam ezt a teljesítménykategóriát, mivel azt akarom ,hogy könnyen szólja ki nekem a hangokat ne erőlködjön, nálam nagy hangerőn nem szokás halgatni. :)
Sajnos ott rontottam el mindent a kis igényeimmel szendben , hogy van egy középkategóriás autóm és vásároltam össze bele egy kisebb hangrendszert. Profikhozképest KISEBB!! :)
Tehát feljebb vittem az elvárásokat. Hangerőből nincsen hiányom és főleg minőségbebn sem, csak próbálom követni, nah és ez a z623 35K 40K nagyon ajándék ár érte!
Hallotam ám szólni a MM-ben tetszett nagyon de az mégsem egy otthoni környezet, nagy belmagasság, rengeteg polc ( finom szőnyeg ami kell a szép sima, lágy mélyhangokhoz ) stb.
Természetesen Nagyon szépen köszönöm az infókat nagyon sokat jelentenek!

(#43) adolfka00 válasza understan (#37) üzenetére


adolfka00
tag

Teljes mértékbe eltudod venni a mélysugárzó jelenlétét és akkor csak a 2 hangfal szól. :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#44) adolfka00 válasza understan (#42) üzenetére


adolfka00
tag

Minimalra tökéletes szép vissza fogod hallani a hangokat meg minden elektronikus zenénél. :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#45) norbi0112 válasza Serpiko (#13) üzenetére


norbi0112
csendes tag

Egy hónapja nyúzom,és nem tudok nélküle meglenni!Persze nem otthon filmekre vagy játékra használom,csak laptopra pakoltam zenézni.de nem vagyok benne biztos,hogy az otthoni nagyszettemet nem cserélném le a kis rohadékra.(mert olyan szépen szól)A basszus intenzitása állítható rajta.Nagyon jó kis gép,nem véletlen a THX minősítés.Ajánlom!!

(#46) fectin


fectin
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy ilyet én is. :) De van egy kis gondom vele, Fél hangerőn túl a basszus erősen beremeg. Ez csak nálam ilyen, vagy nálatok is hasonlót produkál.

(#47) fectin válasza fectin (#46) üzenetére


fectin
csendes tag

:) Megtaláltam, a hiba forrását. A gépen volt rosszul beállítva a hangszín. Most már nagyon jó. :B

(#48) Passatcc válasza Serpiko (#13) üzenetére


Passatcc
csendes tag

Nekem vann egy ilyen. Nagyon megvagyok vele elégedve a mélye az meg valami brutális!! de állítható potméteren keresztül. csak ajánlani tudom

(#49) oso


oso
csendes tag

Üdv!
Én több mint egy éve vettem egy Z623-at. Tulképpen mindent leírtatok már előttem, ami a hangzást, hangerőt, minőséget, stb. illeti. Ilyen szempontból magam is elégedett vagyok a cuccal. Ám nekem van vele egy kis problémám. Nekem már egészen korán, kb. 2 hónaposan elkezdett recsegni-ropogni, sercegni a hangerőszabályzó poti. Azóta is változatlanul hajlamos erre, de érdekes módon ha sokszor tekergetem, aktívan használgatom, akkor alig hallani, sőt, ha nagyon sokat birizgálom, akkor szinte nem is recseg. Viszont amint nem nyúlok hozzá egy kis ideig, nagyon tud recsegni. Pl. ha 1 napig nem használom, akkor baromira tud ropogni-recsegni, egy kissé zavaró, idegesítő. Azon csodálkozom, hogy erről nem ír soha senki semmilyen fórumon. Egyedül vmelyik webáruház termék hozzászólásai között találtam 1x olyat, hogy vki leírta, hogy nála is recsegésre hajlamos a potméter. Vajon másnál azért nincs ilyen, mert az enyém a rossz ebből a szempontból, vagy esetleg mindenki más hallgat erről? Ez vajon mennyiben számít hibának? Egy ilyen árú hangcuccnál én elvárnám egyébként, hogy távirányítóval rendelkezzen, de ennél ugye ilyen nincs. Amúgy a hangfal bekapcsolásakor tud még nagyon pattogni, recsegni, kimondottan csúnya hangokat ad. Azt nem mondhatom, hogy időről-időre egyre rosszabb, inkább stabilan ugyanúgy recseg már egy éve. Elvileg ettől még komolyabb baja nem lesz, használható, de sokat ront az élvezhetőségen, főleg ha pl. zene közben a hangerőt állítva recseg-serceg, mint az állat. Nem tudom, hogy por mennyire okozhat ilyet, mert ha erősen megfújkálom a potinál, meg sokat mozgatom, akkor mondom, egy idő után szinte teljesen jó lesz, de csak rövid időre. Garis ugyan a cucc, de kétlem, hogy ilyesmi miatt cserélnék, vagy mit tudom én. Ettől függetlenül tudom ajánlani én is mindenkinek, ahol kis hely áll rendelkezésre, ott ez nagyon praktikus tud lenni.

(#50) lorincmate


lorincmate
tag

Én is büszke tulajdonosa lettem egy z623-nak a tapasztalataim: Hát kell egy-két nap amíg bejáratódik. Minden szép és jó, nem recseg vagy hasonló. Igaz még nem kormoltam ki úgy istenigazából, de úgy moderáltan feltekerve is jó hangja van. De igaz ami igaz, a középmagas tényleg egy kicsit szolid lett én személy szerint szoftveresen tudtam ellensúlyozni. Egyébként én 32K jutottam hozzá és ár/érték alapján nagyon elégedett vagyok, hibájának tényleg csak azt lehet elmondani, hogy gyenge a középmagas és, ha nem kap jelet, de be van kapcsolva enyhén zúg, de ezt tényleg csak akkor hallani ha közel hajol az ember. Ne csak panaszkodjak mondjak valami jót is, a mély az tényleg nagyon jónak mondható, hallottam már jobbat is de nem ilyen áron volt. Nagyon szépen elfér mivel 2.1, igaz nem valami műremek a design, de az én szobám sötét szóval nem ezt nézem. Hangkártya ügyileg érdemes valami tisztességessel próbálkozni, vagy valami jóféle integrált verzióval.
Tudom, hogy nem volta valami összeszedett írás, de tőlem most csak ennyi telek. Mindenki szűrje le belőle a lényeget.

F4 modul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.