Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Meelt


Meelt
csendes tag

Jelentem cserélték a hangrendszert! :C :C :R :DD

There is not good or bad, but thinking makes it so!

(#152) SsPL711 válasza Meelt (#151) üzenetére


SsPL711
őstag

Szuper! :C
Ezt már ne dobd le mielőtt összeállítod :DDD (meg utána se)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#153) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Na tökösök, könnyes búcsút veszünk egymástól. Szerettem/szeretem a z623-at,de muszáj volt vegyek valami komoly cuccot :) Szóval egy Prodipe Pro8 lett.

(#154) SsPL711 válasza B.Á.L.!.N.T (#153) üzenetére


SsPL711
őstag

Mi ez a gagyi Prodipe? ;]
Sok örömet a hallgatásához :C

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#155) B.Á.L.!.N.T válasza SsPL711 (#154) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Köszi, meglesz :) Mondjuk a z623 nem fog messzire menni,csupán át tesó szobájába,és játékra lesz használva...

(#156) AMG666


AMG666
csendes tag

Én kitartok a jó öreg Z623 szettnél!
A komolyhoz Sony str-dn1040+Yamaha! :))

Csaba

(#157) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Egy Toshiba 39L4353D tévéhez keresek egy 2.1-es hangrendszert. A PC-hez anno egy Logitech X-230-t vásároltam, amivel a mai napig nagyon-nagyon meg vagyok elégedve, sajnos már csak használtan kapható. Milyen 2.1-es Logitech-et tudnátok ajánlani a fent említett tévéhez, ami legalább olyan hangminőséget hoz mint a az X-230-as?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#158) SsPL711 válasza BenJoe80 (#157) üzenetére


SsPL711
őstag

Z-523

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#159) BenJoe80 válasza SsPL711 (#158) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi. Esetleg tudsz valamit mondani róla? Személyes tapasztalatok? Ahogy azt korábban említettem nekem egy X-230-m van és az nagyon-nagyon jó, bevált, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Nekem - annyi pénzért - az a standard.

A szüleimnek vettem az X-230-as utódját - sajnos nem emlékszem már, hogy melyik volt az (talán a Z-313) -, de azzal messze nem voltam úgy megelégedve mint az X-230-al.

Szóval ha tudnál esetleg a Z-523-ról mondani...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#160) SsPL711 válasza BenJoe80 (#159) üzenetére


SsPL711
őstag

Ne haragudj, de semmit nem tudok róla.
Z623 vásárlása előtt gondolkodtam az 523-ban, de végül 623-lett, amit nem bánok.
Nekem előtte egy Z3e-m volt, azzal is meg voltam elégedve, de a 623 inkább a Z 2300-hoz hasonlít jobban.
Hangzásban a 623 jobb, teljesítményben pedig a 2300 a jobb.
De ezeket is csak videón láttam, személyes tapasztalatom csak a 623-al és a Z3e-vel van.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#161) BenJoe80 válasza SsPL711 (#160) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hát akkor marad a próba. Mindenesetre köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#162) Rasiel


Rasiel
senior tag

Üdv!

Jó ideje - konkrétan 6 éve - nyúzom a Z623 elődjét, egy Z-2300-at. Zenehallgatás közben kisebb, néhol jobban hallható recsegésekre lettem figyelmes. Igaz régebben is találkoztam ilyennel, de akkor nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Most viszont több alkalommal előfordult, persze mindig egy adott résznél, így gondoltam megpróbálkozok itt, hátha tud nekem valaki segíteni. :) Pl. System of a Down - Lonely Day c. száma alatt is van egy ilyen rész, 1:40 - 2:00-ig vagy még mondhatnám a Papa Roach - Getting Away with Murder c. számát is, amelyben 1:40 - 1:55 között hallható recsegés. Arra lennék kíváncsi, hogy nálatok is előfordul-e, az adott dalban van vagy esetleg nálam van a hiba? Persze itt most nem a youtube minőségre gondolok. FLAC formátumban vannak meg a gépemen, AIMP3-al hallgatom őket, WASAPI segítségével, egyénileg beállított EQ-val egy Xonar Essence STX kártyával.

Előre is köszönök minden segítő hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#163) SsPL711 válasza Rasiel (#162) üzenetére


SsPL711
őstag

Esetleg próbáld meg EQ nélkül.
Lehet, hogy valamilyen frekvenciatartomány túlvezérlésbe megy az EQ miatt, és ezért torzítás lép fel.
Ez az első feltevésem, aztán ha továbbra is van torzítás EQ nélkül, akkor léphetünk tovább :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#164) Rasiel válasza SsPL711 (#163) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszönöm válaszod!

Custom EQ nélkül is lehet hallani, de természetesen így enyhébben. Youtube-on is meghallgattam őket és ott lehet hallani, de - nem meglepő módon - visszafogottabban jelentkezik ez a torzítás. Videólejátszó szoftveremmel még megpróbáltam, ugyancsak előjön a recsegés, ugyanazon részeknél, tehát ez a lehetőség is kizárva.
Mielőtt beírtam ide, nagy százalékban mondtam azt, hogy adott dalokban van benne alapból ez a recsegés/torzítás. Viszont kissé féltem, hogy mégsem, mert több számban, több előadótól is hallottam ezekhez hasonlót.

Szerk.: Egyébként EQ-t anno megpróbáltam úgy beállítani, hogy ilyenek ne forduljanak elő, több napot elidőztem vele, viszonylag sok dalon kipróbáltam, így gondoltam, hogy nem azzal lesz a probléma. Xonar driverből állítom rá a "hangszínszabályzót", nem adott szoftverből.

[ Szerkesztve ]

(#165) SsPL711 válasza Rasiel (#164) üzenetére


SsPL711
őstag

Akkor most jön a második lépés :)
Ha van rá lehetőséged, akkor ugyanezekkel a "problémás" részletekkel, egy másik eszközön is próbáld ki légy szíves. Tehát egy másik forrsáról, mp3 lejátszó, vagy másik gép másik hangkártyájáról.
Esetleg ha ugyanezen gépnek van alaplapi hangkártyája, akkor az is jó.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#166) Rasiel válasza SsPL711 (#165) üzenetére


Rasiel
senior tag

Igen, már megtettem volna ezt a lépést, csak sajnos nem igazán volt rá lehetőségem. Ha emlékeim nem csalnak, jó pár évvel ezelőtt a Papa Roach számot bátyám gépén meghallgattam és ott is előjött ugyanannál a résznél az a recsegés. MP3 lejátszómat viszont elkevertem valahol, pedig most jó szolgálatot tehetne, ez eszembe jutott nekem is. :)

(#167) SsPL711 válasza Rasiel (#166) üzenetére


SsPL711
őstag

Ebben az esetben találgatásokba kell bocsátkoznom.
Két lehetőséget látok ami miatt a probléma jelentkezhet:
1., Porszem vagy valamilyen szennyeződés kerülhetett a csévetest és a fixmágnes közé (ennek kisebb esélyét látom)
2., A hangszóró membrán felületének azon részén ahol a tekercsek vezetékei vannak, elképzelhető, hogy a vezeték megtört, de még kisebb membránkitérésnél érintkezik, nagyobb membránkitérésnél viszont csak részlegesen. Ez okozza a recsegést szerintem.

Igaz, hogy két probléma forrást írtam, de közben eszembe jutott egy harmadik.

3., Valahol az erősítőrészben, vagy a hangfal és a hangkártya összeköttetésében kontakt hiba lép fel, erős rázkódás esetén. Ezt elég nehéz lehet kimérni.

Szerk: Egyébként, mi recseg, a szatellitek vagy a mély láda?
Meg az se mindegy, hogy milyen hangerő mellett jelentkezik a probléma.
(folyamatosan eszembe jutnak dolgok a problémával kapcsolatban :) )

Javaslom próbáld meg a Logitech magyar képviseletét, hátha tudják garancián kívül orvosolni a problémát, még az is lehet, hogy kapsz egy újabb típust, ha nem javítható a jelenség és ők is tudják saját körülményeik közt reprodukálni.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#168) Rasiel válasza SsPL711 (#167) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szatelitek recsegnek, de mint mondtam mindig egy adott részletnél, így inkább arra gondolok, hogy a számokban van ez a hiba. Abszolút nem sokban, de azért gondoltam rákérdezek, mert picit böki a "csőrömet". Nem durva torzításról van szó, de azért lehet észlelni. Alacsony hangerőn is lehet érzékelni. Anno, pár évvel ezelőtt PH!-n olvastam egy fórumot, ahol valaki írta, hogy egy számnál recsegést hall, mindig ugyanazon résznél, de csak magasabb hangerőn lehet érzékelni. Megnéztem és nálam is jelen volt. Ezért lenne jó, ha valakinek lehetősége nyílna megnézni ezeket a számokat. Egyébként Youtube-on is meg lehet tenni, mert, mint írtam ott is hallható, igaz nem olyan mértékben, de ez természetes.
Közben rátaláltam az MP3 lejátszómra, de sajnos zenét nem tudok rátenni, mivel az USB részét nem tudtam működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#169) SsPL711 válasza Rasiel (#168) üzenetére


SsPL711
őstag

Most már megnézem ezeket a számokat.
Közben még egy ötletem támadt, ha esetleg van fejhallgatód, megnézhetnéd azzal is a recsegést az adott zenerészleteknél, ha azzal is torzít akkor, vagy a hangkártya a ludas vagy a felvétel.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#170) Rasiel válasza SsPL711 (#169) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszönöm! :R
Talán ez a legegyszerűbb mód, mert, ha nálad hibátlan, akkor érdemes nálam kutakodni. Elsősorban ezért is írtam ide, mert nem akartam felesleges próbálkozásokba bocsátkozni, ha egyszer van egy ilyen út.

A helyzet az, hogy jelen pillanatban nem tudom mással megnézni, esetleg még az alaplapi hangkártyával. Csak, ha egy mód van rá, akkor nem akarok drivereket telepíteni, stb.

És köszönöm az előző hsz-ben leírtakat is, hasznos infók voltak! :K

(#171) SsPL711 válasza Rasiel (#170) üzenetére


SsPL711
őstag

Papa Roach - Getting Away with Murder c. számnál hallottam recsegést, 1:52-1:54 között a jobb oldali csatornából.
SOAD-ban nem volt recsegés sehol.
Igaz csak youtube-on tudtam meghallgatni őket.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#172) Rasiel válasza SsPL711 (#171) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszönöm, hogy időt szakítottál rá és megnézted. :R
Az előbbinél eléggé hallható, az gondoltam, hogy fel fog tűnni. SOAD-nál viszont youtube alatt annyira nem érzékelhető, ott közel kellett hajolnom a szatelitekhez, hogy halljam, valamint feljebb is kellett csavarnom a hangerőt. EQ nélkül meg igazán fel sem tűnt volna, ha nem tudom, hogy annál a résznél kell figyelni a recsegésre, tehát ott minimális hibáról van szó ugyan, de azért hallható.
Egyébként szerinted ilyen hibákat hogyhogy képesek benne hagyni a számokban?
Emellett még érdekelne, hogy Z623-hoz milyen hangkártyát használsz és hogyan szoktad hallgatni a zenéket? Gondolok itt a programra, esetleg EQ-val, vagy anélkül, DirectSoundon keresztül, stb.

(#173) SsPL711 válasza Rasiel (#172) üzenetére


SsPL711
őstag

Ezt most kivételesen fejhallgatóval hallgattam. (család TV-t nézett)
Hangkártyáról optikai kimenet -> Audioengine D1 -> Fejhallgató kimenet.
Vagy Audioengine D1 RCA kimenet -> Z623
Lejátszó: Foobar, Output: WASAPI event, EQ nincs és FLAC vagy minimum 320-as mp3, na meg Youtube, de ott is a HD-t szeretem.

Hibákat benne hagyni nem biztos, hogy hagytak.
Elképzelhető, hogy mikor készült a FLAC, ott lehetett valami gubanc a kódolás közben, vagy eleve hibás volt amiből a FLAC készült.
Biztos vagyok benne, ha eredeti CD-ről hallgatnád nem lenne "hiba", de ha mégis akkor a Te rendszeredbe lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#174) Rasiel válasza SsPL711 (#173) üzenetére


Rasiel
senior tag

Közben sikerült meghallgatnom bátyám gépén a SOAD számát. EQ nélkül youtube-on nem hallottunk recsegést, viszont Winampal, EQ mellett már lehetett érzékelni kisebb recsegést, pattogást az említett résznél. MP3 formátumban hallgattuk.
Komolyabb hangkártyával ezek a "hibák" egyébként jobban hallhatók, hiszen - mint már írtam - youtube-on, EQ nélkül nálam minimálisan ugyan, de érezni lehetett kisebb recsegést (ezért is írtam, hogy ne a youtube minőséget nézzük, mert Aimp3-al, flac formátumban jobban érezhető volt).
Összességében ezek alapján úgy vélem, hogy ezek a "hibák" a számokban vannak benne és nem az én rendszerem a ludas, emellett van egy olyan érzésem, hogy ha az eredeti CD-ről hallgatnám, akkor sem lenne ez másként. Egyébként ezeken kívül még pár számban tapasztaltam ezekhez hasonlót.

Mindegy is, nem fogok a kardomba dőlni emiatt, mert nem akkora probléma ez, csak érdekes, és kíváncsi voltam, hogy más miként tapasztalja ezeket.

(#175) SsPL711 válasza Rasiel (#174) üzenetére


SsPL711
őstag

Most meghallgattam 320 kbps mp3-ban a Papa Roach ominózus számát, Z623-al.
Ugyan ott hallottam a recsegést, mint amikor YT-on hallgattam, fejhallgatóval.
Ez azt jelzi, hogy a zenében van szándékosan a "recsegés".
Mindjárt jön a SOAD meghallgatása is...

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#176) SsPL711 válasza SsPL711 (#175) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem volt recsegés SOAD-al sem.
Nem halkan hallgattam ezt sem.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#177) Rasiel válasza SsPL711 (#175) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi, hogy mégegyszer meghallgattad őket, most a Logi rendszereden is.
Papa Roach számnál a "problémás" résznél pár másodperccel előbb is lehet hallani a jobb oldali szatelitből enyhébb recsegést.
SOAD-nál pedig hallottunk a gitárszólónál. Nálam jobban ki lehetett hallani, mint a másik rendszer esetében. Mégegyszer írom, nem durva, de azért lehet észlelni. :)
Elképzelhető, hogy nincs igazam, de én még mindig azt mondom, hogy ez hiba a számokban. :K
Ha érdekel és még nem unod :B, netán van kedved megnézni, akkor tudok további kettőt is mondani. Avril Lavigne - Freak Out: rögtön az elején, pár másodperc elteltével hallható - inkább úgy írom - enyhe "pattogás", illetve a szám legvégén is 1-2 másodpercre.
David Guetta - Gettin' Over: Itt is a legelején hallható, de érdemes hozzá feljebb tekerni a hangerőt. Egyébként, ha emlékeim nem csalnak ez volt az a szám, amit írt fórumban egy illető, hogy problémája van vele.

[ Szerkesztve ]

(#178) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv,

2.1 vásárlása előtt állok és kérdezném, hogy ha a Z623 mélynyomóját az asztalom fiókja alatti rész végét egy dekor lap határolja. Ha ebbe az üregbe tenném be a Sub - ot akkor az jó lenne - e vagy ki kellene szedni a lap egy részét dekopir fűrészel, hogy több levegőt... vagy teret kapjon... / rakjam az asztalra?
Még egy:
[link]
[link]
ban gondolkozom mert:
[link]
tesztje alapján elvben jobban szól a Z623-nál...
A vásárlás célja Rock, metál zene hallgatása, film illetve pc játék lenne.

(#179) SsPL711 válasza Leigazoka (#178) üzenetére


SsPL711
őstag

A "teszt" amit olvastál hemzseg a hibáktól, feltételezésektől, Z623-as összeghasonlítást nem olvastam, ellenben Z323-ast említ, hogy azokhoz képest milyen tiszta a T&V.
Majd utána azt pedzegeti, hogy állítgatni kell a magasat, mert sok a mély a T&V-ben.
A "cikk" vagy "teszt" egy erősen marketing szagú hirdetés, mindenféle mérést és egyéb konkrétumot nélkülöz.
Dilettáns megjegyzésekkel tarkított tényeket viszont annál jobban állít, pl. ezen jót röhögtem, (részlet):
"...csak 30 Hz lehet a mélynyomóból kihozható hangok legalacsonyabb frekvenciája, szóval ez alatt nem igazán fogunk hallani semmit, holott az emberi fül képes a 20 Hz-et, de akár az alatti értéket is befogadni."

A Z623-as 130Watt-os mélynyomó teljesítményét nem tudom, hogy hasonlítja egy 30Watt-os mélynyomóhoz...stb, még ha az egy felélesztett, neves(?) német gyártó terméke is legyen.

Hozzátenném, hogy nem akarom védeni a Z623-at, nem vagyok Logitech Fan, de ez alapján a "cikk" vagy "teszt" alapján dönteni, nagy bátorság.

Meg kell hallgatni mind a kettőt (Z623 vs. T&V) ugyan arról a forrásról ugyan azokkal a zenékkel, ugyan azon körülmények közt, majd dönteni vagy akár véleményt alkotni.
De, nem úgy mint ez a tesztnek nevezett förmedvény.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#180) Leigazoka válasza SsPL711 (#179) üzenetére


Leigazoka
tag

Ma voltam a Media Marktban és vol alkalmam kipróbálni a Z623-t ( egy ideig szerettem is volna beszerezni / a Teufel D500 at is szemeltem ( Berlinben ki is probáltam .. na az THX.. mondjuk 150 e ért.
Igaz, hogy csak telóról hajtottam meg és 60 % hangerő 100% basszus... de így is érezhető volt a minőség javulás a Z506 hoz képest... a teló szinte semmit nem mutatott a szett erejéből mondjuk..
( kalapács-Majdnem szabadon; AC/DC- Back in Black, Ossian 25 éves jubileum dobszóló ) számokkal tesztelve.
+ több ofórumon láttam, hogy nem a Watt számít hanem hogy az adott teljesítményből mit hoz ki az erősítő a hangszórókból... pl: lehet 200 w os is ha a hangszóró nem adja le/gitár ampba is pl: 5 W csövesbe 70W hangszórót tesznek v. 10 W ba 30 sat.
A Ratselnek fa dobozos 2 utas szatelitjei, kb 16 cm mély hangszórója van.
Külön erősítője... nem fix kábelezés .. ami a Z506 hoz képest nagyon tetszik.
és háló a reflex nyilás belső részén ( régi hi-fi 5.1 sub ján is volt.. csak még fiatalon hülye fejjel kivágtam .. és azután a tiszta hangból erősen torz hang lett).

Gondolom ha az otthoni Xonar DX el hajtottam volna meg a Z623 -t akkor lett volna sokkal jobb a hangja mint telóról.

[ Szerkesztve ]

(#181) SsPL711 válasza Leigazoka (#180) üzenetére


SsPL711
őstag

Ne keverjük a professzionális erősítők Watt számait a konzumer piacra szánt eszközök RMS Watt számaival,
Valamint azt se felejtsük el, hogy a gitárerősítők nem csak sub basszus tartományra szolgálnak, sőt arra nem feltétlenül.
A Z506 egy 5.1-es rendszer, a Z623 egy 2.1-es árban is magasabb kategória.
Én nem szoktam a basszust félig se tekerni, nemhogy 100%-ra.
Hiába a 2 utas szatelitek a T&V-ben, eleve nem lehetnek jó szinergiában egymással, ha tekergetni kell az erősítőn a magasat, max.-ra.
Nem egy hangfalat építettem már, többnyire 2 utasakat és mélyládákat.
A kétutasoknál soha nem kellett hangszínezővel játszani az erősítőn, passzív elemekkel, más néven szűrő tagokkal kellett összehangolni a 2 külön tartományban dolgozó hangszórót egymáshoz.

A mély ládáknál pedig igen is kell a teljesítmény és a membrán felület, egy tranziens mély frekvencia pontos megszólaltatásához, komoly, nagy-teljesítményű erősítő szükséges, hogy a membránt megfelelő kitérésre ösztökélje a másodperc tört része alatt és a membrán felesleges rezgéseit kontrollálja.
Reflexnyílást nem eltakarni szokás, hanem az adott ládához hangolni.

Ha már subwoofer, ajánlom a figyelmedbe a REL Acustics Ltd.-t.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#182) oso válasza SsPL711 (#181) üzenetére


oso
csendes tag

Egy jóval korábbi kommentben én már írtam, hogy sajna kiábrándító recsegést, ropogást tud produkálni a Z623 hangerőszabályzó potija. Ezt többen meg is erősítettétek itt, de érdekes módon egyáltalán nem mindenki jegyzi ezt meg, mint előnytelen tulajdonságot. Ezek szerint nem törvényszerű, hogy mind ilyen? Csak mert korábban arra a megállapításra jutottatok itt, hogy valszeg mérnöki tervezési hiba állhat ennek a hátterében. Ha igaz, hogy az ellenállás alulméretezett, akkor miért nem mindenkinél ilyen recsegős? Vagy olyan sok az igénytelen (már bocs), és ezzel nem is törődnek?
Én a 2. Z623-at használom, mert az első is nagyon recsegett. Ott viszont egy idő után már a főkapcsoló is nagyon durván pattogott, recsegett, és egyre rosszabb lett. Azt nekem végül is cserélték egy zsír újra. Örültem is, csakhogy az újnál ugyanúgy megvan ez a hangerőnél. De legalább itt a bekapcsoló jó (egyelőre). Igazából már megbékéltem vele, de nagyon márka romboló ám ez. Nem értem, hogy ezt hogy engedhetik meg maguknak. Főleg, hogy már sok éve piacon van ez a termékük. Akkor meg miért nem javították ezt? Nyilván számtalan visszajelzést kellett, hogy kapjanak már eddig erről. Én egyébként találkoztam több, kisebb Logitech 2.1-gyel, és egyiknél sem volt ilyen probléma. A 7000 Ft körüli LS21 se recseg egyáltalán. Úgyhogy ez a Z623-nál több, mint gáz szerintem. Pedig semmi más bajom nem lenne vele.
És még egy nagyon érdekes tapasztalat, amire szintén jó volna némi magyarázat. Azt találtam ki, hogy beállítom adott pontra a hangerőszabályzót, és utána már csak szoftveresen fogom vezérelni azt. Magyarul nem fogok fizikailag a potihoz nyúlni, vagy csak nagyon ritkán, hogy ezzel is kíméljem hosszabb távon. Nos, ez nagy tévedésnek bizonyult. Ugyanis rájöttem, hogy minél kevesebbet használom, annál rosszabb. Méghozzá olyannyira igaz ez, hogy ha nem nyúlok hozzá, akkor egy idő után majd szét szakad, akkorákat durrog, pattog, ahogy állítanám rajta a hangerőt. Így tehát a konklúzió részemről az, hogy mindenképp használni kell, mert ha serceg is, de fényévekkel halkabban, mintha direkt nem piszkáljuk. Nekem már a 2. szettet nincs kedvem visszaküldeni nekik, mert minek? Hogy a harmadik is recsegjen? :-)

[ Szerkesztve ]

(#183) SsPL711 válasza oso (#182) üzenetére


SsPL711
őstag

Sajnos nekem is előjött ez a recsegés a potméternél.
Valószínűleg tényleg alul méretezett, vagy gyártástechnológiai spórolás okán, nem elég vastagon vitték fel az ellenállás réteget.
Én is szoftveresen állítgatom, állítgattam eddig, ezért nem is vettem észre, csak egy-két hete :(
Esetleg kontakt spray-vel be lehet fújni, azt még nem néztem, hogy valóban be lehet e fújni vagy zárt a potméter. De, nem biztos, hogy ez a jó megoldás, lehet, hogy inkább cserélni kéne egy tartósabb, nem alul méretezett darabra. Én emiatt biztos nem fogom visszaküldeni, nem szeretek bajlódni ilyen dolgokkal, megoldom valahogy máshogy, saját megoldással, de nem biztos, hogy szép lesz, viszont tartós lesz.

Nekem se recsegett egyik korábbi 2.1-es Logitech hangfal szettem, de nem is volt ekkora teljesítményű egyik se.

Van két asztali sztereó erősítőm, nem mai darabok, de ezeknél is sajnos ez a jelenség tapasztalható.
Az egyik egy Pioneer a másik egy Denon.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#184) Harcos88


Harcos88
csendes tag

Sziasztok!

A Mai nap folyamán beinvesztáltamén is egy ilyen hangrendszerbe!
-Hát mit mondjak bődület mekkora erő van benne,alig tekerek rajta valmennyit,és már dübörögnek a falak,meg az ajtó.
Olvasgattam hogy sokan a Z-2300-omhoz mérik.
Személyes tapasztalatom volt azzal a hangrendszerrel,4évig használtam,de a nyomába se ér ennek a típusnak.
Sokkal erőteljesebb a mély,és tisztábbak a csipogón a hangok,meg a magas hangsávok.

Szóval teljesen megvagyok vele elégedve,de látom azért és olvasom is egyben,hogy jönnek elő sokakknál a bajok,remélem én így nem járok.

Üdv:Harcos

(#185) laychi


laychi
veterán

Üdv mindenkinek,látom nem nagyon pörög a topic,de azért ide is feltenném a kérdésem.
Tv-hez vettem a hangfalat,ne az a dobozhang legyen,elégedett vagyok eddig vele,fejhallgató kimeneten használom.
Kérdésem az lenne,hogy:
érdemes e lenne venni hozzá egy DAC-ot?
Tévémen van optikai kimenet,arra rákötnék egy stereo dac-ot és rca-val rákötném a hangfalat.
Lenne érdemi javulás a jelenlegi használati módhoz képest DAC-cal?
Valaki használ ilyet esetleg?
Amit kinéztem az a FIIO D03[link]

(#186) SsPL711 válasza laychi (#185) üzenetére


SsPL711
őstag

Szerintem sokkal jobb nem lenne egy FiiO-val, nem nagyon dicsérik a DAC topicban a "Fijókat".
Először én is Fijót akartam venni, de lebeszéltek róla.
Én egy Audioengine D1-el használom PC-ről, sok változást nem vettem észre az alaplapi hangkártyához képest, de ez lehet, hogy a fülemnek is köszönhető. :)
A D1-et én a fejhallgató erősítő mivolta miatt szereztem be, PC-hez.

A Te esetedben valamivel biztos jobb lenne a fejhallgató kimenet helyett az optikai kimenetről, mégis csak digitális jel.
De, hogy menyire észrevehető azt nem tudnám előre megjósolni.
Annyira nem drága az a D03-as, esetleg megéri kipróbálni.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#187) Barnabas18


Barnabas18
újonc

Sziasztok! Nagyon sürgősen kellene segítség! A bal hangszóró nem szólal meg PC-n, átrendeztem a szobám, tehát a hangfal is átkerült más helyre, de az egész rendezkedés előtt még szólt mind a kettő.... ( az nem szol amelyik a sima, tehát nem a tekerős) Mi lehet a gond? Telefonról megy mind a kettő tökéletesen, de PC-n csak az egyik.... Legyetek szivesek segíteni! Köszönöm! :)

(#188) SsPL711 válasza Barnabas18 (#187) üzenetére


SsPL711
őstag

Esetleg el van állítva a PC-n a balance?
Telefonról, úgy megy, hogy a jobb oldali-ba küldöd a jelet, vagy arra a jack-re csatlakozik a teló is amit a PC-be kell dugni?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#189) Barnabas18


Barnabas18
újonc

Arra a jack-re dugom a telefont ami a pc-be megy. Egyáltalán nem szól a másik hangszoró... csak amin a hangerőszabályzó van. De telefonon szól mind a kettő

(#190) laychi válasza Barnabas18 (#189) üzenetére


laychi
veterán

próbáld ki más eszközön is pl tv,ha van fejhallgató kimenet rajta.
Valószínű,hogy vagy az alaplapi csatlakozó a rossz,nem a kábel vagy hangfal.
Illetve ahogy korábban írta SsPL711 az is lehet,hogy elállítottál valamit véletlenül a balansznál,vagy valaminek a hatására elállítódott,esetleg ezt ellenőrizd még.

(#191) Barnabas18


Barnabas18
újonc

Semmi

(#192) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Remélem kapok választ a kérdésemre.
2 versenyzőre szűkült a döntésem: Modecom 120U vs Logitech Z623

Tv-ről hajtanám füles kimeneten, kb 25 nm-es szobában, film, játék, zene, a mostani bögreszettem(Philips HTD3510) enyhén szólva is szarul szól, előtte Thonet & Vander Hoch-om volt, annak a mélye nagyon bejött, min. olyat szeretnék de nembaj ha több, már játszani se jó hogy nincsenek meg a jó öblös motorhangok a Forza-ban, köszi előre is.

:R

Paranormal Cocktivity

(#193) SsPL711 válasza cyberkind (#192) üzenetére


SsPL711
őstag

Ha kellenek a mélyek is akkor a Logi, bár a másik versenyzőt nem láttam, de úgy látom, hogy igényes cucc, nem műanyag mint a Logitech sattelitjei.
De, mint említettem, nem hiszem, hogy mélyben olyan "ütős" lenne mint a Logitech.
Ugye a két versenyző nem egy kategória, a Logitech az 2.1-es a Modecom 120u meg 2.0, ha jól használtam a keresőt. :)
HiFi-s szemmel nézve a Modecom biztos szebben szól, kevesebb SUB méllyel.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#194) cyberkind válasza SsPL711 (#193) üzenetére


cyberkind
félisten

Utolsó mondat a lényeg, "hifis szemmel nézve", volt meg van is hifim, és szépen szól, csupán nincs mélye vagy nagyon halovány, ez esetben a Logitech lesz a befutó. :)

Paranormal Cocktivity

(#195) SsPL711 válasza cyberkind (#194) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem tudom megmondani, hallani kéne.
A hangtechnika világában ez egy alap törvény.
És ezek a tényezők is befolyásolhatják...kábelek, elhelyezés, forrás/DAC, hang/zenei anyag.(mp3, flac, bakelit, CD)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#196) cyberkind válasza SsPL711 (#195) üzenetére


cyberkind
félisten

Gyári kábelek lennének, a két hangszóró szélre lenne kidobva, a mélyládát nem tudom, zenében csak mp3, itt ami a lényeg hogy játék közben kapjak erőteljes mélyeket.

Paranormal Cocktivity

(#197) SsPL711 válasza cyberkind (#196) üzenetére


SsPL711
őstag

Akkor Logitech.
Egy dolog viszont nem biztos, hogy tetszeni fog.
Akár hangosan akár halkan hallgatod, egy idő után elő fog jönni, a hangerő potméter "sercegése". (kb.:1 -1.5 év)
Alul méretezett, másnak is előjött, nem csak nekem.
Ez sajnos típushiba.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#198) cyberkind válasza SsPL711 (#197) üzenetére


cyberkind
félisten

Mármint akkor serceg ha csavargatom, vagy hogy kell ezt érteni?
Meg cserélni is?

Paranormal Cocktivity

(#199) SsPL711 válasza cyberkind (#198) üzenetére


SsPL711
őstag

Igen, ha tekergeted akkor fog sercegni.
Régen azt mondták rá, hogy: "Ki szőrösödött a potméter"

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#200) cyberkind válasza SsPL711 (#199) üzenetére


cyberkind
félisten

És ez miért zavaró?
Ha csak beállítom egyszer és hozzá se nyúlok akkor nem zavar, ugye?

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.