Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Kell-e manapság egérpad vagy sem?
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
lanszelot
#81096
üzenetére
Nincs csomag kezelője. Azaz én sehol se találtam.
Program telepítőt találtam, de bármire keresek kb 4millió találat van, persze egyik sem az, és láttam már ilyet linuxban, de 1 program több csomagból áll, és foggalmam sincs mi merre, meg mihez mi kell.
Parancssorokat sem ismerem.Distrowatch alapján ez a TwisterOS Debian alapú, így nagy valószínűséggel a Debian repókat IS használ, tehát a Debianos ARM csomagok érhetők el hozzá.
dpkg biztosan van benne, és valószínűleg akkor már apt is.Köze nincs egymáshoz a szerver es a desktop verziónak, csak ennyi.
Ubuntu server és kliens verzió között kb. annyi az eltérés, hogy kliensen gyárilag van GUI, serveren nincs. Semmilyen radikális különbség nincs a kettő közt.
-
cigam
titán
válasz
lanszelot
#81096
üzenetére
Többször is írtam, linuxban kezdő vagyok nagyon.
Mégis osztod az észt, lásd szerverv vs desktop verzió stb....
Ahogy lev258 is írta. Attól hogy egy programnak létezik linux-os kiadása, az nem jelenti hogy az összes linuxon futni fog. A futtató számítógép architektúrájától is függ. Egy mezei x86(AMD64)-ra kiadott linux program (bináris kód) nem fog futni ARM platformon, ahogy egy ARM-ra fordított program sem fut x86 PC-n. Operációs rendszeről függetlenül.
VS-ból is csak x64(AMD64)-re fordított binárisok érhetőek el Linux-ra.
Ezek csak x86(AMD64) processzoros gépeken futó linux-on hajlandóak működni.
ARM-on csak akkor, ha azon fut egy plusz program, x86(AMD64) emulátor.
Ez kb olyan mint amikor Windows PC-ken futtatják a ZX Spectrum(Zilog Z80 processzor), Amiga(Motorola 68000 processzor) emulátorokat, és így válnak futtathatóvá a másik gépre (opeációs rendszerre/hw-re) írt programok.De hogy linkeljek is
[link]
"Visual Studio is built to target processors based on the x86 architecture, and there are no versions of Visual Studio for ARM-based processors."
Bár említik az x86 emulátort, de kereskedelmi forgalomban nem érhető el a Windows ARM-os kiadása ami lekezelné ezt a problémát. Plusz még így sincs semmi köze a linux-hoz. -
lev258
veterán
válasz
lanszelot
#81096
üzenetére
Te egy ARM hardverre akarsz telepíteni valamit. Az Ubuntu és egyéb Linuxok nagy program tárháza viszont x86 hardverre íródott programokat jelent. Hardveres emuláció nélkül nem fognak futni. Csak akkor, ha ARM-re is elérhetőek (elkészítette a fejlesztő). Szóval az Ubuntun "normál" esetben elérhető szoftverek egy jó része nem érhető el ARM-es hardveren. Jobban (és konkrétabban) nem tudom leírni.
-
#63718632
törölt tag
válasz
lanszelot
#81096
üzenetére
Oké. Föntebb ajánlották a Manjaro RPI-re való kiadását. Abban több friss dolgot találsz, mert az Arch Linux alapú. Mint mondod a proci is nagyon friss a pi-ben, a Manjaro-ban valószínűleg frisebb kernel van mint az ubiban.
Szerintem annak fuss neki, Arch-ban tudunk utána segíteni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- ASUS TUF A15 FA507 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 7 7435HS - 16GB - 1TB - Win - RTX 4050 - 2,5 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3464, 96% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050Ti 4GB Thermaltake V3 fekete Zalman500W
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
CPT.Pirk
