Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Leformáztam mindent! Most mi a fenét csináljak? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok!
2 lemezem van 6 és 60 GB-osak. A kicsin van az oprendszer. Feltelepítettem mindent, és a Norton Ghost 2001-el nem a disket imageba, hanem a disket diskre opciót választa szépen legyalultam a nagyot filmestöl, felhasználói progistól, zenéstől, családi fényképestől mindent. 16 GB volt rajta, ám 600 MB-ot már ráírtam.
Azt a 15-öt, hogyan tudnám megmenteni?
Nagy szarba vagyok !
Ha van megoldásotok, kérlek benneteket segítsetek
Mingyárt sírok :(

prohardver vendég

(#2) rog válasza guest (#1) üzenetére


rog
addikt

hogy is kéne kíméletesen...


sehogy :(

(#3) zsborbas válasza guest (#1) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nincs minden elveszve, csak szerezz mégegy szép nagy vinyót, amire majd az adatokat visszahozod és szerezd be az easy recovery nevű programot, lehetőleg a legújabb verzióját. Telepítsd fel, de lehetőleg a C: meghajtóra. Azzal próbáld meg. Ha az sem tud semmit visszahozni, akkor passz. Nekem ez már jópár alkalommal segített.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#4) rog válasza zsborbas (#3) üzenetére


rog
addikt

nem fog tudni, mert a particiot felulirta fizikailag az osszes bajtot.
a fennmarado reszrol meg semmi info nincs hogy az mifene

en ilyenkor (teljes vinyo elvesztesekor) le szoktam magam inni az segit egyedul..

(#5) BobMaster válasza rog (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

Egen, ha már volt ténykedés a winyón, onnantól már semmi nem szokott segíteni. Vagy valahol én maradtam le, és már okosabbak kitalálták...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha a Norton Ghost-on belül nincs Undo opció akkor ennek sajnos annyi... :( Én is szívtam már meg figyelmetlenségből, iszonyat rossz, olyankor már szinte annak a határán vagyok hogy kivágom az egész szar gépet az ablakon és abbahagyom örökre.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Spuds


Spuds
tag

En mar ketszer formaztam a vinyomat amikor nem kellett volna.
Tapasztalatok:

lehet adatot visszahozni, de nagy
valoszinuseggel a fajl nem lesz 100% -ig
tokeletes, ez egy program forraskodnal (nekem ezt kellett visszahozni),vagy egy szovegfajlnal
nem olyan veszes, de egy filmnel mar durva :(

(#8) zsborbas válasza BobMaster (#5) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Ennek a proginak van egy olyan opciója, hogy végig olvassa vinyót, és onnan szedi az adatokat, nem pedig a fat-ből. Hihetetlen dolgokat elő lehet halászni vele! Nekem volt olyan eset, hogy fél éve letörölt cuccot is visszahozott, pedig rendesen volt rajta ténykedés.
Igaz hogy ha így használja az ember, akkor jobb ha legalább 2 napi hidegélelmet visz a gép mellé, mert nem túl gyors. Jó munkához idő kell! :) Remélem azért sikerül neki valamit visszahozni!

Guest! Próbáld meg!
Ha nem találod a progit, küldj mailt!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#9) rog válasza zsborbas (#8) üzenetére


rog
addikt

nem egyszerü formázásról van szó!
már nincsenek ott az adatok, egy másik partició
adatai vannak a helyükön

a ghost egész particiót mozgat, sectort másol sectorra.
ha csak leformázod attól az adatok ott maradnak.
de itt nem maradt semmi.

(#10) Spuds válasza rog (#9) üzenetére


Spuds
tag

Ezt most nem ertem, a 6 os lett ghostolva a60 asra? es ezert a teljes 60Gb ot atirta bitenkent????

(#11) guest


guest
veterán

Helló!

Lost and Found 1.6, vagy Easy Recovery 5.12A. Mindkét szofver tud olyat, hogy nem a Fat alapján, hanem fizikailag nézi végig a vinyót, s amit ő így talál azt vissza is tudja hozni. Nekem volt egy vinyóm, ami teljesen meghalt, a BIOS még felismerte, de ezen kívül már semmi (pl. FDISK már nem tudta kezelni), és az elöbbi progival egy csomó dolgot le tudtam róla menteni. Az viszont igaz, hogy kb. 70 óra volt, mire végzett, mert az egész felületet végigellenőrzi, és jelen esetben (mint Nálad is) egy 60-as vinyóról volt szó. Szóval türelem 15 gigát terem. Sok sikert:

Joz

prohardver vendég

(#12) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Meg fogom probálni a Easy Recovery-rel, mindjárt rá is keresek, bízom benne, hogy sikerrel járok. Ekkora lámaságot, még nem csináltam. Nen is a filmek az érdekesek, hanem azaz egy giga felhasználói programok, amiket évek alatt gyüjtögettem, és katalogizáltam be. Nem beszélve a 26 kb/sec-es sávszélességemről, ami 25 perc alatt szed le egy 3 MB-os filét..., pedig v.92-es a modemem...parancsfile-ket meg nem találok...kilátástalan az életem! :)

Tehát a feltelepített winme, az összes driver, wincommander, dx8.1, netbeállítások, email címek, satöbbikröl akartam egy image-t készíteni, mert midíg tesztelgetem a gépet, és a Paragon Backup 5-tel, nem boldogultam (pedig régen ezzel dolgoztam).
Ám most megvettem a 60GB-osat, ezért, nem vágtam ketté, hanem a KICSI a 6GB-os (C:), a NAGY pedig a 60-as (D:). A kicsiből akartam imaget a nagyra, csak a szenegál pont akkor lőtte a gólt a franciáknak, és figyelmetlenségből a ''disk to disk'' opcióra yes-selgettem...

Köszönöm a segítségeteket, a fejleményekről igyekszem pontosan beszámolni, hogy TI is okuljatok.

Üdv: Gábor




prohardver vendég

(#13) Yutani válasza guest (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt tudtam, hogy a focisták nem egy észlény banda, de hogy a focirajongók sem...:)

Szállj mélyen magadba: ért az a gól ennyit?:(

Peace 4 all!

#tarcsad

(#14) guest


guest
veterán

Még annyit, hogy a C: mérete 1.1 GB, és ezt klónozta a D: -re, amin 15 GB volt...

prohardver vendég

(#15) MM


MM
őstag

Szia!

először is, ha még nem csináltál mást, akkor nem vesztek el az adataid, illetve max 6GB, mert a Ghost tényleg bitről bitre írja a cuccot, de csak annyit, amennyi adatot fizikailag kell írnia, a többihez nem nyúl, mivel a FAT miatt olyan mintha törölné. Mivel egy 6GB-os vinyót Ghostotltál a 60-asra, az első 6 GB kivételével megvannak az adataid, persze fat nélkül. Emiatt a ''hidegélelmes'' progikkal (easy recovery, getdataback ... stb) vissza tudod hozni a többit, de sajna igen ömlesztve lesz. Ez azonban filmeknél, fényképeknél gondolom nem jelent olyan nagy gondot.
Szal a berúgással még várj sztem!!!

(#16) karib


karib
addikt

Valami remény még van, mivel nem írtál felül mindent a nagy HDD-n. Az említett progikat vadászd le valahol (warez? :) ) és ess neki. Persze szerezz valami másik HDD-t, hogy oda tudd menteni a cuccokat. Addig pedig mást ne matass ott, ahonnan vissza akarod hozni. Mindent bele!

Department of Redundancy Department

(#17) guest


guest
veterán

GYŐZELEM!

2 és fél óra alatt, a DATA RECOVERY - FORMAT RECOVERY opciójával megtalált majd 15 gigát, ( sajna a felh progikat nem), és próbaként egy mp3-at visszahoztam a c: re, ugyhogy működik. Ám még kell szerezem egy vinyót, addig meg a nagyot lekapcsoltam :) .

A napokban kerítek egy vinyót, oszt had pörgesse...

Kösz a segítséget srácok

Üdv: Gábor

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Leformáztam mindent! Most mi a fenét csináljak? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.