Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) R3dHut!


R3dHut!
újonc

Szia,
Philips LCD tévémen ugyan az adást látni, de lila színben mindent.
Gyanítom, nem tűrte hogy valami lecsapta a biztosítékot.
Mi lehet a gond, szerelhető? Ha igen, kéne nekem budapesti szaki.
Köszönöm,

(#3452) cibor66


cibor66
újonc

Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnék hogy a GABA full hd lcd tévém ma azt a hibát produkálta,hogy bekapcsolás után néhány másod percenként egy pattanás kiséretében a kép el megy majd visszajön.a led végig zőlden világit. mi lehet a probléma? kérem tájékoztasson, köszönettel.

(#3453) mue válasza axlrose32 (#3450) üzenetére


mue
csendes tag

kösz axl az infót! Milyen összegű lehet a kár? Hol érdemes javíttatni? Szakszervíz, vagy neadjisten te is tudnál segíteni?

(#3454) #28431104 válasza axlrose32 (#3449) üzenetére


#28431104
törölt tag

Szia!
Nem látom a tel számod sehol. Írtam az e-mail címedre.

(#3455) toza


toza
senior tag

hello! galaxy tab 2 10.1 .. bekapcsol sotet a kepernyo..vagyis szetszettem es latszik h backlight "eg",de nincs kep.hasznalt kabelt vettem hozza.lett kep de ugral es csikos es rosszak a szinek.ha mozgatom az lcd ben levo veget ugral es neha jo kepet ad,de nem a helyen van.kuldtek masik kabelt mert mindtam h nem jo.egyel jobb lett.de ua ugy rosszak a szinek..ha mozgatom helyere kerul minden. ..

kerdes h az lcd rossz e?!( bar gyari kabellel nem volt kepbegyaltalan.maaik kettovel vanogat..) vagy a kabelekkel vagtak at?!
renseltem masik eladotol..kb holnap erkezik..de addig is jo lenne sejteni h lcd halott vagy kabelekkel v az lcd portjaval lehet e gond.. koszi.

szegyen a futas,de faraszto...

(#3456) samat99


samat99
csendes tag

Sziasztok. Találkozott már valaki ezzel a hibával? Egy CPU ból áll az elektronika és 2 db memória van rajta. 22LS4D

A menü szép hibátlan. viszont a tv adás pöttyös. HDMI is.

[ Szerkesztve ]

(#3457) koli76


koli76
csendes tag

sziasztok! segítségeteket kérném van egy pana tx-p42x20e plazma tv-m, néha bekapcsol, de általában nem, ha nem akkor kb 25-ször villan a zöld led ,relék nem húznak.tápot átvizsgáltam, forrasztások jók, kondik bemérve, jók.mi lehet a baja? köszi,sziasztok!

(#3458) MADKING válasza koli76 (#3457) üzenetére


MADKING
tag

Szia
http://elektrotanya.com/panasonic_tx-p42x20b,-p42x20e,-p42x20l,-p42x25e,-p42x25es,-pf42x20_chassis_gph13de.pdf/download.html

toltsd le es nezmeg hogy is kell villogni a lednek

(#3459) nagyfejü válasza MADKING (#3458) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!
Vettem egy ilyen tv t:TX-P42X60E
Előtte egy TX-P50C2 volt.
Az újon van egy csomó beállitás ami a régin nem volt. Aki ismeri leirná milyen beállitással érdemes használni? Öko mod ilyesmi kell-e??
üdv

(#3460) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok! Hatha tudtok segiteni. Van egy 106 cmes LG plazma tv, ami ha be van kapcsolva, akkor a fekete hatternel sok pici piros pottyot ad. Javithato vagy kukaba az egeszet?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3461) wertigo1984 válasza wertigo1984 (#3460) üzenetére


wertigo1984
őstag

Bocsi lemaradt a linkem... :B [link]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3462) koli76 válasza MADKING (#3458) üzenetére


koli76
csendes tag

köszi jó ez az oldal, de nincs benne a 25-szörös villogás értelmezése.

(#3463) MADKING válasza koli76 (#3462) üzenetére


MADKING
tag

akkor rosszul szamolsz levan irva milyen intervalumal villog

(#3464) Pola0520


Pola0520
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy Technika 21,6"-os tv-t. És nem mindig kapcsol be, illetve már egyáltalán nem kapcsol be... idáig azt csinálta hogy bekapcsoltam az üzemjelző átváltott kékre de se kép sehang és utána semmire sem reagált. Utána főkapcsolóval ki majd be és utána bekapcsolt. Mára pedig egyáltalán nem kapcsolt be, szétszedtem és találtam valamit ami 100% hogy nem gyári egy 10Kohm-os ellenállás és egy kondi a kondit elengedte az ellenállás és most nem tudom hova forrasszam vissza.... Segítséget előre is köszönöm.

06306670952

(#3465) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Van egy 32ls5600 tvm. Egyik nap mukodes kozben, szag kisereteben "megallt". Azota a led sem vilagit ha be van dugva. Mivel nem tudom senkihez elvinni(Anglia) igy tavgyogyitast kernek :)
Pc-s ismeretwimbol egybol ravagtam hogy a tap lett oda. Bar semmilyen elektronikai ismeretem nincs a boritassal vedett reszeket illetoen. De azert leszedtem a hatuljat h megnezzem a tapot.
Kerdes hany szazalak esely van ra h csak az lett oda? H egy ket lab meg van barnulva meg meg minimalisan olvadva a muanyag a labak forrasztasa mellett az lehet e a lengyel forraszto bacsi hibaja vagy akkor vagy akkor az elso es masodik "sarga csoki kocka" is behalt? :)
Ebayon van hasznalt tap bar nem olcso. De mivel olcso volt a teve szeretnem megjavutani.
Csak kellene egy kis biztatas mielott bevasarolok tapbol!

Ja elotte volt olyan jelenseg h akadt az 1980 mkv ami pcrol jott hdmi-n (ez volt a masodik monitornak kotve) 7850vga 2Gb, fx 6core nem hiszem hogy a gep oldalarol jott a problema. vagy megis?
Bocs amiert total suger vagyok a temahoz.

Koszi az epito hozzaszolast!

Bocs az ekezetek miatt mobilozok.

Koszi szepen!!!!

(#3466) Pola0520 válasza Pola0520 (#3464) üzenetére


Pola0520
csendes tag

Közben rámértem 3.2V jön az ellenállásból, a kondi pedig csak a testen van a vezeték amire csatlakozik az ellenállás az pedig a kapcsolópanelhez megy.

06306670952

(#3467) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Egy kis „kedves” foltocska jelent meg a Samsung UE40EH6030 TV –men a kijelző alján középtájt. Minden féle háttérnél látszik, fehér, kék, zöld, kivéve feketénél. 14 hónapos a TV elég keveset néztük, volt amikor 4 hónapig be sem kapcsoltuk. Úgyhogy nagy csalódás ez a hiba.

Képen annyira nem látszik, de a meccsek nézése alatt is zavaró. Szerencsére garanciális még, csak érdeklődnék, hogy mitől lehet ez? És sürgős-e szervizbe vinni, vagy kibírja a foci VB végéig?

Telefonokat már garanciáztattam a Samsungnál és nincs jó tapasztalatom.

(#3468) vittorio7 válasza vittorio7 (#3467) üzenetére


vittorio7
őstag

Élőben zavaróbb, mint képen.

[ Szerkesztve ]

(#3469) MasterMark válasza vittorio7 (#3467) üzenetére


MasterMark
titán

Gondolom kiment a egyik LED.

Switch Tax

(#3470) vittorio7 válasza MasterMark (#3469) üzenetére


vittorio7
őstag

Lehet. Mert a pixelhiba nem ilyen. Csak ezt, hogy javítják, mi ennek a folyamata? Meg hány LED ment volna ki, ha sokat megy a TV-t?

[ Szerkesztve ]

(#3471) Peeter


Peeter
csendes tag

Udv mindenkinek!

Adott egy samsung LE32B350F1WXXH tipusu lcd tv a kovetkezo hibaval:
HDMI porton keresztul a kep egyszinu magenta. Semmi adas, csak a szin.
SCART-on keresztul van adas de mintha egy zold filter lenne a tv-n. Zoldben uszik minden. A menunek normal szine van.
Mi lehet a problema? Erdemes javitani? Esetleg lehet hazilag kezdeni vele valamit? Nem vagyok teljesen sotet az elektronikahoz, szoval ha nem tul bonyolult lehet megprobalkoznek vele.
Koszonom a valaszokat!
P

(#3472) toza válasza toza (#3455) üzenetére


toza
senior tag

a kabel volt a szar..

szegyen a futas,de faraszto...

(#3473) nagyfejü válasza nagyfejü (#3459) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!
Vettem egy ilyen tv t:TX-P42X60E
Előtte egy TX-P50C2 volt.
Az újon van egy csomó beállitás ami a régin nem volt. Aki ismeri leirná milyen beállitással érdemes használni? Öko mod ilyesmi kell-e??
nem találok leirást sehol.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#3474) rrrbandus


rrrbandus
újonc

üdv axel.irtam privit. köszi.üdv

(#3475) Pola0520 válasza rrrbandus (#3474) üzenetére


Pola0520
csendes tag

Úgylátom itt 1000 a kérdés de 0 a válasz, semmi értelme a fórumnak....:)

06306670952

(#3476) MasterMark válasza Pola0520 (#3475) üzenetére


MasterMark
titán

Általában axlrose válaszolgat időnként egyben a kérdésekre.

Switch Tax

(#3477) perecKING válasza Pola0520 (#3475) üzenetére


perecKING
senior tag

Turelem. :)
En is napi 50x nezek ra hatha irt valaki valami megfejtest. Teveznek mar de nem merem megvenni addig az uj tapot amig valaki nem mondja azt h valoszinuleg.....
Szerk: ja es gondolom senki sem ul vasarnap azert gep elott hogy a mi kinunkat fejtegesse :)

[ Szerkesztve ]

(#3478) axlrose32 válasza MasterMark (#3476) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Igen így van, de a VB közeledte miatt mindenkinek az utolsó percben jutott eszébe a készülék javíttatása...
Majd most végigfutom, aki véletlenül kimarad, az írjon privátban is.

06703896891

(#3479) axlrose32 válasza Peeter (#3471) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj privátot, van megoldás.

06703896891

(#3480) axlrose32 válasza nagyfejü (#3473) üzenetére


axlrose32
őstag

Az öko mód kicsit olyan, mint zokniban lábat mosni.

06703896891

(#3481) MasterMark válasza axlrose32 (#3478) üzenetére


MasterMark
titán

Nem azért írtam, ezzel nincs is baj, csak páran itt nagyon türelmetlenek. :)

Switch Tax

(#3482) axlrose32 válasza vittorio7 (#3468) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ennek a hibának sajna semmi köze a hátér ledjeihez.
Ugyanis ha jól emlékszem ez a modell oldalsó élvilágítással rendelkezik.
Inkább olyan a kép alapján mintha megnyomódott volna a display...
Írj privátot!

06703896891

(#3483) axlrose32 válasza Pola0520 (#3464) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pláne, hogy aki ezt elkövette, az nem igazán lehetett képben.
A készüléknek van egy típushibája azért nem indul, vagy azért indul egyre nehezebben.

Ezt a taszt kókányolást nem értem az elkövető részéről, ha elhozod visszaállítom az eredeti állapotot, majd meggyógyítom a készülék valódi hibáját is.
Írj privátot!

06703896891

(#3484) axlrose32 válasza #28431104 (#3454) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hamarosan azt is olvasom.

06703896891

(#3485) axlrose32 válasza wertigo1984 (#3460) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha nem is teljesen, de korrigálható.
Viszont ehhez egy jó kijelző sem egy vagyon, 12-15 között beszerezhető.
Én nem dobnám ki, vagy ha nagyon ki akarod dobni, akkor inkább megveszem. :DD
Írj privit!

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#3486) Pola0520 válasza axlrose32 (#3483) üzenetére


Pola0520
csendes tag

Írok privátot!

[ Szerkesztve ]

06306670952

(#3487) nagyfejü válasza axlrose32 (#3480) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Nem csak feltétlenül az öko modra gondoltam. Ezen a tv n más és többfajta beállitás van. Azért irtam a Plazmatv topikba hogy ha valakinek ilyen van segitsen , milyen beállitásokkal nézi. Ott ajánlották ezt a topikot hogy itt profik vannak és segitenek. Ezért érdeklődtem. Az 50" normál beállitásoknál néztem. De itt annyi minden van amit nem ismerek , hogy nem tudom mi a jó.

üdv

(#3488) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Üdv.

kb 5 napja vett Lg 32ln540b készülék teljesen random módon ki-be kapcsol,néha megy 3-4 órát,néha meg bekapcsolás után 10 percel kezdi. Átvittem már másik szobába,szűrni a probléma forrást de dettó folytatja...
Tudom hogy garis,de gondoltam itt bekérdezek,mielőtt valahogy visszavisszük(nem könnyen megoldható).
Ötlet?

just leave me alone

(#3489) mcADwee válasza axlrose32 (#3396) üzenetére


mcADwee
csendes tag

Üdv! Cseréltem T-con panelt. Volt is vcc meg vgh vgl, de életjel semmi, aztán gondolt egyet és ezen a T-conon is eltüntek a feszültségek. :W

TX-L42U3E (sb)(c1)

Nagyon szép a történet, ugyanis kiderült, hogy ami benne volt T-con, nem is bele való, nem csoda hogy kimúlt mind a kettő. sca1 t-con volt, a fene gondolta, hogy már cserélték... állítólag egy Kecskeméten neves cégnél volt vizsgálatra, de drága lett volna a javítás.

Kérdés, hogy kínlódjak-e vele, és keressek hozzávaló T-cont, vagy dobjam ki a p*csába....
Kinyírhatta az LCD-t is, hogy nem belevaló?

(#3490) mcADwee válasza mcADwee (#3489) üzenetére


mcADwee
csendes tag

Még valami: LC420WUN-SBC1 T-con-t nem is találok, ami pár darab ilyen néven fut, képről az is LC420WUN-SBA1, illetve a Panasonic TCL42U12 is SBA1-es T-connal fut... ami szintén IPS és méret + felbontás is stimmel.

Tudnál segíteni kideríteni, hogy melyik lenne jó?

(#3491) Oroszlánom válasza Pola0520 (#3475) üzenetére


Oroszlánom
tag

Amíg 1 ember válaszol ki kell várni a sort. Lehet családi is van....

(#3492) Pola0520 válasza Oroszlánom (#3491) üzenetére


Pola0520
csendes tag

Mar 3 helyre is irtam azt mindenhol megmondtak hogy ganyoltak a tv-t de ezt en is tudom, en azt szeretnem meg tudni mi a hiba vagy legalabbis hogy hogyan derithetem ki. Szerelohoz nem viszem annyit nem er a tv foleg amilyen aron dplgozik a helyi szerelo....

06306670952

(#3493) MADKING válasza Pola0520 (#3492) üzenetére


MADKING
tag

Szia
Na mar most ugy latom turelmetlen varsz valasz, de annyit sem tettel meg hogy att olvasnal ezt a forumot.
Tehat az hogy irsz "Nem rég vettem egy Technika 21,6"-os tv-t" az senkinek nem mond semmit meg egy szerelonek sem, tovabba ha elvarod hogy valaki egy kep alapjan meg mondoj neked mit hova forraszal, akkor jo soka fogsz varni.
Megyunk tovabb, ahhoz hogy meg tudd valamit is kezdeni ezzel a keszulekkel, ha nem akarsz szerelohoz vinni, kell tobb info a kesulekrol SZERIA SZAM TVNEK tovabba panel a hol barkacsolas tortent szinte van szamozas.
Eeeees ez alapjan meg van GOOGLE helyes betuk szamok kombinacioval el lehet erni ugy nevezett SERVICE MANUAL
tehat lehet ide jonni, beirni hogy neked van egy Technika kesuleked es pattogni utana, hogy senki nem valaszol.

(#3494) MADKING válasza Pola0520 (#3492) üzenetére


MADKING
tag

(#3483) axlrose32 válasza Pola0520 (#3464) üzenetére
Új
Válasz
Privát
2014-06-15 16:07:20
.

axlrose32
(senior tag)
Szia!
Pláne, hogy aki ezt elkövette, az nem igazán lehetett képben.
A készüléknek van egy típushibája azért nem indul, vagy azért indul egyre nehezebben.

Ezt a taszt kókányolást nem értem az elkövető részéről, ha elhozod visszaállítom az eredeti állapotot, majd meggyógyítom a készülék valódi hibáját is.
Írj privátot!

egyebkent itt van valasz

(#3495) Pola0520 válasza MADKING (#3493) üzenetére


Pola0520
csendes tag

Ez minden forumon divat hogy ha a kerdezo elfelejt valami infot leirni a targyrol akkor le oltsak meg kiokositjak a hulyesegeikkel?! Miert nem lehet normalisan megkerdezni hogy mi a tipusa, hol van a forrasztas stb?!?!
Viszont mint mondtam nem ezen az egy forumon tettem fel a kerdesemet es igy sokadjara leirva a problemam ugy erzem elnezheto hogy kihagyom a tipus szamot... De ez is tipikus emberi viselkedes te is abba belefekteted az energiat hogy leird ezt a sok mondatot hogy leolts, de az eszedbe nem jutna hogy megkerdezd mi a tipus szama vagy esetleg a panelszama es megprobalj segiteni. Ja es kepzeld el mar napok ota orakat nezem a forumokat olvasgatok utana de nem talalok semmit, plane nem a tipus szamaval.... ja es igen bocs hogy turelmetlenul varom a valaszt mivel mint mondtam ez az egy tv-m van es mikor napjaban 1x talan kapok valami valaszt hogy merjek ra erre vagy merjek ra arra akkor nekem lekell szedni a falrol szetkell szedni, majd vissza.... de mindegy is nem kell ilyen emberek segitsege vedd ugy hogy felsem tettem a kerdesemet.

06306670952

(#3496) axlrose32 válasza mcADwee (#3489) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem ha Pesten jársz hozd el.
Ha leakasztod a kijelző két flatkábelét a t-conról (lvds marad), akkor előállnak az említett feszültségek?

06703896891

(#3497) Oroszlánom válasza Pola0520 (#3495) üzenetére


Oroszlánom
tag

Bocs, de nem tudom törölni.. nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

(#3498) axlrose32


axlrose32
őstag

Emberek!
Privát üzenetben is küldjétek el a kérdést.
Tudom meglepő, hétközben dolgozom, a hétvége elvileg a családé.
Próbálok mindent megválaszolni, de néha valami kimarad.

06703896891

(#3499) axlrose32 válasza Stockbauer79 (#3488) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha garis, akkor mindenképp vissza kell vinned.
Ez a legolcsóbb és a legbiztosabb megoldás.

06703896891

(#3500) mcADwee válasza axlrose32 (#3496) üzenetére


mcADwee
csendes tag

Sajna már nem, a két konstrukciónál pont az a különbség, hogy testre viszi a feszültséget egyenesen, ha fel van cserélve, kidöglött a t-conon a többféle feszültséget előállító ic, mire rájöttem, másképp már átkötöttem volna lehet. Pest melyik része? Hátha tudok valakit. Köszönöm a választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.