Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) axlrose32 válasza Eunos800 (#11493) üzenetére


axlrose32
őstag

Az is T-con hibás.

06703896891

(#11502) axlrose32 válasza Eunos800 (#11500) üzenetére


axlrose32
őstag

Nyugdíj?
Olyan nincs, szerintem ezt nem lehet abbahagyni soha

06703896891

(#11503) Eunos800 válasza luciferk (#11495) üzenetére


Eunos800
tag

igen

Délpest 06703107277

(#11504) Eunos800 válasza Eunos800 (#11503) üzenetére


Eunos800
tag

Már rég abbahagytam...

Délpest 06703107277

(#11505) Eunos800 válasza axlrose32 (#11502) üzenetére


Eunos800
tag

Majd ha nyugdíjas leszek talán ... Nincs szabadidőm a jelenlegi munkám mellett...
Nem éjjeliőr vagyok. :)

Délpest 06703107277

(#11506) luciferk válasza axlrose32 (#11499) üzenetére


luciferk
senior tag

Tegnap válaszoltam is az üzenetedre.😉

(#11507) luciferk válasza luciferk (#11506) üzenetére


luciferk
senior tag

Nem nézted a privátodat? mert nem válaszoltál az üzenetemre

(#11508) Kovács86


Kovács86
junior tag

Sziasztok!

Volt korábban a panel-javítós hőfokbeállítós-elektromos grillezős tanács.

Mivel az ismerős-TV-készülék ilyen eljárást indokló hibát produkált, javítani akartam.

Nincs elektromos grillező/sütő(hőfokszabályzás miatt -gondolom- az kellene), ezért erős fejtörés tán (14 másodperc :DD ) "meghajszárítóztam" az "érdekeltet"(panelt), pár percen át, forró üzemmódban.

Kiemelném, hogy "minden-mindegy" helyzet volt.

...nyertem: :C :C :C (2 pezsgőt ).

Azért írtam le a körülményeket, hogy kellő mérlegelés, "kockázat-elemzés" mindenkinek lehetséges legyen a szokásos "Csak saját felelősségre..." ajánlás előtt.

...merthogy, mint általában, most is indokolt!

Sok sikert Mindenkinek, Mindenhez! :K

[ Szerkesztve ]

(#11509) Eunos800 válasza Kovács86 (#11508) üzenetére


Eunos800
tag

Ügyes... :C
Persze sokan azt fogják írni, hogy sufni módszer és nem lesz tartós... :)

[ Szerkesztve ]

Délpest 06703107277

(#11510) ElektrikusDE válasza Eunos800 (#11509) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Flux jó lett volna...

Nekem is van egy régi VGA kártyám ami "szemetel" meg "kék halált" okoz a Windowsnak, ha lenne jól folyó fluxom meg is próbálnám a "Javítást"!

Rework stationom is van.. :)

Persze hogy nem lesz tartós!

.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11511) RR-13


RR-13
őstag

Üdv Urak!

Olyan gondom lenne a QE65Q85 Tv-vel kapcsolatban, hogy a connect boxba csatlakoztattam a PC videókártyából jövő HDMI kábelt, és amikor a Tv-ét bekapcsolom akkor 1-2 mp-re elveszi a PC-ben lévő videókártyába csatlakozott Samsung monitor képét, és 2x van a "hardver ki-be kapcsolás" hang egymás után, majd visszajön a kép.

A korábbi HU8500-as Tv-vel ezt nem csinálta, csak most, hogy nemrégen vettem a fenti új Tv-ét.

Próbáltam már kb. mindent, semmi nem segített. Akkor is csinálja, ha a Tv-én a forrás máshova van állítva, egyszerűen a connect box elveszi a jelet a HDMI kábelből vagy mi a csoda történik, ha pár perc kikapcsolás után a Tv-ét ismét bekapcsolom. :U

Sőt néha valami ellenőrzést lefuttat a connect box, amit onnan tudok, hogy van betéve oda egy USB elosztó, aminek van erős kék fénye, és ezért látom, ha "dolgozik" a connect box..., szóval akkor is elveszi a képet rövid időre a fentiek szerint, elég zavaró, ha épp csinálok valamit a gépen :(

Mit lehetne tenni, hogy ez megszűnjön? Már frissítettem a Tv, és a videókártya szoftverét is, az sem segített.
Köszönöm előre is. :K

(#11512) milanakos25


milanakos25
csendes tag

Sziasztok, ide is bemásolom, látom ez egy aktívabb fórum. :)
Sziasztok! remélem valaki még olvassa a fórumot.
Samsung P240HD syncmaster tv monirom egyik napról a másikra meghalt. Bekapcsolom , világítanak a piros led lámpák (menü, fel.le, váltás stb) be is jön a kép egy kb 3 másodpercre PC-mód majd fekete kép és meghal az egész. SEmmire nem reagál, a távirányítóról sem. Se menü, se módváltás (source) semmi nem működik csak a be és kikapcsolás. Van videóm is, nem tudom ezt fel tudom-e ide tölteni. Ugyanez a konzolra kötöm.
Valaki tud budapesten megy megbízható szervízt?
Esetleg valakiek van tippje mi lehet a gond?
köszönöm. milán [link]

(#11513) Eunos800 válasza milanakos25 (#11512) üzenetére


Eunos800
tag

Szia, a tapasztalatom az, hogy fénycső hibás...esetleg inverter is...

Délpest 06703107277

(#11514) axlrose32 válasza milanakos25 (#11512) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szakadt az inverter trafó egyik szekundere (TM-0918), a négy ccfl cső közül az egyik rossz.
Ezek a lehetőségek ennél a modellnél.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#11515) Kovács86


Kovács86
junior tag

Sziasztok!

Egy érdekes, más területen (CPU pl.) már ismert, és városi legendák körében népszerű jelenséggel találkoztam: a lebutított csúcs-termék olcsó árkategóriába csökkentett/lerontott paraméterekkel.

Konkrétan: az ismerős HD (1366x768) felbontású monitorként használt LCD TV-je felajánlotta a W10-nek a FullHD (1920x1080) felbontást.
A dolog nem ismeretlen"eröltetett felbontás" beállítás, ilyenkor "elvesznek" képpont infók, mert nincs "elég" pixel csak a fizikai 1366x768.

Korábban is hallottam olyat, hogy (állítólag) vannak típusok, amik fullHd-s panellal vannak szerelve gyártási/"nem-tudni" milyen egyéb okok miatt és a papíron szereplő felbontásnál sokkal jobbat tudnak valójában, és ehhez korábban 5-10+ éve tuning-VGA programokat használva lehetett hozzáférni. Erről tudok is, főleg nevesebb gyártók olcsóbb monitorait használtam is így "gazdaságosítva" saját PC-használatomat. De mint "mondtam", ezzel eddig csak a kimondottan számítógép-monitor kategóriában találkoztam és valamilyen szinten rejtve.

Most pedig a Windows 10 felajánlotta ezt hétköznapi/kommersz többéves LCD nTV-nél.
Próbából beállítottam, gondolva (korábbi szakma közeli múltamból), hogy ekkora különbségnek láthatónak kell lenni pl. kis betűméretnél, ahol az "elveszett" pixelek hibája látható.

Nagy meglepetésemre nem látom a hibát!!!

Lehetséges, hogy a HD LCD TV FullHd panellal van szerelve???

Bekapcsoláskor a tv bejelentkező infó-sávja is 1920x1080-t ír ki.
Emiatt is gondolom, hogy -nekem is meglepő módon- ez lehet a valós felbontás!

???

U.i: esetleg valami panel kód/azonosító a rejtvény megoldásaként ???

[ Szerkesztve ]

(#11516) ElektrikusDE válasza Kovács86 (#11515) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Talán ha leírnád a TV pontos típusát akkor könnyebben tudnánk segíteni. :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11517) Kovács86 válasza ElektrikusDE (#11516) üzenetére


Kovács86
junior tag

NoName/NoBrand kategória, de talán segít:
BUSH LED40127FHDCNTD

u.I. ...minden korábbi bekapcsoláskor, minden üzemmódban 1366x768 60Hz paramétereket, ("saját")felbontást írt ki bekapcsoláskor, üzemmódváltáskor.

[ Szerkesztve ]

(#11518) ElektrikusDE válasza Kovács86 (#11517) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Google

"Bush LED40127FHDCNTD 40" 1080p HD LED Internet TV"

Mindenhol Full HD-nek írják.

Amit kiirt az nem a "saját" felbontás, hanem az a felbontás amit a Video kártya kiad.

TV- módban is kiírja?

Akkor még ott is lehetne állítgatni, a felbontáson (HD adás esetén)

Nekem is telepitéskor kisebb a felbontás a monitoromon.

Telepitás után kézzel állítom be a megfelelő felbontást.

Mivel nálam a rossz minőségű VGA kábel miatt nem tudja a PC-m felismerni a monitoromat.

Tehát az ismerősöd már régen Full HD-ben használhatta volna, csak bekellett volna állitani a felbontást a PC-n.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11519) Kovács86 válasza ElektrikusDE (#11518) üzenetére


Kovács86
junior tag

:C :C :C
+
:R :R :R

jÓ hír

Azt mondjuk nem értem, hogy bekapcsoláskor is, TV módban is a 1366x768-t írta ki mindig.

De attól még jó hír, kellemes meglepi: Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#11520) ElektrikusDE válasza Kovács86 (#11519) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

SD adásnál rendben ez a kiírás, HD adás esetén nem!

"Akkor még ott is lehetne állítgatni, a felbontáson (HD adás esetén)"

Kell lennie olyan menü pontnak a TV-n vagy a boxban amivel az is beállítható akár Full HD-ra 1980x1080p-re! (akkor már az fogja kiírni ott is) :)

Milyen előfizetéssel nézik a TV műsort?:

Kártya vagy BOX esetleg Mindig TV?

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11521) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#11520) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Persze hogy elírtam a Full HD felbontást, helyesen 1920x1080!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11522) misu74


misu74
újonc

Sziasztok !
Nekem két tv is beadta az unalmast, az egyik az egy samsung rble40b551a6w lcd tv hang van kép nincs. A másik az egy orion orion t32-dled és ilyen a képe.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy melyiknek mi lehet a hiba oka hátha tartalék tv -nek meg tudnám menteni. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#11523) Rinyu Zoltán


Rinyu Zoltán
újonc

Üdvözlök mindenkit a fórumon. Kérdésem az volna, hogy van nekem egy LG32LC51 típusú lcd tv-m. Bekapcsolom, majd kis idő múlva kikapcsol. Nem indul újra, világít piros készenléti led. Bekapcsolva mindent tudok csinálni vele, mindenre reagál. Csak ez a fránya kikapcsolás. Tud valaki mondani nekem erre valamit?

(#11524) Nagy-Laci197


Nagy-Laci197
újonc

Sziasztok. Van egy hyundai tv dlh32195mp4cr. Az a gond vele,hogy nem kapcsol be csak villog a led. Valami ötlet?

(#11525) zizerge2


zizerge2
újonc

Tisztelt Fórumozók!
Tisztelt Szakemberek!

A 2016. október 21-én vásárolt LG49UH8507 tv képernyőjének közepén, vízszintesen, végig egy fekete csík jelent meg, egyik pillanatról a másikra. A készülék vásárlásával egyidejűleg nem került megkötésre a kiterjesztett garancia biztosítás, mivel olyan a lakásbiztosításunk van, ami ilyen hasonló elektronikai termékekre 4 év garanciát biztosít (több nem lehetett).
Sajnos ebből az időintervallumból kicsúsztunk.

Ezúton szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez a hibajelenség javítható? Tudnátok esetleg valamilyen lehetőséget ajánlani arra, hogy ezen a készüléken a fekete csík eltűnhessen?

A fentiekhez kísértetiesen hasonló jelenség sajnálatos módon számomra is ismert már, a #5348 számú bejegyzésben, 2015-04-12 szerzője és elszenvedője is én voltam. Ezt követően "axlrose32" fórumtárs építő jellegű (megmentő) tanácsának köszönhetően, egy SONY tv-t 3 év szav.időn belül kicseréltek, melynek kijelzőjén függőlegesen jelent meg ilyen csík. Annak a cserének a bemutatója itt a fórumon, abban az időben elmaradt. Most azért is köszönetemet szeretném kifejezni. Az a készülék a cserét követően okos tévéként "lebutulva" azóta is hibátlanul működik. :C

Ez az egymáshoz kísértetiesen, teljesen hasonló hibajelenség egyébként számomra különleges. Egy háztartásban, egymás melletti helyiségekben jelentkezett, igaz 5 esztendő elteltével. Környezetünkben ilyen jellegű meghibásodást barát, kolléga, más ismerős nem tapasztalt.

Köszönöm szépen a segítséget, és az építő jellegű kommenteket!

Csík a virágban

Képernyő közepén

Készülék adatai

Közelebbi fotó

(#11526) LuXAA


LuXAA
csendes tag

Sziasztok!

Már kb fél éve bekapcsolás után a kép alsó 1/3 része ilyen csíkos. 2 perc után viszont megjavul mindig. Mi lehet a probléma és mennyibe kerülne a javítása?

Köszi!

LuXAA felhasználó: 261 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése, 2020.05.01

(#11527) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!
Van egy Orion 32OR17RDS TV-m. Ami bekapcsol, látom van kép, de a LED nem kapcsol be. LED teszter bekapcsolja az összes LED-et, így nem tudom, hogy szűrjem ki a rossz LED-et, ha ez a baj. Gyanúsan gyenge a fény, és 60V-nál fentebb nem nyomja a teszter a feszkót.
Mivel automata én sem tudom felnyomni.
Volt egy táp panelem VESTEL 17IPS62. Csere után sem működik. A panel jó volt tuti, mert egy törött készülékből vettem annó ki.
Tudnátok nekem adni ötletet hogyan tovább?

Köszi a segítséget! :R

(#11528) Vangelis válasza axlrose32 (#46) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szia. Mondták, hogy plazma tv ügyben keresselek meg. :), ha nem gond,.

[link]

thx

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11529) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Gondoltam csak beköszönök én is, mivel úgyse válaszolni senki a hibámra. CScs!

We are only Stardust...

(#11530) MADKING válasza Jinxb1rd (#11529) üzenetére


MADKING
tag

Es hol a hiba leiras?

(#11531) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

TV magától lekapcsol. Egy darabig vissza lehet kapcsolni, de egyre gyorsabban lekapcsol, aztán már se vissza se lehet kapcsolni.

Starlight márkájú okostévé, max 3-4 hónapos. Jó lenne ha nem kellene garanciáztatni, mivel szüleim egyetlen örömforrása jelenleg.
Átnyálaztam, időzítéses lekapcsolás vagy iylesmi nincs bekapcsolva, ami direkt offolja.

We are only Stardust...

(#11532) oil120 válasza Jinxb1rd (#11531) üzenetére


oil120
senior tag

Akkor pedig az elektronika valamilyen ok miatt letilthat, pl mivel egyre sűrűbben kapcsol ki, lehet valami elmelegszik benne, vagy rossz forrasztás is lehet. Szerintem garanciáztasd.

(#11533) y2K_o


y2K_o
csendes tag

Sziasztok! Van egy Samsung 6400-as tv-m, aminek egyik pillanatról a másikra elkezdett felforrósodni a bal-alsó sarka, megolvadt a kerete és azóta csíkos a képe, ha bekapcsolom. Persze gari nincs rá, de olvastam hogy ez egy nagyon gyakori probléma ezeknél és fel is gyulladnak. Valahogy rá lehet venni a samsung-ot, hogy foglalkozzon vele? Amúgy furcsa, de szinte az összes hasonló poszt az utóbbi 1-2 hónapja került fel mindenhova...

(#11534) Kovacsdoktor válasza axlrose32 (#3707) üzenetére


Kovacsdoktor
újonc

Szia Tv doki!

Ugyanez a problémám egy Philips lcd-vel.

Valamint egy Panasonic lcd bekapcsolás után 2 mp.-cel kikapcsol és a piros LED 9x villog, kis szünet, majd újabb 9 villogás, szünet és így tovább..

Tudnál segíteni!

Üdvözlettel! Norbert :R

(#11535) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

A samsung led tv-m egy kis részen fehér fény szűrődik át a feketén. Szóval minden jelenetnél és színnél fehérebb a kép azon a ponton. Ez mitől lehet? Érdemes megcsináltatni?
Maga a led szerintem jó mert megjeleníti a színeket, csak olyan mintha a háttérvilágítás jobban átszűrődne azon a ponton.
Bekapcsolt állapotban sima fekete képnél egy fehér kör látható. Mintha eltűnt volna a fekete előle..

(#11536) oil120 válasza d.beni (#11535) üzenetére


oil120
senior tag

Gondolom, leeshetett a lencse a háttér ledről.

(#11537) kacs


kacs
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a Philips 50pus6162 tévének mi lehet a baja? Kicsit messze kellene vinnem szervizbe, ha túl drága a javítás akkor nem fáradnék vele feleslegesen. Vízszintes csíkok megjelennek majd eltűnnek és ez folyamatos, már a bekapcsoláskor kezdődik. 1-2 másodpercig tart mindkét állapot. A fényerő a csíkok megjelenésekor egy kicsit sötétebb lesz. Úgy tűnik mintha a jobb oldala erősebben lenne érintett. Nagyon szépen köszönöm előre is. Itt egy videó ami egy kicsit szemlélteti. :)
[link]

(#11538) axlrose32 válasza kacs (#11537) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhiba.
Ha átküldesz priviben képet, megmondom mennyi értelme van a dolognak.

06703896891

(#11539) axlrose32 válasza y2K_o (#11533) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőzárlat.
Milyen 6400? F H széria?
Ne ilyen lazán.
UExxXxxxx ez a tipusszám formátuma.

06703896891

(#11540) kacs válasza axlrose32 (#11538) üzenetére


kacs
csendes tag

Szia! Köszönöm a választ. Már nem tudom fotózni, mert mióta leszereltük a fali tartóról és a talpán áll, azóta nem produkálja a hibát. Köszi

(#11541) axlrose32 válasza kacs (#11540) üzenetére


axlrose32
őstag

Feltehetően nem egyenes a fal és picit keresztbe feszült a kijelző.
De akkor csak el lesz odázva a probléma.

06703896891

(#11542) kacs válasza axlrose32 (#11541) üzenetére


kacs
csendes tag

Sajnos ettől félek én is, de ha kijelző, akkor úgy sem lesz javítva. Bánom, hogy csak ilyen rossz videót csináltunk a hibáról. 8 hónapot bírjon ki, akkor egyetemre kötözik a használója :) Köszönöm még egyszer.

(#11543) axlrose32 válasza kacs (#11542) üzenetére


axlrose32
őstag

Ha nyolc hónapos akkor garancia. 2 év.
Valóban lehet annyi, mert 2020-ban is forgalmazott készülék.
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/philips/50pus6162-p381418665/

Hol a hiba?
140000Ft-ot nem hagynék veszni a távolság miatt..

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#11544) kacs válasza axlrose32 (#11543) üzenetére


kacs
csendes tag

Elnézést rosszul fogalmaztam. Még 8 hónapig lesz napi használatban, utána már nagyon ritkán. 2018-as

(#11545) axlrose32 válasza kacs (#11544) üzenetére


axlrose32
őstag

Az más.
Ha teljesen tönkremegy beszéljünk.
Van ezekre megoldás, sokszor.

06703896891

(#11546) Samsung_Led


Samsung_Led
friss újonc

[kép] [kép] Kedves Tagok!

Segítséget szeretnék kérni, Samsung típusú Led TV-n ma este a következő hiba jelent meg:

A bal alsó sarokban egy 1cm*1cm részen feketék a pixelek (sötét háttér esetén fehérek), alul egy vízszintes fekete csík jelent meg. A képernyő bal alsó sarka meleg, a kijelző és a műanyag is.
Illetve az egész képernyőn halvány fekete sávok váltják egymás.
Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a hiba? Javítható-e, és mennyibe kerülne.

Csatolok egy fotót is. [kép]

Köszönettel:
Róbert

[ Szerkesztve ]

(#11547) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!
Kaptam a szomszédtól egy tévét, ami nem reagál semmire, áram alatt nem világít rajta semmi, bekapcsolni persze nem kapcsol be. A típusa Hyundai HL24375SMART. A hátlapot már leszedtem, a tápján és a vezérlőn külsérelmi nyomok nem látszanak. Biztosítékhibára tippeltem, de még biztosítékot sem látok benne.
[táp] [vezérlő] [a kettő együtt]
Bármi ötlet?

(#11548) Eunos800 válasza batyuska100 (#11547) üzenetére


Eunos800
tag

Szia..
A hálózati kábel csatlakozója felett...narancssárga hengeralakú biztosíték...(a táppanelen)

Délpest 06703107277

(#11549) batyuska100 válasza Eunos800 (#11548) üzenetére


batyuska100
senior tag

És azt hogyan tudom kimérni/kicserélni? Kell forasztanom?

(#11550) Eunos800 válasza batyuska100 (#11549) üzenetére


Eunos800
tag

igen, forrasztós...
De nem ok nélkül szoktak ezek kiégni...
Lehetséges, hogy simán zárlatos a táp.

[ Szerkesztve ]

Délpest 06703107277

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.