Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Bobbysolo


Bobbysolo
tag

Sziasztok,
Kültéri lépcső burkolása az ide tartozik?
o) térburkolat, illetve külső lépcső készítése, cseréje

(#3152) moma válasza Bobbysolo (#3150) üzenetére


moma
őstag

Köszi azért :R

we all deserve a bit of luck.

(#3153) q13579 válasza tothbe (#3145) üzenetére


q13579
senior tag

Szia,

Az klassz, mert tuti nem fognak nekem kiállítani új számlát :).

Ez esetben megkérem az asztalost, hogy a vállalkozói szerződésben az anyagot is ő adja.

Itt szükséges tételes lista, vagy elegendő, ha a mellékletben 1 összegben ott a munka és az anyag?

(#3154) tothbe válasza q13579 (#3153) üzenetére


tothbe
addikt

a szerződésben ugyanúgy kell a tételes lista mindenről. B opció lehet egy tételes ajánlat és akkor mindenhol arra kell hivatkozni (szerződés, számla), de akkor azt is fel kell tölteni a szerződés mögé.

By(e) Tothbe

(#3155) oszy78


oszy78
tag

Sziasztok!

Én csak most kezdtem el átnézni a feltételeket, mert eddig nem gondoltam, hogy lesz amire kihasználnánk a támogatást. Viszont belefutottam abba a problémába, hogy én vagyok egyedül a ház tulajdonosa, a feleségem és a két gyerek oda van bejelentve állandóra, nekem viszont csak a tartózkodási helyem, a lakhelyem szüleim címén maradt (eddig nem volt probléma az elmúlt 15 évben, így nem is foglalkoztam vele).
Erre a problémára megoldás lehet, hogy a ház tulajdonjogából feleségemnek átadnék 50%-ot ajándékozással és ő venné igénybe a támogatást egyedüliként?
Ha igen, a kérdés már csak az, hogy ennek mennyi lesz az átfutási ideje, belefér-e még év végéig és a szerződés időpontjától számít vajon vagy a földhivatali bejegyzéstől és ilyenkor a számlák csak ezutántól érvényesek?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#3156) tothbe válasza oszy78 (#3155) üzenetére


tothbe
addikt

Ez a rész sajnos nagyon nem tiszta a kiírásban. Így én a helyedben írnék a MÁK-nak, és állásfoglalást kérnék tőlük. Az legalább valami, amit később meg tudsz mutatni nekik, ha egy másik ügyintéző beleköt.

By(e) Tothbe

(#3157) Pheonix


Pheonix
tag

Sziasztok!
Ma megkaptam az asztalostól az árajánlatot, bruttó: 1.3M-ról. Ez egy "beépített" szekrényt, két komódot és a felújított (már számlás) fürdő pultjára 3db ajtót tartalmazza.
Az most legyen mellékes, hogy másról már van (munka+anyag) számla; de ezeket a tételeket el tudom számoltatni és a felét vissza kapom vajon? :F Mert ha nem, akkor inkább kérem számla nélkül, és 3 kilóval bentebb vagyok...
Előre is köszönöm a segítséget.:R

(#3158) tothbe válasza Pheonix (#3157) üzenetére


tothbe
addikt

a komódot biztosan nem tudod elszámolni, mivel nem beépíthető hanem szabadon mozgatható bútornak számít. a szekrényajtót is nehézkes, mert nemigen van olyan sor, hogy szekrény felújítása. a beépített szekrényt pedig csak akkor érdemes, ha tényleg beépített, mert ha kijönnek ellenőrizni és nem az, akkor kamatostól kell visszaadni nekik a támogatást, amit adtak rá.

By(e) Tothbe

(#3159) Pheonix válasza tothbe (#3158) üzenetére


Pheonix
tag

A komód az tiszta. Valahol sejtettem...
Az ajtók, nem kimondtottan szekrényre lesznek, (nem szekrény felújítás volt) hanem lett építve egy burkolt fürdőszobai pult és arra kellenének. Ami a beépítjetőséget illeti, sztem elég relatív. Egy 100x50-es beugró vsn az ajtó mögött az előszobában és pont oda (bár ugyan elemekből) tervezett és kialakított szekrény lenne, mely az oldalfalra is rátakar.

(#3160) axioma válasza Pheonix (#3157) üzenetére


axioma
veterán

ugye nem gondolod hogy itt barki adocsalasra fog buzditani? plane visszafele olvasva te masokat...
kapsz(!) szamlat az a default, bekuldhetsz tobbet, ami nem jo azt lehuzzak - minden masrol legalabb hallgatni kene

(#3161) Pheonix válasza axioma (#3160) üzenetére


Pheonix
tag

Köszönöm szépen a válaszodat!
A kérdésemre is volna releváns válasz?

(#3162) axioma válasza Pheonix (#3161) üzenetére


axioma
veterán

Leirtam: kuldj be minden szamlat, azzal nem jarhatsz rosszabbul - mi mast varsz me'g? Ha mar kifizeted, nem mind1, hogy elszamoljak vagy sem, bekuldod azt kesz.
Amugy komod tuti nem jo. Nem sok elterest lattam eddig az oft es az ltp felujitas lakascel kozott, ami mozdithato/eladhato az nem jo, csak olyan amit koltozeskor otthagysz, mert a lakashoz tartozik (tipikus pelda: szonyeg nem de szonyegpadlo igen).

(#3163) tothbe válasza Pheonix (#3159) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor az ajtók menni fognak. bár nem tudom, melyik kategóriába teszed majd, de ezt majd kitalálod.
A szekrény viszont nem attól lesz beépített, mert pont oda passzol egy helyre. Azt méretre gyártottnak hívják. A beépített szekrény az pl. egy gardrób, amit a falhoz rögzítenek és onnantól az fixen ott van. Persze azt is szét lehet szerelni, de nem érdemes. A te szekrényedet viszont csak ki kell venni onnan és máris vihető. Ha rögzítve lenne a falhoz, azaz a falhoz lenne beépítve, az már más tészta, akkor már hívhatnád beépítettnek

By(e) Tothbe

(#3164) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Készíttettem egy mobilgarázst. Megjött a szerződés. Agyvérzés. :DDD

Így első blikkre mik hiányoznak belőle? Ár, munkadíj, anyagdíj, meg a felújítás megnevezése (garázs építés) amiket látok, hogy hiányzik. Egyszer akarnám jól kijavíttatni velük, láttok még valamit ami hiányzik?

Nagyon nagyon szépen köszönöm ha valaki tud javasolni, hogy mit tetessek még bele. :R :R :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3165) Bobbysolo válasza Bikkrom (#3164) üzenetére


Bobbysolo
tag

A részletező a következő oldalon van, azt úgy töltöd ki, ahogy akarod (persze úgy, hogy jó legyen), ahhoz már nem kell a vállalkozó. Az első oldalra kellenek az adatai meg az aláírása, azok meg megvannak.

(#3166) KilgoreTrout válasza Bikkrom (#3164) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ezt így kell. Az általad hiányolt adatok a mellékelt táblázat megfelelő mezőibe kerülnek.

(#3167) Bikkrom válasza Bobbysolo (#3165) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Köszönöm szépen!

KilgoreTrout: köszönöm a választ! Fura, a betonkerítéses, a kapu gyáros, a napelemes, a drótkerítéses, a kőműves, meg az ács is kitöltötte. A garázsosnak nem sikerült, de akkor hozzárakom. :D Mondjuk előbb legyen jó számla, mert 891 ezret fizettem és ma jött egy 670 ezres számla "véletlen". Azóta nem veszik fel. Na meglátjuk javítják-e vagy NAV lesz a dologból. :P

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#3168) Helga0203


Helga0203
tag

Sziasztok.
Milyen papírt kell kérnem (vinnem) alapanyagok vásárláskor, hogy a támogatást igénybe tudjam venni (pl kazán-radiátor-csempe-zuhanytál stb)?
A vállalkozói szerződéssel képben vagyok, de az alapanyagokhoz mi kell?
Bocs, ha nagy butaságot kérdezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#3169) axioma válasza Helga0203 (#3168) üzenetére


axioma
veterán

anyagnal kersz afa-s szamlat, annyi

(#3170) molnarpeter válasza Helga0203 (#3168) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha anyagot veszel, csak számla (igénylő nevére és címére). Ha munka van, arról kell szerződés csak, amibe nem kell beírni az anyagot, ha külön vetted meg magad.

(#3171) Helga0203


Helga0203
tag

Köszönöm.
Még annyit had kérdezzek, ha a szerelő hozza pl a fűtés és víz csöveket, akkor mi a szitu?

(#3172) molnarpeter válasza Helga0203 (#3171) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt rá kell írni a szerződésre is.

(#3173) Faby válasza Helga0203 (#3171) üzenetére


Faby
senior tag

Nálam úgy csinálta, hogy az áruházból elhozta szállítólevélre az én nevemre, beépítette, és a végén én mentem, és kifizettem a szállító alapján, így az anyagszámla az én neveme szólt.

Vagy ahogy előttem is írták, a részletezésben a munkadíj mellett szerepeltetni kell anyagköltséget is a szerződésben.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#3174) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Meglévő teraszunkra szeretnénk egy pergolát építeni (ha lehet fedéssel, ha nem, akkor anélkül).

Mennyire kell szerintetek a rendes engedélyeztetéssel foglalkozni? Fogja érdekelni a MÁK-ot, ha nem "hivatalosan" tesszük? Sorházas rész és a szomszéd házak esetén szinte már mindenki megcsinálta engedély nélkül, nem foglalkozott eddig senki sem vele.

A kérdés, hogy egy esetleges ellenőrzéskor ez jelenthet-e problémát?

Köszi előre is.

(#3175) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Még nem lakunk a házban, tehát nincs oda lakcimkártya. Amikor beköltözünk és megvan a lakcimkártya akkor szeretném a támogatást megigényelni. Akkorra van betervezve a burkolás egy része is, és a burkoló meg is adja a kivánt számlát.

Viszont mekkora gond az, hogy az alapanyagot már megvettük, tehát tulajdonszerzés-lakcimkártya előtti a számla a munkaanyagról, de az elvégzett szolgáltatás természetesen utáni?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#3176) tothbe válasza Vismajor01 (#3175) üzenetére


tothbe
addikt

Minden számla és szerződés csak akkor lehet ha megvan a hivatalos lakcím kártya. Ugyanis minden ami előtte volt az nem felújítás hanem kivitelezésnek számít. Röviden ennyi.

By(e) Tothbe

(#3177) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek a kandalló vásárlása az az otthonfelújítási támogatási rendszerben a "c" - fűtésrendszer kialakítása" ponthoz kerül?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3178) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,

Ha a használatbavételi és a lakcímkártya közötti (kb. 1 hónap az önkormányzati bejegyzés miatt) a szerződésen lévő időpont és a régi lakcímem szerepel még rajta abba belekötnek? És ha beadnám a használatbavételit? Számla későbbi. A vállalkozó mit csinál a saját példányával?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3179) Vismajor01 válasza tothbe (#3176) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igen, már leesett. De a 4 milliós napelemből valszeg lesz 1,5millió anyagdij, és ugye a támogatás felében kell anyag-munkaóra, szal lehet 1,5m anyag és 4.5m munkaóra, ugye?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#3180) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok! Feleségem lakcímkártyája pár nappal későbbi, mint az egyik számlám. Bele fognak kötni? Vagy ilyenkor egyedüli igénylőként meg tudom pályázni?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#3181) cappa72 válasza Vismajor01 (#3179) üzenetére


cappa72
nagyúr

a letölthető xls képletből az derül ki, hogy a számlák megoszlása 1/3 + 2/3 lehet

Tehát példaképp:
Anyag 1,5M
Munkadíj: 2,5M
Összköltség: 4M
Visszaigényelhető: 2M

Fordított esetre
Anyag 2,5M
Munkadíj: 1,5M
Összköltség: 4M
Visszaigényelhető: 2M

Ha az anyagszámla 1M, akkor a munkadíj számla legalább 0,3333M legyen. (1/3, 2/3)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3182) Vismajor01 válasza cappa72 (#3181) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én azt találtam, hogy a maximálisan visszaigényelhető összeg az 3M forint, és ennek az aránya fele munkadij fele anyagnak kell lennie. Azon felül viszont tök mindegy.

7.§ 3: támogatás összegében az anyagköltség, illetve a vállalkozói díj 50-50%-os arányban szerepelhet.
Ezek szerint a lenti verziók mindegyikével kimaxolható a támogatás
1,5 M Ft anyag számla + 4,5 M Ft munkadíj számla = 3 M Ft támogatás
1,5 M Ft munkadíj számla + 4,5 M Ft anyag számla = 3 M Ft támogatás
3 M Ft munkadíj számla + 3 M Ft anyag számla = 3 M Ft támogatás

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#3183) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Ma délelőtt gyakorlatilag folyamatosan hívom az államkincstárat, de nem veszik fel... :(((
Azt szeretném megtudni, hogy ha online rendelek pl kazánt, akkor milyen számlát kell kapjak, hogy elfogják?
A sima névre, címre szóló számla megfelel, amit alapból is kapok, vagy valami egyedit kell utólag kérnem?

(^)(>.<)(^)

(#3184) fogtunder válasza vacs (#3183) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az igénylő nevére és címére szóló normál áfás számla kell. lehet elektronikus is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3185) tothbe válasza szokeherceg (#3180) üzenetére


tothbe
addikt

Együttes igénylés esetén is jó lesz ha a tiéd már jó és tényleg csak az az egy számla lesz ilyen a többi már későbbi

By(e) Tothbe

(#3186) tothbe válasza B@ldrick (#3178) üzenetére


tothbe
addikt

Vszleg igen. Mivel a szerződésen és a számlán levő nevet, címet együtt nézik. Írjatok új szerződést aznapra amikor már az új címed volt.
A vállalkozó pedig a saját szerződését elvileg csak megőrzi. A számlát viszont a NAV felé is leadja. Legalábbis a könyvelőnél leteszi amit a NAV ellenőrizhet bármikor.

By(e) Tothbe

(#3187) molnarpeter válasza cappa72 (#3181) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

*1/4 és 3/4 :R
Ha teljesen kimeríted a keretet, 6-ból 3 millió jár vissza, legnagyobb munkadíj és anyag költség eltérés esetén 1,5 egyik és 4,5 másik számla típusból (szumma 6, fele 3, kész). Ha a kisebbik tétel ennél alacsonyabb, pl 1 és 5 eloszlásban lett elköltve a 6 millió, akkor az 1 határozza meg a plafont, pontosabban a munkadíjból és anyagköltségből is 1-1M jár vissza (össz 2M).

(#3188) molnarpeter válasza vacs (#3183) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legyen rajta igénylő neve és címe. Ne legyen rajta az igénylő adószáma, ha pl egyéni vállakozó. Ennyi :R

(#3189) cappa72 válasza molnarpeter (#3187) üzenetére


cappa72
nagyúr

(igen, már nem tudtam szerkeszteni... 1 : 0.333 az a számlák egymáshoz viszonyított aránya :B ; ez lehet, hogy félreérthető volt.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3190) molnarpeter válasza cappa72 (#3189) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ah, tiszta sor :R

(#3191) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Vettünk egy páraelszívót, ami kürtös. Ezek elszámolhatók, vagy minden eszközhöz kell a beépíthető szó, ha gépről van szó? (Mediamarkt-os számlára csak a típust és s páraelszívó szót írta rá a rendszer).

Köszi a választ.

(#3192) axioma válasza q13579 (#3191) üzenetére


axioma
veterán

A paraelszivobol milyen lenne a nem beepitheto? Me'g a kivezetes nelkulit is fix villanybekotessel szerelik, a kivezeteses meg plane.
Ott kell a "beepitett" szo ahol a termektipus jellemzoen vagy legalabb lathato szazalekban hordozhato. (Sztem a klimaberendezesre se kell, pedig abbol van mobilklima, igaz azt meg ott kulonboztetik meg.)

(#3193) Helga0203


Helga0203
tag

Sziasztok.
Beépíthető gépekhez a víz/villanyszerelőtől kell valami számla (vagy bármilyen papír), hogy az elszámolható legyen a támogatásban, vagy elég csak a gép vásárlását igazoló számla?

(#3194) vince válasza Helga0203 (#3193) üzenetére


vince
őstag

Ha van elegendő munkadíjad másból, elszámolható a beépíthető (fontos, szerepelnie kell a számlán a szónak, ha létezik az adott gépből szabadonálló is) gép önmagában is.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#3195) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Anyagokra kell “Munka megnevezést” megadni beadáskor? Vagy üresen kell hagyni? Mert nem találok mindenre kategóriát. Pl páraelszívóra nem jó semmi.

(#3196) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ha beszereltetek 3 db. fűtésre optimalizált klímát, és szeretném igénybe venni az otthon felújítási támogatást, akkor mire célszerű a vállalkozói szerződést megkötni?
Mert a cég azt mondja hogy a H pontra töltik ki, vagyis "klímaberendezés beépítése, cseréje" pontra.
Nem lenne célszerűbb a C pontra kiállítani? " fűtési rendszer kialakítása, korszerűsítése vagy elemeinek cseréje, ideértve a megújuló energiaforrások alkalmazását is"
Lehet meglátják hogy 3 db. klímát szereltettem be, megmondják ez milyen úri huncutság, és lehet nem adják meg. A fűtés korszerűsítés meg olyan trendi most.
Vagy van valahol magyarázat arra hogy mit mire kell kitölteni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3197) emre válasza embe (#3196) üzenetére


emre
veterán

Én egy darab fűtőt rakattam fel és klímára írattam.

A fűtés korszerűsítésre majd megy (menne ha nem adtam volna már be) a hőszivattyú. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3198) embe válasza emre (#3197) üzenetére


embe
nagyúr

Ha egyről lenne szó nem is agyalnék. De 3 darabnál nehogy elutasítsák.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3199) Pharaoh válasza embe (#3198) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Aranyozott WCt is vezetsz belőle, nem nézik milyen úri dolgok vannak a számlán.

(#3200) fogtunder válasza embe (#3198) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem annak nagyobb az esélye, hogy visszadobják, ha fűtéshez írod be. Nem láttam sehol mennyiségi limitet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.