Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) Gorneck válasza Lauda (#14195) üzenetére


Gorneck
titán

Ha látok vmi olcsóbb dbot, akkor teszek vele egy próbát, mert én elbírok vele, de szüleim nem. Szombaton körbejárom a helyi boltokat és ki is próbálom, bár amilyen makacs telibe fogja tojni...mármint nem a hámmal.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#14202) philoxenia válasza canniball (#14200) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ajtaja pedig szélvédett oldalról legyen, akkora, hogy be tudjon bújni rajta. Télen érdemes függönnyel lezárni... Ötletek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14203) degu válasza philoxenia (#14202) üzenetére


degu
senior tag

Ezen vitatkozunk a parommal.O azt mondja,hattal legyen az udvarnak,hogy szelvedett legyen,en meg azt gondolom,hogy biztosan szemmel akarja tartani a birodalmat a hazikobol,tehat az udvar fele legyen az ajtaja.Tartok tole,ha hattal az udvarnak lesz az ajtaja,akkor kinnt fog *orkodni* allandoan.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14204) Lauda válasza degu (#14203) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nagyon bonyolult egyebkent, ha nem megy bele, akkor megforditjatok a hazat.

Gorneck23 :R

(#14205) philoxenia válasza degu (#14203) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Télen ha fázik bemegy, a fülével figyel, a függöny amúgy is takarná a "kilátást"...
Igazából azért a kutya akkor van kinn legtöbbet, ha Ti is kinn vagytok, ablakból érdemes figyelgetni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14206) Lauda válasza philoxenia (#14205) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van, ha nincs otthon/kint a gazda, alszanak egesz nap.

(#14207) degu válasza Lauda (#14206) üzenetére


degu
senior tag

Akkor ez eldontve! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14208) joey0235 válasza Lauda (#14206) üzenetére


joey0235
aktív tag

enyémnek mindegy hogy itthon vagyok, vagy nem akkor is alszik egész nap :DDD

... No sacrifice, No victory ...

(#14209) philoxenia válasza joey0235 (#14208) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutyák a gazdit utánozzák... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14210) joey0235 válasza philoxenia (#14209) üzenetére


joey0235
aktív tag

Értem már akkor :DDD

Ti mennyi időt szoktátok sétáltatni a kutyátokat? Vagy mekkora távot tesztek meg vele? és milyen gyorsan sétáltatjátok? :)
Tegnap hosszabb távon sétáltattam meg a kutyám és ma alig evett, ez lehet a sétától? :F ha holnap sem eszik csak keveset szólok az állat orvosnak. :R

... No sacrifice, No victory ...

(#14211) Lauda válasza joey0235 (#14208) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi. :DDD

En amugy egy fel-haromnegyed orat szoktam elvinni, olyan tempoban amennyi idom/kedvem van. Ha raerek akkor lassabban es hosszabb kort, ha faradt vagyok/kevesebb az ido, akkor gyorsabban/rovidebb kort, valtozo. De biztos nem attol nem eszik. :N

(#14212) philoxenia válasza joey0235 (#14210) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg nem evett valamit a séta alatt? összeszedhetett valami kórokozót is..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14213) joey0235 válasza philoxenia (#14212) üzenetére


joey0235
aktív tag

Nem semmit sem evett meg figyeltem rá séta közbe, remélem holnapra vissza jön az étvágya :DDD ha nem változik marad a doki sajnos :) :(

... No sacrifice, No victory ...

(#14214) TazLeacher válasza joey0235 (#14210) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Reggel-este 2,5 km-2,5 km (múltkor direkt megnéztem ilyen edzőprogrammal), ez nagyjából fél-fél órát vesz igénybe. A napközbeni séta ennél kevesebb, kb. 1 km-es. Most kicsit fáj a lába, így a reggeli és esti sétát lefeleztem, de 4-5 nap után most muszáj volt visszaállnunk, mert állandóan fel volt pörögve, ugri-bugrizhatnékja volt egész nap...most, hogy megkapta a kellő mozgást megint, visszaállta minden a nyugodt kerékvágásba.

(#14215) degu válasza joey0235 (#14208) üzenetére


degu
senior tag

Te!
Az biztos,hogy kutya?
Nem mormota,csak ugy nez ki,mint egy kutya? :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14216) joey0235 válasza degu (#14215) üzenetére


joey0235
aktív tag

biztos hogy kutya :DD nappal aludni szokott nagy részt este meg ugat meg aktívabb :D Ezért szokott reggelenként mindig meglepetés érni ha kimék az udvara :D

... No sacrifice, No victory ...

(#14217) degu válasza joey0235 (#14216) üzenetére


degu
senior tag

Hat igaz,ami igaz...
Az enyem is egesz ejjel bulizik a haverjaival!
Eleg egy macska,vagy egy kobor kutya.Legtobb szomszed nem csinal belole problemat,hogy kiszokik a kutyaja az utcara,es egesz ejjel hergelik egymast a keritesnel... :DDD

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14218) joey0235 válasza degu (#14217) üzenetére


joey0235
aktív tag

Ismerős a helyzet :DD

Mára jobban lett a kutyám, örülök neki hogy nincs semmi baja :)

Egyébként mikor érdemes ivartalanítani egy kutyát? :R ha ivartalanítom akkor is kell bele chip? :)

... No sacrifice, No victory ...

(#14219) degu válasza joey0235 (#14218) üzenetére


degu
senior tag

Chip mindenkeppen kell bele!/Vagyis nem KELL.hanem muszaly/
De ne aggodj! Rovidesen Te is chippelve leszel,es meg azt is tudni fogja a Nagy Testver,hogy mikor mesz a retyora! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14220) TazLeacher válasza joey0235 (#14218) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Chip minden képen kell.

6-8 hónapos kor után már mehet a dolog. Én annak a "híve" vagyok, hogy még a "kanos" időszak előtt érdemes, hogy meg se jelenjen nála az ösztön. Felső korhatár nincs, akár 12 éves korban is meg lehet csinálni.

Megj.: tegnap volt a kollégám az argentin dogjával dokinál, mert a kutyának tenyérnyi lett a micsodája, begyulladt és tele volt kiütéssel. Röviden az oka: a kutya túl kanos, sokszor kint van a rúzs, sokat nyalogatja, meg minden, így szépen elfertőződött, begyulladt. El kellett altatni, hogy ki tudják tisztítani, antibotikum injekció + gyógyszer és vissza is kell menni. Jó kis anyagi kanyar lesz. Már most belekerült az ivartalanítás duplájába.

degu: miért, mi a baj a chip-el? :F Nem értem.

megj.: muszáj. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14227) Daffni2 válasza canniball (#14226) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha nem regisztrálja mi értelme az egésznek?

"Aki ad,az nyer"

(#14228) Idiofil válasza Daffni2 (#14227) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát ezaz :)
Ezért értelmetlen ebben a formában a dolog. Én támogatom, de regisztrációval együtt....

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#14229) Daffni2 válasza Idiofil (#14228) üzenetére


Daffni2
addikt

Én is.

Ráadásul a chipelt, regisztrált, ivartalanított kutya után nem kell adót fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#14231) canniball válasza Daffni2 (#14227) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem az értelmét kérdeztem, hanem azt hogy megkérdezte-e egyáltalán...
Merthogy úgy tudom csupán a chip kötelező, de a regisztráció csak kérhető opció. Ennek ellenére tőlem nem kérdezte a doki hogy kérjük-e. Félreértések elkerülése végett: ha megkérdezi akkor is kértem volna.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14242) public73


public73
aktív tag

apa kezdődik.... :U :F

(#14244) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azért ez nem az APEH mostmár NAV topik, azaz itt kutyákról kéne beszélni inkább, nem adóról.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14245) canniball válasza philoxenia (#14244) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy on is legyek még egyszer érdeklődnék: aki már chipeltetett attól megkérdezte-e a doki hogy regisztráció is legyen-e? Vagy rosszul tudom hogy az nem kötelező?

[ Módosította: philoxenia ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14246) philoxenia válasza canniball (#14245) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem megkérdezte, de igazából anélkül nem sokat ér a chipeltetés, úgyhogy kértük...
Most ellenőriztem, szerepel is itt:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14248) canniball válasza philoxenia (#14246) üzenetére


canniball
nagyúr

Hmm, mi másfél hete voltunk de még nincs találat.
Bár minden verziót próbáltam de hogy tudjam legközelebb hogy próbálkozzak: a számsor végén lévő három kicsivel szedett számot be kell-e írni és ha igen hogyan, space-szel vagy anélkül?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14249) TazLeacher válasza canniball (#14245) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem is tudom, hogy hol olvastam múltkor, hogy az orvos kötelessége. És te le is tudod ellenőrizni, van erre valami honlap, ahova beírod a chip számát, és ha nem dob ki találatot, akkor nincs regisztrálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.