Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Üdvözlet...mai nap mentettem egy 3 hónapos kis pitbull-stafford szukát..neki szeretnék gazdi találni..nekem már van egy kan staffim és lakásba sok a 2 kuty...ajándák,tehát ingyen elvihető,privátban kérem érdeklődni..

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#14802) Lauda


Lauda
félisten

(#14803) Bjørgersson válasza Lauda (#14802) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi történt a lelkemmel? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14804) fattyu válasza Lauda (#14802) üzenetére


fattyu
veterán

:D:D:D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14805) kenwood3 válasza Lauda (#14802) üzenetére


kenwood3
őstag

:DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#14806) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Még régebben írtam már egyszer nektek, hogy valószínűleg kutyát fogunk vásárolni, na most azt a helyzet, hogy ez az idő eljött. :D

Egy kicsit el is bizonytalanodtam... Jó lesz nekem a vizsla? Lehet, hogy keveset tudnék vele foglalkozni, azt meg nem szeretném. Tehát mivel suliba járok, ezért naponta félóra-óránál többet nem tudnék vele foglalkozni, napközben anyukám itthon van, tehát ő is foglalkozna vele, megsimogatná, kajáltatná, stb. Minden nap elvinném sétálni. Ennyi fér bele, ez vajon elég?

Ha esetleg azt mondjátok, hogy túl aktív lenne a vizsla nekünk, akkor pedig légszíves mondjatok alternatívákat, és most már le is írom az igényemet, mert úgy néz ki, én csak ezen pár fajtát ismerem, közben pedig lehet, hogy van olyan fajta, ami megfelelne, de nem is tudok róla.

A mérete közepes-nagy legyen, de ne egyen túl sokat. Tehát pl. nekem egy bernáthegyi tetszene a legjobban, de az szerintem egyedül többet eszik, mint a család, tehát ilyen nagyétvágyú kutya most nem játszik (sajnos). A németjuhász is nagyon tetszene, de attól félek, hogy az is túl nagy, túl sokat enne. Ami méretileg, és étvágyilag is jó lenne, az egy vizsla, labrador (ha jól tippelem, a labrador többet eszik), ír szetter. A boxer megint sokat eszik, vagy nem? Ezt nem tudom pontosan, de ahogy olvastam, a boxert nem olyan kezdőknek ajánlják, mint én. Tehát méretileg ilyen közepes kutya, egy beagle méret az már nekem kicsi...

Legyen aranyos, kedves, de felőlem az idegeneket ugathatja, kivéve, ha én parancsot adok ki. :D

Nem tudom, milyen fajták vannak még, amik szóba jöhetnének?

Előre is köszönöm a segítséget!

:R

(#14807) Lauda


Lauda
félisten

:DDD

Ahogy nezem vissza a videot is vonyit meg morog, pedig mar akkor is sajat magat morogta. :DDD :DDD

(#14808) stangli válasza Lauda (#14802) üzenetére


stangli
senior tag

Há hogy néz mán ki ez az eb? Meg hogy morog... :DDD

(#14809) fattyu válasza giigz (#14806) üzenetére


fattyu
veterán

légyszi inkább ne.

napi fél egy óra ( pénteken meg ugye inkább buli van ) egy lakásban tartott kutya állatkínzás.

A kettőt kéretik összeolvasni. napi fél óra egy óra sétával állatkínzás.

Napi fél egy óra sétával mikor lesz szobatiszta? sose. de legalábbis fél éves korig tuti nem.

Azt már meg sem említem hogy egy unatkozó nem kellőképpen lemozgatott lefárasztott kölyökkutya minden csak nem szerethető.... Aminek egyenes eredménye hogy a "kezelhetetlen" kutya menhelyen köt ki.

A fajták. elkeserítlek de minél nagyobb annál nyugisabb és megfelelőbb a naphosszat a kanapén henyélek életmódra....

Boxert rutintalan kézbe lécci neeeeee. Első kutyának nem alkalmas, nem nyulsz bele a kellő pillanatban és önkioldó fegyverré válik(hat) ( 3ból 3 ilyet tapasztaltam az elmult 3 évben )

De a lényeg. Ha ideális esetben tudsz vele napi egy órát foglalkozni akkor inkább macskát/vadászgörényt/akváriumot....

szerk: és ha meg már most azon rágod a körmöd hogy mibe kerül etetni akkor szintén inkább akvárium. Mi lesz ha jön valami durvább benyalt betegség? Állatorvosra miből lesz pénz?

Annyit még hozzátennék hogy nem mindegy mivel eteted... Táp és táp között oltári különbségek vannak, nemcsak árban és minőségben de a koncentráltságában, tehát jobból kevesebbet kell etetni...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14810) Winner_hun válasza giigz (#14806) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az hogy ne egyen sokat? Pénztárcafüggő? Ha ilyen igényed van akkor felejtsd el a kutyát, ha történik vele valami, előjön valami fajtabetegség akkor ki fogod tudni fizetni? A kutya nem annyi hogy elvagy vele, adsz neki enni meg a kötelező oltások / féreghajtás és jónapot...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14811) Winner_hun válasza fattyu (#14809) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet átsiklottam felette de nem látom hogy írta volna hogy lakásba lenne. De ha igen akkor feleljtős.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14812) giigz válasza Winner_hun (#14810) üzenetére


giigz
veterán

Ha annyit eszik, mint egy bernáthegyi, akkor azt nem tudjuk finanszírozni. Ha annyit eszik, mint egy vizsla, akkor azt igen, és egy esetleges betegségre is marad pénz.

(#14813) stangli válasza giigz (#14806) üzenetére


stangli
senior tag

Vizslát nem ajánlom, ha napi 1-2órát tudsz rászánni, akkor inkább yorki, bolognes jobb választás volna...

(#14814) giigz


giigz
veterán

Ja akkor még annyit:

A kutya kajáltatására van pénz, egy esetleges betegségre is, abban az esetben kizáró ok, ha annyit eszik, mint 2 ember együtt, de ugye az meg már egy 70 kilós eb, ami ki van zárva. :)

Nem lakásban lenne tartva, hanem egy nagykertes házban. Mint írtam, pl. félóra foglalkozás, félóra séta, + amit anyukám foglalkozik vele.

Ti mennyit foglalkoztok a kutyátokkal? Van itt olyan akinek vizsla van? Mennyit foglalkozik vele?

(#14815) fattyu válasza giigz (#14812) üzenetére


fattyu
veterán

nemérted.
a tápból amit etetünk a most kölök versenyzőm kezdett napi 200 grammal. Ez 3 hónapos korban felkattan 450re. és nő folyamatosan 8 hónapos korig gyakrolatilag 700 gramm napi kajára. ebből a gyderek tápból.

Majd a felnőtt amit etetünk az nagyjából 400 gramm per nap.

Ugyanez egy szar minőségű tápból ( sajnos én sem tudtam mindig hogy a szar az szar ) 600gramm lenne per nap.

szóval mikor egyen mennyit?

DE egy zsák jó táp ára még mindig alatta van egy éjszakai ügyeletes orvoslátogatásnak. Bőven. Szóval ha ez szempont akkor guppik. És nem nagyzolásból meg sznobságból mondjuk.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14816) giigz válasza fattyu (#14815) üzenetére


giigz
veterán

Légyszíves ne mondjátok azt, hogy halat vegyek kutya helyett, meg azokat a kis vakarék (már bocsánat, tudom, ez csúnya volt) kutyákat, anyukámnak az élete során mindig volt kutyája, most az utóbbi 5-6 évben nem volt kutyája/kutyánk, de egyik kutya sem utált minket, mert nem foglalkoztunk volna vele. 2x boxer is volt már nálunk, nagyon szerették anyumék.

Tudtok ilyen vizslához hasonló méretű kutyákat, amik megfelelnek a feltételeimnek?

(#14817) fattyu válasza giigz (#14816) üzenetére


fattyu
veterán

labi inkább

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14818) giigz válasza fattyu (#14817) üzenetére


giigz
veterán

Ja igen, Labrador azért nem, mert a családban már van egy, Golden Retriever szintén, Ír szetter szintén, Boxert már azért nem akarunk, mert az előző előtti is olyan volt, tehát most a vizsla jöhet szóba, de az tényleg túlságosan aktív, így valami mást kellene választani, vagy semmi más alternatíva nincs ebben a kategóriában?

(#14819) stangli válasza giigz (#14818) üzenetére


stangli
senior tag

A vizsla ha nincs kifuttatva, akkor a lakásban hiperaktívnak fog tűnni. Ezt amúgy is akkor fogod megtudni, amikor csak rohangálni fog, kaparni, és csak nézed, hogy ezt miért? Azért mert tele lesz energiával...
Szóval ha nincs időd vele foglalkozni, ne a te érdekedbe, hanem a kutya érdekébe ne fogj bele, mert az lesz a vége, hogy ha nem tudod megtanulni kezelni, akkor jobbik esetben máshoz kerül, aki foglalkozik vele, rosszabbik esetben meg egy menhelyre kerül...
Azért gondolja bele, a vizsla egy vadászkutya faj, ha ezek az ösztönök nincsenek kielégítve, akkor ezek kijönnek máshogyan...

(#14820) fero02 válasza giigz (#14818) üzenetére


fero02
veterán

Berni pásztor pl jó lenne, mert eléggé lusták, viszont az alaphangon 2x annyit eszik, mint egy vizsla.

De amiket lentebb is írtál "feltételeket" (vagyis amiket biztosítani tudnál neki), én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne tarts kutyát még. :R

[ Szerkesztve ]

(#14821) fattyu válasza giigz (#14818) üzenetére


fattyu
veterán

csak csöndben említem meg hogy az udvar és a lakás között annyi a különbség hogy nem megy az agyadra az unatkozó kutya mert nem vagy ott... Egyedül ugyanis se nem mozogja le magát se nem van agyban stimulálva.

szerezz két kutyát... azok legalább egymást elfoglalják :D Persze tudom azok sokat esznek...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14822) giigz


giigz
veterán

Valami ötletet mondjatok, mi lehetne egy vizsla helyett! :R

(#14823) Bjørgersson válasza giigz (#14822) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Beagle. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14824) stangli válasza giigz (#14822) üzenetére


stangli
senior tag

Spániel :)

Beagle szökik :DDD

(#14825) lacos001 válasza giigz (#14822) üzenetére


lacos001
senior tag

Neked ő rá van szükséged !!!----->[link]
Nagy,mint 1 szekrény és mégsem igényli a sok kaját!

Viccet félretéve,nem véletlenül "oltanak" le....kicsit gondolkodjatok.

[ Szerkesztve ]

(#14826) Daffni2 válasza giigz (#14822) üzenetére


Daffni2
addikt

Öszegezhetem a véleményeket, igazából velem együtt itt senki nem tanácsolja, hogy kutyád legyen.
Most még biztosan, nem vagy erre még felkészülve semmilyen szempontból.
A vizsla egyébként sem házörző, annak végképp nem az udvaron van a helye.

"Aki ad,az nyer"

(#14827) giigz


giigz
veterán

Szerintetek mennyit kellene foglalkozni egy kutyával naponta?

(#14828) Lauda válasza giigz (#14827) üzenetére


Lauda
félisten

Szeintem ha napi egy orat foglalkozol vele, az mar igen csak jo.

[ Szerkesztve ]

(#14829) public73 válasza giigz (#14827) üzenetére


public73
aktív tag

Te elég tudományos-fantasztikus alapon fogod fel ezt a kutyatartást....
mennyit eszik?
mennyit foglalkozz vele?
mennyit szarik?
meddig él?
volt már valamilyen jószág a közeledben hosszabb időn keresztül, ami túl is élte a találkozást?

(#14830) giigz válasza Lauda (#14828) üzenetére


giigz
veterán

Annyi foglalkozás simán meglenne, de meglett mondva, hogy nekem kutya nem való.

(#14831) stangli válasza giigz (#14827) üzenetére


stangli
senior tag

Én a Jack Russelemre napi másfél két órát szoktam sétálni, futtatni nyáron, plusz a hétvégi foglalkozás 3-4órás kutyasulis foglalkozás, hét közben egy nap agility is van kb 2órás foglalkozás...

(#14832) fattyu válasza giigz (#14827) üzenetére


fattyu
veterán

Sokkot fogsz kapni. Az enyémek olyan napi 4-6 órát vannak sétáltatva bandáztatva kirándulva. A fennmaradó időben pedig velünk egy légtérben ( amikor nem dolgozunk :D )

Mondom mégegyszer. Két kutya. És máris nem kínzás mert stimulálják mozgatják lekötik egymást... Persze nem te leszel az isten, mert lesz egy minifalka meg te mint kajaadó...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14833) giigz válasza public73 (#14829) üzenetére


giigz
veterán

:D

[ Szerkesztve ]

(#14834) public73 válasza giigz (#14833) üzenetére


public73
aktív tag

természetes úton távozott? ;]

nem basztatni akarlak, de ez szerintem nem Neked való...mármint ez a kutyázás dolog...

[ Szerkesztve ]

(#14835) stangli válasza giigz (#14833) üzenetére


stangli
senior tag

ha nagyon akarsz vizslát, akkor ideiglenesen fogadj be egyet a vizsla fajtamentéstől... így megtudod, milyen ez a fajta

(#14836) giigz válasza public73 (#14834) üzenetére


giigz
veterán

De, nekem való, életem nagyrészében kutya mellett voltam, miért ne lenne nekem való?

(#14837) giigz válasza stangli (#14835) üzenetére


giigz
veterán

Nem akarok nagyon vizslát, csak a jelenlegi állás szerint az tűnik a legjobb választásnak. Jól utána fogok még nézni, és mérlegelni, de mivel semmi más fajtát nem mondtatok, ezért nincs is alternatíva. Tényleg ez a két fajta van ebben a méretben, labrador meg vizsla? :U

(#14838) public73 válasza giigz (#14836) üzenetére


public73
aktív tag

úgy, hogy Rád volt bízva, hogy tőled kap enni minden nap?
Te viszed sétálni, Te játszol vele napi szinten, ha baj van Te viszed dokihoz és Te állod az összes költségét?

(#14839) stangli válasza giigz (#14837) üzenetére


stangli
senior tag

mire használnád a kutyát?

jah most látom, hogy kertbe lesz tartva, akkor a vizsla alapból kilőve, mert alig van szőre, a kutyasuliba is látom pár óra foglalkozás után remegnek a szerencsétlenek most így télen... szóval csakis valami szőröset nézzél, vannak jó fej keverékek is... :)

[ Szerkesztve ]

(#14840) giigz válasza public73 (#14838) üzenetére


giigz
veterán

Néha tőlem kap, néha anyámtól. Ha otthon vagyok tőlem. Én viszem sétálni, ketten játszunk vele napi szinten, ha baj van ketten visszük orvoshoz, és anyám állja a költségeket.

(#14841) Bibby válasza giigz (#14818) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem van ötletem, és csodálom hogy még senki nem hozta fel.
Hagyd a csudába a vásárlást.
Menj be egy nagyobb menhelyre, és hozz el egy szép, nyugodt vérmérsékletű kutyát. Amelyik csak megtetszik.
Az aztán iszonyú hálás lesz neked, valószínű sokkal többet törődsz vele mint amihez hozzá van szokva, és talán te is rájössz hogy nem azért szeretjük a kutyát mert az xy fajta, hanem a személyisége miatt...

Ελευθερια η θανατος

(#14842) fero02 válasza giigz (#14840) üzenetére


fero02
veterán

Hány éves vagy? :U

(#14843) giigz válasza Bibby (#14841) üzenetére


giigz
veterán

"és talán te is rájössz hogy nem azért szeretjük a kutyát mert az xy fajta, hanem a személyisége miatt..."

Erre már rég rájöttem. Egyébként itt szerintem a fogalmazásmódom miatt rengeteg félreértés van ebben a kutya projektben...

fero: 19

[ Szerkesztve ]

(#14844) giigz


giigz
veterán

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Átgondolom jó alaposan a dolgot, de szerintem nem olyan vészes a helyzet, tehát abban biztos vagyok, hogy az hülyeség, hogy kutya nem való nekünk, viszont az is igaz, hogy a fogalmazás módommal félreértéseknek adtam okot...

(#14845) lacos001 válasza giigz (#14844) üzenetére


lacos001
senior tag

Foglald össze normálisan megfogalmazva.....úgy tedd fel a kérdéseidet.
Jobban jársz,ha részletesen teszed mindezt,akkor bővebb felvilágositást,tanácsot fogsz kapni.
Hidd el ha normálisan tálalod a dolgaidat,akkor rengeteg segitő szándékú mondatot fogsz olvasni,ami neked szól! ;)

Láthatod,ez előbb nem jól sikerült,máris szét lettél tépve! ;]

[ Szerkesztve ]

(#14846) Winner_hun válasza giigz (#14844) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha máshogy fogalmazol a lényeg ugyanaz marad. Mondhatod máshogy hogy kevesebbet egyen mint 2 ember, attól hogy az esetleges vele töltött időt nem írod le, vagy csak annyit írsz hogy napi szinten lenne vele foglalkozva esetleg lehetett volna jobb a helyzet de már tudjuk hogy mi a szitu, javítani a tényeken már nem lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14847) giigz válasza Winner_hun (#14846) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként, fogalmazhatom így is:

Felőlem zabálhat mint az állat, elvégre annyit szabtam meg, hogy ne egyen olyan sokat, mint egy bernáthegyi, tehát ehet annyit, mint egy boxer, vizsla, labrador, stb. Mennyit lenne vele foglalkozva? Én tudok vele naponta bő 1 órát, anyukám is ennyit, tehát sétáltatással együtt kb. 3 órát foglalkoznánk vele.

(#14848) public73 válasza giigz (#14847) üzenetére


public73
aktív tag

oké, szerintem rosszul kezdtünk neki....
mi a kérdésed pontosan?
mi mondjuk meg Neked, hogy milyen kutyát tarts otthon anyuval, ami cirka legjobb esetben elél 10-12 évig?
rendben, legyen német juhász, az nagyon hálás jószág, nem túl nagy, de nem is kicsi, okos és bátor!
egy ilyen kutyó mellett Te is felbátorodsz majd egy kicsit....
ne egyen sokat, oké!
ne adj neki csak Royal Canin-t, vagy Purina-t, abból kevés mennyiség is többet ért, mint a zsákszámra megvett "Blöki és Morzsika kedvence" táp a Penny-ből.
más biztosan majd másik kutyát ajáln (csak hogy összezavarjon!), de hát már a kutyaratás csak ilyen: mindenkinek másik fajta jön be és nem szín szerint, vagy kilóra, hanem, hogy milyen jellemű a kutyó, ki mit szeretne szabadidejében együtt csinálni a kis kedvencével.
én például imádtam kutyasuliba járni vele, tanítani mindeféle okosságra, engedelmességre, fegyelemre és őrző-védő feleadatokra.
természetesen más fajtával mindezt nem tudod elérni, viszont vannak fajták, amikkel apportozhatsz, vagy aggilityzhetsz.
ha nagy vadász vagy és természetjáró akkor természetesen jók a kopók, vagy az említett vizsla is!

(#14849) Daffni2 válasza giigz (#14847) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem felesleges, egyre rosszabb lesz.

Nemrégiben a boxer is sokat evett :D

Javaslom először alaposan nézz körbe az interneten egyes fajták tulajdonságait, táplálását,és nevelését illetően, majd miután felvértezted magad kellő tudással, és még van kérdésed szívesen segítünk itt is.

De ennyire semmi tudással, ne akarjál kutyát tartani, hidd el neked is, a kutyának is jobb lesz :R

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#14850) CsaBully válasza giigz (#14827) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Első kuty esetén egy középtermetű,sima szőrű(ha lakás,ha ház akkor hosszúszőrű) javasolnék neked(kifejletten úgy 15-20kg max) pl: erdélyi kopó(házörzőnek is kíváló)..első kutynak semmiképp ne vegyél beagle-t vagy bármilyen terriert mert tapasztalat hiányában nem fogod tudni megnevelni..inkább vmilyen simulékonyabb fajtát nézz..nem ajánlom továbbá a nyomott orrú fajtákat mert a légzési nehézségek miatt sok közülük beteges(szív,keringés,stb)..álltalánosságban kerüld az extrém kinézetű fajtákat és a szélsőségeket(leg gyorsabb,leg erőssebb, leg...),mert "ahol sok a fény ott sok az árnyék" alapon valahol valószínű vissza fog ütni a speciálisan tenyésztett fajta..(magyarul vmi egészségi vagy idegrendszeri baja szokott lenni azoknak a fajtáknak,amiket túl specifikusan tenyésztenek-beltenyésztenek)..nekem staffordshire terrierem van,van is most egy kislány akinek gazdát keresek de első kutynak nem ajánlom mert tudni kell nevelni,kezelni).

Ha kérdésed lenne szívesen segítek,vállaszolok.

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.