Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4663) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Két lemezt szeretnék kezelni raid1 módban, és usb3-as interfészen át szeretnék vele kommunikálni. Erre a célra a következő két típust néztem ki:

RAIDSONIC IB-RD3620SU3

RAIDSONIC IB-RD3662U3S

A nyilvánvaló kinézetbeli különbségen kívül van valamelyiknek előnye a másikhoz viszonyítva? Illetve van ezektől jobb ajánlat? A lényeg a megbízhatóság.

Köszönöm

(#4964) Zola007 válasza Zola007 (#4963) üzenetére


Zola007
veterán

3.5 házhoz ezt a kettőt néztem ki azóta:
RaidSonic IB-RD3620SU3 - 30 ezer
RaidSonic IB-RD3621U3 22 ezer
tudásban olyan nagy differenciát nem látok, eSATA és alumínium házzal tud többet a fenti elvileg, de észrevételt megköszönöm!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5287) King Unique válasza plus44 (#5286) üzenetére


King Unique
titán

A többlemezes, illetve azon belül a kétlemezes külső házak is általában eleve drágábbak az egylemezes típusoknál, pláne RAID funkcióval, ez nem újdonság. Itt a topikban kétlemezes és RAID kivitelben pl. az ICY BOX IB-RD3662U3S modellel van tapasztalat, de az az ára alapján nem éppen a legolcsóbb. A szintén RAID funkciós IB-RD3620SU3 modell ára valamivel kedvezőbb, a csak JBOD módot támogató IB-3620U3 pedig még olcsóbb. Vannak más gyártók kínálatában is hasonló külső házak (lásd az összefoglaló végén lévő listát), de azoknál is általában hasonlók az árak. Ha valamivel olcsóbb kell, akkor inkább pl. az eBay és társai online piacterek kínálatában lehet valamivel kedvezőbb áron hozzájutni egyes kétlemezes külső házakhoz, de ott sem minden esetben, mint a most linkelt példa is mutatja.

Ha nem létszükséglet a külső ház és a RAID mód támogatása, akkor még egy HDD dokkoló lehet opció, azok valamivel kedvezőbb áron beszerezhetők. Ilyen pl. az AXAGON ADSA-ST is, ami olcsóbb az előbbieknél. De vannak hasonló dokkolók, sőt akár még kedvezőbb áron eBay és egyéb online piacterek kínálatában is.

Alapesetben elég a külső házon, dokkolón az USB 3.0 port is, mivel a szabvány maximumát HDD alapon úgysem fogjuk túllépni. Ahhoz, illetve pl. az USB 3.1 Gen 2 szabvány sebességének kihasználásához eleve inkább SSD, pontosabban SATA SSD RAID 0 (példa), vagy PCIe NVMe SSD alapú megoldás kell (példa). Na meg értelemszerűen a gazda hardveren, azaz a gépen is USB 3.1 Gen 2 (vagy akár USB 3.2/4) portnak kell lennie, máskülönben nincs értelme az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#5551) vmilan


vmilan
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz a poszt, de on-topik, szóval remélem nem gond.
Közel fél év használat után leírom a tapasztalataimat a már meglévő RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3620SU3 külső házamról. Vannak közte megoldásra váró problémák is amikre nagyon szívesen venném a tippeket más, nálam profibb felhasználóktól. A többit csak leírom azért, hogy más esetleg tanuljon belőle, hogyha neki is fontosak az alábbi pontok, akkor esetleg mást válasszon, vagy ha nem érdekesek, akkor nyugodtan meg tudja várásolni.

Nálam a fő tárhely szerepét tölti be egy kisebb házi zenei stúdióban. 2db 10TB-os WD Red vinyó dolgozik benne Raid 1-ben a redundancia miatt. Az évek során 3-4 2.5"-es WD külső vinyón voltak az adataim szana-szét, ebben a káoszban tett rendszert ez a kis setup. Plusz nem utolsó szempont, hogy így tudom, hogy minden fixen redundánsan van tárolva, ráadásul nem manuálisan kell ezzel bíbelődni, így rengeteg időt megspórolok.
Ellenben a stúdió leghangosabb eleme sajnos, de erre később még kitérek.

Jöjjenek a számomra fontosabb pontok:

1) Hűtés
A gyári ventilátor egy rémálom. De erre készültem mielőtt megvettem, így vásároltam egy SilentiumPC Zephyr 60 típusú ventit ami félig-meddig beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Tudni kell, hogy a gyári ventivel megegyező vékonyságút találni nem igazán lehet a piacon, így aki cserére adja a fejét, annak meg kell barátkoznia azzal, hogy az új venti ki fog állni. Illetve a csatlakozóhoz is kell egy átalakító, mert a legtöbb venti 3 pines, itt pedig egy 2 pines micro csatlakozó van a nyákon.
Az új venti halkabb, papíron jobb is a CFM értéke, de nem hiszem, hogy jobban hűt, ezt később kifejtem.

alt="" title=""

alt="" title=""

alt="" title=""

2) Anyaghasználat
Ez igazából rendben van, nem full műanyag gagyi az egész, üresen is van súlya, érzésre is masszív kis darab.

3) Kialakítás
Ez az a pont ahol részemről konkrétan utálat tárgya lett ez az eszköz az elmúlt hónapok alatt.
A belső "bay"-ek kialakítása túl laza. Nagyon jópofa, hogy van egy 1mm-es dekorgumi csík az ajtóra ragasztva belülről ami elvileg puhán, rezonanciamentesen csukódik rá a vinyókra (a lenti kép bal alsó sarkában láthtó a csík), mégis van egy alap rezonanciája az egésznek, mivel a slot-ok/bay-ek (nem tudom minek nevezzem magyarul) túl lazák, minimum 1, de talán 2mm rés is van a vinyó és a sín között ami konkrétan a vinyó működési rezonanciája miatt egy idő után extra rezonanciát eredményez. Picit olyan, trafó szerű zizegést. Én ezt 1-1db papír összehajtogatásával és betuszkolásával meg tudtam oldani félig-meddig (a képen sárgával bekarikázva). Ettől függetlenül hetente 2-3x így is hallom, hogy hirtelen a semmiből elkezd rezonálni, akkor kinyitom a kis ajtót rajta, megnyomom a vinyókat egy picit és abba is marad egy időre.

alt="" title=""

Egy-egy ilyen nyomkodásnál tűnt fel, hogy baromira melegnek tűnnek így érintésre a vinyók.
Gondoltam megpróbálom megnézni, hogy hány fokosak. Ezt semmilyen programmal nem sikerült, így írtam a Raidsonic-nak, hogy legyenek kedvesek megmondani, hogy hogy férhetnék hozzá a külső rack hőmérsékleti adataihoz. Ezen a ponton nem vagyok biztos benne, hogy nem én vagyok-e a hülye, de én feltételezem, hogy valamilyen szenzornak csak kéne benne lennie ha már van rajta "AUTO" funkció a FAN CONTROL opciók között (AUTO, 1, 2 és 3 fokozatok között lehet állítani manuálisan az előlapon található gomb megnyomásával).
2 hét után válaszolt az ügyfélszolgálat annyit, hogy kérik a készülék gyári sorszámát...ezt elküldtem, majd újabb két hét múlva közölték, hogy ezekben a modellekben nincs hőmérséklet érzékelő szenzor.
Nem paraszt módon, mert feltételezem, hogy az én ismereteim hiányosak, de írtam nekik egy újabb mailt, hogy akkor mi alapján szabályozza az "AUTO" üzemmód a ventilátort amire már nem válaszoltak azóta. Jár a fekete pont részemről ezért. Ha hülyeséget kérdeztem, akkor is illene válaszolni a vásárlónak szerintem. :F

És végül a vicc, ami miatt erősen gondolkozom, hogy lecserélem a kis ketyerét.
A belső kialakítása nevetséges. Ha valaki a ventilátor cseréjére adja a fejét, akkor meglepve fogja tapasztalni, hogy az a széles, szürke IDE kábel (nem tudom, hogy az-e, de tökre úgy néz ki) szinte a 80%-át elállja a levegő útjának, a maradék 20%-on pedig a ventilátor kábele és a nyák osztozkodik.

alt="" title=""

A továbbiakban lehetséges, hogy megpróbálom a ventit újra kicserélni, ezúttal egy Noctua NF-A6X25 FLX-re ami ha minden igaz a 6cm-es kategória királya, bár ez árban is megmutatkozik. Igazából nem tudom, hogy ilyen kialakítás mellett van-e értelme erre elkölteni 5-6 ezer forintot, fog-e bármennyit is javítani a ház hűtésén.
Őszintén szólva gőzöm sincs, hogy hány fokosak lehetnek a vinyók, de a "kifelé álló" élük tapintásra nekem konkrétan forrónak tűnik. Emiatt az ajtót nyitva is hagyom, ami miatt csak még hangosabb az egész sajnos, de a vinyók épségének érdekében muszáj.

Nekem marha nagy csalódás ez a külső ház, főleg ennyi pénzért. :( Kicsit hozzátéve már vehettem volna egy Synology NAS-t amit átrakok 1 szobával arrébb aztán ott úgy hangoskodik ahogy csak akar (ha akar)...csak azzal meg az a gond, hogy nekem fizikailag kell, hogy csatlakozzon a gépemhez és külső tárhelyként jelenjen meg a vinyó, különben nem működnek a projekt fájlok. Egyszerűen nem tallózza be a Logic Pro a fájlokat, ha hálózati helyen van a projekt és a hozzátartozó fájlok (+ dimenziókkal lassabb minden). USB kábelből meg nem használhatok olyan hosszút (kb. 4-5 méter), hogy hallótávolságon kívülre vigyem a vinyót, mert akkor már dobálná el a jelet sajnos (nagyon megosztó véleményeket olvastam aktív kábel/közbeiktatott HUB témakörökben).
Kissé tanácstalan vagyok, úgyhogy ha van bárkinek bármi hozzáfűznivalója, akkor azt örömmel veszem.  :))

[ Szerkesztve ]

(#5644) King Unique válasza mikehf (#5642) üzenetére


King Unique
titán

Itt a topikban elsődlegesen az egylemezes külső házakkal van tapasztalat, a többlemezes típusokkal viszont eleve kevesebb, ami a téma összefoglaló elején is le van írva.
A 2-lemezes, RAID funkciós IB-RD3620SU3 külső házról nem olyan régen volt itt beszámoló, gondolom azt olvastad, meg az ott javasolt Akitio NT2 U31C modellt, ami a hazai boltok, webáruházak kínálatában jelenleg valóban nem található meg. A téma összefoglaló végén fel vannak tüntetve egyéb gyártók, azok kínálatában is vannak többlemezes, RAID képes külső házak, de azokkal itt a topikban nincsen konkrét tapasztalat, vagy legalábbis eddig még nem voltak itt említve.

A külső házba való (belső) HDD-k nem ennek, hanem a "Milyen merevlemezt vegyek?" topiknak a témája, az ügyben értelemszerűen ott kellene érdeklődni, előtte elolvasni az ottani téma összefoglalót, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5876) thomasvold válasza thomasvold (#5875) üzenetére


thomasvold
őstag

Néztem még ezt, de nem tűnik annyira minőséginek: RAIDSONIC IB-RD3620SU3

(#5878) King Unique válasza thomasvold (#5875) üzenetére


King Unique
titán

A 2-lemezes, RAID funkciós ICY BOX IB-RD3620SU3 külső házról korábban készült itt beszámoló, amely keretében említve lett pró és kontra egyaránt, + egy javaslat az Akitio NT2 U31C modellre mint valamivel minőségibb megoldás. A most említett 2 db OWC külső ház is az utóbbi kategória, illetve prémium termékek.

"tv mellett lesz. Tv-re és/vagy médialejátszóra lesz csatlakoztatva."
"6 és 3 TB-os lemezek lennének benne."
"Illetve ez talán megfelelőbb lenne a Type-C miatt, TB-ra nincs is szükségem"

Kezel egyáltalán a tévé és a médialejátszó, illetve az azokon futó OS 2+ TB-os külső meghajtókat illetve GPT partíciós séma szerinti lemezeket USB-n, valamint pl. JBOD módban egyszerre több meghajtót? Ha nem, akkor nyilván nem sok értelme lenne ennek az egésznek, meg ilyen célra egy kétlemezes, Thunderbolt, Type-C, stb. külső ház amúgy is overkill lehet, meg pláne hogy a legtöbb tévén és a médialejátszón rendszerint csak Type-A típusú USB 2.0 portok szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6292) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Milyen külső házat ajánlotok 2 x 10 TB HDD-nek, RAID1-ben?

Találtam kettőt, esetleg valakinek van tapasztalata az alábbiakkal? Megéri a Raidsonic a felárat, vagy nem különösebben tesz hozzá a dologhoz?

Icy Box IB-RD3620SU3 - 37k

LC-Power LC-35U3-RAID-2 - 25k

(#6293) King Unique válasza almi (#6292) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel, akkor láthatod, hogy mind az IB-RD3620SU3, mind az LC-35U3-RAID-2 volt már itt téma, előbbiről beszámoló is készült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.