Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6250) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

2023. első felében lecseréltem a Windows-os gépem egy M2 Mac Mini-re. Mivel nem tobzódik bővítési lehetőségben, így az addigi 2db 3,5"-os HDD-t - 1TB WD RED és 2TB Seagate - száműztem egy Raidsonic IcyBox IB-RD3621U3 házba, backup felhasználási céllal. A helyüket 2,5"-os SSD-k vették át egy RaidSonic IB-RD2253-U31 2,5"-os házba telepítve. Ez utóbbi tökéletesen teszi a dolgát, viszont az IcyBox IB-RD3621U3 nem hajlandó működni a MacOS-sel. Windows-os PC-n és linux-os laptoppal tesztelve tökéletes. Így sajnos meg kell válnom tőle (megy HA-ra) pedig még majdnem 1,5 év garancia is van rajt.
Mindenképp 2 lemezes 3,5"-os méretben gondolkodok, az LC-35U3-RAID-2-t néztem ki helyette. Remélem ez képes normálisan együttműködni a MacOS-sel. Vélemény, esetleg alternatíva?

Üdv. V. Körte

(#6252) King Unique válasza vadkörte (#6250) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz a külső ház Windowshoz és Linuxhoz csatlakoztatva megfelelően működik, akkor normál esetben nyilván macOS alatt is működnie kell, vagyis nem világos ez a "nem hajlandó működni a MacOS-sel", meg ilyen alapon akkor macOS-hez jóformán semmit nem lehet ajánlani, ami biztosan működni fog. :D

Ha kétlemezes, RAID funkciós külső ház kell, akkor ez az LC-35U3-RAID-2 elvileg megfelelhet célra, de konkrét tapasztalat is nincsen ezzel, max. pl. az ennél az esetnél említett modellekkel.

(#6292) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Milyen külső házat ajánlotok 2 x 10 TB HDD-nek, RAID1-ben?

Találtam kettőt, esetleg valakinek van tapasztalata az alábbiakkal? Megéri a Raidsonic a felárat, vagy nem különösebben tesz hozzá a dologhoz?

Icy Box IB-RD3620SU3 - 37k

LC-Power LC-35U3-RAID-2 - 25k

(#6293) King Unique válasza almi (#6292) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel, akkor láthatod, hogy mind az IB-RD3620SU3, mind az LC-35U3-RAID-2 volt már itt téma, előbbiről beszámoló is készült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.