Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Mr.Csizmás válasza luciferk (#200) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

appból is. amúgy szól hogy lejárt asszem + nem is enged autót addig, amíg nem érvényes van megadva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#202) radi8tor válasza luciferk (#200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Webes felületen lehet másik kártyát hozzá adni, egyszerre több kártyád is lehet és akkor ha az egyikről nem tudja hajnalban levonni próbálkozik a következővel.

⭐ Stella

(#203) luciferk válasza radi8tor (#202) üzenetére


luciferk
senior tag

Ezek szerint, ha másik bankkártyát is hozzá lehet adni akkor gondolom a már nem aktívat le is lehet törölni, hogy ne próbálkozzanak a terheléssel. Egy kicsit agájaim, vagyis rizikók is vannak a használattal kapcsolatban, pl ha beugrok a piacra vásárolni és ez idő alatt valaki meghúzza a kocsit akkor valószínű, hogy nekem kell fizetnem a költségeket.

(#204) radi8tor válasza luciferk (#203) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom pontosan hogyan rendelkezik erről az ÁSZF, de parkoló autónál nem számítasz vezetőnek, tehát nem téged terhel a felelősség. (kivéve, ha olyan helyre állsz ahol nem szabad megállni)
Másik kérdés az, hogy mekkora sérülés lett a kocsin. Szerintem a karcok miatt nem szólnak, az normális velejárója a városi közlekedésnek.

⭐ Stella

(#205) DeFranco válasza luciferk (#203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem erről van valami a gyikban, úgy emlékszem a te felelősséged (eleve hogy bizonyítod hogy akkor történt amikor nem ültél benne, és nem pl. parkoláskor húztad meg) max. fényképezni tudsz kiszálláskor.

sokan nincsenek ezzel tisztában vagy nem akarnak róla tudomást venni de elég nagy anyagi felelősség a limózás greengózás. éppen ezért én is csak akkor használom ha különösen indokolt.

[ Szerkesztve ]

(#206) radi8tor válasza DeFranco (#205) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nincs mese, le kell zárni amikor a piacra érsz, zárás után meg rögtön befoglalni. Problem solved.

⭐ Stella

(#207) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#206) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy közben elviszik :P nem kell túltolni alufóliasisakkal, legtöbb helyen be van kamerázva + bármikor lehet hívni az üfsz-t, fb csoport alapján jellemzően cascora elmegy a legtöbb kis horpadás, ha már rombolsz, akkor az tuti fizetős buli.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#208) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz azért nagy balszerencse kell (hogy lezárás után rögtön elvigyék előled).
De ha arra gondolsz lezárás után nem jelenik meg a térképen az az app hibája. Újraindítás általában megoldja. Főleg MOL Limónál vettem ezt észre, amikor lemondtam egy foglalást: nem szabadult fel az autó.

⭐ Stella

(#209) luciferk válasza radi8tor (#206) üzenetére


luciferk
senior tag

Nem rossz ötlet a lezárás és egyből foglalás combo, mert fél óra elég a vásárláshoz, ha nem elég akkor lehet hosszabbítani is a foglalást. Vajon ha az autón már vannak hórpadások, karcolások mennyi idő után javíttatja ki a szolgáltató? mert ugye használat elött mindíg le kell fényképezni valamint be kell írni a látott hibákat. Igaza van DeFrancónak sokan nincsenek tisztában azzal vagy nem akarnak tudomást venni róla, hogy elég nagy anyagi (100ezrek) felelősséggel jár a limózás vagy a greengózás, mert ha megtörténik a baj akkor jön a síránkozás na meg kapargathatja a fejét ha nincs elég pénze, hogy hogyan fizesse ki az okozott kárt.

[ Szerkesztve ]

(#210) DeFranco válasza Mr.Csizmás (#207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hiaba hivod az ugyfelszolit, elhiszem hogy akkor segitenek ha nem megy a berles lezarasa, de ha serules van akkor az 100k-tol indul.

Benne van az aszf-ben hogy serules eseten onresz 10% de minimum 100k ha pedig megnyomjak akar csak a lokost mar bukta van

szerk: kamera alatt nyomtak meg, nem volt 10m a kameratol, lezartak az ugyet azzal hogy nem latszik semmi a felvetelen szcsa.

[ Szerkesztve ]

(#211) radi8tor válasza luciferk (#209) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tapasztalatom alapján nem túl gyakran viszik karosszériáshoz, mert elég gyakori a sérülés az autókon és nem hiszem, hogy pár naposak lennének.
Meg ugye minek vigye el, ha csak enyhe sérülés, attól nem kezd rozsdásodni a kasztni.

⭐ Stella

(#212) luciferk válasza DeFranco (#210) üzenetére


luciferk
senior tag

"szerk: kamera alatt nyomtak meg, nem volt 10m a kameratol, lezartak az ugyet azzal hogy nem latszik semmi a felvetelen szcsa."

Gondolom nem kellett fizetned semmit? híszen nem te voltál a hibás.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#213) DeFranco válasza luciferk (#212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez saját autó volt.

(#214) DeFranco válasza luciferk (#212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de egyébként nagyon egyszerű, meg kell kérdezni a greengot, írni kell nekik egy emailt vagy írni a facebookon az oldalukra és megmondják hogy mi az eljárás parkolási sérülés esetén ha egyébként nincs vagy nem használható a felvétel.

tippem nekem is van.

(#215) luciferk válasza DeFranco (#214) üzenetére


luciferk
senior tag

Mi lenne a tippet?;)

(#216) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

GreenGo -40% 06.15.-én: MARGO19

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#217) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#218) luciferk


luciferk
senior tag

Most már úgy néz ki, hogy a regisztráció - jóváhagyás egész gyorsan megy, jún.13. 8:46 perckor regisztráltam, és jún.13. 10:13-perckor a greengo jóvá is hagyta a regisztrációmat vagyis másfél óra telt el a regisztráció és a jóváhagyás közt. Nem rossz...:)

(#219) radi8tor válasza luciferk (#218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet 100% online végezni vagy be kell menni valamikor személyesen is?

⭐ Stella

(#220) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#219) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#221) luciferk válasza radi8tor (#219) üzenetére


luciferk
senior tag

100% online vagyis nem kell bemenni

(#222) luciferk válasza radi8tor (#219) üzenetére


luciferk
senior tag

Csupán ennyit írtak emailen,,,,,

Kedves Ferenc!
Szerződésed aktiváltuk, jó greengózást kívánunk! Üdv, Sarolta
GreenGo csapata

(#223) radi8tor válasza luciferk (#222) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez pozitív, tavaly még amikor indult Limo nem lehetett náluk csak személyes megjelenéssel együtt regisztrálni. Rájöttek, hogy az nem túl hatékony.

⭐ Stella

(#224) Oliverda válasza radi8tor (#223) üzenetére


Oliverda
félisten

Én az első napokban regisztráltál és nem kellett bemennek sehova. A GreenGóval keverheted.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#225) luciferk


luciferk
senior tag

Ja... meg nemsokára a fenti e-mailen kívűl az alábbi e-mailt is küldték,,,,,,,,,,
Hasznos információk első greengózásodhoz
Kedves Ferenc!
Örömmel értesítünk, hogy mai napon jóváhagytuk regisztrációdat, így érvényes a GreenGoval kötött keretszerződésed! Örülünk, hogy a greengózók nagy csapatában üdvözölhetünk!
Nem megy az elindulás?
Nem tudod lezárni a bérlésed?
Nem állt át parkolásba?
Balesetet szenvedtél?
Első indulás előtt ajánljuk az applikáció Súgó menüpontját, ahol az indítás, parkolás és leállítás részleteit megismerheted.
Mi veled vagyunk: hívd a nap bármelyik órájában a technikai segítségnyújtást ezen a számon: +36 1 885 2015
A telefonszámot megtalálod az appban is a Kapcsolat menüpont alatt.
A te érdeked! Ezekre figyelj oda:
Díjcsomag
Amennyiben online kötöttél velünk szerződést, a havidíj nélküli Minimál díjcsomagot állítottuk be neked. Ehhez 80 Ft-os menetidő és 20 Ft-os parkolási percdíjak tartoznak. Ha havi 66 percnél többet mész, akkor az Alap díjcsomaggal érdemes greengóznod, ahol 990 Ft-os havidíj mellett 65 Ft a menetidő és 15 Ft a parkolási percdíj. Bármikor tudsz díjmentesen díjcsomagot váltani az applikáció Szerződéseim/Bérléseim menüpontjában.
Értékeld az autó állapotát
A bérlés kezdetekor nézd meg a GreenGot rendesen kívül-belül, és fényképezz le minden rendellenességet. A bérlés zárásakor is készíts legalább két képet a GreenGo két, átellenes sarkából, hogy látszódjon az autó mind a négy oldala. Ha elmulasztod, lehet, hogy az előző bérlő által okozott vagy a bérlésed utáni, parkolás során keletkezett kárt neked kell megtérítened.
Ellenőrizd parkolásnál és zárást követően az autó státuszát
A szélvédő mögötti kijelzőn ellenőrizd az autó státuszát parkoláskor és a bérlésed végén is, nehogy nagyobb összeget számlázzunk a sikertelen státuszváltás miatt.
Hatótáv
Az applikációban láthatod a kiválasztott autó töltöttségét és a becsült hatótávot. Ne lepődj meg, ha a műszerfal ennél kevesebbet mutat, hiszen a megtehető távolságot sok tényező befolyásolja. Tedd a váltót B fokozatba, légtérfűtés helyett próbáld ki az ülésfűtést, vagy ha nagyon spórolni akarsz az energiával, használd az Eco/Eco+ funkciót, és hozdd ki a maximumot a GreenGodból! Ne feledd, hogy a bérlésed végén - az applikáció adatai szerint - hagynod kell legalább 9%-os töltöttségi szintet az autóban, hogy biztosan eljussunk vele egy töltőoszlopig!
Figyeld a KRESZ-táblákat parkolásnál!
A bérlésed végén olyan helyen hagyd ott az autót, ahol egy hétig szabályosan parkolhat. Kerüld a rakodási területeket vagy az olyan parkolókat, ahol csak hétvégén lehet szabályosan megállni!
További bónuszperceket szerezhetsz
Ajánld a GreenGot ismerőseidnek! Az applikáció Ajánld ismerősedinekmenüpontjában találod a saját ajánló kódodat. Ha valaki a kódodat megadva sikeresen regisztrál, akkor neked is és az ajánlottadnak is 2019 június végéig 30-30 bónuszpercet írunk jóvá.
Használd fel a bónuszperceidet
Figyelj rá, hogy a bónuszperceidet nem automatikusan használod fel, hanem a bérlésed végén neked kell beállítanod a csúszkával!
Védjük együtt környezetünk!
Próbáld ki bátran a sebességváltó B fokozatát:rakd D-be és húzd hátra a váltókart. Ilyenkor, ha felengeded a lábad a gázról, a "motorfék" bekapcsol, és az autó erősen lassulni fog - a féklámpa ég ilyenkor. Az így nyert energia visszatöltődik az akkumulátorba, így kevesebb áramot fogyasztasz az utadon és véded a környezetet.
Egyenleg
A 4.900 Ft-os regisztrációs díjat egyenlegként írjuk jóvá, amit a következő 3 hónapban tudsz felhasználni
Az applikációban van lehetőség egyenlegfeltöltésre, amihez kedvezmények is társulnak, részletekért tekintsd meg az applikáció Egyenlegem menüpontját
Foglalás
Ha kiválasztottál egy autót az applikációban, a baloldali óraikonra kattintva az első 30 percre díjmentesen le tudod foglalni. Ha ennél tovább szeretnéd foglalni, akkor a parkolási tarifáddal megegyező percdíjért tudod ezt megtenni. Figyelj rá, hogyha a foglalásod után végül mégsem indítod el a bérlést, akkor 4 órára felfüggesztjük a foglalási funkciódat. Bérelni továbbra is tudsz, csak a foglalás nem lesz elérhető erre az időre.
Radar Funkció
Az applikáció térkép nézetében a céltábla ikonra kattintva érheted el a radar funkciót, amivel be tudod állítani, hogy egy adott időszakban, adott környéken jelezzen neked az applikáció, ha elérhető autó jelenik meg.
Kövesd facebook oldalunkat, hogy elsők között értesülj mindenről, ami a GreenGo háza táján történik, illetve csatlakozz a GreenGo-val csapatom! nevű önszerveződő facebook csoporthoz, ahol tapasztalatot cserélhetsz a többi greengózóval!
Ha bármilyen kérdésed, problémád, ötleted van a szolgáltatásunkkal kapcsolatban, írj nekünk az ugyfelszolgalat@greengo.hucímre.
Köszönettel,
GreenGo csapata
Enyém. Tiéd. Miénk.

(#226) radi8tor válasza Oliverda (#224) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, GreenGo-ról írtam hogy náluk anno be kellett menni de már náluk is lehet online intézni a teljes procedúrát.

⭐ Stella

(#227) Oliverda válasza radi8tor (#226) üzenetére


Oliverda
félisten

Ok, elsőre kétértelműnek tűnt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#228) luciferk


luciferk
senior tag

A greengo app frissítése óta az üzeneteket nem lehet megnézni mert 1/2 óra múlva is csak azt írja, hogy kérem várjon.... a térképre sem lehet visszalépni csak a mobil újraindítása után, ti tapasztalatok hasonlót?

(#229) Keem1 válasza luciferk (#228) üzenetére


Keem1
addikt

Jott már rá frissítés

(#230) luciferk válasza Keem1 (#229) üzenetére


luciferk
senior tag

Szia, tudom, hogy jött rá frissítés, hiszen írtam, hogy frissítés után tapasztaltam a fenti hibát, most néztem, ugyan az a hiba áll fent most is mint amit a fentebbi hibáról írtam. Verzió szám: 2.1.1007
Honor 8 mobilon használom.

(#231) Keem1 válasza luciferk (#230) üzenetére


Keem1
addikt

De erre jött, a hibára.
[link]
ÚJDONSÁGOK
- GreenGoval a reptérre - keresd a reptér melletti transzfer parkolónkat és most nyáron extra költség nélkül mehetsz a Liszt Ferenc reptérre
- Már töltheted is a GreenGokat bónuszpercekért! Keresd a töltőinket a 7. kerületben és a reptéri transzfer parkolónkban
- Hibajavítás: az inbox és a Profilom menük elérhetetlenek voltak

Nálam is hibás volt, nem nyitotta meg az üzeneteket, már megnyitja. Tedd fel a mai frissítést (2.1.1012)

[ Szerkesztve ]

(#232) luciferk válasza Keem1 (#231) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi, a 17-kei frissítés valóban megoldotta a problémát.

(#233) luciferk


luciferk
senior tag

Nemrég jött e-mailt a greengótól..............

GreenGo bérlés mai nap folyamán még egyszerűbbé és gyorsabbá válik! 🚀
Találtunk más biztonsági megoldást, ezért mostantól nem raboljuk az idődet: csak kinyitod a GreenGot, kiveszed a kulcsot és már suhanhatsz is, nem kell a PIN kódot bepötyögnöd a GreenGokban.
Az átállás a mai nap folyamán történik meg, így ne lepődj meg, ha még lesz olyan kocsi, ami kéri a PIN kódodat.
Folyamatosan fogjuk kiszerelni a GreenGokban a kézifék alatti gombokat, így egy kis ideig még velünk utaznak.
Hát mit mondjak, alakul a szolgáltatás pozitív irányba.:)

(#234) Oliverda válasza luciferk (#233) üzenetére


Oliverda
félisten

Méghogy felesleges a verseny...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#235) Mr.Csizmás válasza luciferk (#233) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a töltőiket - mivel kiépítés alatt van - imho tervezhetnék a naplózás alapján, mik a frekventált helyek, és azok környékére. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#236) radi8tor válasza Oliverda (#234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is pont ez jutott eszembe, de azért kellett GG-nak 1 év a felismerésre.

⭐ Stella

(#237) qnadam válasza radi8tor (#236) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg nem úgy tehetik le a töltőiket, hogy csak ráböknek a térképre :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#238) radi8tor válasza qnadam (#237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem erre reflektáltam, hanem arra hogy Limónál nincs PIN-el bajlódás minden egyes gyújtás rádásánál. Green Go is most végre kivezeti ezt a felesleges mozdulatot.

⭐ Stella

(#239) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#238) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ellenben a GG-nél pause már a távirányítóval lezárásnál automatikusan megy, nem kell telefont szöszörézni, várni a kapcsolatra, stb. tehát nem a szerver utasítja az autót, hanem fordítva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#240) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Limónál sem kell semmit nyomni ha megállsz vele a parkolóban. Csak akkor kell rábökni az appban az ikonra ha be akarod fejezni a bérlést - igaz ez egy kicsit félreérthetően van leírva az appban. Sosem nyomkodom Limo appot ha parkolok. Kézifék, ajtók bezárnak, ennyi.

⭐ Stella

(#241) qnadam válasza radi8tor (#238) üzenetére


qnadam
veterán

szomszéd hsz-re akartam volna írni :B
nem vagyok rutinos greengozó, gyakorlatilag arra használom, ha belvárosba kell mennem egész napra, de van cuccom is, akkor bemegyek sajáttal zónahatárig, és onnan gg, de a pin rettentő nyűgös volt nekem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#242) luciferk válasza Keem1 (#231) üzenetére


luciferk
senior tag

Nyomtatják a greengósok az app frissítést, 1 órája azt írta az app, hogy elavult az alkalmazás és frissítsek. 2.1.1015 lett az új verzió

(#243) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

GGMUZEJ19

guess what :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#244) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#243) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáltam múlt héten beírni mert láttam a kódot muzej.hu-n de akkor azt írta lejárt.

⭐ Stella

(#245) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#244) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most engedte, utána posztoltam ki.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#246) luciferk


luciferk
senior tag

A greengo app beállításokon belül a ki-be kapcsolható "forgalom megjelenítése " alatt vajon mit értenek? Én nem látok semmi változást ki be kapcsolásakkor.
A fentebb írt legújabb verzió helyesen 2.2.1015

(#247) luciferk válasza luciferk (#246) üzenetére


luciferk
senior tag

Na mi van srácok, hülye volt a kérdés vagy ti sem tudjátok a fentire a választ?:)

(#248) radi8tor válasza luciferk (#247) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a topikot jó, ha 10-en olvassák...

Van Facebookod? Akkor az ilyet legjobb lenne Green Go ügyfélszolgálatnak feltenni.

⭐ Stella

(#249) Mr.Csizmás válasza luciferk (#246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha torlódás van, látszik a térképen. csúcsidőben nézz rá frekventált helyekre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#250) luciferk válasza radi8tor (#248) üzenetére


luciferk
senior tag

Megkérdeztem és ezt írták....
Kedves Ferenc, elvileg az aktualis forgalmat kene mutatnia:) írtam, hogy nem mutatja, válaszuk.....Akkor valoszinuleg egy bug lesz, a kovetkezo frissitessel remeljuk elmulik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.