Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) deicide válasza Flashcash (#850) üzenetére


deicide
veterán

de ha nem abban lakik, hanem van saját lakása? akkor fizetnie kellene mindkettő után?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#852) brownus válasza Flashcash (#850) üzenetére


brownus
veterán

ő az örökölt ingatlan utáni adót mondja, ami a ház értékének 20%-a!!!

(#853) Flashcash válasza szesa (#848) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy alapvetően korrupt országban ahol az elmúlt 16 évben egyre csak romlott a helyzet ilyen szempontból, majd varázsütésre ez meg fog változni?
Önkormányzati költségcsökkentés? Az önkormányzatok kiskirályságként működnek, régiók nem lesznek, hogy veszed rá őket hogy kevesebb pénzzel is beérjék. Hiszen azt sem tudnád elérni hogy Budapesten összevonjanak néhány kerületet a huszonakárhányból.

(#854) Flashcash válasza deicide (#851) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Attól függ mit találnak majd ki, mi alapján kell fizetni az ingatlanadót.
Ha lesz egy értékhatár pl. 20millió FT akkor attól függően kell fizetnie. pl. ha mindkét ingatlan többet ér akkor mindkettő után fizet.

Ha nm alapú fix összeg lesz akkor is.

(#855) Flashcash válasza brownus (#852) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Majd jön Ibolya és eltörlik az örökösödési illetéket. Ami szerintem is egy hülyeség.

(#856) faster válasza lenox (#827) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem ne lehessen leírni a TB és egyéb befizetésekből ezt az ingatlanadót. A minimálbéren egészen minimális az adóhányad, és ezért a vállakozók nagy része használja adóelkerülésre.

(#857) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Egy változat az ingatlanadóra:

15 millió FT érték feletti ingatlanra az ingatlan értékének 2-3%-a (?) az adó évente.

Az ingatlan értékbecslését központilag kellene végezni úgy hogy egy adott területre pl. V. kerület XYZ részén az ingatlanok értéke átlagosan X százezerFT/négyzetméter. Földszint/emelet, telekméret stb. %-os. értékmódosítókat be lehet építeni.
Ezután automatikusan az alaprajz és a terület alapján kiszámítható az érték. Talán így csökkenthetőek a visszaélések az ingatlan értékének kiszámításakor mert az alaprajz-terület fix ellenőrizhető, az egyes területek nm. árait is központilag határozzák meg amit pl. egy weboldalon közzétesznek. Így egyesével pl. a Rózsadombon nehéz egy 100millás ingatlant 19 milliósnak beadni.

-Ha a tulajdonos adózik akkor a személyi jövedelemadó befizetéseivel valamilyen mértékben csökkenthesse az ingatlanadó mértékét. (Jelenleg 200bruttó esetén a személyi jövedelemadó 48750FT havonta, tehát ez nem a TB járulék nem a nyugdíjjárulék ez a személyi jövedelemadó.)
-Ha a tulajdonos nyugdíjas akkor meg kell határozni hogy az államtól kapott nyugdíjával milyen mértékben csökkentheti az ingatlanadót.
-Ha a tulaj munkanélküli segélyt kap éppen ne kelljen az adott hónapokra fizetnie.
-Aki pedig nem adózik/nincs bejelentve/minimálbéren van az pedig fizessen.

Kérdés mennyire lehet ezt is kijátszani? :) Furmányos országban legyenek furmányosak az adók is. :)

[Szerkesztve]

(#858) scang válasza Flashcash (#857) üzenetére


scang
senior tag

veled mi van odi :F
meg vagy hibbanva :(

fizesd vazze az ingatlanadót...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#859) scang válasza scang (#858) üzenetére


scang
senior tag

kicsit gondolkodni...

legyen az adó az általad említett 2-3 %
15 millánál ez évente 300 ezer ft.----2%-nál
havi 25ezer

szerinted ezt mo-n mennyien engedhetik meg maguknak
lakás, autóhitel melett meg főleg

inkább arra kellene törekedni, hogy a meglévő adórendszert finomítsák, javítgassák


Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#860) Flashcash válasza scang (#858) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Elmondom neked a fenti szöveg virágnyelven azt írja le hogy az a sok kicse**ett ingyenélő aki semmilyen járulékot és adót nem fizet miközben a töb tíz millás házában vidáman él esetleg fizessen be valamit az államkasszába.

Azt jelenti hogy aki befizeti az adót állambácsinak az végre egyszer valamiben előnyben legyen egy ingyenélővel szemben.

(#861) Flashcash válasza scang (#859) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Olvass ember ha te adózol és van havi 30-50ezerFT személyi jövedelemadód amit amúgyis befizetsz az államnak, és ezzel vagy ennek egy bizonyos %-ával ezt az adót csökkentheted akkor nem kell fizetned semmit vagy csak jóval kevesebbet.

Előbb olvasd el mit írtam meg próbáld felfogni utánna lökd a reakciókat.

(#862) deicide válasza Flashcash (#861) üzenetére


deicide
veterán

én jövőre tervezem egy kb 18milliós ház vásárlását, amire 9 millió hitelt próbálok majd felvenni, a hitel havonta lesz kb 120k, 10évre, szerinted mennyire lehetetlenülnék el, ha a 2-3%-át még pluszban be kellene fizetnem? :D Merthogy nincs havi 30-50ft szja-m, amiből levonható...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#863) scang válasza Flashcash (#860) üzenetére


scang
senior tag

nem szükséges a virágnyelv
összességében hülyeségnemk tartom, mert rengeteg embert szivatna meg
azokat főleg akik eddig is adóztak rendesen, most kapnának még egy adagot
jah, nem mindenki keres havi 200k-t

Elmondom neked a fenti szöveg virágnyelven azt írja le hogy az a sok kicse**ett ingyenélő aki semmilyen járulékot és adót nem fizet miközben a töb tíz millás házában vidáman él esetleg fizessen be valamit az államkasszába.

ez egy kész gyöngyszem

de minek ingatlanadó a neve?
és miért mindenkitől?
legyen mondjuk az a minimálra bejelentett személy, aki több tízmillás házban él és nem fizetr semmit, vagy munkanélküli...
de ez sem igazán helytálló

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#864) ollie válasza Zenty (#779) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyisd ki a szemed, nyugaton még többet nyúlnak le a politikusok, és még nagyobb átverések vannak (elég csak Bush iraki háborújára gondolni).

***

(#865) fokukac válasza Kalandor (#838) üzenetére


fokukac
nagyúr


''így lenézni ezt a 800e embert (gyk hogy ők is eltartottak, nem csinálnak semmit)''

ez nem lenézés; pusztán ténykérdés, hogy ők az államtól kapják a fizetésüket, amelyből az állam szed vissza adót; az egész tehát amolyan ''egyik zsebből átrakom a másikba'' című kategória a költségvetés szempontjából.

ez nem azt jelenti, hogy ők nem dolgoznak, egy szóval nem mondtam ilyet.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#866) Flashcash válasza deicide (#862) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Magyarul 150 bruttó alatt vagy de a 9 millás hitel fizethető.
Tegyük fel van 130bruttód. SZJA 23550 havonta.
Legyen mondjuk 90%-ban csökkenthető vele az ingatlanadó vegyük 2%-al ami éves szinten 360000FT.
360000FT-(12*0,9*23550)=105660/12= 8805FT/hó

(#867) dabadab válasza deicide (#862) üzenetére


dabadab
titán

Hat, akkor pont te lennel a celcsoportja ennek az intezkedesnek. Ugyanis ha van legalabb tisztan havi 120k-d, viszont az SZJA-d 30 alatt van, akkor eleg nyilvanvaloan megkerulod az adozast.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#868) Flashcash válasza scang (#863) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Amíg nem érted miről van szó minek írsz? Miért azt szivatja akinek van adója. A fenti példával egy 160000bruttó jövedelemmel dolgozó ember kb. 18milliós ingatlanig nem fizetne semmit.

Ja megszivat sok embert főleg a 15 millánál drágább helyeken élő minimálbérre bejelentetteket, meg a nem adózókat.

(#869) scang válasza Flashcash (#866) üzenetére


scang
senior tag

és mindezt egy becsületesen adózótól azért, hogy megfogjuk a csalókat valahogy

és mi van, ha gyerekek után igényelhetne vissza az adóból, vagy a lakás után vagy sulinet vagy a fax tudja
ezeknek lőttek? :F

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#870) ollie válasza #47053824 (#799) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hogy ő. Én 2002-ben jöttem vissza külföldről Magyarországra. Kb fél évig kerestem állást, de találtam olyat, ahol teljesen bejelentettek. Addig is több állásajánlatott visszautasítottam, ahol nem akartak teljesen bejelenteni. Én inkább éhezem, de nem fogok adót csalni.

***

(#871) szesa


szesa
senior tag

Ez az ingatlan ertekbesorolas teruleti elhelyzkedes szerint sajnos nem allja meg a helyet.
Az ingatlanokat egyesevel kell vegignezni es megallpitani hogy mennyit erhet.
Nalunk (ii.ker) pont egy olyan utcaban lakunk ahol a blikk szerint ket vagy harom eve a legmagasabb volt az inkagtalnaar bpen, kb egymillio forint /nm, a 20mrel arebb csak olyan regi haz van ami kb 250.000 Ft/nm aron mehet, itt milyen ertelme lenne egy atlagmegallpitasnak? az hogy akinek luxusingatlana van az kevesebbet adozik mint a valos erteke, akinek meg szerenyebb az meg tobbet fizetne mint amennyit er.
Ezeket sajnos csak egyenkent sot laksaonkent kell felbecsultetni nem lehet atlagolni.
ha pedig tenyleg ilyen drasztikus lesz ez az ado hogy az ingatlan ertekene x%-a (x egész szám) akkor az brutalisan nagy adoteher lenne, meg akkor is ha kompenzalnak de en kb egy evben nem fizetek ennyi adot mint az ingatlanom erteke utan kene. Durva lenne mert nem tudtam kifizetni a sajat lakasom ingatlanadojat. Mellesleg mar ugye befizettem az adot miutan ugye megvettemtettem a lakast...mostmeg ez is olyan lesz mint az autpalya. Megepitik az en ado forintjaimbol, majd utana fizethetek ha hasznalni akarom. Ez kigazdalkodhatatlan osszeg lenne. Nem realis az elgondolas.

Ugy tudom tolunk nyugatabbra van ahol forditva mukodik a dolog, eloszor bemutatod hogy van jovedelmed, adozol rendesen, es utana epitkezhetsz vagy vehetsz lakast, nem ugy hogy akkor mibol is van ez?

Az en esetemben 750.000 Ft lenne ez az ado, egy evben nem adozok ennyit osszesen de, de a jovedelmem se sokkal tobb. Az ok hogy lenne ami csokkentheti ezt az adot, de ha meg 300.000 Ft lenne azis qrva sok pont az a penz amit jelenelg egy evben kb felre tudok tenni, arra hogy idovel legyen sajat eletem, mert most apamekkal lakok egyutt akik 30evig dolgoztak hogy meglegyen a lakasuk, es 15 evig fizettek a reszleteket. Most meg kozolnek velunk hogy fizessenek. Ez egy blodseg. Ezzel megint halalra szivatnak az atlagpolgarokat, a milkosok meg kibujnanak alola.
Egy ingatlan annyit er amennyiert el tudjak adni nem amennyiert becsultetik, mert felnoymhatjak az en ingatalnomat 400.000 ezres nm-arra csak a kutya se vennek meg annyiert.

-

(#872) scang válasza dabadab (#867) üzenetére


scang
senior tag

Hat, akkor pont te lennel a celcsoportja ennek az intezkedesnek. Ugyanis ha van legalabb tisztan havi 120k-d, viszont az SZJA-d 30 alatt van, akkor eleg nyilvanvaloan megkerulod az adozast.

miért is :F

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#873) Integra válasza scang (#869) üzenetére


Integra
titán

elkezdheted feljelentgetni a haverjaidat meg ismerőseidet akik nem fizetnek adót, számlát vásárolnak etc...
ha azt is megadod az apehnak hogy pontosan mely számlákat vizsgálják, az a tuti, erre ugranak.
hajrá!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#874) scang válasza Flashcash (#868) üzenetére


scang
senior tag

fejezd már be ezt a nemértem dumát :(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#875) Flashcash válasza scang (#869) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Sulinetnek idéntől lőttek, gyerek után járót asszem megszüntették.
A lakáshitel után történő visszaigénylésnél meg ne adódjon össze a kettő.

(#876) mahatma válasza Flashcash (#866) üzenetére


mahatma
aktív tag

ha szigorúan vesszük, 130e bruttónak az SZJA-ja, 15.000,-Ft kb., ha idevesszük az adójóváírást még.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#877) scang válasza Integra (#873) üzenetére


scang
senior tag

nem vagyok spicli ;]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#878) ollie válasza #47053824 (#811) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A másik fel meg, hogy sok embernek nincs saját lakása, akkor nem is lehet rá ingatlanadót kivetni. A bejelentett lakhely alapján meg abszurd lenne, hiszen ha te mondjuk bérelsz lakást, mert nem tudsz venni, akkor miért te fizess adót utána a tulaj helyett, akinek valszeg több lakása is van.

***

(#879) szesa válasza Integra (#873) üzenetére


szesa
senior tag

a szamlavasarlok nagy resze elment evazni, csakmost hogy megemelik es baszogatjak oket megint feketezni fognak

[Szerkesztve]

-

(#880) Flashcash válasza mahatma (#876) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az adót befizeted az állambácsi dolga hogy mennyi jóváírást ad, hiszen ez nem biztos hogy örökké így marad, ezért szerintem maradhat az eredeti összeg.

(#881) deicide válasza scang (#863) üzenetére


deicide
veterán

arról nem beszélve, hogy a papíron minimálbéres dolgozó nem jókedvéből van annyira bejelentve, hanem eszi-nem eszi, nem kap mást...és ha már itt tartunk, aki rendesen be van jelentve, az rendes nyugdíjat fog kapni, ha megéri, én meg, ha megérem, mit fogok kapni?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#882) scang válasza Flashcash (#875) üzenetére


scang
senior tag

rendben
ugysem tudunk kiegyezni
szerintem ez nem oldja meg az adóelkerülők, minimálbéresek adóztatását
mármint az ingatlanadó
ez tökéletesen arra lesz jó, hogy még egy adagot lehúzzanak rólunk

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#883) dabadab válasza scang (#872) üzenetére


dabadab
titán

Hat, havi 120k nettohoz ugy saccperkabe 100k SZJA jar, azt legalisan nem igen lehet lefaragni 30k ala. Ha meg ehhez meg azt is hozzavesszuk, hogy ha az embernek van 10 evre havi 120k-s torlesztoreszlete, akkor valoszinuleg a nettoja ennel azert magasabb, akkor meg plane nem jonnek ki a szamok.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#884) faster válasza deicide (#881) üzenetére


faster
nagyúr

Az adófizetés nem opcionális dolog, hogy az majd kap nyugdíjjat, aki fizet, aki meg minimálbérezik, az bezzeg nem. Ez nem érv, ez egy következmény, ami, úgy látszik, nagyon sokakat nem érdekel.

[Szerkesztve]

(#885) deicide válasza dabadab (#867) üzenetére


deicide
veterán

én minimálbéren vagyok, de az adózást effektive nem én kerülöm el, hanem a munkaadóm, mert nem én kértem, hogy ne jelentsenek be a nettó xxxxxxft fizetésemnek megfelelő bruttóra.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#886) fokukac válasza scang (#872) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért, mert havi 202.000 Ft bruttónak havi 120.210 Ft a nettója, és a 81.790 Ft levonásból 49.470 Ft az SZJA, és 32.320 Ft a járulék.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#887) scang válasza dabadab (#883) üzenetére


scang
senior tag

jah,
én bruttónak vettem a 120-at
120 nettónál kb 45 az szja
és ennek 190 a bruttója

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#888) deicide válasza faster (#884) üzenetére


deicide
veterán

persze, én is kapok, csak nem annyit, mintha rendesen be lennék jelentve, előttem van szüleim példája, Édesanyám 38évig volt 1 helyen (MÁV) és végig megvolt a bejelentett bére, kap 90k körüli nyugdíjat, Édesapám egy osztrák-magyar vegyesnél volt, minimálon, kézbe 2x annyit kapott, mint Édesanyám, a nyugdíja meg azért csak 30k-val kevesebb, mert a Videotonnál is lehúzott régebben 15 évet.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#889) dabadab válasza deicide (#885) üzenetére


dabadab
titán

Helyben vagyunk: nem fizetsz SZJA-t (es TB-t es nyugdijat), helyette fizetnel ingatlanadot. Azt meg mar neked kellene lerendezned a munkaadoddal, hogy ezt vhogy kompenzalja.

DRM is theft

(#890) Integra válasza scang (#877) üzenetére


Integra
titán

na látod
az usa-ban kíméletlenül feljelenti az egyik a másikat ha az nem tartja be a játékszabályokat. és teljesen jogosan. itthon népsport csalni.
akkor most mi van? érted, semmi sehogy se lesz jó itt soha, mindig mindenkor mindenki csak azt nézi mi a rossz. elismeri mindenki hogy változás kell, de mindenki csak a másikra mutogat a végén.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#891) Notes válasza deicide (#881) üzenetére


Notes
senior tag

Szerintem az, hogy most mennyi nyugdíjjárulékot fizetsz köszönő viszonyban sem lesz azzal a nyugdíjjal amit 50 év múlva kapni fogsz. Én csak arra számítok amit magamnak összeszedek addigra. Ha ez a nyomoronc állam még visszajuttat valamennyit abból a sarcból amit most kivetnek rám azt bónusznak fogom majd fel.

Romanes eunt domus!

(#892) Flashcash válasza scang (#882) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Ingatlanadó szinte biztos hogy lesz ez tény.
-Az hogy egy adófizető csökkentheti ezt az adót az SZJA-val az nem biztos hogy lesz.
-Alsó értékhatár nem biztos hogy lesz.
-Akkor miről vitatkozunk? Arról hogy hogyan lehetne igazságosabbát tenni.

-Persze én értem hogy az a legegyszerűbb hogy ne fizessünk +adót, nekem is tetszene, csak az ország helyzete szerint nem ez fog következni, mindenképpen még egy adagot le fognak rólad húzni. A kérdés az hogy az új adó kikerülhető lesz-e pl. egy újgazdagnak, esetleg csak megint az adófizetőkre vonatkozzon mint eddig szinte minden?

Szerinted? :)

(#893) lenox válasza deicide (#847) üzenetére


lenox
veterán

Na varjal, lehet felreertettem valamit, de szerintem a dupla jarulek csak annyit jelent, hogy ha tarsasagod van (bt, kft. stb.), akkor legalabb 2 faszi jarulekat kell fizetned. De ha 5 alkalmazottad van, akkor nem kell 10-et, hiszen az 5 az megvan legalabb 2. Szal ez csak az egyszemelyes tarsasagokat erinti.

(#894) scang válasza dabadab (#889) üzenetére


scang
senior tag

Azt meg mar neked kellene lerendezned a munkaadoddal, hogy ezt vhogy kompenzalja.

lol


mivel?
egy seggberúgással?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#895) Integra válasza szesa (#879) üzenetére


Integra
titán

aki eddig számlavásárló volt az ezután is az lesz, tök mindegy mi van. ezeknek elkell törni a kezüket és kegyetlenül megbüntetni őket milliós összegre

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#896) scang válasza Integra (#890) üzenetére


scang
senior tag

jóvanna

megyek megkérdezem a szomszédot mennyit keres aztán irány az apeh
pusztúljon a férgese ;]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#897) scang válasza Flashcash (#892) üzenetére


scang
senior tag

A kérdés az hogy az új adó kikerülhető lesz-e pl. egy újgazdagnak, esetleg csak megint az adófizetőkre vonatkozzon mint eddig szinte minden?

Szerinted?


attól tartok, és szerintem ez a reálisabb, hogy az előbbi :(


lsd.
luxusadó :DDD

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#898) Integra válasza scang (#896) üzenetére


Integra
titán

érdekes dolog ez itthon amúgy is.
amikor fmcg cégeztem, akkor láttam ügyfeleknél, hogy általábban azokat jelentették fel anonim, akiknek jól ment mert dolgoztak keményen és mindig egy olyan konkurencia jelentette fel őket, akik vergődtek és épp mentek tönkre.
vicces volt látni amikor már rutinból kapták az orrom előtt elő a papírokat az ellenőrzésre mert épp én is ott voltam. de már az ellenőrök is úgy jöttek, hogy bejelentés érkezett, röhögtek, kaptak egy kávét, megnézték és már mentek is tovább..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#899) scang válasza Integra (#895) üzenetére


scang
senior tag

aki eddig számlavásárló volt az ezután is az lesz, tök mindegy mi van. ezeknek elkell törni a kezüket és kegyetlenül megbüntetni őket milliós összegre


evvel egyetértek

és erre nem jó az ingatlanadó, mert pl. amíg ő máshonnan összecsalja azt a havi mondjuk 15-20k-t vagy még többet, én mint alkalmazott honnan a fenéből szedjem össze

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#900) lenox válasza deicide (#849) üzenetére


lenox
veterán

Miert ne? Miert kell adot fizetni, amikor az adozott penzembol kajat veszek?

De kulonben, ha annyira indoklas kell, akkor asszem ez egy sved megkozelites:

Az ingatlan penzt termel (pl. ha kiadod, akkor egyertelmu, ha te laksz benne, akkor neked keletkezik kvazi jovedelmed, hiszen ha nem a sajatodban laknal, akkor fizetnel erte, na pont ennyi jovedelmet termel neked). Az ingatlanado ennek a jovedelemnek az adoja. Ha annyira bena vagy, hogy ki se adod, es nem is laksz benne, az az allamot (vagyis a tobbieket) hidegen hagyja, ok akkor is beszedik ezutan a termelodo jovedelem utan az adot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.