Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) juliabrilke válasza Cyrin (#1194) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért kell takarékosság, akkor nincs 40 év. Panelt soha nem mernék venni...
Ahol most lakok > Félpanel 6000 kozoskoltség, futés készenléti 5000 nyáron!!! Télen tobb.

Inkább tégla vgy kertes. Albérletre mennyi kp megy el egy évben? Azt lehet borlesztésre fordítani....

(#1203) adalbert1 válasza tkazmer (#1200) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért ezek az eszközök mind plusz pénzbe kerülnek, persze akinek családi házra van pénze, annak erre is kellene hogy legyen...
Otthon nem olyan nagy szerencsére a kertünk, hogy ilyenekre legyen szükség (kb. 100 négyzetméter), locsolás egyszerűen szivattyúval, fűnyírás sima fűnyíróval, hólapátolás csak a járdáról és kocsibejáróról kézzel...
Viszont itt pesten nagyon rühellem az albérletet, első saját lakásom is valószínűleg nem családi ház lesz sajnos, de az egyéni végcélom nekem is az...

(#1204) Cyrin válasza juliabrilke (#1201) üzenetére


Cyrin
addikt

Albérletre nem megy el semmi, saját panel van, csak 2 szobás, és több szoba kell.

Még egy lehetőség: megtartani a mostanit, kiadni, és venni egy 4 szobásat mellé.

Ekkor viszont semmi lóvé nem marad, sőt egy kis hitel is kell a felújításhoz.

(#1205) tkazmer válasza adalbert1 (#1203) üzenetére


tkazmer
addikt

persze akinek családi házra van pénze, annak erre is kellene hogy legyen...
azért ez nem törvényszerű, pláne ha valaki a családi házat is hitelből vette/építtette. de igazából én úgy tartom, hogy egy embernek arra van pénze, amire szeretné hogy legyen (természetesen a szélsőségektől essünk el, minimálbérből senki nem tudja megvenni a general motorst), legfeljebb idő kérdése a dolog.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1206) Tüzi

A nemzetközi helyzet... egyre csak fokozódik...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1207) adalbert1 válasza tkazmer (#1205) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért én hitelből nem állnék neki építkezni (mármint jelentősebből, ha az egész költségnek csak 10-20 százaléka, akkor oké), ugyanis az építkezés tipikusan az a műfaj, ahol könnyű rosszul kalkulálni az árral, plusz mindig felmerülnek ilyen-olyan plusz költségek, na meg addig lakni is kell valahol.
Ez az arra van pénze amire szeretné hogy legyen azért Mo.-on sajnos szerintem elég necces, az akaraterőnek, szorgalomnak, tehetségnek kell a lehetőségekkel találkoznia...
Mondjuk hosszú távú terveket ettől még lehet gyártani, csak minél hosszabb távra tervezel annál könnyebben borul az egész.

(#1208) lajafix válasza Cyrin (#1197) üzenetére


lajafix
addikt

az értéknövekedés (ami lehet szimpla ártartás is ha a panel ára megy lefele) ezt kompenzálja. Szigorúan szvsz. :)

Rock'n Roll

(#1209) juliabrilke válasza Cyrin (#1204) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát igen. Nekem nincs még 2 szobás se és segítséget se fogok rá kapni. De úgy vagyok vele, hogy nem veszek egy 2 szobás panelt csak ezért, hogy lakhassak valahol, mert ha nő a családi létszám, akkor meg gond lesz, mert el kell adni.

(#1210) lajafix válasza WN31RD (#1198) üzenetére


lajafix
addikt

igen ez csak 1 szoba, ami szvsz fiatal párnak elég.
A 2/3 jövedelmét senki nem költi lakásra, a maradékból még magát sem tudná eltartani nemhogy a családját.

nagyon jó ez a link(benne van az árban a rezsi is, legalábbis amibe belenéztem, micsoda szemléletbeli különbség!), én csak gugli 3 találatát raktam be. Ja az is lényeges hogy kb milyen fizetésből gazdálkodnak Svájcban.
Évi 43K CHFből nettó már havi 1200 CHF díjú lakást lehet kényelmesen bérelni, úgy hogy egyharmad megy el lakásra.

Persze ezt 2 perc alatt hoztam össze, ne induljon el ez alapján senki Svájcba! :)

Rock'n Roll

(#1211) Kicker válasza tkazmer (#1200) üzenetére


Kicker
senior tag

Nos, egy kertes házat ne hasonlítsunk egy panelhez, illetve egy lakáshoz...
fűnyírás, meg a levélsöprés akinek gond, az menjen lyukba élni, bezzeg nyáron meg a nagyinál/Xy-nál jó a kertben sütögetni, iszogatni stb... ráadásul a mai lusta világban egy fél órás fűnyírás és gereblyézésre nagyon is szüksége lenne a szervezetnek...

én is gyűjtöm a pénzt lakásra meg hogy legyen, de hitel felvétel, hogy havi 60-80E-t fizessek havonta... áááááá nincs annyi bevételem... de ha nyerek a lottón... akkor lesz ám ereszd el a hajam.... ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1212) dokar


dokar
addikt

én és a menyasszonyom fiatal huszonéves pár vagyunk. mindketten diplomások vagyunk. kb nettó 300 ezer Ft / hó a kettönk fizetése együtt véve. de albérletben vagyunk és hónapról hónapra élünk. vmi nagyon nincs itt rendben. :F

extra - SEXRay

(#1213) zfarkas válasza WN31RD (#1198) üzenetére


zfarkas
senior tag

Valóban irreális, inkább olyan 1/3 körül, de ez max...
Rokonok (két tanár) fejenként olyan 6-7e CHF (adózatlanul, adó nem tudom mennyi), és olyan 1500 CHF környékén bérelnek pár szobás nagyon szép lakást Lausanne-ban.
Én rövid ideig 4e CHF-et kerestem Genf környékén (nettó), ebből olyan 1200 CHF-et fizettem két (nagyon nagy) szobás lakásért a genf közeli Thoiry-ban.
Nagyon nem reális a 2/3.

Raw Dark Pure

(#1214) zfarkas válasza dokar (#1212) üzenetére


zfarkas
senior tag

Itt valami tényleg nincs nagyon rendben. Volt időszak, amikor az én fizumból éltünk csak (200k nettó volt akkor, asszonykám melót keresett), és tudtunk félrerakni (albit fizettünk, kocsi hitel+casco, fundamenta, ...).
Szvsz írjátok össze, mire költetek, mik a fix költségek. Nemrég, olyan fél éve mi is voltunk így, mint Ti. Aztán kiderült, sok mindenen lehet "optimalizálni". Nemrég megint összeírtuk a "költségvetést", minden kiadást fedez az én fizum (közben albérleti díj konvertálódott lakáshitelre, a fizetésem is nőtt valamennyit), és csak nagyon kis mértékben kell hozzányúlnunk feleségem fizujához (egy nagyobb bevásárlás, pl).

Raw Dark Pure

(#1215) juliabrilke válasza dokar (#1212) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ott valami tényleg nem stimmel... Diplomás bért kapunk párommal. 230k kézhez kb. Szintén albérlet, de nekünk 80k elmegy lakáselőtakarékosságira. Nálatok akkor valami tényleg nem ok. Monjuk ha pesti vagy, akkor több pénz, nagyobb költségek...

(#1216) zfarkas válasza juliabrilke (#1215) üzenetére


zfarkas
senior tag

Monjuk ha pesti vagy, akkor több pénz, nagyobb költségek...
Ez szvsz már csak akkor igaz, ha albérletet és panelt hasonlítasz össze.
Sógornőm most mesélte, többet fizet a panelban fűtésre és közös költségre havonta Pécsett, mint amennyit összesen kell BP-en fizetni egy társasházban (víz+gáz+kk+áram).

Raw Dark Pure

(#1217) lajafix válasza zfarkas (#1213) üzenetére


lajafix
addikt

végre valaki látta is Svájcot. Miért jöttél haza, vagy csak gyakorlat volt a munkád?

Rock'n Roll

(#1218) zfarkas válasza lajafix (#1217) üzenetére


zfarkas
senior tag

4,5 hónap kiküldetés volt, sajnos nem állandó.

Raw Dark Pure

(#1219) juliabrilke válasza zfarkas (#1216) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekük 2 főre Fehérváron 50k most kettőnknek. De egy 2 szobás laásra számolva 55k lenne kb. mindennel együtt havonta. Pesten úgy tudom, hogy kicsivel több, mondjuk a fekvése se mind1 a lakásnak. Békéscsabán pl. ez lényegesen kevesebb volt (mondjuk a fizetés is)

(#1221) Móci


Móci
addikt

Mi is hónapról hónapra tengődünk vidéken. Mutter kb. 63 ezer forintot hoz haza, én olyan 78-at...
Nem sok, de itt jó, és talán egyszer a házra is jut valahogy egy kis pénzmag.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1222) God Vazzeg válasza Móci (#1221) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vidéken fos a helyzet, nekem legutóbb 70k nettot ajánlottak kméten :D Rendszergazdai állásra :O

(#1223) Kicker válasza God Vazzeg (#1222) üzenetére


Kicker
senior tag

vitz... :(

az apeh nettó 65E körül vesz fel most telefonos ügyintézős adatrögzítős személyeket, diplomásokat ellenőri pozicióba meg nettó 85E összeget adnak a kollégának... hát itt tartunk...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1224) Móci válasza God Vazzeg (#1222) üzenetére


Móci
addikt

Én is az vagyok. Meg pluszban rajzolok néha Solid Edge-el, kis Photoshop, műhelybeli munkák, leltározás... azaz minden, amit rám lehet sózni.
Persze a start kártya miatt kapok ennyit, anélkül talán 69-et vinnék haza. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1225) juliabrilke válasza God Vazzeg (#1222) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért ennyi, mert ha nem kell neked iylen összegért, akkor elvállalja majd más. Sajnos ez a lényege a mostani munkerőpiacnak. Nyugodtan lehet alacsony összegeket modnani, mert valakinek úgy is kell a meló...

(#1226) juliabrilke válasza Kicker (#1223) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez nem a közalkalmazotti diplomás alapbér? Attól még mondjuk tényleg rohadt kevés...

(#1227) Róth válasza juliabrilke (#1225) üzenetére


Róth
aktív tag

"...mert valakinek úgy is kell a meló..."

Ez az eredménye a felelőtlen hitelfelvételeknek.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#1228) juliabrilke válasza Róth (#1227) üzenetére


juliabrilke
addikt

Annak is lehet az eredménye... De én arra gondoltam, hogy mostanában egy munkára jelentkeznek 20-30-an legalább. Ha nem tetszik valami, akkor el lehet menni, találnak mást helyetted. :W Meg legtöbb esetben az kapja meg, aki a legkevesebbet kéri. Sok "vállalkozó" így csinálja. Utána meg ha felvett, akkor jönnek a 9-10 órás munkák. Persze ugyanazért a pénzért... Undorító....

(#1229) God Vazzeg válasza Móci (#1224) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Magyarország 2007 :W

juliabrilke: jaja, mindig van olyan idióta, aki otthon lakik, vagy/és pályakezdő, és elvállalja ennyiért :( Mikor pályakezdő voltam mindenhonnan elküldtek, mondván: nincs tapasztalatom. Most hogy van, nem akarják megfizetni :D Fákk :W

(#1230) Kicker válasza juliabrilke (#1226) üzenetére


Kicker
senior tag

így ahogy mondod, tökminimumra veszik fel... és szerinted ha most felvesznek X ellenőrt, akiket 2-3 év múlva el kell küldeni, mert ennyire nem lesz mindig szükség...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1231) tildy válasza Kalandor (#1220) üzenetére


tildy
nagyúr

ELmegy az könnyen , hidd el. Vegyünk pl. egy embert havi nettó 130-150el.
tfh: van valami törlesztője pl diákhitel: havi 10000 ft
Albérlet rezsivel (fél) : havi 25-30E + 15E(rezsi)= 40-50E ft
Havi kaja, egy emberre: 20-25E ft
BKVbérlet: 7350

Ez eddig kb 90E ft elköltése. Tehát marad az embernek ~40-50E forintja, hogy esetleg:
-kocsiba benzint vegyen
-ruházkodjon
-félrerakjon
-esetleg iskolába járjon, stb
-műszaki cikket vegyen mert a régi már rossz

Nem túl sok... Szóval én elhiszem, hogy két embernek is nehéz összesen nettó 300ból kijönnie.. Arról nem is beszélve, hogy sokan ketten együtt még a felét sem kapják meg.
Jahm és a legalapab dolgokat veszem meg, szinte a legolcsóbbat mindenből, mégis szinte midngi elfogy az utóbbi időben a fizum. Ami ugyanannyi mint 2 éve volt, akkor mégis félre tudtam pakolni többet belőle.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1232) juliabrilke válasza God Vazzeg (#1229) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pályakezdő szinte örül már, ha kap valamit. Úgy van vele, hogy szakmai tapasztalat és utána majd keresgél tovább. Általában ilyenkor szoktak belefutni egy nagyon sz@r melóhelybe.
Egy dolgot megígértem magamnak: vállalkozónál SOHA nem fogok még 1x dolgozni. Főleg az ilyen "minimálbérre bejelentelek" csalóknál.

(#1233) dokar válasza Kalandor (#1220) üzenetére


dokar
addikt

átszámoltam, 20-30 ezerrel több mint 300.000, de ez se mentség a hónapról hónapra élésre.
havi szinten fix költség kb 130 ezer HUF.
elkezdtük október elsejtől táblázatban vezetni, hogy mire mikor mennyi pénzt adtunk ki.
remélem így jobban át fogjuk látni a helyzetet spórolás ügyileg. :U
mellesleg vidéken (veszprémben) élek, saját autóval közlekedem.
az asszony szerint a 3 tengerimalacunk is sokban van. :F

extra - SEXRay

(#1234) juliabrilke válasza tildy (#1231) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez azért tele van olyan dolgokkal, amivel nem mindenki "rendelkezik"...

Diákhitel...hát igen...
BKV. Mondjuk ez szemétség, mert jobb esetben ezt fizeti a munkáltató.

Az a művészet, hogy valaki fele ennyiből (sőtt, akár harmad ennyiből is meg tud élni)
De a gyerek lassan már tényleg luxus lesz.... (legalább is a legtöbb embernek)

(#1235) juliabrilke válasza dokar (#1233) üzenetére


juliabrilke
addikt

az asszony szerint a 3 tengerimalacunk is sokban van. :D :D

Ez most komoly??

(#1236) God Vazzeg válasza juliabrilke (#1232) üzenetére


God Vazzeg
veterán

"vállalkozónál SOHA nem fogok még 1x dolgozni. Főleg az ilyen "minimálbérre bejelentelek" csalóknál."
Jól teszed, de majd lesz arra is ember, meglátod :(

(#1237) James 08 válasza dokar (#1233) üzenetére


James 08
tag

3 tengerimalac sokban van? Ne má...az max. 1500-2000Ft havonta...

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1238) tildy válasza juliabrilke (#1234) üzenetére


tildy
nagyúr

Pl? Az első 80-90 ezer forint az szinte mindenhol elmegy.
-lakni kell valahol -ha otthon lakik az ember az más tészta, de nekem lesülne a bőr a képemről, ah otthon laknék és nem szállnék bele az otthoni költségekbe
-dolgozni is be kell járni
-enni is kell
-ruházkodni is

A diákhitelt azért írtam, mert az emberek nagy részénél van legalább 1 hitelvisszafizetés, és az általam írt az még viszonylag alacsonyabb összegű:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1239) Kicker válasza juliabrilke (#1232) üzenetére


Kicker
senior tag

ott nem dolgozni kell, társulni... ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1240) God Vazzeg válasza juliabrilke (#1235) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jó kapcsolat lehet :D

(#1241) Kicker válasza God Vazzeg (#1240) üzenetére


Kicker
senior tag

lehet a malacokkal jobb.. ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1242) juliabrilke válasza God Vazzeg (#1236) üzenetére


juliabrilke
addikt

1x elég volt. Maximum szakmai tapasztalatnek lehet felfogni azt az időszakot, de olyan megalázó munkám nem volt még. Persze a minimálbér miatt (ezt jelentették be, gyakorlatban 1x kaptam 70k, a többi esetben 67k) És ez 3 éve volt. De otthagytam, mert undorító volt.

(#1243) Móci válasza tildy (#1238) üzenetére


Móci
addikt

Bizony az csak úgy jó. Nekem is megy haza a 20 ropi fixen számlákra, 5 ezer kajajegy, plusz a közös költségek ( fűtés, felújítás stb.).

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1244) juliabrilke válasza tildy (#1238) üzenetére


juliabrilke
addikt

A hitel az már szinte alap lesz mindenkinél sajnos. :(

Nálunk meg kb. elmegy 80k (80k előtakarékosságira megy el) és marad 40-50k havonta.
Ebből lejön a net, meg telefon, tehát marad 40k tisztán 2 embernek. Nem egy kiskirályi élet, de ennek a havi 80-nak meg lesz majd az eredménye. :DD
Csak sajnos telik az idő...kellene család és gyerek is... Erre már sajnos nem lesz elég. :(

(#1245) dokar válasza juliabrilke (#1235) üzenetére


dokar
addikt

Ez most komoly??

nem hazudni járok ide, tényleg ezt mondta. :)
az én tippem havi 4-5 ezer HUF ami a kedvencekre megy.

extra - SEXRay

(#1246) juliabrilke válasza God Vazzeg (#1240) üzenetére


juliabrilke
addikt

Venni kell malackereket és termeltetni velük az áramot. :D :D :D
Vagy venni olyat, mint a prociknál az LV-s procik, hátha van alacsony fogyasztású itt is.. :D

(#1247) James 08 válasza dokar (#1245) üzenetére


James 08
tag

4-5 ezer :Y Kicsit sok... Megkérdezhetem min élnek a malacaid? Mennyei mannán?? :DDD

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1248) juliabrilke válasza dokar (#1245) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ok, csak azt hittem, hogy vicc... :)
Ajánlom az 1246-os hozzászólásomat, mint lehetőséget. :U

(#1249) dokar válasza juliabrilke (#1246) üzenetére


dokar
addikt

a tengerimalac nem teker semmit alapól, de ne offoljunk ;)

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.