Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tbs válasza chicken (#450) üzenetére


tbs
addikt

Bocs. :R

(#452) KERO_SAN válasza Kalandor (#413) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

ne csinald mar, annyi ilyen dolog van pedig..:)

csak hogy trivialis legyek, pl lotto 5os :)

De lehetsz eppen tozsdecapa, vagy akarmi mas. A befektetett munka a nagysaga nem mindig aranyos a megkeresett penzel:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#453) tbs válasza KERO_SAN (#452) üzenetére


tbs
addikt

Vigyázz! Mindegyik említett megoldásod a szerencsére épít. Az eléggé bizonytalanná teszi a dolgot. Én pl. rendszeresen ~500Ft körüli összegeket nyerek minden héten lottón a tuti szisztémámmal. (Nem játszom... ;] )

(#454) ReJim válasza KERO_SAN (#452) üzenetére


ReJim
őstag

''befektetett munka a nagysaga nem mindig aranyos a megkeresett penzel''
nem hát, mert dolgozhat valaki keményen 8 órát, és mit kap érte? pár lerágott csontot...
(itt inkább a fizikai munkára gondolok.)

sokszor az sír a pénz miatt, akinek amúgy is több van az átlagosnál...

</end.?>

(#455) KERO_SAN válasza tbs (#453) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

az 5os lotto igen, a tozsde nem, de ebbe ne menjunk bele :)

mondhattam volna eppen chief-engineert is, ahhoz is csak tehetseg es tudas szukseges :)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#456) tbs válasza KERO_SAN (#455) üzenetére


tbs
addikt

Esetleg ezt a tőzsde dolgot privátban..?

A másikhoz jo social-engineer-nek is kell lenni, különben nem fiatalon kerül oda az ember. (Nagy arc/kapcsolat.) ;)

(#457) rii válasza chicken (#407) üzenetére


rii
nagyúr

az hogy jól érzed magad benne, az miért lenne gáz? De azt nem mond, hogy a 33m2 normális körülménykeet biztosít egy embernek.

a kérdésedre válaszolva: nem, nem túl nagyok az igényeim.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#458) Rover623 válasza rii (#457) üzenetére


Rover623
félisten

De azt nem mond, hogy a 33m2 normális körülménykeet biztosít egy embernek.
Miért ne...:F
Egy embernek lehet normális...;)

primus inter pares

(#459) Déta


Déta
tag

TOPIC [ON]
Már elnézést, ha valakit félbeszakítok.
A teljes kép kedvéért itt egy beszámoló Erdélyből. [OFF](aki nem tudná hol van, annak elárulom, hogy Románia területén, és nem, nem vagyok román, és igen,magyar az anyanyelvem).
[ON]
Most nem kezdek boncolgatni személyes példákat, inkább általános összegzést írok ide:
1.Bár elméletileg itt Romániában a nyomor a leghűségesebb társ, mégis érdekes, hogy szerény 500 fős magyar nyelvű főiskolánkban a diákok 95%-ának van számítógépe.(Nem is egy.)
2.Tízórait se pakol senki, mert a ''Bisztróban-úgyis-van-kaja''. Első szüneten ingyenes kick-box mérkőzés az utolsó szelet pizzáért.
3.Iskolatársaim 80 %-ának van otthon internete (756 v 512 kbit).
4.Havi zsebpénz, átlag NETTO 20K (forint).
5.A számítógépek itt Qrva olcsók. (Nekem pl. 3 van, de még jővő héten összeszerelek egyet.Igaz,hogy PI-PII,de na...)
6.MINDENKINEK van mobilja. (elkezdve V. (ötödik) osztálytól). Pofám szakadt le, mikor kiscsávó bevágok muterral mobilos bolt és kiscsávó leakaszt SAMSUNG D600. Kiscsávó örül. Anya perkál. Eladó mosolyog. Én nem kapok levegőt...
7.Jó, mondjuk tény, hogy családomban és közeli rokonságban mindenki, MINDENKI el van adósodva, de hát ez már csak ilyen...
8.Tanulás, orvosi ellátás INGYENES. Közlekedés 24 km-enként 60 forint. (Én ennyiért járok a suliba vonattal oda-vissza. Persze korrupció alapon, mert mikor jön a kalóz, akkor jegy nincs, de... :D )
9.Tavaly nyáron körbe jártuk Európát. (ApaAnyaÉnÖcsémHúgom) (Magyarhon, Ausztria, Németország, Belgium, Luxemburg,Hollandia :U (jó hely), Franciaország)
Ezen kívül nyaraltunk az Adria-tenger partján is. MonteNegro, Jugoszlávia, Szlovákia, Szlovénia. Röviden ennyi. Anyámék egy éve ''elruccantak'' Washingtonba. Hazajövet hoztak csomó hi-tech kütyüt. :B

Még mielőtt azonban letolvajoznátok elmondanám, hogy mutter keres havi 40K-t, fatter 200K-t, oszt' slussz. Nem élünk kertes családi házban, bár közeli rokonok ige. 2 szoba-konyha-fürdő-előszoba-erkély. Hiányt soha nem szenvedtem semmiben és önerőből összekapartam egy SAMSUNG D500-ra, amit persze mondjuk elloptak, de ez már csak ilyen. Digitális fényképezőgép is van. (természetesen már volt ellopva). 150e videókamera, Nagyképernyős SONY tévé,stb.
Ami a jelenlegi gyermekkorom illeti, végzős vagyok. Kevés a zseton, de mindennap kijön 2 üveg sör és egy csomag cigi.( tízóraizni nem kell, arról a nikotin gondoskodik).Esetenként egy adag szalmakrumpli, soványka hússal és zöldséggel, kb 400 forintból. És bár nem spórolok, mint állat, mégis minden 7végén vonat/stoppal eldöcögünk a 60km-re levő faluba diszkózni, ahol aztán 2K-val tényleg te vagy az Istencsászár.Ruházatról annyit, hogy itt is telítve van a piac kínai meg mindenféle szar termékkel, de megéri kidobni havonta 6K-t (amiből farmer, poló és cipő is tellik), az igényesebb fele meg 20K-ért kap eredeti Pumát. (Én is vettem 3K-ért havertól, 2-mal kissebb volt, de most már elég kényelmes,) :DD
A véleményem az, hogy élni lehet bárhol és spórolni legjobban az apró kis luxusokban lehet.
Pl.
-NEM cigizünk minden szüneten. (régebben ez elvitt 2 csomagot naponta és még csak déli 2 óra volt)
-NINCS cigim, ne is kérj, mert valójában nem dohányzom, csak szívom a füstöt, hogy legyen erőm folytatni a leszokást
-NEM járunk mindennap sörözni (havi 10K megtakarítva)
-NEM veszünk könyvet, ott a könyvtár (max. kölcsön 2 sörért, ha tényleg jó, pl.DA-VINCI KÓD)
-NEM játszuk a ('Visszajárót tedd csak el.') poént, mert Qrva szopás, ha legközelebb, pont az 200 forint hiányzik, amit a múltkor lazán ott hagytál.
-Meghívni valakit egy italra a buliban? Csak azért jól néz kik és csakból van? NEM. Mindenki maga fizet.
-TAXI? :) Inkább hagyjuk...
-Lejátsza a telefon az MP3-at!!! Júj, tiszta pisi vagyok!!!! :)) Samsung x450 (egy éve Siemens A40 - es volt. Lépcsőn bukfencezett lefele 2 emeletnyi magaslatból, fél diszkó körbe rőgotdta, míg megkaptam, patak estünk bele ketten és még mindig ment... Ezt csináld meg egy NOKIA N90-essel... :U )

Szvsz a mércét önmagadnak Te állítod fel és nem kell mindig azt nézni, hogy bezzeg a Tót Bélának eredeti Áutlúk Ekszpressze van, meg fattermutter segge alá vett kocsikát, hogy még wc-re is azzal járjon... Mi a ráknak? A legtöbb srác (ergo tisztelet a kivétel) azért nyöszörög még több pénzért, hogy káprázatba ejtse a haverokat, meg a CSAJOKAT! Mert ugye a 'jó' csajokat a pénz nem boldogítja. Ház is kell, autó, meg nagy f*sz.
Hangsúlyozom EGYESEK SZERINT.
Na, Nekem nincs se verdám, se sok pénzem, se nagy lomposom, de bármikor kimerek állni csajozás téren egy ilyenekkel rendelkező egyénnel. ;]

Aztán ugye jön a suli, tovább tanulás. No persze, van aki végig bulizza az egészet és 45 évesen ébred a helyi kocsmában, egy üveg noname sör mellett, fél- (ha mondjuk fizetés nap volt akkor) totálrészegen. Szal' tanulni azért mindig is megérte, mert ne mondja Nekem senki, hogy a ''kőnnyű fizikai munká''-ból meg is meglehet élni. Azaz meglehet, csak mondjuk ciki, hogy a vízszámla miatt csak napi 1x öntöd le a budit. Habár mindent meglehet szokni...

P.s:Ez jó hosszúra sikeredett. Helyesírási hibákért előre is sorry, itt éjjel 1 óra van... A topic-ot végig olvasva viszont eltűnődtem azon, hogy tényleg milyen fáking nagy szakadék van a középosztály és az alsó-kategória között. Áthidalni nem tudom egyáltalán megoldható lenne-e, de ha igen, akkor sem fogják, mert a BilGéc ugye nem törölheti azzal a WC-papírral a fenekét, amivel Én, átlag júzer. Szerintem a pénz és a társadalmi különbségek arra hivatottak, hogy elégedettség és felsőbbrendű érzéseket keltsen a sznobok körében. Holott Ők is ugyan is f*szkalapok, mint az alkoholista Pista bá' a szomszédból, csak hát az Ő szenvedélyük ugye legális... Jó dolog ez a társadalom... :C

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#460) Rover623 válasza Déta (#459) üzenetére


Rover623
félisten

Azért azt tegyük hozzá (hátha nincs mindenki tisztában az ottani viszonyokkal:DD), hogy a családod a havi 240k bevétellel a szakadék túloldalán van...nem az alján...;)

primus inter pares

(#461) fokukac válasza rii (#457) üzenetére


fokukac
nagyúr

én 20 négyzetméteren is jól érezném magam, ha az az enyém lenne. ;)

igaz, hozzá kell tenni, hogy a gyerekszoba, amiben felnőttem, 6,38 négyzetméter területű volt. ;)
tök király volt, minden egy karnyújtásnyira votl, fel sem kellett állni. most, hogy 20 négyzetméteres szobám van, minden messze van... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#462) fokukac válasza Rover623 (#460) üzenetére


fokukac
nagyúr

a romániai árszínvonal is rásegít a dologra, minden elég olcsó volt ott, amikor ott jártam. utána mentünk Ausztriába, basszus, Ausztriában 1 nap került annyiba, mint Erdélyben 10 nap...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#463) rii válasza Rover623 (#458) üzenetére


rii
nagyúr

még jóhogy egy emberről beszélünk ...
de azért, mert ez a magyar átlag BPen, ne mondjuk már rá, hogy normális ...

nekem szobakonyha-albérletem van, kb 50 m2, 20m2-es szobával, de nagyon kicsi ... és nem az ény igényeimmel van a gond ...

az egy dolog, hogy ekkora területen is lehet élni, de nagyobb helyen nem lenne kényelmesebb? De. Meg kell nézni, mekkora az terület amit az ember ki tudna hazsnálni még ésszerűen, és azt kikiáltani normálisnak.

Az én esetmeben ez egy 3x4-es háló, 3x4-es dolgozó, és egy 6x5-ös nappali lenne, + 4x5-ö konyha, 2x5 közelkedő, 4x2-es WC+fürdő. Ez 92m2.

Az efölötti terület már pazarlás lehetne egy személy számára, tehát nem nevezném normálisnak, hanem afölöttinek.

Nekem 92m2-re van igényem, de nem mondjátok, hogy bennem van a hiba ....

------------------

fokukac: ha az enyém lenne, akkor én is boldog lennék még 25m2-errel is ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#464) tildy válasza Kalandor (#401) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát bruttóban én is akkörül vagyok (azért 40el kevesebb). Mi is eléldegélünk belőle, de azt már emg kell néznme mikor tudoka kocsimba tankolni, úgy néz ki, ebbena hónapban már nem is fogok tudni.. Viszont úgy, hogy a főiskolát is ebből fizetem, határüzüttan kevés. Fejenkétn rezsivel elmegy 40 az albira, akkor egyéb dolgok, j kaját én veszem, az van havonta megint 30-40(ebből 10-20at párom áll), a végén mindig 20-50 ezer forint ami megmarad a nettó kb 125ből.. És akkor is rendszeresen néznem kell, mire mennyit költök...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#465) Déta válasza rii (#463) üzenetére


Déta
tag

Bennem van a hiba... :))

[Szerkesztve]

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#466) chicken válasza rii (#457) üzenetére


chicken
senior tag

Lehet, hogy egy falun/vidéken/kertes házban felnőtt ember nem érezné jól magát benne.
Ismerek olyat, aki Budapestet úgy rühelli, ahogy van, csak itt kapott csak munkát, őt is megértem.
De én városi gyerek vagyok, és mindenem a flaszter. Már Budát sem szeretem. Nagy házak, beton, zaj, itt érzem otthon magam. Persze, ha elmegyek vidékre, szuper a csend meg a jó levegő. De aztán hamarosan visszakívánkozom a büdösbe.
A 33 nm meg amerikai konyhával, stb új építésű házban, 3 franciaerkéllyel nemrossz. Sőt, még ketten is megvagyunk benne pár napig, bár nem állandósítanám a lakást két főre. Barátomnak van egy 56 nm-ese két sarokra, ezt váltogatjuk.
Még volt olyan házibuli is nálam, hogy 25 ember volt, na az szép volt :) abból csak 10 tudott leülni, de nem bánták:)

mens sana in campari soda

(#467) piqla válasza rii (#463) üzenetére


piqla
őstag

Hat en nem vagyok egy kis mozgasigenyu ember, de en boven elvoltam 40nm2-en; igaz, ket szobaval. Teljesen jol felujitott lakas volt, harmadik emelet, erkely, csendes reszre neztem, es nekem eleg volt... Volt, hogy 5 himnemu pajtassal ittunk, elmentunk bulizni, haza hozzam, siman elfert mindenki; termeszetesen nem laknek en sem igy (ezert sem mentem kollegiumba) na de ez a 92nm2 egy embernek... Hat baze mekkora vagy?:D

De ha valaki csak ennyin erzi jol magat, hat istenem, ez van...

Szereted az állatokat?

(#468) rii


rii
nagyúr

nekem egy szobában van most két IKEA-s íróasztal, ((160x80)x2), ez már kitölti a szobá hosszában, van egy nagy ruhásszekrényem, egy bazi nagy hifi tornyom régi cuccokból, és van egy 2,2mx2m-es galéria az egyik sarokban, azon fönt van a francia ágy ..

a galétria alatt van 2 db egyszemélyes fotel (IKEA) egy kétszemééyes fotel (IKEA) és egy ''dohányzó''asztal(IKEA). a A szerkényben számítógép (2 dfb machintos+1 monditor) az asztalon 2 db számítógép ház, (jön egy harmadik) 2 gép, 3 monitor, jön még egy gép, és jön még egy SGI+monotor.

van egy polcom (IKEA), ami tele van IKEA-s fehér dobozokkal...

6 db YUKKA+1 valami, ami YUKKA feeling, de annál mutatósabb ...

egy tapodtatnyi hely nem sok, annyi nincs a szobában
és szeretnék venni még egy ágyat, ha délutéán le akarok heverni 1 órára ne kelljen galériát másznom ...

a konyhában van az izomnyúzó teszklógazdaságos fitneszgépem
az előtérben meg a kerékpárom

ez métert nem tudok megtenni szambázás nélkül ....

a kajakom (amit még alig használtam) kénytelen vagyok az udvaron tartani)



ezek után mondom azt, hogy kell az a 3 szoba .... az élet különböző területeit az otthonunkban is jó, ha szét tudjuk választani ....

peace love unity
-----------------------------------------------------------
chiken: nem azért vagyok ilyen, mert tágas helyen laktam volna, csak nam mernék példul vendéget hívni magamhoz. kellett már ügyfelet is fogadnom, és eléggé kellemetlen számomra az ilyen.

-------------------------------------------------------

piqla: nem az ,hogy ennyin érzem(ném) jól magam, hanem nem férek el ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#469) piqla válasza rii (#468) üzenetére


piqla
őstag

Na, igy mar ertheto.
De azert sokan nem engedhetik meg maguknak az ikeat (jo otlet-szar minoseg-de legalabb jo dragan), es nem atlagos szamu eszkozparkod van :D
Felre ne erts, en most nem szidni/oltani/anyazni/bannol akarlak, de SZERINTEM azert egy atlagos egyedul elo nem engedheti meg maganak ezeket
Amugy ha nem tul indiszkret, meg lehet tudni, hogy mit dolgozol, illetve milyen teruleten/beosztasban? Ha mar irtad, akkor anyazz le es kuldd el priviben :C

szerk.: hubaze, ez egy kurva ertelmetlen hsz lett. Inkabb megyek aludni :D

nemisolyanreg, ha jol emlekszem meg jatszottam egy gitaron
.
.
.
SZZZZZZZZZZOOOOOOOOLLLLLJJJJJOOOOOOOOOON HANGOSAN AZ ENEK
ORULJ VELEM KERLEK UGY AHOGYAN EN
SZOLJON HANGOSAN AZ ENEK AMEDDIG CSAK ELEK ENEKELEK EEEEENNN

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#470) rii válasza piqla (#469) üzenetére


rii
nagyúr

csak egy sima mezei opráot vagyok, nigger melót végzek (munkatárnőm szavai)
135 alapot keresek, erre jön rá a túlóra, mi rendre 50 szokott lenne, mert olyan sokat kell túlórázni ...

nem ennyi gépem van, ezek csak gépházak ...

szóval: van szerkényben egy ingyen kapott
Macintosh 6100
Macintosh qudra+monitor
1 PC 2 21''-os monitorral (P4)
1 PC 1 21''-os monitorral (PII)
2 db IBM ház

jön még

1 IBM ház
1 gép (SGI )(30,000huf)
1 monitor ...

Ikeából meg a legolcsóbbakat vásároltam mindig ... Szerintem nem szar az IKEA, én kimondottan IKEA buzi vagyok ... ojjjektíve nézem, nem tömör fa a polc, asz héssszencség, de azért egynek elmegy ... .:-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#471) deicide válasza rii (#468) üzenetére


deicide
veterán

hát, ehhez a felsoroláshoz tényleg valami nagy hely kell, azonban ha az ember tudja, hogy mibe kell beleférni, akkor ami nem fér be kényelmesen, azt ki kell szórni...én legalábbis így teszek, ezért nincs 2pár fronthangfal a szobában, meg két audio lánc, mert nem fér el, a házimozi most a pincében pihen...:D viszont abban egyetértek, hogy akár egy embernek is jól jöhet a 80-90nm, ha minden igényét ki szeretné elégíteni, ezért is próbálunk párommal egy viszonylag olcsó, de nagy családi házat találni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#473) Shadows


Shadows
senior tag

Feltételezem ,hogy ph! körben vannak akiknek volt már szerencséjük külföldön és itthon dolgozni. Mondja már el nekem valaki hogy mi a különbség!!!!
Külföld előnyei !!hátrányai !! ,mert Magyarországon nem nagyon tudnám azt az életszínvonalat biztosítani amit a családomtól kapta 19 éven keresztül és ebből nem szeretnék leeadni. Vajon melyik ország az ahol ilyen olyan embert kersnek mert érdekelne a dolog HELP

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#474) fokukac válasza Kalandor (#472) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért ne lehetne hinni a lottóötösben?

1:44.000.000 rá az esély ,
tök reális! :)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#475) fokukac válasza rii (#468) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te marketinges vagy az IKEÁ-nál? :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#476) Digital válasza Déta (#459) üzenetére


Digital
addikt

Nektek bejött Erdélyben az élet,de az emberek többsége sajnos nem így él:( Van Román kollégám,tavaj voltunk is kint vele,de amit láttam az nagyon elkeserítő volt:(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#477) Sihto_


Sihto_
tag

Na én nem panaszkodom, szerintem azért van olyan melo, hogy könnyen jön a pénz, bár tény, hogy sok szeencse is kell hozzá.
Az egyik haverom cége most erre az évre szeretné elérni az egymilliárdos bevételt (összvisz 4 főből áll).
Persze idényszerűen vesznek fel embereket egy-egy projectre.
Nekem is a barátnőmnek is jelenleg 3 állása van, az itteni átlaghoz képest sokat keresünk és sok a megtakaritásunk is, és igen tőzsdézünk is - azért ez messze áll a szerencsejátéktól, a barátnőm pedig rendszeresen vesz lottot, amin én csak röhögök.
Nem lakást terevezünk venni, hanem egy házat. Kocsit ujat vettünk készpénzért és semmit sem veszünk hitelre.


A példa minidg erősebb az utasításnál

(#478) SzalaiG válasza Sihto_ (#477) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mit csinálnak? Honnan volt az alaptőke?
A cégalapításhoz és a tőzsdéhez is pénz kell.

Örök mondás, de igaz: Csak a pénz csinál pénzt...

(#479) Sihto_ válasza SzalaiG (#478) üzenetére


Sihto_
tag

Gyakorlatilag nem volt alaptőkéjük és programoznak, Mo-n az összes nagyobb cégnél ott vannak jelenleg az élelmiszeriparban.

Én most vállatam el egy munkát a 3. mellékállásomban plc-t és pc-t kell programozni egy fűtési rendszernél netto 250-et fogok érte kapni és 2 hetem van rá.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#480) Kicker válasza Sihto_ (#477) üzenetére


Kicker
senior tag

3 állás időben és energiában nem túl sok? vagy lehet bírni?


az első hsz-ez mondanék annyit hogy írországban vagy érdekes morál, amit én csak agymosásnak hívok, ott a hétköznap annyi, hogy X elmegy dolgozni, kajaszüönet vagy ilyesmi kb 5perc(tolnak egy chipset) aztán ezt megismétlik minimum 5 nap, de inkább 6, gyakorlatilag idejük sincs elkölteni a pénzt amit keresnek...

haverom kint melozik, fizikai melo, azt mondta hogy ott szeretnek melozni, és olyan tempot diktálnak, hogy az egy magyar embernek totál elképzelhetetlen...

és miért mondom agymosásnak ezt? nos ők nagyon a kis házuk táján kapirgálnak, mintha burokban lennánek és nagyon korlátozva van az érdeklődésük... pl. ott a zenei világban 80% egy stílus, nem akar senki sem más lenni... no de mind1 lehet kicsit téves a meglátásom, de jelzés értéke lehet...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#481) Kicker válasza Sihto_ (#479) üzenetére


Kicker
senior tag

hát, annyira irigylem az ilyen emberkéket akik pengék a programozásban, ők kincset érnek és mindig lesz olyan pénzes vállalat vagy személy vagy állam akiknek megéri ilyen összegért a munkájuk... tényleg :C :C

én is olyan dolgot csinálok amit kevesen vállalnak be és valakik mindig fognak fizetni ilyen szolgáltatásért, szóval majdnem hogy egy cipőben járunk...

ja és van egy ilyen ismerősöm aki nagyon ügyes, de ő sajnos nem nagyon tudja megcsinálni a szerencséjét, mert nem olyan típus aki az emberi kapcsolatokban bátor határozot és rugalmas...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#482) Sihto_ válasza Kicker (#480) üzenetére


Sihto_
tag

A főállásom a közszférában van és ott pihenek, de igyis én vagyok az élmunkás :DD
A programozás meg szórakkoztat, kivétel amikor aprólékosan kell megcsinálni hülye lekérdezéseket meg mindenféle felhasználó közeli dolgot.
Amúgy egy gyárban laptopról élesben plc-t programozni inkább adrenalin növelő, mint fárasztó.
10 óránál nem dolgozók egy nap többet. Amúgy a játék jobban fáraszt már megfigyeltem. Most is dolgozom, egy hibát keresek egy rohadt adatbázisban.

A példa minidg erősebb az utasításnál

(#483) Kicker válasza Sihto_ (#482) üzenetére


Kicker
senior tag

túl ne hajstd magad... :DDD

''Amúgy egy gyárban laptopról élesben plc-t programozni inkább adrenalin növelő, mint fárasztó.'' hasonló módon mint a Kardhalban? :DDD

akkor te nem tartozol az elégedetlen polgárok közé, ha jól sejtem... hozzáteszem én sem, de érdekelnek ezek a dolgok, hogy más hogy boldogul, szal bocs ha kicsit furákat kérdezek... :))

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#484) gregorik válasza Kicker (#481) üzenetére


gregorik
senior tag

''olyan dolgot csinálok amit kevesen vállalnak be és valakik mindig fognak fizetni ilyen szolgáltatásért''

de ez ugye nem azt jelenti, hogy futtatod magad, vagy más futtat?.. =)

(#485) Kicker válasza gregorik (#484) üzenetére


Kicker
senior tag

köszönöm a feltételezést!

nem, valahol már irtam mit csinálok... (ebben a topicban)

egyébként majdnem nevettem... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#486) chokeee válasza Déta (#459) üzenetére


chokeee
aktív tag

nem hiszem el Déta, hogy havi 240 ezerből körbeutaztátok Európát, szüleid amerikában voltak stb...
mert: igaz, hogy 240 ezer Ft Erdélyben nagyon sok pénz, gondolom fejedelmien megéltek belőle, mert az árszinvonal fele esetleg harmada, mint Magyarországnak, de egy nyugat európai út vagy amerikai ugyanannyiba kerül neked is meg nekem is.
vagy esetleg úgy tudom elképzelni, hogy az árszinvonal beli különbség még ennél is jóval nagyobb a két ország között és egész egyszerűen ilyen nagy lóvékat félre lehet tenni belőle, amiből ilyen utazásokra futja.

gumiczuczli

(#487) finest válasza chokeee (#486) üzenetére


finest
őstag

Romániában ennyivel jobb az élet, csak mi nem tudunk róla...

Amúgy ő nem azt írta, h 240.000-ből utazták körbe Európát. Annyi a szülei jövedelme. - Engem az lepett meg, h a mamáé 40, apáé 200... - De ki tudja mennyi ideig spóroltak rá az ősök a fizetésükből?

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#488) chokeee válasza finest (#487) üzenetére


chokeee
aktív tag

én sem azt írtam, vagy netán úgy értettem, hogy 240-ből utazták körbe Európát (ami valszínűleg jóval többe került), hanem azt, hogy nagyon olcsó lehet az élet kint, ha 240-ből ezt ki tudták spórolni...

jah ihen, most olvasom vissza, talán félreérthetően írtam. :U
igazad van, lehet hogy 10 évig spóroltak rá :R



[Szerkesztve]

gumiczuczli

(#489) bLaCkDoGoNe válasza Kalandor (#343) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kalandor, Te egyike vagy azoknak az embereknek, akiket így (fél)ismeretlenül is tisztelek itt a fórumon. :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#490) MANyka


MANyka
csendes tag

Hűha!
Mióta itt jártam gyülik ám a hsz.
Volna egy talán nem pont ide való észrevételem.
Az hogy, ha az ember ért az építéstechnikához, akkor egy vagyont tud megsporólni. Mert én most épp a fürdöszobát újjitom fel és volt egy cső, amit kb. 20 centivel arréb kellett rakni. Vole egy vízvezeték szerelő ismerősöm( ! ) és a kb. 2,5 órás munkátért elkért 10000 Ft-ot. Mondanom sem kell, hogy majdnem lehidaltam az összegtől. Szóval én most egy hétig csak csempézek meg rakom a be az új kádat, de még így is jobban járok, mintha egy szakival csináltatnám a melót. Lehet nem lesz tökéletes, de kit érdekel a Miénk!
Bocsi az OFF hsz-ért, bár lehet hogy beleillik a topicba.

(#491) lorcsi válasza Kalandor (#472) üzenetére


lorcsi
veterán

mindig van vmi, amiről nem tudsz (vagy nem derül ki elsőre), ami miatt vkinek egyszerű.
ez nagyon így van...

(#492) S.Feri


S.Feri
őstag

Legyen. :U

Jelenleg még 3-an, nemsokára 4-en. :D Havi 250-300E nettó hufból tengetjük életünket egy tégla, gázfűtéses 54nm2 2. emeleti 4 emeletes tömbben. Mindenre elég jelenleg. Van garázs, kocsi, lakásrészlet(szerencsére nem sokk),életbiztosítás, lakásbiztosítás, eü pénztárak, meg minden hülyeség ami kell, és egy kutya is. Röviden és tömören ennyi.

Ja! Jelenleg a kutya a 3. :DD


[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#493) chokeee válasza S.Feri (#492) üzenetére


chokeee
aktív tag

szerintem tüntesd el a kutyát a lakásból mire jön a gyerek. nem jó az, ha egy csecsemő egy kutyával él együtt... :U

gumiczuczli

(#494) viharhozo válasza MANyka (#490) üzenetére


viharhozo
addikt

Vole egy vízvezeték szerelő ismerősöm( ! ) és a kb. 2,5 órás munkátért elkért 10000 Ft-ot. Mondanom sem kell, hogy majdnem lehidaltam az összegtől.

Akkor gondolkodjunk egy kicsit. Ha te 100k-t keresel havonta, sok penz a 10k, ez a te velemenyed.
A vizvezetek-szereloe meg az, h legalabb ketszer kell kimennie a helyszinre, es meg kell csinalni a munkat. Budapesten 3000 forint alatt nincs kiszallasi dij, es nem egy esetben meg ez is keves.

Abban igazad van, h ha magad csinalod, olcsobban kijossz, de ettol meg a 10k nem lesz irrealis ar.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#495) S.Feri válasza chokeee (#493) üzenetére


S.Feri
őstag

Akkor inkább veszünk kertes házat. Annyira a szívünkhöz nőtt, csak egy kis westie. Egyébként a macska a gázos a gyerekeknél a kutya nem. Több helyen utánajártunk.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#496) Viszlát válasza S.Feri (#495) üzenetére


Viszlát
addikt

A kutya még nagyon hasznos is lehet, csak ha nagytestű, akkor szoktatni kell a babához. Ha ez megvolt, úgy fog rá vigyázni mint a saját kölykére :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#497) S.Feri válasza Viszlát (#496) üzenetére


S.Feri
őstag

Hát ez kicsike. 10-11Kg az egész eb. :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#498) chokeee válasza S.Feri (#495) üzenetére


chokeee
aktív tag

lehet, hogy nem fog elkapni tőle semmit sem, de nem higiénikus.
az egyik ismerősömnél van egy kb. 50 nm-es lakásban egy kisebb kutya. az egy éves kisgyerek csúszik mászik a földön, ott ahol előtte a kutya űlt meg elhullajtotta a szőrét.
az meg egy másik dolog, hogy kint az utcám mindent megnyal a kutya, utána meg nyalja a kis gyereket is..
egy kutyának más a bioflórája mint az embernek.
de ez az én véleményem, mindenki azt csinál a kutyájával amit akar, együtt is aludhat vele.

gumiczuczli

(#499) chokeee válasza Viszlát (#496) üzenetére


chokeee
aktív tag

de nagy ökörséget mondtál ....
aki egy ilyen nagy testű kutyára akarja bízni a gyerekét az meg is érdemli..

gumiczuczli

(#500) #16741888 válasza chokeee (#499) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tökéletesen látszik hogy életedbe nem kerültél 2mes közelségbe egy kutyához.:(
Csak azt nem tudom hogy akkor miért itélkezel.:((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.